Cricketbeschouwingen. VL Zooals men reeds weet, zal op 29 en 30 Juni a.s. het Nederlandsch elftal dit seizoen voor het eerst in het veld komen tegen Bel gië. De traditioneele ontmoeting zal ditmaal te Brussel plaats hebben aangezien het terrein te Antwerpen niet meer voor cricket beschikbaar is. Onze Zuidelijke buren schijnen nog steeds maar weinig voor de King of Sports te gevoelen; het handjevol cricketminnende Engelschen moet roeien met de riemen die het heeft. Zoo zal dan aan het eind van deze maand de All-Holland ploeg op het weinig aantrekkelijke veldje van de Brusselsche Cricket Club de eer van ons land moeten verdedigen. Een weinig zware taak overigens. Reeds het verloop van den strijd, gedurende de laatste jaren deed voldognde uitkomen, dat de Anglo- Belgische ploeg tegenover een all-round Hol landses team in capaciteiten te kort schoot. Hit propagandistisch oogpunt heeft deze interland-wedstrijd dan ook weinig waarde. Niettemin zou de Nederl. Elftalcommissie eenig nut uit deze ontmoeting kunnen trek ken, indien zij bij de samenstelling van de uitverkoren elf, rekening zou houden met de matige kracht van onze tegenstanders. M. a. w. zou ons vertegenwoordigend team ditmaal eenige spelers kunnen bevatten, die wel is waar in dit soort wedstrijden hun spo ren nog niet verdiend hebben, doch die als eoming-men voor de toekomst veel beloven. Dat Rincker, Grootmeyer c.a. de Belgen voor een dragelijk totaal aan den kant zullen zet ten, weten wij allen. Daar de bowlery voor ons Holland nog steeds het vraagstuk is, zou de N. E. C. op dat onderdeel gemakkelijk eenige pi'oeven kunnen nemen, en sDelers als Hoping (PAY Gibb (V.O.C.), Bruijn (R. en W.). R. Schill (H.C.C. I) e. a. eens een kans kunnen geven, zonder gevaar te loopen dat de wedstrijd voor ons zou verloren gaan. Doch niet alleen bowlers, waarom zouden wij ook niet jonge goed spelende batsmen kunnen laten uitkomen? We denken hierbij bijv. aan den jeugdigen Rood en Wit- left hander P. C. Hagenaar; deze speler heeft werkelijk bijzondere qualiteiten; de vuur doop tegen de Belgische ploeg is o.i. voldoen de om in meer belangrijke wedstrijden van plankenvrees verstoken te blijven, Doch ook de opneming van oudere geroutineerde batsmen als Kost (V.V.V.), Den Hartog (Quick) e.a. zou gerechtvaardigd zijn en te vens meer belangstelling wekken bij een groot deel eerste-klasse spelers, die zelden of nooit voor internationaal cricket in aan merking kwamen. Wanneer ten slotte deze op papier minder sterke ploeg met all round krachten wordt aangevuld, hebben wij voldoende vertrouwen, dat het voordeel van de traditioneele, ja haast onvermijdelijke draw, aan onzen kant is. UMPIRE. NED. CRICKETBOND. Rood en Wit-H. C. C. I DE HAARLEMMERS VERLIEZEN Onder veel belangstelling speelde Zondag Rood en Wit aan de Spanjaardriaan tegen haar al-oude Haagsche tegenstandster. Werd einde vorig seizoen dezelfde wedstrijd dooi de Spanjaardslaanmenschen zelfs met groote meerderheid gewonnen, ditmaal wisten zij slechts met de grootste moeite aan een inningsnederlaag te ontkomen. Na het winnen van den toss 'bat Rood en Wit eerst met v. Bueren en Bierman, oerwijl de Haagsche aanval wordt gevormd door R. Schill en J. J. Koeleman. Het begin is slecht, v. Manen vangt v. Bueren. die een bal van Koeleman op zijn hand kreeg in de slips voor 1, terwijl Bier man na 15 runs te hebben gemaakt door Jhr. Mr. C. Feith op mid-on werd gevangen op het bowlen van Max Jansen. N. N. en Jhr. B. Th. Elias doen dan beter en scoren resp. 27 en 17, alvorens zij als slachtoffer van R. Schill vallen. Van de overige batsmen ver dient de innings van Mr. B. Davidson, die in 5 slagen 26 runs bijeen wist te slaan (3 zes sen en 2 vieren!) wel speciale vermelding, v. Eeghen met 9 en Bruin met 8 not out (2 vie ren) zorgden er mede voor, dat het totaal van Rood en Wit tenslotte nog 120 werd. De 3 Haagsche bowlers (Jansen bowlde kort na het begin in plaats van Koeleman) namen ieder '3 wickets, waarbij echter de cijfers van Koeleman (3 voor 25) het beste waren. Een prachtige éénhandsche vang van H. v. Manen in de slips dient gememoreerd te worden. Als na de lunch de Hagenaars gaan bat ten met H. v. Manen en C. Feith lijkt het er aanvankelijk op, dat zij het Rood en Wit totaal voor het verlies van enkele wickets zouden passeeren, aangezien v. Manen met een schitterende 58, waaronder diverse vie ren en een zes er voor zorgde dat er in kor ten tijd een kleine 80 runs voor het verlies van 2 wickets bijeen waren. S. Posthuma ving hem zeer mooi met één hand in de slips Van 2 voor 72 werd het echter 5-80 en 6-105 doch hierna zorgde voornamelijk R. Vis er met een stijlvolle 45 (één zes) voor, dat de 2 punten mee naar den Haag gingen. Hij werd hierbij echter flink gesteund door Mr. J. Koeleman met een harde 23 (5 vieren) en v. Moorsel, die zeer goed door v. d. Togt op diens eigen bowlen werd gevangen voor 22. Tot slot maakte van Tienhoven er nog 12 voordat hij heel goed door Posthuma in liet verre veld werd gevangen. Het totaal werd 191. Schmeink met 5 voor 69 en v. d. Togt, die o.a. met een prachtbal het wicket van Jhr. Mr. C. Feith nam, met 3 voor 25 hadden goed gebowld. Bruin wist 2 wickets te ver overen voor 60 runs. Na de thee gaat Rood en Wit voor ce twee de maal batten, doch nu wordt er vrijwel niets van terecht gebracht, slechts S. Pos thuma met 14, J. J. Swens met 18 en A. v. d. Togt met 9 not out weten het bowlen eenigen tijd weerstand te bieden en zorgen er dan ook voor. dat op het nippertje een extra ver- liespunt kan worden gered. Met den stand 8—75 wordt gestopt. Max Jansen met 6 voor 25 bowlde deze inning uitstekend. De scores luiden als volgt: lste Innings Rood en Wit I. P. A. L. v. Bueren c H. v. Manenn b. Koeleman 1 2. G. M. Bierman c. C. Feith b. Jansen 15 3.N. N. bowled b R. Schill 27 4. Jhr. B. Til. Elias c A. Schill b R. Schill 17 5. J. E. C. Schmeink bowled b. R. Schill 4 6 S. Posthuma c. H. v. Manen b. M. Jansen 0 7. J. J. Swens c. C. Feith, b. M. Jansen 2 8. Mr. B. Davidson c. M. Jansen b. Koeleman 28 9. A. v. d. Togt run out 2 10. J. J. v. Eeghen bowled b. Koeleman 9 11. M. Bruin not out 8 Extra's 7 Totaal 120 Bowlingcijfers: R. Schill J. J. Kpeleman M. Jansen O. M. 14 7 5 1/2 R. 39 25 49 lste Innings H. C. C. I 1. Mr.H. v. Manen c. S. Posthuma bowled J. Schmeink 58 2. Jhr. Mr. C. Feith bowled A. v. d. Togt 5 3. E J. A. Schill l.b.w. bowled J. Schmeink 11 4.M. Jansen c. J. v. Eeghen bowled M. Bruin 1 5. A. Vis c. B. Th, Elias bowled J. Schmeink 45 6. E. J. A. Schill bowled M. Bruin 0 7. Mr. J. J. Koeleman bowled J. Schmeink 23 8. J. F. v. Moorsel c. and bowled A. v. d. Togt 22 9. Mr. A. F. van Manen l.b.w. bowled J. Schmeink 0 10. J. v. Tienhoven c. S. Posthuma bowled A. v. d. Togt 12 11. Ir. A. Fokker not out 5 Extra's 9 Totaal 191 Bowlingcijfers: M. Bruin J. Schmeink A. v. d. Togt Posthuma J. Burman O. M. 14 4 20 5 8 1/3 1 4 1 2 R. 60 69 25 21 7 2e Innings Rood en Wit P. A. Lammerts v. Bueren c. M. Jansen, b. R. Schill 2 G. M. Bierman bowled M. Jansen 3 N. N. bowled M. Jansen 6 Jhr. B. Th. Elias l.b.w. M. Jansen 0 J. E. C. Schmeink c. v. Moorsel 'o. M. Jansen 7 S. Posthuma c. v. Tienhoven b. M. Jansen 14 J. J. Swens c. v. Moorsel b. M. Jansen 18 Mr. B. Davidson l.b.w. b. Koeleman 0 A. v. d. Togt not out 9 J. v. Eeghen not out 0 M. Bruin did not bat Extra's 16 Totaal 75 Bowlingcijfers: R. Schill M. Jansen Mr. J. J. Koeleman M. 1 4 0 R. 24 25 10 v. V. V. II—R. C. H. I V. V. V. wint met 35 runs. R. C. H. gaat eerst batten op de V. V. V.- aanval Ooms, v. Wermeskerken. De bowlerij is heel zuiver, vooral Ooms bowlt buiten gewoon goed, maar Wermeskerken met zijn verleidelijke ballen maakt veel slachtoffers. Voor 15 runs zijn er al vier wickets neer. Wel gaat het dan iets beter, maar toch wordt het totaal slechts 62, waarvan J. Sergerius 18, G. Kamoen 11 en H. Kuyt 12 not out. Ooms bowlde 224 en v. Wermeskerken 7—36. V. V. V. brengt het, dank zij Hagenaar, met 24, Nieda 13, Hoogendijk 27 en G. van Stuijvenberg 15 not out, tot 97. J. de Graaf bowlde 6—44, H. de Jong 2—21 en W. Kleyn 1—24. De R.C.H.-captain wil het nog eens pro- beeren en R.C.H. gaat ddus voor den tweeden keer batten. In heel weinig tijd worden er nu 105 runs gescoord voor het verlies van 8 wickets. J. Blankenstein had hiervan een uitste kende 26. W. Spoor 31, G. Krom 22 not out en S. Houtkamp 13. Thans had Wermeskerken heel wat min dere cijfers, n.l. 242. Ooms 130, Nieda 015 en P. Maas 417. Met nog 11/2 uur speeltijd moet V.V.V. nog eens gaan batten. De benoodigde runs slaan schijnt de gastheeren te zwaar te zijn, weshalve men begint met den tijd uit te prikken, Dit gelukt zoo goed dat R.C.H. tenslotte opgeeft, V. V. V. had toen 32 runs gescoord voor het verlies van 2 wickets. H. de Jong bowlde 29; J. de Graaf 014 en W. Kleyn 06. CRICKET IN ENGELAND De wedstrijd tusschen de M. C. C. en de Zuid-Afrikaansche cricketers is vrij onbevre digend verloopen, hetgeen voor een groot deel op rekening van het slechte weer moet worden geschoven. Belangrijke prestaties bleven uit; geen oogenblik verhief zich hec peil boven het middelmatige. Niettegenstaan de de Britsche ploeg bijna geheel uit ama teurs bestond kon zij zich gemakkelijk tegen de gasten handhaven; zij had op het einde van den wedstrijd zelfs het voordeel van de draw. We volstaan dan ook met het geven van onderstaande cijfers: M.C.C. 336 en 721; Zuid-Afrika 111 en 2695. A.s. Za terdag 15 Juni vangt te Birmingham de eer ste Test-match aan en zal de ploeg van Deane heel wat beter werk moeten verrich ten om AU-England behoorlijk partij te kun nen geven. In dc competitie doet zich het merkwaar dige feit voor, dat Derbyshire als outsider de leiding op de ranglijst heeft genomen. Derby, dat altijd als een der zwakke broeders werd beschouwd, vooral door een chronisch gebrek aan goede batsmen, is dit seizoen evenwel prachtig gestart. De ploeg heeft een goed stel bowlers, die van de nieuwe spelregels een gepast gebruik maken, hetgeen uit de scores der tegenstanders duidelijk valt waar te nemen. Ook de tweede plaats wordt "oor- loopig door een outsider ingenomen nl. War wickshire, doch wordt op den voet gevolgd door Lancashire. Middlesex volgt ais no. 4 terwijl het eeuwig wisselvallige Kent de vijfde plaats inneemt. Yorkshire leeft mo menteel beneden haar stand met no. 9 als rangnummer en ook Surrey vertoont weinig neigingen om voorloopige tot de leidende groep te belmoren. De afgeloopen week gaf voor eenige teams fraaie battingresultaten. Zoo maakte Lanes, in haar wedstrijd tegen Worcester 592 runs voor slechts 4 wickets. Watson 207, Ernest Tyldesley 187 en Iddon 87 waren de helden. Essex deed voor het eerst goed werk. dom: het tegen Middlesex tot 477 te brengen (Eray 92. Russell 111') doch het moet voor deze ploeg wel zeer teleurstellend zijn geweest, dat de Lor.denaars dit totaal nog overtreffen, zij het dan ook met slechts 9 runs. Hearne speelde schitterend; hij deed 7 12 uur over zijn 285*, zijn hoogste score in zijn cricket loopbaan. De wedstrijd eindigde na tuurlijk onbeslist. Wales speelde buiten de league een wed strijd tegen Sussex en scoorde 535 voor 6 (Bell 157, Hills 120* en Aberdeir 134) Sussex antwoordde met 294 en 2875. Warwickshire sloeg Kent met innings en 50 runs, hetgeen hoofdzakelijk te danken was aan prachtig spel van R.E.S. Wyatt die uit een totaal van 485, 146 niet uit scoorde. De ontmoeting Surrey—Essex bleef onbe slist. Ditmaal hebben de Ovalbewoners wear eens van ouds van zich afgebeten hetgeen uit onderstaande cijfers duidelijk blijkt: Surrey 418 en 247—2 (Hobbs 142*) Essex 243 en 2983. Regen was de oorzaak, dat aan deze fraaien strijd, ontijdig een einde kwam. Lancashire won tenslotte gemakkelijk van Glamorgan, dat na een goed begin weer aan het aftakelen is, terwijl Northamptonshire voor de verrassing zorgde en Sussex met 98 runs den baas bleef. UMPIRE. ZEILEN. Onderlinge zeilwedstrijden van de Haarl. Zeilvereeniging. Na den zoo goed geslaagden openings- en Pinkstertocht kan de H.Z.V. meer dan tevre den zijn over de weersomstandigheden en het totale verloop van haar eersten wedstrijd. Alle nauwkeurig nagegane voorspellingen ten spijt, waren er een flinke bries, een blauwe hemel met de specifiek Hollandsche wolken: dus ideaal zeilweer! Het was dan ook tegen half elf Zondag morgen een mooi gezicht, om op den Mooien Het het groote aantal zeilbootjes met volle zeilen te zien laveeren. Ditmaal had de jury een rustige plaats op een der stilliggende scheepjes, zoodat zij haar volle aandacht aan haar werk kon wijden. Met de meeste accuratesse heeft zij zich van haar taak gekweten, wat een dankzegging van de zeilers ten volle waard is. De aanwezigheid van een tent met de noodige versnaperingen verhoogde de aan trekkelijkheid. Een klein overzicht van de verrichtingen van een der grootste klassen mag hier vol gen, wat niet wil zeggen, dat de spanning in de andere afdeelingen minder was. In deze klasse D startten zes scheepjes, waarvan er vijf eigenbouw zijn en daarom de aandacht trokken. No. 12, Merijntje, ging het eerst over de startlijn, gevolgd door no. 26, Pirate, no. 9, Passe Partout, no. 27 Stern, no. 24 Mooie Nel en no. 21 Boekanier. Bij den boer te Spaarndam was de volgorde iets gewijzigd en was de volgorde 12, 9, 27, 21, 26, 24. Bij de Haarlemsche Scheepsbouwwerf is de ligging der bootjes onveranderd! Bij de Water machine is er ook nog geen verandering in getreden. In de 2e ronde komt het verschil en onderscheiden we min of meer twee groe pen van drie. De eersten loopen, wat de tijden betreft, meer uit elkaar, dan bij den tweeden groep. Bij de andere klassen is er tamelijk veel tijdsverschil in aankomst, wat de volledige uitslag laat zien. KI. A: No. 15 Johanna van Bakker 2.26.30, No. 16 Flierefluiter van v. Bommel, stuurman W. Bremer Jr. 2.36.15. KI. B niet gestart. KI. C. No. 29 Schrijverke van De Graaf 2.19.15. KI. D. No. 12 Merijntje van Terstal, stuur man T. v. Uden 2.30;No. 9 Passé Partout van H. Schmitz Jr. 2.6.No. 21 Boekanier van Walter 2.9.—. KI. E. No. 22 Mentheda van C. Voetelink I.59.16; No. 25 Houzee van Galenkamp 2.4. KI. F. No. 20 Lange Pier van Van Duin 1.50.30 (snelste zeiler en startprijs). KI. G. No. 6. Puzzle van Van Baaren 1.58. No. 55 Viking, maakte den langsten tijd en kreeg den poedelprijs. In de tent werden de prijzen (meest zeil- benoodigdheden benevens een enkel luxe- voorwerp) uitgereikt. Hiermede was deze. zoo buitengewoon goed geslaagde zeildag officiëel afgeloopen. Daar na werd er nog geruimen tijd met familie en kennissen gezeild. HARMIEN. Onderlinge wedstrijden Haarl. Jacht Club. Zaterdag en Zondag hadden weer onder linge wedstrijden, met 16 M2. en 12 voets Jollen van de H.J.C. plaats. Hoewel Zaterdag het weer zichongunstig liet aanzien en er een zwak Z.O.-windje woei. liep tijdens den wedstrijd de wind iets Oos telijker; hij werd even krachtiger, waardoor de wedstrijd nog een vlot verloop had. Voor de jollen waren maar zes deelnemers Inge schreven. Aan den Zondag-wedstrijd werd alleen met de 16 M2. gezeild, onder begunstiging van een flinke top-koelte, met een Westelijken wind en prachtig weer. Zaterdag was de uitslag als volgt: 12 voets jollen: Gezeilde tijd. punten. K. Poortman 1.24.2C 1 Dames Alberts 1.25.55 2 E. de Visser 1.27.30 3 Mej. de Vfeser 1.30.30 4 A. C. Stoel 1.30.40 4 M. van Breemen hadd het de 2e ronde op gegeven. 16 M2. Klasse: Gezeilde tijd. punten. F. Bernhard 1.10.15 1 C. Bernhard 1.10.52 2 C. W. de Visser 1.14.19 3 M. v. Breemen 1.14.2C 3 Zondag was de uitslag als volgt: 16 M2. Klasse: Gezeilde tijd. punten. M. v. Breemen 0.55.12 1 F. Bernhard 0.56.47 2 C. W. de Visser 0.57.13 3 C. Bernhard 1.0.19 3 GYMNASTIEK. De buitengewone Bondsvergadering. De Amsterdamsche kwestie geëindigd. (Van onzen medewerker). Zondag werd in Amsterdam een buiten gewone vergadering van het K.N.G.V. gehou den. voornamelijk ter bespreking van het Amsterdamsche conflict. Naar aanleiding van een ingekomen schrij ven van den Rotterdamschen Turnbond, welke protesteerde tegen de officiëele af wezigheid van het Bondsbestuur tijdens de viering van zijn 25-jarig bestaan, besloot de vergadering na lange besprekingen de hou ding van het Bondsbestuur goed te keuren. Het grootste gedeelte van de bijeenkomst werd gewijd aan de behandeling van het Amsterdamsche conflict, nu de vereenigin- gen, waarvan voor enkele maanden het royement door de Bondsvergadering werd opgeheven, weigeren direct toe te treden, daar zij eerst het rapport der grieven-com- missie wenschen af te wachten. Alsemeen werd geprotesteerd tegen de houding van genoemde vereenigingen, van wie n.l. onmiddellijk na de vorige Bondsver gadering. die den Amsterdammers de hand reikte, toetreding tot het K. N. G. V. mocht worden verwacht. Door een zevental afge vaardigden (ow. die van den Kennemer Turnkring) werd een motie ingediend, waar in voorgesteld werd de grieven-commissie op te heffen, wanneer de Amsterdammers niet vóór 1 Juli toetreden. Deze motie werd inge trokken, nadat bleek, dat het Bondsbestuur en een gedeelte van de vergadering na de laatste tegemoetkomingen niet langer wenschten te onderhandelen. Met groote meerderheid besloten daarna de afgevaar digden, geen verdere bespreking met de Amsterdamsche vereenigingen te openen en daarom automatisch de grieven-commissie op te heffen. Voor het K.N.G.V. is dus na 3* jaren strijd het bekende conflict van de baan. Als commissaris in het Bestuur werd ge kozen de heer J. van Tongeren te Rotter dam. Het rapport van de Turnblad-commissie, bestaande uit de heeren J. J. Th. Bakker (Bergen op Zoom), J. Sieverts (Den Haag) en B. J. Wieland Los (Haarlem), gaf een nieuwe exploitatiewijze van het officieel orgaan. Deze vergadering keurde de plannen goed en zij gaf het Bondsbestuur opdracht, in samen werking met de commissie die plannen uit te werken in de richting van een grooter verspreiding. In beginsel werd besloten deel te nemen aan het Internationaal Turntournooi in 1930 te Luxemburg. Betreffende de in Arnhem te houden athle- tiek-kampioenschappen K.N.G.V. keurde de vergadering vrije inschrijving goed. Ten slotte werd besloten, de behandeling van eveiuiieele grieven van na deze vergade ring voor te laten bereiden door het Bonds bestuur, dat ze daarna in de vergadering zal brengen. Atletiekwedstrijden K. T. K. Naar aanleiding van het Bondsbesluit (zie verslag Bondsvergadering), de aanmelding voor de athletiek-kampioenschappen K.N.G. V. vrij te doen zijn, zal de vóór-wedstrijd van a.s- Zondag in den Kennemer Turnkring naar alle waarschijnlijkheid vervallen. HONKBAL De Competitie. De competitieleider boekte Zaterdag weinig succes. Geen enkele wedstrijd is doorgegaan. Honkbal voor schoolnegentallen. Ook hier was de regen spelbreker. Twee wedstrijden zijn nog begonnen, doch de toe stand van het veld was weldra zóó, dat honkloopen levensgevaarlijk werd. Waar schijnlijk worden de wedstrijden voor Zater dag a.s. opnieuw vastgesteld. Om den Zilveren Bal. Het Haarlem-bestuur heeft over mede werking niet te klagen. Om te beginnen was het weer Zondag zooals niet beter gewenscht kon worden. Jammer dat twee van de acht Ingeschre ven negentallen niet kwamen. Het eene opengekomen uur werd gevuld door de Am sterdamsche gymnasiasten een vriendscliap- pelijken wedstrijd te doen spelen tegen Haarlem II. De Haarlemmers hebben zich kranig geweerd en verloren slechts met 8—-6 van dit toch sterke Amsterdamsche negental. Quick maakte dc zaak ingewikkeld door te weigeren te spelen tegen Blauw Wit, dat uit slechts acht spelers bestond, doch waarbij twee uit het eerste negental. Toen gold natuurlijk ook de wedstrijd Blauw Witr-. V.V.G.A. II niet meer. Er werd eindelijk een oplossing gevonden, doch daarvan was het slot dat dc eindstrijd gespeeld moest worden door V.V.G.A. I en A.G.H.C., die elkaar in de tweede ronde ook reeds ontmoet hadden. Toen had A.G.H.C. gewonnen en dat was voor den aanvoerder van V.V.G.A. reden den eindstrijd gewonnen te geven. Na afloop reikte de Voorzitter van Haarlem met een kort woord de uitgeloofde zilveren medaille over aan den aanvoerder van A.G.H.C. Die bedankte en bracht het bestuur van Haarlem hulde voor de uitstekende regeling der seriewedstrijden. Van de vijf keeren dat de Zilveren Bal nu verspeeld is, heeft Ajax II hem de meeste keeren in bezit gehad, zoodat de Bal nu In eigendom van Ajax is overgegaan. De uitslagen waren als volgst: Ajax IIQuick II Ajax niet opgekomen. V.V.G.A. I—T.O.G.O. 228 A.G.H.C.Z.R.C. II Z.R.C. niet opgekomen. Blauw Wit II—V.V.G.A. II 11—3 KRACHTSPORT Kampioenschapen van Europa. Officieel wordt medegedeeld, dat de wed strijden om de kampioenschappen van Euro pa in gewichtheffen zijn uitgesteld tot Zon dag 8 Scotember. zoodat onze stadgenoot A. G. Scheffer dus niet Zondag a.s. te Weenen moet deelnemen. Hij zal nu 3 September van hier naar Wcencn vertrekken. BILJARTEN. Algemeene vergadering Ned. Biljart bond. (Van onzen medewerker.) Zaterdagmiddag is dc enkele weken gele den geschorste aigeineene vergadering van den Nederi. Biljartbond in het gebouw „K.R.A S." te Amsterdam voortgezet. In de eerste vergadering wenschte het be stuur na langdurige beraadslagingen niet meer aan te blijven hoewel van alle zijden daarop werd aangedrongen. Onderlinge ge schillen in den boezem van het bestuur, die in de urenlange zitting duidelijk aan het licht kwamen, maakten dat aanblijven on mogelijk. Om geen wilde stemming te verkrijgen, werd een commissie van zeven leden be noemd. om voorstellen te doen ter oplossing van deze crisis. Toen deze heeren met hun rapport gereed waren, zonden zij een verkorten inhoud met dito motiveering aan den secretaris van den N. B. B. ter plaatsing in het officieel orgaan ,.De Biljartwereld" van 15 Mei j.l. Het bestuur liet dit echter toen niet plaat sen, doch deed dit eerst in het nummer van 31 Mei en had inmiddels de vergadering tweemaal verdaagd. Na de heropening der geschorste vergade ring en hit voorlezen van ingekomen stuk ken verklaarde het demissionaire bestuur bij monde van zijn voorzitter, den heer J. San ders, dat het niet als zoodanig met de com missie van gedachten wenschte te wisselen. Om de vergadering evenwel niet onmogelijk ts maken, zouden zij eventueel wel persoonlijk aan het debat deelnemen en inmiddels de leiding der vergadering over willen geven aan één neutraal persoon. Op verzoek van het bestuur werd de heer I. F. de Wekker, lid van de ,,'s-Gravenhaag- sche Biljartclub", daartoe bereid gevonden. Deze onverwachte wending in den gang van zaken bracht aanvankelijk niet weinig opzien teweeg, doch ten slotte legde de ver gadering er zich bij neer. Daarna las de heer I. L. Pinto. voorzitter der commissie, het volledig rapport voor cn zette vervolgens uitvoerig het werk en de motieven daarvoor uiteen. De commissie, bestaande uit zeven erkende deskundige mannen,, door de vorige gedeel telijke vergadering benoemd, heeft dat werk verricht naar haar beste weten in het belang van den bond. Nu ontspon zich een langdurig debat. Naar het oordeel van den tïjdelijken voorzitter vond de voordracht van de commissie geen voldoenden steun en daar hij gaarne zou zien. dat dit punt tot een goed einde kwam, wekte hij het demissionaire bestuur op. om zich weder beschikbaar te stellen. Na eenige aarzeling op de daartoe tot ieder van de de missionaire bestuursleden afzonderlijk ge dane vraag door den waarnemenden voor zitter. werd hieraan voldaan met uitzonde ring van den heer F. de Boer. secretaris. En na aanvullende verkiezing van de hee ren C J. Wittebol (B.V. ..K.R.A.S.") als se cretaris en Hamburger (B.V. ..Victoria") als gewoon bestuurslid was aan deze crisis in den N. B. B. weder een eind gekomen. Tweede ronde: A.G.H.C.—V.V.G.A. I V.V.GA. I—Quick n 10—7 6—4 HENGELEN. „De Morgenstond" te Heemstede. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van bovengenoemd Vlschcollege zal er op Zondag 30 Juni een wedstrijd plaats hebben op witvlsch in de Ringvaart tusschen Benne- broek en Heemstede. Hieraan zullen deelnemen De Lustige Hengelaar. De Rietvoorn en De Karper uit Haarlem en De Dageraad van Heemstede. Dc jubileerende Vereeniglng zelf zal aan dit concours geen deel nemen. Als prijzen zijn beschikbaar gesteld een beker, krans, tak en medaille, terwijl twee draagmedailles worden beschikbaar gesteld voor hen, die de meeste visch vangen. Hengelaarsbond. Op de in Café v. d. Heuvel te Heemstede gehouden vergadering van den Ned. Centra- len Hengelaarsbond van Haarlem en Omstre ken is gekozen als voorzitter dc heer A. Ver- zeilberg, lid van „De Morgenstond" te Heem stede. De Karper. Zondag hield het Vischcollcgc ..Dc Karper" zijn eersten ondcrlingen wedstrijd op wit- visch. De vangst was niet groot- Het resul taat van dezen wedstrijd was als volgt. Ie prijs J. v. Wijk. 2e prijs R. Draycr, 3c prijs P. v. Erce, 4c prijs Jan dc Vries, 5e prijs P. Daamen. Bekerwedstrijd. Zondag hielden de zes colleges, onderge bracht in den Bond van Hengelsportliefheb- bers van Haarlem en Omstreken, hun eer sten bekerwedstrijd van dit seizoen in de Ringvaart te Vijfhuizen. Het ging hier om den grooten Vijfhoek-wisselbeker. Er werd ditmaal gevischt op baars. Er werden vele baarsjes verschalkt. De volgende college's traden als prijswinner uit den strijd te voorschijn: Eerste prijs de Grundel; Tweede prijs de Dageraad; Derde prijs de Ruisvoorn; Vierde prijs de Vereenigde Visschers; Vijfde prijs Het Avontuur; Zesde prijs de Brasem. Dc heer Koedijker van „De Dageraad" was de held van den dag. Door Onthouding Vereenigd. Bovengenoemd college hield Zondag zijn 5-jarig jubileumswedstrijd, aangeboden aan de colleges, aangesloten bij de Watcrpacht- commissie „Eensgezindheid'. De witvisch- wedstrijd had plaats in dc Ringvaart nabij Vijfhuizen in het gepachte water. Wegens het ongunstig weer was de vangst niet groot. De eerste prijs werd gewonnen door visch- college Vischlust, 2e pr. Vrije Hengel, 3e pr. Morgenstond. 4e pr. Het Baarsje, 5c pr. A. V. C. en de 6e pr. de H. H. B. Na afloop vertrok men naar het clubge bouw van D.O.V. aan dc Wolstraat waar de voorzitter, de heer W. Govers, de prijzen uit reikte. De draagmcdalllc voor den held van den dag werd gewonnen door den heer Breems lid van „Vischlust". Haarl. Korfbalbond D. S V. 2Haarlem 4 (62) Haarlem, dat Sn het begin in de minderheid was, had reeds spoedig vier doelpunten te gen. Het wist evenwel den achterstand met twee goals te verkleinen. In de tweede helft had Haarlem zich beter ingewerkt doch kon niet verhinderen, dat D.S.V. den stand op 62 bracht. D. S. V. heeft nu het hoogste aantal wed strijd-punten van de derde klasse H.K.B. en behoeft nog één puntje om het kampioen schap te behalen. Dinsdagavond 7 uur wordt gespeeld tegen „Voorwaarts" op het terrein aan den Ver- gierdeweg.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7