Verft alles H. D.-VERTELLINGEN in elke kleur RECTIFICATII I^BB® SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 8 JULJ 1929 (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden.) Het Schandaal in het stille stadje. door C. G. B. Het doet er niet toe, hoe ik er toe kwam om me in mijn vacantie van de wereld af te zonderen en me op te sluiten in het stille stadje, dat zoo dood is da? er zelfs geen straathonden langs de goten zwerven en dat er mos groeit tusschen de steenen op het minst rustige verkeerspunt. Het stoomtrammet je dat vier keer per dag door het stadje pufferde en rammelde, dat er eigenlijk niets te maken had en alleen handelsreizigers, verkoopers en vreemdelin gen vervoerde, was als een storend anachro nisme in de stille straten. In een heele week zag ik er vier auto's, en als ik 's avonds wat ging wandelen, geviel het wel, dat slechts een politie-agent op straat te zien was. Wanneer ik 's morgens tegen elven naar het tramstation, tevens „Heerenlogement" en Sociëteit „De Vriendschap", slenterde om een ochtendblad van den vorigen dag, met de tram van half elf gearriveerd, te gaan halen, dan werden hier en daar de dichte vitragegordijnen terzij geschoven, kwam de kruidenier van achter zijn toonbank te voor schijn en bleef een oud vrouwtje mij, den vreemdeling, nakijken, alsof er plots een ne gerkoning in het stadje neergeploft was. De menschen v/aren er vriendelijk, zeiden me altijd goedendag, en als ze er even kans toe zagen werd ik betrokken in een praatje, dat begon over 't droge weer en eindigde met het tien of twaalf malen herhaalde uit spreken van de hoop, dat er gauw regen zou komen. De dagen vergingen kalm, éen na een, er gebeurde niets bijzonder, het stadje was dood en bleef dood, stil en uitgestorven. Als trouwe bezoeker van het tramstation- om een krant te halen, werd ik op een mor gen gesleept in het kringetje verlichte nota belen, menschen die vroeger in Holland ge studeerd en gewoond hadden en hier hun leven sleten, die het gezellig bleken te vin den met iemand uit Holland te kunnen pra ten Ik maakte kennis en moest plechtiglijk beloven bij ieder der leden van „De Vriend schap" een avondje op bezoek te komen. Deneersten avond stevende ik op den no taris af. We praatten over politiek en kunst en ik werd ingewijd in de plaatselijke artis tieke omstandigheden, die uit een fanfare, een museum van stoffige oudheden annex schilderijen van geen waarde en een dilet- tanten-tooneelclub bestonden. In den afgeloopen winter had men „De Koopman" gespeeld en volgens den notaris was de gemeente-ontvanger minstens even goed als Bouwmeester. En de dochter Plots hield de notaris op, zijn vrouw keek hem waarschuwend aan, de dochter des huizes bloosde diep en sloeg zedig haar oogen neer. Na vijf minuten verliep het ge sprek weer vlot. De volgende dagen legde ik drie bezoeken per avond af en ik heb nooit van mij ft leven meer thee en zoute krakelingen verwerkt dan toen. Bij den dokter deed zich weer een inci dent voor. We praatten over het nut van zwemmen en sport in 't algemeen, toen de vrouw des huizes zich er zelf op betrapte dat ze „de dochter" wilde zeggen. Ze slikte de laatste lettergreep in en d'r man keek nijdig. Bij den eigenaar van de grootste ma nufacturenzaak ter plaatse deed zich een zelfde geval voor, met dit verschil, dat de zoon nu naar bed werd gestuurd, omdat hij dat blijkbaar fatale woord half uitsprak. Het detective-instinct, dat iedere jour journalist bezit, begon in me te ontwaken. Het moest wel een vreeselijk schandaal zijn of een erge misdaad waarmee „de doch iets te maken had. Ik speurde, begon op een morgen in de sociëteit over dochters te pra ten. sleepte alle befaamde dochters ter we reld en al de mij bekende dochteren uit het stadje er met de haren bij, het hielp niets, de heeren zwegen, gaven elkaar sein tjes, hielden vluchtig hun wijsvinger voor den mond, en ik bleef gissen en zoeken. Op een middag had ik*«n „Den Ouden Gaper" tandpasta gehaald. Ik liep den win kel uit, passeerde vier ouwe vrouwtjes met oranje omslagdoeken en witte plooimuts- jes, schrok op toen ik het mysterieuse woord je „dochter" hoorde mummelen en zag, toen ik even later omkeek, dat ze gevieren „Den Ouden Gaper" binnenwaggelden, zeker om zenuwpoeders te halen. Ik werd actief ondanks de drukkende stilte en de loome rust van het uitgestorven stadje. Ik luisterde hier en speurde daar, ging naar een concert van de fanfare, knoopte in de pauzes gesprekken aan. be gon over dochters een boom op te zetten. Het hielp niet. Den laatsten dag, dat ik in het stadje was, kwam de tram van half elf te laat. Er ston den wat menschen zenuwachtig bijeen voor het tramstation, wachtend op het bekende tinge-tinge-tinge, waarnaar men zijn klok gelijkzette en dat nu schromelijk in zijn plicht tekort schoot. Maar de tram kwam. Hij pufte naarstiglijk. Er daalden wat men schen uit de lange wagon. Een vrouw werd opgevangen door een stel familieleden en na de noodzakelijke zoenerij schoof men de hoofden bij elkaar, hoorde ik: „Luuster es efkes, Merie. 't Is slim, mo-je hooren. De dochter" Nu of nooit, schoot het door mijn brein. Ik deed een stap opzij, keek achteloos naar den conducteur die zijn pijp ging stoppen. Ik luisterde, luisterde scherp. „Ij wèt wal, dieje oldste, dee meid met dat affeknipte pullekaohaor, noe, dee het Zundagaovend met d'n zeun van d'n kantonrechter langs de walle geloop'n. 't Is 'n schande, Merie, zoo'n jung kind, ze is nog neet ens een-en-twintig, 't Is'zonde, da ze d'r vaoder, diej'n goojen burgemèster d'r zoo'n verdreet met andoot. Dat kind...." Ik keerde me om. Ik haatte de kleine, muffe, stille stad met zijn geklets en zijn blauwe horretjes, zijn dichte vitrages en kwebbelende oude vrouw tjes. Dus haalde 'k mijn koffer en vertrok met de tram van twaalf uur. Ik vergat een ochtendblad te halen. En dus zal er.over mij ook wel gekletst en ge mompeld worden. Gaat uw gang verlichte notabelen uit „De Vriendschap"! IN DE SCHOOLWERKTUINEN VAN HAARLEM EN OMGEVING. EEN GOED GESLAAGDE PROPAGANDA-DAG Een boon is een boon, en een roos is een roos. Maar of ge nu de gewoonste bruine boon of de mooiste zorgvuldig gekweekte roos neemt, beide hebben voor het kind of den mensch, die ze verzorgde en opgroeien zag evenveel groote waarde, ze beteekenen geluk om succes of droefenis om mislukking, ze bergen een massa poëzie in zich. En daarom is het zoo mooi als groote men schen de handen ineen slaan, als ze kinde ren tuintjes geven en hen leeren hoe ze boo- nen en sla, wortels en kool, rozen en papa vers moeten kweeken. Het is gezond werd. de kinderen krijgen handigheid, de vlugsten helpen hen die met schoffel of spa nog niet al te goed overweg weten. Er wordt tegenwoordig veel voor de jeugd gedaan, en de vereeniging die de leiding heeft van den school- en werktuinenarbeid in Ne derland heeft een schitterende taak op zich genomen, verricht werk van groote opvoed kundige waarde. Zaterdagmiddag hield de Centrale Ver eeniging voor School- en Werktuinen een propaganda-dag in Haarlem en omstreken. En op den tocht die langs verschillende tui nen in de buurt gemaakt werd hebben de on geveer veertig deelnemers kunnen zien hoe mooi het werk in Haarlem, Bloemendaal, Heemstede en Santpoort ter hand geno men is. Na een korte begroeting van mej. Westen dorp, de Haarlemsche presidente, in „Lion d'Or", nam de heer J. R. Koning, voorzitter der Centrale Vereeniging, uit Amsterdam de leiding over en werd, terwijl de regen neer stroomde, omstreeks kwart voor elf in twee autobussen naar de Stadskweekerij aan de Kleverlaan gereden. In een groote schuur gonsden de stemmen van vele kinderen, de gasten keken van bui ten af toe en. geestig en onderhoudend en leerzaam, gaf de directeur van Hout en Plantsoenen, de heer J. L. Bouwer er een 'massa-les over enten en afleggen, het stek ken van geraniums, over edelweiss, die in Holland gekweekt wordt voor toeristen in Zwitserland, over banaan, rijst, apenootjes en kokospalm, en 't was heel interessant. De kassen met hun schat aan kleurige bloemen en tropische gewassen, met hun weelde van kleur en vorm. de tuin met zijn rijke afwis seling, zijn bakken met geraniums, zijn rots partij waar eens het „Huis ter Kleef" lag, 2ijn vijver, omzoomd met bloeiend kruid, het werd alles met belangstelling én bewonde ring bekeken. Op Velserend. Door het Kinhelmpdrk, langs het station- Santpoort brachten de autobussen de gas ten naar Velserend, waar spoedig de lunch begon en men aan tafel van zijn ervaringen vertelde, zijn belevenissen met schooltuinen mededeelde aan anderen, waar men nieuwe inzichten opdeed en plannen maakte voor pijn eigen schooltuin. Na tafel hield de heer J. R. Koning een korte causerie over het werk der Vereeniging. Hij zeide, dat de Vereeniging er trotsch op is de rol van grootvader te vervullen; zij helpt alleen daar waar hulp gevraagd wordt en voorlichting noodig is. Voor stadskinderen is een schoolwerktuin van belang, omdat ze mooie dingen beleven en van de straat ge houden worden. Massalessen kweeken even eens bij de stadskinderen liefde aan voor al wat groeit en bloeit, en zij zullen zich niet meer bezondigen aan vernieling van plant soenen en parken. Al wordt tegenwoordig telkens meer particulier terrein afgesloten, omdat de dagjestoerist zijn fatsoen niet kan houden en takken en bloemen afrukt en me- torst naar huis, toch is spreker optimistisch gestemd, want door schoolwerktuin, massa- les en boomplantdag zal de jeugd geleerd worden, dat ze boomen en struiken moeten ontzien. Maar ook voor het kind van het platteland acht spreker het schooltuinwerk van groot belang. Hij hoopte dat de arbeid der vereeniging mocht bijdragen tot minder vernieling' en ontsiering der natuur, tot be scherming van flora en fauna van ons mooie Nederland. Verschillende personen voerden nog het woord. Zoo bracht de heer C. Sipkes de groe ten over van de Ned. Natuur-historische Ver eeniging, zoo sprak de heer Dalineyer uit voerig over het werk in Velsen en wees hij er op, dat een vast terrein voor een school tuin noodzakelijk is, zoo vertelde de heer A. H. de Roos uit Santpoort nog over de handig heid en zin voor orde, die, kinderen in een schoolwerktuin aanleeren en deelde de heer Knaap uit Haarlemmermeer mee, dat sinds men daar schoolkinderen de heesters in een plantsoen liet planten van vernieling ervan geen sprake meer is. Het weer was een beetje opgeklaard en na een bezoek aan den pas gestichten school werktuin voor kinderen op Velserend, waar de eerste oogst flinke radijzen den be zoekers getoond werd, ging het weer met de autobussen naar Bloemendaal, waar in den tuin van de Vereeniging voor Jeugdwerk naast de M. U. L. O.-school de kinderen druk aan het schoffelen en harken waren. Langs de paadjes van den mooien, door tuinarchi tect Bleeker aangelegden, tuin bekeken de gasten met aandacht het werk en wat er zoo al groeide en bloeide, waarna de secreta ris, de heer A. Dankbaar even het woord voerde, en er zijn blijdschap over uitsprak dat men dezen tuin was komen bekijken. In onze Spaarnestad was vervolgens de schoolwerktuin aan de Thomsonlaan aan de beurt. Weer waren er boonen en rozen, zoo als in de andere tuinen, maar iedere tuin heeft toch weer iets bijzonders dat den ken ner van het werk boeit en aantrekt. Schoolwerktuin in Heemstede officieel geopend. In Heemstede had vervolgens de officieele opening plaats van den tweeden schoolwerk tuin aan den Heerenweg, tegenover de Kerk- laan. Burgemeester Jhr. van Doorn sprak, toen allen, óók de- kinderen natuurlijk, voor het gebouwtje bijeen waren, de openingsrede. Het was hem. zoo zeide hij. een groot genoe gen om den tuin, dit kostbaar bezit, te ope nen. Hij bracht mevrouw De Voogt, die vol liefde en arbeidszin voor dit mooie werk Hant en klaar voor de nieuwste modekleuren Het li een kleine moeite om Uw onderkleeding, japonnen, kousen ja zelfs gordijnen steeds als uleuw te houden. Een weinig TINTEX, de o-.euwe wonderverf die onmiddellijk in water oplosbaar is, even de kleedingstukken in de verf spoelen en klaar zijt gij! Geen moeite, geen last en geen verfvlekken op de handen. Altijd goede resultaten. Neemt nog heden proef. Tintex betcekent „Economie" en „Ge mak" Verkleurde kleedingstukken worden weer als nieuw. Binnen 5 minuten kant en klaar. Voor het bad even verven I De grijze doos. Verft en reinigt alle stoffen. De blauwe doos. Verft zijden stoffen terwijl katoenen of linnen kant wit blijven. De roode doos. Verwijdert donkere kleuren zoodat het kleedingstuk in iedere gewenschte kleur op nieuw geverfd kan worden. De zwarte doos. Maakt alle zijden en wollen stoffen die door de zon of de wasch geel zijn gewor den weer helderwit. VcrVrqgbiM bfl alle drogltttn. Prijs per pakje f0.35. VERfT TERWIJL GIJ SPOELT WEGENS FOUTIEVE OPGAVE In de annonce Cadena-Sigaren, voorkomende in ons Avondblad van 1 Juli, slaat vermeld: Mignon Co., Groote Houtstraat 28. Dit moet zijn: 13 n ook andere menschen die veel in beweging zijn hebben aan Lake- i kalmeerende verfrisschlng. k OOK TEGEN DORST 50 ct. p.doos bij Apoth. en Drog. ijvert, zijn hulde voor haar schoonen arbeid in deze gemeente. Spreker hoopte, dat de kinderen getrouw naar de lessen zouden ko men luisteren, dat ze op tijd hun werk zou den doen, opdat hun ziel geopend zou wor den voor de natuur, opdat ze 't mooie in de wereld zouden sparen voor anderen, opdat ze zouden leeren zelf hun weg op te bouwen. Met de beste wenschen voor de Vereeni ging verklaarde de burgemeester den tuin geopend. De voorzitter, de heer J. R. de Koning dankte met enkele woorden. Hij bracht hulde aan mevrouw de Voogt, de kranige presiden te. Spreker zeide, dat het hem wel bijzonder itrof, hoe hier in het land van de bol, die velen een bestaan verschaft, getracht wordt de jeugd liefde tot de natuur bij te brengen. Wij zijn hier gekomen, aldus spreker om de kroon op onzen dag te zetten, en als ons werk immer slaagt zooals het hier slaagde, dan zullen wij zeker tot ons doel geraken. Vervolgens heesch mej. Westendorp, de Haarlemsche presidente, de vlag in de hooge mast. Op Gaoenendaal. Op Groenendaal, in de groote zaal van de theeschenker ij, werden de gasten door den burgemeester ontvangen namens de ge meente Heemstede. Thee werd aangeboden, verschillende aanwezigen voerden nog even het woord. Zoo bracht de heer Koning hulde en dank aan den heer A. H. de Roos uit Sant poort die dezen dag zoo goed georganiseerd had. Een vertegenwoordiger van de Ver eeniging van hoofden van scholen zeide, dat hij nooit voor massa-lessen gevoeld had, maar door de in Haarlem bijgewoonde les geheel «bekeerd was. 's Morgens had het gVregend, 's middags scheen de zon, en had men niet meer over 't weer te klagen. De vrienden van den schoolwerktuin-arbeid zullen dus zeker wel een prettige herinnering aan Haarlem en zijn omstreken meegenomen hebben. PERSONALIA. Donderdag 11 Juli hopen de heeren A. Batelaan, W. Pherson, beiden schilders en P. Ferre poetser, den dag te herdenken dat zij voor 25 jaar in dienst kwamen bij de Spoorwegen aan de Centrale Werkplaats. SERENADE. Niet Donderdagavond, zooals eerst bepaald was, maar hedenavond van 8—9 uur zal de muzïekvereeniglng „Utile Dulci" een serenade brengen aan het gouden echtpaar Plevier, wonende Spoorwegstraat 24, BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. ,,'k Doe graag aan 'n wedstrijd mede," Billy Boe tot den dwerg zei. Waarop de dwerg antwoordde: „Komt cn volgen jullie mij." En de dwerg bracht nu Billy Naar de plaats, waar de strijd begem. De werklieden vroegen Billy, Of hij hen overwinnen kon. Toen kwamen Rcdneb en Jerry, Zeiden„We doen ook gaarne mee." Doch de werkers zeiden: „Daarmee zijn wc niet tevrce. Tegen hen beiden te vechten, Dat is voor ons geen partij. Zoo'n vogel en zoo'n knaagdier, Zijn vlugger toch dan wij." We zijn nieuwsgierig, hoe dit afloopt. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cf. per regel. Spierpijn. Stijve öpierer* clciclelCjK^_wrLjver-» roet Kei eenige roicLrlel dal: tot diep io Liw spieren dooi; drir»0t er» Li -Snel wfeer lenicj maal^: AK.K.er's VCIoosler-balsGnr-». ,Ceen zoo cyaecf Adv. in Blokschrift) Amstelkerk p. 5 Juli Dover, Amsterdam n. W.-Afrika. Alkaid 6 Juli te Adda verw., Amsterdam n. W.-Afrika. Alcyone 5 Juli te Buenos-Aires yan Rotter dam. Almkerk 6 Juli 5 u. 30 m. te Immmgham van Bremen. Aagfcekerk 6 Juli 12 u. v. Duinkerken n. Antwerpen, Australië n. Rotterdam. Almelo 6 Juli te Hamburg van Antwer pen. Alcinous 4 Juli te Sabang van Liver pool. Bennekom 4 Juli van Arica naar Iquique. Borneo p. 5 Juli Gibraltar, Amsterdam rt. Java. Crijnssen p. 4 Juli St.-Michaels, Barbados n. Plymouth en Amsterdam. Christiaan Huygens p. 5 Juli Ouessant, Amsterdam n. Batavia. Delfland 4 Juli van Buenos Aires n. Am sterdam. Dinteldijk 4 Juli te Portland, Rotterdam n. de Pacifickust. Flandria 5 Juli 12 u. van Montevideo, Bue nos Aires n. Amsterdam. Gemma p. 5 Juli Ouessant, Japan naar Rotterdam. Gemma 7 Juli v.m. v. Japan n. Rotterdam verwacht. Heemskerk 5 Juli te Lourenco Marques van Beira. J. P. Coen 4 Juli van Singapore, Amster dam n. Batavia. Koudekerk 6 Juli te Rotterdam van Bom bay. Klipfontein 5 Juli te Marseille, Beira n. Rotterdam. Kinderdijk, 3 Juli van Los Angeles, Paci fickust n. Rotterdam. Kilstroom 4 Juli van Grand Bassam n. La gos. Kota Radja, 5 Juli 21 u. 30 m. V. Hamburg n. Rotterdam. Kota Baroe p. 6 Juli 5 u. Suez, Rotterdam n. Batavia. Maasdam 5 Juli te Tampico van Rotter dam. Mirach 5 Juli te Santos, Rotterdam naar Buenos-Aires. Medan 6 Juli 7 u. v. Bassein n. Hamburg. Mapia 6 Juli te Batavia v. Amsterdam. Nieuw Holland 5 Juli te Sydney van Bela- wan Deli. Nias 6 Juli te Rotterdam van Durban. Parkhaven 5 Juli n.m. te Buenos Aires van Amsterdam. Phrontis 4 Juli te Batavia v. Amsterdam. Prinses Juliana 6 Juli 6 u. te Genua, Bata via n. Amsterdam. Rietfontein 4 Juli van Mozambique naar Beira. Randfontein 5 Juli van P.-Elizabeth naar Kaapstad, Beira n. Rotterdam. Reggestroom 4 Juli 7 u. van Degama naar Dual a Sibajak 5 Juli 18 u. te en 6 Juli 11 u. van Colombo, Rotterdam n. Batavia. Tjerimai 5 Juli 13 u. van Marseille, Rotter dam n. Batavia. Tasman 5 Juli te Belawan Deli. Tjilebout 5 Juli te Manila van Sjanghai, Tjikini 5 Juli te Sjanghai. Tapanoeli 5 Juli 20 u. van Gibraltar, Java n. New-York. Teraate p. 6 Juli 1 u. Gibraltar, Batavia n. Rotterdam. Veendam 6 Juli van New-York n. Rotter dam. Vulcanus 4 Juli van Freetown n. Sherbro. IJstroom 29 Juli v. Daressalaam n. Zanzi bar. Aagtekerk 6 Juli te Antwerpen, Sydney n. Rotterdam, Andijk 6 Juli v. Rotterdam n. Hamburg. Beemsterdijk 6 Juli n.m. v. Rotterdam naar Boston. Bovenkerk 5 Juli 21 u. v. Algiers Rangoon n. Rotterdam. Crijnssen 8 Juli te Plymouth verw., Port Limon n.. Amsterdam. Drechtstroom 6 Juli van Hajnburg n. Am sterdam. Gemma 6 Juli te Rotterdam van Wladiwo- Grijpskerk 6 Juli te Tanga, Beira n. Rot terdam. IJselkerk 6 Juli 18 <p. 15 m. v. Antwerpen, Calcutta n. Rotterdam. Kota Radja 6 Juli n.m. te Schiedam van Hamburg. Madoera 6 Juli te Marseille, Java n. Am sterdam. Nias 6 Juli van Rotterdam n. Hamburg. Noorderdijk 6 Juli v. Rotterdam n. Van couver via Antwerpen. Poelou Laut 4 Juli van Sabang n. Padang, Amsterdam n. Java. Radja 6 Juli v. Amsterdam n. Batavia. Ridderkerk 6 Juli* 4 u. te Karatsji, Britsch- Indië n. Rotterdam. Rijnland 7 Juli van Z.-Amerika te Am sterdam" verwacht.. Rottï 6 Juli te Suez, Java n. Amsterdam. Statendam 6 Juli 16 u. 30 m. v. Plymouth, New-York n. Rotterdam. Sumatra 6 Juli v. Amsterdam n. Rotter dam. Volendam 6 Juli 4 u. te New-York vai? Rotterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per re get INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Doorzitten bij Wielrijden.Sluk- loopen van Huid en Voeten, en i Verbranden der Huid door de zon, verzacht men dadelijk' en geneest men spoedig, door onmiddellijk te behandelen met N.V. KELLER EN MACDONALD N. S. F. PHILIPS DINSDAG 9 JULI. HILVERSUM, 1071 NL 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert dooi? het A.V.R.O.-Kwintet. 2.00 Kookpr aatje. 2.45 Gramophoonmuziek. 3.00 Maak-het-zelf cursus. 4.30 Microfoon-debutanten. Zang, piano en viool. 5.30 Concert het A.V.R.O.- Octet. Solist: Boris Lensky. 7.15 Lezing door K. H. Broekhof over: Valsche munter ij. 8.01 A.V.R.O.-Boekenhalfuurtje. Dr. H. L. Grond ijs bespreekt Russische Literatuur. 8.30 Ka mermuziek. Louis Zimmerman (viool), Marie Janette Walen (piano). 9.00 i,De Gewaande Markies", Zangspel in 1 bedrijf. Muziek van Boieldieu. Medewerkenden: Hélène Cals, Jules Moes, Ed. v. d. Ploeg e.a. 10.45 Pers berichten. Na afloop: Gramophoonmuziek, 12.00 Sluiting. HUIZEN, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. KRO.-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door het K.R.O.-Trio. 1.15 Gramophoon muziek. 2.00 Knipcursus. 2.20 Vrouwenuurtje. 5.00 Gramophoonmuziek. 6.00 Gramophoon muziek. 7.00 Cursus Kerklatijn voor begin ners. 7.35 Kerklatijn voor gevorderden. 8.00 Concert. Orkest en solist. 9.15 Lezing over: Coöperatie en internationaal Coöperators- dag. 9.45 Vervolg concert. 10.30 Gramophooni muziek. 11.30 Sluiting. DAVENTRY, 1544 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Kookpraatje. 11.20 Gramophoonmuziek. 12.20 Orgelconcert. Eileen Wright, viool. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Beelduitz&nding. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Voorlezing van gedichten. 6.50 Muzikaal Intermezzo. 7.05 Piano-recitaL 7J20 Lezing. 7.35 Muzikaal Intermezzo. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Orkest. W. H. Squire- cello. 8.20 Lezing. 9.35 Lezing. 10.Concert. Myra Hess, piano, Jelly d'Aranyi, viool. 10.50 Dansmu ziek. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.50 Gramophoonmuziek. 1.25 Vervolg van 12.50. 4.05 Concert. Orkest en solisten. 6.55 Gramophoonmuziek. 8.55 Concert. Orkest en solisten. LANGENBERG, 473 M. 7.50 Orkestconcert. 10.35 en 12.30 Gramo phoonmuziek. 1.25 Orkestconcert. Solist. 5.55 Solistenconcert. 835 „Ernst sein ist Alles" („Being in Earnest") Blijspel van Oscar Wilde. ZEESEN, 1649 M. 6.10 Lezingen. 12.50 Gramophoonmuziek. 1.15 Lezingen. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Lezin gen. 8.20 Tooneeluitzending „Hokuspokus", van Curt Goetz. HAMBURG 372 RL 435 Vocaal concert, met orkest. 5.20 Radio- zanguurtje. 6.35 Orkestconcert. 8.20 Solisten- concert. 9.50 Een bezoek aan de Peiner Wals- werken. 10.20 Orkèstconcert. Soliste. BRUSSEL. 512 M. 5.20 Kamermuziek. 6.50 Gramophoonmuziek S.35 Orkestconcert,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10