GAAT U MET VACANTIE? HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 3 JULI 1929 UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORTSCHE CAUSERIE. Zandvoort in den zomer. Vlucht de weinige indus trie die we hebben nu ook weg? De begrooting niet goedgekeurd. De duinwandelingen. Ons dorp heeft zijn eigen aardigheden in den zomer en in den winter. Gedurende den langen wintertijd is de Zandvoorter op zich zelf aangewezen, vertoeft hij in zijn eigen kringetje en komt er toe, omdat hij er den tijd voor heeft, om alles en allen te criti- seeren. In den zomer merkt men van de eigenlijke bevolking weinig, omdat dan van vroeg tot laat gewerkt en geploeterd moet worden om het den gasten naar den zin te kunnen maken, wat lang niet altijd een even gemakkelijke taak is. Toch heeft ons dorp ook in den winter een groote bekoring en wij kunnen ons be grijpen, dat er worden gevonden, die meer houden van onze plaats in den winter, dan ln den zomer. Het Zandvoort van dit jaargetijde is het Zandvoort voor den vreemdeling, dien men wil trekken, wil bezighouden en wil trachten ook voor komende jaren te behouden. We doen dat met zijn allen op velerlei manier, maar er kan niet gezegd worden, dat we dat nu juist zoo goed organiseeren. Van een Lunapark b.v.b. moest men te Zandvoort niets hebben. Daartegen had de meerderheid van onzen Raad en zeker ook een groot aantal onzer inwoners ernstige be denkingen. Maar zou dat nu willen zeggen, dat we daarom de instellingen welke op een Lunapark plegen te zijn ook weren? Geen sprake van. We laten ze rustig toe en orga niseeren alleen den boel maar heel slecht. Wij waren tegen een Lunapark, dat we in een bepaalden geest zouden hebben kunnen doen exploiteeren, maar we geven toestem ming tot het innemen van een standplaats aan tal van dingen die in een Lunapark thuishooren en we doen dat zoo, dat schots en scheef een inrichting wordt neergeplakt, waardoor we het geheele dorp een ietwat rommelig aanzien geven. We hebben het meermalen gezegd geen wonderaars van Lunaparken te zijn, maar ons te kunnen indenken dat er tal van men- schen gevonden worden, die het onschuldige vermaak van een Lunapark ambieeren boven ander vermaak. Natuurlijk hebben verschil lenden bezwaren van zedelijken aard en zijn zij daarom principieele tegenstanders van dergelijke inrichtingen. Maar zoo zouden we in alle gemoedelijkheid willen vragen is een dergelijk standpunt in dezen tijd in alle consequenties door te voeren? Dat kon in een badplaats als Zandvoort nu eenmaal niet. We zouden er dan toe moeten komen om allerlei andere zaken eenvoudig te verbieden we noemen slechts de dan cings, bars, cabarets enz. enz. En hoewel ve len zeker geen bewonderaars van dergelijke inrichtingen zijn, niemand heeft ooit ge poogd ze te doen sluiten en verbieden. Wat maar gelukkig is ook, omdat onze badplaats zonder die inrichtingen nu eenmaal niet meer te exploiteeren zou zijn. Wij zouden de vraag willen stellen: is een Lunapark etc, minder verheffend dan een baby-show? Wij gelooven het niet, maar toch hebben wij geen stemmen hooren opgaan om dat te verbieden, al zou schrijver dezes, indien hij ook zoo bevoorrecht was daarover mee te mogen beslissen liever een babyshow verbie den dan een Lunapark. Een babyshow lijkt ons een der ergste uitwassen van den mo dernen tijd, evenals het ophemelen van een „Miss" van dit of dat land, die voor de mooiste vrouw van haar land moet door gaan. Maar gelukkig krijgen we dit seizoen ook nog betere shows, dan.de zooeven genoemde wedstrijd „wie de mooiste baby is". De Zandvoortsche Feestcommissie, die met heel gebrekkige middelen moet werken en vaak niet den steun geniet dien zij verdient, zal weer een bloemencorso organiseeren, waar van we hopen dat de deelneming grooter zal zijn dan verleden jaar het geval was. De 'toegewijde ijver waarmede deze commissie werkt verdient dat ten volle. Verder organi seert het sportblad „Sport en Beeld" een „Concours d'élégance" en een Behendig heidswedstrijd voor automobielen. Daarvoor bestond voor enkele jaren een groote be langstelling, die, naar mij hopen, inmiddels weer zal toenemen. Een andere „show" waarop we de aan dacht willen vestigen zijn de feesten welke onze kranige gymnastiekvereniging „Oefe ning Staalt Spieren" organiseert en waar voor wij van harte wenschen, dat het finan cieel resultaat beter zal zijn dan enkele jaren geleden. Zandvoort in den zomer heeft ont spanningsgelegenheden en vermakelijkheden noodig. Het kan er eenvoudig niet buiten. Maar we herhalen: de organisatie moet goed zijn. De organisatie is bij de drie laatstge noemde verenigingen en instellingen zeker in goede handen. Maar ook het bestuur on zer gemeente had het begrip van juister organisatie moeten verstaan en liever moe ten besluiten een Lunapark dan hier en daar een in een Lunapark thuis behoorende in richting toe te laten. Zandvoort heeft als aantrekkingskracht voor den vreemdeling zijn machtig strand en de oneindige zee. Laat het begrijpen, dat als onze gasten daarnaast onspanning en vermaak willen zoeken, ze die moeten kun nen vinden, maar: uitstekend georganiseerd. meente staat de Raad. En zijn onze inlich tingen juist, dan is noch in geheime verga dering, noch in een andere bijeenkomst van den Raad ook maar met een enkel woord over deze plannen gesproken. Hebben dus B. en W. de voorstellen van den heer Vught afgewezen, dan moeten wij toch opmerken, dat de heer Vught dan toch eerst zich tot den Raad had moeten wenden en eerst daar na een beslissing omtrent bouwen te Haar lem en verplaatsing van zijn fabriek moeten nemen. Het komt ons onbegijpelijk voor, dat „het gemeentebestuur serieuse plannen heeft af gewezen, maar het is ons ook niet duidelijk dat als het bedoelde firma werkelijk ernst was zij zich zoo spoedig heeft laten ontmoe digen. In de a.s. zitting van den Raad zal wel blijken wat er aan de hand is, omdat het raadslid Druijf voornemens moet zijn ter zake een interpellatie aan te vragen. ZANDVOORT DE MEDAILLES VOOR O. S. S. In de etalage van den heer D. Vader, bloemist Kerkstraat no. 38, zijn de medailles geëtaleerd, die beschikbaar zijn gesteld voor de wedstrijden ter gelegenheid van het zil veren jubileum van O. S. S. op 7 Juli a.s. NED. HERV. KERK. Door het Kiescollege der Ned. Herv. Ge meente alhier is beroepen tot predikant Ds. H. Tromp te Heerlen. SPORT EN SPEL INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CU. per regel. Laat U dan eerst uw garderobe uitstoomen of ontvlekken en oppersen in HOEING'S STOOMERI Ged. Oude Gracht 11 Schcterweg 5<k Tel. 10382—10873 8 Vóór de reis als nieuw terug. Gedeputeerde Staten hebben voorloopig hun goedkeuring aan de begrooting onthou den en o.m. inlichtingen gevraagd hoe de Raad en toe gekomen is de vermenigvuldi gingsfactor op 1,8 te stellen. We hebben zoo het gevoel, dat een duidelijke motiveering, die op het gebied van financlëel beleid sterk staat, moeilijk te geven zal ztfn en heel wat voetangels en klemmen omzeild zullen moe ten worden. Toch zal dat noodzakelijk zijn. Nu de in lichtingen eenmaal gevraagd zijn, zullen B. en W. en de geheele Raad met hen zich niet met een „dooddoener" van deze belangrijke zaak kunnen trachten af te maken. Wij voorspellen bij voorbaat een geheime zitting, vooral omdat ook tal van raadsleden reeds op het verstrekken van verschillende gegevens hebben aangedrongen. Het heeft zeker vele liefhebbers van een wandeling door de duinen een genoegen ge daan, dat de Directeur der Amsterdamsche waterleiding voor den op hem uitgeoefenden aandrang is bezweken en besloten heeft ook te Zandvoort dagkaarten a 0.10 verkrijg baar te stellen. Deze maatregel zal zeker door onze badgasten, maar evenzeer door ve len onzer bewoners hartelijk worden toege juicht. Alleen zouden we het Zandvoortsche ge meentebestuur met aandrang willen verzoe ken deze kaarten niet op de secretarie te laten afhalen, maar op het politiebureau. Wandelingen in de duinen worden in den zomer vaak gemaakt ais het weer te guur is voor het strand. Heeft het dan 's morgens geregend, maar klaart het weer tegen den middag op, dan kan men op de. secretarie niet meer terecht. Dergelijke bepalingen kunnen in een gemeente als de onze nooit te soepel worden toegepast. HAARLEMMERMEER ZWEMMEN VERBODEN. EEN BAD- EN ZWEMINRICHTING NOODZAKELIJK. Gedurende de laatste paar jaren was de jeugd te Hoofddorp gewoon om bij warm weer te gaan zwemmen in de waterplas na bij de vuilnisbelt langs den Kagertocht. De liefhebberij bleek wel zeer groot zijn; hoewel een geschikte gelegenheid ont brak om zich behoorlijk te ontkleeden kwa men jongens en meisjes en zelfs oudere per sonen daar een had nemen. Nu in den afgeloopen winter een nieuw gat werd gegraven omdat grondspecie noodig was voor het dempen van den Kruistocht en dit gat tegelijk, zoo werd gemaakt dat het desnoods als zwembassin zou kunnen worden geëxploiteerd, was de zwemlustige jeugd al vast zoo vrij geweest om daarmee een proef te nemen. Velen hebben gezegd dat het water er frisch is en de ruimte en diepte voldoende om eer heerlijk te zwemmen, maar tegelijker tijd werd geklaagd over dezen verkeerden toestand, dat er geen behoorlijke kleedge legenheid is. Deze klachten zijn nu zoo vermeeerderd dat de burgemeester als hoofd der politie be sloten heeft om het zwemmen daar te ver bieden, wat wel een teleurstelling zal zijn voor velen oomdat een betere plaats moei lijk te vinden is. Uit het bovenstaande blijkt wel hoe nood zakelijk het is dat er spoedig een bad- "T zweminrichting komt. BENOEMING RAADSLID. De heer J. Vreeken nabij Aalsmeer alhier door den voorzitter van het hoofdstembureau in de plaats van den heer G. Gerritse (S. D. A. P.) benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad van Haarlemmermeer, heeft deze benoeming aangenomen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: De Droog, Rozemarijnsteeg 14, armband. Schouten, Heerenstraat 15, actetasch met inhoud; Priesman, Gasthuislaan 32, porte- monnaie met inhoud; Zonneveld, Amster- damschevaart 126, idem; Bormberg, Rozen- prieelstraat 12, tompouce; Jansen Vijfhui- zerdijk 150 Haarlemmermeer) pakje met stof; Bakker, Scheperstraat 14, bankbiljet; v. d. Veld, Houtvaartpad 24, kinderbroekje; Vroom, Tetterodestraat 18, broche; Quee. Hagestraat 19a, kinderbril; Vink, Goetzee- straat 17. tabaksdoos, Govers, Keizer Karei- straat 22, duif (genummerd), Nessen, Ken- nemerstraat 60, gewicht, Kennel Fauna, her dershond, gebracht door Hol, Baan 1, zwarte kat gebracht door Siem, Kleverparkweg 26,. grijze kat, gebracht door v. Steijnen, Ged. Schalkburgergracht 97, Kennel Haerlem, boomstraat 47, zwart-witte kat, gebracht door Servaas, Kloosterstraat 43, Hardesmets, Sophiastraat 2 rood, lorgnet; Verdam, Spaarnwouderstraat 4 rood, mantel met vest, Goedhart, Godfriet van Bouillonstraat 43, medaillon, Keppel, Schreveliusstraat 48, idem; Bureau van Politie, Smedestraat, mo tornummerplaat, Rees, Oranjestraat 159, sleu tels, Journa Anjelierstraat 27, gym. schoen; v. Norden Olycanstraat 11, kinderschoentje; Wed. Omans, Elzenplein 7, rijwielbelasting- merk, v. Wiegel, Spionkopstraat 46, idem; Schabbink, Papentorenvest 40, idem, Sieriks, Schoterboschstraat 3, rozenkrans; Steven, Hazebroekstraat 8, idem; Vrieze, Voorhelm straat 9 rood, idem (ged. aan het Bur. van Politie, Smedestraat); Van Zanen, Linscho- tenstraat 65, riem. Het lijkt er naar, dat de eenige fabriek van apparaten die we te Zandvport hebben, n.l. de weegschalen- en instrumentenfabriek van den heer Vught onze gemeente gaat ontvluchten. Zijn we wel ingelicht, dan zou deae firma aan het gemeentebestuur ver zocht hebben haar tegen bepaalde condities in plan Noord een stuk grond af te staan, waarop zij een groote fabriek wenschte te bouwen, waar voor ongeveer 300 personen arbeid zou zijn. De firma zou de bedoeling hebben gehad om gedurende den winter Zandvoortsche arbeiders in dienst te nemen, seizoenarbeid gedurende de maanden dat Zandvoort telkenjare door groote werkloos heid wordt geteisterd. De oplossing van het werkloosheidsvraagstuk zou dan wel niet volkomen geweest zijn, maar de werkloos heid zou toch belangrijk zijn verminderd. Dé heer Vught beweert nu, dat de on derhandelingen met het gemeentebestuur niet tot een gunstig resultaat hebben ge leid en dat thans deze fabriek in Haarlem zal worden gevestigd. Nu zou dit als de bewering van deze firma juü<; is het gemeentebestuur als een onvergeeflijke fout kunnen worden aan gemerkt. Maar wie is het gemeentebestuur? Het college van B. en W? Wij beweren van niet. De wet' zegt, dat aan het hoofd der ge- BEVERW1JK BRAND IN EEN BAKKERIJ. Dinsdagmiddag ontdekte de heer M. dat in z'n roggebroodbakkerij in de Koning straat hoek Wilhelminastraat brand was ontstaan, vermoedelijk doordat een vonk uit den oven in een nabij dien oven liggende hoeveelheid mot was geraakt. Toen de heer M. den brand ontdeke, had de transportkoker, langs welken de mot van den zolder naar de bakkerij wordt gevoerd, reeds vlam gevat. De heer M. maakte direct alarm. Spoedig arriveerde de brandweer met de motorspuit. Op dat oogenblik sloegen de vlammen reeds uit het dak. Klaarblijkelijk had ook de voorraad mot op den zolder reeds vlam gevat. Met twee slangen op de motor spuit werd het vuur bestreden. Door het energiek optreden der brandweer onder lei ding van den commandant den heer Blom was vrij spoedig gevaar voor uitbreiding ge weken. Het duurde echter geruimen tijd voordat de brandweer het vuur in de bakkerü <>r,dar de knie had. Toen ongeveer half vier de brand ge- bluscht was bleek dat de bakkerij aan de achterzijde gedeeltelijk en de zolder vrijwel geheel uitgebrand was. Verzekering dekt de schade. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen). HET CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP. DE MINISTER VAN OORLOG KOMT. Het vanwege de vereeniging „Vooruit" op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddorp op Donderdag 18 Juli a-s. te houden een- daagsch concours-hippique, belooft weder een schitterend succes te worden. Er zijn veel prijzen en medailles toegezegd, o.a. door het koninklijk huis. De Minister van Oorlog, de heer Lambooy hoopt het paardensportfeest bij te wonen. VEREENIGING „HAERLEM". Wij ontvingen het jaarverslag der Vereeni ging „Haerlem" over 1928, waaraan wij in ons verslag van de jaarvergadering dier ver eeniging reeds eenige bijzonderheden ont leenden. Het verslag is verlucht met drie afbeeldin gen: De 7 trapjes, Ged. Oudegracht tusschen Drossestraat en Zuiderstraat, 1901, naar een teekening van J. Visser; het Spaarne gezien van de Turfmarkt vóór het bouwen van het pand der firma Vroom en Dreesmann en het Spaarne gezien van dezelfde plaats na het bouwen van genoemd pand. PLUIMVEE- EN KONIJNEN-VEREENIGING „NUT EN SPORT". Zondag hield bovengenoemde vereeniging een excursie op het gebied van konijnenteelt naar Rotterdam en omstreken onder leiding van den heer W. G- Quax, Secretaris. Te 7 uur vertrokken de leden per autobus uit Haarlem en arriveerden te 10 uur ln Rotterdam. Daar brachten zij bij verschillen de konijnenfokkers een bezoek, waarover zij zeer voldaan waren. Ook werd een bezoek gebracht aan de Hollandsche Angora Fok kerij te Poortugal, waar ongeveer 600 ango ra's werden bewonderd, welke werden gefokt voor de wolproductie. Na alles bezichtigd te hebben, werd voldaan huiswaarts gekeerd. DE LITTERAIRE NALATENSCHAP VAN JAN TOOROP. Mevr. Ch. Toorop heeft de litteraire nala tenschap van wijlen haar vader den schilder J. H. Toorop (bevattende zijn briefwisseling, boeken en tijdschriftartikelen die op hem betrekking hebben, aanteekeningen van zijn hand, enz.), aan den staat der Nederlanden ten geschenke gegeven, ter plaatsing in de Koninklijke Bibliotheek. De minister van onderwijs, kunten en we tenschappen heeft haar voor deze zeer ge waardeerde schenking den dank der legee- ring betuigd. JUBILEUM. Donderdag 4 Juli hopen de heeren J. P. van Garderen en P. J. Harkmans, beiden poetsers aan de Centrale Werkplaats, den dag te herdenken dat zij voor 25 jaar in dienst kwamen bij de Spoorwegen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: v. d. Meulen, Jel- gersmastraat 29, armbandhorloge; v. d. Weij- den, Haarlemmerliedestraat 17, portemon- naie; Minsol, Kleverparkstraat 25, idem met inhoud; v. Roon, Ted. v. Berkhoutstraat 9rood, R.K. gebedenboekje; de Mon, Sacnre- damstraat 62zwart, badpak met handdoek; Muusse. Ruychaverstraa'c 26zw., dasspeld: Reis, Rollandstraat 10, geldstukken: Kennel Fauna, hond (zwarte Taks) gebracht door: de Jong, Zijlweg 20A, (Overveen); kat (zwart wit) gebracht door: v. Leeuwen, Gr. Heilig land 33; Londo, Spionkopstraat 40, lorgnet; Bur. v. Politie. Smedestraat, muilkorf; Mul der, Oost-Indiëstraat 73, trekband v. land- meteer; Bur. v. Politie, Smedestraat, touw. tasch met inhoud, sleutel van een melk- kraan en een huissleutel: Noow, v. d. Vinne- straat 31, rijwiel; v. d. Zwan, Geweerstraat 43, rijwielbelastingmerkIedema. Koolsteeg 22, idem; Kerkvliet, Zijlstraat 85, idem: v. Zwieten, Busken Huetstraat 28, rozenkrans. WATERPOLO. ZIANnAARLEM (3—1). Beide zeventallen verschijnen geheel vol ledig. De opstelling van Haarlem is als volgt: N. N., W. Hölsken, C. van Ellinckhuyzen, A. Liezenberg, C. Zeeman, H. Pieters, J. v. Hemsbergen, Haarlem is het eerst bij den bal: een snelle aanval volgt, doch de keeper redt. Het spel gaat snel op en neer. Zian is iets sterker en weet dit vóór rust in twee goals uit te druk ken. (20). Zian komt na rust sterk opzetten, maar de Haarlem-achterhoede staat pal en zet steeds haar voorhoede weer aan het werk. Pieters lost eenige onfortuinlijke schoten, waaruit een scrimmage ontstaat tusschen den Zian-keeper en Van Hemsbergen. Laatst genoemde verkleint den achterstand. (21). Zian begint dan het Haarlem-doel te be kogelen, terwijl Haarlem voor den gelijkma ker strijdt totdat Zian even vóór het eind er 3l van maakt. De stand blijft verder onveranderd. COMPETITIE-WEDSTRIJDEN II V. G. B. Donderdagavond worden in de Gemeente lijke zweminrichting aan de Kleverlaan twee wedstrijden gespeeld voor dc competitie van den N. Z. B., H.V.G.B. I ontvangt het sterke H.Z. en P. C. (Den Haag), terwijl H.V.G.B. II uitkomt tegen Neptunus III uit Zaandam. De eerste wedstrijd vangt aan te 8 uur. LAWNTENNIS. STOOP'S TOURNAMENT Uitslagen van Dinsdag. Heerener.kelspelRoeland sl. v. d. Klas horst 61. 6—i: Roeland sl. De Crauw 63, 64: Kotte sl. Groeneveld 6—0, 61. Damesenkelspel: mej. v. Beaumont sl. mej. v. d. Haan G—2. 1—6, 6—3. Gem. dubbelspel: mej. v. d. Stadt en Kotte sl. mevr. Kiihn en G. Aanstoot 86, 57. 63; mevr. Lodder en De Kamper sl. mej. Reyenga en Denijs 1715, 61; mej. Vliegen en v. d. Stadt sl. mevr. en den heer Eggers- man 63. 63; mej. Redeker en Blom sl. mej. Povel en Allard, 119, 64; mej. J. v. Laer en v. d- Klashorst sl. mej. Berneveld en Liezenberg 61, 61. Heerendubbelspel: Stoel en Terlaag sl. v. Dooren en De Kruyff 64, 60; Verwey en Verhagen sl. Knuyt en Storkmeyer 64, 6—2. Damesdubbelspel: mevr. Kamerbeek en mej. v. Beamont sl. mej. v. Gelder en mevr. Zwang 61, 64; mevr. Kühn en mevr. v. Huysstee sl. mevr. Spronk en mej. v. Nop 7—5, 6—2. Troosttournooi Heerenenkelspel: Nieman sl. v. d. Stadt 6—0, 2—6, 6—2; Baay sl. Mettau 6—2, 6—4. Damesenkelspel: mej. Redeker sl. mej. v. d. Weg, 6—1, 6—0. DAMMEN. OM DE CLUBKAMPIOENSCHAPPEN DER HAARLEMSCHE DAMCLUB. Dinsdagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen der Haarlemsche Damclub voortgezet. De uitslagen waren: De Jong wint van F. A. Berkemeier; G. L. Gortmans wint van J. B. Sluiter Jr. en J. W. van Dartelen verliest van J. B. Sluiter Jr. PROMOTIE-DEGRADATIE HOOFDKLASSE- 2DE KLASSE. De Damclub Haarlem slaat de Dam club Bussum. Dinsdagavond speelde te Amsterdam voor de promotie- en degradatie-competitie van den Nederl. Dambond (afdeeling Noord) de Damclub Haarlem I (Nr. laatst der hoofd klasse) tegen de Damclub Bussum I (kam pioene der 2de klasse). Na een zeer spannepden strijd wisten de Haarlemmers een zeer kleine overwinning te behalen. De gedetailleerde uitslag luidt: Damclub Haarlem I—Damclub Bussum I. Haarlem. Bussum. VOORTTRNERS -EXAMEN. Zooals wij reeds hebben medegedeeld, neemt de Kenncmer Turnkring voor leden van aangesloten vereenlgingen deze week de examens af voor voorturnster en voorturner volgens de regelen daartoe vastgesteld door hel K.NG.V. Het examen voor voorturner ls nu geëin digd. Namens het K.N.G.V. was de heer J. Hop tegenwoordig, terwijl de commissie werd gevormd door de heeren T. Dekker, C. Nieuwenweg, R. Verwers en B. J. Wieland Los. Alleen voor den 2en en 3en graad werd geëxamineerd; resp. 2 en 5 heeren onder wierpen zich daaraan. Hun opleiding was geregeld door den heer G. Borkent voor de Technische Commissie van den kring. Voor den len graad bestond indertijd te weinig animo. De candidaten werden onderzocht op les geven, theorie gymnastiek, theorie athletlck en spel. en eigen werk. Zoowel uit den 2en als uit den 3en graad moest een candidaat worden afgewezen. Voor den 2den graad slaagde W C. de Reus (Concordia te Haarlem) en voor den 3en graad slaagden J. Pirovano (Sparta te Vcl- sen), W. Tabernal (Turnvereeniging Sant poort), c. Guit (Bato te Haarlem) en J. Meier (Bloemenöaalsche Gvmnastiekver- eeniging). SCHIETEN. WEDSTRIJD BURGERWACHTEN De Kring „Kenncmerland-Zuid" van den Bond van Burgerwachten heeft haar jaar- lijkschen kringwedstrijd op Zaterdag 6 Juli en Zondag 7 Juli uitgeschreven op de banen te Overveen. De burgerwachten van Haar lem, Bloemendaal en Velsen nemen hieraan deel. De wedstrijd bestaat uit korps en perso neel en is, zooals reeds vele jaren gebruike lijk is. onderverdeeld in vier klassen, name lijk veteranen, klasse A. B en C. POSTDUIVEN. DE SNELPOST. Bovengenoemde Vereeniging hield een wedvlucht van Orleans, afstand 535 K.M. De dieren werden te 8.40 uur in vrijheid gesteld. Zij kwamen als volgt aan: M. Luyken 1, P. Martens 2. 7, 9. 10, 14. C. H. Stappers 4, 11. 15, 18, W. Klumper 3. J. Hom mers 5, 16, J. Zomerdijk, 8, 13, 17, P, Vergers 19, J. v. d. Linden 21. Eerstgetoonde duif 6,15,59. 927 M. per minuut. Laatste duif 9.14.40. Haarl. Postduivenbond. Wedvlucht van Chateauroux, afstand 655 K.M.; in concours 507 duiven. Losgelaten 6.30 Z.W. wind. Snleheid 1485 meter per minuut. Jac. Kuperus 1 31. J. Radsma 2 22. F. Krijgsman, 3. A. II. Flkkert 4 34. Gebr. dc Leeuw 5 90. J. B. Nieuwenberg 6 42, J. do Vries 7 21 43 81. J. Tienstra 8 41, J. J. Hart 9 67, M. Riebeek 10, H. P. v. d. Pol 11 82. C. Kaatee 12, H. Keerwolf 13 26, L. GimbrOre 14 71, J. F. Harmsen 15 77. P. C. de Wilde 16, P. H. Boeree 17 60 61, A. Schuiten 18. W. Klum per 19 33 59, J. v. d. Linden 20. P. Martens 23 78, E. Paap 24, W. H. Spoor 15 85, J. Zo merdijk 27 29, H. Boersma 30. P. J. M. van Tetering 32, Joh. v. d. Pol 35, 37, A. v. d. Werg 36, P. Stokman 38. H. Roosdorp 39. M. Grifffioen 40 95. J. Libbenga 44 75, M. Mes 45, P. v. d. Pol 46 68 96, N. Leuven 47 92. B. H. Gort 48 79. J. Broekhof 49 63, C. J. van Tongeren 50 84. Th. Cornet 51 52. H. Stap pers 53. R. Slot 54. J. F. v. Duijn 55 73, Ed. v. Bree 56. II. Voogt 58, A. Selhorst 62, W. Wei- dema 64, Th. Mens 65, D. Koning 66. Gebr. Laarman 69. W. Eekhof 70. J. W. v. d. Horst 72, J. Klumper 74, H. Koelemeijer 76, J. Harmsen 77, H. Holsken 80, L. v. Bragt 83, 100, L. van Mcurs 86, F. v. Kleef 88, A. Vcr- donschot; 89, M. Burger 91. J. Groot 93. A. Eveleens 94, W. Draayer 57 97, M. C. Fchrcs H. W. Zitman—J. Knecht Chr. F. Visse—P. L. Keesom D. A. van Abs—P. Schaap G. P. Heck—A. v. d. Waay J. LycklamaJ. v. d. Berg H. A. van Abs—Joh. Klein A. M. BerghuysJ. Bode J. van BerkumG. J. v. d. Berg R. C. Broekmeijer—A. Beugelaar W. Palmer—D. Beugelaar 2—0 1—1 0—2 1—1 2—0 2—0 0—2 2—0 0—2 1—1 Totaal 11—9 voor Haarlem. GYMNASTIEK. HET JUBILEUM VAN O. S. S. TE ZANDVOORT. Men schrijft ons nader ter aanvulling van de door ons reeds gepubliceerde mededeelin- gen: De nationale Gymnastiekwedstrijden, welke worden gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig beslaan der Gymnastiekvereeniging „Oefening Staalt Spieren", alhier, beloven een groot succes te zullen worden. Zondag 7 Juli a.s. 's morgens half 9 vangen de wedstrijden waarvoor 25 verschillende vereenigingen en 103 dames en 55 heeren in schreven aan op het terrein van de Zand voortsche Voetbalvereniging „De Zee meeuwen". Zaterdagavond 6 Juli heeft de eere-avond plaats in gebouw „Central", Stationsplein, terwijl de medewerking van een keurtroep verzekerd is. In optocht zullen de deelnemers van het feestterrein Zondag 7 Juli om 12 uur voor de Officieele Ontvangst door het Gemeente bestuur zich naar het Raadhuis begeven, voor welken optocht medewerking werd ver kregen van de Muziekkapel „Zandvoort" de Kapel „Ober-Bauern". Prachtige prijzen, waarbij die van H.M de koningin, Z. K. H. Prins Hendrik, H. M. de Koningin-Moeder, Z.Exc. den Commissaris der Koningin in Noord-Holland, den Burge meester H. van Alphen. het Gemeentebe stuur, Kon. Ned. Gymnastiek Verbond, Ken- nemerturnkring, Haarlem's Dagblad on vele andere, werden beschikbaar gesteld. Deze prijzen zullen van a.s. Zaterdag af worden ge etaleerd bij den heer D. Vader, bloemist, Kerkstraat. Gaarne wekken wij de bevolking op de feestvreugde te helpen verhoogen door het uitsteken der vlag, terwijl wij van ganscher harte hopen, dat het weer gunstig moge Uitslag der wedvlucht van Orléans. af stand 535 K.M. Losgelaten 8.40. Noord-Wes tenwind, in concours 885 duiven. Snelheid 938 per minuut. H. M. Willemsc 1, J. J. Petri 2 4. M. P. Luijken 3, P. A. Bosse 5, C. Koning 6 46. H. Fikkert 7 24 4 8 58 98, H. Boersma 8 28. P. Kroon 9 66, J. W. Radsma 10 30. J. F. Bonke 11, Gebr. de Leeuw 12, P. de Wilde 13 68. B. Zonneveld 14, A. B. v. Straatcn 15. P. Stok man 16 43 74, H. Holsken 17 29. J. Verver 18 23, P. H. Boeree 19 62 87 89, A. van Zadel 20 73, P. Martens 21 60. L. Gimbrèrc 22, B. Gort 25, Joh. v. d. Pol 26 53 67 01, J. Tien stra 27 55, A. J. v. Tongeren 31, M. Riebeek 32 63, F. J. Harmsen 33 59, Ed. v. Bree 34. R. Slot 35. J. de Vries 36 44, 100. P. J. van Daa- len 37 65 57. W. Klumper 39, H. Stappers 40, P. Koning 41, P. Blommaert 42. J. Hommers 45, M. Mes 47, H. Keerwolf 49, G. Pcschar 50, H. v. Alphen 51. A. H. Fikkert 52 79, J. Lib benga 54 81, G. Kop 56, J. Th. Bakker 01. Th. Cornet 64. C. J. van Tongeren 72 90. H. Roos dorp 75, W. Keur 76 83, Nleuwenburg 77, A. Schuiten 78 85, L. v. Bragt 80, W. van Huis 82, Th. Reep 84. W. Weldema 86. J. J. Hart 88, J. Heintjes 92. F. Krijgsman 93. M. Grif fioen 94, W. Bakker 95, J. Zomerdijk 96, S. Heitlager 97. DE LUCHTGIDS. Bij de wedvlucht van Orleans werden dc navolgende prijzen behaald: J. Radsma 1, 5, A. J. Timmermans 2, 22; B. H. Gort 3. 15, 18, Joh. v. d. Pol 4, 8, 10. 14, 25;'Ed. van Bree 6; J. Harmse 7. 9; Th. Cornet 10. K. Wits 12, 28; L. v. Bragt 13; J. v. d. Klugt 16; Th. Cramer 17; H. Koelemeijer 19, 20; J. van Duijn 21; H. Bannink 23, 32; W. Spoor 24, 29, 31; J. Leurs 26, 30; J. Lasschuit 27. DE SNELVLIEGER. Uitslag der wedvlucht van Orléans, af stand 535 K.M. De duiven werden losgelaten met Noord-Westenwind. De prijzen werden als volgt behaald- J. J. Petri 1. 2; P. A. Bos se 3; II. Fikkert 4, 6, 10. 12. 18; H. Holsken 5, 7; B. Slot 8; P. J. van Daalen 9, 11, 13; C. J. van Tongeren 14, 15, 17, 19: H. v. Roosdorp 16. Snelheid 938 meter per minuut; le duif '6—9—7; laatste duif 7-^15—17. „DE REISDUIF" TE HAARLEM. Uitslag der wedvlucht van Orléans, afstand 536 K,M. Los 8.40 uur. Eerstgetoonde vogel 6.35; H. Broersma le en 8e prijs; P. Kroon 2e, 14e, 26e prijs: P. de Wilde 3e, 13e prijs; B. Zonneveld 4e. 17e prijs; A. B. van Slraa- ten 5e prijs; J. Verver 6e, 7e prijs; P. A. Blommaert 9e prijs; H. van Alphen 11e, 20e en 22e prijs: J. Libbinga 10c. 15e prijs; J. Th. Bakker 12e, 27e prijs; H. Boogaard 16e prijs; A. van Lit 18e prijs; A. Schijvenaar 21e prijs; G. Jansen 23e prijs: G. J. van Leeu wen 24c, 25e prijs.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11