HAARLEM'S DAGBLAD ®1E>H© VAN OUDE TIJDEN. BURGERLIJKE STAND RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 6 JULI 1929 ZESDE BLAD Honderd jaar geleden, in April 1829, had den de leerlingen der klinische school alhier juist het vierjarig bestaan hunner almater feestelijk herdacht. Ook des tijds kon de jeugd ongeduldig zijn. Deze studenten kon den niet wachten totdat het eerste lustrum was verstreken. Reeds de vierde verjaardag meenden ze, mocht niet ongemerkt voorbij - gaan. Intusschen, het moet erkend worden, er was reden om blij te zijn. De jonge school bloeide. Juist in dit jaar hadden zich 29 leerlingen laten inschrijven, een getal dat later niet meer is bereikt. De instelling voor zag blijkbaar in een bestaande behoefte, en de lust om geneesmeester te worden bleek groot te zijn. De oprichting dezer genees-, heel-, ver los- en artsenijkundige scholen, zooals de eigenlijke naam der nieuwe instellingen van onderwijs luidden, beteekende een schrede voorwaarts op den weg der ontwikkeling van het geneeskundig onderwijs in ons vader land. Dit beseften allen, die op Dinsdag 5 April 1825 in de Luthersche kerk bijeen wa ren ter bijwoning van de plechtige inwijding der Haarlemsche klinische school. Hier had den plaats genomen, behalve de lectoren met him leerlingen, een commissie uit Ge deputeerde Staten, het voltallige Dagelijksch Bestuur der stad, een aantal leden van de Rechtbank, de leden der Provinciale Ge neeskundige Commissie, de regenten van het St. Elisabethsgasthuis, nagenoeg alle genees- heeren uit de stad en uit de omgeving, bene vens een menigte andere belangstellenden. Voor deze aanzienlijke schare ontvouwde een der lectoren, Dr. J. A. Van Bemmelen, zijn denkbeelden „over den weldadigen invloed van het openbaar onderwijs op de uitbrei ding en volmaking van alle de onderschei dene vakken der geneeskunde." Het aan de nieuwe school te geven onderwijs bedoelde verheffing der geneeskunde en vorming van bekwame genees- en heelmeesters, verlos kundigen en apothekers. Welke waren die onderscheidene vakken? De Series lectionum vermeldt: Pathologie en Therapie, Materies medica, Anatomie en Physiologie, Heel- en Verloskunde, schei- en Artsenijmengkunde, Natuurkunde. Voor elk dezer groepen was een aantal lectoren be noemd, van wier namen ik enkele noemen wil. Hun eerste voorzitter was de heer Beeke, hun permanente secreiaris de heer Beets. Dr. Beeke en zijn mede-lectoren De Wilde en Van der Wissel, stonden bekend als man nen die, niettegenstaande een drukke prak tijk, gelegenheid vonden hun studiën voort te zetten. Beets, bekwaam apotheker in de Koningstraat (thans nos. 38-40, het geboor tehuis van Nicolaas), tevens scheikundige, had zich een goeden naam in de weten schappelijke wereld verworven door de uit gave van zijn handboek: „Grondbeginselen der artsenij mengkunde, toegepast op de Pharmacopoea Batava", en dbor die zijner door het Nut bekroonde „Volksscheikunde". Voorts doceerden hier Dr. Van Bemmelen, reeds vroeger praelector in de ontleedkunde, wiens voordrachten in het gezelschap „Oefe ning in Wetenschappen" zeer de aandacht trokken; de heeren Broos, Logeman en anderen. Reeds voor de oprichting der klinische school gaf de heer van Bemmelen van stads wege les in de ontleedkunde. Immers in de achttiende eeuw was men evenmin blind voor de gebrekkige opleiding der heelkun digen ei\ der apothekers en de pog'ngen die werden aangewend om daarin verbetering te brengen hadden menige nuttige instel ling in het leven geroepen. Haarlem bezat een kruidtuin, in 1696 aangelegd in de Nieuw- stad, in 1721 verlegd naar het pleintje van het Prinsenhof. Een tuin, waarin een groot aantal geneeskundige planten werd gekweekt en die zoowaar een oranjehuis bezat. Rustig, vriendelijk plekje, in 1825 ter beschikking gesteld van den lector in de schei- en artse nijmengkunde, waarom moest ge van uw schoonheid inboeten toen de hortus overbo dig was geworden. Hoe is er in omgehakt ten behoeve der tentoonstelling van Nijverheid in 1861, die de mooiste boomen deed vallen; hoeveel kleiner was hij geworden, nadat hij twee jaar later een deel van grond had moe ten afstaan aan een school. In het Prinsenhof bevond zich sedert 1799 ook een Theatrum anatomicum, waar een geneesheer met den titel van praelector, ge regeld lessen in de ontleedkunde gaf en des winters demonstreerde op lijken. Hij had de beschikking over een mikroscoop en een verzameling mikroscopische praeparaten. Zijn lessen werden gevolgd door leerlingen chirurgijns en door belangstellenden, die te gen betaling toegang konden verkrijgen. Dan was er nog een laboratorium, waar aan leer ling-apothekers onderwijs werd gegeven in de pharmaceutische chemie. Zoo bezat Haarlem een hoogeschool met één faculteit in het klein, en het Prinsenhof, waar ook de Latijnsche school stond, was haar „quartier latin". Al hetgeen intusschen niet kon verhinderen, dat het onderwijs ge brekkig, en dientengevolge de bekwaamheid van hen die het gevolgd hadden gering was. Bovendien ontvingen de meeste heelmeesters, vooral de plattelandsheelmeesters hun oplei ding van hun patroons, bij wie zij als chirur gijns knechts in dienst stonden. Hier moes ten zij zich bekwamen en trachten in het bezit te komen der kundigheden noodig om met goed gevolg het examen voor een Pro vinciale Commissie te kunnen afleggen. Met de opleiding der apothekers was het weinig beter gesteld. Ik kan hierover niet in bijzon derheden treden, en bepaal mij tot de ine- dedeelïng, dat de gestelde eischen, in 't bij zonder wat betreft de geneeskundige en de pharmaceutische kennis, zeer gering waren. Dit was geheel naar den geest der Wet van 1818, die de plattelands heelmeesters be schouwt als hulpgeneeskundigen, wier be voegdheid beperkt was tot de geneeskundige praktijk, en die daarin onder het toezicht stonden der Provinciale Commissie. Daarom bepaalt de „Instructie voor de Heelmeesters ten Platten Lande in het Koningrijk der Ne derlanden" in art. 1: „Geen plattelands heel meester zal zich het doen van eenige ge- wigtige en met levensgevaar gepaard gaande kunstbewerkingen veroorloven, bepaaldelijk die van breuksnijding, steensnijding, panbo- ring, afzetting van ledematen en soortge lijke. maar, dezelve bij een zijner lijders noodzakelijk oordeelende, zal hij met den meesten spoed een chirurgiae doctor of heel meester, voor eene stad geëxamineerd, tot zijne voorlichting en desnoods adsislentie verzoeken." Vrijheer en Lijfeigene De Wet van 1818 bracht nog iets anders voort. Artikel 16 van de Instructie voor de Medieinae Doctors in het Koningrijk der Nederlanden schreef voor: „zij zullen, m ge val van verschil met hun patiënten over het bedrag van derzelver betaling per visite zich onderwerpen aan het tarief voor visites Ik weet niet of zulk een verschil dikwijls voorkwam, maar het Tarief voor Medieinae. Chirurgiae en Artis obstetriciae Doctores,, opgemaakt voor de provincie Noord-Holland, ingevolge besluit van Z. M. van den 31 Mei 1818, verscheen. Dit tarief onderscheidt: steden van den eersten rang, waarin plaat selijke geneeskundige kommissiën; steden van den tweeden rang, waarin geene zooda nige kommissiën; ten platten lande. In de twee laatste afdeelingen maakt het verder verschil tusschen Doctores, geene genees middelen leverende, en Doctores, wel ge neesmiddelen leverende. Voorts wordt de prijs vastgesteld van gewone visites, nachtvisites, geappointeerde visites, consultatien en bui tenvisites. Een prijs die verschilt, naarmate de visite gold een ingezetene der eerste, der tweede of der derde klasse. Voor Haarlem was die vastgesteld op f 1.f 0.75 en f 0.50. Voor een nachtvisite (van elf tot zeven uur) offerde ge het dubbele. Desgelijks voor een geappointeerd bezoek en een consultatie. Voor een buitenvisite rekende uw dokter f 2.— per uur, behalve de kosten van ver voer. Intusschen dit alles ging buiten de klini sche school om. Ze begon met 18 leerlingen, van wie 11 ingeschreven waren voor het on derwijs in alle vakken. Hetgeen beteekent dat deze leergierigen zich wilden bekwamen tot het afleggen van het examen als-stedelijk of plattelandsheel- en viv jdmeester. Het on derwijs werd gegeven in het stedelijk thea trum anatomicum, het laboratorium, in een vertrek van het St. Elisabethsgasthuis en in het Buitengasthuis, dat een kraaminrichting Van April 1825 tot Mei 1865 zijn de lessen nagenoeg onafgebroken gehouden. Na een veertigjarig bestaan is de school opgeheven. Reeds in April 1850 meenden lectoren de viering harer vijfentwintigsten verjaardag achterwege te moeten laten, omdat „de op handen zijnde nieuwe geneeskundige staats regeling met eenigen grond eene ontbinding of opheffing der klinische scholen deed ver wachten." Toch zou het nog vijftien jaar du ren alvorens over haar lot werd beslist. Wel bleek telkens, dat de school, eenmaal be schouwd als een der belangrijkste en nuttig ste wetenschappelijke instellingen, niet lan ger op de medewerking van het gemeente bestuur kon rekenen. In 1863 kreeg de hortu- lanus zijn ontslag. Twee jaar later stelden lectoren aan het Gemeentebestuur voor de klinische school te hervormen en uit te brei den. De Raad verwierp niet alleen dit voor stel, maar besloot met 16 tegen 1 stem, tot opheffing der instelling. En bij Koninklijk Besluit van 7 Augustus 1865, werden de be sluiten van 1824 betreffende de genees-, heel-, verlos- en artsenijmengkundige school te Haarlem ingetrokken. Ze had opgehouden te bestaan. Straks zullen de leden der Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der genees kunst in Haarlem vergaderen. De afdeeiing Haarlem en Omstreken, voortgekomen uit de ..Vereeniging van genees- en heelkundigen te Haarlem" werd in 1850 opgericht. Onder haar eerste leden waren lectoren der klini sche school. Ook zij hebben op hun wijs en naar hun krachten de geneeskunst bevor derd. Dit in herinnering te brengen in deze dagen is de levenden te eeren en de dooden. H. E. K. BOUWTERREIN. N. Vooges, wenscht van de gemeente in koop te ontvangen een gedeelte bouwterrein, gelegen aan de westzijde van de Decker straat ter grootte van pl.m. 574 M2., tegen den prijs van f 15 per M2. Het voornemen bestaat om op dien grond vier woonhuizen te bouwen, elk bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin. Met het door belanghebbende ingediend plan kunnen B. en W. zich vereenigen. S. L. Blom en Tj. de Vries, wenschen in koop te ontvangen een gedeelte grond ge legen achter de perceelen staande aan de zuid zijde van de Molijnstraat ter grootte van pl.m. 39 M2. tegen den prijs van f 15 per vierkante meter. Het voornemen 'bestaat om dien grond de bestemming te geven als poort ten behoeve van de aangrenzende perceelen aan de zuid zijde van de Molijnstraat. ZANDVOORT Geboren: Andreas Jacobus: zoon van J. F. de Jong en E. Koopmanns. Rudolf, zoon van H. A. Donker en C. Dabroek. Overleden: I. Heijn, echtgenoote van C. Blokker, oud 61 jaren. HILLEGOM. Ondertrouwd: J. H. Prins en G. van Hou ten. H. Soet en J. Libbenga. M. Tierie en N. E. P. Schniedewind. Getrouwd: B. Swets en H. Oldenhage. Bevallen: S. M. Verhoeven-Warmerdam, M. J. PrinsHopman, d. R. M. P. Ger- 'ritsen-Litjens, d. G. A. Maaskant-de Bruin, d. H. Zwaneveld-van der Zwan, dochter. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen)". DE EERSTE KAMER-VERKIEZINGEN. Ontevredenheid over de R.-K. candidaten in Noord-Holland. Een aantal kiezers uit den Rijkskieskring Amsterdam heeft, volgens de Msb. een schrijven gezonden aan de R.-K. Statenfrac tie in Noord-Holland inzake de candidaat- stelling voor de a.s. Eerste Kamerverkiezing, waarin o.a. het volgende gezegd wordt, dat zij zeer teleurgesteld zijn. omdat uit het com muniqué is gebleken, dat de fractie geen rekening heeft willen houden met den eisch van dezen tijd. t.w. een veelzijdige samen stelling der publiekrechtelijke lichamen. „Juist in deze provincie was in de kringen der katholieke werknemers een groot ver trouwen, dat aan een deskundige uit onze kringen een vaste plaats zou worden gege ven op uw candidatenlijst". „Wij kunnen ons er dan ook niet van los maken, dat persoonlijke overwegingen bij uw college zwaarder hebben gewogen, dan het algemeen belang". CURSUS VOOR AUTOBESTUURDERS EN BESTUURSTERS. Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donder dag zijn aan de Ambachtsschool de eind examens van genoemden cursus gehouden. Gedeeltelijk werden deze examens bijge woond door den heer van Turenhout, direc teur van het Centraal-bureau voor de aan gifte van bewijsstukken van rijvaardigheid te Den Haag, door de Heeren Ir. P. J. van Voorst Vader Jr. en P. van Thiel, resp. voor zitter en penningmeester van de vereeniging voor nijverheidsonderwijs alhier en door den heer G. Hoogeveen. Nadat de heer van Voorst Vader eenige waardeerende woorden tot leeraren en cursis ten had gericht, reikte de heer Hengeveld aan 22 cursisten het diploma uit, waarbij hij mededeelde, dat 9 der geslaagden voor het Groot-Diploma zullen worden voorgedragen en 2 candidaten moesten worden afgewezen. Hierna bedankte de heer H. H. Theunisse in warme woorden directeur en leeraren voor de aangename wijze, waarop de lessen worden gegeven waarna de voorzitter de bij eenkomst sloot. De directeur verzoekt ons te willen mede- deelen, dat hij reeds van heden af de ge legenheid opent voor het verkrijgen van in lichtingen voor den In September a.s. aan te vangen nieuwen cursus. HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE. Donderdagavond hield de Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen haar jaarlij kschue algemeene vergadering onder leiding van de hoer A. J. Meijerink. De secretaresse las een uitvoerig jaarver slag voor. De voorzitter bracht haar daar voor eenige woorden van dank. Het jaarverslag van den penningmeester werd eveneens onder dankzegging goedge keurd. De begrooting voor het boekjaar 1929/1930 werd* na eenige toelichting aangenomen. Vervolgens bracht de heer Bloemen ver slag uit namens de kascommissie. Hij deelde mede, dat boeken en bescheiden van den penningmeester keurig in orde waren be vonden; hij stelde voor, den penningmeester, len heer Vreem, décharge te verleenen. In het bestuur en technische commissie werden geen wijzigingen gebracht, omdat alle volgens rooster aftredende leden herko zen werden. Ook de voorzitter werd her kozen. Tot hoofdinstructeur werd de heer A. de Keulenaar benoemd. Besloten werd, om iederen Zondagmorgen de gelegenheid open te stellen voor candi daten, die zulks wenschen, om een toelatings proef voor de Brigade af te leggen, waarna zij dan bij de Brigade opgeleid worden tot redder (ster). Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat as. Zaterdagmiddag precies 3 uur de wed strijden in de Van Merlenvaart te Heem stede zullen beginnen. Voorts deed de voorzitter nog eenige mede- deelingen over de wedstrijden van Zon dag in de nieuwe zweminrichting aan de Houtvaart. Hieruit bleek, dat voor deze wedstrijden zeer veel animo bestaat, daar er zeer veel inschrijvingen zijn. Het kan dus Zondag middag aan de Houtvaart spannend worden. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. EEN CONCERT. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der tuberculosevereeniging zal op Maandag 8 Juli een concert worden gegeven door Solo- leerlingen en het Meisjeskoor onder leiding van Mevrouw SybrandiHalberstadt voor de patiënten van „Brederodeduin". Op verzoek zal een herhaling worden gegeven van het zangspel „eine landliche Conzertprobe" met Mej. Waller Zeper als dlrigente. Verder zul len Mej. Tineke Huisman, Mej. Annie Tijm en Mej. Jenny Vermeer een scène uit „das Dreimadlerhaus" van Schubert, waarmee ze op de leerllngenuitvoering in Mei j.l.-in den Stadsschouwburg zooveel succes hadden, uit voeren. De soli zullen gezongen worden door Mevrouw SybrandiVermast, Mej. Riek de Vries, Mej. Hanna Waller Zeper en Mej. Willy Leesman. Mej. Riemke Timmermans zal ge dichten voordragen en Mej. Emma van Eden zal alles begeleiden. HONKBAL OVERZICHT. Zaterdagmiddag trekt Haarlem met een negental zonder Beets en Branse naar een harer zwaarste concurrenten: Ajax. Thans hangt voor beide partijen van een overwinning heel wat af. Voor den verliezer is n.l. de kans om de eerste plaats nog te bereiken, vrijwel afgesneden. Het is niet te verwachten dat Ajax zoo zwak zal opkomen als tegen Z.R.C. gebeurd is en dus ver wachten we een zwaren strijd. Aan een voor spelling wagen we ons echter niet. Denzelfden middag spelen Quick en Con cordia, die zich beide zeer zullen inspannen om zich uit de gevaarlijke zóne te werken. Volgens den competitiestand ontloopen beide negentallen elkaar al zeer weinig. Het zou ons echter zeer verwonderen als Quick er niet in slaagde, de puntjes te bemachtigen, zij het misschien na zwaren strijd.- Ook het tweede negental van Haarlem heeft het deze week zwaar. Dit krijgt n.l. Zondag morgen half tien bezoek van Quick II. Dit negental staat tot nu ongeslagen aan het hoofd van deze afdeeiing; we achten geen enkel negental uit deze klasse in staat om Quick te slaan. We weten van Haarlem II nog maar weinig. Dat het in staat is van Quick n te winnen weten we niet; we durven voor- loopig ook nog niet te voorspellen. KAATSEN. Zondag 7 Juli a.s. kunnen de kaatsers weer aan den slag. Dien dag worden op drie plaatsen tegelijk groote wedstrijden gehou den. Ten eerste viert „Rotterdam" haar 10- jarig bestaan door een partij door elkaar lo ten uit te schrijven. Opgave daarvoor kan geschieden aan den heer K. Buisman, Spanjaardstr. 72 II, Rot terdam. Verder heeft het bestuur van „Frisia" ge meend een ledenpartij te moeten houden op a.s. Zondag. De partij begint om 10 uur des BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. t J AÏR» .4 Na Billy's rede klonk luid gejuich. Iedereen vond haar wel zeer schoon. Men lachte, applaudisseerde. Vermaakte zich buitengewoon. En toen riep men„Laat ons beginnen Met dc pret en vrodijkhcid.'" Races, dansen werden gehouden. Overal was bedrijvigheid. «J7L Hoog in de vorstcnloge, Zag Billy het schouwspel aan. Tot hij opstond cn zeidc: ,,'t Verveelt tne, wc gaan hier gauw vandaan. Ik vind het prettig eens tc kijken, Maar dat het toch niet tc lang dnren mag. Het zou mij bijster vervelen, Tc zitten hier den ganschen dag." Verbeeld je, dat een andere koning uit de loge gaat, om mee tc doen morgens; er wordt druk bezoek verwacht. Daarom zullen zitbanken langs de kanten worden geplaatst. Als derde komt zich aanmelden de „Frie zen-dei" te Bergen, waar twee beste partu ren elkaar zullen ontmoeten. De heer F. Wiersma heeft aldaar de leiding. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rij ksvischafslag 7 trawlers en 1 logger. Besommingen: trawlers: Emiralt f 1247; Mascotte 1380, Raaf f 1916. Zeehond f 2714, Flamingo f 2316, Julie Streift f 2096, Anna (IJslanasche zou te visch) f 3371. Logger: K.W. 135 f 392. VELSEN PERSONALIA De gemeenteraad van Amsterdam heeft benoemd tot leera^r in de scheikunde en de warenkennis aan .de tweede openbare han delsschool aldaar de heer E. Frenkel te Velsen. GEMEENTE-CONCERT. Programma van het concert te geven door de R. K. Harmonievereeniging St. Fidelis te IJmuiden op Vrijdag 12 Juli as. des avonds tusschen 7.45 en 9.45 uur in de muziektent op het Willemsplein te IJmuiden. 1. Dilbeek Marsch, L. Marchand. 2. Limburgia, W. H. Schulpen. 3. Sympathie, J. Martin. 4. Fête Proven<?ale, F. Popy. Pauze. 5. Feestouverture, S. Vlessing. 6. Princesse Ralatine, F. Mourgue. 7. Eloa, F. Mourgue. 8. Chef de Corps Marsch, V. Burg. INGEZONDEN MEDEDEELlNOExN per regeL SPECIALISTEN TEL. 14609. KONINGSTR. 27 PHILIPS- EN „ERREM 3" TOESTELLEN ZONDAG 7 JULI HILVERSUM, 1071 M. 9.00 VARA. Mededeelingen van den Alg. Ned. Bond v. Postduiven Liefh. 9.02 VARA. Gramophoonmuziek. 9.10 VARA. Mededee lingen in Esperanto. 9.30 VARA. Lezing over: Twee jaren Arbeiderssport. 10.00 VARA. Or gelconcert. 10.30 VARA. Lezing over Gustav Mahler. 10.45 VARA. Orkestconcert m. m. v. soliste. 12.00 AVRO. Lezing door J. Bruna over: Suriname. 12.30 Concert door het AVRO- Kwintet. 2.00 AVRO-Tooneelhalfuurtje. Ja mes Yoland interviewt Fritz Hirsch. 2.30 Concert door het Omroeporkest. 5.00 VARA, Kleuter uurtje. 6.30 V.P.R.O. Wijdingsuur uit de Studio. Spreker en vocale solisten. 8.00 A.V.R.O. Tijdsein, pers- en sportber. 8.15 Aansl. v. h. Kui-haus te Scheveningen. Solis ten-concert. Het Residentie-orkest. Na afloop Gramophoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 336.3 M. Na 8 uur 185» M. 8.30 Morgenwijding (K.R.O.) 9.50 N.C.R.V. Kerkdienst in de Evang. Luth. Kerk (Nieuw - stad't) te Weesp. 12.30 K.R.O. Concert door K.R.O.-Trio. 1.30 Lezing over De Ned. R.K. Kerkmuziekschool. 2.00 K.R.O. Lezing over: De figuur van Sigrid Unsett. 2.45 K.R.O. Uit zending van de plechtigheid te St. Willebrord ter eerc van O. L. Vrouw van Lourdes voor de zieken. Harmonie en koor. 5.50 N.C.R.V. Kerkdienst in de Osterkerk te Utrecht. 7.30 K.R.O. Lezing over: Het Boek Job. 8.01 K.R.0. Praatje door den voorzitter der K.R.O. 8.00 K.R.O. Intenties van het Apostolaat des Gebeds. 8.20 K.R.O. Orkest-concert m. m. v. solisten. 10.45 K.R.O. Epiloog. 9.30 K.R.O. Persber. DAVENTRY, 1554 M. 11.20 Dankdienst voor het herstel van den Engelschen Koning. De dienst wordt door de Koningin en den Koning bijgewoond. 3.50 Concert. Militair Orkest Olive Groves, so praan. Eric Marshall, bariton. 3.55 Missie- causerie. 5.50 Engelsche welsprekendheid. Een preek uit het jaar 1852. 6.05 Bach's Kerk- cantate No. 9. Orkest, koor en solisten. 8.20 Kerkdienst. „Drumhead Service". Preek, zang, militaire muziekkorpsen. 9.05 Liefda digheids oproep. 9.10 Nieuwsber. 9.25 Concert. Symphonieorkest. Cornells Bronsgeest, bari ton. 10.50 Epiloog. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.20 Rellgieuse causerie, gewijde muziek en persber. 1.05 Gramophoonmuziek. 4.50 Gramophoonmuziek. 6.50 Gramophoonmu ziek. 3.05 Poppenkast Radio Paris. 8.50 Con cert. Orkest en solisten. LANGENBERG, 473 M. 7.50 Orkestconcert. 9.25 Katholieke mor genwijding. 11.50 Kamermuziek. Strijkkwar- tet, mannenkoor en solisten. 1.20 Orkestcon cert. Solisten. 4.50 Tuinconcert. Orkest en vocaal kwartet. 8.20 „Das verwunschene Schloss". Operette in 5 bedrijven van Mil- löcker. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. ZEE SEN, 1649 M. 7.20 Orkestconcert t uit Hamburg. 9.15 Klokkenspel. 9.20 Morgenwijding. Klokken spel. 10.20 Lezingen. 12.20 Orkestconcert. 2.20 Lezing. 2.50 Solisten-concert. 3.50 Kinder uurtje. 4.20 Zang en declamatie, orkest. 6.50 Lezingen. 8.50 Orkest concert. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. HAMBURG, 372 M. Orkestconcert. 7.25 Ochtendgroet en orkest concert. 12.50 Orkestconcert. 1.25 Orkestcon cert. 2.20 Kinder Zanguurtje. 3.20 Kamermu ziek. 4.20 Mandoline-concert. 5.50 Orkest concert. 6.20 Koor-concert. 8.20 Blankenese (Ein Abend an der Strasse znm Weltmeer). 11.05 Orkestconcert. BRUSSEL, 512 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramophoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. Solisten. 9.20 Orkest- concert. (Adv. Ing. Med.)' MAANDAG' 8 JULI HILVERSUM, 1071 M. 10.Morgenwijding; 12.15: Concert door het A.V.R.O.-Kwintet. 2.00 Lezing door H. Groeneveld over: Ver. Pers. Rijkswaterstaat. 2.30 Aansl v. h. Rembrandt-Theater te Am sterdam. 5.00 Kinderuurtje. 6.01 Concert door het A.V.R.O.-Kwintet. 7.15 Lezing door J. P. Bolten over: Het werk der Boekencommissie van het A. N. V. 8.01 Concert door leerlingen van het Amsterd. Lyceum. 9.00 Concert door het Omroeporkest, m. m. v. Kees Pruis. 10.00 Persber. 11.00 Dansmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 338,3 M. Na 6 unr 1851 M. (UitsL N.CÜ.V.-ultzJ. 11.00 Ziekendienst. 12.10 Orgelconcert. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Gramophoonmuziek. 6.30 Literaire lezing. 7.00 Declamatie. 7.30 Feest- vergadering. 20-jarig bestaan van het Chr. Nat. Vakverbond. Uit Tivoli, Utrecht. Spre kers, declamatie, sextet en vocaal kwartet. Na afloop Persberichten. DAVENTRY, 1554 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gra mophoonmuziek. 12.20 Balladen-concert. Kathleen Beldo, sopraan. Richard Ford, ba riton. 12.50 Orgelconcert. 1.20 Orkest-concert. 4.20 Dansmuziek. 4.35 Orkest-concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.50 Lezing. 7.05 Piano-recital. 7.20 Lezing. 7.35 Muzikaal In termezzo. 7.45 Fransche les. 8.05 Concert. Dr- kest. Mabel Corran, alt. Victor Olof, viool. 8.45 Vaudeville. 9.35 Toespraken door den Prins van Wales, Chamberlain ea. 10.25 Concert. Orkest. Winifred Lawson, sopraan. Robert Chignell, bariton. 11.20 Dansmuziek. 12.20 Beelduitzending. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.50 Gramophoonmuziek. 1.25 Vervolg van 12.50. 4.05 en 6.55 Gramophoonmuziek. 8.35 Concert m. m. v. solisten. LANGENBERG, 473 M. 7.50 Orkestconcert. 12.30 Gramophoonmu ziek. 1.25 Orkestconcert. Solist. 5.55 Orkest- concert. Solisten. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Concert. Solisten, mannenkoor. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. ZEESEN, 1640 M. 6.10 Lezingen. 12.50 Gramophoonmuziek. 12.15 Lezingen. 8.20 Orkestconcert. 9.05 De clamatie. 9.35 Viool-recital. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. HAMBURG, 372 M. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Vroolijk allerlei. 8.20 Orkestconcert. Solisten. 10.25 Orkest concert. BRUSSEL, 512 M. 5.20 Concert. 6.50 Gramophoonmuziek. 8.35 Solistenconcert. 9.20 Orkestconcert. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cl*, per regel. N.V. KELLER EN MACDONALD N. S. F. PHILIPS

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 19