BÜITENLANDSCH OVERZICHT De Rodelbaan te Zandvoort Het plein te Halfweg zonder kerk DE ENGELSCH-AMERIKAANSCHE ONDERHANDELINGEN AMERIKA EN ENGELAND GELIJKE VLOOTBEWAPENING STADSNIEUWS HOEING's Stoomerij Ververij DE OCEAAN-VLIEGERS TE PARIJS HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 19 JUNI 1929 DERDE BLAD Voorloopig alleen besprekingen over bewapening ter zee. T BELANGRIJKSTE NIEUWS Nadat zoowel door MacDonald als door Dawes hun revredenheid was betuigd over den loop van hun onderhoud, kwam de me- dedeeling dat de Engelsche premier „waar schijnlijk" naar Amerika zou gaan, waarna bericht werd dat van een bezoek van Mac Donald aan Amerika „voorloopig waar schijnlijk" wel niets zal komen. Dit beteekent echter nog niet, aldus de diplomatieke medewerker van de Daily Tele graph, dat de particuliere uitnoodiging, die vroeger ook eens aan Baldwin is gedaan, ook niet MacDonald bereikt heeft. In verband met de ontwapening ter zee moet niet ver geten worden, dat daarbij ook andere mo gendheden betrokken zijn. Londen en Washington zullen eerst van gedachte wil len wisselen om een geschikten grondslag voor de onderhandelingen met de andere drie mogendheden te vinden. Het vooruit zicht dezer onderhandelingen acht men in het algemeen gunstig. Ook als Mac Donald van zijn reis naar Amerika afziet, meent men hierin geen ongunstig teeken te mogen zien. Uit Washington wordt gemeld: Het wordt thans waarschijnlijk geacht, dat Frankrijk, Italië en Japan zullen worden uitgenoodigd door Engeland en de Ver. Sta ten om deel te nemen aan de besprekingen over een beperking der vloten in den aan staanden herfst. Het zou echter niet te verwonderen zijn, wanneer, evenals bij de vlootconferentie te Genève het geval was. Frankrijk en Italië de uitnoodiging afsloegen. De Daily Herald, het officieuze blad der arbeidersregeering, acht 't niet waarschijn lijk dat in het tegenwoordige stadium an dere wapeningen dan die ter zee tusschen Engeland en Amerika ter sprake zullen ko men, ofschoon men als zeker mag aannemen dat de land- en luchtmacht later aan de orde zullen komen. MacDonald aan 't Woord. i MacDonald en Dawes hebben gesproken! De Britsohe premier hield een redevoering le Lossiemouth en zeide o.m.: Wij hebben bevonden dat elk onzer het zelfde standpunt inneemt ten aanzien van den wereldvrede. De handen, die wij ineen sloegen, waren niet koud van officieele cor rectheid, doch warm van een vriendschap, geïnspireerd door gemeenschappelijke geest drift voor het dienen der zaak van interna tionalen goeden wLl en gezond verstand. Wij kwamen niet bijeen om andere naties te be dreigen of andere volken te overheerschen, noch kwamen wij samen om verbonden of pacten te vormen. Wij zijn niet voornemens aan de andere naties een fait accompli aan te bieden, dat zij kunnen aannemen of ver werpen. Wij ontmoetten elkander in de hoop, dat wij als werktuig zouden kunnen dienen om de tafel te bereiden, om welke de an dere naties kunnen gaan aanzitten in sa menwerkende kameraadschap, de vredes doeleinden en de middelen daartoe bcstudee- rend, het gevoel van veiligheid winnend, niet door wapenen doch door de afwezigheid van wapenen". Aldus kenschetste de premier de nieuwe onderhandelingen inzake de vlootbewape- ning, die bekend zullen staan aLs de Engelsch Amerikaansche besprekingen. Hij sprak de hoop uit, dat noch de groote noch de kleine staten eenigen twijfel te dien aanzien zouden koesteren. Hij herhaalde dat zij niet ge voerd worden met uitsluiting van anderen, doch dat de bedoeling voorzit om anderen er in te betrekken. „De machtige republiek over den Oceaan", ging hij voort, „zal zich buiten de Europeesche verwikkeling houden en geen verbonden sluiten, doch niemand mag haar er van verdenken, dat zij zal weigeren de gemeenschappelijke plannen van vrede en democratie te dienen. Er zijn hinderpalen, die overwonnen, uiteenloopende belangen, die verzoend moeten worden. De gevoelens omtrent sommige historische erfenissen of erfdeelcn zullen dienen gesut te worden, de rechtmatige wedijver geleid in geschikte ka nalen; opvattingen zooals die, onlangs door Churchill uiteengezet in zake de beveiliging van de toevoerwegen van de Britsche eilan den, bestudeerd en aangepast". De premier eindigde met een beroep op de geheele natie, om den aangevangen ar beid te steunen, en tot een zegenrijk einde te brengen. In een telegram dat aan het Pilgrims- diner is voorgelezen, heeft de premier nog verklaard: „Het is een groote wereldimpuls om samen te werken, waardoor zoowel Amerika als wij ons gedreven voelen. Wij verlangen niet naar een verbond voor ge meenschappelijk en aanval of verdediging, doch eerder naar wederkeerigen goeden wil, die wanneer deze voor de oogen der men sahen gedemonstreerd wordt, de geheele wereld er toe zal brengen ons voorbeeld te volgen Wat Dawes zeide. De Amerikaansche gezant te Londen, generaal Dawes, zeide aan het diner, hem door de Pilgrim's Society te Londen aange boden, o.m. het volgende: „Wij bevinden ons in een periode, waarin de menschheid na de groote beroering, uit den wereldoorlog voortgekomen, haar oogen opslaat van de duisternis van het verleden naar het zonlicht van internationalen vrede en rust. Het is het tijdperk van pogingen tot wereldopbouw moreel en materieel. Het Kel- logg-pact moet thans geen gebaar blijven, doch de grondslag worden van een periode van vrede op aarde en in de menschen een welbehagen. De vrienden van den wereld vrede dienen vereenigd naar dit doel te streven met het klare begrip, dat elke po ging die niet een vereenigde poging is, on doeltreffend zou kunnen blijven, en tot ont binding zou kunnen leiden. Tein einde te vermijden, dat verwarring en vertraging hun gemeenschappelijk doel in gevaar brengt, dienen zij thans niet alleen vereenigd na te gaan, welke stappen in deze richting moeten worden genomen, doch ook de volgorde van deze stappen. Als eerstvolgende stap schijnt een snel bereikte overeenstemming tusschen de naties omtrent de vlootbeperking aange wezen. Reeds heeft het Congres de Ver eenigde Staten vastgelegd op een direct vloot- program van meer dan 250 millioen, waar bij den president echter de bevoegdheid is verleend, de uitvoering er van op de schor ten wanneer een internationale overeen stemming omtrent de beperking der vloot- bewapening is bereikt". Generaal Dawes omlijnde hierna de voor stellen nopens een wijziging in de methode voor toekomstige onderhandelingen over de vlootbewapening, welke overeenstemming de sanctie der wereld diende te verkrijgen. Hier bij stelde hij op den voorgrond, dat het principe van gelijkheid in de Vlootbewape ning tusschen Groot-Brittannië en de Ver eenigde Staten door beide regeeringen wordt erkend. Thans gaat het er om de politiek van vlootbeperking vast te leggen in een overeen komst tusschen de naties. Hij herinnerde aan de situatie, die met betrekking tot de herstelkwestie heerschte vóór de eerste com missie van deskundigen bijeen kwam. Deze oplossing werd toen beschouwd als het voor schrijven van een pil voor een aardbeving. MacDonald9s artikel De Sunday Times bericht dat het befaam de artikel van Mac Donald over de minder heden haar pas een paar dagen geleden aan geboden was, maar volgens MacDonald was het een reeds maanden geleden geschreven artikel dat onder geheel andere omstandig heden dan nu heerschen. opgesteld werd en dat naar bericht wordt door allerlei buiten- landsche bladen reeds lang gepubliceerd was. Dit geeft de Daily News aanleiding tot een artikel, waarin zij zegt dat de publicatie van de Sunday Times in de eerste plaats een slag voor de internationale verstand houding en voor de buitenlandsche betrek kingen van Groot-Brittannië is. Het is vol gens haar klaarblijkelijk onzin te beweren dat de verantwoordelijkheid voor dezen slag MacDonald treft. Deze uitermate zware ver antwoordelijkheid voor de geschapen situa tie ligt naar het oordeel der Daily News bij de bladen, die deze uitwerking van het ar tikel hadden kunnen en moeten voorzien en het desondanks publiceerden. Heden wordt aan het Zuider*trand te Zandvoort da Rodelbaan geopend, waarover we reeds eenige malen medcdeelingcn in ons blad gepubliceerd hebben. We wenschen Zandvoort met deze nieuwe onderneming geluk. Het kan niet anders, of ook deze Rodelbaan zal er toe bijdragen om het bezoek aan onze badplaats tc vermeerderen. Zandvoort had behoefte aan een dergelijke attractie. De ontwapening van Oostenrijk niet af doende? Briand heeft als voorzitter van den ge- zantenraad een brief gericht aan den secre taris-generaal van den Volkenbond, waarin hij officieel mededeelt dat het liquidatie-or gaan van de intergeallieerde militaire con trolecommissie in Oostenrijk zijn functie heeft geëindigd. De Fransche minister van Buitenlandsche Zaken verklaart in dezen brief, dat de ontwapening van Oostenrijk niet afdoende geweest is. Het liquidatieorgaan beklaagt zich over tal van tekortkomingen van de Oostenrijksche regeering met betrekking tot opslagplaatsen van wapenen en munitie, het voortbestaan van onwettige vereenigingen, die in het be zit van wapenen en munitie zijn, het voort bestaan van voorraden fosgeengas en den onwettigen invoer van drie gepantserde wagens voor de federale Oostenrijksche po litie. Voorts vestigt het liquidatie-orgaan er de aandacht op dat 't overtuigd is, dat Oosten rijk oorlogsmateriaal verborgen hield tijdens de contróle en dat dit ten doel had de parti culiere vereenigingen te bewapenen, wanneer de nood aan den man kwam en dat Oosten rijk met zijn industrieel potentieel in 6 a 9 maanden zijn fabricage van oorlogsmateriaal zou kunnen hervatten hetzij voor eigen reke ning hetzij voor rekening van den staat, die zijn hulp heeft ingeroepen. Gewezen wordt op het gevaar, dat met behulp van het staande leger en talrijke vereenigingen een kaderleger van 200 tot 300.000 man op de been kan worden gebracht. Tenslotte wordt de aandacht gevestigd op de geheime sa menwerking, die tusschen het Duitsche en het Oostenrijksche hoofdkwartier bestaat. Deze is tot stand gebracht door de uitwis seling van officieren, door aanneming door Oostenrijk van een uniform naar Duitsch model, door een plan tot reorganisatie van de Duitsche en Oostenrijksche leger-reglemen- ten en door het verlangen van Weenen, een generalen staf te stichten naar Duitsch model Tenslotte wijst het liquidatie-orgaan op den omvang van den clandestienen han del in wapenen, die te Weenen zijn centrum heeft. Deze opmerkingen hebben in Oostenrijk heel wat beroering gewekt. Officieus verklaren de ochtendbladen, dat het hier beweringen betreft, die reeds voor de opheffing der controlecommissie, dus voor 31 Januari 1928 geopperd waren en toen reeds van Oostenrijksche zijde waren weer legd. Dat de intergeallieerde commissie werd opgeheven moet toch reeds voldoende be wijzen, dat men geen enkele bedenking meer had. De „Neue Freie Presse,, spreekt als haar meening uit, dat Briand verkeerde inlich tingen heeft gekregen. Het „Neue Wiener Tageblatt" schrijft, dat de eenige plaats in Briand's schrijven, die serieus te nemen is, integendeel wijst op de vreedzame bedoelin gen van Oostenrijk en het Oostenrijksche vo"t. Volgens de „Wiener Neueste Nachrich- ten" heeft het schrijven van Briand in Oos tenrijk slechts vroolijkheid veroorzaakt, ter wijl het „Neue Wiener Journal" het bericht van Briand's schrijven publiceert onder den titel „Briand ziet spoken". DE AARDBEVING OP NIEUW- ZEELAND. Uit de verschillende berichten blijkt, dat de door de aardbeving aangerichte schade over het algemeen ze ei- groot is. Te Wcstport is o.a. een brug ingestort. Op vele plaatsen zijn de rails verbogen en de wegen onbegaanbaar; een automobiel mét zes personen wordt vermist. Maandagavond werden wederom eenige schokken waargenomen, die echter minder hevig waren. AMERIKA'S VERHOOGDE DOUANETARIEVEN. De Senaat der V. S. heeft besloten de in voering der verhoogde douanetarieven met twee maanden te verdagen, zoodat deze in geen geval vóór Augustus van kracht wor den Met 39 tegen 38 stemmen heeft de Se naat een motie van Borah verwerpen, welke voorstelde de herziening der tarieven slechts toe te passen op landbouw- en melkproduc ten. JEUGDIGE DIEVEN. Door de recherche is Dinsdag aangehou den de 9-jarige S. B., wonende alhier, die met een nog onbekenden jongen Maandag avond in het kantoor geklommen was van de N. V. Eerste Schotensche Houthandel aan den Spaamüammerweg 15. Zij hadden daar een projectielantaarn, een doosje sigaretten en voor f 3 aan postzegels, plakzegels en briefkaarten gestolen. Bij den aangehouden jongen is thuis de projectielantaarn gevon den. De andere jongen is in het bezit van de rest, van den buit, maar deze jongen is nog niet gevonden. ZONNESTRAALDAG. De gehouden collecte voor „Zonnestraal", welke collecte hier ter stede j.l. Zaterdag plaats vond, heeft het mooie bedrag van f 2624,70 opgebracht. Daar het ditmaal de eerste collecte was voor dit doel en men dus in dezen geen ondervinding had, kan er van een zeer mooie opbrengst gesproken worden, hetgeen ook de meening is van het landelijk bestuur. HET GEBOUW VAN „HET VOLK" BESMEURD. Naar aanleiding van het besmeuren van propagandaschildering en verkiezingsrecla me van de SJD.AJP. en het bezoedelen met teer van de gebouwen van het S. D.-dagblad Het Volk te Amsterdam in den nacht van Zaterdag op Zondag, hebben de heeren S. R. de Miranda en H. Hartog zich gewend tot den hoofdcommissaris van politie te Am sterdam. den heer H. Versteeg. Zij hebben hem dringend verzocht, dat de politie zoo danige maatregelen zal nemen, dat een her haling van het geen is voorgevallen vrijwel uitgesloten zal zijn. De hoofdcommissaris heeft toegezegd, dat hij bijzondere maatre gelen zal treffen teneinde zoodanige dingen in den vervolge te voorkomen. Volgens Het Volk zouden vermoedelijk fascisten zich aan bovengenoemde feiten hebben schuldig gemaakt. OUDERS, OPGEPAST! Dinsdagmiddag werd door een juffrouw aan een politfe-agent een man aangewezen. iïe met kinderen ontuchtige handelingen zou hehben gepleegd. De man ontkende zich hieraan schuldig te hebben gemaakt, maar toch werd hij naar het politiebureau ge bracht. Hier bleek hij te zijn de 61-jarige koopman J. de B.. die in het Politieblad ge signaleerd stond, dat hij wegens het plegen van openbare schnnis der eerbaarheid tot drie maanden gevangenisstraf was veroor deeld. Hier was dus een goede vangst ge daan. De man is in verzekerde bewaring ge steld. DE 170 WONINGEN. De heer J. J. Haye Jr. verzoekt ons mede te deelen, dat hij niet de man is, die met het innen der huurgelden belast is van de 170 woningen in Haarlem-Noord, waarover in ons vorig nummer uitvoerige mededee- lingen werden gepubliceerd. Het is zijn broer de heer J. F. Haye. Wij voldoen gaarne aan dit verzoek, maar merken op, dat de voorzitter van de Buurt- vereeniging, die ons de mededeelinge ver strekte, den eerstgenoemden naam had op gegeven. MEISJE UIT HET RAAM GEVALLEN. Dinsdagmiddag twee uur was het 18-jarige meisje B. v. d. S. op de eerste verdieping van perceel Ripperdapark 23, bezig met het schoonmaken van ramen. Hierbij had zij het ongeluk om uit het raam te vallen. Door leden van den Ongevallendienst werd het meisje per auto naar het Sint Elisabeths- gasthuis vervoerd waar bleek, dat zij haar pols gebroken had. Ook klaagde zij over pijn in het ïechter dijbeen.. Haar toestand is niet levensgevaarlijk. INGEZONDEN MEDEDELINGEN a 60 Cts. per regel. LAAT UW GARDEROBE DOOR onderhouden en U zult tevreden zijn. Belt U 10873 of 10382 even op. N.V. KELLER EN MACDONALD N. S. F. PHILIPS Twee dagen wachten Onze Parijsche correspondent schrijft ons: Nee, neen, neen U kunt nagaan, het spontane karakter van de Franschen kennend, hoe 'n geweldig en thousiasme zich van de menigte meester maakte toen een radio-bericht kwam dat de tocht over den Oceaan behouden en wel was volbracht door een Fransche bemanning en een Fransch toestel. Eindelijk dan toch, na de vele mislukte pogingen, waarbij men- schenlevens verloren waren gegaan en men in zijn nationale eer gekrenkt was, hoefde men zich niet te schamen voor de anderen die hetzelfde hadden gedaan, die er zich op konden beroemen de verbinding tusschen de beide werelddeelen tot stand te hebben ge bracht. Maar als de eerste opwinding groot is, dan komen gauw de desillusies. De naam van Assolant wordt al spoedig door spotters, die niet heelemaal ongelijk hebben veranderd in „Assommant" (stierlijk vervelend) en door anderen in „insolent" (beleedigend). En ik kan de spotters niet heelemaal ongelijk geven. Wanneer men twee dagen, twee maal een etmaal heeft moeten wachten om ein delijk de helden te zien verschijnen in een stortregen, dan bekoelt het enthousiasme wel. Zoo is het met de anders altijd opgewekte Parijzenaars gegaan. Bij duizenden, profiteerend van den vrijen Zaterdagmiddag, waren ze naar Le Bourget gestroomd. De prefecture, vreezend dat een zelfde opstopping zou voorkomen als op dien merkwaardigen dag toen Lindbergh op het Parijsche vliegveld daalde, had ook dadelijk voorzorgsmaatregelen genomen en zoo zag de weg welke naar het vliegveld leidt er uit als een paradeveld, waar straks een of an dere souverein zou passeeren. Schouder aan schouder agenten, gendarmes, gardes te paard en hij die geen kaart heeft kan rechtsomkeert maken. De directie van Le Bourget was al even streng en slechts de ge- noodigden werden toegelaten tot liet veld en aan nog achter een haag militairen ge plaatst die er voor moesten zorgen dat het publiek het veld niet zou bestormen wanneer de „Oiseau Jaune" straks zou neerstrijken.. Op de eerste rij de familieleden van de aviateurs; popelend van verlangen de helden te zien en te omhelzen. En wij, in een cir keltje van ambtsbroeders wachtend, zachtjes grommend en mopperend over den verloren tijd, over het aangekondigde „strakjes", dat allengs langer en langer werdBrave Pa- rijzenaars. die daar ginds langs den straat weg, ver van de plaats waar men misschien iets zal kunnen zien geduldig wachten, die het etensuur vergeten en een vrijen dag op offeren aan het enthousiasme dat zoo bitter teleurgesteld zal worden.... Want daar knettert de loudspeaker: de vlucht naar Pa rijs zal worden uitgesteld tot Zondagochtend vijf uur. Het is niet prettig om zoo een hee- len dag te verliezen en dan in het vooruit- zich te worden gesteld een volgenden dag een zelfde corveetje te moeten opknappen. En als er dan bij 't groote publiek van onte vredenheid werd gemopperd dan kunt ge na gaan hoe in journalistieken kring 't enthou siasme beneden alles was. Inrukken. Inruk ken het publiek, inrukken de machtige poli- tiedrommen Zondag. Op dezelfde plaats. De nacht heeft troost gebracht en nieuwen moed gegeven. En nauwelijks is de zon op of de Parijze- naars beginnen, op hoop van zegen, opnieuw Le Bourget te hestonnen. Maar thans hebben ze voorzorgsmaatregelen genomen en de meesten dragen een pakje onder den arm, de boterhammen als 't nog eens laat mocht worden. Verstandige maatregel. Want daar is al het eerste bericht: het toestel zit zoo stevig op het strand dat ze niet voor drie uur 's middags zullen kunnen vertrekken, wachtend tot het eb is. De dag verstrijkt. Een fijne motregen slaat neer en maakt ook een einde aan de passagiersvluchten, eenige dis tractie welke den wachtenden werd geboden. En als dan eindelijk het bericht komt dat de „Oiseau Jaune" eerst nog in Cazeaux zal dalen om daar te ravitaileeren, dan wordt het toch te har voor de meesten. We zijn, meer om den tijd te dooden dan uit pure nieuwsgierigheid even buiten gaan kijken. De „route de Flandres" is thans nagenoeg geheel verlaten en de eleganten die 's mid dags per auto waren gekomen hebben het ook opgegeven en zijn ontevreden en teleur gesteld huiswaarts gekeerd. Nee, het zal wel niet de schuld van Assolant zijnmaar hoe verschilt dit alles met den jongen Lind bergh die zonder een woord te zeggen recht streeks van New-York naar Le Bourget vloog zooals hij het zich had voorgesteld. We zijn nu nog slechts enkele 'honderden die wachten. Want de directie van Le Bour get heeft zoo juist bericht gekregen dat ze uit Cazeaux zijn vertrokken, zoodat we dan toch niet voor niets twee kostbare dagen zullen hebben verloren. En dan wacht ons andermaal een -verras singditmaal, gode zij dank, een aange name. Nog zitten we druk een kaartje te leggen of boven onze hoofden gonst een motor. Klavers, harten, ruiten en schoppen, heern en hoeren vliegen door elkaar: boven onze hoofden eindelijk, eindelijk, een half uur eerder dan men verwachtte, de „Oiseau Jaune". En daar is ineens het enthousiasme teruggekeerd. Het is precies kwart voor negen Een grijs gordijn, grauwe wolken waaruit groote druppels lekken hangt boven het vlieg veld. Tweemaal, op geringe hoogte, beschrijft het toestel een cirkel boven het veld, vliegt over den straatweg, 't is alsof de gele vogel zich wil nestelen in de hooge populieren die het veld omgeven. Armen gaan naar boven, hoeden worden gezwaaid en het motorge- gons zwijgt. De vivats daveren Zachtjes, lenig, even balanceerend strijkt het toestel op het veld neer, rolt dan nog een stukje verdeer, zoo ver mogelijk van de landingsplaats af. Een auto rolt over het veld en ineens klitten tientallen journalisten en fotografen aan den wagen om van het snelle vervoermiddel te profiteeren, om eer der hij de helden te zijn. Twee hoofden.... vier zwaaiende armenAssolant en Lefèvre. In de carligue twee anderen: Lotti en de jeugdige Amerikaansche held Schrei- ber. Zes paar armen tillen het eerst Assolant uit het toestel Maar de piloot heeft blijkbaar zijn krachten overschat want men moet hem heel voorzichtig door de thans van alle kanten toestroomende en jubelende menigte heendraeen opdat hij eerst een beetje op zijn verhaal komt Lefèvre, gebruind door de zon, hartelijk lachend, moet het nu maar al leen ontgelden. Hij wordt van schouder op schouder genomen en in triomf rondgedra gen. Maar het vroolijkst van allen is de jonge Schreiber die eveneens in de triomfen deelt en die hoog boven zijn hoofd de Amerikaan sche en Fransche vlaggen zwaait. En al ont breekt dan ook de groote menigte dan is de huldiging van hen die stand hebben gehou den niet minder hartelijk. Morgen is er weer een dag en dan beginnen de groote feesten ter eere van de eerste Fransche Oceaan vliegers. We komen er dan nog nader op terug; thans ontbreekt ons de tijd, want deze regels moeten nog met den nachttrein mee. HENRY A TH. LESTURGEON. Naschrift: We hebben ons één enkel oogenblik met Assolant kunnen onderhou den toen hij wa-t van de eerste emoties was bekomen. De aviateur verklaarde ons, o.m. dat de reis heel moeilijk was geweest door de slechte weersgesteldheid, maar natuur lijk was hij opgetogen over het bereikte re sultaat. Op ons korte onderhoud waarbij we enkele curieuse details vernamen, komen we mor gen natuurlijk terug. Zoo is het eindelooze wachten toch niet voor niets geweest! UÉ 5 - Op deze afbeelding kunnen onze lezers zien, welk een geweldige verkeersverbetering er in Halfweg verkregen zal worden, nu het R.=K. kerkgebouw, dat op bet bekende plein aan beide kanten zoo leelyk het uitzicht belemmerde, verdwenen is.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10