HERINGA WUTHRICH, Haarlem CENTRALE VERWARMING BURGERLIJKE STAND TELEGRAMMEN WEERBERICHT THERMOMETERSTAND INGEZONDEN SCHEEPVAARTBERICHTEN zaterdag 6 juli 1929 verkiezing eerste kamer IN NOORD-HOLLAND. De Prov. Staten van Noord Holland ver gaderen op Vrijdag 26 Juli a.s. des voormid dags te half elf. Dan zal aan de orde worden gesteld de stemming voor de verkiezing van leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. STADSKWEEKERIJ Vrijdagavond hebben vele honderden be langstellenden gebruik gemaakt van de ge legenheid om de bloeiende nachtcactus op de stadskweekerij te zien. Natuurlenk werden meteen alle kassen en de mooie rotspartij in oogenschouw genomen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug et bekomen bij: Kolst, Busken Huet- straat 2, autoband met velk. Hartog, Gen. de Wetstraat 17, bril. Bur: v. Politie, Smede- straat, bal. Georgis, Ridderstraat 18 zwart, bril. Roelofs, Leidschevaart 108, cape. Jansen, Oranjestraat 8, handschoen, v. Zeeland, Zo- merkade 223, hond. Angenent, Gen. Cronjé- straat 101, zwarte hond. Kennel Fauna, ge stroomde hond, gebracht door: Hopté, Reitz- straat 29. v. Heiningen, Kastanjeplein 9, handschoenen. Kennel Fauna grijze kat, ge bracht door Koel, Frans Halsstraat 27. Lugt- huis, Gen. de Wetstraat 36, sleutel. Hetem, Leidschevaartweg 211, idem. Silvis, Krom 33 zwart, scheergereedschaj. v. Schijndel, Westergracht 15 rood, spaarzegels. v. Brede- rode. Donkere Spaarne 6, zak anthraciet. Verbruggen, Ged. Schalkburgergracht 91, rij - wielbelastingmerk. Geldorp, Soendaplein 28, idem. De Lange Emmaplein 38, idem. v. d. Berg, Ged. Oude Gracht 93, rozenkrans. het neuwe rijwielplaatje. IS 16 JULI TE KRIJGEN. EEN GEVAL VAN PEST. AJER BALAM, 5 Juli CAeta) Een giste ren overleden Chineesch meisje heeft vol gens mededeeling van het Instituut Pastoor, dat de doodsoorzaak onderzocht, geleden aan bucolenpest hetwelk positief geconsta teerd kon worden Bij een onderzoek van den gezondheidsdienst in het huis van dit meisje werden doode ratten aangetroffen. Ook in het huis achter dit perceel werden ratten- lijken aangetroffen. De huizen liggen in de zelfde buurt nabij Pasar Baroe, waar vroe ger gemelde pestgevallen zich hebben voor gedaan. Ook een Inlander hier ter stede is aan de pest overleden. BLOEMEND AAL. INBREKER GEARRESTEERD. Hedennacht omstreeks drie uur werd in de consumptietent van de heeren Witkop en Paap op het Bloemendaalsche strand een plank verbroken, teneinde boo binnen te kunnen komen. De inbreker had echter buiten den waard gerekend, want daar er ook vroeger ongewenschte bezoekers geweest waren wordt deze tent des nachts bewaakt door twee personen. Zoodra dan ook de in breker binnen was werd hij gearresteerd. Aan de politie van Bloemendaal werd hiervan onmiddellijk kennis gegeven. De arrestant werd naar de politiepost te Overveen overge bracht waar hij in arrest werd gesteld. Hij bleek te zijn de 18-jarige zwerver J. P. van T., gedomicileerd te Amsterdam. IJMUIDEN. (Engelmundusweg) GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Damesspeldje, paar dameshandschoenen, ijzeren priem, zilveren medaillon met dames- en heerenportret, zilveren horloge, koralen ketting met gouden slot, gouden broche met roode steentjes, handkar, damesrijwiel. haarlem's dagblad (Adv. Ing. Med.) ongeval aan boord van de „ridderkerk". NEGEN MAN DOOR EEN STORTZEE GEWOND. Reuter seint uit Karatsji: Onder draadlooze aanwijzingen van dok ters alhier, behandelt de kapitein van het Nederlandsche stoomschip Ridderker (op weg van Engelsch-Indië naar Rotterdam) iemand van de bemanning van zijn schip., die bij een ongeluk aan boord, midden in de Arabische Zee, ernstig gewond werd. Het schip vaart zoo snel mogelijk naar Karatsji; men hoopt daar nog tijdig genoeg aan te komen om het leven van den man te redden. Negen andere personen zijn minder ernstig gewond. Van de zijde der Holland-Amerika-Lijn wordt aan de N. R. C. medegedeeld, dat de Ridderkerk in de Arabische Zee met zwaar weer had te kampen. Tengevolge van een stortzee werd een aantal leden der beman ning tegen hes dek geslagen. Daarbij braken de eerste officier en een Lascaar een been, terwijl zeven andere leden der bemanning lichte kwetsuren opliepen. Het schip is gis teren, nadat het ongeval had plaats gehad, naar Karachi teruggekeerd. gem. concertgebouw. DE VERBOUWING. Er wordt aan het wederopbouwen van het Gem. Concertgebouw hard gewerkt. Er komt dan ook al teekening in het werk. Van de groote concertzaal waarvan weinig was blijven staan, staan nu de muren weer. Een gedeelte van de ijzeren kapspanten zijn al gesteld. Vroeger was de kap geheel van hout, maar de tegenwoordige bouwmeesters hebben aan ijzerconstructie de voorkeur gegeven. Ook aan de voorgebouwen wordt flink gewerkt, het is vooral te zien, d,at de ruime vestibules en grootere toegangen tot de zaal een flinkS verbetering zullen brengen. Het is evenwel overal nog een chaos. 15 September moet de aannemer het werk opleveren. Er zijn dus nog ruim 2 maanden tijd. De hoop, dat de verbouwing nog op tijd gereed komt, is nog niet opgegeven, maar zekerheid bestaat er niet. Er is indertijd al gedacht over de mogelijkheid van met twee ploegen arbeiders te gaan werken. a. l. koster. EEN EERE-TENTOONSTELLING. Zooals wij reeds mededeelden, zal de heer A. L. Koster op 8 Augustus 70 jaar worden. In het teekencollege „Kunst zij ons doel" is de mogelijkheid besproken om den eere voorzitter te huldigen door het organiseeren van een eere-tentoonstelling. Aan de bezit ters van werken van den heer Koster zal dan gevraagd moeten worden om die schilder stukken voor die tentoonstelling af te staan. De moeilijkheid is evenwel, dat begin Augustus geen geschikte tijd is voor een schilderijententoonstelling te Haarlem. Deze expositie zou verschoven moeten worden tot September of October. het stoomschip "„wassenaar" gestrand. IN DE BOTNISCHE GOLF. Lloyds seint, dat het Nederlandsche stoom schip Wassenaar in de Botnische Golf is ge strand. h. o. v. CONCERTMEESTER. Na gehouden proefspel is benoemd tot eer ste Concertmeester der H. O. V., de heer Frans Vonk,.thans hoofdleeraar voor viool aan het Conservatorium te Rotterdam. De heer Vonk is leerling van Carl Flesch. SERENADE Ter gelegenheid van zijn gouden huwelijks- feest zal het echtpaar J. Plevier, Spoorweg straat 24, Dinsdag 9 Juli door de muziek vereniging „Utile Dulci" een serenade ge bracht worden. de pdedikantsvacature ds. l. j. van leeuwen. DS. A. G. B TEN KATE UIT BRUSSEL BEROEPEN. Vrijdagavond Is het beroep uitgebracht in de vacature ds. L. J. van Leeuwen bij de Ned. Hervormde Gemeente te Haarlem. De kiesvereniging „Evangelie en Belijdenis", had aajbevolen het drietal: ds. A. G. B. ten Kate. Brussel, ds. W. S. van Leeuwen. Velsen, dr. II. W. Obbink te GeldermAlsen. Het beroep werd uitgebracht op no. 1 van dit drietal ds. A. G. B. ten Kate. Ds. A. G. B. ten Kate is de zoon van den te Rotterdam zeer bekenden predikant ds. B. ten Kate, thans emeritus te Velp. Hij werd in de Maasstad geboren en is thans 32 jaar oud. Na te Utrecht gestudeerd te hebben kwam hij als hulpprediker bij de Ned. Hervormde Ge meente in 1922. Ds. Ten Kate Is dus in onze omgeving in het geheel geen onbekende. Van voorjaar 1923 tot November 1924 bleef hij te Heemstede, waarna hij een beroep als predikant aannam naar Hansweert. In het Zeeuwsche dorp stond hij tot 1927. Van dat laar tot nu dient ds. Ten Kate de Hervorm de Gemeente van Nederlanders te Brussel. Hij is doctorandus in de theologie. 1 Augustus moeten wij een nieuw rijwïelbe- lastlngplaatje op onze fiets hebben. Het plaatje zal aan de postkantoren verkrijg baar worden gesteld van 16 Juli af, en is een jaar geldig. Het vorige plaatje was 11/2 jaar geldig, doch dot was een uitzonderingsmaat regel, omdat men het begin van het rijwiel belastingjaar in den zohier wilde stellen in plaats van op 1 Januari, wat op grond van de ervaring practische was gebleken. Het plaatje kost een rijksdaalder. Als we in onze omstreken een flinken wan deltocht zouden willen maken buiten de ge baande wegen, bijvoorbeeld van Haarlem rechtuit naar IJmuiden of van Bloemendaal naar Zandvoort, dan stootten we overal op prikkeldraad en bordjes met. „verboden toe gang". Alleen de zeer ondernemende en ge routineerde zou het kunnen wagen deze be zwaren te trotseeren, maar hij moet op zijn qui vive zijn voor het spiedend oog van den jachtopziener, zoodat het Wel een mooie, maar geen rustige wandeling is. Hoewel een fietstocht uit een sportief en natuurhistorisch oogpunt lager aangeschre ven staat dan een voettocht, zijn we in onze omstreken wel gedwongen eens wat verder van huis te gaan en gebruik te maken van het rijwiel. En met het moderne wegdek dat den fiet ser ten dienste staat van Haarlem over Aer- denhout. Vogelenzang en de Zilk naar Noordwijkerhout, of zelfs naar Noordwijk, is dit fietsen een waar genot. Er is weinig autoverkeer, nergens scherpe keien, zooals in Zuid-Limburg, die den bui tenband voorziet van verraderlijke sneden, weinig huizen, die het vrije ifltzicht belem meren over veld en duin; het eenige wat het oog hindea*t is een hek met prikkeldraad, dat ons ook hier vervolgt, doch dat ver schillende wegen vrij laat naar de eigenlijke zeeduinen, waarvan enkelen naar het strand zelfs zonder kaart vrij zijn voor wandelaars. We kennen allen den Boekenrodeweg en cl en Vogelenzangschenweg. Dan volgt een stukje Leidschevaart, waarover de weg om buigt naar het westen, spoedig weer naar het zuiden, dwars door bollenvelden waar vlugge handen het kostbare voortbrengsel uit den zandigen grond halen. Door het ge hucht „De Zilk" gaat het, verder door de duinen, waar de weg stijgt, alsof hij dan al te haastigen tourist wil dwingen te zien naar het prachtige golvende landschape dat zich ontvouwt, naar de schitterend-bloeiende Vlierboomen, die verspreid staan langs een duinweggetje, naar de ijle. groepen grove dennen, met naar het oosten gebogen krui nen, slachtoffers van den zeewind, maar die niet toegeven en hun taak vervullen verfraaiing van het landschap en beschut ting aan de oostwaarts gelegen landen ge ven. En steeds meer bloemen komen er langs den weg, naar mate de zomer vordert, eerst het blauwe slangenkruid met zijn paarse knoppen en meeldraden, de witte koekoeks bloem, die beter zon en droogte trotseert dan dp roode Dag-koekoeksbloem uit- de bos- schen, de gele Teunisbloem, vooral mooi 's avonds laat of 's ochtends vroeg (een nachtbloeier) en nog later in den zomer het Zeepkruid met zijn op Phloxen gelij kende bloemen. En daartusschen schittert hier en daar een steenroode klaproos, klei ner Van formaat dan de gewone en met een bloemkleur die iets naar het oranje neigt, 't Is de kleine klaproos en vrienden van het determineeren kunnen hun hart op halen aan het verschil, dat de stempel ver toont, met de gewone klaproos. We houden halt bij een vaartje vol met Krabbeschaar of Stratiotes, een eigenaar dige waterplant, drijvende rozetten van scherpe, stijve bladeren en daartegen een witte bloem, vrij klein, vergeleken bij de groote bladeren „Stratiotes" beteekent „sol daat", dat komt vanwege de scherpe blade ren. Deze plant is 'zeldzaam in onze provin cie. Meer naar het zuiden en oosten Komt ze bij duizenden voor, bij Wassenaar is een vij ver, waar ieder jaar karrevrachten uitge haald worden, anders zou deze vol gjoeien. Trouwens, waar oils vaartje met Krabbé- schaar groeit, is het al Zuid-Holland, maar in dit gedeelte van de provincie zien we haar toch zelden. We volgen het vaartje langs een wildernis van duindoorns, opgeslagen in het natte zand. Vroeger was hier hoog duin, nu afgegraven voor kalkzandsteen. Meestal worden die zan derijen direct gespit en gemest voor de bol lenteelt, hier was dit blijkbaar niet moge- gelijk een kregen we een duinmoeras met 'n flora van orchideeën, die al tien jaar lang op de andere groeiplaatsen in de buurt ver- SANTPOORT MUZIEKCONCOURS Het fanfarecorps Wilhelmina heeft bij het concours te Wormerveer een eersten prijs be haald in den concertwedstrijd en een twee den prijs in den warschwedstrijd. In den eerewedstrijd werd het hoogste aantal pun ten van dien dag behaald. dwenen waren door de uitdroging door wa terleiding en zanderijvaarten. Die breed- bladige orchissen zaaien zich zeer talrijk, overal vinden we jonge sprietjes. Het is moeilijk te schatten hoeveel er staan, maar zeker een 1000. eejj. mooi getal voor onze streek. De vraag komt op of zoo'n terreintje blijk baar lastig om te ontginnen, niet in aanmer king kan komen om gereserveerd te worden, met een stuk duin als historische herinne ring aan de breede en hooge rij binnendui- nen die er vroeger was. Daar komt (jan zeker ook voor in aanmer king een heideveld] e, dat iets verder ligt. Komt in Noord-Holland weinig heide voor, toch nog in 't Gooi, bij Bergen en op de Wad den, in Zuid-Holland is de struikheide nog veel zeldzamer en zou bescherming van een dergelijke groeiplaats waarschijnlijk de grootste in de provincie, zeer op haar plaats zijn. De Natuurbeschermingswet opent de mogelijkheid dat dit ook met de medewer king van de overheid kan geschieden. Ons heideveld heeft veel geleden van een brandje van verleden jaar. 't Was een fan tastisch gezicht. Ik kwam er juist langs tegen zonsondergang maar groote wolken rook trokken voor de roode schijf heen en eenige jongens en mannen waren onder leiding van een Rijksveldwachter bezig met schoppen en takken het vuur te stuiten wat na een critiek moment gelukte. Pas in Augustus kunnen we zeggen hoe de heide zich hersteld heeft, de asch bevordert den groei van gras en andere planten en dit is ook al niet bevorderlijk voor den groei van de heide. We passeren voor Noordwijkerhout een bosch van Zeedennen, herkenbaar aan de lange naalden. Sommige boomen zijn grillig gevormd, als Japansche dwergconiferen, die staan het meest op den wind. Allen hebben meer bruine naalden dan andere ja ren door den vorst van dezen winter. De meeste takken vertoonen weer frisch-groene plekjes jong hout maar de beplanting gaat er niet op vooruit. De geïsoleerde standplaats aan alle winden blootgesteld en het feit, dat deze dennen nog uit buitenlandsch zaad ge kweekt zijn en dus minder geschikt voor ons klimaat zijn de oorzaken van den achteruit gang. Voorbij Noordwijkerhout kunnen we ons hart ophalen aan enkele groepen grove den nen met prachtige scheeve kronen. Deze door •staat beter ons winterklimaat maar minder den zeewind, 't Zijn schilderstukjes op zich zelf! We kunnen nu alle kanten uit, naar het westen, naar de zeeduinen, waar jonge aan plantingen zijn van het Staatsboschbeheer, naar Noordwijk met zijn merkwaardige kruidencultuur, we kunnen ook een zwembad nemen in het kanaal dat tusschen Noordwijk en Noordwijkerhout den weg kruist en zon der openbaren weg er lang door een duinter rein gaat Erf wordt druk gebruik van ge maakt. Wie over een anderen weg terug wil naar Haarlem kan langs de Leidschevaart terug maar ik kan de lezers aanraden de zelfden weg terug te gaan, ook van deze zijde is het landschap evenzeér de moeite waard. We letten dan weer eens op de gewone brem, die ontzettend geleden heeft door de vorst. Alleen van onderen loopen de struiken weer uit, die in een greppel staan hebben het minst geleden. We letten ook eens op den Tieltenberg, even voorbij de Zilk, ook al een van de weinige, overgebleven heuvels van deze streek en we letten eens op de uitgestrekte cultures van hyacinthen, narcissen en gladiolen, op rechthoekige vakken, tusschen jonge elzen- lagen, overal even boven het grondwater en dat over kilometers afstand lengte en 5 a 800 M. breedte. Daar vinden honderden werk ge durende de meeste maanden van hét jaar en wij natuurliefhebbers gunnen de kweekers hun prima hyacinthenland maar de vraag komt in ons op of enkele van die duinen en moerasjes, het behoeft maar een procent te zijn van al die ontginningen, niet bewaard kunnen blijven voor de natuurvrienden. En dat zijn er meer dan men wel denkt. C. SIPKES. Haarlem, 6 Juli. Ondertrouwd: 5 Juli: A. Zomtr en C. H. de Braai, J. de Kadt en A. J. B. M. Dufraing. Bevallen: 3 Juli; W. H. NoletVermeren, z. 4 Juli: J. C. M. Dijkzeul—Nelis d. N. M. v. GentVerschoor d. C. BoonEskes, 2 z. 5 Juni: M. A. v. NieuwenhuizenFranken, z. 4 Junf: E. W. H. Moerwijkten Bosch d. Overleden: 4 Juni; H. W. Meeuweszenv. Blankensteijn, 76 j., Kampersingel: D. Keij- zerVerheek, 54 j., Schreveliusstraat. C. F. M. v. d. Aa, 53 j., Kamperlaan. M. E. H., 5 dagen, dochter van J. C. Pompe, Kamper laan. BEVERWIJK. Ondertrouwd; D. A. Schipper en M. C. van Balen. Getrouwd: C. Put en A. Hoogewerf. Bevallen: M. C. KorsmanDuin, z., A. M. AppelHalf, d., A. C. ZonneveldMetzelaar, z., A. C. DuinSchuit, z., N. C. Beentjes-^- van Kruistum, z., M. C. C. Ingen Housz Crena de Jongh, z., G. A. EllensHalf, d., E. K. KanisBaer, levenl. d. Overleden: C. P. J. Lubeek, 79 jr., onge huwd, B. Smit, 85 jr., wede. v. H. Nijman, BLOEMENDAAL. Bevallen: A. F. von Wolzogen Kühr-Borel, d. F. H. Paap-de Vries, d. A. M. P. Buschman-Freriks, z. Ondertrouwd: W. H. J. van den Bosch en E. M. Cassee. AERDENHOUT. *iET BELASTINGPLAATJE. Vrijdag werden hier drie wielrijders aan gehouden waarvan twee niet in het bezit waren van een belastingplaatje. De derde had dit wel maar hier stond een naam op, anders dan den zijnen. Dit kwam de politie verdacht voor. Hij bekende het van een onbekende te hebben gekocht. Om dit te onderzoeken werd hij aan de Haarlemsche politie overgegeven. mr. c. p. scott. (Van onzen Londenschen correspondent). Met diepe belangstelling, hier en zeker ook op het Vasteland, heeft men kennisgenomen van een mededeeling in de Manchester Guardian deze week. Ze vertelt dat Mr. C. P. Scott, die sinds 1872 hoofdredacteur van het genoemde blad is geweest, zijn taak als zoo danig heeft neergelegd. Hij was wat men bij u noemt directeur-hoofdredacteur en hij blijft als directeur (governing director is de term hier) zijn krachten wijden aan het blad- Scott, die 57 jaar lang dezen vertrouwens- post heeft vervuld, heeft de bijzondere vol doening terug te kunnen zien op een loop baan van openbaar nut, die door geert- man van zijn tijd is overtroffen. In een gedenk- waardigen tijd van de wereldgeschiedenis heeft hij de openbare meening voorgelicht over belangrijke kwesties. Dat hebben er meer gedaan. Maar Scott heeft het bij alge- meene erkenning, zelfs die van zijn tegen standers, gedaan met diepe kennis van zaken en voorbeeldigen zin voor waarheid en juist heid, onpartijdige accuratesse. Aldus heeft Scott een levende uitlegging gegeven van de eerste en voornaamste verantwoordelijkheid van een persorgaan. In zijn werk heeft hij niet zelden het humeur van zijn natie tegen zich gehad. Even vaak heeft hij zulk humeur zien voorbijgaan en heeft hij den nationalen gedachtegang zich zien ontwikkelen over eenkomstig zijn inzichten. Menschen, die scherp met hem van meening hebben ver schild, zijn de eersten die hem altijd hun diepste bewondering geven. En er kan nauwe lijks één man in het Britsche openbare leven zijn en nauwelijks één krantenschrijver, die in hem niet een bezielend voorbeeld van den journalist ziet. Zijn zoon, die al lang „leader writer" is aan het blad, volgt hem als hoofd redacteur op. onlusten bij de tram staking te new-orleans. TWEE DOODEN, HONDERD LICHT GEWONDEN. NEW ORLEANS, 6 Juli (Reuter). De sedert vier dagen heerschende tramstaking gaf hier aanleiding tot ernstige onlusten, die ontstonden doordat de tramdirectie drie maal poogde om een tramwagen met onderkruipers te laten rijden. Een duizendkoppige menigte waaronder ook vrouwen, sprong op den wagen toe, bombardeerde hem met steenen en be werkte de onderkruipers met knuppels. De politie trachttte de menigte uit elkaar te drijven, door in de lucht te schieten doch moest weldra ernstiger optreden en op de menigte schieten, waarbij naar verluidt, hondrd personen licht gewond en twee stakers gedood werden. Het gemeentebestuur ver zocht dadelijk de tramdirectie om haar po gingen te staken, om het bedrijf aan den gang te brengen. Er zijn talrijke personen gearresteerd. On der het tumult bij de vechtpartij hadden drie politie-agenten hun dienstteeken en wapens weggeworpen en zich bij de opstan delingen aangesloten. INT. CONGRES KAMERS VAN KOOP HANDEL. ROME, 6 Juli (B.T.A.). De ïtaliaansche deskundigen, die het internationaal congres der Kamers van Koophandel te Amsterdam zullen bijwonen, zijn hedenmorgen naar Nederland vertrokken. de buitenlandsche politiek der fransche regeering. DEBAT AANGEVRAAGD DOOR DE SOCIALISTEN. PARIJS. 6 Juli. (N. T. A.) Het socialistisch, partijbestuur heeft besloten om van de so cialistische kamerfractie te eischen om vóór de bespreking over de ratificatie van de schuldovereenkomst met Amerika een debat aan te vragen over de buitenlandsche poli tiek der regeering. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK KANTOOR HAARLEM NASSAUPLEIN 1 TELEF. 13098 HANDELSCREOIETEN OPENT GIRO-REKENINGEN naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 Juli door het Kon' Ned. Met. Insti tuut te de Bild. Hoogste barometerstand 771,5 m.M. te La Coruna. Loogste barometerstand 754.8 m.M. te Hap- paranda. Verwachting: Matige tot krachtigen Zuid-Westelij ken wind in het Noorden, mogelijk Noord-Wes tenwind, meest zwaar bewolkt met regen buien en tijdelijke opklaringen, mogelijk nog onweer, weinig verandering in temperatuur. Iets koeler in het Noorden. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Vorige stand 763 m.M. Stand van heden 758 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van; Fa. A. FEDERMANN Opticien, Gr. Houtstraat 37, TeL 11059. Laagste stand heden 60 F. WATERPOLO. NEPTUNUS—H. P. C. Het eerste zevental van H.P.C. speelt he denavond te Zaandam tegen Neptunus. Dit is een wedstrijd waar veel van afhangt. Brengen de H.P.C.'ers het er goed af, dan zal het drietal nog te spelen wedstrijden niet veel gewicht meer in de schaol leggen. De opstelling is als volgt: B. J. Moolenaar, H. Leyenaar, J. Koddee W. Moolenaar, J. Uitendaal, J. Kooiman en A. J. Braam. Het tweede zevental speelt hedenavond 8 uur in de zweminrichting te Heemstede te gen de Zijl 2 uit Leiden. Deze wedstrijd kan zeker door de H.P.C.-reserves gewonnen worden. De samenstelling van het zevental is: Kohier, Wolhoff, Bal, Wesseling Eldering, v. Huisstede, Collet. Het eerste zevental van H.P.C. speelt Maandagavond thuis tegen A. Z. en P. C. uit Amersfoort. Voor den inlioud dezer rubriek stelt de Redactid zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken,, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. GEVAAR VOOR SCHOOLGAANDE KINDEREN. Donderdagmiddag jl. was ik getuige van een ongeval aan de Pijlslaan. Een wielrijd- ster was in de ondiepe sloot bij den spoor overweg terecht gekomen; het water reikte evenwel bijna tot aan haar schouders, zoo dat ze blijkbaar een eind in de modder was gezakt, waardoor ze zeih niet kon verplaat sen. Een voorbijganger kon de om hulproe- pende dame door handreiking op het droge b trekken. Ik vraag mij af: als een kind dit ongeval was overkomen, wat waren dan de gevolgen, geweest, als er niet dadelijk redding was ko men opdagen? Dagelijks passeeren dit gedeelte van de Pijslaan vele schoolkinderen. De weg daar ter plaatse is zoo smal dat hij het passeeren van auto's en andere groote voertuigen de kinderen aan den onafgeschutten slootkant moeten staan en daardoor steeds aan het gevaar worden blootgesteld, hetzij aangere den te worden hetzij in de sloot te vallen. Het drukke en nog steeds toenemende ver keer langs de Pijlslaan brengt de voetgan gers in voortdurend gevaar. Ik breng dit schrijven beleefd onder de aandacht van de bevoegde autoriteiten die, naar ik hoop, spoedig een eind zullen maken aan dezen ongewenschten toestand, door het plaatsen van hekwerk, het maken van een voetpad achter de boomen (zooals dit ook aan de eene zijde van den weg is geschied) of anderszins. Hoogachtend, v. H. Alphacca p. 5 Fernando Noronha, Rotter dam naar Buenos Ayres. Bandoeng p. 5, 15 uur Dover, Rotterdam naar Batavia (verb.) Blijdendijk 4 n.m. te Philadelphia, New York naar Java. Glamorganshire 4 v. Cristobal, Pacifickust n. Rotterdam. Grijpskerk 5 v. Dar es Salaam, Beira naar Rotterdam. Kota Baroe 5. 16 uur te Port Said, Rotter dam naar Batavia. Koudekerk 5, 19 uur v. Antwerpen, Bombay naar Rotterdam. Maasdam, 4 n.m. te Vera Cruz van Rotter dam. Moena 5 v. Port Said Batavia naar Am sterdam. Narenta 5 v. Rotterdam naar San Fran cisco. Phrontis 4 te Batavia v. Amsterdam. Scheldestroom 5 v. Amsterdam naar W. Afrika. Stadsdijk p. 5 Ouessant, Rotterdam naar Calcutta. Tabanan 5 v. Batavia naar Rotterdam. Een mooie fietstocht.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2