4 ft HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 28 JUNI 1929 UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE RAADSVERGADERING. HET ONGELUK OP DEN HEERENWEG. ER ZAL ADVIES VAN EEN VERKEERS- DESKUNDIGE WORDEN INGEWONNEN Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op Donderdagavond, onder lei ding van den burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn. Aanwezig alle leden. Hulp aan Woningbouwvcr- cenlglngen. Bij punt 3: voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met woningbouwverenigingen vragen de heeren Kwak en Rijkes waarom overtollige kas gelden bij O. Werken moesten gestort wor den. Wethouder v. d. Poll zegt dat dit gemak kelijker is voor de administratie en ook goed om O. Werken aan kasgeld te helpen. De Voorzitter .wijst er nog op dat wanneer O. W. meer zou ontvangen dan de dienst noodig heeft, h'et meerdere 'in de Cen trale Kas wordt gestort. De heer R ij k e s vraagt wat er gebeuren zal als het bij de verordening toegestane de betsaldo van 10.000 overschreden wordt. Wethouder v. d. Poll antwoordt dat er een maximum moest aangenomen worden. Het maximum van 10.000 zal wel nooit overschreden worden. De heer Van U n e n vindt het maximum toch rijkelijk hoog. Het voorstel wordt zii.s. aangenomen. Tijdelijke voorziening in schoolruimte. Z.h.s. wordt ook aangenomen het voorstel Inzake tijdelijke voorziening in schoolruimte door het huren van de villa „Djokjakarta" aan de Kerklaan voor f 1500 per jaar. Benoemingen. Aan de met September a.s. te openen openbare lagere school worden tot onderwij zers en onderwijzeressen benoemd de heeren J. Bouws, J. Roosen, mej. R. H. Wagenborg en mej. M. F. Hoepermans. Rondvraag. De heer Rijkes brengt het doodeüjk on- jgeluk aan het kruispunt Laan van Rozen- burg-Heerenweg ter sprake. Dit was niet het eerste ongeluk dat daar gebeurde en als de toestand op dat gevaarlijk kruispunt be stendigd blijft zal het ook niet het laatste zijn. Spr. vraagt: heeft de voorzitter als bur gemeester en als hoofd der politie al die maatregelen genomen die practisch gespro ken genomen kunnen worden, zoodat het gemeentebestuur geen blaam kan treffen? Spr. betwijfelt dit. Onlangs is den burgemeester gc-adviseerd de gazons bij de bochten van do Adriaan Pauwlaan en de Laan' van Rozenburg jn te korten. Ook is het noodig de vier Jonge hoo rnen op het gazon'te verwijderen. Doordat dc gazons zoo liggen, moeten nu de bochten te kort genomen worden. Spr. acht de si tuatie ernstig en vraagt met bekwamen spoed den toestand op het punt in quaestie na te gaan en te verbeteren, zoodat het ge meentebestuur,als er weer eens iets gebeurt, geen blaam kan treffen. De Raad zal den voorzitter daarvoor zeker de middelen niet onthouden. De Voorzitter zegt dat al hadden B. en W. alle maatregelen genomen die de heer Rijkes zou willen, het bedoelde ongeluk aan den Heerenweg tóch gebeurd zou zijn. Dat ongeluk was uitsluitend te wijten aan bui tengewone onoplettendheid. Sor. wil man en paard noemen en zeggen dat de heer Rijkes bij hem is geweest en hem heeft geadviseerd, na eens poolshoogte te hebben genomen bij de Amsterdamsche vcrkecrsinspectie. Het inkorten van de gazons en het maken van ronde hoeken zou in strijd zijn met wat op het oogenblik een internationale ver keersmaatregel is, nl. het zoo scherp mogelijk maken van de hoeken. De hoekon moeten zoo zijn, dat zij niet te gemakkelijk kunnen genomen worden. En in dc eerste plaats moet ieder die op den weg verkeert goed opletten. De heer R Ij k e s zegt dat hij wil voorko men dat het gemeentebestuur blaam kan treffen. De Voorzitter zegt dat een deskun dige van de K. N. A. C. advies heeft gegeven betreffende den hoek in quaestie. Hij heeft vluchtheuvels bepaald afgeraden. De heer Kwak vraagt den toestand nog eens goed onder de oogen te zien cn op de 4 hoeken borden te plaatsen met het op schrift: Zeer gevaarlijk. De Voorzitter merkt op dat er al zoo veel borden in de gemeente zijn. De men- schen kijken er over 't algemeen niet eens naar. B. on W. hebben een lichtapparaat boven den weg willen aanbrengen, maar de ver gunning daartoe is geweigerd door den Mi nister van W7aterstaat. Toen ls opdracht ge geven een sterke lamp boven do straat te plaatsen, die veel licht zal geven, ook des nachts. De heer R ij k e s vraagt borden met het Internationaal verkeersteeken er op. Die borden zouden dan 'a avonds verlicht moe ten worden. De Voorzitter is gaarne bereid. Maar afdoende zal het niet zijn. Dc heer Kwak vraagt nog eens de ga zons in te korten. Wethouder v. d. Poll vestigt er de aan dacht op dat aan den kant van Haarlem al een bord Staat, met: max. snelheid 20 K.M. Wethouder Droog stelt voor het oordeel vaïi een deskundige te vragen over wat van avond ln den Raad gezegd 13. Aldus wordt besloten. De heer Van der Linden zegt dat B. cn W. plan hebben het aantal plantsoen- wachters in Groenendaal uit te breiden. Spr. vraagt of daarbij rekening is gehou den met wat hij bij de begrooting over den wachtdienst op Groenendaal heeft gezegd, nl. dat or te veel werkuren gemaakt werden. De Voorzitter zegt dat hij geen be paalde vaste personen kan aanstellen, die dag in dag uit in Groenendaal rondloopcn. IJij moet menschen hebben die hij, zoo noo dig. aan andere gemeentediensten kan ont trekken. De heer Van der Linden blijft het een groot bezwaar vinden dat het wachter schap op Groenendaal een nevenbetrekking is. Er is toch wel een regeling te maken die niet duur is en afdoende. De heer Schelvis vraagt in de Politie verordening venten zonder vergunning te verbieden. De voorzitter voelt hier niet voor. De kleine burgerij heeft van dit venten wel eens voordeel en de goede winkelstand geen na deel. Maar spr. zal eens bij de Middenstands- vereeniging infonneeren. De heer De Boer vestigt de aandacht op den gevaarlijken toestand bij de Eschdoorn- brug. De Voorzitter zegt dat de Raad inder tijd bepaald heeft dat de paaltjes daar zou den worden weggenomen, zoodat bakkers karren enz. weer over dc brug konden. Na eenige discussie besluit de Raad dat de brug tènminste weer voor wielrijders zal worden afgesloten. De heer Van U n e n heeft gelezen 'dat de gemeente subsidie aan het Rijk heeft ge vraagd voor Groenendaal. Spr. betreurt het dat hiervan geen mededeellng aan den Raad Is gedaan. Het schijnt intusschen gelukt te zijn. De Voorzitter: Het is gelukt. En het ls een groot buitenkansje. Maar het contract moet nog worden aangegaan. B. en W. hadden misschien beter gedaan met den Raad hierin te kennen, maar aan den anderen kant kunnen zulke verzoeken den Raad toch nooit onaangenaam in de ooren klinken. De heer Van der Erf vraagt meer po litietoezicht, vooral des avonds, in de Indi sche buurt. De V o o r z i 11 e r zal er op letten. Hierna sluiting der openbare vergadering. Zonder hoofdelijke stemming werden nog aangenomen de comptabiliteitsbesluiten 1928. MINAHASSA COMITé. HUISCOLLECTE EN BLOEMPJES VERKOOP. Het plaatselijk Minahassa comité te Heem stede, ingesteld op uitnoodiging van den Burgemeester, doet een beroep op de offer vaardigheid van alle ingezetenen om een bijdrage voor het nationaal geschenk, aan te bieden aan de Minahassa, ter gelegenheid van de herdenking der sluiting van het eerste contract tusschen de Oost-Indische Compagnie en de gezamenlijke Hoofden van de Minahassa, nu 250 jaar geleden. Waar het ons steeds trouw en aanhanke lijk gebleven volk van de Minahassa geteis terd wordt door velerlei ziekten, als malaria maar vooral tuberculose, zal het geschenk bestaan in een centraal ziekenhuis met longlijderssanatorium. Voor een ieder, van welke godsdienstige gezindte of politieke richting hij zij, zal bovenomschreven philantropisch doel stellig sympathiek zijn. Het plaatselijk comité hoopt gelden voor het doel in te zamelen door hulscollecte in de komende dagen en qloor bloempjesverkoop bij de stembureaux op 3 Juli a.s. Ook de kleinste giften zullen welkom zijn HAARLEMMERMEER GEMEENTERAAD. De Raad van deze gemeente kwam Don derdagmiddag bijeen. Ingekomen was een adres van verschillen de bewoners van den Kruisweg nabij de Cruquius, waarbij zij verzoeken dat de straat verlichting tot middernacht zal blijven branden: dit verzoek werd in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. Voorts een verzoek van het bestuur van de school met den bijbel te Rijk, met verzoek om gelden beschikbaar te stellen voor den bouw van een nieuwe school met 7 lokalen en een gym nastieklokaal in de nabijheid van de Bad hoeveboerderij. Aan den heer J. Roggeveen te Hoofddorp werd eervol ontslag verleend als onderwij zer aan de openbare ulo-school te Hoofd dorp in verband met zijn vertrek naar Haar lem. Goedgekeurd werd een wijziging in de ver ordening op de brandweer, waarbij werd be paald dat de motorbrandspuiten voortaan zullen worden bediend door een vaste groep van 8 personen cn een reservegroep van 6 personen. Machtiging werd verleend dat de gemeen te zich in rechten zal verweren tegen een procedure welke aanhangig ls gemaakt door het gemeentebestuur van Sassenheim, strek kende om krachtens art. 104 der lager on derwijswet over de jaren 1922 ot 1925 alsnog betaald te krijgen de afgetrokken schoolgel den ad 658,95. Blijkens het voorgelezen juridisch advies wordt deze navordering onbillijk geacht en in ieder geval in strijd met de wijziging van art. 104 zooals deze onlangs door de Eerste Kamer ls goedgekeurd. In verband met vele in Nieuw-Vennep en omgeving voorkomende gevallen van rood vonk, besloot de raad om een credlet te ver- leenen van hoogstens 1000 teneinde op de voorwaarden als door den inspecteur der volksgezondheid zijn meegedeeld, maatrege len te nemen tot bestrijding van de rood vonk bij de schoolbevolking, door hen gele genheid te geven zich te laten immunicee- ren, echter op voorwaarde dat de gezond heidscommissie zich bereid zal verklaren zich met de uitvoering van deze taak te be lasten in overleg met de oudercommissies van de openbare scholen cn met de leden van de besturen van bijzondere scholen Een verzoek van het bestuur der onder linge begrafenisvereonlging „Draagt elkan ders lasten" te Rijk tot het stichten van een algemeene begraafplaats aldaar wordt aan gehouden met opdracht aan B. en W. om te onderzoeken of een inwilliging van dit verzoek uitvoerbaar zal zijn. Besloten werd om in het dorp Zwanenburg aan te koopen een perceel weiland gelegen langs de Esschenlaan, den Ringdijk cn den IJwcg, teneinde daarop te bouwen een nieu we openbare school van 4 lokalen met gym nastieklokaal en het overblijvende grasveld in de toekomst to bestemmen voor speelter rein. Bij de rondvraag dood de heer de Zeeuw het voorstel om uit den raad een commissie te benoemen van vijf leden bestaande uit één persoon van iedere raadsfractie tenein de een onderzoek in to stellen naar enkele gemeente-aangelegenheden, waarover in de pers uitvoerig was geschreven, met bevoegd heid om ten raadhuize alle inlichtingen in te winnen welke noodig zouden worden ge acht. De voorzitter deelde mede dat in verband met deze kwestie bij B. en W. drie verzoe ken waren ingekomen teneinde de noodige inlichtingen te verstrekken, waarover ech ter nog niet kon worden gerapporteerd om dat de tijd daarvoor had ontbroken. Hij meende dat het beter was eerst het antwoord van B. en W. op die verzoeken af te wachten, dan zou de raad z*n houding daarna beter kunnen bepalen. Door verschillende leden werd het benoe men van een commissie reeds nu afgekeurd, zoodat tenslotte het voorstel van den heer de Zeeuw werd verworpen. Het ligt in de bedoeling in de eerstvolgen de vergadering een voorstel Inzake de krot woningen aan de orde te stellen. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Naar 't schijnt leent het oude kerkgebouw hetwelk de gemeente bezit aan het Markt plein te Hoofddorp zich niet om te worden ingericht voor meisjesschool. Èr kunnen slechts 3 flinke leslokalen wor den gemaakt maar minstens 5 groote loka len zijn noodig wanneer het onderwijs be halve de naaldvakken, ook huishoudonder- wljs zal bevatten. Daarom beeft het bestuur der midden- standsvereenlging een verzoek gericht tot den minister en het gemeentebestuur om een eigen gebouw te mogen stichten. De school telt thans ongeveer 100 leerlin gen. Het nieuwe schoolgebouw zou gebouwd moeten worden door het bestuur der mid- denstandsvereenlglng, waarvoor de rijksin spectie bij de regeering zeer vennoedelijk een bedrag van ruim 50.000 zal willen aan vragen. - GRAANMARKT. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden graanbeurs was de aanvoer als volgt: tarwe f 11 a f 11.50; rogge f 10.75 a f 11.25; gerst chevalier f 11.50 a f 12; haver f 10 a f 10.50; bruine boonen f 15 a f 16; karwij f 41 a f 42; blauwmaanzaad f 32 a f 34; kanariezaad f 19 a f 21; groene erwten f 10.50 a f 15.50. Alles per 100 K.G. EEN ONWILLIG PAARD. De koopman T. had een jong paard go- kocht, wilde het eens probeeren en spande het voor een kar. Het dier, dat blijkbaar aan zijn nieuwen baas nog niet gewend was, had nog niet veel zin om „op stap" te gaan, en toonde zich door achteruit te slaan zoo onwillig, dat eenige personen de kar met alle macht voortduwden om zoodoende het gerij op gang te krijgen. Een eindje ging dit goed, doch even voor bij de gerüesluis nam het paard een ziisprong met het gevolg dat het met kar en al in de Hoofdvaart terecht kwam. Het dier wist zwemmende den overkant te bereiken, alwaar het aan hulpvaardige handen niet ontbrak om reddingsr-orringen aan te wenden, die met gunstig resultaat werden bekroond. De kar kon ook spoedig op het droge wor den gebracht. Het gebeurde had veel bekijks. ZAHDVOORT DE KWESTIE MET DE BREDERODE- STRAAT. Naar wij vernemen hebben Burgemeester en Wethouders op de vragen van het raads lid Forrer schriftelijk geantwoord, dat zij besloten hebben niet in te gaan op zijn ver zoek en dus'geen conferentie toe te staan tusschen het ooilege van B. en W. de aan nemer en opzichter der bestratlngswerken en den heer Forrer bijgestaan door de deskun digen van de Alg. Nederl. St-raatmakersbond. Wel hebben B. en W. zich bereid verklaard, om indien de heer Forrer zijn grieven aan hen kenbaar maakt deze nauwgezet te on derzoeken. Zijn we wel ingelicht, dan heeft de heer Forrer B. en W. medegedeeld deze houding zeer ernstig te betreuren. Hij zal zich nader tot den raad wenden met het verzoek hem terzake een Interpellatie toe te staan. OVERVEEN DE VRIJHEIDSBOND EN DE VERKIEZINGS STRIJD. De afdeeling Bloemendaal van den Vrij heidsbond hield Donderdagavond een propa- ganda-avond in café Roosendaal te Over- veen. De voorzitter Mr. D. v. d. Plaats, gaf ln zijn openingswoord zijn blijdschap te ken nen dat de vergadering zoo goed bezocht was. Mej. Westerman sprak over de plaats der Liberalen in het Parlement en hun houding in verschillende gevallen in de afgeloopen regeeringsperiode. Allereerst wekt zij op om niet te stemmen op een der kleine partijtjes die zij met vlie gende winkeltjes wil vergelijken met schoone étalages. De eenling kan in het parlement niets af cn bovendien komen de stemmen vaak daar terecht, waar ze niet bedoeld wa ren. Spreekster hoopt niet een herleving van een coalitie-ministerie. De gemeenschappe lijke grondslag waarop zij bewezen te be rusten, is er volgens haar niet, wat o.a. blijkt uit het feit, hoe zij elkaar bestrijden voor de verkiezing. Het leven van de politieke tegenstanders der Liberalen wordt verontrust door afvalli gen. Lingbeek bij de C.H., Kersten bij de A.R., Arts bij de R.K., Lou de Visser bij de S.D.A.P. veroorzaken vaak heel andere be slissingen dan men kon verwachten. De V.D. zijn eigenlijk dissenters van de Liberalen. Het groote verschil is de eenzij dige ontwapening, die de V.D. voorstaan, die overigens altijd een beetje harder loopen dan de V.B. Volgens spreekster is bij dc SJD.A.P. en V.D. het oordeel zoek over wat kan en wat niet kan. De liberalen komen nooit met dingen die onmogelijke elschen aan dc schatkist stellen en trachten altijd op te komon voor het algemeen belang. Zij geeft dan voorbeelden hoe de kleine partijen inwerken op de grootere, b.v. bij de Zondagssluiting, Begrooting Posterijen, bij de Ziektewet (premiebetaling). De V. B. kan nu eens links, dan eens rechts stemmen omdat zy het landsbelang als eenigste criterium aanneemt, maar zij laten zich geen geestelijke dwang van rechte of economische dwang van links opleggen. De zaak der oud-gepensioneerden moet nog eens danig onderzocht worden. Eenzijdige ontwapening verwerpt de V. B.. is ook gevaarlijk met het oog op buren cn Indié. De Vrouwenbond heeft veel gedaan om dc BILLY BOE ^5 VOOR DE KINDEREN. Wijd opende de dwerg de deuren Van den wagen, terwijl hij zei: „Wil in den wagen plaats nu nemen, Zoo woont U het feest dan bij." „Dank U," zeide Billy daad'lijk, „Ik blijf hier toch maar liever staan, Ik zal hier blijven wachten, Tot de optocht is vcorbij gegaan." PftuO „Zooals U wilt," zei weer de dwerg, En dc kar reed dus verder voort, Toen werd-eenige minuten later, Prachtige marschmuziek gehoord. Op witte geiten gezeten, Dat was zoo waar een leuk gezicht, Kwamen anderen. Hun zilv'ren lansen Schitterden in het zonnelicht. Dat is een leven voor Billy. vredesgedachte bij het kind te bevorderen (brochure mevr. v. Heerdt). Verder verdedigt spreekster de houding der Liberalen bij de behandeling van de wet op 't 7e Leerjaar. Voor de 7e klasse wenscht spr. als leervak opvoeding voor de gezins taak en verder voor de L. O. weder-invoering van het Fransch. Verder wenscht spreekster regeling van het vervolgonderwijs en uitbrei ding van nijverheidsonderwijs voor meisjes. Tweede spreker was de heer v. Kempen, oud-gouverneur van Sumatra's Oostkust. Hij protesteerde allereerst tegen een insinuatie ln Het Volk van Woensdagavond tegen zijn persoon en gaf toen een historisch overzicht van den Nederlandschen arbeid volgens de liberale principes in Indië van Thorbecke af. Speciaal memoreerde spr. Fransse van der Putte, Verwaal en Cremer. Uitvoerig schetste hij wat ons bestuur heeft gedaan inzake in- tellectueele ontwikkeling der bevolking; de volkswelvaart en de politieke réveil, waarbij hij aantoonde, dat de gang in Indië is ge baseerd op de Liberale idee. Spr. wekte tenslotte op te stemmen op den V.B., de partij die strijdt voor Gods vrede onder de kinderen van ons Neder land. PERSONALIA. Mej. A. S. J. H. Baarhé is aan de Vrije Universiteit te Amsterdam geslaagd voor het doctoraal examen klassieke letteren. BLOEMENDAAL GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Mudde, Alberdingk Thljmlaan 46 Bloemendaal, een koperen ge wicht van 5 D.G. en een zakkam in etui; W. Roozen, Middentuindorplaan 9, Overveen, een hark; J. P. de Jong, Zijlwcg 26a Over veen, een zwarte taxhond; F. Schoorl, Krul- lelaan 10, Bloemendaal, een vermoedelijk gouden damesarmbandhorloge; J. F. Metze- laar, Hendrik Roozenlaan 27, Overveen, een etui met schrijfbehoeften; F. Vis, Juliana- laan 88, Overveen, een 3% premie obligatie No. 02853; W. Roozen, Middentuindorplaan 9 Ovex-veen, een riem van bagagedrager; Jansen Hendriks, van Twiskplein 3 Overveen. een rozenkrans; W. A. van Ooijen, Lage Duin en Daalscheweg 9b, Bloemendaal, een zakmes en een borstel; van Essen, Oranje Nasaulaan 19 Overveen, een vulpenhouder; aan de Garage van Bakhuis, einde Zeeweg, Overveen, een lederen tasch met badgoed aan den politiepost Noordzeestrand Bloemen, daal, een auto-deken, een handboek van de Ned. Toeristenclub; aan het bureau van politie te Overveen, een broche, een verm. zilveren beursje, een abonnement van een zweminrichting, een heussleutel, een rozen krans in etui, een huissleutel B.K.S. No. F. 7—190. IJMUIDEN. Ds. H. J. DYCKMEESTER GAAT HEEN. Ds. H. J. Dijckmeester, predikant bij de Ned. Hei-vormde kerk te IJmulden heeft het beroep naar Arnhem aangenomen. BEVERWIJK PERSONALIA. De heer R. de Ruyter, thans werkzaam ten kantore van Notaris Boerlage te Velsen is benoemd tot kassier van de r.k. Land- en Tulnbouwbank alhier. VELSEN DE verkiezingen; In deze gemeente hebben 6 kiezers aange vraagd hun stem bij volmacht te mogen uit brengen. Door 4 hunner is een gemachtigde aangewezen. 300 kiezers wonende in andere gemeenten hebben een verklaring afgelegd om in deze gemeente hun stem te mogen uitbrengen, terwijl 138 kiezers dezer gemeente hebben verklaard elders te willen stemmen. BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn o.a. de navolgende bouwvergun ningen verleend; aan G. C. Bleeker te IJmuiden, tot het bouwen van vier woonhuizen aan de Rem- brandtlaan aldaar; aan P. H. Dopheide te Haarlem, tot het bouwen van een woonhuis met schuur aan den Duin- en Kruidbergerweg te Sant poort; aan N. W. van Nifterick te Driehuls, tot het bouwen van een woonhuis met garage aan de Van Tuyllweg te Velsen; aan den Hoofdingenieur van den Rijks waterstaat in het arr. „het Noordzeekanaai" te Amsterdam, tot het bouwen van kantoor lokalen en inrichten van een afslaglokaal op en in vischhal C te IJmuiden; aan P. J. van Geelen en P. D. Schoenmaker te Velsen, tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan de J. Kostelljklaan, aldaar. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans als kwartaal-abonné opgeven, ontvangen het Handelsblad tot 1 JULI gratis. Abonnement ƒ1.90 per maand en f5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad. (WENSING'S Alg. Advert.sBureau) TEMPELIERSSTRAAT 32 TELEFOON 10209 N.V. KELLER EN MACDONALD N. S. F. PHILIPS RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 29 JUNL HILVERSUM, 1071 M. 10.—: Morgenwijding; 12.15: Concert door het AVRO-kwintet; 2.—: Filmpraatje door Max Tak; 2.30: Aansl. van het Tuschinsky- Theater te Amsterdam; 3.30: Lezingreeka door Dr. C. H. Sluiter: VI. De Röntgenstra len; 4.15: Gramophoonmuziek; 5.30: Concert door het Omroep-orkest, Grtea KnegtTer Haar (sopraan); 7.Verkiezingsrede Comm. Partij Holland (Groep Wijnkoop); 7.15: Verkiezingsrede Vrijheidsbond; 7.30 Voortzetting concert; 8.VARA. Uitz. van de vergadering v. h. Haagsche Ontwape- nings Comité. Sprekers; 9.15: VARA: Or kest-concert; 10.Persberichten. Gramo phoonmuziek; 10.15: VARA, Populair Orkest concert; 11.VARA, Gramophoonmuziek, HUIZEN, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. KRO.-uitzending. 11.Godsdienstig halfuurtje; 12.15: Con cert door het KRO.-Trio; 1.15: Gramofoon- platenconcèrt; 2.—: Kinderuurtje; 5.—: Gr.a- mofoonplatenconcert; 6.25: Journalistiek weekoverzicht; 6.40: Causerie over: De Groo-t stad in vergelijking met Platteland; 7.25: Concert. Orkest en solist; In de pauze ver kiezingspraatje; 9.30: Nieuwsber. 11.—; Dans muziek. DAVENTRY, 1562 M. 10.35: Morgenwijding; 11.05: Lezing; l.zOt Orkest-concert; 3.50: Concert. Marguerita Carlton (alt) en het Slydel Octet; 5.05 Or gelconcert; 5.35: Kinderuurtje. Tusschen 4.20 en 6.20: Uitslagen van de lawn tenniswed strijden te Wimbledon; 6.20: Muzikaal Inter mezzo; 6.35: Nieuwsber.: 6.50: Muzikaal In termezzo; 7.05: Strijkkwartet; 7.20: Lezing; 7.35: Verslag van de Cricketmatch Engeland- Zuid-Afrika; 7.50: Lezing; 8.05: Musical Co medy Programma; 9.20: Nieuwsber.: 9.35: Lezing: 9.50: Nieuwsber.; 9.55: Vaudeville; 10.55: Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.50: Gramophoonmuziek; 4.35 Dansmu ziek; 6.55: Gramophoonplaten; 8.35: Orkest concert; 9.35: Dansmuziek. LANGENBERG, 462.2 M. 9.25; Katholieke morgenwijding; 1.20: Or kest-concert; 4.50: Orkestconcert uit Frank furt; 8.20: Vroolijke avond. Daarna tot 12.20: Orkest-concert. ZEESEN, 1651 M. 6.10: Weerbericht; 10.35: Lezingen enz.; 5.20: Orkest-concert; 6.20: Lezingen enz.; 8.20: „Plagiat", blijspel uit „Mein" en „Dein", daarna Persber. en tot 12.50: Dansmuziek. In de pauze: Beelduitzending. HAMBURG, 391.7 M. 5.20: Concert: 6.35: Concert; 7.20: Man doline-concert; 8.20: Cabaret; 11.20: Dans muziek. BRUSSEL, 511.9 M. 5.20: Dansmuziek: 6.50: Gramophoonmu ziek; 8.35: Viool-recital door Léon FouyaJ 9.20: Symphonic-concert.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10