ROEIEN ATHLETIEK 111 UW m DE WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKUJKE WATERPOLO. WIELRIJDEN KENNEMER LYCEUM TENNISBANEN DAMRUBRIEK. Uitstekende prestaties van de Haar lemmers in Wieringerwaard. (Van onzen medewerker). Uitstékend weer en een zeldzaam l\rte- lijke ontvangst van het bestuur van de Gym nastiekvereniging „Olympia" te Wieringer waard maakten dezen dag voor ons Haarlem mers tot een onvergetelijken. De uiterste zorg en grootste moeite waren aan het terrein besteed. Aan een vriendelijk verzoek van den voorzitter van Olympia, den heer Vaan, om eventueele ongelijkheden maar niet te zien, werd door de athleten gaarne voldaan. K. Schenk (een Haarlem-lid in Wieringer waard wonend) had voor goede springplaat sen gezorgd. De geheele wedstrijd kenmerkte zich door een prettige gemoedelijkheid. Begonnen werd met 100 M. harloopen. Over de Linden met 12.2 sec., v. d. Boven 12.4 sec., K. Schenk 12.2 sec., Hut 12 sec., Dorsman 12.2 sec. (allen Haarlemmers) plaat sen zich voor de halve beslissing. Hut en Dorsman moesten door spierpijn van verdere deelname afzien, terwijl Over de Linden zijn plaats in de finale, door een beetje pech, door v. d. Ven (Wormerveer) zag ingenomen. K. Schenk won de finale in 11.4 sec., een tijd, die met een goede start, langer geweest was. v. d. Booren werd goede tweede in 12 sec. Drie werd Bleeker (Assendelft) Polsstokhoogspringen won v. d. Zee met 3 1/2 M. Steeds beter krijgt v. d. Zee de tech niek onder den duim. Nog meer profiteeren van den zwaai, en niet te vroeg draaien en tot steun komen, dan kan 3,80 M. geen be zwaar zijn. Groenendijk (Hoorn) werd twee de met 3.25 M. en Ploeger (Alkmaar) derde. Het kogelstooten werd gewonnen door Eijsker. Hij bereikte den afstand van 12.83 M. Het Ned. record 13.19 1/2 M. van Kamerbeek kan dit jaar verbeterd worden, v. d. Putte stootte den kogel 10.72 M. Een pijnlijke duim belette hem zijn maximale prestatie te leveren. Kaptein (Schagen) won den derden prijs met 9.83 M Zeer goede prestaties werden bij het hink- stap-springen geleverd. De zwaar springende K. Schenk legde bij dezen driesprong een af stand af van 13.89 M. Musscher eveneens van Haarlem, sprong 13,74 M. Nog te weinig getraind, doch wanneer Musscher weer ge regeld kan oefenen, dan zullen hij en Schenk wel over de 14 M. springen. Nummer drie (Wekker „Sint Maartensbrug" haalde 12,27 M. Van der Putte, v. d. Zee en Eijsker (allen van Haarlem) demonstreerden het discus werpen. De verste van de resp. worpen van Eijsker zweefde 39.70 M. door de lucht. Hoogspringen werd alweer door een Haar lemmer gewonnen. De coming man Veurman sprong 1.67 1/2 M. hoog. Een poging van hem om het clubrecord 1,70 M. te verbeteren, mislukte, door te vlug na elkaar te springen. K. Schenk, v. Genne (Alkmaar) en v. Musscher moesten om de tweede of de derde plaats overspringen. Alle drie bereikten zij een hoogte van 1.62 1/2 M. Schenk werd twee en Genne drie. Waarschijnlijk zullen de Haarlemsche hoogspringers in de toekomst hun prestaties omhoog zien gaan. De Ncd. kampioen hoog springen (Kamstra „Den Haag") heeft al eenige keeren getracht door het voorbeeld en aanwijzingen de Haarlemmers de juiste tech niek bij te brengen. Evenzoo zal Knol (Ned. recordhouder met 54.87 M.) 't zelfde gaan doen met de H.A.V. specrwerpers. Beiden heb ben veel geleerd van Kreigsman. Voor Hol land schijnt een goede trainer nooit lang ge houden te kunnen worden, waarom de H.A.V. een oplossing tracht te vinden op deze manier. Verder rest ons nog te vermelden, dat Klaasse een uitstekende 3000 M. geloopen heeft. Bijna alle deelnemers werden door hem gelapt. Zijn tijd 9 min. 32 4/10 sec. onder deze omstandigheden (kleine, eenigszins on gelijke baan) is buitengewoon goed te noemen. Tweede werd Bakker (Alkmaar) met 10 pain. 5 2/10 sec., derde werd Jongsma (Hoorn). Van den Booren (Haarlem) sleepte het nummer 400 M. op goede wijze in den wacht met een tijd van 56,9 sec. Wanneer hij zijn armen-techniek nog wat verbetert, wordt hij de plaatsvervanger voor Ad. Paulcn in de 4 x 400 M. estafette. Voorn, Alkmaar, won den tweeden prijs 57.5 sec. Een broer van K. Schenk werd drie. Tot slot de 4 x 100 M. estafette. De vol gende Haarlemloopers Booren, Over de Lin den, Eysker, v. d. Zee zagen zich door een mislukte wissel tusschen Eijsker en v. d. Zee den eersten prijs ontgaan. Ruim 20 Meter was Haarlem bij het derde wisselpunt voor op nummer twee. Assendelft kwam hierdoor op zeer gelukkige wijze op de eerste plaats. Buiten mededinging heeft Haarlem toen nog overgeloopen en maakte een beteren tijd dan nummer een. Uitslag 4 x 100 M. estafette: 1. Asscndelft 49,8 sec., 2. Z. A. V. (Wormerveer) 50,2 sec., 3. Olympia (Wieringerwaard) 51.4 sec. De heer Vaan reikte hierna met een toe passelijk woord de prijzen uit. waarna Haar lem bij monde van v. d. Putte in een korte maar krachtige speech, de ontvangende ver- ceniging bedankte voor de genoten gastvrij heid. Paavo urmi heeft een been kwetsuur. Uit New-York rdt aan de Tel. gemeld: Nurmi deelde Zaterdag onverwachts aan het bestuur van de Amateur Athletic Union mede, dat hij Zaterdag a.s. naar Finland wenscht terug te keeren. Als reden voor zijn vertrek gaf hij een beenkwetsuur op, waar voor hij zich in Finland wil laten behande len. Over zijn toekomstplannen liet hij zich niet uit. Hij hoopte echter wellicht nog in dezen zor~. naar Amerika te kunnen tcrug- keeren. Anderzijds achtte hij echter ook de mogelijkheid niet uitgesloten, dat ij wel licht het loepen geheel zou moct-en opgeven. Alles hangt af van de behandeling van zijn gekwetst been G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 HIIH1I TELEFOON 12225 R|l|l| 13 KLEERMAKER ll'Ml Groote saccessen voor Njord. Mie* r&LC-rrtW' De jaarlijksche wedstrijden van de Ko ninklijke, op den Amstel gehouden, zijn een groot sportief succes geworden. Zij genoten prachtig weer, de regeling was uitstekend, de belangstelling was groot en de kwaliteit van het roeien over het algemeen hoog. Er is een duidelijke opleving gekomen en ettelijke vereenigingen brengen ploegen van hoog ge halte op de baan. Qualiteit en quantiteit ge ven beide aanleiding tot voldoening. Dit is wel het gloriejaar van Njord. De Leidsche studenten hebben hun ouden stijl, die hen jarenlang op den achtergrond hield, eindelijk losgelaten, en na hun onverwachte overwinning in het hoofdnummer Oude Vier op de Varsity is het steeds crescendo ge gaan. Op I-Iollandia deelden zij de suprematie nog met Laga, dat daar de Oude Acht de Jonge Acht B en de Jonge Vier B won. Op de Koninklijke hadden zij ook dezen tegen stand onder de knie gekregen. Zij zegevier den in de Oude Acht, Oude Vier en Jonge Acht B dit laatste het officieele hoofd nummer op deze wedstrijden. De drie be langrijkste nummers waren dus voor de Lei- denaars. Merkwaardigerwijze behaalde Laga geen enkele onverwinning, evenmin als De Hoop en Het Spaarne, hoewel in diverse nummers het verschil miniem was. De Spaarne-ouae acht heeft het in den strijd van zes geduchte ploegen niet tot de zege kunnen brengen. In de voorwedstrijden op Zaterdag werd de Haarlemsche ploeg tweede in haar heat tegen Njord en Argo, met miniem verschil, en kwam als snelste tweede in de finale, waarbij haar tijd zelfs twee seconden beter was dan die van de winner in de andere heat, Laga. Het vooruit zicht was dus dat de finale op Zondagmid dag, tusschen Het Spaarne, Njord en Laga, een volkomen open strijd zou worden. Nie mand kon iets van den uitslag voorspellen. Het resultaat bevestigde dit. Het werd een onvergetelijke race tusschen drie in snelheid volkomen gelijkwaardige ploegen, die o.a. door Z. K. II. Prins Hendrik in motorboot werd gevolgd. Het Spaarne startte het best, in zeer hoog tempo, lag na 200 M. een halve lengte voor op Laga en een taflengte op Njord, en daarop ontspon zich een gewel dige boord-aan-boord race. De Haarlemmers leidden over vrijwel de geheele baan. Toen de ploegen door de Amstelbrug gingen liep Laga op de andere twee in, op de laatste 250 M. in de eindspurt, lagen alle drie gelijk. Onder geweldig enthousiasme werd deze race uitgevochten. Het resultaat was: 1 Njord, 2 Laga, 3 Spaarne, met minieme verschillen van enkele meters. De tijd (7 min. 8 sec.), was slechter dan die van de vorige races omdat de wind was gedraaid en Zondagmid dag tegen stond. De totale onberekenbaarheid van gemaak te tijden werd trouwens bij deze Konink lijke weer eens treffend gedemonstreerd: Zaterdagmiddag was er een stevige wind mee, Zaterdagavond windstilte, Zondag tegen wind. De oude acht van Njord roeide Zater dag in 6.37 1/5, hetgeen dus een halve mi nuut verschil geeft! Het Spaarne rnoet zich door nederlagen zooals deze niet in het minst laten ont moedigen. Het feit op zichzelf, dat de acht van dezelfde qualiteit is als de oude ploegen van Njord en Laga, die bestaan uit roeiers met jarenlange ervaring, is een reden tot trots voor de Haaxdemsche vereeniging. In de Haarlemsche acht zitten drie senior- roeiers; van de overige vijf zijn er drie die dit jaar voor het eerst op een nationalen wedstrijd zijn uitgekomen en dus alle routine missen. Zij doen nu kostbare ervaring op, leeren in eiken wedstrijd wat, en wellicht zullen de volgende week de races van De Amstel een overwinning brengen. De con currentie is bovendien ongekend groot. Het parool voor de Haarlemmers moet zijn: Volhouden, volhouden en nog eens volhouden Zij hebben het voordeel dat zij over een slag-roeier van buitengewone qualiteit (G. Tcrwogt) beschikken en over een stuurman (ir P. C. van Niftrik) iedere vereeniging hen benijdt. De Haarlemsche Jonge Twee A, die op B. J. Couvcc, oud=voorzilter van „Het Spaarne" en commissaris van aankomst bij de roci- wcd&trijdcn van „De Koninklijke", DE.J5AAM BY THiENUCHT" GEZ1EN VANAF ^FObEJDON Hollandia den eersten prijs won, werd nu tweede in de finale, na een heel mooie race. Eerste was Die Leythe, derde de Deutsche R. V. in Amsterdam. De ploeg van Die Leythe, aanmerkelijk beter geworden sinds Hollan dia won door beter beheersching van tempo en rythme, nadat ook hier de Haarlemmers bijna over de geheele baan geleid haciden. Het is zeer wel mogelijk dat Het Spaarne de volgende week weer wint. Oefenen, door zetten! De Jonge Twee B, die voor het eerst in dit jaar startte, met een boeg die voor het eerst op de 2000 M.-baan uitkwam, bereikte eveneens de finale en werd daarin derde na een spannende race. Eerste was Die Leythe, tweede De Maas op 3/4 lengte, derde Het Spaarne op eenige meters. Ook deze race, evenals die van de Jonge Acht A (door Triton gewonnen vóór Nereus op 1 lengte en Argo op 2 1/2 lengte) werd door den Prins gevolgd, die de laatste finales op Zondag meemaakte. Behalve het succes van Die Leythe in de beide nummers Jonge Twee moge met eere vermeld worden de ovex-winningen van Triton in de Jonge Vier B (tweede De Laak op een paar meter, derde Laga), van Willem III in de Oude Twee (tweede Aegir), van de Laak in de Jonge Vier A, van Argo in de Overnaadsche Vier en van Daventria (onge wone en verrassende comparant) in de Overnaadsche Twee. De Nereïd Levie won alle jonge skiffnummers. In het oude skiff-nummer sloeg Cox (Het Aan den startaïs de vorigen weg zijn en de volgenden nog niet gekomen. Spaarne) zijn clubgenoot Timmermans zooals hij wilde. Timmersmans, die ongesteld is ge weest, is nog niet terug in zijn vorm van ver leden jaar. Cox roeide deze race goed, rustig en zeer beheerscht. Hij deed dat niet in de finale, waarin Gunther (De Amstel) die beter schijnt dan ooit te voren, op zijn beurt hém sloeg zooals hij wilde. Gunther schijnt inder daad fit voor de Diamond Sculls, waarvoor hij voor het eerst is ingeschreven. In de dames-stijlnummers blonk Het Spaarne weer uit. De senior-ploeg werd even wel op het nippertje tweede, met slechts 1 1/2 punt verschil. De Delftsche Sport, die een erg ouderwetschen stijl in de perfectie roeit, werd eerste vanwege de meerdere per fectie. Een andere beoordeelings-stelsel zou noodzakelijk maken om stijl-voox-keur te doen gelden, hetgeen practische moeilijkhe den oplevert. De jury delibereerde lang maar zag geen anderen uitweg. In het juniores-nummer won Het Spaarne, evenals op Hollandia. De jonge vier roeide weer keurig, was een mooi geheel en onder scheidde zich opnieuw door pittigheid, soe pelheid en het snelle doorloopen van de boot. De ploeg, weer bestaande uit mej. H. H. Nilant (boeg), mej. M. Timmermans, mej. N. van Calcar, mej. E. B. Venema (slag) en mej. E. Paris (stuurvrouw) kreeg bloemen van het bestuur van De Koninklijke en had veel har telijk applaus en complimenten in ontvangst te nemen. Jubileumwedstrijden van „De Amstel". De inschrijvingen voor de Jubileumswed strijden van „De Amstel", op 15 en 16 Juni luiden als volgt: Viememsgieken ovcr- naadsch: Nereus, Argo, de Hoop, de Maas, de Laak. die Leythe, Amstel, Triton. 2 Vierriemsgieken seniores: Laga, de Maas, Njord, Willem III. 3. Achtriemsgieken junior B.: Nereus, Laga. Njoi'd, Amstel. 4. Tweei'iemsgiekcn jun. A: Deutsche R. V. Amsterdam, Laga. die Leythe, Spaarne. 5. Overnaadsche skiff: Ax-sa. 6. Skiff. Jun. B.: Nereus, Arsa. 7. Double Skiff juniores: geen inschrijvin gen. 8. Tweeriemsgiekcn zonder stuurman: Da- re Devil Club, Amstel. 9. Vierriemsgieken Seniores: Die Leythe, Willem III. 11. Willem Anetzer-Beker: Laak, Am stel. 12. Tweeriemsgieken Jun. B: Deutsche Turn und Ruder V. Rotterdam, Willem III, Maas, Die Leythe, Spaarne. 13. Vierriemsgieken zonder stuurman: geen inschrijvingen. 14. Skiff jun. A.: Nereus, de Hoop. Amstel, Arsa, Kon. Dordtschc R. V-, Triton, Wil lem HI, Dare Devil. 15. Tweeriemsgieken overnaadscli: Nereus, Poseidon, Daventria, de Hoop, Willem in. 16. Skiff Seniores: Njord, Amstel, Spaarne I, Spaarne 2. 17. Vierriemsgieken Jun. B.: Argo, Njord, Amstel. 18. Achtriemsgieken jun. A.: Nereus, Tri ton, Nautilus. 19. Double skiff Seniores: Spaarne. 20. Achtriemsgieken Seniores: Nereus, de Hoop, Laga, de Maas, Njord, Amstel, Spaarne. 21. Tweeriems outrigged wherries: Hoop, Amstel I, Amstel 2. 22. Vierriems outrigged wherries: Hoop, Amstel I, Airxstel 2. 23. Vierriems inrigged wherries: Hoop. Amstel 1, Anxstel 2. Voor de nuxrxmers 5 en 19 blijft alsnog ge legenheid voor inschrijving open tot het oogenblik der loting. De loting zal plaats vinden op 10 Juni 1929 des avonds te 20 uur in het gebo der ver eeniging aan den Amsteldijk te - msterdam. Om den T elegraaf beker. Hoewel de inschrijving voor den wedstrijd om den Telegraafbeker nog niet gesloten is, staat reeds vast, (aldus lezen we in „De Crt.") dat daaraan zal worden deelgenomen o.a. door de volgende achten: Nereus, Laga, Njord, Spaarne, de Hoop en Argo. Voorts is het vrij zeker dat ook nog de 'oude acht van Amstel zal inschrijven. Een aantal tot dus verre nog nooit bereikt. S. V. H—H. V. G. B. De competitie-wedstrijd vaxi de 2e klasse Ned. Zwembond, die gisteren ixx de zwem inrichting „Het zwarte Plasje" te Hillegers- berg zou worden gespeeld, is wegens te lage temperatuur van het water niet doorgegaaxi. HaarlemZian I. Dinsdagavond zal „Haarlem" zijn eersten competitiewedstrijd spelen tegen Zian I uit Den Haag in de nieuwe gemeentelijke Zwem inrichting aan de Houtvaart. Overzicht. Wegens het slechte weer is er nog niet veel gespeeld. Verscheidene wedstrijden werden wegens te lage watertemperatuur afgelast. Op week dagen is gespeeld Zian 2—de Zijl 2, met een 8—0 nederlaag voor de Leidenaars, die blijk baar slecht geoefend zijxx, Dolfijn 2—L.Z.C. 2 met een 45 nederlaag voor de Dolfijxi- reserves, H. P. C. 2—L. Z. C. 3 waarbij de Leidsche Zwemclub weder een ovex*winning boekte; thans met 1—2 en de eerste-klasse wedstrijd Dolfijn 1Maas!, welke na span- ncndexx strijd in een 20 ovex*winning eindig de voor de Amsterdammers. H.Z.P.C. I versloeg de R.Z.C. I voor de tweede klasse A. Dank zij het betere weer van Zondag zijn verscheidene wedstrijden doorgegaan. Voor de tweede klasse dames wist U.Z.C. met 2—1 te winnen van R.D.Z. 2, hetgeen als een goede prestatie van de Utrechtsche dames kan worden aangemerkt. Dat L.Z.C. 1 voor de eerste klasse heeren niet vermocht te win nen varx U.Z.C. 1 mag zeker verwondering verwekken. A. Z. deed het in Gouda beter en wist, hoewel inet twee invallersc spelend met 10 van G. Z. C. te wixxnen dank zij Soholten. G. Z. C. 2 moest met één invaller naar U.Z.C. 2 en heeft vermoedelijk wel door groote ongeoefendheid met 100 verloren. A. Z. 2 volgde het voorbeeld van. het eerste zevental en kwam met een 40 over winning thuis van Neptunus 2, wier eerste zevental gelijk speelde tegen Nereus 1, uit slag 1—1. Ook Neptunus 3 behaalde een gelijk spel tegen D.J.K. 3, n.L 2—2. H. S. V. „De Kampioen". Woensdag en Zondag werden trainings- ritten gehouden met pelotons voor de a.s. open pelotonxütten. Woensdagavond werd als volgt gestart: Siccama, Voetelink, Gruyters, v. d. Broek, Wolters 8 uur: Fabel, de Groot. Kruyd, Baak, Balm, ScheJl 8.03; Schijvenaar, Sypesteyn, Egmond, v. Bree, Coster, Met.z 8.06. Jammer was het, dat eenige renners door werkzaam heden te laat waren, zoodat het 4e peloton niet startte. Er werd uitstekend gereden: er is dan ook een zeer mooie tijd gexxiaakt, dank zij het zeer geschikte weder. Uitslag: Peloton, Schijvenaar, Egmond, Sijpestyn 39 min. 50 sec. Het tweede peloton reed 41 min. 49 sec. Zondag werd met drie pelotons gestart n.l. Kruyd, Baak, Schel 1. Balm. Groot en Fabel 10.00 uur; Schijvenaar, Egmond, Costcr exx Koper 10.05 voor Haarlemdexx Dcijl. Door een misverstand werd verkeerd gere den. Het 3e peloton Wolters, v. d. Broek Gruyters. Moerkerk en Langeveld reed Noord wij kerhout. Tijd 29.55. Een woord van dank verdient de heer N. Meijer, die op keuxige wijze de controle waarnam. A.s. Dinsdag vergadering. H. S. C. „Excelsior". Onder begunstiging van goed weer én gx-oote belangstelling hield „Excelsior" een handicap-wedstrijd over 30 K.M. Als lst'e vertrok H. Bos, om 9.45, 2de W. van Dok 9.47. 3de W. Meng 948, 4de G. H. Stouten 9.49, 5de C. de Nijs 9.50 exx als laatste Th. v. d. Putten 9.51. De uitslag werd als volgt: lsfce H. Bos, 2de W .Meng, 3de Th. v. d. Putten. Stouten en v. Dok staakten den strijd; De Nijs had bandenpeoh. De uitslag van den laatst gehoudexi koppel wedstrijd was; 1ste prijs het koppel v. d. Put ten en v. Santen; 2de prijs koppel Meng en Bos. Als kamprechters fungeerden de heeren D. v. Dok en Itter. DuitschlandNederland. Uit Keulen wordt aan De Cx~t. gemeld: De zesde wielerwedstrijd DuitschlandNedei- lar.d, die hier Zondig plaats had, werd na spannenden strijd door de Duitsclxers ge-1 wonnen. De 1000 M. tijdwedstrijd werd op fraaie wijze gewoxmen door Moeskops in I min. 11.4 sec. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Nog banen tegen onder staande tarieven beschikbaar Zondagmiddag f 100.Zondagavond f 40.— Maandag-, Dinsdag-, Donderdag- en Vrijdag avond f 50.iG Walvischvangst met vliegtuigen. De Noorsche kranten weten mede te dee- len dat twee der bekendste Noorsche vlie gers, Rüser Larsen en Luetzow Holm, reeds bekend als deelnemers aan de opsporings expedities van de Italiabemanning zich ver bonden hebben aan een maatschappij die haar bedrijf heeft in de walvischvangst in de Noordelijke zeeën. De taak van de vliegers zal zijn om kruis tochten boven de zee te ondernemen en on middellijk wanneer zij walvisschen zien hier van draadloos kennis te geven aan den dichtbij varenden walvischvaarder. Daardoor verwacht men zeer veel tijd en kosten, aan het opsporen der dieren anders besteed, te zullen sparerx. Damredacteur: J. W. van Dartelen, Raad huisstraat Nr. 1, Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betref fende. gelieve men te zenden naar boven genoemd adres. PROBLEMATIEK. Hieronder geven wij ter oplossing een compositie van onzen wereldkampioen B. Spxïnger Jr. PROBLEEM Nr. 1433. Auteur: B. Springer Jr., Lyon. Oixtleexid aan „Le Jeu de Dames", Nouveau thème, ZWART WIT Stand In cijfers:" Wit 8 schijven op; S 11 16 20 25 26 30 en 35 en een dam op 13. Wit 12 schijven op: 23 27 28 29 33 34 37 33 39 45 47 en 50. Wit speelt en wint, UIT DEN WEDSTRIJD OM HET NEDERIG CLUB KAMPIOENSCHAP. PARTIJ-FRAGMENT Nr. 1434. Onderstaande stelling kwam voor in 'dë partij tusschen de heeren J. Reinders (W, Z.D.V., Arnhem) met Wit en J. Poppen (Haarl. Damclub) met Zwart, gespeeld in bovengenoemden jvedstx'ijd op 20 Mei 1929 te Arnhem. ZWART WIT Stand in cijfers? Zwart 15 schijven op: 3 4 9 1116 18 19 23 24 en 26. Wit 15 schijven op: 22 27 28 30 32—35 37 38 4042 45 en 48. Wit speelde 3025, denkende dat Zwart niet kan vervolgen met 2430 enz. Zwart had echter verder gerekend en speelde: 2631! (Wit gedwongen tot 37 26, want axiders wint Zwart een schijf door 18 27. 23 43 en 16 27) 24—30! (Wit 35 24) 19 39 (Wit 28 17 i 39 46 (Wit 22 13) 11 31 (Wit 26 37) 46 2 en wint! Een zeer fraaie slagzet!. OPLOSSINGEN. De auteursoplossing vaxx probleem Nr. 1427is: Nr. 1427. G. Zeeuwe Jr.. Overveen. Wit: 39—34 25—20 17—11 33—29 27—22 48—42 47—41 29—24 30—25 35 13 25 1 cn wint. Zwart; Steeds gedwongen. Oplossingen van probleem Nr. 1433 wor den gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandag 17 Juni a.s. bij dexi redacteur dezer rubriek. Probleem Nr. 1427 werd correct opgelost door: W. van Daalen. J. v. d. Vlugt, F. A. Berkemeier, W. J. A. Matla, P. Mollema, H. G. Teurxfsse, A. de Jong, P. G. van Engelen, Jac. Fr. van Garderen, R. Hartgerink, J. Wielenga, J. van Looij, J. P. van Eijk, J. Poppen. H. Greeuw. J. C. van Waard, J. L. Versteeg en G. A. Ottolini Jr., allen te Haar lem; F. H. Kluen en J. Roland Kuijk. beiden te Heemstede; J. B. Sluiter Jr. te Aerden- hout; W. J. v. d. Voort te Nieuw-Vennep; J. van Steenwijk te Rijswijk (Z.-H.) exi P, JKleute Jr. te 's-Gravenhage.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8