P INGEZONDEN Bij verkoudheid, rheumatiek SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 13 JUNI 1929 DE ACTIE VAN HET TRAMWEG PERSONEEL. NA DE KAMERVERKIEZINGEN WORDEN DE EISCHEN INGEDIEND. In het orgaan der Nederlandsche Vereeni ging van Spoor- en Tramwegpersoneel wordt medegedeeld, dat de organisatie besloot haar voorstellen tot herziening van de arbeids voorwaarden aan te houden tot na de ver kiezingen. Om van kracht te zijn, moet name lijk de minister van Waterstaat daaraan zijn goedkeuring hechten. De personeelvertegen- woordigers hebben echter in dezen minister geen vertrouwen en hopen, dat de uitslag der verkiezingen zal zijn, dat de minister zal moeten plaats maken voor iemand die wel zal toonen open oog te hebben voor de be langen van het personeel. Deze minister zoo wordt opgemerkt keurt de voorstellen der patroons „slapende" goed en heeft maar heel weinig oog voor de belangen van het personeel. Verder wordt dan medegedeeld, dat de or ganisatie verbetering van de verlofregeling wenscht en wijziging in het strafstelsel bij deze maatschappij. Opgemerkt wordt, dat vooral de papieren straffen als een milde Meiregen op het personeel neerdalen. Verder wenscht men beroep op een scheidsgerecht te hebben tegen alle opgelegde boeten in geld of de inhouding van vrije- of verlof dagen. Tenslotte wordt een nieuw eisdh, nl. de toe kenning van een vacantietoeslag van een halve maand bezoldiging aan ambtenaren en 2 weken loon aan beambten uitvoerig toe gelicht. De loonen aldus de redactie zijn tot dusverre te laag om tijdens het verlof er eens met het gezin op uit te kunnen trek ken. Zelfs als de door de vakvereeniging ver langde verbeteringen tot stand komen, blijft dit euvel bestaan. Daarom heeft de leiding der vakvereeni ging na gepleegd overleg met de afdeelings- besturen dezen eisch gesteld. VEREENIGING VOOR HUIS VROUWEN. •od Bezoek aan den Stads- kweektuin. Drie weken achtereen heeft telkens een andere groep leden van de Haarlemsche af- deeling van de vereeniging voor Huisvrou wen een tocht gemaakt door den Stadskweek tuin. De heer Bouwer, de directeur ontving de dames, vertelde haar een en ander over de geschiedenis van het Huis te Kleef, dat vroeger stond op de plaats waar thans de Kweektuin is en waarop enkele overblijfselen nog wijzen. Zooals men weet voorziet de Kweektuin de Haarlemsche plantsoenen van jonge boomen, van struiken, van bloemen, die allemaal daar aan de Kleverlaan opgekweekt werden, en zoo is in dezen tijd van het jaar die tuin vol kleur en fleur, zoodat de dames wél ge noten hebben. Tevens voorziet de Kweek tuin de scholen van materiaal ten gebruike bij het onderwijs. Onder deskundige leiding werd de tuin bezichtigd en ook werden de dames rondge leid door de kassen, waar tropische gewas sen als rijst, apenootjes en bananen ge kweekt worden. Zeer voldaan verlieten de dames den tuin. AANBESTEDING De uitslag van de door Openbare Werken gehouden aanbesteding van trottoirband en graniet is: Dirix, Hermans en Co. te Rotterdam, recht per M. 4.48 en 4.93, gebogen per M. f 5.14 en -f 5.78 N.V. v. d. Linden te Rotterdam, resp. f 4.49 en f 4.98. J. Polet te Amsterdam, resp. f 4.38 p. 1000, f 4.33 per 3000 en f 5.23. G. Keuzekamp te Den Haag, resp. f 4.92 en f 6.47 en f 4.82, f 4.31 en f 3.81. Firma M. van der Wal te Den Haag, resp. f 4.39 en f 5.32. N.V. Handels-Mij. v. Natuursteen te Rot terdam, resp. f 4.36 en f 5.30. J. P. M. van Stokkum te Rotterdam, resp. f 5.21 en f 4.86, f 6.81 en f 6.45. N.V. Handel-Mij. „Rotterdam-Holland" te Rotterdam, resp. f 5.45 en f 6.25 en f 7.05. Ch. Petit te Breda, resp. f 4.33 en f 5.28. Rotterd. Steenhouwerij te Hillegersberg, resp. f 5.25 en f 6.86. Fa. Offerhaus en Co. te Rotterdam, resp. f 5.33 en f 6.15. Frma de Beer en Gnirrep te Amsterdam, resp. f 4.21 en f 4.41, f 5.05 en f 5.25. G. W. Sanches te Amsterdam, resp. f 5.39 en f 4.88; f 4.38 en f 4.08. Mij. voor Bouw- en Wegenmateriaal te Rotterdam, resp. f 4.37Yi en f 4.95. Firma Pelt en Hooykaas te Rotterdam, resp. f 5.55 en f 6.96. Fa. Ebeling en Teule te Amsterdam, resp. f 4.50 en f 4.50. N.V. Nederl. Warenhandel Mij. te Den Haag, resp. f 4.34 en f 5.24. Natuursteenhandel L. van Gent te Nijme gen, resp. f 4.79 en f 4.44, f 6.29 en f 5.94. FEESTAVOND VAN „DIE RAECKSE" Op den feestavond van de Schoolvereeni- ging „Die Raeckse". die Zaterdag in het Erongebouw gehouden zal worden, zal de Krontjong-Band van de „Indische Club Am sterdam" (van de Amsterdamsche M. T. S. en Kweekschool voor Machinisten) optreden. Dit orkest is zeer bijzonder, het trad reeds op voor de Columbia-gramofoon. De dans muziek wordt verzorgd door de jazz-band onder leiding van den heer J. Pape. NEDERLANDSCH TOONEELVERBOND. Op de laatst gehouden algemeene verga dering van de afd. Haarlem werden de plan nen voor den komenden winter besproken. Besloten werd ook dit seizoen wederom een viertal tweeguldensvoorslellingen te geven. Deze voorstellingen zullen voor de stad Haarlem steeds premières zijn. Bovendien zal er een tweetal cabaretavonden worden ge geven, echter op een ^ïdere plaats dan tot nog toe, het bestuur gelooft hiervoor een uitmuntende gelegenheid op het spoor te zijn. Als gewoonlijk zal den leden een gratis- voorstelling worden aangeboden te geven door de leerlingen van de Toorieelschool. In de vacature van het bestuur werd be noemd de heer J. v. Eden. voorzitter van Haarlem's Tooneel. Tot vice-voorzitter werd benoemd de heer M. A. Reinalda. MAATSCHAPPIJ VAN WELDADIGHEID. Dezer dagen is de jaarlijksche ledenver gadering gehouden van de afdeeling Haar lem der Maatschappij van Weldadigheid ge vestigd te Frederiksoord. Het bestuur der afdeeling is als volgt sa mengesteld: D. M. Klyzing, voorzitter; Jhr. J. van Reigersberg Versluys, secretaris, A. D. Huysman, penningmeester en J. J. Thöne, bestuurslid. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering, welke gehouden zal worden Vrij dag 14 dezer te Amsterdam, werd aangewe zen Jhr. J. van Reigersberg Versluys en tot plaatsvervanger de heer J. J. Thöne. De rekening- en verantwoording van den penningmeester werd nagezien en accoord bevonden. Geconstateerd werd, dat het ledental der afdeeling, ten gevolge van bedanken en over lijden, thans 250 bedraagt, dit is ongeveer 1/4 van hetgeen het vroeger heeft bedragen. Wanneer niet voortdurend wordt getracht door middel van propaganda het ledental der Maatschappij eenigszins op peil te houden, dan gaat dit geregeld achteruit. De geringe contributie van 2.60 of meer, kan toch voor niemand een bezwaar zijn en dien steun heeft zij noodig zal deze nuttige instelling, welke den 25 Augustus 1818 werd opgericht door Graaf J. van den Bosch, die zich ten doel stelde om door ontginning van heide, aangevuld zooveel noodig door fa- briekmatigen arbeid, verarmde gezinnen werk te verschaffen en tot zekeren welstand te brengen, voortgaande met haar arbeid, in de toekomst kunnen blijven bestaan. Meer dan 110 jaren heeft de M. v. W. nu reeds bestaan. Gedurende al dien tijd is zij tot zegen geweest voor talrijke gezinnen die in het maatschappelijk leven dreigden te gronde te gaan; vele nuttige instellingen heeft zij tot stand gebracht en een groote uitgestrektheid woesten grond in vruchtbaar land herschapen. Uit de groote steden heeft zij tal van verlaten en verwaarloosde kinde ren tot zich genomen, die zij door doelmatig onderwijs en goede verpleging in het huis gezin, heeft opgevoed tot nuttige leden van de groote Maatschappij. Maar zal de Maat schappij van Weldadigheid de taak, welke zij op haar genomen heeft naar behooren kun nen blijven vervullen, d.i. den mindergegoe- de, die werken wil en kan, met behoud van zijn eigenwaarde, te helpen en hem in staat te stellen door doelmatigen arbeid vooruit te komen, dan kan zij krachtigen steun niet ontberen, dan moeten giften eh legaten haar in ruimere mate toevloeien en dient haar ledental blijvend vermeerderd te worden. MANNENKOOR „PROZA EN POëZIE". Op het door bovengenoemd koor op 20 Juni te geven concert zal naast werken van Handel, Roeske, Saint Saëns, Franck v. Nieuwenhoven, Verhey, Meulemans e. a., uit gevoerd worden een Sonate van J. S. Bach, welke Sonate kort geleden in het Bachar- chief is ontdekt. Deze Sonate, gespeeld door den heer Douwe Draaisma, zal dan de eerste uitvoering in Nederland beleven. Door het koor zal uitgevoerd worden Psalm 137, Gebed v. d. Tempel, beide van Roeske, Psalm 114 van v. Nieuwenhoven en Gloria van A. B. Verhey. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen). HET ZILVEREN JUBILé VAN „DE EENDRACHT". IN DEN LOOP DER JAREN 641.184 AAN DE LEDEN TERUGBETAALD. Wij hebben reeds medegedeeld, dat de coöperatie „de Eendracht" 14 Juni haar 25- jarig bestaan herdenkt. De oprichtingsacte werd indertijd gepas seerd voor notaris J. C. Burkens. Het was zoo deelde ons het bestuur mede in 1904, toen een 80-tal mannen bijeenkwam, om een neutrale coöperatie op te richten. Zij gevoelden, dat coöperatie met godsdienstige of politieke richtingen niets uitstaande moet hebben, omdat het in coö peratie steeds moet gaan om de juiste ver houding tusschen consument en producent te bepalen en alle onnoodige schakels tus schen die twee te voorkomen. De aanvankelijke opzet van genoemde 80 man sloeg in en wanneer wordt teruggezien op het 25-jarig leven der vereeniging, dan kan niet anders worden gezegd, dan dat een gestadige bloei haar doel is geweest. Met welk een voldoening kwamen den 17en April 1905 de eerste 122 leden hun bakkerij in de Klerksteeg bezichtigen. Toen klein van om vang, met één oven en twee man personeel, heeft de bakkerij, de jaren daarna, een ge- regelden, gezonden groei doorleefd. In de thans zeer ruime bakkerij aan het Donkere Spaarne met zeven ovens en alle noodige machinerieën (als: 3 kneedmachines, brood vormmachine, meelmengmachine, zeefma- chines en andere kleinere machinerieën) wordt eiken dag op hygiënische wijze het brood bereid en gebakken, dat in 30 wagens bij de leden wordt thuis bezorgd. In en voor het bakkerij bedrijf zijn thans 40 man werk zaam. In 1912 werd door de coöperatie een afdee ling kruideniers- en grutterswaren opgericht. Deze heeft 2 winkels en hierin vinden 10 man hun werk. Deze afdeeling heeft in de vier oorlogsjaren goed werk gedaan door tegen woeker zooveel mogelijk prijsregelend op te treden. Dit laatste is ook gebleken in de bakkerij toen in de oorlogsjaren, volgens Ministerieel besluit het melkbrood voor 40 cents per Kilogram mocht worden verkocht en de coöperatie 37 12 cent berekende. De coöperatie heeft in het Haarlemsch economisch leven wel wat gepresteerd. Om eenigen kijk hierop te geven, kan worden ge memoreerd, dat in de 25 jaren van haar be staan, door haar een totaal-bedrag van f 641184.94 als batig overschot aan hare le den werd terugbetaald. Voor de bakkerij-afdeeling werd in het af- geloopen jaar 13 1/10 pet. dividend aan de le den uitgekeerd. Van 1908 af, heeft deze coöperatie een Hulpfonds voor zieke of werklooze leden, welk fonds door vrijwillige bij aragen van de leden wordt gevodrmd. Er werd aan vrijwil lige bijdragen gestort f 6095.26 1/2 en aan in terest gekweekt f 1155.90 en aan degenen die het noodig hadden voor f 38.33.28 aan vrij brood verstrekt. Voor het personeel, bestaande uit 57 per- -onen, zijn onderscheidene sociale voorzor gen genomen. In 1910 werd een ziekenfonds opgericht, verder een pensioenfonds, met een wiskundig vastgesteld kapitaal, thans groot f 54473.46 en het vorig jaar werd een wedu- wenfonds gesticht, waaruit de nagelaten be trekkingen van leden van het personeel een uitkeering ontvangen. Er zijn thans ongeveer 2800 leden bij de coöpeiatie aangesloten. Zooals we reeds ve: reldden, houdt het be stuur Zaterdagmiddag receptie in Hotel iLon d'Or van 35 uur. HET WERK VAN „HOUT EN PLANTSOENEN". DE ZOMERBLOEMEN IN DE PERKEN. Nu de voorjaarsbloemen zooals hyacinthen narcissen, tulpen, viooltjes en vergeet-mij- nietjes, weer hebben afgedaan, is de dienst van den Hout en Plantsoenen weer begon nen met de plantsoenen en perken voor den zomer gereed te maken. Aan den directeur van dezen dienst, den heer J. L. Bouwer, hebben we eens eenige inlichtingen over dit hoogst dankbare werk gevraagd. Want dat dit een dankbaar werk is, zullen alle lezers wel met ons eens zijn. De stad Haarlem heeft nu eenmaal overal in den lande den naam „bloemenstad" en de heer Bouwer en zijn staf van deskundige helpers zorgen er uitstekend voor, dat deze naam ongerept gehandhaafd blijft. De directeur deelde ons mede dat de Ge meentelijke Kweekerij weer overvol met zomerbloemen is geweest. Toen we hem cijfers vroegen, antwoordde hij: „Het kunnen er veertig of misschien wel ruim vijftig duizend zijn. Dat weet ik niet. Ze zijn een voudig niet te tellen. Ongeveer half Mei zijn we met het uitzetten van de zomer bloemen begonnen en dit werk zal tot aan het eind van Juni duren. We hebben over vloedig gezaaid en gestekt. Er zijn geraniums van zuiver wit tot lakrood en van alle daar- tusschen liggende kleuren; zoogenaamde vrouwenschoenen; tien soorten zaailingen en knol-begonia's; enkele en dubbele margrie ten; blauwbloemige Ageraturns; heliotroop;" geurende randbloemen, waarvan alle bladen gekleurd zijn; leeuwenbekken; dahlia's, waarbij vooral veel van die fraaie Mignons, enz." De heer Bouwer heeft veel lof voor zijn personeel. „Ieder heeft zooveel mogelijk te zorgen voor zijn eigen plantsoen", zei hij, „en daarom krijgen zij dit lief. Zij stellen er een eer in om de perken zoo fraai mogelijk te maken. Onze dienst heeft dan ook heel weinig toezichthoudend personeel noodig". En wij brengen den heer Bouwer lof. In de vijftien jaar, die hij nu werkzaam is, heeft hij veel tot verfraaiing van onze stad bijgedragen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen hij: v. Straten, Spaan- schevaartstraat 68, armbandhorloge; v. Dijk, Kastanjestraat 25, beursje; Fits, Atjehstraat 62, duif (met ring); De Zeeuw, Leliestraat 19, gewichten; Krelage, Stolbergstraat 6, pekingees met penning; Michel, Z.B. Spaar ne 22 hond (bruin-zwart); Kennel Haarlem gebracht door: Beens, Wilhelminapark 3, hondje (zwart-bruin)Reinze, Waldeck Pyr- montstraat 57, hond (donker); Dreijer, Bo- terstraat 5, gele herdershond; Paardebek, Nieuwe Gracht 10, zwarte kat; Rörich, Am- sterdamschevaart 116, regenjas; Post, Me- rovingenstraat 25, mandje met flesschen; Tramremise Soendaplein, poi*temonnaie met inhoud; Kluit, Schoterboschstraat 24, kin- der portemonnaie; Hoogteiling, Regulierstr. 35, idem; Sandberg, Saenredamstraat 134, portemonnaie niet inhoud; v. Waveren, L. Begijnestraat 3, idem; v. Andel, Gen. de la Reijstraat 11, plombeertang; De Jong, Gen. Joubertstraat 74, pakje tabak; v. Ameron- gen. Zoetestraat 38 zw„ tasch met boeken; De Jong, le Hoogerwoerddwarsstr. 21, dames- tasch; Steeman, Ampzingstraat 22, schoe nen; Bureau van Politie Smedestraat, pak waschgoed en zakje met brood; Lienen, K. v. Manderstraat 102, ring; v. d. Heiden, Zuid polderstraat 31 zw.. rozenkrans; v. Eikhof, Kruistochtstraat 70, rijwielbelastingmerk; Butols, Popelierstraat 11, idem. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactit zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of mei geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. ZWERVENDE DIEREN. Geachte Redactie, Onder bovenstaand hoofd schrijft de heer J. Zijlstra, v.h. Inspecteur van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, een ingezonden stuk in uw blad van 6 Juni. Na de advertentie, geplaatst in uw blad van Zaterdag 1 Juni door de Ver. tegen het Mishandelen van Dieren voor Haarlem en omstreken, afdeeling van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, waarvan de heer Zijlstra inspecteur is geweest, is de strekking van diens ingezonden stuk duidelijk, zoomede de verkapte bedoeling. Onze vereeniging trekt zich de zorg aan voor zwervende en door een ongeval getrof fen dieren: voor het kosteloos ophalen en verplegen contracteert zij met een der be staande Kennels te Haarlem; tot 1 Juni was in deze haar vertegenwoordiger de heer IJ. Klaassen van Kennel Fauna. Daar de ver eeniging daarvoor gegronde redenen had, is van 1 Juni af die zorg opgedragen aan den heer Van den Eynde, houder van Kennel Haerlem, aan de Regentesselaan. Hierheen zal ook deze maand nog overgeplaatst wor den het toestel tot het pijnloos dooden van dieren der vereeniging, thans nog gevestigd Ripperdapark N. O. hoek, en tot heden nog geregeld bediend door den Inspecteur van onze vereeniging. Zwervende katten (ook jonge natuurlijk) worden door den heer Van den Eynde voor en namens de vereeniging kosteloos opgehaald. Eigenaars van jonge katten kunnen deze tusschen 2 en 4 uur brengen op het Ripperdapark om af te ma ken en anders bij Kennel Haerlem. waar de beesten, als er geen tehuis voor wordt ge vonden, door onze zorgen pijnloos worden gedood. Kennel Haerlem haalt natuurlijk ook met den auto Niet genoeg kan er op gewezen worden, dat het afmaken van jonge katten een kwestie is, die onder strenge controle moet geschie den: een jonge kat, die de oogen nog niet open heeft moet meer dan een uur in het gastoestel verblijven voor hij dood is: oudere en volwassen katten zijn na tien minuten of een kwartier dood. Volkomen onwetend wor den honderden jonge katten door eigenaars schijndood, na een ie korte onderdompeling iu water of anderszins weggedaan: na korten BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. En bij den pelikaan gekomen. Vroeg beleefd de jonge held: „Wilt U mij. mijnheer, ook zeggen Hoe het met uw gezondheid is gesteld." „Mij gaat het goed." zei de vogel. „Dan zij," sprak Billy, „het mij vergund, De vraag tot U te richten. Of U ons naar de aarde dragen kunt.'* „Dat zal wel gaan." zei de vege! rustig. ..Stap maar dadelijk in mijn hek. Doe het gerust, je kunt het prohccren. Al vindt jc "t misschien wat gek." En toen ze hadden plaats genomen. Zei hij, dat hij 't een zwaar vrachtje vond. En tot zijn verrassing moest hij merken, Hij kon niet komen van den grond. Dat is jammer! Wat zullen ze nu doen? tijd leven zij dan weer op in de vuilnisbak ken, of waar men ze meende te moeten depo- neeren. Het spreekt van zelf, dat een behandeling van meer dan een uur in het gastoestel kost baar is en niet aan particulier initiatief kan worden overgelaten. De heer Zijlstra weet die dingen natuurlijk ook precies en daarom is het des te erger, dat hij een dierenvriend wil schijnen, terwijl hij blijkt het niet te zijn. Men is er niet mee af om de diertjes af te geven aan iemand anders met een auto en zich dan van alle verantwoordelijkheid af te wanen. U, geachte Redactie, ten zeerste dankende voor de plaatsruimte, Hoogachtend, Mr. J. A. P. C. TEN BOKKEL Voorz. Ver. tegen het Mishan delen van Dieren voor Haar lem en Omstreken. Wij gaven dit stuk ter Inzage aan den heer J. Zijlstra, die er het volgende op ant woordt: Het is steeds mijn streven geweest om die ren tegen de wreedheid der menschen in be scherming te nemen, dat is zoowel aan het bestuur der Ned. Vereen tegen het mishan delen van Dieren als aan den Inspecteur den heer Van den Burg bekend. Mr. ten Bokkel heeft het in zijn stuk over „verkapte bedoe ling". Het past hem niet, zonder bewijs zoo iets neer te schrijven. Dat ik die zieke kat aan den heer Klaassen gaf ligt. voor de hand, omdat ik dien auto het eerst tegen kwam. Was de heer Van den Eijnde daar geweest, dan had deze het dier mee kunnen nemen. Uw beschuldiging, dat de heer Klaassen deze dieren niet oordeelkundig kan dooden, kan u geen ernst zijn. Waarom heeft dan uw ver eeniging zooveel jaren met den heer Klaas sen samengewerkt, terwijl deze toch ook die ren pijnloos doodt? Volgens mijn oordeel ligt in uw ingezonden stuk de verkapte bedoeling, dat u den eige naar van Kennel Fauna niet erg genegen bent. Maar de burgerij denkt daar anders over. Wat u verder schrijft, dat ik geen dieren vriend zou zijn, och, Mr. Ten Bokkel, zulk een onzin wil ik u gaarne vergeven. Als iemand kwaad is, zegt hij wel eens meer iets waar hij later spijt van heeft. En nu, Mr. Ten Bokkel, ik ben wat ouder dan u en wil u daarom een goeden raad geven: tracht zoowel de inrichting Kennel Fauna als de Kennel Haerlem tot bloei te brengen, want die twee inrichtingen in Haar lem en Overveen zijn niets te veel. Zij zijn voor de menschen, die de dieren zelf komen brengen, een groot gemak. Ik hoop tevens weer eens een driemaande- lijksch verslag uwer vereeniging in de cou ranten te lezen, alsook iets over de werk zaamheden van den inspecteur. Verdere stukken van Mr. Ten Bokkel blijven door mij onbeantwoord; wij bereiken daarmede niets; zij breken wel af, maar bouwen niet op. Ik hoop dan ook dat wij nog-veel kunnen doen om het mishandelen van dieren tegen te gaan. J. ZIJLSTRA, Brandtstraat 15 v.h. Inspecteur der Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a i per regel. Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord „BAYER" staaL Prijs75ct5 Christiaan Huygens 13 Juni v.m. 6 u. te IJmuiden en te 10 u. te Amsterdam ver wacht. Poelau Roebiah 10 Juni van Belawan. Roepat 11 Juni van Port Said. Baarn 10 Juni te Guayaquil. Doros 11 Juni van Lissabon n. Cadix. Eos 11 Juni van Lissabon n. Amsterdam. Hebe 11 Juni van Malaga n. Cadix. Hermes 11 Juni van Constantinopel naar Bourgas. Irene 10 Juni van Bari te Malta. Juno 11 Juni van Genua naar Patras. Nereus 11 Juni van Malta n. Venetië. Pollux 10 Juni te Maracaibo. Poseidon pass. 12 Juni Azoren. Strabo 11 Juni van Kopenhagen naa: Aalborg. Telamon 11 Juni van P. Plata n. Havre. Tellus 11 Juni van Messina n. Trapanl. Maasland 12 Juni van Antwerpen. Orania 10 Juni Fernando Noronha gep. Grijpskerk 11 Juni te Algoabaai. Meliskerk 10 Juni van P. Natal. Nieuwkerk 12 Juni te Antwerpen. Glamorganshire 10 Juni van Rotterdam te Vancouver. Grootendijk Antwerpen Pacifickust, 11 Juni te Cristobal. Kinderdijk 10 Juni van Rotterdam te Vancouver. Nieuw Amsterdam. Rotterdam, New York 11 Juni Kaap Race gep. Spaarndam 11 Juni New Orleans naar Rotterdam. Andijk 11 Juni van Hamburg naar Ant werpen. Schiekerk (uitr.) 10 Juni te Calcutta. Oostkerk (uitr.) 11 Juni van Yokohama. Indrapoera 12 Juni te Belawan. Insulinde 12 Juni van Port Said. Tabanan 11 Juni te Belawan. Perseus 11 Juni van Kobe naar Rotter dam. Alcor 10 Juni te Buenos Aires. Alcyone 11 Juni Finlstere gep. Algorab 10 Juni van Montevideo. Alhena 9 Juni te Buenos Aires. Mirach 11 Juni Lissabon. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CU. per regel. N.V. KELLER EN MACDONALD N. S. F. PHILIPS VRIJDAG 14 JUNI HILVERSUM, 1071 RL 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Kwintet. 2.05 Uitz. voor scholen. Spr. Ir. Senger: Edelsteenen cn diamanten. 2.45 Gramofoonmuziek. 4.30 Lezing door Mr. Dr. Oosting: De misdaad en haar sociale oor zaken. 5.00 Gramofoonplatenconcert. 5.30 Concert door het AVRO-Octet. M. Plooyer, zang, B. Lensky, viool. 7.00 Verkiezingspraat je. 7.15 Radiopraatje. 8.00 Voordrachten door Mevr. Steger-v. Erven Dorens. 8.15 Aansl. v. het Kurhaus te Scheveningen. Residentie orkest o. 1. v. Carl Schuricht. I. d. pauze voor drachten (vervolg). 10.30 Persber. Daarna tot 11.30 Gramofoonmuziek. HUIZEN, 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. 11.00 Korte Ziekendienst. 11.30 Godsdien stig halfuurtje KRO. 12.15 Concert door het KRO-Trio. 1,15 Gramofoonmuziek. 3.00 Vrou wenuurtje. 4.00 Gramofoonplatenconcert. 5.00 Orkestconcert. NCRV. 7.00 Causerie over: Na- tuurhoning. 7.35 VPRO. Persber. 7.40 VPRO. Cyclus: Wat gelooven en denken Vrijz. Pro testanten? 8.15 VPRO. Concert. Viola da gamba en cembalo. 8.50 VPRO. Cursus: Drie vormen van religie. 9.30 VPRO. Concert. Viola da gamba en cembalo. 10.00 VPRO. Voorlezing uit het nieuwe boek van Remar que: Van het westelijk front geen nieuws. 10.20 VPRO. Concert. Cello en cembalo. DAVENTRY, 1562 RL 10.35 Kerkdienst. 11.05 Causerie. 11.20 Gra mofoonmuziek. 12.20 Sonatenconcert (plano cello). 12.50 Orgelconcert. 1.20 Orkestconcert 2.50 Voor de scholen. 3.15 Muziek. 3.20 Lezing. 3.45 Muziek. 3.50 „Macbeth", voor scholen opgevoerd. 4.35 Rita Shapre octet. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Landbouwber. 7.05 Pianosonaten van Beet hoven. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Causerie 8.05 Licht symphonieconcert. Symphonle-or- kest en G. Parker, bariton. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Dansmuziek en variété. Aansl. van het London Palladium. 11.05 Een verrassing. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 RL 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkest con cert 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 „Belleas en Melisande", opera van Debussy. LANGENBERG 462 RL 10.35 en 12.40 Gramofoonmuziek. 1.25 Or kestconcert. 5.20 Voor kinderen. De gelaars de kat, sprookje. 6.05 Werken van Paganinl (piano en viool). 8.20 Vroolijke avond. Or kest en solisten. Jazzband. ZEESEN 1649 RL 12.20 Lezingen cn lessen. 5.20 Orkestconcert 6.20 Lezingen. 8.20 ..Die Stumme von Por- tici", opera in 5 acten van Auber. HAMBURG, 395 RL 12.40 Muziek voor scholen. 4.35 Operette- concert. 6.20 Orkestconcert. '7.20 Concert Vcedol Jazz-orkest. 8.20 Wagnermuziek. Or kest. 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 512 M. 5.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonmuziek 8.35 Fragmenten uit „Carmen", opera van Bizet.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7