B BIOSCOOP LANGS DE STRAAT HOEING's Stoomerij Ververij esparing HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 29 JUNI 1929 LUXOR THEATER. l?et Grootc Monument en Broederhaat. De wekelijksche reizen in Luxor brengen de reizigers nu naar Baden. Baden, waar ze de verschillende attracties kunnen aanschouwen. De beide hoofdfilmen houden de aandacht op zeer Verschillende, maar boelende wijze, gespannen. Het Groote Moment, in „het Groote Moment" is dat, waar Glory, het danseresje in een cabaret, toont een geboren psycholige te zijn. Op het moment weet ze Johnnie, den bokser juist dac te zeggen en dat te doen gelooven om hem in razende woe de te doen ontsteken. Door die toomelooze woede wordt' hij een niet te overwinnen tegenstander en slaagt hij er tegen aller verwachting in, zijn tegenpartij knock out te slaan. Het lachsucces, dat deze film herhaaldelijk heeft is in de eerste plaats te danken aan den vertolker van den vaderrol, we meenen dat dat Robert Armstrong is, de mimiek van dat ventje is onbetaalbaar en ook aan het gefilmde publiek, dat altijd zeer dankbare sujetten oplevert voor een lachgraag pu bliek. „Broederhaat" is een dramatisch filmspel in acht bedrijven, waarin de Hollandsche fifmartiste Jetta Goudal met Victor Varconi en Joseph Schildkraut de hoofdrollen spelen. Jctta Goudal toont zich in deze film weer een actrice van beteekenis, zij weet in haar rol het geheimzinnige Oosten waar zij de vertegenwoordigster van is, heel juist te typeeren. Het is een heel mooie film met spannenden inhoud, die een onverwacht cn ongedacht einde brengt. STANDAARD -THEATER. Olivc Borden in „In Pyjama" en „Het huis der verschrik kingen". Het Fox-Nieuws is zeer uitgebreid en actueel, vooral de polo-wedstrijden te paard zijn prachtig genomen. De natuuropneminges in Noord-Alaska doen ons aanschouwen welk een schoons daar te zien is. „Een Don Juan" is een klucht ln een klucht In 2 acten en even mal als bijna alle komi sche nummertjes. In „In Pyjama" vervult Olive Borden de rol van de dochter van Wade en heet nu Angela. Zij is in haar doen en laten in het geheel geen meisje en toont dit op elke manier. Het meest echter als Weston, een gast van haar vader in de buurt is. Het toppunt is als Angela als bestuurster van een vlieg machine met Weston de lucht ingaat. De machine verongelukt en beiden worden door ceon parachute gered. Ze komen neer tus- schen hooge rotsen waar het haast niet mo gelijk is van daan te komen. De jongelui zijn nog steeds gezworen vijanden, maar als Angela haar beloofde afstraffing gehad heeft, keert alles zich ten goede, zóó zelfs dat beiden niet meer naar de bewoonde wereld terug verlangen. „Het huis der verschrikkingen" ls een mysterieus spel van liefde en wraak. Het is een episode uit het leven van een journalist, die wel niet' zoo dikwijls zal voorkomen. Het is een geheimzinnige geschiedenis, er verdwijnen een paar menschen op geheim zinnige wijze en de journalist moet dan voor cople ?orgen. Nu, het moet gezegd worden, "hij "slaaf 'er zich uitstekend"d'oor." Behalve' het allerlaatste is de ontknooping toch wel Iets anders dan de meeste bezoekers zullen denken. We kunnen een bezoek aan dit theater aanbevelen. REMBRANDT-THEATER. Een buitengewoon goedgegeven naar Ame- rikaansche wijze verwerkt: Een man met een zeer nobel en heldhaftig karakter (Chandler) is getrouwd met een veel jongere vrouw. Hij is leider van een New Yorksch tooneelgezelschap en moet zich voor een première naar Londen begeven in gezelschap van de schrijfster van een bekend tooneelstuk. zy schepen zich in aan boord van de „Balkan"; bij New Foundland ge raakt, het schip in een mistbank. Het komt in aanvaring met een passeeerende boot en zinkt. Chandler heeft alle gelegenheid om 7.yn heldhaftigheid te toonen. Hij staat zyn reddingsgordel af aan een kind, redt de schrijfster van den dood, zorgt dat zy aan boord komt van een reddingssloep, en zegt kalm tot haar: De dood is niet het einde doch het begin. Ik vrees niet". Een ondeel baar oogenblik later ziet hij een sloep om slaan, ziet hij hoe een man zich met geweld toegang wil verschaffen tot een boot en neer geschoten wordt door een officier. Op dit moment wordt hij door een panische voor zijn karakter bijna onverklaarbare doods angst bevangen. Hy snelt naar een hut, pakt 'n da mos-bontjas en 'n vrouwenhoed uit een garderobe en weet zoo aan boord te komen van een reddingssloep en zich het leven te redden. Deze hoogSHfnerkwaardige ommekeer in de geestesgesteldheid van den man komt hem duur te staan. In normalen toestand ziet hij het lafhar tige van zyn daad in. HU durft niet meer terug te keeren. Laat de menschen in den waan dat hij dood is en doet door zyn ramp zalig leven boete voor zyn verkeerden daad. Men ziet dat de gelijkenis met de film „Vader", groot is. Ook wat de uitwerking van het conflict aangaat, want na de merkwaardige gebeur tenis op het schip put de cineast zich uit ln sentimentaliteiten. De hoofdrollen worden waarlijk uitnemend vertolkt, zoodat het spel evenals de idee welke aan deze tragedie ten grondslag ligt. de film in ('erdaad tot iets bUzonders stempelen. Het cabaret-nummer de ruimte dwingt ons het in het kort te vermelden is zeer geestig. De kunstmatige Zebra voortgeleid door oen charmante jongedame, is in hooge mate vermakelijk, Macnamara en Sammy Cohen, het beroem de tweetal uit „What Pryce Glory" speelt In een uitstekende, uitvoerige lachfilm, die wU minstens even hoog schatten als een goede f.'m va.n ernstiger soort. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Cts per regel. MT 'NHARDT'S H >fdpijn-Tahletten 60 ct Laxeer-Tabletten60 64 Zenuw-Tabletten.75 ct Staal-Tabletten.90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten DE MIDDENPARTIJ VOOR STAD EN LAND. FLORIS VOS EN MR. J. H. SCHULZ VAN HAEGEN SPREKEN TE HEEMSTEDE. In de ^ovenzaal van café-restaurant „Boe- kenroode" bij de spoorhalte te Heemstede had de „Middenpartij voor Sad en Land" Vrijdag avond een openbare vergadering belegd, die goed bezocht was. Daar spraken de heeren Floris Vos en mr. J. H. Schultz van Haegen, de twee eerste can- didaten van de lyst. De voorzitter, de heer E. L. Duiker, leidde hen in. Daar'oy richtte hij zich vooral tegen den Vrijheidsbond. De heer Schultz van Haegen begon met te zeggen, dat deze spreekbeurt eigeniyk in strijd is met het devies ,.nlet praten maar doen", maar toch noodig, omdat hy wilde weerleg gen de aanvalien van den Vrijheidsbond. Hij schetste hoe hij eerst in de politiek is geko men 13 November 1928 bij zijn intrede in de afdeeling Haarlem van den Vrijheidsbond, waarvan hy veertien dagen later voorzitter werd als hoedanig hy steeds aangenaam heeft samengewerkt..Waarom hy er echter uitgetre den is legde spreker uit. Hy kon zich niet vereenigen met de wyze waarop de candida- tuur Staalman behandeld werd. Spr. wilde weerleggen de tegenwerpingen van den Vrij heidsbond, dat zyn partij handig gebruik maakt van een naamsgelykheid. Integendeel van een dwergparty, noemde spreker zyn par ty de rots,®waarop de Vrijheidsbond te plet ter zal loopen. Uitvoerig critiseerde de heer Schultz van Haegen de houding van den Vrij heidsbond en zyn candidaten. Spr. haalde aan welke initiatiefvoorstellen hy in den Vrijheidsbond deed o.a. ten aanzien van het reddingswezen, de rechten van den voetganger op de Zandvoortschelaan, de ma-i nege te Aerdenhout. Maar van den Vrijheids bond ondervond spreker geen medewerking. Hij heeft zijn brochure opnieuw laten druk ken om te bewijzen, dat hy het algemeen be lang dient, ook het middenstandsbelang, by alle verkiezingen. Spr. zou willen, dat het Tweede Kamer- ambt wordt een eere-ambt, ongesalariéerd. (Geroep: Bravo) Het doel van deze partij is: een groote middenstandscentrumpartij te zijn voor het heele land, ook voor-het platte land. Daar is de candidatuur Molenaer een bewijs van. Met een opwekking om het doel te steunen besloot spr. onder applaus. Daarna sprak de heer Floris Vos. Hij zeide nooit aan politiek te hebben gedaan en zette uiteen hoe zijn partij geen alwe tendheid eischt van de afgevaardigden maar een gezond verstand. Hij besprak daarop het programma. De party wenscht geen extra-parlementair ka binet, maar ook niet de scherpe tegenstel lingen tusschen rechts en links, burgerlijk en socialistisch. Er is een groote achterstand in den aanleg van straten en wegen- te wa ter en-te iand, daarin wil de partij 'verbete ring brengen. Sprekende over de tollen noemde de heer Floris Vos dezen voor bedrijf sautohouders een ondragelijke last. De toegezegde verbete-' ring bleef uit, minister v. d. Vegte opende1 zélfs eén"nieuwe' tol. Döcli' tóen "S'prTBy "hem op audiëntie kwam om over de tollen te spre ken zei de minister: „Wat heb ik met u te maken?" Zoo goed als de demonstratie te Muiden moet deze verkiezing van onze afgevaardig den een demonstratie zyn. Onze kamerleden zullen vrij staan, ruggespraak behoeven zij niet te houden. Andere vraagstukken, die om oplossing vragen zyn die van het bevolkingsoverschot. Hieraan moet tegemoet gekomen worden zoo veel mogelyk door het particulier initiatief, geleid door de overheid. Vooral moet een eind komen aan de bevoordeelingder coöpe ratie van overheidswege. Zoo noemde spre ker de suikerwet een hoogst ongezonde wet. Zyn party zal steeds ijveren voor het parti culier iniatief, voor vryhandel. De Middenparty scheldt niet op de amb tenaren maar eischt als democrate een ge zonde sociale wetgeving, eenvoudiger in toe passing dan nu. De belastingprogressie acht zij te vroeg te beginnen, voor de dividend en tantièmebelasting wenscht zij een winst belasting. De belastingdruk kan billijker ver deeld worden. Spr. noemde voorts zyn eischen ten aanzien van de drankwet, verbetering van spoorovergangen, de politiek en de radio. Deze laatste brengt het sectarisme op een wyze in de huizen, die onduldbaar is. Wy moeten uit ons huis kunnen houden wat wy er niet in willen hebben. Wat betreft de ontwapening zijn wij voor internationale, niet voor nationale. Dit is zelfs het standpunt der sociaal-democraten van Duitschland, Frankryk, België en Zwe den. Laten wy echter de geschikte menschen naar Genève sturen, dat is mr. Rutgers niet. De heer Floris Vos besloot met te zeggen, dat de party wil mannen van daden. (Ap plaus.) By de discussie zeide de heer Van Unen als lid van den Vryheidsbond teleurgesteld te zyn in de verwachte uiteenzetting van ver schillen met dien bond. Hij ziet in het ont staan van deze party niets dan een persoon- Ujke gegriefdheid. De sprekers beantwoordden den debater. De heer Vos zeide daarbij voor den Vry heidsbond iemand noodig te vinden als Ker sten is voor de Anti-revölutlonnairen en Lingbeek voor de Christelijk Historischen. De heer Cassee, raadslid van Bloemcndaal vroeg inlichtingen over de kwestie van de Bloemendaalsche Manege en over het stand punt van den heer Vos ten opzichte van de zakelijke belasting op het bedrijf en de per- soneele belasting. Op de tweede vraag ant woordde de voorzitter het eens te zijn met de amendementen-Staalman. De voorzitter zeide ten slotte er op te re kenen, dat de middenstand de party ten minste aan één zetel zal helpen. Daarmee werd de vergadering gesloten. KINDERKOOR „POLYHYMNIA". Aan den Nationalen Zangwedstrijd van de Neutrale Zangvereeniging „De Volksstem" te Bussum zal op Zondag a.s. worden deelgeno men door het kinderkoor „Polyhymnia", al hier, directeur de heer Willem Hespe. Het kinderkoor zal uitkomen in de afdee ling Uitmuntendheid cn uitvoeren als ver plicht nummer „Van een Zeeuwschen Jon gen" van B. Zweers en als vry nummer „Ruim Baan" van Cath. van Rennes. Er zullen een achttal kinderkoren aan den wedstrijd deelnemen, De bovenste beste „Aggut, aggut, ja, Bets", hoorde ik het eene oude mummel vrouwtje op extatisch- vertcederden toon zeggen, „maar hij is dan toch ook zoo'n bovenste beste!" En het ge rimpelde vel-over-been hoofdje knikte nog zoetjes wat na, terwyi haar oogen glim lachten. Ook Bets knikte eerbiedig, en ik heb den verderen weg achter ze aan'geloopen. terwyi ze zwygend naast elkaar voortschuifelden, en bepeinsd wie of wel die bovenste beste zyn zou en wat hij wel gedaan had om zoo hun bewondering en eerbied te verdienen. En ik ben aan-hét fantasèereri. gegaan. Misschien- was-het wel; de... man van één van hen en hoewel ze 'al bijna veertig jaar getrouwd warén - en al'dóor kibbelden en harrewarden warén ze. eigenlijk dol op el kaar, ik kon me. bijna voorstellen hoe hy er uit zou zien: kTèln en 'mager,, met een rim pelig verbrand gezichten een kórt wit baardje; waarschijnlyk bracht hij zyn le ven door met een verfomfaaiden stroohoed op zyn hoofd, waar fcy altijd tegen sputter de en die hij toch ophield met een komieke twinkeling in zijn helblauwe oogen. Hy noemde haar waarschijnlijk „ouwetje" tot haar groote verontwaardiging en zij zei tegen hem „vader", hoewel hij allang grootvader was. En handig dattie ™^as! Al- tyd was hy bezig in hun tuintje, waar alle buren jaloei-sch van waren en waar zelfs dat van Bets en Piet, die toch tuinman van z'n vak geweest was, niet bij kon halen. En had hij niet het heele kippenhok opgekalefaterd, en het dak dat lekte, zelf gemaakt? En nou pas had ie weer van een ouwe hanglamp de fynste electrische schemerlamp voor d'r gemaakt, die je je maar wenschen kon. Met rose zij jen kap en al! „Aggut, aggut, Bets maar zoo'n bovenste beste as dat toch ls!" Of misschien had ze het over haar klein zoontje, „de eenige van me oudste dochter, best kereltje, hoor! en zoo by-de-hand! Wyje wel gelooven, dat ie. laatst stiekem op z'n moeders naaimachine een scheur in z'n broek aan 't maken" was? En toen ze thuis kwam, was ter vlak naast de ouwe een nieu we by gekomen! En aggut ja, 't lleye.Jpch, een dag of wat geleje was ik toch. zoo verkouwe, hè, en ik hoestte zoo akelig, dat ik by me zelf dacht: „Mins, mins, as dat maar goed afloopt!" en daar kompt me dat joch aandrave met hoestballen voor mijn van z'n eige cen- te gekocht! Aggut, aggut, Bets, zoo'n boven ste beste as dat toch is!" Zoo was ik aan het fantaseeren gegaan, toen ik daar achter die twee oude vrouwtjes aanliep, die ik verteederd had hooren pra ten over een bovenste beste, die ik niet kende. En toen zei de tweede, en haar hoofdje begon al weer zachtjes te knikke^'en van den ernstlgen nadruk waarmee ze het zei: „Ja, dat is tie mijn het ie verlei e week ook nog zoo'n prachtig kallefstukkie ge bracht". De slager het was de slager geweest! Al die extatische verrukking en eerbied voor een slagerWeg alle fantasieën van blauwoogige oude mannetjes en leuke kleine jongens en daarvoor in de ^'-ats een sla ger, die mooie kalfslapjes -bracht^-.. W. T. ZIJDETEELT IN NEDERLAND. Naar de Nedërlandsche Zydeteeltvereeni- ging, gevestigd' te 's G'ravehhage aan de N. R. C. mededeelt,is Besloten tot het defini tief in voeren' van de zydeteelt in' Nederland. Dit besluit heeft men kunnen nemen in ver band met.de bijzonder groote belangstelling in alle oorden van ojis land. De zydeteelt kan thans begonnen worden in nagenoeg alle provinciën. De animo ls dusdanig, dat enkele deelnemers den wensch te kennen gaven om de teelt reeds op grooter schaal te willen aanvangen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Cu per regel. LAAT UW GARDEROBE DOOR onderhouden en U zult tevreden zijn. Belt U 10873 of 10382 even op. BIJ HOOFDPIJN, duizeligheid, suizen in 't oor, gestoorden slaap, slechte gehumeurdheid, prikkels bare stemming, neme men dadelijk het van ouds beproefd gebleken „Franzsjosef'-bitterwater te baat. In rapporten van eerste geneesheeren in in richtingen voor maag- en darmkwalen, wordt na: drukketijk gezegd, dat het „Franz-Joaef":water ccn bepaald voortreffelijk werkend natuurlijk afvocr- middcl is. Bij Apotheken verkrijgbaar. (Onderstaande berichten zyn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen). LANDVERHUIZERS NAAR AMERIKA. ER WORDEN MEER NEDERLANDERS TOEGELATEN. De secretaris der Nederlandsche Véreeni- ging „Landverhuizing" bericht ons, dat het aantal Nederlanders dat jaarlijks een visum kan ontvangen om zich in de Vereenigde Staten van Amerika te vestigen, met ingang van 1 Juli a.s. is verhoogd van 1643 op 3153 personen. Te verwachten is dus, dat gegadigden voortaan belangrijk korter zullen behoeven te wachten om aan de beurt te komen. Voor inlichtingen over de Vereenigde Sta ten wende men zich in zijn eigen belang tot het bureau „Landverhuizing" Bezuidenhout- scheweg 97, 's-Gravenhage, hetwelk die in lichtingen kosteloos en belangeloos ver strekt en desgewenscht hulp verleent by aankomst te New-York, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per regel AU U stopt om A.P.C. Motor Spirit bij te laden, controleer ftan telkens den stand van de olie in Uw carter. Is het noodig, vul dan Uw carter met Standard Motor Oil bij. Koopt Standard in verzegelde 2, 5 en 20 Liter bussen of uit de bekende 1 Liter flesschen. Waar U dan slechts koopt wat U beslist noodig hebt, besteedt U niets te veeL Standard Motor Oil hecht Mtch langer aan metaal Standard Motor Oil hecht een sterk en gaaf oliefilm aan de kostbare deelen van Uw motor en waarborgt U maxi mum bescherming daarvan. Standard Motor Oil kunt U met hetzelfde vertrouwen koopen als waarmee U steeds A. P. C. Motor Spirit koopt De olie, waarmee U in Uw garage en op Uw tochten bijvult is dan steeds zuiver en onvervalscht Bewaakt Uw Motor American Petroleum Company, Gebouw Petrolea, 's-Gravenhage r-1 j*nn»i 2«xxxzarj M CAFé-RESTAURANT BRINKMANN. VERBOUWING DER BOVENZALEN VAN DE KROON. In 1927 werd de benedenzaal van De Kroon aan de Groote Markt, geheel gerestaureerd en in een modern kleed gestoken. Thans is dit geschied met de bovenzalen. Restauratie is hier een te zwak woord; er mag gerust van een geheele verbouwing gesproken wor den. De heer F. M. Kramer, die indertijd ook de benedenzaal en de bioscoop „De Kroon" onder handen nam, en eerlang de •bUjartzaal van Brinkmann een beurt zal ge ven, heeft alle ëer van deze verbouwing. De bovenzalen van De. Kroon zyn eenvoudig niet. méér .te .hèrkènnen. Vifie .de' gewone trap .naast. de.bioscoop op gaat, heeft onderwijl de gelegenheid om de moderne muurschilderingen te bewonderen en komt dan in het ruime portaal, van waar een afzonderlijk trapje leidt naar de fraaie toiletten. Van het portaal komt men in de hal, die zoo noodig ook by de zaal kan getrokken worden, door een systeem van opvouwbare schuifdeuren, zoodat men naar believen de beschikking kan hebben over een groote zaal of over een combinatie van kleinere za len met een hal, want de gewone afschei ding tusschen de bovenzalen is blijven be staan, maar nu kunnen door het nieuwe sys teem de deuren geheel tegen den muur op- gebouwen worden, zoodat zy geen ruimte innemen. Er is een mahonie-parketvloer gelegd en de muren zyn eenvoudig en smaakvol ver sierd. De deuren zijn van berkehout met Ducobewerkïng. Een groote verbetering is ook het compleet ingericht tooneeltje met bovenlicht en een wegneembaar podium met voetlicht. Een ruimte voor kleedkamer kan hierby afge schoten worden. Ook is er een afzonderlijke diensttrap voor het personeel. Een keurige, nieuwe meubileering en een paar forsche, doch smaakvolle electrische lampen, vervaardigd naar het ontwerp van den decorateur D. J. van der Laan, voltooien het geheel dat een uitmuntenden indruk maakt en waardoor onze stad een feestzaal rijker is geworden, Haarlem waardig. PERSONALIA. Tot voorzitter van de commissie, welke in 1929 belast is met het examineeren van hen die het Staatspraktykdiploma voor han del en administratie wenschen te verkrijgen is benoemd dr. S. Elzinga, inspecteur van het middelbaar onderwijs in de 5e inspectie te Haarlem. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. A. J. K. overtreding van art. 11 van het Mo tor- en Rywielreglement f 2 subs. 2 dagen hechtenis; R. P. J. het te Haarlem zonder vergunning van Burgemeester en Wethou ders met een voertuig, buiten noodzaak rij den op een trottoir f 2 subs. 2 dagen hechte nis M. V. het te Bloemendaa] als bestuurder van een motorrijtuig de maximum-snelheid overschrijden f 6 subs. 6 dagen hechtenis; P. J. L. overtreding der politieverordening van Haarlem f 2 subs. 2 dagen hechtenis; F. T. het te Haarlem als bestuurder van een motorrijtuig daarmede op den openbaren weg met grootere snelheid dan 30 K.M. per uur rijden f 5 subs. 5 dagen hechtenis; H. M. E. het als bestuurder van een motorrijtuig dit rijtuig zonder voldoend toezicht op een weg laten staan anders dan met in rust ge- brachten motor f 3 subs. 3 dagen hechtenis. M. W. de B. overtreding van art. 58 van het Motor- en Rywielreglement f 1 subs. 1 dag hechtenis. A. S. overtreding der Leerplichtwet 3 subs. 3 dagen hechtenis. D. H. de G. over treding van art. 9 3 van de Motor- en Rij- wielwet 8 subs 8 dagen hechtenis. J. H. B. overtreding van het Motor- en Rijwiel- reglement 4 subs. 4 dagen hechtenis. L. F. H in 't V. overtreding van art. 43 van de pol. verord. van Zandvoort, ontslag van rechtsvervolging. W. Ph. B. overtreding van de pol. verord. van Haarlem J] 8 subs 8 dagen hechtenis. B. J. S overtreding der Motor- en Rywielwet 12 subs 6 dagen hechtenis. H. R. rumoer verwekken, waar door de nachtrust kan worden verstoord 3.subs 3 dagen hechtenis. J. J. G. open bare dronkenschap by herhaling 2 dagen hechtenis. D. J. de V. idem 2 dagen hech tenis. L. P. het loopen op verboden grond 15 subs 15 dagen hechtenis. G. H. P. het zonder verlof van het bevoegd gezag op eenigen openbaren landweg het verkeer be lemmeren 4 subs 4 dagen. J. P. P. over treding der Motor- en Rijwielwet 3 subs, 3 dagen hechtenis. ARROND.-RECHTBANK. UITSPRAKEN. van Donderdag 17 Juni 1929. v.S'i i J. v.-'-'d. G., treinmuzikant, wonende te" IJmuiden; appèlovertreding Algem; Ver voer op de Spoorwegen, Verstekvonnis be krachtigd. I G. T., kantoonbediende, wonende te Aals meer, verduistering, vier maanden gevan genisstraf voorw. met een proeftijd van drie jaar en bijz. voorwaarden. H. F. S., bouwkundig teekenaar, wonende te Amsterdam, thans gedetineerd, diefstal, acht maanden gevangenisstraf met aftrek prev. hechtenis. HAARLEMMERS NAAR HET MUZIEK CONCOURS TE WORMERVEER. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaart van de Harmonievereeniging „Ons Genoe gen" te Wormerveer, directeur Albert Meijns Wzn„ op 4 September, wordt op de Zonda gen 30 Juni, 7 Juli en 14 Juli in het Wilhel- minapark te Wormerveer een groot nationaal concours gehouden voor harmonie en fanfare korpsen. In de jury hebben zitting de heereri F. H. E. Bicknese, oud-kapelmeester van het le Regiment Infanterie te Rijswijk, Jos. de Klérk, toonkunstenaar te Haarlem en Martin Wolters, toonkunstenaar, oud-luitenant directeur van het stafmuziekcorps der Schutterij te Amsterdam. Aan dit concert nemen de volgende vereenigingen uit Haar- len en omstreken deel: Zondag 30 Juni: „Wilhelmina", Santpoort, directeur Peter Wit, in de tweede afdeeling Fanfare; Haarlemsche Politiemuziekvereeni- ging,- Haarlem, directeur Relnier van 't Hoff, in de eerste afdeeling Fanfare. Zondag 7 Juli: het Spaarndam's Fanfare korps „Crescendo", Spaarndam, directeur F. A. Dekker in de eere-afdeeling Fanfare. Zondag 14 Juli: St. Jozef, Eeverwyk, direc teur J. G. H. Damen, St. Fidelius, Velsen- IJmuiden-Oost, directeur F. J. Heeremans, in de tweede afdeeling Harmonie; de Harmonie der Koninklijke Papierfabrieken „De Eeen- dracht", Velsen, directeur K. H. Kerkhof in de eere-afdeeling Harmonie. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug to bekomen by: Bureau van Politie Smedestraat, auto sleutel; v. Lang, Leischestraat 12, boeken; Novevras, Gen. Cronjéstraat 47, boek; Herkes De Witstraat 10, duif (genummerd), Potharst Orchïdeeënlaan 11, idem idem; Eesselman, Ruysdaalstraat 8 rood, handschoen; Van Wiegen, Viersterrenstraat 21, kant; Kennel Fauna kat (zwart-witte), gebracht door; Pigge, Haitsma Mulierstraat 78, kat (grijs) gebracht door Bruggemans, Jacobijnestraat 29, kat (grijs), gebracht door v. Veen, Dros- sestraat 13, Steenken, Hoogewoerddwars- straat 26, mantel, Koning, Brandtstraat 10, idem; Kramer, Indischestraat 98, mutsen; Brugwachter, Langebrug nummerplaat van een auto; van Leeuwen, Pynboomstraat 74, passer; Pool, Koninginneweg 79, potlooden; Bureau van Politie, Smedestraat, 2 platen, Lubberts, Smedestraat 11, kinderportemon- naie; Plevier Lange Wijngaardstraat 20 zwart, portemonnaie; Hoying, Krelagestraat 6, idem met inhoud; Hauptman, Prinsen Bol werk 1, parapluie, Zyistra, zyistraat 68, tasch met inhoud; Terpoorten, Gen. Botha - straat 9, sleutel; Jansen, Korte Rozenstraat 3 rood, vulpen; v. Dongen. Oosterstraat 61, idem; Bureau van Politie, Smedestraat, autozeiltjes; Hennes, Boekenrodestraat 12, sleutelring; Peters, Karolingenstraat 70. rij- wielbelastingmerk, Roovoort, Heerensingel 3 rood, idem; Thuis, v Oostende Bruijn- straat 93, rozenkrans: Koster, Raamsteeg 13 rood. rijwielband; Böhm, Zijlweg 22, rijwièl- belastingmerk.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14