WflilLIÜDlIDilM MET H V. G. B. NAAR GRONINGEN. Supérieur over de geheele linie. H. Kooy zegeviert op de 200 M. schoolslag na spannen- den strijd met C. Vrugt (D. W. R.) Het polozevental van H. V. G. B. klopt Z. C. G. I met 61. De Haarlemmers winnen ook de estafette. (Van een onzer medewerkers) Een groep van twaalf H. V. G. B.'ers ver trok Zaterdagmiddag naar Groningen om op uitnoodiging van de zwemclub „Groningen" deel te nemen aan de door deze vereeniging uitgeschreven groote nationale zwem- en po lowedstrijden op Zondag 30 Juni in de ge meentelijke Bad- en Zweminrichting aldaar. Door schitterend zomerweer begunstigd is deze tocht een volkomen succes geworden. De prettige ontvangst in de .feestelijk versierde hoofdstad in het Noorden, waar Koninklijk bezoek verwacht werd, deed den Zaterdag avond snel omvliegen. Zondag werd in de morgenuren een auto tochtje gemaakt naar Paterswolde, waarna de zweminrichting werd opgezocht. Hoewel de belangstelling voor de zwem- sport in de Hollandsche steden grooter is dan in de Noordelijke provincies, was een vrij talrijk publiek aanwezig, dat figuurlijk ge sproken verdronk in de groote ruimte van de breed opgezette inrichting. Aangevangen werd met een competitie wedstrijd Z. C. G. nOtter I (Winschoten) die door laatstgenoemde vereeniging met 21 wend gewonnen. Het spelpeil stond niet hoog. Daarna volgden eenige nummers voor ad- spiranten en Estafette wedstrijden voor scholen, waarbij eenige veelbelovende zwem mers werden opgemerkt. Dan komt de eerste H. V. G. B.'er in het water in het nummer 200 M. schoolslag voor heeren. In de eerste serie kwamen de drie sterk ste deelnemers tegen elkaar te liggen. H. Kooy (H. V. G. B.) c. Vrugt (D. W. R.) en J. Bisschop (Zuiderbad). De H. V. G. B.'er neemt direct de leiding, doch zijn beide tegenstan ders blijven gevaarlijk dichtbij. Vlak vóór het eindpunt ligt Kooy ongeveer twee Meter voor. Dan zet Vrugt een verrassenden spurt in en slechts met miniem verschil weet Kooy als nummer één aan te tikken. De gemaakte tijd 3 m. 181/5 sec. is door de slechte startplaats en ontbreken van een vast keerpunt zeer be ïnvloed. De 80 M. vrije slag voor Dames bracht de zege aan Mej. Kunst (A. D. Z.) Op de 80 M. rugslag voor heeren hield Sietske v. d. Meer de eer van zijn club op en won in 1 m. 6 2/5 sec. De 4 X 40 M. estafette voor heeren, waar voor als eerste prijs vier Groninger koeken waren uitgeloofd bracht de H. V. G. B- ploeg te water, bestaande uit S. v. d. Meer, H. Kooij, P. v. Ommeren en W. Kemper. Ook hier werd .gezegevierd; met een flin- ken voorsprong eindigde H. V. G, B. in 1 m. 59 1/5 sec. als één. Dc 200 M. vrije slag heeren gaf een span- nenden kamp ie zien tusschen S. v. d. Meer en W. Kemper. Op de laatste bannen ge beurde wat te venvachten was na de Inspan ning der drie vorige nummers, Van der Meer. werd gepasseerd door zijn clubgenoot. Kem per tikte het eerst aan in 2 m. 52 2/5 sec. Na eenige nummers schoonspringen voor dames en heeren volgde de waterpolowed- strijd H. V. G. B.Z(wem)C(lub) Gironin- gen). De zeventallen stellen zich als volgt op: H. V. G. B.: A. Boerée C. de Wijs, P. v, Ommeren, A. C. v. d. Berg W. Holdrinet, J. Bouwer, S, v. d Meer. Int. zwemwedstrijden te Utrecht. J. v. Hcmsbergcn van „Haarlem" wint den Ben prijs 1500 M. Zondag hield „Zwem- lust" te Utrecht internatio nale 1500 M. wedstrijden, waaraan in het heeren nummer behalve verschei dene Hollanders, drie Bel gen en een Duitscher, de „Haarlem"-adspirant Jan van Hemsbergen deelnam. Na het veteranen- en damesnummer waren circa 4000 toeschouwers aan J. v. Hcmsbergcn weerszijden van dc Nieuwe Markthaven aanwezig. Direct na het startschot loopen De Man (U.Z.C.), v. Hemsbergen en Boone (België) snel uit, en De Man neemt den kop. Geleide lijk worden de afstanden onderling grooter; de stand wordt op 750 M.: 1. De Man, 2. Boone, 3. v. Hemsbergen. De tweede 750 M. brengt geen noemenswaardige veranderin gen meer, zoodat De Man U.Z.C (kampioen en recordhouder van Ned.) als eerste aantikt in 23 min. 41 4 5 sec., 2. A. Boone B.Z.K. Brugge fkamp. en recordh. van België) in 24 min. 52 sec. 3. J. v. Hemsbergen „Haar lem" in 25 min. 20 sec., 4. J. Vernhout B.Z.Z. Zwolle. 5. W. Ambagtsheer A.Z.. 6. L. Kor- pershock R.Z.C. 7. Grcwatch E.S.V., Essen, Duitschland. Naar aanleiding van deze prestatie zal Jan van Hemsbergen Zondag 7 Juli deel nemen aan den 4 1 2 K.M. wedstrijd Damme- Bruggc in België, die als de zwaarste wed strijd van Europa wordt gekenmerkt. Hierop zullen o.a.' ook starten: Boone, lange-afstand- kamp. van België en recordhouder. Rcbyrol, kamp. v. Frankrijk, Pascoe kampioen van Engeland, Lanols uit. Straszbourg; Katz, Ca lais en Tem me, Engeland. HET 12-VOETSJOLLENKAMPI OENSCHAP VAN NEDERLAND B. Maas wint. PAARDENSPORT. wddraveri'en op ,,Het Oude Slot". oude Slot bad voor Jl. Zendat; een fciiHinmatje. dat nu niet bepaald aantrek- J»n worden genoemd, vooral omdat „'-erste klasse heat had geannuleerd, u-uchtcn waren hiervoor maar zes soheTa,sof .Sto klasse paarden niet zeer ShHu? m„,i s kan Doch de vereeniging r rM I "c hebben gehad om deze «wü*!n i "ouden. Een voordeelige ex- l iohatie heef'. „He qU(j£ slot" niet en wan- Z. C. G.: G. Dijkema, H. Nanninga, R. Lever, K. Niezen, I. ter Berg, P. Steenhuis, G. Schut. In de ontmoeting, onder leiding van den heer T. Wildervanck bleek al spoedig, dat de speltechniek der Groningers nog zeer verbe terd kan worden. Hoewel de snelle zwemmers af en toe aardig doorbraken schoten zij in samenspel dusdanig te kort dat de H. V. G. B. verdediging niet veel moeite had om alle ge vaar te onderdrukken. Eerst in de tweede helft, toen de stand reeds 50 was, gelukte het Z. C. G.. nadat Bouwer het water verlaten moest en de gast- heeren daardoor numeriek in de meerder heid waren, een tegenpunt te maken. Het verloop van den wedstrijd v/as als volgt: Na eenige verkenningen doet H. V. G. B. een goed opgezetten aanval, door Bouwer met een doelpunt bekroond (1—0). H. V. G. B. blijft de aanvallende partij, nu en dan door Z. C. G. met een poging tot doelpunten beantwoord. Uit één van deze af geslagen aanvallen plaatst Van den Berg goed naar den vrijliggenden Holdrinet, dit. den tweeden goal voor zijn rekening neem:. Kort daarop brengt Bouwer den stand op 3-0. Z. C. G. luide aangemoedigd komt dan even op de H. V. G. B. helft, doch het slecht gerichte schot gaat naast. Dan is het weer de beurt van H. V. G. B.. Van der Meer brengt met een hard schot op 4—0. De laatste goal vóór rust komt na keurig spel van P. v. Ommeren, die met een klein tikje den bal in het doel plaatst. In de tweede* helft moet Bouwer voor een vermeende 2 M. overtreding den kant op zoeken en de spil der Groningers weet dan van dichtbij Boerée te passeeren (51). Als de zevende man nauwelijks is terugge keerd, verwijst de scheidsrechter hem weer naar den wal, waarna H. V. G. B. door mid del van P. v. Ommeren er 61 van maakt. I-I. V. G. B. blijft met zes tegen zeven spe len doch geen der partijen weet het net meer te vinden. Met een verdiende 61 over winning eindigt voor H. V. G. B. deze prettig gespeelde ontmoeting. Hieronder volgen de gemaakte tijden der voornaamste nummers. 200 M. schoolslag heeren: 1. H. Kooy (H. V. G. B.) 3 m. 18 1/5 sec. 2, C. Vrugt (D. W. R.) 3 m. 18 4/5 sec. 3. J. Bisschop (Zuiderbad) 3 m. 19 3/5 80 M. rugslag heeren: 1. S. v. d. Meer (H. V. G. B.) 1 m. 6 2/5 sec. 2. K. Niezen (Z. C. G) 1 m. 10 sec. 4 X 40 M. wisselslag estafette voor heeren: 1. H. V. G. B. (S. v.: d. Meer. H. Kooy, P. v. Ommeren, W. Kemper) 1 m. 591/5 sec. 2. Z. C. G. 2 m. 2 2/5 sec. 200 M. vrije slag heeren om het kampioen schap Noord. Ned. Zwembond. 1. W. Kem per (H. V. G. B.) 2 m. 52 2/5 sec. 2. S. v. d. Meer (H. V. G. B.) 2 58 sec. Waterpolo: H. V G. B. I—Z. C. G. I 6—1. neer een vereeniging altijd moet bijpassen, begint begrijpelijkerwijze de animo te ver minderen. Zoo zijn thans reeds een paar meetings geannuleerd, o.a. ook die, welke uitgeschreven was op Koninginnedag, zoo dat voor 1929 nog overblijven de vier Zon dagen in November. De baan was hard en hobbelig wat van grooten invloed op het loopen der dravers is. Dit bleek al dadelijk in den E-prijs, een heat met 500 voor de eerst aankomende. Eigenlijk gezegd had men deze geheele cour- se kunnen annuleeren, iets wat werkelijk noodig was, „overloopen" i£ op dezen af stand in strijd met het reglement: ware dit niet het geval, dan was zeker Quiritesse niet als winster^gehandhaafd; doch de vijf deel nemers in de beslissende heat gingen geen van allen in regelmatlgen zuiveren draf. Aangenaam was het, den nestor van de Nederlandsche pikeurs nog tweemaal als eerste over de streep te zien gaan. Gaarne hadden vele sportliefhebbers ook den ouden Bas Schippers met Rolls Roijd als defini tieve winner voorbij den rechter zien gaan; doch Kees Ockhorst wist hem met Madrigal met een lengte te verslaan in 1.08 1/5. Toch was door Bas in vorige series een snellere tijd gemaakt en wel tweemaal pre cies dezelfde tijd, 1.07 4/5. Heel veel publiek was er niet- De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: E-prijs. Hcatprijzendraverij 2e en 3e klasse. Afstand 1610 Meter. Eerste serie le Prince Mako (1640 M-) D. Pronk in 2.35 3/5. Tweede serie le. Quiritesse (1670 M.) C. F. Ockhorst in 2.35 4/5. Beslissing: le. Quiritesse in 2.34 en 2e Oakland Baron B (1625 M.) B. P. ten Hoyer. H-prljs. Kortebaandraverij A handicap voor alle in Nederland geregistreerde paar den. Prijzen 200, 75 en 25. Eerste serie: le. Rolls Roijd (760 M.) B. W. Schippers Sr.. 1.07 4/5. Tweede serie: le. Lord Aubrey (765 M.) W. H. Geersen in 1.11. Derde serie: le. Hartstein (765 M.) L. En- slng in 1.07 3/5. Beslissing: le Lord Aubrey in 1.08 4/5, en tweede Hartstein. In de eerstgeloopen serie was het draven van Lord Aubrey zeer slecht, doch in de be slissing viel er behoudens den gewonen gang van dezen draver niets op aan te merken. In een der series brak een leidsel van Princes Olga; de Princes ging viervoets door de finish. J. de Vlieger wist daarna het paard tot staan te krijgen. Hel incident liep dus wonderlijk goed af, dank zij den rijder J.^ie Vlieger die zijn tegenwoordigheid van geest niet verloor. Zaterdagmiddag zou met de voorwedstrij- den begonnen worden, maar deze bleken niet noodig te zijn, daar één deelnemer zich teruggetrokken had en twee. anderen, n.l. Rutgers en Borgerhof Mulder, reglementair niet mede konden varen, omdat zij niet lid van een bij de K. V. N. W. V. aangesloten vereeniging waren. Zoo werd Zaterdagmiddag dadelijk met de eindstrijden begonnen. Er stond, een krach tige wind, die de zeilers net gedoogde van top te zeden. De '{.-1011 morst over t Norre- meer opgekruist worden, daarna kon met halven wind naar de Dieperpoel gevaren wor den. waar weer opgekruist moest wrhr.. In den eersten wedstrijd neemt dadelijk Kar_ reman de leiding, gevolgd doer B. Mans. Karreman had den strijd reeds bijna gewon nen, toen hij vlak voor de finish een fout maakte, door zich door B. Maas te laten af dekken, waardoor die met enkele meters wist te winnen. De volgorde van aankomst was. 1. B. Maas, 2 Karreman, 3 Huybers, 4 J. Maas, 5 Gaiié, 6 Dorsman, 7 Heslenfeld. Bohre, Zweep en Vencma hadden opgegeven. In de tweede race neemt op 't eerste rak Venema de leiding, op den voet gevolgd door Karreman en Zweep. Op de Dieperpoel ont staat een spannende strijd, met korte slagen onder den hoogen wal, tusschen bovenge noemd 3-tal, maar bij de boei gekomen blijkt Huybers, die een langen slag bij den lagen wal gemaakt heeft, eerste te zijn. Wel weet Venema hem bij de finish nog te naderen, maar slaagt er niet in hem te passeeren. Zweep loopt hierdoor ook nog in en met zeer gering verschil gaat Huybers als eerste door de finish. 1. Huybers, 2 Zweep, 3 Venema, 4 J. Raas, 5 B. Maas, 6. Gallé, 7 Heslenfeld, Bohré, Karreman en Dorsman opgegeven. De derde race werd Zondags gezeild, met een iets harderen wind, maar uit dezelfde richting. Wanneer de 10 deelnemers aan den start verschijnen zijn Bohré, Gallé, Zweep en Dorsman gereefd. De rest ,is van top. Al spoedig na den start weet J. Maas zich op de eerste plaats te werken en daar een Het Gold Cup'zeiltournooi. Zaterdag werd te Horten de eerste race gehouden van het internationale zeiltour- nooi om .de Gold Cup. waaraan het Holland sche zesmeterjacht „Kemphaan" van den heer Pluygers deelneemt. In deze eerste race plaatste Zweden zich no. 1, tweede werd Noorwegen, derde Finland, terwijl onze land genoot zich met de vierde plaats tevreden moest stellen. Voor de tweede maal is de Zweedsche zes meter Zondag als eerste door de finish ge gaan in de voortgezette wedstrijden om de Gold Cup. Het Hollandsche jacht „Kemp haan" slaagde er thans in een betere positie te verkrijgen, zoodat het tweede werd, 30 se conden achter Zweden. Noorwegen werd vierde en Finland vijfde. (Tel.) flinken voorsprong te verkrijgen; Huybers, die tweede is, krijgt geen kans om hem te benaderen. Integendeel, hij wordt zelf nog gepasseerd en wel door B. Maas. Daarna kwamen er niet veel veranderingen meer. De volgorde van aankomst was: 1. J. Maas, 2. B. Maas, 3. Huybers, 4. Zweep. 5 Karreman, 6 Dorsman, 7 Venema, 8 Gallé. 9 Bohré. Hes lenfeld had opgegeven. Om één uur wordt dan gestart voor den vierden strijd. De publieke belangstelling is nu wel wat erg groot geworden. Tallooze motorbooten en zeiljachten dwarrelen rond om de jollen, die er nog al wat hinder van hebben. Het werd een zeer spannende strijd, aanvankelijk lag Huybers voorop, maar na een feilen strijd weet B. Maas, zijn voor naamste concurrent, hem te passeeren. J. Maas is al spoedig afgezakt naar de achter hoede, en geeft tenslotte op. Bij de boei op den Dieperpoel is B. Maas flink voor geko men, gevolgd door Huybers, Venema en Zweep. Maar wat Huybers ook doet, B. Maas weet voor te blijven en wint daarmede zijn tweeden wedstrijd. De aankomst was ten slotte: 1 B. Maas, 2 Huybers, 3 Venema, 4 Zweep, 5 Gallé, 6 Bohré, 7 Dorsman, 8 Kar reman. Heslenfeld en J. Maas opgegeven. In den vijfden wedstrijd toonde B. Maas zich op zijn best, hoewel allen hun best de den om hem vast te houden, slaagde hij er, dank zij een magnifieken start in, om zich dadelijk vrij te maken; hij wist met uitste kend gekozen slagen dadelijk uit te loopen. Daarna hield hij nummer twee, zijn broer J. Maas goed in de gaten en wist weer te winnen, daarmede tevens beslag leggend op den kampioenstitel. Zijn overwinning was volkomen verdiend en is zonder eenig geluk behaald. Speciaal in de beide laatste wed strijden zeilde hij schitterend. Volledigheidshalve volge hier nog de uit slag der 5e race: 1. B. Maas (kampioen), 2 J. Maas, 3 Zweep, 4 Huybers, 5 Venema, 6 Bohré, 7 Karreman, 8. Dorsman, 9 Heslen feld. Haarl. Jachtclub. Zaterdag hield de H. J. C. haar tienden onderlingen wedstrijd in de 16 M. klasse; hiermede zijn voor deze klasse de onderlinge wedstrijden afgeloopen. Op punten is de heer Van Breemen winnaar, maar op de beste wedstrijden staan de heeren Van Bree men en T. J. Bernhard gelijk; beiden zijn vier maal no. 1 aangekomen. Zij zullen in September nog een wedstrijd zeilen; wie dan als no. 1 uitkomt, is de winnaar. De wedstrijden met de 12 voetsjollen zijn voorloopig uitgesteld. De uitslag van Zaterdag is als volgt; Naam Zeil no. Gezeilde tijd Punten C. Bernhard I 1.52.33 2 v. Breemen IV 1.56.46 3 F. J. Bernhard V 1.51.32 1 C. W. A. Visser VI niet gestart DE NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN IN HET AMSTERDAMSCHE STADION. Leddy wint de 100 K.M.hij Wordt naar Zurich afgevaardigd. Geen andere stayers naar Zwitserland. (Van een specialen medewerker.) Op de Amsterdamsche Stadionbaan is Zon dagmiddag het laatste gedeelte afgewerkt van de Nederlandsche kampioenschappen op de baan n.l. de 1C0 K.M. achter groote mo toren, een race, die wel sensatie gebracht heeft en bovendien de groote verrassing, dat niet de oudsten der stayers, maar Leddy, een der jongeren, zich als eerste plaatste en wel zoodanig, dat men er van mag spreken, dat hij met hoofd en schouders boven de anderen uitstak. Snoek, Schlebaum en Blekemolen zijn in deze race wel zeer tegengevallen, terwijl v. d. Wulp er staat op mag maken, dat hij als een stayer van dit jaar een goede 100 K.M. gereden heeft, al kwam Schlebaum ten slotte toch nog op de tweede plaats. Niettemin heeft de, sportcommissie van de N.W.U. besloten gelet op de prestaties der vijf andere stayers, alleen Leddy naar de wereld kampioenschappen te Zürich af te vaardi gen. Er hebben zich verschillende incidenten voorgedaan, welke tot gevolg hebben gehad, dat èn Spoek èn Kaser zijn afgestapt, maar alle schuld moet op hen zelf worden gewen teld. Leddy was in prima vorm: Snoek kon hem niet houden. Nadat er 30 K.M. waren gereden met Snoek aan den kop. kwam Leddy plot seling opzetten; deze dong naar de eerste plaats. Kaser beging toen de fout om Leddy in de hoogte te dringen in de bocht, maar in plaats dat Leddy losliet, was Snoek wel gedwongen los te laten, daar er anders on gelukken zouden zijn gebeurd. Gevolg: f 50 boete voor Kaser. Snoek was toen reeds vrijwel uit den strijd, maar later ontwikkelde hij toch weer een groote snelheid, hoewel vele ronden achter. Kaser begon daarop Leddy systematisch te coupceren voorbij te komen, hetgeen tot ge volg had, dat Leddy's gangmaker voort durend protesteerde. Wat was het geval. Wanneer Leddy voorbij wilde ging Kaser in het midden van dc baan rijden en zonder groot risico vermocht Leddy dan niet voorbij te komen. Dit duurde lang, totdat Vintges plotseling waarschuwend de vinger naar Kaser uitstak. Snoek vertikte het toen langer achter Kiiser te rijden en liet los, stapte 'af. waarop Kiiser dit ook deed. Beiden kwamen niet meer in de baan en Leddy kon onge stoord z'n schitterende race voortzetten. On weerstaanbaar, in grootschen vorm alle con currenten passeerend, niet één keer maar no. twee zelfs negen malen, hetgeen wat zeggen wil en feitelijk een ongezonde-.' toestand'was in een' rit om het landskampioenschap. Ook Snoek werd beboet met f 50 omdat hij zonder bepaalde redenen was afgestapt en z'n kan sen niet had verdedigd. De groote spanning was na 70 K.M. al Lang uit den rit, omdat Leddy met vlag en wimoe! ging zegevieren: De Hagenaar gleed voort durend als een bliksemflits langs z'n con currenten en het was alsof de anderen stil stonden. Het beeld van den strijd onder de anderen veranderde tegen het einde merk waardig. Blekemolen, die voortdurend nr. 2 had gezeten zakte af en v. d. Wulp kwam naar voren. Die werd tegen het einde be dreigd door Schlebaum en werkelijk wist laatstgenoemde (die langen tijd de vierde plaats had ingenomen) nr. 2 te worden, door dat hij vergoeding kreeg voor een lek bandje. Blekemolen eindigde dus als vierde en Storm die bleef eventjes meer dan 20 banen achter. De goede tijden van den Loosduiner zijn voorbij. De rest van het programma is niet van groot belang geweest en had niets te maken met de N.W.U.-kampioenschappen Wij laten hieronder de verschillende uit slagen volgen: Tripletwedstrijd voor beroepsrijders te ver rijden in drie ritten telkens over 1000 M. Totaaluitslag: 1. Brilman, Ikelaar, Hyzelen- doorn. 2. Bustraan, Hoevens. Krunder. 3. Aandewiel. Wiersma, Slesker. 4. Anspach, Ooms, v, d. Bergh. Wedstrijd voor beroepsrijders en onafhan- kelijken over 6 K.M. met drie klassementen Totaal-uitslag: 1. S. Bouquet (16 pnt.) 2. P. Leene. 3. A. Stephan, 4. J. v. d. Veen, 5. Piets. Tijd 8 min. 37 2/5 sec. Clubkampioenschap van Nederland op de baan: Sprintkampioenschap: le serie: 1 Olympia (10 pnt.), 2. Ulysses (11 pnt.). Tweede serie: De Bataaf (4 pnt.) 2. Ger- mania (6 pnt.) Finale: 1. Olympia (6 pnt.) 2. Bataaf (15 punten). Clubkampioenschap achtervolgingsrace: le serie: 1. Olympia, 2. Germania. Tweede serie: 1 Bataaf, 2. Ulysses. Finale ever 8 ronden (4 K.M.) 1. Olympia. Tijd 5 min. 19 3/5 sec. 2. Bataaf (op 50 M.) Wedstrijd op race-motoren: Totaaluitslag: 1. Herkuleyns (3 pnt.) 2. v. d. Pijl (6 pnt.) 3. Poldervaart (9 punten). Trootstwedstrijd: 1. Bontekoe, 2. Rusten- bach. 3. Vreeswijk. 100 K.M.-wedstrijd achter groote motoren om het kampioenschap van Nederland: 1. Leddy (Ceurremans Sr.) in 1 uur 33 min. 33 2/5 sec. 2. Schlebaum (op negen ronden) 3. v. d. Wulp op 10 ronden. 4. Blekemolen op II ronden en 250 M.) 5. Storm op 25 ronden). Het ligt in de bedoeling van de N.W.U. de volgende renners naar de Wereldkampioen schappen te Zürich af te vaardigen: Moes kops. Mazairac, Franssen, Maas, Aurich en Leddy. Hiervoor is gesticht een fonds voor uit zending van renners naar Zürich in welk fonds door de N.W.U. reeds f 1000 is ge stort. Er is ongeveer f 2000 noodig, die men bij elkaar tracht te krijgen door verdere vrij willige bijdragen. Reeds f 200 is door officials toegezegd. Het ligt in de bedoeling eventueel een zoo groot mogelijk aantal ernners te zenden en zoo vroeg mogelijk. De Zijlstra-partij te Amstedam. (Van onzen medewerker). Het was 11 uur toen de voorziter van de Kaatsclub „Amsterdam" de opgetomen spe lers welkom heette. Aan het slot van zijn toespraak ov .vndigde Van Durei den zil veren wandelbal aan den heer F. Wiersma,. met het verzoek dien bal aan het eind van den strijd te geven aan hem, dfe zich de beste had getoond. Aan den wedstrijd deden mee devereeni- gingen uit: 1 Hilversum. 2 Haarlen, 3 Bus- sum (afgeschreven), 4 Utrecht, 5 Inschede, 6 Den Haag, 7 Zaandam, 8 Amstercam. De strijd tusschen 1 en 2 begon al direct voordeelig voor Haarlem, omdat \an dien kant al dadelijk flink werd aangepikt. Wel gelukte het Hilversum, nog enkele eersten te verkrijgen, maar voor Haarlem vas het winnen weg gelegd. Van de Haarlemmers wist alleen 3rands- ma nog niet goed in vorm te komen. Godijk en Van Dijk leverden verdienstelijk werk. Utrecht kwam zonder strijd op de tweede lijst door afwezigheid van Bussum. Enschedé tegen Den Haag kon onmogelijk spannend worden; daarvoor was de debu- teerende vereeniging npg veel te zwak Zaandam tegen Amsterdam daarentegen gaf een heel ander beeld. Zaandam herin nerde zich bepaald de nederlaag te Den Haag nog, en scheen van plan die te willen wreken. Nadat het Amsterdam gelukt was een half spel te verkrijgen, raakte Zaandam, zoo goed op dreef, dat ze in tijd van een. oogenblik 3 halve spelen vermesterden. Amsterdam kwam nu aan bod en herhaal de de vertooning nu van zijn kant, zoodat de stand werd 3 om 4. Amsterdam eenmaal aan het winnen, ha merde door en wist tenslotte zich als meer dere uit den strijd te doen treden. Het verloop van deze partij was: 76888664806 60. 88642888688 66. In den tweeden omloop kwam Haarlem tegen Utrecht. Utrecht was nog niet in actie geweest, maar weet onmiddellijk de leiding te nemen door het eerste halve spel voor zich in te rekenen, een uitgeslagen bal werd weer „in" geslagen. Dan zet Godijk zich schrap en Van Dijk met zijn uitslag slaat 2 maal boven en de stand is weer gelijk. Utrecht gaat dan uitloopen door zeer sterk spel, waar Haarlem echter niets voor niets van uit handen geeft. Op stand 1 om 3 en 66 is Haarlem ongelukkig door een bal jammerlijk te laten zitten. De stand wordt voor Haarlem gevaarlijk. Godijk en partners zien het blijkbaar in en Haarlem wint weer. De strijd is echt fel. Van beide kanten worclt duchtig gestreden. Als de stand 5 om 2 en 24 is geworden, slaat Van Dijk twee kaat sen tot vlak bij de bovenlijn. Maar aan den opslag missen èn Brandsma èn Godijk en wanneer daarna uit een mooie trie trac slag een bovenslag voor Utrecht groeit heeft Utrecht verdiend gewonnen. Het verloop van deze spannende partij was 2 684468284 50. 4 828880828 52. waaruit wel opgemaakt kan worden dat Haarlem tot het uiterste zijn best heeft ge daan. De partij Den Haag—Amsterdam was alleen in het begin spannend. Toen Amster dam eenmaal de overhand kreeg leek bij de Hagenaars alle élan verdwenen; Amsterdam won na betrekkelijk geringen tegenstand met als verloop: 6 684642082 36. 8 848888848 56. In den derden omloop kregen we dus Utrecht tegen Amsterdam. Enkele voorbarige menschen hadden den wandelbal alweer aan Amsterdam toegedacht, maar de strijd heeft hun geleerd dat wed strijd-uitslagen voorspellen zeer gewaagd kan zijn. Van begin af aan heeft Utrecht dadelijk de leiding. Het heele partuur werkt best, zoowel Walinga aan den opslag als Zwart en De Vries in het perk. Harkema die in de vorige partijen goed werk had geleverd wist de ballen van Walin ga niet te verwerken en ook v. Driestra miste nog al eens het perk. Amsterdam raakt hoe langer hoe meer achter op, en wat niemand had durven denken gebeurde. Utrecht won. 4 88488688= 58. 8 44844862 40. Na afloop reikte scheidsrechter Wiersma den Zijlstra-wandelbal aan de Utrechtenaren over; hij verheugde zich over het feit dat de bal nu werkelijk weer aan den wandel was, na vele jaren in Amsterdam te hebben gerust. Daarna dankte de heer Van Vuren voor de medewerking en belangstelling. Hij sloot hiermee de partij die alleszins geslaagd kan heeten. CRICKET IN ENGELAND De Counly-wedstrijden gaven eenige fraaie scores. Zoo wist Hammond in de ontmoeting Gloucester-Glamorgan weer eens in de drie cijfers te komen. 177 runs kwamen Tan zijn bat; hij was het vooral, die den grondslag' legde voor het prachtige totaal van 434. Gla morgan kon de zaak natuurlijk niet meer redden, maakte in de eerste innings 181 en in de tweede 304. De 28-jarige Essex crack O'Connor deed schitterend werk in den wedstrijd tegen Hampshire. Hij rechtvaardigde zijn keuze voor het Engelsche elftal, door op fraaie wijze 157 te scoren. Ook Nicolls weerde zich dapper; hij bracht het tot 135. Op 505 voor 7 werd gesloten; Hampshire, die het in de eerste innings slechts tot 208 had gebracht, deed later beter. Het wederoptreden van Mead, die na lange afwez'^'ieid weer acte de présence gaf, is aan dit resultaat niet vreemd, immers de veteraan sloeg de bowlery naar alle kanten; hij bleef uit een totaal ?an 308 voor 5 met een feillooze 166 ongeslagen. Lancashire (5029; Iddon 222) deed vrij goed werk door een draw te forceeren tegen Leicestershire (292 en 158 voor 4). Het zit, de clubs der Guns niet erg mee, dit eizoen; nog steeds schommelen de heeren in de mid denmoot van de ranglijst en het ziet er niet naar uit, dat zij spoedig tot h~'. leickr.de - '.oton zullen behooren. Middlesex en Derbyshire hebben nog rteeds de leiding en nu Yorkshire na een zwak begin zich heeft hersteld, wordt de strijd n hoogsten titel zeer interessant. Of Derbyshire zich op deze voor haar zeer hooge plaats zal weten te handhaven, is aan twijfel onderhe vig. de sterkste counties moeten nog worden bestreden, een opgaaf die wel eens te zwaar zal blijken te zijn. UMPIRE,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6