SPORT EN SPEL SCHEEPVAARTBERICHTEN HAARLEM'S DAGBLAD DE VLIEGFEESTEN OP WAALHAVEN. EEN STERVLUCHT VOOR BUITEN- LANDSCHE DEELNEMERS. Donderdag Is op het vliegveld Waalhaven het vierdaagsch internationaal concours voor Sportvliegtuigen begonnen, dat georganiseerd wordt door de Rotterdamsche Aeroclub. Voor dit concours hebben 52 deelnemers, waar onder 10 Hollanders ingeschreven, doch niet allen hebben hun inschrijving gestand ge daan. Voor Donderdag stond er voor de buitenlanders een stervlucht op het program. De deelnemers mochten de plaats van ver trek zelf kiezen, mits deze slechts op min stens 200 K.M. afstand hemelsbreed van Waalhaven gelegen was. Het tijdstip van vertrek diende zoodanig gekozen te worden dat men precies te 4 uur te Waalhaven zou kunnen landen. Van de 42 buitenlanders, Engelsche, Belgische, Duitsche en Fransche vliegers zijn er ongeveer 20 binnengekomen Precies vier uur, juist toen het Fokker vliegtuig van de K.L.M. naar Parijs vertrok, verschenen er 7 toestellen boven Waalhaven die 2 minuten later neerstreken. Het waren alle Engelsche Moth-vliegtoestellen, die in Duinkerken waren gestart. Even later land den er eenige toestellen, die van Brussel en Antwerpen waren vertrokken. Geleidelijk kwamen er tot 6 uur meer machines binnen Ondertusschen gaven de Amerikanen Ross en Chet op hun Stearman-eendekker, waar mede zij een tournee door Europa maken en Woensdag te Rotterdam waren aangekomen, een demonstratie kunstvliegen. Het niet talrijke publiek had verder veel belangstelling voor een keurig uitgevoerde escadrillevlucht van drie Pander-toestellen bestuurd door de heeren Vlaming, Redelen en Pander, leden van de Rotterdamsche Aeroclub. Ten slotte heeft de heer Schmidt Crans, chef-instructeur van de Club, een demon stratie gegeven op het allernieuwste Pander toestel, dat dezer dagen is ingevlogen en uit gerust is met een 120 P.K.-Gipsy-motor. Heden zouden de eigenlijke wedstrijden een aanvang nemen. EEN MOORDAANSLAG. ONGELUKKIG HUWELIJKSLEVEN. Voor de vijfde Kamer der Amsterdamsche Rechtbank stond Donderdag een 29-jarige keiler terecht, omdat hij op 12 April j.l. een vrouw van wie hij gescheiden was, met een mes tien steken toebracht. De vrouw was korten tijd daarna weer genezen. Ten nadeele van verdachte bleek, dat hij zich tevoren tegenover derden over zijn boo ze plannen had uitgelaten. „Ze gaat er aan, ik steek haar dood, ik zal haar hart er uit halen!" had hij beweerd. Ook kwam vast te staan, dat hij twee dagen voor het gebeur de het mes had gekocht. Het O.M., rnr. van Ar kei, wees er in zijn requisitoir op, dat verd. voor hij tot daden overging, het voornemen heeft gehad om de vrouw te dooden. Er is hier sprake van kalm beraad en rustig over leg en in verband hiermede achtte spr. het primair ten laste gelegde, poging tot moord, bewezen. Wat de strafmaat betreft, wilde spr. in aanmerking nemen, dat ook het hu welijks leven van de vrouw niet onberispelijk was, ware dit anders geweest, dan zou spr. niet geaarzeld hebben om een zeer strenge straf te vorderen. De officier eischte thans vier jaren gevangenisstraf. De verdediger, mr. Max Geerling, betoog de dat hier geen sprake is van poging tot moord, noch van poging tot doodslag. Men dient in deze zaak het volle licht te laten vallen op den geestestoestand van verd., het is voornamelijk de huwelijksellende, waar van de vrouw voor een groot deel de oorzaak was geweest, welke verd. tot zijn daad heeft gebracht. Pleiter drong met klem aan op cle uiterste clementie. Uitspraak 9 Juli a.s. OOST-NEDERLANDSCH TOONEEL. REEDS 300 AVONDEN BEZET. Te Arnhem is voor den notaris Böhtlingk verleden de acte tot oprichting van de N.V. Oost-Nederlandsch Tooneel. Het kapitaal be draagt f 100.000, waarvan een groot gedeel te is geplaatst. Reeds een kleine driehonderd speelavonden voor het-eerste seizoen zijn bezet, voor een groot gedeelte in het Oosten, maar ook in Amsterdam, Rotterdam en den Haag. De eerste voorstelling wordt gege ven te Arnhem, vermoedelijk 1 September, meldt het Hbld HET A.V.R.O.-GLEICHWELLEN-SYSTEEM. Woensdag zijn zoo vertelt de „Radio- Bode" drie leden van de Technische Com missie van de A.V.R.O. naar Berlijn vertrok ken, teneinde zich op de hoogte te stellen van de uitkomsten van het „Gleichwellen"- systeem In Duitschland. Zij zullen o.a. een onderzoek instellen naar den aard van de ontvangst-mogelijkheden in de z.g. stille zones. Het ligt. in de bedoeling, om zoo noodig ook het Engelsche systeem te bestudeeren TWEE KINDEREN BIJ LOOSDUINEN OVERREDEN. Op den Haagweg te Loosduinen werden Donderdagmiddag om 4 uur twee kinderen op weg van school naar huis. een jongetje en een meisje, bijna tegelijkertijd overreden, meldt de N.R.C. Het zoontje van den heer P. van Rooyen, werd bij het oversteken van de straat door een vrachtauto gegrepen en ernstig verwond onder den auto vandaan gehaald. Het doch tertje van den heer P. Batist, die het ongeluk zag gebeuren werd bij het oversteken van de straat door een luxe auto overreden. De jongen is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis vervoerd; heb meisje dat een beenwonde en verschillende ontvellingen had gekregen is naar haar ouderlijk huis ge bracht. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per rcgoU N.V. KELLER EN MACDONALD N.S.F. PHILIPS VRIJDAG 28 JUNI 1929 OPENBARE VERGADERING R.-K. VOLKSPARTIJ. MR. P. M. ARTS EN J. HOUTSMA OVER DE A.S. VERKIEZINGEN De afdeeling Haarlem van de R.-K. Volks partij hield Donderdagavond in het gebouw „Het Blauwe Kruis" haar tweede openbare propagandavergadering, die wederom gepre sideerd werd door den heer J. A. I. van Win- sen. Deze opende de vergadering met den Christelijken groet. Na een kort inleidend woord verleende hij het woord aan den heer J. H o u t s m a, lid van den gemeenteraad van Zwolle, die een rede hield over het on derwerp: „Door eigen kracht omhoog". Hij veronderstelde, dat Zondag in de Haarlem- sche R.-K. kerken van den kansel niet ver boden is om deze vergadering bij te wonen, want zei hij dan zou de zaal te klein geweest zijn om alle belangstellenden te be vatten. Dit is dezer dagen bewezen in Al melo, een plaats veel kleiner dan Haarlem. In» Almelo was het wèl van den kansel ver boden, met het gevolg, dat de belangstelling zóó groot was, dat velen niet in de zaal konden. Spreker kwam er met nadruk tegen op, dat Mr. Arts in een vergadering van de R.-K. Volkspartij te Amsterdam gezegd zou hebben, in de kerken aan den pastoor het woord te vragen (als de priesters tegen de Volkspartij zouden waarschuwen) om tegen deze aantijging te protesteeren. De heer Houtsma bepleitte het goed be staansrecht van de R.-K. Volkspartij. De R.-K. Staatspartij wil aan de Roomsche ar beiders wel toestaan, een geitenfokvereeni- ging op te richten. „Maar", vroeg spreker, „zouden de Roomsche arbeiders dan niet het recht hebben om door eigen kracht een po litieke partij te stichten? Wij laten ons dit recht niet ontnemen, want de belangen van de Roomsche arbeiders zijn bij de R.-K. Staatspartij niet veilig. Ik heb jaren lang als lid van de R.-K. Staatspartij in den ge meenteraad van Zwolle gezeten en ben ruim schoots in de gelegenheid geweest om achter de schermen te kijken. Wie waren het, die altijd het zware werk voor de partij deden; het vuur uit de schoenen liepen en onver moeid met het huisbezoek voortgingen, ten einde de menschen op te wekken, de R.-K. Staatspartij te steunen, terwijl de bezitters in een luien stoel toekeken? Dat waren de Roomsche arbeiders. Bij elke verkiezing stuurt de R.-K. Staatspartij prachtige pro gramma's de wereld in, maar daarmede stuurt men de Roomsche arbeiders met een kluitje in het riet, want in de practijk blijkt het steeds, dat dit slechts woorden zijn. Wij hebben daar genoeg van. De leden van de R.-K. Volkspartij vragen daden". Spreker protesteerde tegen de verdacht makingen, waaraan zijn partij, nu het tegen de verkiezingen loopt, weer bloot staan. Alles wat deze partij doet is recht en billijk; zij strijdt voor eerlijke en heilige idealen. Haar actie is geen socialisme, maar Christendom. De heer Houtsma kwam op tegen de beschul diging, dat Mr. Arts zoo weinig zegt in de Kamer. In dit jaar heeft hij kolommen vol druks gesproken, maar daarvan hebben de Roomsche menschen niets in de R.-K. dag bladen gelezen. Deze bladen zijn niet eerlijk tegenover hun lezers en tegenover Mr. Arts. Premievrij Staatspensioen is niet in strijd met het Roomsche beginsel. Een minister krijgt ook premievrij pensioen en heel wat meer, dan de arbeiders.Zouden deze laat- sten, die dag in dag uit van 's morgens vroeg tot 's avonds moeten werken, zich dan moe ten schamen om eenige guldens Staatspen sioen in hun zak te steken? Als de Roomsche arbeiders door eigen kracht omhoog willen, dan moeten zij niet op Mr. Kortenhorst stemmen, maar hun eigen organisatie zoo sterk mogelijk maken. Met een opwekking om op 3 Juli op Mr. Arts te stemmen, eindigde spreker zijn meerma len door applaus onderbroken rede. Mr. P. M. Arts sprak over het onder werp: „De R.-K. Volkspartij in en naar het Parlement". Ook hij betreurde het, dat de Roomsch-Katholieken tegen den tijd van de verkiezingen zoo onjuist worden ingelicht over wat spreker en zijn partij willen. Hij deelde onder luid gejuich mede, dat de Haarlemsche Staatsman Mr. Bomans in vier jaar tijd meer dan 250 maal door afwezig heid in de Tweede Kamer heeft geschitterd. Er is dezer dagen geschreven, dat de R.-K. Volkspartij nu wel uit de Tweede' Kamer zal verdwijnen. Spreker geeft echter op deze vergadering de plechtige verzekering, dat ook al wordt boven den Moerdijk door nie mand op de R.-K. Volkspartij gestemd, Lim burg en Noord-Brabant er reeds alléén voor zullen zorgen dat spreker in de Tweede Ka mer zal terugkeeren. (Applaus). De R.-K. Volkspartij is niet opgericht ten gerieve van één of meer personen. Zij heeft hoogere idealen; zij wil eerlijke democratie. Haar denkrichting is die van zuiver Christe lijke naastenliefde. De R.-K. Staatspartij is niets anders dan een bijeenhouden van vele groepen, die elk aparte belangen willen be hartigen. Dat kan nooit goed zijn. Als goed Katholiek moet men democratisch denken en doen; de meest economisch-zwakken moeten worden voortgeholpen; zij verdie nen den steun van den Staat. De R.-K. Staatspartij, in ieder geval de conservatie ven in die partij, wil daarvan niets weten. Het eerste gebod der Christelijke naasten liefde wordt door de R.-K. Staatspartij met voeten getreden. Spreker waarschuwde tegen het stemmen op den heer v. d. Bildt, want dat wil precies hetzelfde zeggen of men op den conservatie ven Mr. Kortenhorst stemt. Uitvoerig herin nerde spreker aan de tegenwerking, die hij in de Tweede Kamer van de R.-K. Staats partij moet verduren, vooral toen hij zijn be kende motie aangaande de R.-K. missiona rissen in Indië indiende, waarover de heer Felix Donders in dc eerste vergadering der R.-K. Volkspartij reeds uitvoerige mededee- lingen heeft gedaan. Mr. Arts verklaarde zich op verschillende gronden tegen een herstel der coalitie, voor al omdat dan Colijn het bewind in handen zou krijgen, wat spreker een gevaar voor de Roomsch-Katholieken noemde, want dan krijgen zij vooreerst geen Nederlandsch ge zantschap bij den H. Stoel. Als Colijn op treedt, dan mogen de economische macht hebbers zoo weinig mogelijk worden belem merd; dan loopt het protocol van Genève, wat de Nederlandsche medewerking betreft, gevaar, evenals de ontwapening. Spreker schetste de opofferingen, die de voormannen van de R.-K. Volkspartij zich voor hun rechtvaardigen strijd moeten ge troosten. Hij hoopte, dat de Roomsche ar beiders dit zouden waardeeren, door op No. 1 van de lijst der R.-K. Volkspartij te stem men; in België had men ook getracht de Roomsche frontpartij dood te zwijgen, maar het resultaat was verrassend: zij kwam met negen candidaten in het Parlement en zit daar welhaast óp de wip. Een dergelijke overwinning verwacht spreker ook voor de R.-K. Volkspartij in Nederland. Met een geestdriftige peroratie, waarbij hij met warmte de nationale ontwapening bepleitte, eindigde spreker zijn rede, waarvoor hij luid applaus ontving. De Voorzitter bracht aan beide sprekers een woord van dank. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enkele aanwezigen gebruik gemaakt. Zij werden door de sprekers be antwoord, waarna de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten werd. HET JUBILEUM VAN DR. J. WEENER. De receptie. ^uals we wel voorspeld hadden heeft Dr. J-. Weener, die Donderdag 25 jaar als pre dikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier werkzaam was, oj» een meer dan overtui gende wijze ervaren, hoezeer zijn werk in breede kringen gewaardeerd wordt. De re ceptie, die hij Donderdagmiddag te zijnen huize hield, werd namelijk door meer dan driehonderd personen bezocht. Onder hen waren deputaties van de afdeeling Haarlem van den Christ. Nat. Werkmansbond, van de Haarlemsche Jonge-Mannenvereeniging, van de Vrijzinnig-Hervormden, van de Evangelische Alliantie. Verder kerkvoogden, ouderlingen, diakenen, het Classicaal be stuur en vele predikanten, onder wie Ds. A. J. Montijn, die Ds. Weener te Haarlem be vestigd heeft. Ook Burgemeester C. Maar schalk en wethouder W. Roodenburg gaven een blijk van belangstelling. Er werden vele toespraken gehouden, die getuigden van de vriendschap en de liefde, die men aan Ds. Weener en zijn vrouw toedraagt. De huldiging in „Bethel". Des avonds werd Ds. Weener gehuldigd namens de Ned. Herv. gemeente door een daartoe samengesteld comité onder leiding van Ds. C. J. van Paassen. De zaal van het wijkgebouw „Bethel" was herschapen in een keurige feestzaal. Te acht uur was deze gevuld met dames en heeren, terwijl de familie had plaats genomen op daartoe gereserveerde plaatsen. Klokslag acht uur werd Ds. Weener en zijn gezin per auo van zijn huis gehaald en door een Commissie van ontvangst onder orgelspel naar hun plaatsen geleid. Dadelijk daarop zongen de aanwezigen den jubilaris en zijn familie een welkomstlied toe op de wijze van Psalm 118. Daarna nam Ds. Van Paassen het woord; deze huldigde in een allerhartelijkste toe spraak de mooie karakereigenschappen van den jubilaris. Namens de Gemeente overhandigde hij hem een enveloppe met inhoud met verzoek, dien inhoud te willen besteden naar eigen inzichten. Het geschenk ging vergezeld van een allerkeurigst uitgevoerd album, bevat tende o.m. alle handteekeningen van hen, die hadden bijgedragen tot het geschenk. Het album was vervaardigd door de heeren G. A. Luitingh en D. Scholten. Verder voerden het woord de heeren A. Bakker namens de Jong Hervormden, Ds. E. D. Poot als collega, Ds. A. Trouw namens de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden, H. Bijkerk namens het College van Ouderlin gen en S. Bakker namens het College van Diakenen. Al deze toespraken tintelden van wax-me genegenheid, sympathie en liefde voor den jubileerenden leeraar. Een zeer aai-dig gedeelte van den avond was voorzeker töeiV verschillende historische personen in oorspronkelijke kleedij den jubi laris kwamen begroeten, waarbij menige kwinkslag ten beste werd gegeven. Allereerst kwam een 17e-eeuwsche voorzanger zijn groet brengen. Hij deed dat op voortreffelijke wijze en bood Ds. Weener een oud-Hoï- Iandsch boekwerk aan, hetgeen een bijzon dere verrassing bleek te bevatten. Voorts kwam een 17e-eeuwsche regentes van het Weeshuis naar voren, ver-der een stovenzet- ster uit den ouden tijd, die haar beklag deed over het verloopen van haar beroep en ook een alleraai'digst oud boerenvrouwtje uit Ter Aar, die Dominé daar nog goed gekend had en die hem een mandje kersen aanbood. Een en ander werd besloten met de begroe ting van een jonge dame, voorstellende den nieuwen tijd, die tal van moderne wenschen deed en de hulp daartoe van Ds. Weener in riep. Tenslotte werden allerlei beelden vertoond door middel van een epidioscoop uit het leven van den jubilaris en wel uit den tijd, dat hij nog in de wieg lag tot heden. De heeren H. Bijkerk, W. Eggink en G. A. Lui tingh traden daarbij als explicateui-s op, welke taak zij op bijzondere wijze vervulden. Het was een schitterend geslaagde avond. Wij behoeven nauwelijks te zeggen, dat het applaus herhaaldelijk door de zaal klonk. Tenslotte dankte de jubilaris allen harte lijk voor de hulde. Na het zingen van het Avondlied werd de bijeenkomst door Ds. Van Paassen gesloten. Men heeft dezen dag voor den jubilaris zeker wel tot een onvergetelijken dag ge maakt. Ds. Van Paassen deelde nog mede, dat Ds. Weener in de afgeloopen 25 jaar te Haar lem heeft gedoopt 977 kinderen en ouderen, 217 huwelijken voltrok en 777 lidmaten aan nam. VOETBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG AFDEELING I Promotie reserve tweede klasse: 't Gooi 2—Spartaan 2. AFDEELING m. Promotie tweede klasse: Ensch. Boys—N.E.C. (op het terrein van Go ahead.) AFDEELING IV. Promotic tweede klasse: Wilhelmina—De Valk. (Sportkr.) JAARVERGADERING VAN „STORM VOGELS'". Onder voorzitterschap van den heer C. Carst hield de IJ. V. V. „Stormvogels" in hotel „Nonnner Eén" te IJmuiden haar jaar vergadering, welke vrij goed bezocht was. Na een kort openingswoord van den voor zitter, bracht dc secx-etaris, de heer P. Dal- meijer, zijn jaarverslag uit, waaruit wc aan stippen het overlijden van het eere-lld, den heer C. G. Olie Fzn., de ontsnapping van het eerste elftal aan het spelen van degra datie-wedstrijden, het behalen vaxi het kam pioenschap door het 2de en 4e elftal en het bedanken als lid der elftalcommissie door twee leden der oude garde, de heeren Gieske en Nuyens. Uit het Jaarverslag van den penningmees ter, den heer W. Chr. Suwerlnk. dat als al tijd keurig verzorgd was, bleek, dat er een klein nadeelig boeksaldo was. Uitgave en in komsten bedroegen te zamen ruim 24500. Bij de bestuursverkiezing bleek, dat de heeren Carst, Cupido en Lindhout periodiek aftredend waren. Ze werden resp. met 72, 63 en 69 van de 84 uitgebrachte stemmen herkozen. De heer Jordaan verwierf 24 stem men. De elftalcommissie zal in het komend sei zoen bestaan uit de heeren W. Terhorst, C. v. Leeuwen en J. de Bruyn, terwijl het be stuur nog 2 leden uit zijn midden zal aan wijzen. De heeren J. Tellier en M. dp Jonge wer den als lid der reclame-commissie herbe noemd, de heer D. Deutekom, die bedankt had, werd vervangen door den heer J. Keesje. Na de rondvraag werd de vergadering ge sloten. WATERPOLO. R. Z C. I—H. V. G. B. I De competitiewedstrijd R.Z.C. IH.V.GJB. I die Donderdagavond te Rotterdam zou wor den gespeeld, is wegens te lage temperatuur van het water afgelast. ATHLETIEK. POLITIE ATHLETIEK-WEDSTRIJDEN. Begunstigd door mooi weer, hadden Don derdag de onderlinge wedstrijden der Haar lemsche politie op het Kennemer Lyceum- terrein plaats. Daar de heer Van 't Lam de leiding had, marcheerde alles vlot. De beschermheer, de Commissaris van Politie E. H. Tenckinck, kon dan ook de uitslagen spoedig na afloop mede- de elen en een mooie collectie prijzen aan de gelukige winnaars ovei-handigen. De uitslagen waren als volgt: 100 Meter: 1. Bros 12 3/5 sec., 2. Berensten 13 sec., 3. Jongkind 13 sec. 400 Meter: 1 Bros 61 1/5 sec., 2. Muusse 63 1/5 sec., 3. Spek 64 sec. Polshoog: 1. Spek 2.40 M. 2. Jongkind 2.30 M. 3. Tenbroek 2,30 M. Vèrspringen: 1. Inspecteur Berentsen 5.16 M., 2. Spek 5.12 M. 3. Kieft Adriaanse 4.98 M. Hoogspringen: 1. Berentsen 1.58 M., 2. Muusse 1,48 M., 3. Bros Spek 1.43 M. Speerwerpen: 1. Berentsen, 32,80 M., 2. Spek, 32,45 M., 3. Tenbroek 31,32 M Discuswerpen: 1. Berentsen 30.26 RL, 2. Kieft 27.14 M., 3. v. Diessen 24.77 M. Kogelstooten: 1. Spek 9.51 M., 2. Bros 9,09 M., 3. Berentsen 9.00 M. Totaal uitslag: 1 Inspecteur Berentsen, 2. Spek, 3. Bros, 4. Jongkind, 5. Muusse. HONKBAL VOORLOOPIG PROGRAMMA VOOR JULI. Op het voorloopig programma voor Juli komen voor de eerste klasse de volgende wedstrijden voor; Zaterdag 6 Juli: Quick—Concordia. AjaxHaarlem. Zaterdag 13 Juli: Z.R.C.—Quick. ConcordiaA j ax. Zaterdag 20 Juli: QuickHaarlem. Z.R.C.Blauw-Wit. Zaterdag 27 Juli: ConcordiaZR.C. Zondag 28 Juli: HaarlemAjax. HAARLEM II. Omdat Haarlem II nu ook in de compe titie is opgenomen fs door den competitie leider voor Zaterdag a.s. ingelascht de wed strijd Ajax IIHaarlem II. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. Haarlem n en het negental van de HJB.S. te Velsen speelden Woensdagavond een vriendschappelïjken wedstrijd. Van het begin af stond Haarlem H voor. Ten slotte won dat negental met 2011. ZWEMMEN. H.P.C. STELT DEN 1 K.M. WEuaTRIJD UIT. Aangezien het water van de Van Merlen- vaart zóóveel is afgekoeld dat het thans on der de laagst toegestane wedstrljdtempera- tuur is gekomen, heeft het bestuur van H. P. C. besloten den wedstrijd tot nader be richt uit te stellen. BILJARTEN. „JUBILEUM „DE VIJF QUEUEN". Zooals we reeds hebben medegedeeld, viert bovengenoemde biljartclub op 12 Sep tember haar 5-jarig bestaan. Zij heeft een nederlaag-wedstrijd uitgeschreven, waaraan zeven vereenigingen deelnemen. Dinsdagavond had het eerste treffen plaats in het lokaal van den heer Blommaert. De voorzitter, de heer Röbken, opende het feest met een hartelijk woord van welkom Het verloop van den eersten wedstrijd was als volgt: „Sportlust": 100, 100, 100, 94 394 caram boles; „De Vijf Queuen"; 67, 96, 98, 100 361 waarmede laatstgenoemde haar eerste nederlaag boekte met 33 caramboles. SNELWANDELEN. Zondag 30 Juni organiseert de Haarlem sche Wandelsport Vereeniging een wegwed strijd van Haarlem naar Amsterdam en te rug. De start zal zijn bij het Clublokaal van den heer W. van Gunteren Breestraat 11. Hieraan zullen deelnemen vier personen, onder wie J. D. Koopman, oud-kampioen Haarlem - Amsterdam, Zij zullen met een verschil van 5 minuten vertrekken, namelijk als volgt: no 1. Halder- man 10 uur. no. 2. Wesselïng 10.05, no. 3 Koopman 10.10 en no. 4 de Nijs, 10.15. Zij zijn bij loting geplaatst. Bij eiken loo- per wordt een controleur per fiets geplaatst om den juisten stijl te controleeren. De route zal zijn: Breestraat, Gierstraat, Groote Houtstraat, Gusthuissingel, Kamper singel. Lieve Virouwegracht, Anthoniestraat, Heerensingel. Amsterdamsche Vaart tot ein de Gasfabriek te Amsterdam en terug. Deze wedstrijd zal geheel staan onder lei ding van den heer H, J. y. Teunenbroek. KORFBAL TWEEDE KLASSE H. K. B. De uitslag van den Koi-fba'.wedstrijd Ulys ses 2—T. H. B. eindigde met 23. POSTDUIVEN. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Wedvlucht van Orleans, afstand 534 KM. In concours gevlogen 54 duiven. De uitslag was: 1, 2, 4, 5, 9, A. van Zadel, 3, 11, W. v. Huis, 6 H. Witteveen, 7. E. D. des Bouvrie. 8. J. G. v. d. Meer, 10. H. Vellinga. Beker gewonnen door A. v. Zadel met no. 1 en no. 9. DAMMEN. OM HET NEDERL. KAMPIOENSCHAP. In „Parkzicht" te Amsterdam begon de finale van den wedstrijd om het nationaal damkampioenschap. De uitslagen luiden: lste ronde. J. H. Vos wint van A. Jacobs. A. K. W. Damme remise met W. Rusten burg. 2de ronde. A. K. w. Damme wint van A. Jacobs. W. Rustenburg remise met J. H. Vos. De stand luidt thans: A. K. W. Damme 13 punten; J. H. Vos 11 punten; B. Ris 10 punten; W. Rustenburg 9 punten en A. Jacobs 7 punten. De titelhouder A. K. W. Damme heeft dus thans de leiding. Ris moet echter nog twee partijen fnhalen, omdat deze Zondag j.L vrij was, zoodat de positie van Damme lang niet onbedreigd is. DE 3e KLASSE-COMPETITIE NED. DAMBOND. DE HAARL. DAMCLUB III KAMPIOEN! Dinsdagavond speelde de Haarl. Damclub III haar laatsten competitie-wedstrijd te gen W. D. S. I uit Amsterdam voor boven genoemde competitie. De Haarlemmers hadden slechts gelijk te spelen om beslag te leggen op het kampi oenschap dezer afdeeling. Dit is hun na een uiterst spannenden strijd ook gelukt. De gedetailleerde uitslag luidt: Haarl. Damclub III, Damvereen. W. D. S. I, Haarlem. Amsterdam. P. G. M. Ottolini Sr—J. v. d. Heuvel 0—2 Joh. Fabel Jr.M. Spreekmeester 11 J. OtterI. Polak 20 J. H. ReedijkJ. Swart 20 J. WillemseJ. J. Schaft 20 Jac. Fr. F. v. Garderen—L. v. d. Brun 1—1 H. van" Lunenburg Jr.S. Draaisma 02 G. EisingP. Heymans 11 J. L. VersteegA. Dundorp 11 N. L. SomersJ. P. Annod 02 Totaal 1010 Thans zijn alle tientallen der Haarl. Dam club kampioen! Het lste, 2de en 3de tiental resp. van de noordelijke hoofd-, 2de en 3de klasse van den Ned. Dambond en het 4de tiental van den Dambond voor het district Haarlem en omstreken. Atlas 26 Juni van Curacao naar Cristo bal. Bennekom 26 Juni te Callao van Amster dam. Barneveld 25 Juni te Colon van Amster dam. Bengkalis 26 Juni te Manilla van Batavia. Boskoop passeerde 27 Juni Vlissingen, Antwerpen naar Amsterdam. Binnendijk 27 Juni te Rotterdam van Bal- timore. Commewijne 26 Juni van Madeira naar Plymouth, Paramaribo naar Amsterdam. Crijnssen 26 Juni van Barbados naar Ply mouth en Amsterdam. Deucalion 24 Juni van Kingston J. n. Port au Prince. Dinteldijk 25 Juni n.m. te Vancouver van Rotterdam. Flora 26 Juni te Arecibo, Amsterdam naar West-Indië. Ganymedes passeerde 26 Juni 12 uur 30 m. de Azoren, Amsterdam naar W.-Indië. Hoogkerk 26 Juni n.m. van Port Soedan, Rotterdam naar Kurrachee. Johan de Witt passeerde 25 Juni Gibraltar Batavia naar Amsterdam. Kota Baroé passeerde 26 Juni Ouessant, Rotterdam naar Java. Kota Radja passeerde 27 Juni 1 uur Oues sant, Batavia naar Rotterdam. Kieldrecht 26 Juni n.m. van Colombo, Ran goon naar Rotterdam. Kangean 27 Juni te Port Said, Amster dam naar Java. Karimoen passeerde 27 Juni Gibraltar, Amsterdam naar Java. Kota Inten 26 Juni 22 uur van Singapore, Batavia naar Rotterdam. Lochmonar 26 Juni te Colon, Rotterdam naar de Pacifickust. Madoera 26 Juni te Suez, Batavia naar Amsterdam. Moerdijk 26 Juni 1 uur 54 m. 700 mijl Z. West van Valentia, Pacifickust naar Liver pool en Rotterdam. Montferland passeerde 26 Juni 11 uur 22 min. Land's End, Buenos Aires naar Londen en Amsterdam. Nebraska 26 Juni 9 uur 36 min. 60 mijl Z. West van Land's End, Rotterdam naar de Pacifickust-. Nias 26 Juni van Marseille naar Antwer pen, Beira naar Rotterdam. Nieuwkerk 26 Juni van Suez naar Port Soedan, Amsterdam naar Z.-Afrika. Noorderdijk 27 Juni van Nordenham, Pa cifickust naar Rotterdaifi. Oberon 26 Juni van Curagao naar San Pedro de Macoris. Peursum 26 Juni te Curasao van Amster dam. Prins der Nederlanden 27 Juni te Genua, Amsterdam naar Java. Radja 27 Juni van Hamburg naar Am sterdam. Randfontein 25 Juni van Lor. Marquez, Beira naar Rotterdam. Ridderkerk 26 Juni n.m. van Bombay, Rot terdam naar Kurrachee. Telamon 26 Juni 18 u. te Havre van Puerto Plata, vertrekt 27 Juni 17 uur naar Amster dam. Tjitaroem 26 Juni van Manilla naar Ba tavia. Volendam 26 Juni n.m. van Southampton, Rotterdam naar New-York. Vechtdijk 26 Juni van Genua, Rotterdam naar Calcutta. Veendijk 27 Juni te Rotterdam van Ant werpen. Zeelandia passeerde 27 Juni Portsmouth Amsterdam naar Buenos Aires,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14