ch'J HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 14 JUNI 1929 ARROND.-RECHTBANK. Afpersing- en mishandeling. Donderdagmiddag stond voor de Haarlem- sche Rechtbank terecht de 43-jarige C. A. de V., geboren te Haarlemmermeer, thans wo nende te Haarlem. Hij werd beschuldigd, dat hfj in 1925 te Hillegom, met het oogmerk om zich wederrechtelijk te bevoordeelen, door geweld en bedreiging met geweld H. Albers wederrechtelijk heeft gedwongen tot de af gifte van een gouden horloge met ketting en tot het aangaan van een schuld groot 4000, althans 400, door met voornoemd oogmerk meergenoemden Albers, die voor hem was gevlucht, gewelddadig vast te grijpen en hem met geweld een klap of stomp op het oog te geven onder het uiten van dreigende woorden, zooals: „wil je Been nu betalen of niet!" en „Betalen!" Albers werd toen zoo" danig door vrees bevangen, dat hij zijn gou den horloge met ketting aan verdachte heeft afgegeven, zeggende: „Ik heb geen geld; neem dit maar", terwijl hij kort daarna, nog steeds bevangen door vrees wegens het ge beurde, een schuldbekentenis groot 4000 (althans 400) heeft geteekend, welke door verdachte was geschreven ten voordeele van J. Been. Het e- werd H. Albers als getuige ge hoord. i verklaarde, dat hij eerst een harden k*ap op zijn oogen had gekregen, waarvan hij „nog lang plezier heeft gehad". Daarna had verdachte hem met een revolver gedreigd. Hij is toen met V., die in gezel schap van J. Been en G. H. Been was, per auto naar de woning van verdachte V. gere den, waar hij een kop koffie en een boter ham had genuttigd. Dc President vond dit laatste heel vreemd. „Hoe is het mogelijk, dat ge dit zoo gemoe- deiijk hebt kunnen doen", aldus de Presi dent, „bij iemand, die u een klap op het oog gaf en bovendien beroofde". Verdachte: „Ik moest wel, want ik was zenuwachtig en bang. Ze hadden mij geheel in hun macht". Getuige deelde hierop mede, dat hij met die mannen naar een notaris was gegaan om de acte van de schuldbekentenis te geven. De President: „Dat had u toch niet be hoeven te doen. Ge had den notaris toch kunnen inlichten". Getuige: „Ik deed het onder dwang; ik was nog steeds beangst". Verdachte ontkende ten stelligste, dat hij Albers een slag op het hoofd heeft gegeven. Ook merkte hij op, dat hij hem op Zaterdag het gouden horloge afhandig had gemaakt, maar dat hij eerst Dinsdag d.a.v. bij hem (verdachte) is gekomen om de schuldbe kentenis te teekenen. Getuige: „Meneer de president, dat is fi naal gelogen!" Zich tot verdachte wendend, zei getuige: „Wat denk jij nou! Denk je sonis, dat ik 'n gaatje in m'n hoofd heb! Als ik op Zaterdag mishandeld ben, dan ga ik toch niet een paar dagen later nog eens kalm naar je tce! Alles is op dien Zaterdag gebeurd!" Er ontstond nu een zeer verward getui genverhoor, vooral tijdens het verhoor van getuige J. Been. Deze deelde mee, dat ge tuige Albers hem verzocht had te trachten zijn boerderij voor hem te verkoopen. Eerst had hij er niet veel zin in, omdat hij wist, dat hij niet al te zeer de woorden van Albers kon vertrouwen. Op een vraag van den President antwoord de getuige J. Been, dat Albers hem beloofd had, het bedrag te zullen ontvangen, dat meer dan 32.000 zou worden geboden. Er was toen een gegadigde uit Friesland geko men, die 36.500 had geboden. De President: „Maar een bedrag van 4500 is toch veel te hoog voor een beloo ning!" Getuige: „Ja, als het een man was, die zijn gezond verstand gebruikte. Maar Albers was toen heelemaal gek". De President: „Dus van dien toestand maakte u gebruik om zulk een groote beloo ning te bedingen". Zoowel de President als de Officier van Justitie herinnerden dezen getuige aan de beteekenis van den eed, toen hij beweerde nies gezien te hebben, dat in het café van N. G. Turkenburg te Hillegom een schuldbe kentenis geteekend is. Getuige Turkenburg deelde mede, dat ge tuige J. Been er wel bij tegenwoordig was ge weest. Getuige J. Been antwoordde, dat hij eeni- gen tijd geleden een operatie had onder gaan De Officier van Justitie: „Dus toen bent u het geheugen kwijt geraakt!" Getuige Been bleef volhouden, dat in zijn tegenwoordigheid niet in dat café de schuld bekentenis geteekend is. Verdachte bekende, dat hij wel het gou den horloge en ketting in ontvangst had ge nomen, maar hij ontkende, de schuldbeken tenis te hebben geschreven. Ook ontkende hij, den stomp te hebben gegeven. De Officier van Justitie ving hierna zijn requisitoir aan. Hij meende, dat in ieder geval de afpersing van het gouden horloge wettig en overtuigend bewezen is. Ook de mishandeling heeft plaats gehad, blijkens de verklaringen van de getuigen. Spreker noemde dit een zeer ernstig feit. Hij kan best begrijpen, dat Albers angstig is gewor den, toen drie mannen bij hem kwamen, van wie hij kon verwachten, dat zij hem mishan delen zouden, als hij niet deed, wat zij van hem verlangden. Spreker liet de beschuldi ging van het schrijven der schuldbekentenis varen, omdat hij die niet wettig bewezen achtte. De Officier eischte zes maanden ge vangenisstraf. Mr. Dr. A. F. H. Schreurs, de verdediger, hechtte geen waarde aan de verschillende getuigenverklaringen. Er is volgens hem niets komen vast te staan. Pleiter meende, dat een veroordeeling absoluut niet zal kun nen volgen en dat verdachte wegens gebrek aan elk bewijs zal moeten worden vrijgespro ken. Verdachte kwam er tegen op, dat de Offi cier beweerd had, dat hij het gouden horloge ongeëischt zou hebben. Albers had hem dit gegeven, onder de woorden: „ik heb geen geld; neem dit maar!" Getuige Albers bevestigde dit. Hij had het evenwel uit angst gegeven. A.s. Donderdagmorgen zal de Rechtbank uitspraak doen. UITSPRAKEN. B. P., koopman, wonende te Haarlem. Op lichting, drie maanden gevangenisstraf voor waardelijke proeftijd drie jaren en bijz.. voorwaarden. 1. H. M., schoenmaker, wonende te Am sterdam, thans gedetineerd. 2 J. S„ koopman, zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd. Diefstal door twee of meer vereenigde per sonen. ieder een jaar gevangenisstraf. H. G. M.. schilder, wonende te Haarlem. Vrijgesproken. K. v. D., tapper, wonende te Haarlem. Ap pèl overtr. Dranakwet. Verstekvonnis be krachtigd. K. S., broodbakker, wonende te Velsen. Ap pèl overtr. broodbesluit, f 10 boete subs. 2 dagen hechtenis. p. v. S., timmerman en aannemer, wonen de te Ilpendam. Overtr. Inkomstenbelasting wet, f 150 boete subs. 30 dagen hechtenis. STREMMING VAN HET VERKEER TE SPAARNDAM Woensdagmiddag vier uur reed een ledige autobus op den nieuwen rijweg onder Spaarndam. Wegens een defect aan één der veeren helde de wagen juist bij de brug op zij over, met het gevolg dat de leuning van de brug beschadigd werd. Het verkeer werd een uur gestremd. De autobus moest worden weggesleept. PROTESTANT CHRISTELIJKE BOND VAN SPOORWEGPERSONEEL. Door dzen bond wordt Woensdag 26 Juni een congres belegd voor het personeel der Spoorwegwerkplaatsen in het gebouw der Haariemsche Jongelingsvereeniging. alhier. De agenda vermeldt de verkiezing van een bestuur en behandeling van een aantal zaken de belangen van het werkplaatspersoneel rakende. De afgevaardigden zullen een auto tocht maken in de omstreken onzer stad. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij Roode, Pijslaan 122, bal; Bur. van Politie Smedestraat, broche; Scheelings, van Oor schotstraat 19, bankbiljetten; Ruijgrok. Korte Jansstraat 4, kerkboekje R. K., Ferree- horst, Mexwellstraat 32, zwart hondje; Koo ien Baljuwslaan 21, kalotje; de Wijs, Koilt- straat 28 zwart, kindermutsje; v. Klooster, Leeuwerikstraat 6, medaille; Wiereijn. Atjeh- straat 21, portemonnaie met inhoud; v. d. .Goes, Oranjestraat 175, pakje kousen; Smit, Graaf v. Wiedstraat 19, tang; v. Walen, Kweektuinstraat 18, zwemkaart; Spoor, Witte Heerenstraat 29, zakmes; Bur. van Politie, Smedestraat, zegelpapier; Van Aalst, Bake- nessergracht 32 rood, zweep; Homburg, Alb. Thijmstraat 23, zakje met inhoud; Delfos, Linnaueslaan 10„ zilverbon; Holzapfel Gast huislaan 127, rijwielbealstingmerk; OHedam, Schalkwijkerweg 27, regenjas: de Haan, Scho tenveg 164 zwart, zeildoek (rifem); Horeman, Leidschestraat 139, rozenkrans. Vugt, Ged. Schalkburgergracht? bal; Moo- nen, Gen. Cronjéstraat 81 rood, broche; Van Meurs, Kleverparkweg 119, badpak; Lenaarts, Oost-Indiëstraat 48, duimstok; Korff, Ju- lianalaan 75, idem; Draaiers, Hoogstraat 12, handschoen; Kennel Fauna, zwarte herders hond, gebracht door v. d. Horst, Paul Kruger- straat 22; Ruys. Staringstraat 37, halsketting Hangjas, Leidschevaart 124, handschoenen; Elzinga, Wilhelminapark 21, handschoen; Kennel Fauna, kat. grijs, gebracht door: Maas, Gen. de Wetstraat 75; kat, grijs-wit, gebi-acht door Vrugt, Gen. Bothastraat 29; kat, wit-zwart. gebracht door: Bron, Indi- schestraat 85; idem (wit-grijs) gebracht door v. d. Meij, Gen. Bothastraat 19; Kort, Gen. Cronjéstraat 29, kerkboek R. K., Kluft, Rus- tenburg'crlaan 3, nummerplaat; Kabel, Mees ter Joostenlaan 9, passer; Plevier, Lange Wijngaardstraat 20,pet; Winners, K. Mar- garethastraat 22, pakje met stof; Bijl, Leid schestraat 41, penning; Diermanze, Dr. Leijdstraat 38, pantoffels; "de Vos, Oostvest 84, portemonnaie; Bureau van Politie, Sme destraat, Eng. Sleutel; De Vos, Oostvest 84, sleutels; Steeman, Ged. Oudegracht 62, zeil tje; Verbeek, Dubbelebuurt 42 a, rookstelon derdeel: De Boer, Kleverlaan 72, regenjas; v. d. Werf, Delftstraat 31, rijwielbelasting- merk. RECHTSZAKEN DE ONTAARDE MOEDER. Het Openbaar Ministerie bij de rechtbank te Groningen heeft tegen vrouw Wobbes (Aaltje van der Tuin), de vrouw met wie Wijkstra, bekend uit de geruchtmakende moord te Grootegast, samenwoonde, wegens ■het onverzorgd achterlaten van haar zes kinderen, zes maanden gevangenisstraf ge- eischt. Uitspraak vandaag over acht dagen. HET SCHOUWBURGPROBLEEM TE AMSTERDAM Door de heeren Prof. P. N. van Moerker ken, mr. I. van Schevichaven en mr. J. de Vrieze, tezamen vormende het dagelij ksch bestuur van het Nederlandsch Tooneelver- bond, is aan den gemeenteraad van Amster dam een request gezonden, waarbij in over weging wordt gegnven, om de schouwburg kwestie in de hoofdstad des rijks op te los sen door het bouwen van twee nieuwe schouw burgen van gemeentewege in het genre van de thans bestaande stadsschouwburg. Adressanten wijzen er op, dat er groot ge brek is aan schouwburgruimte te Amster dam en dat de exploitatie van schouwbur gen over het algemeen geen groot financieel nadeel behoeft op te leveren, doch goede kansen biedt voor een exploitatie zonder verliezen. Genoemd bestuur is van meening. dat de aangegeven oplossing in het belang is van de tooneelwereld. de stad en het publiek. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct*. per regel. geeft geuren smaak aan uw glaasje. CAT2 ZOON VAN PEKELA, C RONING (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen). BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 2 tot en met 8 Juni zijn te Haarlem voorgekomen blijkens de offi- cieele opgaven in de Ned. Staatscourant. 7 gevallen van roodvonk en 4 gevallen van dyphterie. Te Velsen 1 geval van roodvonk. HET GOEDERENSTATION. 25 jaren van ontevredenheid. EEN BRUG OVER DE WESTER GRACHT? Het goederenstation aan de Westergracht werd in 1904 in gebruik genomen. Een zilveren jubilé! Maar is er geen reden om feest te vieren, want dit goedc're: station heeft zich nooit in de sympathie van de Haariemsche industrie mogen verheugen. In het jaarverslag van de Kamer van Koophandel werd reeds in 1904 de opmer king gemaakt, dat de industrie weinig pro fijt kon trekken van het goederenstation, omdat het slechts met vaartuigen van zeer geringe breedte en diepgang te bereiken is. De verre afstand van de meeste fabrieken naar het goederenstatron maakt het vervoer per wagen te kostbaar. Uitgesproken werd, dat alleen verbetering te brengen is in den toestand door een laad- en losplaats aan het Noorder Buiten Spaarne te maken met een spoorwegverbinding. Nu na 25 jaar verkeert het haven-vraag stuk nog vrijwel in hetzelfde stadium. Het gemeentebestuur heeft nu opnieuw een com missie benoemd om de zaak te bestudeeren. Inmiddels is het resultaat van onderhan delingen die het gemeentebestuur van Haar lem met de directie der Ned. Spoorwegen gevoerd heeft, dat de spoorbaan Haarlem Rotterdam verhoogd zal worden tot voorbij de Zandvoonsche laan. Het goederen station zal op dezelfde plaats blijven, alleen zal het emplacement uitgebreid en gedeelte lijk verhoogd worden. Dat wil dus ook zeggen, dat de Westergracht zal blijven bestaan. In dertijd was er sprake van om het goederen- slation te verplaatsen. Het gevolg daarvan zou geweest zijn, dat de Westergracht ge dempt zou worden, omdat er dan geen reden meer geweest zou zijn om dit water dat al leen voor dit goederenvervoer bestemd is, te laten bestaan. Nu komt evenwel weer de quaestie aan de orde om de Westergracht te overbruggen. Om het kwartier ten Zuiden van dc Cathedraal St. Bavo tot ontwikkeling te brengen, is het noodig, dat er een brug over de Westergracht komt, bijvoorbeeld tegenover dc Voorzorg straat of Gasthuislaan. De moeilijkheid is evenwel, dat de grond aan den overkant van dc Westergracht eigendom is van de spoorwegen. Het is evenwel aan te nemen, dat bot gemeentebestuur bij de verdere on derhandelingen zal bevorderen, dat de grond gedeeltelijk in eigendom zal overgaan aan de gemeente. ARROND.-RECHTBANK. UITSPRAKEN. De grondwerker, die in appelen deed. De grondwerker, die een Haariemsche dame opgelicht had door haar een partij appelen te leveren en haar meer te laten betalen dan het kwantum, dat zij kreeg, terwijl de appe len bovendien slecht waren, werd veroor deeld tot drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, gedurende welke hij zich onder hoede moet stellen van het Genootschap tot Zedelijke Verbetering dei- Gevangenen, conform den eisch. Dc man van den Slaperdijk vrijgesproken. Onze lezers herinneren zich, dat een aan den Slaperdijk wonende arbeider bij winke liers in de stad allerlei Sinterklaasgeschen ken heeft gekocht en die pas lang na aan bieding van de quitantie had betaald, toen het al een rechtzaak geworden was, weshalve tegen hem 4 maanden gevangenisstraf was geëischt. Deze arbeider werd vrijgesproken met vernietiging van het verstekvonnis, con form het verzoek van den verdediger mr. H. O. Drilsma. ANTI-PARLEMENTARISME ALS BEDREIGING DER DEMOCRATIE REDE VAN MR. H. P. MARCHANT. De derde groote verkiezingsvergadering van den Vrijzinnig Democratischer! Bond te Haarlem werd Woensdagavond gehouden in het gebouw van den Nederlandschen Protes tantenbond. De vergadering was goed be zocht. Spreker was mr. H. P, Marchant, fractie leider der partij in de Tweede Kamer. Deze sprak het eerst over het eerste programma punt der V. D., behoud van het parlemen taire stelsel. Hij legde uit hoe democratie gezond par lementarisme voorschrijft, en dat is er op het oogenblik niet, want het verband tus- schen regeering en volk, dat is het parlement, ontbreekt. Dan kunnen ook de verkiezingen geen zuivere uiting meer zijn van de volks- wenschen ten aanzien van de wijze waarop het volk geregeerd wordt. Want het gevaar- dreigt, dat wij door een reeks van extra parlementaire kabinetten het stelsel, dat is de democratie weer verliezen. Daarom kun nen do V.D. niet zooals de Liberalen weer een extra-kabinet wenschen. Daarom drei gen, dank zij de houding der liberalen, de ver kiezingen zonder beteekenis te worden. Met propaganda voor organisch kiesrecht poogt men van anti-revolutionnaire zijde het parlementaire stelsel af te breken, de democratie te vernietigen en dit met hulp van extra-parlementaire kabinovten. Uitvoerig ging spr. na het ontstaan van de huidige crisis. De V. D. werkten mede aan de ontbinding der coalitie in den nacht van 10 November 1925, maar de V.D. stemden niet in principe tegen het gezantschap bij den Paus, het was slechts het middel. Een daarom mag men, gelijk de liberaal prof. Colcnbrander deed, het hun leider niet als verloochening van principes aanmerken als hij mgr. Nolens dat gezantschap weer aanbiedt bij zijn po ging tot stichting van een democratische formatie. De schuld van het mislukken van die for- meering intusschen ligt bij de partijen der rechterzijde. Die dragen dus de verantwoor delijkheid voor den huidigen status. Toch zou een dergelijke samenwerking geen uit eenscheuring van de deelnemende rechtsche partijen ten gevolge behoeven te hebben. Bij een fusie met de R.K. die ten eerste hiervoor in aanmerking komen, zou de oppositie slechts bestaan uit Liberalen en Braat, niet uit de andere rechtsche partijen. Wanneer de V. D. hier een overwinning behaalden zooals de Vlaamsche fronters in België dan kunnen de partijen die extra parlementaire kabinetten willen en orga nisch kiesrecht, reeds een Hinken duw krij gen en de democratie is gered. En ook bij een inwendige verzwakking der rechterzijde kan dat. Vervolgens sprak de lieer Marchant over BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. ..Het spijt mc voor je. Billy. Ik vind het geval heel naar. Maar jullie met jc drieën, Zijn mc toch wel wat zwaar. Doch "n goeden raad wil ik je geven, Schrijf naar huis een grootcn brief. En dien brief zal ik dan brengen, Eu geven aan jc moederlief." „Schrijf in dien brief aan je ouders: Het gaat me, Billy, heel erg goed. En zeg hun geruststellend. Dat men zich niet bezorgd maken moet. Schrijf maar, dat jc komt op visite. Dan doe jij je ouders veel plezier." „Dat wil ik graag doen," zei Billy. „Maar ik heb inkt, pen noch papier." Arme Billy. Ik denk, dat hij iets vergeten heeft. de nationale ontwapening en nam de ge schiedenis in Curasao tot uitgangspunt. Zoo iets als dit vindt spr. niet vreemd, in Britsch Indië en Marokko gebeurt het zoo dikwijls. Zoolang het niet permanent is, is het zoo erg niet. Spr. ziet er een bewijs in dat men pro beert wat niet kan, en verzuimt wat wel kan. Men dringt immers aan op vloot- en leger- uitbreiding en grooter bedragen te votceren voor defensie, maar men laat na Curacao tegen een bende bandieten te beschermen, wat heel wel mogelijk is. (Applaus). Men verwijt den V. D. antimilitairistisch te zijn geworden, waar zij het vroeger niet waren. Maar mogen wij dan niets leeren? Wij hebben geleerd, dat er geen neutraliteit meer bestaat in den zin van onschendbaar heid van grondgebied. Een consequentie van het Volkenbondslidmaatschap is immers een verlies van neutraliteit geheel buiten onzen wil. Tot handhaving van onze neu traliteit is het leger dus volmaakt overbodig, wij mogen haar niet handhaven, ingevolge art. 16 van het Volkenbondspact. Hebben wij een Volkenbondsverplichting om een leger in stand te houden? Moeten wij het slachtoffer worden van den lust der groote mogendheden om in plaats van zich te onderwerpen aan een hoogere rechtsorde, souverein te blijven en oorlog te voeren zoo als in den onbeschaafden oerstaat, terwijl wij daar altijd tegen zijn geweest? Daar kan men ons immers niet toe verplichten. Spr. legde voorts uit, dat bij het vormen van een combinatie ieder der deelnemers wel moet weg laten uit zijn program, wat met het te vormen regeeringsprogramma in strijd is. Blijft wat de ontwapening betreft daarin alleen reeds een beperking van bewapening, een pacifistische politiek, dan is dat reeds winst, want wat er eenmaal af is, komt er zoo gauw niet meer bij. Wenschen wij nu den toestand in Neder land zoo als thans in Curacao, zooals de Nieuwe Rotterdammer ons in de schoenen schuift? Hebben wij dan niet geijverd voor een politieleger? Mr. Marchant zette voorts uiteen, dat in een leger een groot revolutiegevaar schuilt in stede van het tegendeel. Lou de Visser heeft het met voldoening geconstateerd. Te komen tot die conclusie, dat wij weerloos zijn, dat wij ons kunnen, noch mogen ver dedigen, was voor spreker zeer onaangenaam. Maar dat hij er toe gekomen is na ampel beraad, maakt dat hem onbetrouwbaar? Spr. zou zoo graag willen, dat het Neder- landsche volk bij deze verkiezingen zich zoo uitsprak, dat straks vertegenwoordigers naar Genève gaan, die er een wedstrijd beginnen, wie het eerst de blijde boodschap van ont wapening zal brengen, de Denen of Neder land. (Applaus). Bij de gelegenheid tot debat stelde de heer L. Peper in een uitvoerig betoog de com munistische beginselen tegenover die van der. spreker. De heer Siebeling maakte eenige opmerkingen over den Bijbel en den oorlog en het onderscheid tusschen gewapende en ongewapende macht, waarin hij verklaar de het met den spreker oneens te zijn. Mr. Marchant beantwoordde de debaters, waarna de voorzitter der afdeeling Haarlem de heer A. G. Boes, de vergadering sloot. SCHEEPVAARTBERICHTEN Christiaan Huygens 13 Juni van Batavia te Amsterdam. J. P. Coen 13 Juni te Genua. Johan de Witt 13 Juni Perim gep. Karimata 13 Juni Gibraltar gep. Baarn 11 Juni van Guayaquil. Poelau Laut 12 Juni Gibraltar gep. Alkmaar 11 Juni van Valparaiso. Ariadne 12 Juni van Musel te Lissa bon. Berenice 12 Juni van Hamburg naar Am sterdam. Breda 12 Juni van Callao naar Molleo- do. Hebe 12 Juni van Cadix naar Huelva. Hercules 12 Juni van Smyrna naar Con- stantinopel. Hermes 12 Juni van Constantïnopel te Bourgas. Jason 12 Juni van Piraeus naar Candia. Merope 12 Juni van Malaga naar Ali cante. Odysseus 11 Juni van Danzig naar Stet tin. Simon Bolivar 12 Juni van Barbados naar Plymouth. Strabo 12 Juni van Kopenhagen te Aal- borg. Tellus 12 Juni van Messina te Trapani. Vesta 11 Juni van Malta te Alexandrië. Marie Horn 11 Juni van Palermo naar Amsterdam. Drechterland !2 Juni te Rio Janeiro. Eemiand 12 Juni Ouessant gep. 14 Juni v.m. 6 u. te IJmuiden verw. Gelria 12 Juni van Montevideo. Flandria 12 Juni van Las Palmas. Maasland pass. 12 Juni Vlissingen van Ant werpen. Montferland 12 Juni Fern. Noronha ge passeerd. Kiipfontein 9 Juni te Tanga. Melïskerk 12 Juni te Algoabaal. Moena 12 Juni van Singapore. Nias 11 Juni van P. Soedan. Rietfontein 12 Juni van P. Soedan, Burgerdijk 12 Juni van Rotterdam te Boston. Maasdam, Rotterdam, New Orleans, 12 Juni to Coruna. Arendskerk 12 Juni Vüssingen gep. van Antwerpen. Bovenkerk 12 Juni van Colombo. Andijk Hamburg, Antwerpen 12 Juni Vlis singen gep. Insulinde 12 Juni van Suez, Kota Radja 13 Juni Perim gep. Madioen 12 Juni Point de Galle gep. Sibajak 13 Juni te Southampton. Soekaboenü 12 Juni van Hamburg naar Bremen. Toba 13 Juni te Marseille. Aludra 12 Juni Figo gep. Pyrrhus, Japan, Rotterdam 14 Juni te Londen verw. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. MESSETS levert alle soorten toestellen tegen de laagste prijzen RECLAME-TOESTEL GEHEEL COMPL. IN SALONKAST VOOR (200.-. DEMONSTRATIE DAGELIJKS SCHOTERWEG 70rood RADIO PROGRAMMA ZATERDAG 15 JUNI. HILVERSUM* 1071 RL 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Kwintet. 2.00 Filmpraatje door Max Tak. 2.30 Aansl. van het Theater Tu- schlnsky. 4.00 Lezing over Athlctiek in Ne derland on Indië. 5.00 Gramofoonmuzick. 5.15 Concert door het Omroeporkest. W. j. no bel, humorist, 6.15 Lezing door Dr. C. II. Sluiter". Bouw en wezen der materie. 7.00 Concert. Vervolg. 7.15 Verkiezingspraatje S. D. A. P. 7.30 Vervolg. Concert. 8.00 VARA. Toespraak. 8.15 VARA. Concert. Zangkoor, spreekkoor. Orkest en een causerie, ove: de A. J. C. 10.00 Persber. 10.45 Weenschc mu ziek door het VARA-orkest. HUTZEN. 336.3 M. Na 6 nnr 1852 RL Uitsl. KRO.-ultzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door het KRO-trio. 1.15 Gramofoonpla- tenconcert. 2.00 Kinderuurtje. 5.00 Concert van gramofoonplaten. 6.30 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Wonderlijke vertelsels. 7.00 Gramofoonmuzfek. 7.30 Causerie over: Bestrijding der baldadigheid. 8.00 Concert avond. Orkest en zanger. Spreker namens de R.K. Staatspartij. 11.00 Concert door dc Gori Royal Attraction Band. 9.30 Nieuwsber. DAVENTRY, 1562 RL 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 1.20 Orkest- concer. 3.50 Orkestconcert. 5.05 Concertorgel- bespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Muziek. 7.05 Pianosona ten van Beethoven. 7.20 Omroeppraatje. 7.35 Verslag van de cricketmatch. 7.50 Concert. Fanfarecorns. G Eastman, bariton. A. Winn, zangeres. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 „More Djinn and Bit ters", van Clifford Seyler. 10.55 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 RL 12.50 Concert. Gramofoonplaten. 4.05 Kinderuurtje. 4.35 Dansmuziek. 6.55 Gramo- foonplatenconcert. 8.35 Concert door het mandoline-orkest. 9.35 Dansmuziek. LANGENBERG, 462 M. 10.3 10.35 en 12.45 Gramofoonplatencon- cert. 1.25 Orkestconcert. 5.20 3de Westfaal- sche muziekfeest. 6.05 Concert. Kamer-orkest. 7.50 Westfaalsch muziekfeest. Kamermuziek. In de pauze een 1-acter „Halsentziindung", van V-rk Twain. Daarna tot 1.20 Dansmuz. ZEESEN, 1649 M. 12.20 Lezingen en lessen. 5.20 Orkestcon- cert. 6.20 Lezingen. 8.20 „Stadt ohne Schlaf", uit het Berliner leven. 8.50 Radio-cabaret. Daarna dansmuziek. 12.20 „Das Geheimnis von Montrouge", van Hesse-Buri. HAMBURG, 395 M. 4,20 Orkestconcert. 5.20 Kamermuziek voor guitaar. 6.20 Orkestconcert. 8.20 „Ende gut, alles gut", komedie in 2 acten van Shakes peare. 10.40 Dansmuziek. BRUSSEL, 512 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonmuzi :k. 8.35 Orkestconcert. 9.25 Orkestconcert. 10.35 Sluiten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. N.V. KELLER EN MACDONALD N. S. F. PHILIPS

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11