Hebt gij HAARLEM'S DAGBLAD DAG VAN VREUGDEN EN DANKBAARHEID DE AANVAL OP WILLEMSTAD. VRIJDAG 14 JUNI 1929 DERDE BLAD Stille voldoening bij honderden. AUTOTOCHT VOOR BEJAARDEN SCHITTEREND GESLAAGD. Eet afscheid van Groot Badhuis. De vrouwtjes op den voorgrond hebben schik. Laat ons u vertellen hoe Donderdag 13 Juni in het leven van zeer velen een blijde blijde dag geworden is. Wij hebben er al iets van gezegd, Donder dag in de krant toen wij meldden hoe de autotocht voor ouden van dagen begonnen is onder de allerbeste voorteekenen. Dat was van het vertrek bij het Stads Armen- en Ziekenhuis. Half twee waren daar de auto's voorge reden, de wagens, die van het Diaconie huis in de Jansstraat kwamen en die welke de menschen meebrachten van het Sint Jacobs Godshuis of van het gesticht St. Johannes de Deo. Een lange trein, die ein deloos haast leek bij het voorrijden van tel kens en telkens weer nieuwe wagens. Drie en zestig waren het er. In de poort stonden ze klaar, de bewoners en bewoonsters van het „Buitenhuis" en bo ven hun hoofden waaide feestelijk de vader- landsche vlag. En het was hun ook aan te zien, dat het feest was. Hoe vreugdevol stemt het die oude gezichten- zoo innig gelukkig te zien, om het in gedachten al beleefde ge noegen. Zij stapten blijmoedig in, vol veer kracht in eens weer, haast den steun niet behoevende, die zusters en padvindsters en dames van den Ongevallendienst zoo hulp- yaardig verleenden. „Wat een prachtige auto", vonden ze weg hakkend in de kussens v,an de groote blin kende luxe wagens. De ouderdom, komt met gebréken, maar ge lukkig zijn er ferme padvindstersdie een handje helpen, ;^v Een verstandig denkbeeld van het comité, om gesloten wagens te verzoeken en vrien delijk, heel vriendelijk van de eigenaars om die zoo spontaan en in zoo groot getal ter beschikking ie stellen. Want wij willen ons niet de narigheid voorstellen die er van gekomen zou zijn als in open touring-cars de tocht gemaakt was. Van het weer willen wij na een middag van zooveel goeds, geen kwaad zeggen, maar zeer zeker was het in den feilen wind veel en veel te koud geweest en de uitgaanders zouden zich hebben moe ten begraven onder reisdekens en omslag doeken. Langs den straatkant schaarden zich de kijkers, rijen dik. Wie had zoo'n belangstel ling verwacht? O, het moet den ouden goed gedaan hebben, dat de heele stad was uit- geloopen om hun uitgeleide te doen. Op de Kennemer brug zag het zwart van de menschen bij den afrit. Dat was zoowat om twee uur. De politie was met sterke macht aanwe zig, haar regeling was eenvoudig voortref felijk. Inspecteur van Tongeren had gezorgd dat een geregelde opschuiven van de file op den Schotersingel mogelijk was. De motor politie reed voorop en bij elke zijstraat stond een agent. Hier triomfeerde de ouderdom! Het gansche verkeer stond enkele minu ten stop, waar de stoet langs kwam, op het Stationsplein wachtten de trams. De men schen hoopten opeen op de straathoeken, ze stonden voor de ramen van hun huizen en het personeel was in de winkels van achter de toonbanken en uit de paklokalen weggeloopen en had zich opgesteld in de deuropeningen. En ieder wuifde en bracht zijn groet aan den ouderdom. Wat een trotsch gevoel doortintelde de oude mannen en vrouwen bij dit verras send enthousiasme, die algemeene blijdschap om hun vreugde. De trein wrong zich door de nauwe binnenstad-straten, de Koning straat, de Gierstraat door naar de Dreef, den Hout in. Bij elke bocht wezen de metalen rompen van de wagens in den kop blinkend en schitterend in het zonlicht, den achtersten auto's den te volgen weg. O' zeker, het is gebeurd later toen de onderlinge afstanden grooter werden, dat een schaap uit de kudde verdwaalde, maar dan waren er nog de beide motorrijders, snelle knapen, die zich ,door estafette-diensten hoogst verdienste lijk maakten en rennend heen en weer schietend door de nauwste openingen, het verband er in hielden. Hoe prachtig werk zij deden, deze vrij willigers, bleek toen op de Zuiderhoutlaan een wagen onklaar raakte. Voor- en achter hoede wisten 't tegelijk, er moest een alge meene stilstand komen tot de passagiers over gestapt waren in den reserve-wagen. De Haarlemsche motor- en rijwielpolitie droeg aan de Blauwe Brug de zorg over aan de Heemsteedsehe die zich met de zelfde liefde aan haar taak gaf, zelfs mee reed tot m Hillegom. Groenendaal hoeveel herinneringen zou de doorrit daar niet opgeroepen hebben? Hoe anders vonden ze den hoofdweg Benne- broek, waar de Geleerde Man niet meer stond, Hillegom met den Rijksweg, die bijna een stadsstraat is geworden, zoo hebben de huizen er zich aaneengerijd. Alleen de bollenvelden, met het kale groen der uitge bloeide bolgewassen, die kenden ze nog wel van vroeger, maar hoe veel moderner, hoe veel mooier bouwt men tegenwoordig de bollenschuren, vroeger zulke storende, zulke doodsche objecten in het blonde land. In Lisse is de oude kerk afgebroken en de toren staat er nu zielig alleen. Langs dien toren gingen wij het duinland tegemoet, langs de beboschten heuvels van Keuken hof, de dóór blonde zandgrond recht ge trokken vaarten, waarin het water rimpelde in den zeewind. Links lieten wij Noordwij k liggen, Piet Gijzenbrug was het keerpunt, 't was toen half vier. De Zilkerweg is mooi, de zwarte effen asphaltstrook, waarover zacht de wagens suisden, de duinen links, de lage geest gronden rechts. De lucht, zichtbaar tusschen witte en grijze wolkenslierten was staalblauw, de zon scheen mild, dit was Holland op zijn mooist. Wij zouden zeggen, dat de natuur 's morgens nog dreigend met regen, haar ■best deed om dezen eenen keer eens extra voor deelig te verschijnen. Noordwij kerhout, Ruygenhoek, Zilk, Voge lenzang, het Naaldenveld, hoe anders dan vroeger nu gingen ze de zee zien in Zandvoort en tevens even rusten. Neen, nu was eens alle mondaniteit vreemd aan de Concertzaal van Groot Badhuis, nu was er eenvoud en stil geluk. Daar zaten ze bijeen aan de tafeltjes, de mannen en vrouwtjes, ieder met een flink stuk moc- cataart voor zich en een kopje thee. En nu kwamen de tongen los ook. „Wel", vroegen we, opoe, „hoe is het be vallen?" „Best meneer", zei ze glunder, „zet u dat vooral in de krant, hoe dankbaar we de heeren zijn". En trotsch: „Ik ben al acht en tachtig, maar zonder bril nog hoor. en ik kon 't allemaal best zien. Maar 't zal nou wel de laatste reis geweest zijn". „Kom, kom, daar zie je nou heelemaal nog niet naar uit". „En geen lastgehad van 't hellen in de bochten", vroegen we een 77-jarige. „O, nee, meneer, 't rijdt heerlijk in zoo'n auto, niks vermoeiend". De mannen waren over t algemeen wat stiller, hadden hun pijpje er bij opgestoken. Maar daarom waren ze niet minder geluk kig. ,,'k Heb 't vroeger dikwijls allemaal geloopen hoor, maar toen had je zulke mooie wegen niet", zei een 75-jarige glimlachend, bij de herinnering. 't Was een hoogtepunt, een oogenblik, dat ieder er van overtuigd werd hoe dankbaar werk dit van het comité is, toen Cornelis van der Mark, uit het Stads- Armen en Zieken huis, opstond en uit naam van alle ouden van dagen het comité, de heeren, die hun auto's zoo welwillend beschikbaar gesteld en dik wijls zelf gereden hadden, de dames en heeren van den Ongevallendienst bedankte, wat gevolgd werd door een driewerf hoera. De heeren B. W. Lasschuit, A. Beijnes, H. Franken Jr., E. H. Tenckinck, J. C. Peere 0eze oude behoefden wij niet te vragen of ze plezier had! boom en G. van Zon. die het comité vorm den waren allen aanwezig en zeer getroffen door de dankwoorden en den hartelijken bijval De heer F. Glastra, directeur van het Stads Armen- en Ziekenhuis voegde er per soonlijke dankwoorden aan toe en deed drie maal „lang zullen ze leven" aanheffen op den spreker v. d. Mark, op de ouden van dagen en de jongen van dagen, de maat schappelijk of lichamelijk behoeftigen, die ook aan den tocht deelnamen. Doozen bonbons en kistjes sigaren, de eer ste tot een verminderden prijs gele verd door de firma Droste, kregen ze als herinnering mee, en toen om vijf urn- de auto's voor reden dansten de vrouwtjes van de Diaconie zoowaar bijna een char leston, op de wijs van „En we gaane samqn naar de Diaconie", en het kon niet anders of de mannen deelden in de jeugdige vreug de-uiting. Prachtig, grijs met een zware witgekruif- de branding was de zee. Heerlijk de terug tocht langs den Zeeweg. Half zeven waren ze thuis, stil van geluk met tranen in de oogen. Zij zullen er nog dagen over spreken en betuigden dat ze geen langeren tocht ver langd zouden hebben, zij waren zoo heerlijk frisch gebleven. DE SPOORWEGEN. FINANCIëELE RESULTATEN. De balans over 1928 van de H.IJ.S.M. wijst een winstcijfer a-an van f 1.125.000 (vorig paar f 1.12.0001 en van de Staatsspoorwegen f 904.736 (gelijk aan 1928). KINDERZORG IN DE NED. HERVORMDE GEMEENTE. Aan het jaarverslag van de vereeniging Kinderzorg in de Classis van Haarlem der Nederlandsch Hervormde Kerk, uitgebracht op de onlangs gehouden jaarvergadering door den secretaris ds. C. Met te Zaandam, ont- leenen wij het volgende: Over 7 minderjarigen werd de voogdij aan vaard, waardoor het aantal pupillen steeg tot 56, 2 jongens werden meerderjarig, zoo dat einde 1928 het groote verspreide gezin bestond uit 31 meisjes en 23 jongens. Op een verzoek van een ouderpaar, dat in 1916 ont zet werd uit de ouderlijke bevoegdheid, om daarin hersteld te worden, beschikte de Rechtbank tot genoegen van het bestuur af wijzend. De inspectie werd uitgeoefend door ds. A. Snethlage en mejuffrouw A. C. Wolter- beek. Ds. P. W. Foeken, die door gebrek aan tijd zich genoodzaakt zag om te bedan ken, werd vervangen door ds. G. J. Waar denburg, eveneens predikant te Haarlem. Het damescomité zorgde weer voor den Sint Nicolaas. In het eerste kwartaal 1929 werd aan Kinderzorg de voogdij over twee kinderen opgedragen. Het bestuur verklaarde zich be reid tot aanvaarding van nog twee, in het vertrouwen op steun uit de gemeenten. Uit het verslag van den penningmeester den heer J. C. Wolterbeek, Parallelweg 2. Bloemendaal, blijkt, dat het totaal der uit gaven bedroeg f 17.401.56, dat dfer inkomsten f 17.377.06 er is dus een tekort van f 24.48, dat alleen door steun van particulieren en gemeenten kan worden aangezuiverd. DE INVLOED VAN EEN KWARTEEUW. INTERESSANTE CIJFERS. Wanneer wij de cijfers van het officieele Gemeenteverslag over 1927 eens naast die van 1902 leggen, dan blijkt de invloed van die 25 jaar op onze stad zeer groot te zijn geweest. Het vrouwelijke overwicht is vrijwel con stant gebleven, 25 jaar geleden waren er 31373 mannen tegen 35004 vrouwen, nu 53859 mannen tegen 59445 vrouwen. Het geboortecijfer is belangrijk gedaald, Een juiste vergelijking is moeilijk omdat in 1927 4 maanden van Klein-Haarlem en 8 maanden van Groot-Haarlem vallen. Er is evenwel vast te stellen, dat de cijfers der geboorten omgeslagen op het inwoner aantal van 1902 en 1927 zich verhouden als 16 tot 10. Het sterftecijfer is evenwel ook belangrijk lager. In 1902 stierven op de 66377 inwoners 1045, of 1 op de 63 1/2. Als wij dezelfde be rekening maken voor 1927 komen wij op 1 sterfgeval op de 79. Er werden in 1902 slechts 10 echtscheidin gen uitgesproken tegen 44 in 1927. Al reke nen, wij, dat de bevolking bijna verdubbeld is, dan wil dat toch nog zeggen, dat het aantal echtscheidingen met meer dan 100% is toegenomen. Het salaris van den burgemeester was in 1902 f 3500. dat der wethouders f 1200. Nu heeft de burgemeester f 12.500 en de wet houders f 4500. De gewone rekening beliep in 1901 nog geen 2 milüoen gulden. Over 1926 was dit bedrag 151/2 millioen, dus nog voor de annexatie was het budget der gemeente al met onge veer 800 pet. gestegen. Het bedrag der schulden is in 25 jaar ge stegen van f 5.794.060 tot f 26.294.900, waarbij dan nog geen volledige rekening gehouden is met de financieele gevolgen van de an nexatie. Alleen de overgenomen schulden van Schoten en Spaarndam zijn onder het bedrag opgenomen. In 1902 was pas een leening van 2 millioen aangegaan voor de lichtfabrieken. In 1902 werd aan Gem. inkomstenbelasting betaald 3.9 pet., nu is het 11/2 pet. plus 100 Opcenten op de Rijksinkomstenbelasting, dus belangrijk meer. Het drankmisbruik is belangrijk verrn derd, in 1902 werden 659 T>rocessen'"'>rV'~ opgemaakt wegens dronkenschap, over 1927 was dit aantal, hoewel de bevolking veel grooter is, slechts 409, waaronder nu ook nog de processenverbaal wegens Drankwetover tredingen zijn begrepen. Er werden in 1902 918673 M3. water ge leverd door de Gem. Duinwaterleiding. In 1927 was dit gestegen tot 1.783.459 M3. Het gemiddelde gebruik per inwoner per etmaal steeg van 38.7 L. in 1902 tot 47.17 L. in 1927. Cijfers over gas- en electriciteit zijn over 1902 niet gepubliceerd, omdat die levering nog in particuliere handen was. Nog een persstem uit Indië. „De Preangerbode", 't gebeurde op Cura cao besprekend, zegt, dal de geheele wereld glimlacht om de figuur die Nederland ge slagen heeft. Het blad is voor één ding dank baar en wel, dat de aanval drie weken vóór de verkiezingen is gevallen. Dezen kaakslag voelen allen, mannen, vrouwen, jongen en ouden, voorzoover zij niet principieel anti militaristisch zijn. De onverschilligen zullen thans opwaken en een kleine schare geest- driftigen voor een goede weermacht ziet de zeilen bol om het schip in de juiste richting te doen varen, die leidt naar een welver zorgde defensie te water en te land. De Vereenigde Staten en de Antillen. Het Algemeen Handelsblad schrijft over de houding der regeering in de quaestie van Curacao o.a.: „Wij hebben door ons defensiebeleid het onszelf onmogelijk gemaakt afdiende te zor gen voor de bescherming der belangen, die ons zijn toevertrouwd door de geschiedenis en door het vertrouwen, dat de inrichters van groote bedrijven op Curacao en Aruba stelden in de Neöerlandsche regeering. En dat in een tijd. nu in een deel der Ame- rikaansche pers herhaaldelijk o.a. met het oog op de beveiliging van het Panamaka naal wordt betoogd, dat de Ver. Staten in het bezit behoorden te zijn van de Antillen. En in een hoek der wereld waar elk oogenblik revolutionaire woelingen kimnen ontstaan! De stappen, die de regeering thans neemt, zijn de scherpst mogelijke veroordeeling van haar eigen „beleid" ten aanzien van de „West". Ze komen echter wellicht ten minste in zoover niet te laat, dat men zich nu bewust wordt in den lande, wat er door deze regee ring is verzuimd. Zij kon dat doen, tenge volge van het feit, dat ons parlement van West-Indië niets weet en er geen spoor van belangstelling voor heeft, behalve als het gaat om de „gelijkstelling" bij het onderwijs en dergelijke vraagstukken, die op een deel van het Nederlandsche kiezerscorps eenigen indruk maken". Hr. Ms. „Kortenaer". Hr. Ms. torpedobootjager „Kortenaer", op weg naar Curasao, bevond zich Woensdag middag te twaalf uur op 46 gr. 35 min. N.- breedte en 9 gr. 30 min. W.lengte, dat is on geveer 200 mijl ten N. van kaap Finisterre. Hieruit blijkt, dat deze oorlogsbodem een vaart behouden heeft van ruim 21 mijL Het vertrek der Hertog Hendrik naar Curaqao. Men meldt ons uit den Helder: Donderdagmorgen 11 uur is de „Hertog Hendrik" naar Curasao vertrokken, uitge leide gedaan door een groote menigte, die het schip bij het vertrek uit de haven toe juichte. De commandant der marine, vice- admiraal Quant, die met zijn staf te half elf aan boord van den oorlogsbodem kwam, heeft daar de volgende rede -gehouden: „Commandant, H.H. Officieren, Onder-Of ficieren en Manschappen: „Alvorens U, Commandant, order te geven uwe opdracht op te volgen en U met den meesten spoed te begeven naar onze West- Indische wateren, wil ik U en alle opvaren den een goede reis en een ter zijnertijd be houden terugkomst in het vaderland toe- wenschen. Ik ben overtuigd, dat U allen volkomen het ernstige van het oogenblik zult beseffen. Dit toch is mij duidelijk gebleken in de enkele spannende drukke dagen, die achter ons lig gen, door de groote voortvarendheid en hst zichtbare enthousiasme, waarmede gij allen hebt medegewerkt om dit vertrek zoo spoedig te doen plaats hebben. Particuliere belangen weken overal, terwijl het mij voldoende be kend is, dat voor meerderen onder U het on verwachte vertrek wel heel ongelegen moet zijn gekomen. De Marine Is altijd, ook al is zij op de komende gebeurtenissen niet extra voorbe reid, in zeer korten tijd voor haar taak ge reed. Het vertrek van Hr. Ms. „Kortenaer", dat voor haar even onverwacht en onvoorbereid was als voor u aUen, reeds binnen 24 uur nadat de eerste bijna onbegrijpelijke en zeker met veel ergernis en beschaming ontvangen be richten uit Curasao bij de regeering waren ingekomen, is een lichtpunt in onze tegen woordige Marine-geschiedenis. Het aandeel, dat het corps Mariniers ook hierbij heeft gehad, mag met trots vermeld worden. Als voorbeeld haal ik aan hoe meer dere mariniers juist waren aangewezen voor het betrekken van de wacht voor het Paleis in Amsterdam en dat zij 24 uur later gepakt en gezakt uit den Hoek van Holland naar West-Indië vertrokken. Het feit, dat ook nu dit pantserschip, dat op Zondagavond nog te Amsterdam lag ter opluistering van de feesten aldaar ter eere van het 50-jarig jubileum van Hare Majes teit de Koningin-Moeder, daarom eerst Maandagmorgen hierheen kon vertrekken, thans reeds gedokt, vol victualie en kolen en met de matrozen, die drie dagen geleden nog aan boord van Hr. Ms. ..Jacob van Heemskerk" in het Engelsche Kanaal voeren, gereed is om hun eervolle opdracht te gaan vervullen, stemt tot groote vreugde. Voor de wijze waarop gij allen daartoe hebt medege werkt, betuig ik U mijn groote tevredenheid. Ook het aandeel, dat 's Rijks Marinewerf In het gereedmaken heeft gehad, mag niet onvermeld blijven. Dat gij allen Uw plicht zult doen als zulks van u zal worden gevraagd staat- bij mij zoo vast, dat ik zelfs op dit gewichtige moment het niet noodlg acht daarop nog eens af zonderlijk een beroep te doen. Vol vertrouwen in de juiste vervulling van uw opdracht zie ik u vertrekken, omdat ik weet, dat de eer van de vlag. die van uw schip waait, onder alle omstandigheden cn ten allen tijde door U allen zal worden ge handhaafd. Het Nederlandsche volk volgt U met veel belangstelling. Het groote enthousiasme, waaronder Hr. Ms. „Kortenaer" deze haven heeft verlaten en waarmede ook u nu weer uitgeleide wordt gedaan, moge U de verzeke ring geven, dat aller oogen op u gevestigd zijn en blijven, opdat zoo spoedig mogelijk, mede door uw verschijnen en uw aanwezig heid In de wateren van onze West-Indischc bezittingen, de beleediging die daar aan onze vlag is aangedaan, onmiddellijk zaï /ervagen en naar wij willen hopen zal worden verge ten en hersteld. Persoonlijk mocht ik nog Maandag te Am sterdam uit Haar eigen mond hooron hoe Hare Majesteit de Koningin het snelle ge reed maken en het vertrek van Haar schepen met belangstelling volgde en waardeerde. Ook bij haar leeft de overtuiging, dat bU u de Nederlandsche vlag veilig is. welke de gevolgen ook mogen zijn van den schadelij ken en beschamenden overval in Curagao. Ons Nationaal gevoel is daardoor belee- digd, ook al geschiedde dit alles tenslotte door een z.g. onverantwoordelijke roovers- bende!!!! Waardig, beleidvol, doch vastberaden zal hier moeten worden gehandeld. Uwe u door de Eegeering verstrekte In structie wijst U daarbij den te volgen weg. Uw aller taak moge daardoor een wellicht moeilijke worden, zij is in verband daarmede zóó eervol, dat de hier achterblijvende col lega's u allen merkbaar benijden, nu u uw gewone oefeningen weer ziet omzetten in deze reëele maritieme opdracht, aoor deze onverwachte gebeurtenis, die weer eens dui delijk waarschuwt, dat een koloniale mo gendheid niet ongestraft haar maritieme weermacht kan verminderen. Talrijk waren dezer dagen de verzoeken, die bij mij inkwamen om als er Iemand mocht uitvallen zijn plaats aan boord van dit schip te mogen innemen. Gelukkig kwam geen enkel onnoodlg verzoek van u binnen om te mogen achterblijven. Alles getuigde van een goeden geest, de mooie historie onzer „Marine" waardig. Moge God verhoeden, dat u ooit genood zaakt zult zijn met gebruik der wapenen dc eer van de vlag hoog te moeten houden, doch wanneer zulks van u gevraagd zal worden, doet dan uw plicht tegenover „Koningin en Vaderland". Laat ons deze op dit gewichtige oogen blik nog even in herinnering gebrachte bij in onze indiensttreding gegeven belofte bezegelen door 'n driewerf hoezee voor Haar aan "wie wij trouw blijven tot in den dood. Leve de Koningin!!!! Tijdéfts de toespraak cirkelden een aantal vliegtuigen boven het schip. De vice-ad- miraal was vergezeld van de navolgende hee ren van den staf: Schout bij Nacht Mr. J. C. Jager, chef van den Marinestaf, kapitein ter zee J. de Graaff, chef van den staf, hoofd officier Marine-stoomvaartdienst A. H. Voe telink, alsmede den adjudant van den ad miraal, luit. ter zee le klasse Hetterschy. De toespraak van den admiraal werd met een driewerf hoera van de bemanning be antwoord. Het ..Stedelijk' Muziekcorps" be geleidde het vertrek bij ontstentenis van de stafmuzlek met eenige vroolijke ma'rschen en het Wilhelmus. EEN TELEGRAM VAN DE KONINGIN. De koningin heeft het volgende telegram aan de opvarenden van Mr. Ms. „Hertog Hendrik" verzonden: Bij uw vertrek naar Curaqao wensch ik commandant, officieren en bemanning een voorspoedige reis toe in de overtuiging dat het hooghouden van de eer onzer vlag ten volle aan u is toevertrouwd. w.g. W1LHELMINA. VERKEERSONGELUKKEN. te Heemstede. Op den Heèrenweg had een aanrijding plaats welke nog betrekkelijk goed is afge- loopen. W. E„ wonende te Hillegom stak per rijwiel den weg over, juist op het oogenblik dat een hem achteroprijdende auto hem wilde passeeren met het gevolg dat hij werd aangereden. Hij had een tamelijk ernstige hoofdwonde en schaafwonden aan hoofd, knie en rug bekomen. Na door Dr. II. ver bonden te zijn is de gewonde naar zijn wo ning vervoerd. te Beverwijk. Donderdag omstreeks-12 uur heeft op den hoek BaanstraatKeesdelfsweg een ernstige botsing plaats gehad. In de richting van den Romerkerkweg reed de vrachtauto van den heer J. V. Toen deze den Keesdelfsweg passeerde kwam een luxe auto aanrijden, bestuurd door den heer K.f volgens ooggetuige met groote snelheid. Beide auto's botsten tegen elkaar en wel zoo hevig, dat de vrachtauto kantelde. De leege melk- flesschen. waarmede de auto was geladen, gingen natuurlijk in scherven. De chauffeur bleef ongedeerd. op Uw onkostenrekening een bedrag uitgetrokken voor adverteeren in Haarlem's Dagblad Zoo neenbesluit daartoe dan direct, 'tlsin Uw eigen belang Li_J

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9