Uw motor m vertrouwde handen BIOSCOOP INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cu. per regel. Echte, onvervalschte Standard Motor Oil vrij van last veroorza kende onzuiverheden maakt U het rijden tot een steeds stijgend genot. Verkrijgbaar in verzegelde 2. 5 en 20- Liter-bussea en uit de bekende 1-Liter* flesschen. STANDARD Bewaakt Uw motat Waar Standard Motor Oil verkrijgbaar is, kunt U met het volste vertrouwen olie koopen. U geeft Uw motor dan het beste wat er te krijgen is. Proeven bewijzen de voortreffelijke kwaliteit van deze olie Standard Motor Oil hecht zich langer aan het metaal. Zij waarborgt een sterk en gaaf oliefilm, dat ieder kostbaar onderdeel beschermt. Gebruikt U Standard Motor Oil, zoo zult U minder reparaties aan Uw motor hebben. U kunt deze olie bovendien in elke benoodigde hoeveelheid betrekken, desgewenscht bij niet meer dan 1 Liter tegelijk. Door Standard Motor Oil te koopen, spaart U dus geld. American Petroleum Company, Gebouw Petrolea, 's-Gravenhage. M j-g.g.rT.TJSM Jrt HAARLEM'S DAGBLAD LUXOK-THEATER. „Het Dorp der Zonde" en „De Engel van Broadway" (Leugen). Twee. hoofdnummers, Ieder afzonderlijk een bezoek aan Luxor meer dan waard. Ze zijn geheel verschillend, maar prachtig van in houd, zóó zelfs dat men werkelijk een muis zou kunnen hooren loopen. „Het Dorp der Zonde" is een realistische film en verplaatst ons naar een Russisch dorp in de lente van 1916. De boeren zijn allen ijverig op het land aan het werk. Daar komt de rijkste boer met zijn zoon aange reden en hoort van een nicht van hem dat zij een wees tot zich genomen heeft. De jongelui hebben elkaar al gezien en het is liefde op hét eerste gezicht. De jongen moet trouwen voor zijn vader, hij wil dit niet, maar als hij weet wie de aanstaande vrouw is, is het omgedraaid. Het is n.l. Anna, de wees. Pas gehuwd wordt de jonge man opgeroepen en gaat voor jaren heen. Hoe de jonge vrouw het in dien tijd maakt ls gewoon verschrik kelijk. Niet alleen van de vrouwen, maar ook van haar schoonvader en van hem wel het meest. Daar komt de tijding dat haar man terugkomt. Zij durft hem niet af te wachten en als de jonge man de gevolgen ziet, vlucht zij en verdwijnt. Een schitterende film met prachtig sober spel van de Russische artisten. Geheel anders is „De Engel van Broadway". Dit is de geschiedenis van een danseres uit een nachtkroeg, die een Christelijke bijeen komst bezoekt om zich in de handelingen in te werken en dan in het cabaret in die kleeding op te treden. Zij ontmoet \iar ook Jerry, een chauffeur, die werkelijk gelooft dat het meisje daar komt uit behoefte. Als Jerry later bemerkt dat het is om te spotten, wil hij niets meer van Babe weten, maar aan het eind gebeurt er iets dat hen toch weer tot elkaar brengt. Ook dit is een mooie, ontroerende film. We zagen bezoekers die beslist onder den indruk waren. Voorts brengen de Duitsche reisjes ons naar het Eiffelgebergte, waar het zeer mooi is. Alles bijeen een prachtprogramma, dat we gaarne aanbevelen. REMBRANDT-TH EATER. Emil Jannings als Mephisto üi Faust. De regisseur Murnau heeft, naar Goethe's Faust, een schitterend filmwerk gemaakt, met zeer bijzondere en zeer mystieke vond sten. Men wordt bij het aanschouwen direct in de sfeer van het werk opgenomen, de beelden, de ensceneerlng werken zoo fasci- neerend, dat men zich een deel er van voelt. De grondgedachte van Goethe: De Liefde die zegeviert en redt, heeft Murnau in zijn filmbewerking gehouden, in détails wijkt hij er van af. Emil Jannlngs is hier als Mephisto op zijn best, wie hem in deze rol gezien heeft, zal deze creatie van hem nooit vergeten, dit móet een van zijn beste rollen zijn. Gretchen met haar reine, teere gezichtje is wel echt de Gretchen, zooals we ons haar wenschen en denken, haar spel is als haar geheele persoontje, en Faust in zijn herwonnen jeugd, is ongetwijfeld de ridder, aan wien een Gretchen geen weerstand kan bieden. Deze film is weer een van de gelukkige gre pen van Rembrandt-Theater, we voorspel len uitverkochte zalen. Het Variété-nummer is ook iets zeer apart. Pierce and Roslyn, „in a whirl of Melody", slagen er in ons kalme Haarlemmers tot een daverend applaus te brengen en het is ruim verdiend, verschillende instrumenten wor den door het tweetal zeer verdienstelijk be speeld maar het allergrootste succes voor Pierce is wel, dat hij als muziekinstrument gebruikt een gewone luchtballon, waar kin deren mee spelen. Hij blaast hem met den mond op, laat daarna op een hem alleen bekende wijze de lucht er uit ontsnappen en brengt een melodie te voorschijn. Vrijdag avond was het „Ramona", dat door het pu bliek in stomme verbazing werd aangehoord. Heel Haarlem loopt de komende week zijn talenten te beproeven op luchtballonnetjes. STAND AARD-TIÏEATER Do Besteller en de Spoorzoeker, het grappige en de sensatie. Voor hen, die lijden aan een latente me lancholie kan eenig verblijf in het Stand aard-Theater deze week niet nadeelig zijn. Omdat deze bioscoop de film ,.De Besteller van Plan-Zuid" op het doek brengt. De be steller van Plan-Zuid heeft zeer practische denkbeelden. De huizen zijn er hoog en de postbode vat zijn taak dusdanig serieus op, dat hij graag zijn post ter bestemder verdie ping deponeert in stede van in de bus aan die deur, welfte aller voordeur is. Welke op vatting, hoeveel er ook voor te zeggen is, haar eigenaardige bezwaren met zich brengt, direct ten aanzien yan het postale schoeisel, meer indirect ten opzichte van de ambte lijke voeten. Het practische nu is de aamcoop van een tros luchtballonnen, die althans ieder afzonderlijk ten aanzien van uit het raam gebogen buurvrouwen een zeer accep tabele oplossing waarborgen. Een tros lucht ballonnen nochtans vraagt een solide veran kering en het hengsel van een slof aardbeien zal zich in slechts die gevallen geheel en al daartoe leencn, Indien er tusschen de lucht- balonnen en de aardbeien een zekere ge wichtsverhouding bestaat. In het ontbreken van die juiste verhouding schuilt het ko misch element in een gedeelte van deze film, die een film is met veel zulke gedeelten. Zij leert ons Eddie Cantor kennen als iemand van komischen zin en speeltalent. Daarmee is het lachkrampwekkende in dit programma niet uitgeput. De klucht „Trouw lustige Spoken" vormt er een te waardeeren onderdeel van. Dan is er nog een hoofdnummer, dat wij met een glimlach beschouwd hebben, hoewel het misschien hoogst ongepast is om bij een Wild-West drama te glimlachen, vóór zij beiden elkaar in de armen liggen. Welnu,- wie het daarmee eens is geniete van „De Spoorzoeker van Nevada" alles wat revol vers, lassa's, Tom Mix-hoeden en vele ont maskeringen van gemeene streken te genie ten kunnen geven. GEGUND. De verbouw van het belastinggebouw aan hot KI. Heiligland is door den Rijksgebou wendienst bij onderhandsche besteding ge gund aan Gcbr.'s Vermeijs, aannemers te Haarlem. ZATERDAG 6 JULI 1929 MIDDELBAAR TECHNISCHE SCHOOL. OVERGANGSRESULTATEN Afdceling Bouwkunde. Bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar: C. F. van Beek, Heemstede, A. A. Beudt, Hengelo (O.), N. Boeke Haarlem, J. W. M. Faas, Halfweg, C. Honigh, Amsterdam, J. W. de Heer Kloots, Hem; A. J. B. van Huis- stedeen, Heemstede J. Jakma, Amsterdam; P de Jong, Medemblik; P. van Oostveen, Am sterdam, J. C. de Vries, Amsterdam. Her-examen 1; niet bevorderd 3. Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practisch leerjaar: J. J. Brugman, Amsterdam: L. van Halm, Amsterdam; H. de Rijk, Amsterdam; P. Ro- senhart, Haarlem; J. Silvis, Heemstede. Her-examen 1. Van het practische leerjaar geplaatst In het tweede studiejaar: D. J. Dalhuisen, Haar lem. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde. Bevorderd van het eerste tot het tweede studie-jaar: A. C. Asjes, Alkmaar; C. v. d. Bos, Amster dam; S. van Beyeren, Spaarndam; KI. Besse Zaandijk; H. van Diggelen, 's Gravenhage; P. Groenhart, Amsterdam; J. de Groot, Alphen aan den Rijn; M. van Hensbergen, Haarlem; H. Hesselink, Edam; P. F. Janssen, IJmuiden; T. A. van der Klip, Halfweg; J. W. Lijesen, Wijk aan Duin; A. van der Mast, IJmui den; D. Munsterman, Heemstede; W. Nooteboom, Hoorn; L. J. M. Peters, Rot/ter- dam; C. A. van der Plas, Amsterdam; J. P. Schultheiss, Haarlem; R. Water, Hem. Her-examen 2; niet bevorderd 2. Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practische leerjaar: J. D. G. Blanken- stein, Amsterdam; J. Bungener, Uitgeest; C. Burger, Wijdenes, B. Daalder, Alkmaar; J. Helder, Warmenhuïzen; P. Holthuis, Am sterdam; E. de Jong, Amsterdam; D. H. Langenbach, 's-Gravenhage; F. A. Lijster, Haarlem; J. A. Pot, 's-Gravenhage; F. H. Preyer, Alkmaar; C. W. Schaling, Amster dam: J. Zuidhof, Heemstede; P. Hagtingius, Broekerhaven; J. van de Kerk, Haarlem; J. W. Kuiper, Amsterdam; W. Krijn, Velsen; G. A. F. Ooykaas, Alkmaar; L. K. Tempel man, Haarlem; F. van Rossum, Haarlem. Van het practische leerjaar geplaatst in het tweede studiejaar: A. W. Biesenbeek, Amsterdam. Bevorderd van het tweede tot het laatste studiejaar: J. B. Brittijn, Winterswijk; R. v. d. Pol, Alkmaar; S. Siegers, Alkmaar. Afdeeling Werktuigbouwkunde: Bevorderd van het eerste tot het tweede .studiejaar: A. H. Andrea, Haarlem; P. Th. M Bakx, 's-Gravenhage; D. N. Barnar, Hengelo (O.), A. J. M. N. van den Berg, 's-Gravenhage; J. Boeree, C. Bolier, Haar lem; K. W. M. Brantjes. Breda; J. M. van Brummelen, Haarlem; W. A. H. Buddingh, Eist, N. Crama, Leiden; H. G. Dil, Zaandam; J. B. Dingemans, Bergen (N.-H.); J. S. A. Eeltink, Alkmaar, H. J. A. 'Gosselink, En schedé; M P. van Hooidonk, Leiden; B. Houtman, Oosterblokker; R. H. Jager, Scher- penisse; G. de Jong, Alkmaar; J. H. de Ko- ningh, Haarlem; T. Kramer, Arnhem; G. J. Krijgsman, Delft; N. Ledder, Wijk aan Zee; H. W. Morsman, Hengelo (O.), mej. N. Ortt, Soest; J. Osephius, Delft, J. F. ten Pie- rick. Ede; L. F. J. Pommee, Oegstgeest; N. M. J. Rees, Haarlem; C. F. Reilingh, Den Haag; R. Snel, Haarlem; G. Starre, Leiden; J. H. van der Stoel, Leiden; A. J. Th. Stijn- man, Leiden; W. B. F. Swart, Haarlem; C. Veldwachter, Epse; B. van der Velden, Bloe- mendaal; H. H. Vlasbloem, 's-Gravenhage. Horexamen 2, niet bevorderd 7. Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practisch leerjaar: M. M. Bakker, Stom- petoren; J. F. v. d. Berg, Scheveningen; J. D. Boerkoel, Delft; J. C. Born, Haarlem; B. ten Bmggen Cate, Almelo; J. P. Bruynzeel, Veur; G. J. Davidson. Haarlem; J. A. Haan, Hengelo (O.), J. Hardonk, Deventer; J. P. J. ML Hollants, Leiden; H. F. de Jonge, Haar lem; G. F. Kooiman, Haarlem; G. W. P. Koopman, Haarlem, L. A. de Lange, Leiden; E. M. Lindner, Haarlem; A. Nijhoff, Hengelo (O.), G. Siliakus, Haarlem; W. L. Vervest, Eindhoven; J. Veth, Zanclvoort; W. Wisman, Santpoort; W. J. v. d. Worff, 's-Gravenhage; W. J. Wyrdeman, 's-Gravenhage; M. J. Vee- nemans, Winterswijk. Niet bevorderd 4. Van het practische leerjaar geplaatst In het tweede studiejaar; Jhr. J. H. Gevers Leu ven, Wassenaar: J. Mulder, Zandvoort. Van het tweede studiejaar bevorderd tot het laatste studiejaar: F. Bakker, Haarlem, G. W. P. Koopman, Alkmaar; A. H. Zijl, Ap- pingedam. Afdeeling Electrotechniek. Bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar: H. J. Bots, Leiden; H. Bruyn, Haarlem; R. J. A. van der Capellen, Ban doeng; J. B. G. Forger, 's-Gravenhage; J. Hendrich, Haarlem; A. J. Mantel, Alkmaar, W. J. van Nispen, 's-Gravenhage; G. O. J. Nuesink, Nuth (L.); J. W. Pardoen, 's-Gra venhage; R. van Rossum. Haarlem, J. P. A. Wagtman, 's-Gravenhage; W. K. Wierda, Haarlem. Herexamen 2, niet bevorderd 2. Bevorderd van het tweede studiejaar tot het practische leerjaar: S. A. Bartstra. Aer- denhout: J. Th. Brouwer Haarlem; H. A. van Dijk, Haarlem, J. Engelman. 's-Gravenhage; B. O. M. Gall, Aerdenhout; M. Govers. Haar lem: K. de Haan. Velsen: J. Luyten, Haar lem; J. Meyling, Bloemendaal: J. P. Posthu- ma. Nijmegen; A. P. Riem Vis. 's-Graven hage: H. van Rlessen, Bloemendaal: N. O. Sipman. Alkmaar: J. A. A. Verhoeven. 's-Gra- vanhage: H. H. de Wal, Oegstgeest; P. Wle- lart, Haarlem. lart. Haarlem. Herexamen 1, niet bevorderd 1. Van het practische leerjaar geplaatst in het tweede studiejaar: G. Kiel, 's-Graven hage. Bevorderd van het tweede tot het laatste studiejaar: Th. A. Ruys, Haarlem. Afdeeling Schcepsbouwkunde. Bevorderd van het eerste tot het tweede studiejaar: A. L. Beukman. Oegstgeest: E. G. van der Stadt, Zaandam: W. B. Scheelings, Haarlem. Herexamen 1, niet bevorderd 1. Bevorderd van her tweede studiejaar tot het practische leerjaar: C. Grinwis, Velsen: J. H. Krietemeyer, W. F. L. Stamer, Haarlem. De bevordering van het practische leerjaar tot het laatste studiejaar zal in September bekend gemaakt worden. (91 candidaten). GEMEENTELJK LYCEUM. OPENLUCHTDAG. Vrijdag hebben op het terrein aan de Spanjaardslaan de j aarlijksche wedstrijden en openluchtspelen van de leerlingen van het Gemeentelijk Lyceum weer plaats gehad en wederom onder begunstiging van fraai weer. Tal van ouders en andere familieleden hadden dan ook op de overdekte tribune plaats genomen om de sportieve verrichtin gen der kinderen gade te slaan. Het geheel stond onder de pittige leiding van den heer J. Oostergo, die een vermoeien- den dag had, maar die dan ook met trots op dezen dag terug kan zien. Zooals gewoonlijk werden de morgenuren besteed aan driekampen voor jongens en meisjes en aan repetities voor de vrije oefe ningen der jongens, de dansen der meisjes, enz. 's Middags kwamen de belangrijkste num mers. Fel is er in de hockeywedstrijden, zoowel door de meisjes als door de jongens gestreden, aangemoedigd door de familiele den op de tribune. Met veel belangstelling werden de estafet tes gadegeslagen. De dansen der meisjes (dank zij het mooie weer door een strijkje op het veld begeleid), gekleed in prachtige rose en groene jurken, waren in één woorcl schitterend. Het lang durig applaus was dan ook welverdiend. De gebruikelijke hindernisloop was niet weinig spannend. De jongens moesten over een paard sprin gen, een salto-mortale op een matras ma ken, onder een groot zeil doorkruipen en ten slotte over een tamelijk hooge schutting klauteren. Een muziekgezelschap onder leiding van den heer Reynier van 't Hoff luisterde den ganschen middag met verdienstelijke mu ziek op. Gassisteerd door den natuurkunde-leeraar J. J. Haak reikte de directeur, ir. W. C. G. H. van Mourik Broekman, na afloop de prijzen uit. Hij hield hierbij weer één van zijn bekende sympathieke redevoeringen, die herhaaldelijk door applaus onderbi-oken werd. Hij bracht hulde aan den heer Ooster go en dankte het bestuur van de Cricketclub Rood en Wit, dat elk jaar opnieuw bereid is, het keurig veld voor deze openluchtdag be schikbaar te stellen. Spreker deelde mede, v/eer van verschillende zijden veel medewer king te hebben ondervonden, o.a. ook van de ouders, wier tegenwoordigheid hij op hoogen prijs stelde. „Deze openluchtdag", zei de di recteur, „is langzamerhand in beteekenis toegenomen en is iets geworden, dat tot de school behoort." De heer Van Mourik Broekman was er van overtuigd, dat zijn leerlingen den strijd sportief gevoerd hadden. „Hij die gewonnen heeft is verheugd omdat hij gewonnen heeft en niet omdat hij den tegenstander verslagen had. De verliezer zet geen zuur gezicht, omdat hij den ander de overwin ning gunt. Natuurlijk neemt hij zich voor, te trachten het volgend jaar revanche te ne men. Op deze wijze wordt het mooie sportieve doel van dezen openluchtdag bereikt. En mijn achting voor de jeugd is daardoor weer geste gen", aldus eindigde spreker. Vóór hij tot de eigenlijke prijsuitreiking overging deelde hij nog mede, dat voor het eerst een medaille zal worden geschonken, bestemd voor den all round leerling, die op school uitmunt door zijn werk, die bij leeraren en leerlingen, in aanzien staat en die op sportgebied uitblinkt. Onder dave rend gejuich noemde spreker den naam van dezen uitblinker: het was Kees Dorsman. De prijzen werdén als volgt gewonnen: Hockeywedstrijd meisjes: 3e klassen—4e klassen 00, na loting door de 4e klassen gewonnen. ^Kastiewedstrijd jongens la—jongens 1 b Hockeywedstrijd jongens: 2b—2c 20. Honkbalwedstrijd jongens: 3e kl.—4e kl. 82. Driekamp Meisjes 1ste en 2de klassen: eerste prijs Hanny de Beer, tweede prijs An- tje Dorsman, derde prijs Janna Ensink. Driekamp Meisjes 3e klassen: eerste prijs Greet Rigbers, tweede prijs Maria Niesten. Driekamp Meisjes 4de en 5de klassen: eer ste prijs Loukie Lantzius, tweede prijs Nelly Riphagen. Driekamp Jongens le klassen: eerste prijs Frits van der Kloet, tweede prijs Jan Bou- man, derde prijs Eddy Düsterbeck (na lo ting), vierde prijs Frits Mann. Driekamp Jongens 2de klassen: eerste prijs Bob Smit, tweede prijs André Mooyen, derde prijs Jan van der Heyden, vierde prijs Wim van der Weyden, vijfde prijs Eep Neu mann, zesde prijs Paul Crommelin. Driekamp jongens 3de klassen: eerste prijs Kiek Korneman, tweede prijs Piet Hagenaar, derde prijs Jan Hartog, vierde prijs Piet Jongeneel, vijfde prijs Jo Feilzer. Driekamp jongens 4de en 5de klassen: eer ste prijs Kees Visser, tweede prijs Over de Linden, derde prijs Dick Asjes. Estafettenloop meisjes 3de en 4de kl. eer ste prijs le ploeg van de 3de kl. Estafettenloop jongens le klassen: eerste prijs le ploeg van 1 B, tweede prijs le ploeg van IA. Estafettenloop jongens 2e klassen: eerste prijs le ploeg van 2 A, tweede prijs le ploeg van 2 B (na loting met le ploeg 2 C). Estafettenloop jongens 3e klassen: eerste prijs le ploeg van 3 A, tweede prijs 2e ploeg van 3 B. Estafettenloop jongens 4de en 5de klas sen: eerste prijs le ploeg van 4 A, tweede prijs le ploeg van 4 B. Sneiloop 400 M.: eerste prijs P. Hagenaar in 57.6, tweede prijs Kees Visser in 59.6, derde prijs Nico Dorsman in 61.0. Hindernisloop le klassen: eerste prijs 2e ploeg van 1 A; 2de klassen: eerste prijs le ploeg van 2 C, tweede prijs le ploeg van 2 B; 3de klassen: eerste prijs le ploeg van 3 C tweede prijs le ploeg van 3 B; vierde en vijfde klassen: eerste prijs le ploeg van 4 A. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: Dekker, Spion kopstraat 73. aui.ocrack. Twuijver, v. Oosten de BruUnstraat 197. lompouce. Planje. Pa triarchstraat 34. zonnebril. Ruigvoorn. West- kolk (Spaarndam). bril. Roosina. Spijker manslaan 17, broche. Kroon, Weverstraat 3, idem. Bur. van Politie, Smedeslraat. baL Boogaard, Schalkwijkerweg 15, postduif. Pull Lootsstraat 13. jonge herdershond. Koop man, Vrouwehekstraat 38, handschoen Hes sen, Berkenrodestraat 18, halsketting. Ken nel Fauna, grijs-witte kat, gebracht door: Gunning, Vijverweg 8 (Bloemendaal) muis- kleurige kat, gebracht door: Smit, Gen. Cronjéstraat 86. Bruinzeel, Leidschestraat 102, medaillon. Politiepost, Spaarndam, 1 paar olicpijpen. Kuijk, Nagtzaumstraat 18. gereedschapstaschje. Beere, Bloemfontein- straat 10, sleutels aan ring. Bon fier. Prin- senbolwerk 42, zakje met kerkboekje. Bur. v. Politie, Smedestraat, rijwielbelastingmerk. v. Dijk, Spaanschevaart 17. i dem. Meiboom, Spaarne 29, 1 geldstuk. Kok, Emostraat 25, rijwiel. VERGADERINGEN NA DE VERKIEZINGEN. OVER DE RESULTATEN. De reeks der vergaderingen, waarin de re sultaten der verkiezingen wordt besproken is Vrijdagavond voort-gezet. Ditmaal kwamen de Anti-rev. bijeen in de Wilhelminakerk aan de Ged. Oude Gracht. De Voorzitter der A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje", Mr. A. Bruch, zeide in het inleidend woord, dat het voor de Par tij teleurstellend is dat de uitslag der verkie zingen zóó is, dat Mr. Bijleveld niet meer in de Kamer zal terugkeeren en dat de heer Amelink niet is gekozen. Echter, wellicht doen rich omstandigheden voor, vervolgde spr., die maken zullen, dat ze toch nog in de Kamer zullen komen. Immers we willen ho pen, dat en dat is een groot landsbelang, er weder parlementair zal kunnen geregeerd worden, dat er weder een parlementair Ka binet zal kunnen komen. We hopen, dat, nu er is 'n rechtsche meer derheid in ieder geval er ook een regeerings- meerderheid zal mogen en kunnen gevormd worden. Verder zich richtende tot den heer Chr. van den Heuvel zeide spr., dat 't allen genoegen doet dat deze weder tot Kamerlid is gekozen. De heer van den Heuvel is iemand verzekerde spr., die het Kamerlidmaatschap op een goede manier heeft vervuld, tot wien allen konden komen. Ik hoop ging spr. voort, dat ge onder Gods zegen de nu aanbrekende vierjarige periode weder in de Kamer zult mogen werkzaam zijn in het belang van land en volk en dat der Partij. (Applaus) Woorden van dank bracht spr. aan de pre dikanten die in den verkiezingsstrijd voor de Kiesvereeniging optraden, van wie Ds. Boeijinga aanwezig eas.Dank ook bracht spr. aan de hoeren Bruin en Hoek voor hetgeen ze voor de propaganda gedaan hebben en aan de propagandisten, die deelnamen aan den grooten propagandafietstocht. Bemoe digend voor de Partij oordeelde spr. het te zijn dat zoovelen der jongeren weder be langstelling voor het politieke leven gaan toonen. Voor de toekomst belooft dat veeL Daarna was het woord aan den heer Chr. van den Heuvel. Deze gaf eenige bespie gelingen over den uitslag der verkiezingen, waarbij hij deed uitkomen dat er partijen waren geweest die met onwaardige middelen hadden gestreden; partijen ook die beloften hadden gedaan terwijl de A. R. Partij zich daaraan niet had schuldig gemaakt. Verder, dat toch in ieder geval er is geweest een strooming naar rechts onder de kiezers. Daaraan werd toegevoegd een woord van be moediging. Spr. dankte voor de vriendelijke woorden die de voorzitter tot hem had gericht. Ik hoop, eindigde spr., dat ik het vertrouwen dat in mij gesteld is niet zal beschamen en dat ik tot heil van het vaderland, tot een triumf van onze beginselen en ter bevorde ring van het welzijn van deze streek in de Kamer zal mogen arbeiden. Verder werd nog gesproken door dr. B o e ij i n g a; door den heer Van Z a 1 en, R.-K. propagandist, die releveerde het getui genis dat De Maasbode had gegeven van de wijze waarop de A. R. den strijd hadden ge voerd; dcor den heer A. B. Roos jen van Amsterdam en door den heer W. F. Bee re- ma n s. De laatste bracht onder applaus dank aan Mr. Bruch voor de bezielende lei ding door hem aan het verkieringswerk ge geven en memoreerde hoe Mr. Bruch, toen de groote propagandafietstocht langs zijn huis ging, zich dadelijk per fiets daarbij aan sloot, waarvoor spr. hem huldigde. Spr. gaf nog eenige beschouwingen over den uitslag in den kieskring Haarlem en in de gemeente Haarlem. Daarna werd de samenkomst gesloten. VRIJZINNIG HERVORMDEN Het bestuur der Vereeniging van Vrijzin nige Hervormden alhier verzoekt ons mede te deelen, dat de Godsdienstoefening in het gebouw van den Ned. Protestantenbond niet doorgaat, doch dat Ds. Trouw a.s. Zondag om 10 uur in dc Groote of Bavokerk de Godsdienstoefening zal leiden. DE VOETPADEN. WORDEN BETEGELD. B. en W. achten het gewenscht om geleide lijk verschillende van de in deze gemeente bestaande voetpaden te doen beregelen. Al lereerst komt in verband met het drukke voetgangersverkeer, voor betegeling in aan merking het voetpad aan de zuidzijde van de Kleverlaan, langs het C.avalerieterrein, en het voetpad aan de noordzijde van die laan langs de begraafplaats en den kweektuin. De tegelbestrating aan de noordzijde zal dan aansluiten aan de tegeltrottoirs in de Marnix- straat, terwijl in de Ter Spijtstraat tot -?e- deel-telijke betegeling der voetpaden zal worden overgegaan. De kosten aan het betegelen van genoemde voetpaden verbonden, ramen wij op f 15.000. DE VERKIEZINGEN. HILLEGOM Uitgebracht 4415 stemmen. Geldig 4319. Van onwaarde 96. R. K. 2244 (1945); A. R. 397 (356); Chr. Hist. 693 (459); Staatk. Ger. Partij 63 (77); Herv. Ger. Party 37 (10); Chr. Dem. Unie 11 (8); Lijst Idenburg 0; R.K. Volkspartij 15 (15); S. D. A. P. 560 (469); Soc. Dem. Volkspartij 0; Vrijheidsbond 118 (161); Fed. Verband, Ter Hall 9; Vryz. Dem. 127 (117); Plattelandersbond 2 (28); Nat. Eoeren- en Tuindersbond 1; Comm. (Wijnkoop) 0; Comm. (De Visser) 13; Dem. Party 3 (3); Middenparty (Fl. Vos) 56; Rev. Soc. Partij 0; Verbond van Nationalisten 3; Alg. Bond Kleine Winkeliers 0; Soc. Econ. Volkspartij 5; Ned. Chr. Arh. Party 0; Anti-Siem- dwangparty (v. d. Horst) 0. ZANDVOORT Geldige stemmen 3881 (2692) Alg. Welv. Party 25; Comm. (Wynkoop) 22; Anti-Stemdwang Party 6; Staatk. Ger. 19; A. R. 158 (169); Soc. Econ. Volksparty 5; Chr. Hist. 556 (324); R. K. Staatsparty 534 (443); Floris Vos 213; Plattelanders 4; Alg. Bond van Kleine Winkeliers 1; Comm. (L. de Visser) 33 (51); Lyst Idenburg 1; Vryz. Dem. 344 (261); Ned. Chr. Arb. Party Net. 15; S. D. A. P. 1376 (1169); Soc. Dem. 1; Herv. Ger. Staatsparty 11; Verbond van Volksparty 5; Nat. Boeren- en Tuinders- bond 1; Rev. Soc. 12; Dem. Party 18; Vry- heidsbond 445 (399)Fed. Verbond (Ter Hall) 44; R. K. Volksparty 32. (De tusschen haakjes geplaatste cijfers) geven de resultaten van 1925). BENNEBROEK Totaal 835 (735) steramen. Geldig 811 (717). Van onwaarde 21 (18) Alg. Welvaartsparty 1; Anti-Stemdwang- Party 1; Staatk. Ger. 9 (2); A. R. 78 45); Chr. Hist. 137 (55); R. K. 377 (360) Floris Vos 10; Alg. Bond voor Kleine Winkeliers 1; Vrijz. Dem. 52 (34); Ned. Chr. Arb. Party 2; Herv. Ger. Party 5 (2); Verbond van Natio nalisten 2; S.D.A.P. 86 (60); Vryh. Bond 47 (57)Fed. Verband (Ter Hall) 3. De tusschen haakjes geplaatste cijfers ge ven den uitslag der verkiezingen in 1925. HAARLEMMERLIEDE EN EN SPAARNWOIJDE. Geldige stemmen: 1344 Alg. Welvaartsparty 9; Comm. (Win koop) 6; Anti-StemdwangpartU 1; Staatk. Ger. 18; A. R. 145; Soc. Econ. Volksparty 3; Chris.-Hist. 91; R. K. G81; Floris Vos 22; Plattelanders 5; Alg. Bond voor Kleine Winkeliers 2; Comm. (Louis de Visser) 20; Lyst Idenburg 0; Vryz. Dem. 53; Ned. Chr. Arb. Party 1; Herv. Ger. Staatspartij 2; Verbond van Nationalisten 1; S. D. A. P. 183; S. D. Volksparty 0; Boeren- en Tuin dersbond 0; Rev. Soc. Party 5; Dem. Pp.rty 1; Vryheidsbond 89: Fed. Verband (Te- Hall) 4; R. K. Volksparty 3. HEF.MSTF.DE Totaal uitgebrachte stemmen 6890 (4419. Totaal geldige stemmen 6628 (4237) R. K. Staatspartij 2187 (18271S. D. A. P. 828 (309); Anti-Rev. Partij 432 (272); Christ.- Historische Partij 759 (690)Vrijheidsbond 1-118 (701); Plattelandersbond 19 Com munistische Party 15 (Herplaatsing wegens mistelling)

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6