DE AANVAL OPWILLEMSTAD Puistjes RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 19 JUNI 1929 De lezing van den Gouverneur. HET REGEERING5ANTWOORD OP DE SCHRIFTELIJKE VRAGEN VAN DEN HEER COLIJN. BILLY BOE Billy schreef nu aan z'n moeder, Een allerhartelijksten brief. Hij schreef daarin: „Ik ben veilig, Wees niet bang, m'n moesje-lief. Ik zal wel voorzichtig wezen, Om U geen verdriet te doen. En nu ga ik afscheid nemen, Met een handdruk en een zoen.'' Denk je, dat de brief met de anderen zal bezorgt? VOOR DE KINDEREN. Hij deed den brief in een omslag, En gaf dien aan den pelikaan, Die reeds kant en klaar stond, Om naar liet huis van Bill te gaan. Hij zei tot den vogel„Ik hoop, dat Je dien brief naar moeder brengen wil. Je zult liet huis wel vinden, Dc stoomtram houdt er vlakbij stil." en, of dat de pelikaan den brief zelf Op de vragen van den heer Coiijn betref fende de jongste gebeurtenissen op het eiland Curacao, heef; de minister van Kolo niën het volgende geantwoord: Toen de aanvankelijk van den gouverneur van Curasao op 9, 10 en 11 dezer ontvangen telegrafische berichten betreffende de in den nacht van 8 op 9 dezer plaats gehad hebbende gebeurtenissen de regeering nog niet in staat stelden zich daarvan een dui delijk beeld te vormen, heeft de minister den Landvoogd den 12den dezer telegrafisch de hieronder vermelde acht vragen gesteld, waarop den 14den dezer de daarop volgende antwoorden zijn ontvangen: Hoe is de overval mogelijk geweest? Hoe is het mogelijk geweest dat volledige overval plaats had? De overval was zeer goed georganiseerd. Hoofdzaak was snelheid van uitvoering. Te gen halftien reden drie groote autobussen vol personen, ongeveer tachtig, wat op Za terdagavond een gewoon feit is, met verbor gen wapens met groote snelheid op de hoofd wacht, hebben zich in drie partijen gesplitst en in enkele seconden de wacht nedergesla- gen, het aanwezige piket omsingeld en het arsenaal bezet. De aanwezige militairen heb ben zich van revolvers bediend voor hun ver dediging. Van aanvallen was geen sprake meer. De opstandelingen waren gewapend met pistolen, automatische geweren, kara bijnen en klewangs. Van het garnizoen, hon derdzesendertig man sterk, waren aanwezig zes politie-miiitairen in de hoofdwacht en een piket in rust van 24 man. De dienst doende militaire politie surveilleerde op straat en was over het geheele stadsdistrict verspreid. Twee ploegen waren buiten dienst en buiten de kazerne. Binnen een kwartuur waren de opstandelingen meester van het fort, waarin politie-hoofdwacht, kazerne en arsenaal zijn ondergebracht. Er kwamen on middellijk daarop van alle kanten opstan delingen aan, die zich van wapenen voorza gen en gedeeltelijk gewapend waren. Kapi tein Bomen, gealarmeerd, reed per auto het fort binnen, passeerde de linie bij de poort, die vuurde, en viel bij de wacht in handen van de bende. Waren geen rechercheberichten omtrent plannen daartoe en in vei band daarmede geen veiligheidsmaatregelen genomen? Bij de recherche waren geen berichten om trent dit aanvalsplan binnengekomen en wa ren geen bijzondere veiligheidsmaatregelen genomen. Heeft militaire bezetting geen tegenstand kunnen bieden, hetgeen zou moeten worden afgeleid uit feit, dat omtrent dooden bij overvallers niets bericht? De militaire bezetting, die in het fort aan wezig was, heeft sterken tegenstand gebo den, maar beschikte niet over geweren, ook niet de dienstdoende politie-miiitairen bui ten. Dezen, gealarmeerd, snelden naar de kazerne, maar kwamen te laat; de toegangen tot het centrum der stad bleken reeds afge zet door handlangers. Het is niet bekend hoeveel gewonden de overvallers hadden; dezen, weggevoerd, worden gezocht. Wat is er gebeurd tusschen half tien en half twaalf? Had u bericht gevangenneming Bomen halftien? Wat geschiedde voor dat tijdstip en welke maatregeen zijn tusschen halftien en halftwaalf genomen ter handhaving ge zag? Van luitenant Berger ontving ik kort na den overval telefonisch bericht dat Vene- zuelanen kazerne aangevallen hadden en ik alles moest sluiten. Ik hoorde niets meer en kon geen telefonische verbinding krijgen met politiewacht, tegen halfelf uur kwam kapitein Bomen bij mij op Gouvernements huis en rapporteerde dat hij gevangen was en de Venezuelanen de macht in handen hadden, alle wapenen genomen. Zij hadden hem medegedeeld niets tegen Curacao in zin te hebben en wilden daarentegen spoe dig met het stoomschip „Maracaibo" ver trekken met medeneming van buit aan wa penen en munitie. Als wij het zouden verhoeden, lieten zij stad en land plunderen en C. P. I. M. in brand steken. Advies commandant was: zorg dat de bende spoedig vertrekt; wij zijn mach teloos en weten niet wat elk oogenblik ge beuren kan; tegenstand is nutteloos. Kapi tein Bomen is toen teruggekeerd. Zij hadden stoomschip „Maracaibo" aangewezen als schip. Ik verzocht toen agent Red D Line het personeel te verzoeken het schip te bedienen en uit te varen. Hooger personeel aanwezig; de bemanning was gevlucht; agent zou maat regelen nemen. Nadien is hulp C. P. I. M. te lefonisch aangeboden, tien geweren en re volvers als onvoldoende afgewezen en aan geraden voor eigen veiligheid te waken. Bij elf uur luitenant Berger gekomen, had geen gegevens voor maatregelen; kon niet de ver spreide slecht gewapende militairen verza melen voor tegenaanval. Een telefoonmede- deelfng dat een mitrailleur en enkele gewe ren in veiligheid waren. Luitenant Berger gaf last deze naar gouvernementshuis te brengen. Wat daarna tot tijdstip vertrek .Maracai bo?" Voor die er waren kwam kapitein Bomen terug met aanvoerder en gewapenden zoo genaamd voor onderhandelen. Er werd ge zegd zorg dat wij vlug wegkomen; wij doen niets verder tegen Curacao; U gaat mede. Ik ben loodskantoor gegaan en last gegeven loods spoed te betrachten. Met klaarmaken en bemanning schip inladen wapenen, muni tie, ging veel tijd heen. Ik was gevangen en stond onder bewaking buiten op gouverne mentsplein; van maatregelen, door wie ook genomen, tusschen tien en half twaalf werd mij niets bericht. Waar is de bende gevormd? Is bende van overal gekomen of plaatse lijk geformeerd, zoo ja, uit welke elementen! Bende is plaatselijk gevormd; de aanvals- troep, de versterking en afzettingsbenden elk afzonderlijk. Aanvalstroep meerendeels vreemde elementen eerst den.vorigen dag per schoener binnen gekomen op goede passen; de rest werd aan gevuld door hier gevestigde Venezuelanen en verdwenen weer. Wat is geworden van rest bende? Er zijn ongeveer twee duizend op Curasao; reeds een tiental zijn gevangen genomen. Zijn aanvoerder en hoofdleiders inmiddels bekend geworden? Aanvoerder was bekend individu, generaal Urbina, vorig jaar November uitgewezen, na veertien dagen in het fort geïnterneerd te zijn geweest na een opstootje op Coro; hoofd leider Nachado was ook in Curasao bekend als sportsman. Volgens een aanvullende telegrafische me- dedeeling van den gouverneur, moet aan genomen worden dat door schoeners en langs de talrijke baaien van het eiland Curagao wapenen door de bende zijn binnengesmok keld. Op de vraag of er op kan worden ge rekend dat de Regeering maatregelen van blijvenden aard nemen zal om een herhaling van zulke voor ons koloniaal gezag cn inter nationale reputatie smadelijke gebeurtenis- ren te voorkomen, antwoordde de min., dat maatregelen van verschillenden aard reeds in overweging zijn. De commandant van de Koloniale Reserve majoor J. J. Barendse, deed het detachement tot aan boord uitgeleide en sprak de man schappen daar namens den Minister van Defensie toe, waarbij hij hen een voorspoedi ge reis, een goed verblijf op Curacao en een behouden terugkomst toewenschte. Onze schepen naar de West. De torpedoboot jager „Kortenaer", op uit reis naar Curasao, was den 16den dezer te 12 uur des middags ongeveer 600 mijl Z.-Wes- telijk van de Azoren. Volgens berekening heeft deze bodem van Ponta Delgada af dezen afstand afgelegd met een gemiddelde snelheid van 19 mijl per uur. „Hertog Hendrik" bevond zich op dien datum te 6 uur des middags ongeveer 240 mijl N.W. van kaap Finisterre. Vragen van den heer Coiijn. De Eerste Kamer heeft Dinsdagmiddag, zonder hoofdelijke stemming den heer Coiijn toegestaan heden (Woensdag) bij het begin der vergadering, de Regeering nadere in lichtingen te verzoeken over het gebeurde op Curacao. Vragen van Mr. J. E. W. Duys. „Het Volk" verneemt, dat het Tweede Kamerlid mr. J. E. W. Duys aan den Mi nister van Koloniën de vraag zal stellen of •het juist is, dat de regeering vrijwel ter stond na het gebeurde in Curagao haar leed wezen heeft doen betuigen aan de Vene- zuelaansche regeering, mede wegens den dood van den garnizoenscommandant van La Vele en Coro, generaal Laclo. Voorts vraagt Duys op het juist is, dat door de regeering, minstens tot op 15 Juni jj. nog steeds was nagelaten aan de naaste familie van de op Curagao gedoode Neder- landsche mindere militairen eenig bewijs van deelneming te zenden en indien dit laat ste juist is, of de regeering dan bereid is mede te deelen, waaraan zulk een verschil in gedraging is toe te schrijven. Ten slotte vraagt het Kamerlid wat de reegeering van plan is te doen met betrek king tot de begrafenis der gedoode militairen en ten opzichte der nagelaten betrekkin gen. De koloniale reserve troepen. Te Nijmegen is Dinsdagmiddag met den trein het detachement van de koloniale re serve, bestemd voor uitzending naar Curagao naar Amsterdam vertrokken, vanwaar het per s.s. „Amsterdam" de zeereis aanvaard de. Het detachement, dat 40 man sterk is, staat onder bevel van den len luit. der infanterie L. F. Weyerman, verder gaan mee de adju dant-onderofficier-instructeur Spreeuw en de sergeants Jurcka en Ooyen. Urbina niet naar de ber gen, doch op een schoener? Aan de Telegraaf wordt geseind: De Venezolaansche legatie te Bogota deel de aan een vertegenwoordiger van de United Press mede, dat de Venezolaansche federale troepen in den staat Apure de revolution- nairen onder Gabaldon overvielen, welke laatste op de vlucht sloegen in de richting van de Columbiaansche grens. De federalen hebben voorts generaal Urbina en andere aanranders vair Curagao genoopt, aan boord van een schoener de wijk te nemen. Men neemt aan, dat zij koers zullen zetten naar de Columbiaansche Boajira-kust. EEN BOEK VAN PROF. VERAART? De „Voorwaarts" weet te vertellen, dat het lid der Tweede Kamer, prof. Veraart, die in verband met den „klassenstrijd" in de R.K. Staatspartij nu uitvalt, een boek van zijn parlementaire ervaringen heeft geschreven. Het blad vertelt ervan: „De bedoeling was, dat dit boek nog vóór de verkiezingen zóu verschijnen, maai er schijnen machten aan het werk te zijn ge weest, die dit onheil verhinderd hebben. Im mers thans staat het vast, naar wij verne men, dat het boek óf in het geheel niet zal verschijnen, óf althans pas na de verkie zingen, wanneer het geen kwaad meer kan." INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. in het gelaat verdwijnen spoedig door deze des avonds met wat PUROL in te wrijven en door zich des morgens te wasschen met warm water en gewone zeep of beter nog met Purolzeep. 't Voldoet iedereen. VELSEN RAADSVERGADERING. Burgemeester Rijkens weer op den voorzittersstoel. Wethou der Dunncbier ongesteld. De najaarskoemarkt opgeheven. Het hinderlijk naar buiten ten gehoore brengen van muziek en zang in Velsen verboden. Weg met de hinderlijk kraaiende ha nen! Een nieuwe brug over de spoorbaan te IJmuiden. Openbare vergadering van den gemeente raad op Dinsdag 18 Juni, des avonds zeven uur. Voorzitter :de heer R. G. Rijkens, burge meester. Wethouder Dunnebier heeft bericht gezonden, dat hij wegens ongesteldheid de vergadering niet kan bijwonen. Verder zijn afwezig de leden Ten Broeke, Dalmeijer, De Nobel en Langendijk. Ingekomen stukken. Ingekomen Is een verzoek van de Harmo- nievereeniging „Concordia" te IJmuiden, om beschikbaarstelling van een prijs voor een nationaal concours ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan. B. en W. stellen voor, een verguld zilveren medaille beschikbaar te stellen. Wordt toegestaan. Een verzoek van het bestuur der Vereen!- ging „Uw Koninkrijk kome", te Velsen, om de benoodigde gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van nieuwe leermiddelen, wordt in hander. van B, en W. om advies gesteld. Financïeele besluiten. Vastgesteld worden de volgende suppletoire begrootingen voor den dienst 1928: van de gemeente, het grondbedrijf, het gasbedrijf, de waterleiding, de Openbare Werken en van den Reinigings- en Ontsmettingsdienst. Be nevens de volgende staten van af- en over schrijving op de begrootingen dienst 1928: van het grondbedrijf, van Openbare Werken en van den Reinigings- en Ontsmettings dienst. Ook worden vastgesteld de kohieren der straat- en hondenbelasting, dienst 1929. Een wijziging wordt gebracht in de vijfde suppletoire begrooting der gemeente dienst 1928 en vastgesteld wordt de tweede supple toire begrooting der gemeente dienst 1929. Niet ontvankelijk-verklaring beroepschrift. B. en W. stellen voor. niet ontvankelijk te verklaren een beroepschrift van A. Vermeer, te Velsen, inzake de weigering door B. en W. van ontheffing van bepalingen der Bouw- en Woningverordening voor den bouw van een winkelhuis met garage en bovenwoning op een terrein aan den Driehuizerkerkweg te Velsen. B. en W. deelen mede, dat art. 6 dei- Woningwet geen recht van beroep toekent. De Raad vereenigt zich hiermede. Verbetering schoolgebouwen. B. en W. stellen den Raad voor, hun een crediet van 11340 toe te staan voor het aanbrengen van verschillende verbeteringen aan het gebouw, waarin is gevestigd de P. W. A. Cort van der Lindenschool en de scho len A I en A n. De kosten voor eerstgenoem de school zijn geraamd op 7480 en voor de „A" scholen op 2860. Wordt goedgekeurd. Aanstelling ïn vasten dienst. B. en W. stellen den Raad voor den heer W. Th. P. Hirs, sedert 3 October 1921 in dienst, als tijdelijk teekenaar bij het bedrijf Open bare Werken aan te stellen als opzichter 2e klasse in vasten dienst. Wordt goedgekeurd. Ontheffing bepalingen der Bouw- en Woningverordening. B. en W. stellen voor, aan G. Vellinga, te Santpoort ontheffing van bepalingen der Bouw- en Woningverordening te verleenen voor het verbouwen van een café met woon huis op een terrein aan den Rijksstraatweg te Santpoort, onder eenige voorwaarden. De heer Sluiters merkt op, dat de raad wel moet weten wat hij doet, als hij dit voor stel goedkeurt, want dan wordt het aangren zende gemeenteterrein waardeloos gemaakt. eD heer Vermeulen zegt, dat het aan den raad ligt om zekere voorwaarden te stellen. De heer Bosman ziet het bezwaar van den heer Sluiters niet zoozeer in. De ramen komen 1.50 M. hoog. De heer Vellinga moet zelf het risico aandurven om zijn plan door te zetten, als er eventueel naast gebouwd wordt. De heer Visser spreekt in denzelfden geest. De Voorzitter verdedigt het voorstel van B. en W. Dit college heeft te allen tijde het recht om de vergunning in te trekken. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Tochtramen R.-K. School. B. en W. stellen voor in te willigen een ver zoek van het R.-K. Schoolbestuur van den Heiligen Engelmundus te Driehuis, om de be noodigde gelden uit de gemeentekas beschik baar te stellen voor het aanbrengen van tochtramen aan de onder zijn beheer staan de school aldaar. Wordt goedgekeurd, G ymnastieklokaa! P. Vermeulensckool. B. en W. stellen den Raad voor, aan het bestuur der Vereeniglng voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs te IJmuiden medewerking te verleenen voor den bouw en de inrichting van een gymnastieklokaal en de verzochte medewerking voor het aankoopen van een terrein voor het onderwijs in de lichamelijke opvoeding thans nog te weigeren. Wordt goedgekeurd. Opheffing Najaarskoemarkt. B. en W. stellen voor, te besluiten de na jaarskoemarkt te Velsen, die altijd gehouden wordt op den Zaterdag, voorafgaande aan den laatsten Dinsdag in October, met ingang van 1930 op te heffen, mede naar aanleiding van het advies van het bestuur der afdeeling Velsen en Omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Op de laatst gehouden markt waren slechts 204 stuks vee aangevoerd. Dit bestuur meent, dat deze markt binnen zekeren tijd geheel zal verloo- pen. De raad besluit tot opheffing dezer koe markt. Het park Velserbeck. Volgens mededeeling van den Commissa ris van Politie zijn de Ambtenaar van het O. M. bij de Kantongerechten in het Arrondis sement Haarlem en eveneens de Kanton rechter te Haarlem van oordeel, dat de ver ordening op het gebruik van het park Vel- serbeek enkele aanvullingen behoeft, tenein de de strafbaarheid van bepaalde verboden handelingen nader vast te stellen. In ver band met de sedert het vaststellen dier ver ordening ingetreden gewijzigde omstandig heden, behooren ook nog eenige andere wij zigingen te worden aangebracht, waarom B. en W. het gewenscht hebben gevonden een geheel nieuwe verordening te ontwerpen. Deze wordt vastgesteld. Wijziging Politieverorde ning. Vastgesteld worden een aanvulling en wij ziging der algemeene Politieverordening, waarbij o.a. verboden wordt het hinderlijk naar buiten hoorbaar maken van muziek en zang. Ook hinderlijk kraaiende hanen mo gen niet gehouden worden. (De heer Ten Broeke komt te kwart voor acht ter vergadering) Tegen ongemotiveerd opkoopen. In overeenstemming met het advies der Commissie van voorbereiding voor de plaat selijke strafwetgeving stellen B. en W. den Raad voor vast te stellen de volgende „veror dening tot aanvulling der verordening krachtens de artikelen 437 en 437ter van het Wetboek van Strafrecht". Artikel 1. Aan de verordening wordt toe gevoegd een nieuw artikel 3 luidende als volgt: Onverminderd het bepaalde in artikel 2 is het verboden, zonder schriftelijke vergun ning van Burgemeester en Wethouders goe deren, van welken aard ook, op te koopen. a. op of aan den openbaren weg of aan of in de huizen der ingezetenen; b. te water, aan boord van vaartuigen. c. in hei-bergen en tapperijen of in de aan- hoorigheden daarvan. Wordt goedgekeurd. Keuring van waren. Vastgesteld wordt een aanvulling van de verordening op de keuring van waren. beek moet blijven liggen. Dit wandelpark is de trots van de gemeente en dat puin is zeer onooglijk. Ook vraagt hij, of het plantsoen op het Willemsplein niet in orde gemaakt kan worden. De Voorzitter antwoordt, dat de eer ste vraag van den heer Baarda door B. en W. zal worden overwogen. Spreker wil echter niet gaarne met een voorstel komen om dit plantsoen in orde te doen maken, want het wordt daar altijd zeer verwaarloosd. In geen ander plantsoen worden zooveel losloopendo honden aangetroffen als op het Willemsplein. De heef Van der Schaar vraagt, of het aan het gemeentepersoncel geoorloofd is om werk voor derden te verrichten. De Voorzitter vraagt, of dit in eigen tijd gebeurt.. De heer Van der Schaar bevestigt dit. De Voorzitter zal dit onderzoeken als de heer Van der Schaar hem den naam van den betrokken persoon noemt. De heer Homburg vraagt, of er niets tegen het beschilderen van straten gedaan kan worden. Al dat kalkgeklad ontsiert de wegen. De Voorzitter antwoordt, dat het al leen verboden is, op andermans eigendom te schilderen. Wat het schilderen op de straten betreft, kan hij alleen tot de burgerij het verzoek richten, om zooveel mogelijk het fatsoen te bewaren. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». por regel N.V. KELLER EN MACDONALD N. S. F.PHILIPS Nieuwe brug over de spoorbaan. B. en W. stellen voor te besluiten tot het' opruimen van de bestaande en het bouwen van een nieuwe brug over de spoorbaan te Velsen, ter breedte van 20 M. (verdeeld in tweemaal 6 M. rijweg, tweemaal 3.40 M. trot toir en in het midden een vluchtheuvel van 1.20 M. De Voorzitter stelt voor, de behande ling ran dit belangrijke agendapunt aan te houden wegens ongesteldheid van den wet houder. De heer Vermeulen verklaart geen af wijkende voorsbellen te zullen indienen. Hij heeft alleen een paar technische vragen te stellen. De Voorzitter meent, dat het van de ferentie voor den wethouder zou getuigen, als men thans dit agendapunt niet behan delt. Wethouder T u s e ni u s stelt voor, de breedte van de brug te bepalen op 22 M. (ver deeld in twee maal 5 M. rijweg, tweemaal 4 M. trottoir en in het midden een vlucht heuvel van 2 M. Hij vindt een vluchtheuvel van 1.20 M. veel te gevaarlijk, vooral voor kinderen en ouden van dagen. De Voorzitter: „Ja, nu zitten we er toch al midden in! De heer Bosman vindt een rijweg van zes meter eigenlijk nog te breed. Als die smaller wordt gemaakt, dan zijn de auto mobilisten wel gedwongen, om achter elkaar te blijven rijden. Op een rijweg van zes meter zullen ze ook op een brug trachten elkaar voorbij te stuiven. De raad besluit, het agendapunt in deze vergadering te behandelen. De heer Vermeulen geeft wethouder Tusenius in overweging, zijn voorstel in dien zin te wijzigen, dat de raad er zich mee ver eenigt, dat er een vluchtheuvel van twee meter breed komt. Laat men dan de andere afmetingen aan B. en W. overlaten en hen machtigen, eventueel tot een brug van 22 M. te komen. (De heer D e N o b e 1 komt te acht uur ter vergadering) Wethouder Tusenius kan zich met het voorstel-Vermeulen vereenigen. Spreker heeft altijd een brug van 22 M. gewenscht. Zonder hoofdelijke stemming aanvaardt de raad het voorstel van wethouder Tuse nius om een vluchtheuvel van twee meter breed te doen aanbrengen. Thans komt aan de orde het voorstel van den heer Vermeulen. De heer Bosman en wethouder Schil ling verklaren zich tegen een brug van 22 Meter breed. Zij geven den raad in overwe ging, het andere gedeelte van het voorstel van B. en W. aan te nemen. Met 14 tegen 8 stemmen besluit de raad, de breedte van de brug op 20 M. te bepalen. Het voorstel van B. en W. tot het bouwen van de brug wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. De Voorzitter: „Dat is een mooi be sluit! Hc-t wordt een monument voor de ge meente!" Rondvraag. De heer Vermeulen vraagt hoe het nu staat met de steunverleening. De Voorzitter antwoordt, dat hij nog wacht op een rapport van de desbetreffende raadscommissie. De heer Baarda vraagt, hoe lang nu nog de puin woestijn aan den ingang van Velser- DONDERDAG 20 JUNI HILVERSUM, 1071 RL 10.— Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Kwintet. 2.Lezing: Over vet- planten, door J. Ringh. 2.30 Gramofoonmu- ziek. 3.Kniples. 4.Ziekenuurtje. Truus Hooyer, declamatie. 5.Sportpraatje. 6.— Concert door het Omroep-orkest. 7.Verkie zingspraatje S. D. A. P. 7.30 (Vervolg) Con cert. 8.Radiopraatje. 8.30 „Boezemvrien den", blijspel in 4 bedr. van Fulda. Met meaew. van Willem Hunsche, Ezerman, Her mus, Jeanne Hunsche-Vcrkade e.a. I. d, pauze persber. Daarna gramofoonmuziek. HUIZEN, 336,3 M. Na 6 nur 1852 RL (UitsL N.CH.V.-ultz.) 11.— Korte Ziekendienst. 12.30 Solisten- concert. 6.Solistenconcert. 6.30 Gramo- foonplatenconcert. 6.45 Vcrkiezingsspeech. 7.— Orgelconcert. 8.— Ultzcndavond. Boris Lensky Trio en causerie. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gra- mofoonmuziek 2.50 Lezing voor dc scholen. 3.10 Vacantiepraatje. 3.20 Vesper in de West minster Abbey. 4.05 Lezing. 4.20 Concert. Mi litaire kapel en Th. Gordon, alt. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 6 50 Landbouwber. 7.05 Oude Italiaansche liede ren door E. Conti, sopraan. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing: China to-day. 8.05. „Amos-Amas- Amat", radio-revue. Gershom Parkington Kwintet, koor en solisten. 8.50 Duetten voor 2 piano's. R. Robertson en E. Bartlett. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.55 Dans-orkest en variété artisten. 10.55 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 RL 12.20 Protestantsche causerie. 12.50 Gra- mofoonplatenconcert. 4.05 Kinderuurtje. 4.35 Gramofoonplatenconcert. 6.55 Gramofoon- platenconcert. 8.20 Concert. Tango Argentin Orlando-Qrkest. LANGENBERG, 462 RL 10.35 en 12.40 Gramofoonmuziek. 1.25 Or kestconcert. 6.05 Orkestconcert. 8.20 „Schnei der Wibbel", comedie in 5 beelden. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. ZÈESEN, 1649 M. 12.20 Lezingen en lessen. 5.20 Orkestcon cert. 6.20 Lezingen. 8.20 Stenografiewcdstrüd 8.35 „1st Mr. Brownie zu vcrurtcilen", hoor spel. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 4.35 Feestmarschen door orkest. 6.20 Po pulair concert. 8.20 Koorconcert. In de St. Nicolaaskerk Kiel. Orkest, koor, vocale en instrumentale solisten. 10.35 Actueelc cause rie. 11.05 Dansmuziek. BRUSSEL, 512 RL 5.20 Orkestconcert. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest en Mr. Morelli, zanger. 9.35 ..La Nuit d'Octobre", Musset. 10.— Dans muziek.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9