HAARLEM'S DAGBLAD BEURSKR0NIEK. Het vliegfeest van de Rotterdamsche Aero-Club ZATERDAG 29 JUNI 1929 ZESDE BLAD De rondvlucht hoven Nederland. De "belangstelling op den vluchtheuvel van de Groote Markt voor de rondvlucht. Dat is nou bijna altijd zoo: als men zich ergens wat van voorstelt, dan valt het door gaans tegen. Het zijn meestal de onverwach te dingen, die meevallen. Die ondervinding deden we ook Vrijdag- jniddag weer eens op. Nietwaar, dat zou toch zeker wel een grootsch schouwspel opleveren: de Rotter damsche Aero Club zou met ruim vijftig vliegtuigen een rondvlucht boven Nederland maken, waaraan zelfs vliegtuigen uit het buitenland zouden deelnemen. De tocht zou gaan van de Waalhaven te Rotterdam-naar Soesterberg, vandaar over Amsterdam naar Schiphol: vervolgens via Haarlem en Den Haag weer naar de Waalhaven terug. Dus de luchtvloot zou ook boven Haarlem te zien zijn. Welk Jn buitenkansje! Natuurlijk vroegen we ons af, op welk plaatsje in onze stad de vliegtuigen het best te zien zouden zijn en waar zou dat beter kunnen dan boven in den appel van den Groote-Kerktoren We verheugden ons reeds in het zeldzame schouwspel, dat ons te wachten stond. ïn gedachten zagen we de vliegtuigen reeds in een V-vorm of in een ander figuur maar in elk geval dicht bij elkaar dicht over onze hoofden naar het Zuiden trekken. De koster der Groote Kerk, de heer G. A. Luitingh, gaf ons op ons verzoek dadelijk toestemming den toren te beklimmen en vergezeld van onzen fotograaf tjonge, wat zouden er mooie plaatjes gemaakt kunnen worden; en voorafgegaan door een gids beklommen we de smalle wenteltrap, Kro pen en wrongen ons door kleine luikjes en gunden ons onderweg geen tijd om alvast even van het panorama te genieten. Ge steld, dat de vijftig één- en tweedekkers dan juist voorbij zouden trekken! Nog vóór half vier wurmden we ons door het laatste luikje dat zouden we Reynier van 't Hoff wel eens willen zien doen! en stonden toen met ons zevenen in den heer- jyken zonneschijn, maar ookin den ijs- fcouden Noordwesten wind! Wel, wat blies die ons ongenadig door al onze kleeren heen! Maar onze moeite werd beloond, want het wijde vergezicht naar alle kanten was in één woord prachtig. In 't Oosten een ongehin derd kijkje op onze hoofdstad; in 't Westen de zon-beschenen Noordzee; in 't Noorden IJmuiden en Velsen en in 't Zuiden de com pacte groen-massa van den Hout en Groe- nendaaL En van vlakbij zagen we op welk een ver schrikkelijke wijze de vluchtheuvel van de Groote Markt met verkiezings-geklad ont sierd is. Gelukkig maakt het weer in orde gebrachte plantsoen om het standbeeld van Loutje veel goed. Doch voor dit alles waren we toch niet in den appel geklommen! We moesten de motor-vogels zien en die kwamen maar niet! Telkens meende iemand van ons een vlieg tuig te zien, maar even dikwijls bleek het een vergissing. Onze aanwezigheid daar in de hoogte bleef in de Haarlemsche straten natuurlijk niet onopgemerkt. Op verschillende plaatsen stonden miniatuur-menschen nieuwgsierig naar boven te gluren; sommigen wuifden vriendelijk met hun zakdoeken. Van lieverlede werd het aantal belangstel lenden op de Groote Markt steeds grooter. Aller oogen waren op de onbewolkte lucht gevestigd. Toch moesten wij op 76 M. hoogte de vliegtuigen wel het eerst zien. Het was mejuffrouw Luitingh de zuster van den koster ze was onvervaard mee naar boven geklommen die het eerste vliegtuig uit de richting van Schiphol zag opdoemen. We dachten toen natuurlijk de andere 53 onmiddellijk te zullen zien volgen, maar het bleef voorloopig bij die eene machine, welke in de richting van de zee verdween. Die behoorde zeker niet tot het gezel schap. Even later kwam er weer een en daarna nog een en toen kwamen er zij het ook onderling op een grooten afstand van elkaar verwijderd zoowaar zes tegelijk. Daar kwamen we echter heelemaal niet van on der den indruk: we wachtten immers op den „grooten trek"! Tot onze groote teleurstelling kwam die echter niet. Af en toe kwam er nog een te voorschijn, soms twee, maar daar bleef het bij! We_moe ten natuurlijk aannemen, dat ze alle 54 ge passeerd zijn, maar allemaal gezien hebben we ze niet! Na vijf uur kwam er geen enkel vliegtuig meer. We gingen toen maar weer naar.de aarde terug, waar het lekker warm was! N. Z. H. T. M. Samenstelling Dienstcommissies. De aanwijzing van vertegenwoordigers in de Dienstcommissies der N.Z.H.T.M., heeft de volgende wijziging ondergaan: Groep 1: Alsnog aangewezen door den P. C. B.: Werkgever J. de Ruiter. Groep 6: Alsnog aangewezen door St Raphaël: Conducteur Th. J. A. Heuzen. Groep 10. Alsnog aangewezen door St. Raphaël: Afd. bestuurslid N. A. Kerkhof. Voor den P. C. B. vervalt: Wegwerker J. de Ruiter. ALGEM. BOND VAN FORENSEN. De heer Mr. K. A.F. J. Pliester, secretaris der afdeeling Haarlem heeft zijn functie neergelegd wegens vertrek naar elders. Op verzoek vai het bestuur heeft het bestuurs lid, de heer A. J. Torley Duwel, Crayenester- laan 9, te functie van secretaris op zich ge nomen. De afdeeling Haarlem is de belangrijkste van den Bond, zij telt thans reeds 532 leden. KIND GERED. Vrijdagmiddag omstreeks 6 uur geraakte een meisje al spelende in het Spaarne en verkeerde spoedig in ernstig gevaar. Dit on geval werd bemerkt door Fr. v. d. Klugt van het pakhuis-personeel der firma Gebr. Stuijt, die geheel gekleed te water sprong en het meisje behouden aan den kant bracht. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT NAAR DE GEROFABRIEKEN. De afdeeling Zandvoort van de Nederland- sche Vereeniging van Huisvrouwen zal op 5 Juli een uitrapje maken naar de Gero- fabrieken te Zeist. Om 10.23 vertrekt het gezelschap per trein Van Utrecht af wordt gebruik gemaakt, van autocars die door de directie gratis ter be schikking worden gesteld. ZANDVOORTSCHE MUZIEKKAPEL. Door de Zandvoortsche Muziekkapel, zullen te beginnen met heden Zaterdagavond, straat concerten worden gegeven, teneinde door het houden van collecten een bedrag bijeen te brengen voor den aankoop van nieuwe in strumenten. AUTODEFECT. Vrijdagavond reed een groote autobus van den heer Backhuis, die een geregelden dienst onderhoud van Overveen naar den Zeeweg, op een hoop zand die zich door verstuiving had gevormd op den Zeeweg onder deze gemeente. De heer Backhuis hab juist een klasse schoolkinderen thius gebracht die een uitstapje hadden gemaakt naor het strand. De assen werden totaal verwrongen en de schade wordt op minstens f 5000 geschat, deelde niet achterwege blijven. Een civiele vordering zal naar men ons mede- „ONDERLING HULPBETOON". Het bestuur van de Zandvoortsche Werk- Iiedenvereeniging „Onderling Hulpbetoon" heeft de Rijks Verzekeringsbank te Amster dam de mededeeling ontvangen, dat na het genomen besluit tot opheffing van de vast gestelde bepaling betreffende het 10 cents fonds. de vereeniging niet meer onder de Verzekeringswetten ressorteert. SCHOOLREISJES. De afdeeling Zandvoort van den Bond van Onderwijzers heeft aan B. en W. verzocht eventueel enkele schooldagen vacantie te geven indien een klasse-onderwijzer met zijn leerlingen een school-studiereisje wenscht te maken. Het verzoek is in handen gesteld van de hoofden der scholen. GEMEENTEBEROOTING. De gemeentebegrooting is door de Fin an - cieele Commissie weer in behandeling geno men. Gedeputeerde Staten zouden aanmer king gemaakt hebben op de becijfering can het Grondbedrijf en inlichtingen gevraagd hebben over het percentage in de laatste raadsvergadering vastgesteld voor de heffing van de gemeentelijke inkomstenbelasting. PROEFVAART. Hedenmiddag 3 uur zal de alhier gesta- tlonneerde reddingsboot van de Noord- en Zuidhollandsche reddings Maatschappij een proefvaart houden onder leiding van schipper Paap. GYMNASTIEKWEDSTRIJDEN O. S. S. De nationale gymnastiekwedstrijden, wel ke ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Gymnastiekvereeniging „Oefening Staalt Spieren" zullen worden gehouden, zullen Zondag 7 Juli as. 's morgens 9 uur beginnen. Ingeschreven zijn 25 vereenigïn- gen met 103 dames- en 55 heerenleden. De wedstrijden worden gehouden op het voet balterrein van „de Zeemeeuwen". Zaterdagavond 6 Juli heeft de eere-avond plaats in gebouw „Centraal" aan het Sta tionsplein. In optocht zullen de deelnemers van het feestterrein Zondag 7 Juli om 12 uur voor de officieele ontvangst door het gemeentebestuur zich voor het raadhuis be geven, voor welken optocht medewerking werd verkregen van de Zandvoortsche mu ziekkapel en de kapel „Ober Bayern" Een menigte van prijzen zijn beschikbaar gesteld o.a. door de Koningin, den Prins der Nederlanden, de Koningin-Moeder, den Com missaris der Koningin in Noord-Holland, den heer v. Alphen, burgemeester dezer ge meente, het gemeentebestuur, Kon. Ned. Gymnastiekverbond, Kennemer Turnkring, enz. Deze prijzen zullen van Zaterdag af worden geëtaleerd in de étalage van den heer D. Vader, bloemist Kerkstraat. „ONDERLING HULPBETOON". De mannenzangvereeniging uit leden van „Onderling Hulpbetoon" zal binnenkort in het Pavillioen van Hotel Driehuizen eenige oud-Hollandsche feestavonden organiseeren, om het tekort te dekken van het onlangs ge houden zangconcours. HEEMSTEDE GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: P. Klinkhouwer, Leidschevaartweg 11, een rijwieltaschje met inhoud. A. J. van Wijk, Talmastraat 16, een portemonnaie met inhoud. N. Behage. Lin- denlaan 3, een taschje met inhoud. C. Band, Haemstedeplein 12, een zwempak en bad handdoek. Plessius, Haemstedeplein 14, een snoer van een radio. H. Ruijsenaars, Binnen weg 146, een rijwielpomp. J. Wiegman, Lieve de Keylaan 4, een rozenkrans. Pronk, Haem stedeplein 4, een sierspeld. Postkantoor, een ^grijze heerenhoecL Van de Pijl, Schouwbroe- kerstraat 17, elastieken kousen. Mevr. de Wilde, Johan de Wittlaan 10, een klein zwart hondje. Van Tongeren, Zandvaartkade 4, een sierspeld. J. Kramer, Lindenlaan 7, een por temonnaie met inhoud. Schreurs, Héerenweg 125, een zwemabonnement. Wed. Verschure, Raadhuisstraat 17, een kinderportemonnaie met inhoud. A. de Groot, Molenwerfslaan 74, een moersleuteL H. Dam, Haemstede plein 2, een zilveren schakelarmband. Van Eik v. d. Sluis. Schouwbroekerstraat 12, een grijs kinderhoedje. F. van der Werff, Ged. Schalkburgerkade 80 Haarlem, een paar voet balschoenen. Baars, Eikenlaan 1. een cein tuur. Nieuwenhuizen. Balistraat 33. een para- pluie- J. de Graaf. Sterreboschlaan 1, Bloe- mendaal, een portemonnaie met inhoud. H. Bierman. J. van den Bergstraat 37, een R.K. kerkboekje. SANTPOORT. EIGEN GEBOUW. Maandag a.s. wordt het „Eigen gebouw' van de S.D.A.P. „De Toorts" genaamd ge opend. BENNEBROEK POLITIEKE VERGADERING Donderdagavond had in het lokaal „Reho- both" een vergadering plaats, belegd door het Bestuur van de Anti-rev. Kamerkies kring Centrale Haarlem. De vergadering werd. bij ontstentenis van den eersten en den tweeden voorzitter, geleid door den Se cretaris van het Kieskringbestuur, den heer W. F. Beeremans. Nadat de vergadering op de gebruikelijke wijze was geopend, trad als spreker op Ds. B. N. B. Bouthoorn, predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Putten. Deze hield een rede over het onderwerp: „Waarom het bij deze verkiezing gaat". Spr. deed daarin uitkomen dat de anti-rev. partij is de partij die ook aandacht, wenscht te schenken aan de so ciale nooden, die wenscht dat gerechtigheid zal geschieden op sociaal gebied. Hij ont vouwde verder hoe is te oordeelen over het optreden van de Party en van Ds. Kersten en Ds. Lingbeek. En vervolgens werd door hem uiteengezet hoe het noodig is dat op getreden wordt ter bescherming van het hu welijk en het huisgezin, hoe de antirev. partij niet is voor nationale ontwapening, maar wel voor internationale ontwapening. Den nadruk liet spr. er op vallen, dat het den Christen is geoorloofd aan den krijgs dienst deel te nemen, als de Overheid hem daartoe oproept, met verwij ring naar het geen eenmaal Johannes de Dooper aan de Krijgslieden zeide en met verwijzing naar uitspraken van Luther en van Calvijn. Een tweetal der aanwezigen stelde eenige vragen aan den spreker. Nadat spr. die vra gen had beantwoord, werd nog gezongen Psalm 84 2, waarna Ds. Bouthoorn de goed bezochte vergadering met dankgebed sloot. Na afloop der vergadering gaven zich 15 der aanwezigen op tot toetreding als lid tot een op te richten anti-rev. Kiesvereeniging. Verbetering in de economische conjunctuur. Goede verwachtingen. Normade ontwikkeling van de vrachtenmarkt en de tendenz in den scheepvaarthoek. Emissies. De beurs. Amsterdam, 27 Juni. Juist omdat het Jaarverslag van den pre sident der Nederlandsche bank van 1 April tot 1 April loopt, en dus een kwartaal in het loopende kalenderjaar omvat, en ook omdat het uit een bron komt, die geacht wordt de beste competentie te bezitten voor een ob jectieve beoordeeling van den economischen toestand in het algemeen, is het voor alle bij het economisch en financieele leven be trokkenen van interesse. Uit het jongste ver slag blijkt dat het afgeloopen jaar voor de bank. zelf over het algemeen gunstig was. Het saldo-winst bedraagt 13 1/2 millioen (v. j. 10,7 mill.) en het dividend 11.9 pet. (10.4). De economische positie van ons land, be oordeeld dus naar het jaar 1928—'29. wordt als niet ongimstig gekenschetst. Handel en nijverheid bleven zich op bevredigende wij ze ontwikkelen en de klachten over hooge productiekosten en over moeilijkheden bij den verkoop van Nederlandsche producten in het bu^niand waren minder talrijk dan in de voorafgaande jaren. De werkloosheid bleef afnemen. Veel vraag naar stapelpro- d""ten. komende van Duitsch'"--' Ame rika, was van niet te onderschatten invloed op den loop der prijzen. Evenwel in den aanvang van het loopende jaar trad een vrij gevoelige prijsdaling in. De totale waarde van den buitenlandschen handel vertoonde in 1928 een stijging van 5 pet. vergeleken met 1927. De waarde van den uitvoer ver meerderde met 4 1/2 pet-., die van den invoer met 5.3 pet. Het verslag wijst er voorts op, dat de eco nomische toestand in Europa in Unt alge meen minder vooruitgang vertoonde dan in het voorgaande jaar. Dit ligt voor de hand, er waren immers teveel hangende nog on opgeloste problemen, die belemmerend werk ten. Nu hierin een aanmerkelijke verbete ring heeft plaats gevonden o.a. door de geslaagde expertsconferentie is de ver wachting niet ongegrond, dat een verdere ontplooiing het gevolg in de naaste toekomst zal zijn. De scheepvaartafdeeling ter beurze blijft stil en de verwachting is, dat dit nog wel een maandje of zoo het geval zou kunnen zijn, om dan geleidelijk weer plaats te ma ken voor wat meer leven, terwijl de grond toon in dien tusschenlijd tamelijk prijshou dend zou kunnen zijn. De zaak is. dat de stemming altijd min of meer beinvloed wordt door de vrachtenmarkt. De vrachten- markt nu heeft van Januari af tot nu toe steeds een geleidelijk dalende lijn vertoond. Het indexcijfer der gemiddelde be liep in Januari 109,6 (1913 100), in Fe bruari 106,7, Maart 102,6 April 99,1 en Mei 97.3. Het is voorts heelemaal niet uitgeslo ten dat Juni nog een lager cijfer te zien zal geven. Dit is namelijk een heel normaal ver schijnsel, gevolg van de seizoenslapte. die zich op alle geb'oden doet gevoelen. De graanhandel beheerscht goeddeels de vrach tenmarkt, en daar pas komende maand een begin van de vraag naar ruimte voor 1'in- verscheping zal kunnen gaan vertoonen, ligt het voor de hand ,dat men pas tegen dien tijd oploooende vrachtprijzen kan ver wachten en daarmee betere belangstelling voor scheepvaartwaarden. Bovendien moet men niet uit het oog verliezen, dat het vrachtenpeil toch altijd nog aanmerkelijk boven dat van vorig jaar uitkomt, terwijl voorgaande jaren (1925. 1927, 1928 het ab normale 1926 buiten beschouwing gelaten) precies zulk een octwikkelia^ van hst vrachtencijfer vertoonden. Er is dus geen enkele reden voor pessimisme. Integendeel. Van de nieuwe emissies noemen we: 766.000 gew. aand. Holl. Dr. en Kabel a 110 pet. (uitsl. v. aand.h.); 200.000 pd.st. 6 1/2 pet. obl. Duitsch Kalisyndicaat serie C a 96 3/4 7500 6 cum. pref. conv. aand. van 100 doll, in eert. Central States Electric Corp. a 105 pet. De beurs was in de achter ons liggende overzichtsperiode meestal zeer stil, al was de grondtoon niet slecht te noemen. Het publiek toont evenwel weinig belangstelling en daar het vacantieseizoen snel nadert, voor sommigen reeds is ingetreden, ge1 --ft men dat hier in de komende maanden wei nig verandering ten goede zal komen. Het wordt een stille zomer, zooals bijna altijd trouwens. Derhalve gaven bankwaard .n o ik niets bijzonders te zien. Men bewoog zich op ongeveer vorig peiL In de industrieele afdeeling waren het slechts enkele fondsen die op den voor grond traden. Margarine Unies en Calvé's liepen weer aanmerkelijk op. om later een weinig te reageeren. Niettemin overtrof men per saldo het vorige niveau aanzienlijk. Kunstzijdewaarden flauwer en lager. Philips toonde zich vrijwel onveranderd. In claims Draka ging veel om. op c.a. 68. Vermeldenswaard was ook de levendige han del in de Ford-aandeeitjes. Met overeen komstige koersverheffingen. Dat voor Fur- ness-Stokvis geen belangstelling meer be staat na de jongste inzinking, toen bleek dat het bericht omtrent hervatting der coupon- betaling valsch was, is begriinelijk. De Ver eeniging v. d. Effectenhandel beo—t maat regelen tegen den verspreider van het val- sche bericht inzake de 7 pet. obl. Er is om opgave verzocht van alle nff^'res die door de leden op 19 Juni in dit fo*v'^ '-"daan. Wellicht dat men op deze wijze den dader op het spoor kan komen. Oliewaarden meestal lusteloos op het uit blijven van definitieve berichten omtrent do productiebeperkingsplannen. werd de stemming vaster, zoodat ^"«nklilke op vorig peil sloot, dus boven de 400. Het be richt van beperking der nroductie van de Tarakan wordt categorisch tegengesproken. Rubbers bepaald stil en gedrukt, niette genstaande vermindering der voorraden te Londen. Zoo kwam men hier meestal eenige punten lager af. Zeer stil lagen ook scheepvaarted, die dikwijls iets afbrokkelden. Omtrent H.A.L. wordt gemeld, dat de nlannen voor nieuw bouw. hoewel ze ontworpen worden, nog geen vasten vorm hebben aangenomen. Suikerwaarden stil, hoewel soms eenige vraag de overhand scheen te hebben. HV.A. aangeboden, naar men gelooft in verh-nd met het jaarverslag, dat een aanmerkelijke daling der winsten voor de suikerfabrieken toonde. Tabakken maakten per saldo nog zoo'n kwaad figuur niet, al was dc handel ook hier gering. De stemming was tame'ijk ver deeld, doch niet ongunstig, zoodat men hier meestal boven vorig peil Senembah keert 35 pet. 20 pet.) div. uit. "CURSMA1L BLOEMENDAAL VERGADERING S. D. A. 9. Vrijdagavond sprak de heer G. Schulz. lid van den Gemeenteraad, in Vreeburg over de komende verkiezingen. De vergadering was slecht bezocht. Spreker begon er op te wijzen, hoe moei lijk de keuze moet zijn voor hen, die geen bepaalde richting zijn toegedaan. In ons district alleen vindt men 25 richtingen ver tegenwoordigd. Hij werkte op om niet zijn stem uit te brengen op een der dwergpar- tijtjes. In 1925 waren er niet minder dan 17 overschotzetels op de 100 en brachten 146000 stemmen geen eigen candidaat in de Kamer. Bovendien is de invloed van den enkeling 2eer gering. Een uitzondering zou men kun nen maken voor de communistische partij, omdat zij een geheel afwijkende politieke richting verkondigt. Toch ontraadt spreker op deze partij, die het socialistische beginsel door haar dwang-methode in discrediet brengt, te stemmen. De heer Schulp besprak daarna de ver schillende politieke groepen. Bij de Protestantsch Christelijke groepen en ook bij de R.K. is de godsdienst het split sende element. Als regel speelt het Christen dom geen rol bij wetten, die meestal mate rieel zijn. Spelen zij wel een rol, dan merkt men groote verschillen op bij de Christelijke groepen. Bij de R.K. sterker nog dan bij de A. R., spreekt sterk de klasse-tegensteLling. Bij de behandeling van de vlootwet en de ziektewet is dit duidelijk naar voren gekomen. Spreker vraagt zich af, hoe het mogelijk is. dat de R.K. arbeiders zich nog steeds laat foppen en begrijpt het niet, dat zij niet het voorbeeld volgen van hun Engelsche geloofs- genooten, die op Labour stemmen. Een combinatie Rechts-Liberaal-Links zou voor ons land veel beter zijn en een vrucht bare regeering mogelijk maken. Spreker zou de R.K. arbeiders willen toeroepen: Stemt de S.D.A.P. Vervolgens besprak hij de V. D. en de Libe ralen. Uitvoerig ging hij na hoe bij de Li berale Partij het beroemde particuliere ini tiatief heeft gewerkt. Gas. water, telefoon, tram zijn pas goedkooper geworden, toen men particulieren de concessie ontnam. Over heidsbedrijf doodt het initiatief niet, maar verjongt het. Gaarne wordt dan gewezen op de corruptie bij het gasbedrijf, maar hoeveel corruptie, die onbekend is gebleven, zal elders bestaan in particuliere bedrijven? Corruptie zit vast aan het kapitalistische stelsel, dat bestaat door eigenbaat. Spreker wil in plaats daarvan arbeid voor de gemeenschap. De wereldoorlog is juist een gevolg van de concurrentie. Hij wil dat de nieuwe mensch kan uitleven het mooie, dat !n hem zit ten bate van allen en wekte daar om op om op 3 Juli te stemmen op de S. D. A, P. en dan te blijven strijden voor de socialistische gemeenschap. De heer Noorman sprak een woord van dank en deelde mede. dat Zaterdag om 7 uur de propagandatocht door de gemeente begint bij het gebouw der Coöperatie voor de 5- minuten speeches. WEGVERBREEDING. Bij stukjes en beetjes wordt de Bloemen- daalsche weg verbreed. Nu ls men begonnen den weg te ver broeden bij „De Beek". De boomen, die zoo lang schaduw hebben, gegeven, worden om gehakt. Dit ls wel Jammer, maar verbreeding is noodig, het meeste nog bij Bloemenheuvel, waar de weg al zeer smal is. HAARLEMMERMEER IN EEN PUT GEVALLEN. MeJ. B. aan den Hoofdweg alhier, wilde Vrijdag een emmer water scheppen uit een welput. Ze boog zich echter zoo ver over den rand, dat ze haar evenwicht verloor en voorover in den vrij diepen put schoot. Op haar hulpgeschrei kwam een tweetal personen toesnellen, dat er gelukkig in slaag de de vrouw uit haar benarde positie te be vrijden. BOOT OMGESLAGEN. Vrijdag is in de Ringvaart van den Haar lemmermeerpolder nabij den Spaamwouder- weg een boot omgeslagen, waarin een heer en een dame waren gezeten. De opvarenden van een passeerende motorboot slaagden er in de drenkelingen behouden an wal te brengen. Na van droge kleeren te zijn voor zien, konden ze weder huiswaarts keeren. VELSEN DE U. L. O. SCHOOL ÏN SEPTEMBER NIET GEREED. Door het lid van den Gemeenteraad, den heer P. F. C. Roelse zijn de volgende vra gen gesteld aan B. en W.: „Mag worden aangenomen, dat de bouw van het nieuwe schoolgebouw voor de oo«-n- bare school voor U. L. O. tijdig gereed komt. zoodat dit, comform het genomen raadsbe sluit, bij den aanvang van den nieuwen jaarcursus, begin September, ln gebruik kan worden genomen, zoo niet, aan i.elke oor zaken moet dan de vertraging in de opleve ring van dit bouwwerk worden toegeschre ven en wanneer is deze dan te verwachten? Willen Burgemeester en Wethouders den Raad de verzekering geven, dat de door ver plaatsing der U. L O. school vrijkomende lo kalen, voor zoover bestemd om alsdan aan het bestuur der Neutrale Schoolvereeniging in bruikleen te worden afgestaan, niet aan het openbaar u. 1. onderwijs zullen worden onttrokken, aleer de openbare u. 1. school in het nieuwe voor dit onderwijs bestemde schoolgebouw kan worden ondergebracht?" Hierop antwoorden B. en W. het volgende- „In verband met de lange vorstperiode kan aangenomen worden, dat het niet ie gelijk is, de school begin September a.s. in gebruik te nemen. Door den Gemeenteraad werd den 3cn April 1929 besloten ten behoeve van de uit breiding der onder beheer der Neutrale Schqolvereenfgiilg „IJmuiden en Omstreken" staande P. W. A. Cort van der Lindenschool te IJmuiden, beschikbaar te stellen in bruikleen, ingevolge het bepaalde in artikel "1. 2e lid. der Lager Onderwijswet 1927, over eenkomstig den dertienden titel van het Burgerlijk W^ï^ek. drie lokalen v»n school A II te IJmuiden, zulks met Ingang van den datum, waarop de thans in aanbouw zijnde UL.O. school in gebruik zal worden geno men. Dit besluit door ons worden ultge-

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 21