AGENDA. EXAMENS. 46e Jaargang No. 14122 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 8 Juli 1929 HAARLEM S DAGBLAD DIRECTEUREN: J. C. PEEREBOOM EN P. W. PEEREBOOM. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER HOOFDREDACTEUR: ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN: per week f 0.27*4, met Geïllustreerd Zondagsblad /0.32 Per 3 maanden: Haarlem en plaatse* waar een agent gevestigd is (kom der gemeente) ƒ3.5714. Franco per post door Nederland 3.87J4. Losse nummers ƒ0.06. Geïll. Zondagsblad per 3 maanden f 0-5714, franco per post. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Administratie 10724, 14825 Drukkerij 10122, 12713 Postgiro No. 38810 ADVERTENTIEN: 1—5 regels 1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Reductie bij abonnement. Vraag en Aanbcd 14 regels 0.60, elke regel meer ƒ0.15. buiten Arrond. dubbele prijs. Onze Groentjes (Dinsdag; Donderdag en Zaterdag) 14 reg. ƒ0.25, elke regel meer 0.10. nitsl. a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Weekabonnés. Uitkeeringen: Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog f 400.-, Duim f 250.-, Wijsvinger f 150.-. Elke andere vinger t 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD MAANDAG 8 JULI Palace, Cinema en Variété, Gr. Houtstraat 111113. „De Spionne". Tooneel: Tholen en Van Lier, 3.15 uur. Luxor Theater: ,.De Engel van Broadway", „Het dorp der Zonde". 3 uur. Rembrandt Theater: „Faust". Tooneel; Pierce Roslyn, 7 en 9.15 u. Standaard Theater: „De Spoorzoeker van Nevada". „De Besteller van Zuid", 3.15 uur. DINSDAG 9 JULI. Kleverpark: Concert „Kunstkring", 8 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling 8. 15 uur—9.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Vel sen: Zendingsfeest Geref. kerken. Velserbeek. HAARLEM, 8 Juli De Diamonds. Een groote Hollandsche sportoverwinning, eep zooals we maar heel zelden beleven, is Zaterdag te Henley-on-Thames behaald door den Amstel-skiffeur Gunther, die de Dia mond Sculls heeft veroverd. Volgens traditie in de roeisport is de grootste glorie die een skiffeur ten deel kan vallen. „De Diamonds winnen" op de historische Henley-baan, waar al sinds 1844 jaarlijks om dezen wissel- prijs gestreden wordt, geldt als een geweldige prestatie, en is dat ook. Meestal winnen de Engelschen, die het voordeel hebben van „thuis" uit te komen, in hun eigen- omgeving, en die trouwens altijd over uitstekende skif- feurs beschikken. Het is een uitzondering als een vreemdeling eens zegeviert, en wij mo gen er trotsch op zijn dat nu tot driemaal toe een Hollander daarin geslaagdis. In 1896 won J. J. K. Ooms, in 1921 Ir. F. E. Eyken (nadat hij het in 1920 al eens vergeefs be proefd had), in 1929 volgt Gunther. De Amstel-man heeft een heel zware taak gehad. Er waren ditmaal veertien inschrij vingen voor de Diamond Sculls, een buitenge woon groot aantal, zoodat hij vier races in vier dagen heeft moeten roeien. En dan wa ren onder die veertien zulke geduchte con currenten als de Engelschen Lee (winner van de Diamonds in 1927 en finalist in 1928, Bradley en Collett (die verleden jaar van Gunther won) en boven al de geduchte Ca nadees Wright, de Diamonds-winner van 1928. Gunther's loting had ongelukkiger kunnen zijn, maar hij heeft zijn volle aandeel in den strijd gehad. De winner van 1929 kan er bij zonder trotsch op zijn dat hij zijn onmiddel lijke voorgangers, de Diamonds-veroveraars van '27 en '28, beiden geslagen hééft. Boven dien won hij van de Engelschen Hart en Lord Tiverton, die beiden niet in de verte tegen hem opgewassen bleken te zijn. Wright had met Collett en Bradley afgerekend, en met zijn landgenoot Guest, eer Gunther en hij elkaar in de finale ontmoetten. Verleden jaar, op de Olympische roeiwed- strijden te Sloten, lootte Gunther dadelijk te gen Wright, startte zonder zelfvertrouwen te gen dezen man van geduchte reputatie, ont dekte tot zijn eigen verrassing dat hij onge veer zijn gelijke was, maar ontdekte dit te laat en verloor in de eindspurt met een halvé lengte. De Gunther van 1929 is nog sneller dan die van 1928, en ditmaal had Wright te doen met een tegenstander die hem kende en hem aandurfde. Met het gevolg dat de Hollander nu de juiste tactiek toepaste, op den eersten mijl uitliep tot 1*4 lengte voorsprong, en daardoor de race zoozeer in zijn macht had dat hij Wright's befaamde eindspurt net kon weerstaan en met één meter won. Ik heb Eyken's zege in 1921 meegemaakt, al zijn races toen gevolgd in des kamprechters motorboot, en nooit vergeten hoe geweldig de geestdrift was onder ons, het kleine groepje Hollanders, toen het schier-onmogelijk- geachte geschiedde, toen Eyken van Beres- ford won en de Diamonds bemachtigde. Het was toen voor ons allen een volkomen ver rassing. Na het échec van den Laga-man in 1920, toen hij met stukken geklopt was, had niemand er veel hoop meer op. Gunther's kansen werden hooger aange slagen, maar de concurrentie was dit jaar wel zoo buitengewoon zwaar, dat ik mij kan voorstellen dat de emoties van de Hollanders te Henley, en de spanning die zij hebben doorgemaakt, vooral niet minder zijn ge weest dan onze ervaringen van acht jaar ge leden. Toen Zaterdag het resultaat bekend werd, werd op alle clubhuizen van de Amsterdam- sche roeivereenigingen dadelijk de driekleur geheschen. Hetzelfde gebeurde bij Het Spaar- ne, waar de onderlinge wedstrijden in vollen gang waren, en waar het bericht met alge meen gejuich ontvangen werd. De vice-voor- zitter van De Amstel, de heer Schutte, die de Spaame-wedstrijden bijwoonde, werd van alle kanten gelukgewenscht en dadelijk gingen er telegram men naar Henley. Vanavond zal Gunther feestelijk in Am sterdam worden ingehaald. Het zal niet ge ring zijn. Hij is een echte, geboren Amster dammer en hij behoort tot de populairste sportsmen in de hoofdstad. Ook is hij geen sportmaniak, maar amateur in den besten zin van het woord, die bij een drukke en ver antwoordelijke taak in het zakenleven de vrije uurtjes moet zoeken waarin hij zijn roeien als zuivere ontspanning en genoegen kan beoefenen. Het is nu eenmaal met roeien zoo, dat trainen, geregeld oefenen, er de prettigste, meeste-voldoening-gevende vorm van is. Gunther heeft zijn voorbereiding in de perfectie kunnen uitvoeren door de uit stekende leiding van dr. A. A. J. H. Marres, den vice-voorzitter van den Nederlandschen Roeibond, die sinds begin 1928 zijn coach is en die hem op zulk een hoog peil heeft weten te brengen. Dit is werkelijk een Hollandsch sportsuc- ces om algemeen trotsch op te zijn. Het is door lange en volhardende voorbereiding, door grooten natuurlijken aanleg en vooral natuurlijk door sterken wil en geestdrift be haald. Een gezonde overwinning van de sport op haar best! R. P. FRANS VONK. EERSTE CONCERTMEESTER DER H. O. V. Zaterdag maakten wij melding van de be noeming van den heer Frans Vonk, tot Eersten Concertmeester der H. O. V. De heer Vonk werd geboren op 12 Septem ber 1904 te Rotterdam. Na het eerste vioolonderwijs van zijn vader genoten te hebben, werd hij leerling van de Muziekschool van de Maatschappij tot Bevor dering der Toonkunst, waar hij onder de heeren: Wouter Hutschenruyter, Julius Röntgen Jr, e.a. zich verder bekwaamde voor het diploma der Maatschappij, hetwelk hem in 1922 werd toegekend. (Cum laude). Het geheele jaar 1923 studeerde hij te Ber lijn bij Carl Flesch, hierdoor in staat gesteld door een Staats-stipendium, hem na verge lijkend examen toegewezen. Hierop volgde een leeraarschap aan de Muziekschool te Almelo, gevolgd door een soortgelijke betrek king aan de Ned. Academie voor Muziek, afdeeling Rotterdam, waaraan de heer Vonk tot nu toe verbonden was. Het zij nog ver meld dat de heer Vonk in verschillende ste den van ons land met succes als solist is op getreden en dat hij als vast medewerker ver bonden was aan het Rotterdamsch Philhar- monisch Orkest. De heer Vonk is, na een vergelijkend proef spel, als nummer één gekozen, voor lsten Concertmeester der H O. V. Met 1 October a.s. zal hij zijn nieuwen werkkring aanvaarden. HET ONGELUK MET DE BUGATTI. DE ITALIAAN VERHOORD. Het auto-ongeval, dat op Dinsdag 25 Juni op den Amsterd. straatweg plaats vond met een zeer snel rijdende Italiaanschen sportwagen, heeft voor den bestuurder een staartje gehad. Een der inzittenden werd, zooals bekend, doordat de wagen bij het pas- seeren van een anderen omsloeg, gedoodeen andere de heer Stam uit Soestdijk werd ern stig gewond, terwijl de bestuurder van den sportwagen eveneens in het Tesselschadezie- kenhuis te Amsterdam werd opgenomen. Daar is hij Vrijdag j.l. zoo goed als genezen ontslagen, doch nauwelijks had hij het zie kenhuis verlaten of een rechercheur bracht hem naar het Huis van Bewaring over, daar hij naar de Tel. meldt nog steeds onder ver denking staat, dat de dood van zijn makker te wijten is aan zijn schuld Zaterdag werd hij door den rechter van in structie gehoord. Niet onmogelijk is, dat de directie der autofabriek in den Elzas een waarborgsom zal storten. In dat geval kan hij voorloopig op vrije voeten gesteld worden. De heer Stam, die de kom van zijn linker elleboog heeft gebroken, heeft eenigen tijd ge leden het ziekenhuis verlaten, doch moest een paar dagen later weer worden opgeno men, daar de genezing niet al te best vlotte. DE GEMEENTESECRETARIS MET VERLOF De gemeentesecretaris van Haarlem, Mr. Th. A. Wesstra, is van heden tot begin Augustus met vacantie. Waarnemend secretaris is de heer A. J. de Landmeter, Griffier ten Stadhuize. DE INBRAKEN TE VELSEN. EEN INBREKER OP HEETERDAAD GESNAPT. Men schrijft ons uit Velsen: Ofschoon het aan de politie tot nog toe niet gelukt was bewijzen tegen hem in han den te krijgen, was zij er van overtuigd, dat zekere J. K„ een te IJmuiden wonend los werkman, die reeds meermalen met de justi tie in aanraking is geweest, een der hoofd daders was der vele inbraken die den laat- sten tijd in de gemeente Velsen werden ge pleegd. De man werd dan ook geregeld be waakt, maar tot nu t.oc zonder succes. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. mocht het de politic echter gelukken K. op heeterdaad te betrappen, terwijl hij bezig was in te breken in een perceel in de Cron- jéstraat te IJmuiden. waarin is gevestigd een winkel van de Amsterdamsche Vleeschhal. Men zag den man over een muur klimmen. Hij werd op den voet gevolgd door eenige po litieagenten. Na nog over eenige muren te zijn geklommen, bereikte K. de achterzijde van genoemd perceel. Juist toen hij bezig was, zich met behulp van eenige werktuigen toegang tot het perceel te verschaffen, werd hij gearresteerd. Eenige inbrekerswerktuigen werden in beslag genomen. Hij werd in het bureau van politie opgesloten. DE WEG HAARLEM—VELSEN. 1 SEPTEMBER GEHEEL GEASPHALTEERD. Ofschoon het gedeelte van den Rijksstraat weg nabij de boerderij, waarvan in het blad van j.l. Zaterdag een foto is geplaatst, nog niet is geasphalteerd, is de weg tusschen Santpoort en Velsen Zaterdag voor het ver keer opengesteld. Op het grondgebied der gemeente Velsen moet thans alleen nog maar het gedeelte worden aangèlegd, dat buiten het dorp Santpoort om loopt en waarvan thans dc onderbouw., in aanleg is. Naar wij vernemen, rekent men er op dat de asphalteering van het geheele traject HaarlemVelsen 1 September gereed zal zijn. G. A. C. VAN DOBBEN. t Zooeven ontvangen wij an de familie het treurig aericht, dat de heer G. A. C. van Dobben, die met vacantie in het buiten land vertoefde, daar plot seling is overleden, nadat hij sedert eenige dagen in een ziekenverpleging te Genua was opgenomen. Van Dobben was 35 jaar In dienst van de N.V. Lou- ■ens Coster, die Haarlem's Dagblad uitgeeft, eerst bij de administratie, naderhand ook bij ce afdeeling advertenties, waaraan hij zich tenslotte geheel wijdde. In al die jaren heeft hij voor ons blad onafgebroken gearbeid en wel zoodanig, dat toen hij in 1919 zijn 25-ja rig jubileum feestelijk bij ons herdacht, onze directie hem van harte kon prijzen voor zijn groote belangstelling in onze onderneming en voor de degelijkheid en betrouwbaarheid, waarmede hij zijn taak altijd heeft opgevat en uitgevoerd. Het is met grooten weemoed, dat wij zijn heengaan op betrekkelijk jeug digen leeftijd vermelden. De waardeering van wat hij zoovele jaren voor Haarlem's Dagblad deed, zal bij ons niet verloren gaan. PERSONALIA. Onze stadgenoot de heer J. D. Mulder legde Zaterdag met goed gevolg aan de Universi teit van Amsterdam het doctoraal examen geneeskunde af. Voor het M. U. L. O.-examen zijn te Am sterdam geslaagd voor diploma A: J. A. Ab- bink, A. J. F. Veldkamp. H. C. M. van Eek, W. A. F. Koopman, D. J. Philippe, A. H. S. Gla- zemaker, C. v. d. Stadt, J. Nachtegeller, P. A. M Voet, J. A. Veen, H. Wesseling en H. Wilde- boer uit Haarlem. Voor diploma B: L. L. Weymar uit Haarlem. Zaterdag 13 Juli is het 25 jaar geleden, dat de heer C. van Leeuwen als wijkknecht in dienst kwam bij „de Sierkan". CONCERTEN IN DE BUITEN WIJKEN. NU IN HET KLEVERPARK. Dinsdag 9 Juli "wordt door de Muziekvereeni- ging „Kunstkring", Dir. Peter Wit-, een con cert gegeven in het Kleverpark. Het programma luidt: 1. Le Farceur, Marsch, Sam Vlessing. 2. Iiarmonia Ouverture Soleenelle, E. Zaisna. 3. Baliet Suite No. 2, Peter Wit. 4. Ariadne, Ouverture L.Boyer. 5. Le Chef de Corps Marsch V. Bury. 6. Feest-ouverture Sam Vlessing 7. Golf van Napels, Grande Valse, G. Faike 8. Finale. Het woord is aan. Grillparzer Hij die twijfelt verliest. SPORTROEM. ('s Werelds beroemdste tennis speelster Miss Helen Wills ver klaart, dat zij veel liever een groot artieste zou zijn dan een groot tennis-ster). Hebt gij ooit op de tennisbaan, Door Helen Wills het spel zien spelen, Hoe zij bestrijdsters weet te slaan, Tot de bewondering van velen? Hebt gij gelezen in de krant, Hoe vol van lof wij van haar schrijven? Gaat 't dan niet boven uw verstand, Hoe Helen onvoldaan kan blijven? Is er ooit iets geweest in 't kort, Dat op deez' meer dan vreemde aarde Den roem der helden van de sport, Als nu vertoond, maar evenaarde? Is inderdaad op 't aarderond Een grooter glorie te bereiken, Dan horden die met open mond Naar je prestaties komen kijken? Er is geen enkele artiest, Althans naar mijn bescheiden kennis, Wiens roem niet „gamel and set" verliest, Naast Helen's, de godin van tennis; Het antwoord kwam en 't lijkt finaal, Nu Helen Wills het zelf verklaarde: Ik heb een hooger ideaal, Dan roem door sport, op deze aarde; O enthousiasten van de sport, Die Helen's naam het hoogst wilt eeren, Gij kunt, naar thans bewezen wordt, Ook hier nog veel van Helen leeren. P. GASUS. AUTORENNEN EISCHEN DRIE DOODEN. Uit Brussel wordt ons geseind: Tijdens de 24-uurs autorenen om Spa heb ben zich twee ernstige ongevallen voorge daan. Doordat een Bugattiwagen omsloeg, werd de bestuurder gedood. Verder verloor in een bocht de chauffeur van een Minerva- wagen de macht over zijn stuur, waardoor vier gendarmes werden aangereden, die met de handhaving der orde waren belast. Twee hunner werden gedood, terwijl de bestuurder zware verwondingen opliep. 7ERKEERSONGELUKKEN. Te Halfweg. Een Amsterdamsche wielrijder was op het Plein te Halfweg zoo vol aandacht voor de> tram uit Haarlem, die juist stopte, dat hij een naderende auto niet bemerkte en op het linker spatbord reed. Hij kwam aan de andere zijde van de auto terrecht, in zijn val de autolantaarn vernielende. Aanvanke lijk buiten bewustzijn werd hij, nadat Dr. Melchior de eerste hulp had verleend, per auto naar zijn woonplaats vervoerd. Nader bleek dat hij geen ernstig letsel had be komen. Zijn rijwiel was echter vernield. TWEE DOODELIJKE PEST-GEVALLEN TE BANDOENG. Een dezer dagen te Bandoeng overleden Chineesc'n meisje heeft volgens mededeeling van het Instituut Pasteur, dat het aooösge- val onderzocht heeft, geleden aan bubonen- pest, welke positief werd vastgesteld, seint Aneta. Bij een onderzoek van den gezondheids dienst in het huis van dit meisje werden doode ratten aangetroffen. Ook in het huis achter dit perceel gelegen werden ra'ten- lijken gevonden. De huizen liggen in dezelfde buurt nabij Pasar Baroe, waar de eerder gemelde pest gevallen zich hebben voorge daan. Ook een inlander hier ter stede is aan pest overleden, DE TRAM OP HET SOENDAPLEIN De beide vluchtheuvels op 't Soendaplein, waartusschen de tram vertrekt en aankomt, zijn Zaterdag gereed gekomen en in gebruik genomen, 't Is een groote verbetering en een verandering op dat drukke punt van samen*- vloeiende straten. De breede vluchtheuvel aan de Westzijde waarborgt voldoende ruim te voor trampassagiers b.v. bij grooten en plotselingen toeloop, zooals bij voetbalmat- ches. Dc rijweg kan dan vrijgehouden wor den. Nu de trambanen op het gedeelte Rijks straatweg langs het Julianapark tot de Fio- resstraat klaar zijn en het. puinbed ook bijna gereed is, zal het asphalteeringswerk gauw afgeloopen zijn. Dan blijven cr nog wel vele bijkomende werken te verrichten, maar de verkeersweg zal gereed zijn en het verkeer zijn gang kunnen gaan. ORGÉLBESPEUNG in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 9 Juli 1929, 's avonds van 8 1/4— 9 1/4 uur. door den heer Piet Iïalsema. Programma: 1. Praeludium Es-gr. t., J. S. Bach. 2. Passacaglia, D. Buxtehude. 3. Ave Maria, ArcadeltLiszt. 4. Pastorale, César Franck. 5. Final, César Franck. H. B. S. Toegelaten zijn tot de lc klasse van de H.B.S. 5-j. c. B., (Santpoorterplein): H. J. Gompen. H. M. de Bilt, Nelüe Wa- gemaker, C. F. Cramer, Maria D. v. d. Berg, J. E. Panman, N. Broerse, Hendrikje A. Sa- rink, W. J. de Jongh, S. J. de Vries, E. Jong- kamp, H. Kramer, Jelly C. de Ridder, J. Rol, J. Kan, H. Ferwerda, Anna M. Wellfng, C. Out. P. Otto, A. Bolier, Pauline Wolterson, R. J. Kummel. F. M. Hauber, H. H. van IJzer- loo, J. W. Dambrink, Lucie M. Prinsen, B. P. Wijnberg, Maria C. Postema, J. Moll, J. Koc- lemeijer, P. H. Klipp, Nelly Bunte, Cornelia J. Hartog, J. Parlhesis, S. Vos, E. A. v. d. Eist, F. A. Goll, Anna E. Wijkhuizen, A. O. Meijer, R. Kramer, D. Brauckmann, G. Dan- kelman, H. H. v. d. Zee (voorwaardelijk), G. C. v. d. Colk, Anna L. Mijnlieff, A. N. Eken, J. A. Bakker. Alida J. Lürsen, Frederika Houtkamp, K. Bosnia. J. C. A. Scheuerman, Th. Breedveld. V. E. H. Balma, C. Wiegel, R. Polak. D. Polak, A. A. Zijlstra, J. Sjoerds. H. B. S. 5-j. c. B. OVERGANGSEXAMENS. Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse: J. L. Alta, L. v. Berkel V. A. de Bruyn, J. P. Baas. B. K. Buurman. E. J. Diepersloot, M. Dinkelman. H. C. H. Bottelier. H. A. Dik, P. J. W. Dondorff, J. I J. J. v. Gelder. C. Drees, E. H. Cohen. H J. v. d. Graaf. C. G. Hekket, F. P. K. de Jong. S. M. Jongepier. J. Jonkman, G. W. Kumpe. C. de Liefde, W. Langeraar, J. G. Kumpe, J. C. v. d. Meulen. H. R. Mol, C. A. Meyerink, J. v. d. Put. S. v. Musscher, H. Otto, P. M. Rozelaar, P J. Pennings. J. Oudes, J. v. d. Pol, H. Potjewijd. W. C. Slinger, D. Roze- boom, W. J. Serel, H. C. v. d. Steur. F. L. Struyk M. A. Soesdorp, J. Troost, R. J. Vogels, A. Wagemaker, J. Volmiiller, G. E. Visser, H. D. Wessel, A. Vrijer. M. L. v. Wijngaarden, W. v. d. Werff. J. Zijlstra, W. A. R. Buhr, Eth. v. d. Horst. M. W. v. d. Horst. Bevorderd van de 2de naar de 3de klasse: M. G. v. Beek. G. M. Bleeker, M. Bunt, Ch. J. Cramer, M. Flohil, J. Fonkert, P. C. v. d. Graaf, J. v. Hartesveldt, W. Tj. Hellinga, voorvv., A. A. E. Klipp, T. de Liefde, M. C. Meuffels, S. Nieuwenhuis, F. Phenning, R. Prins. P. F. R. Stol, P. R. Stol, A. v. d. Werff, E. Wolterson, H. L. Warnier, A. E. H. v. As sendelft de Coningh, H. Q. Betlem. voorw., Th. W. Box, M. v. Breemen, S. Kamstra, voorw., A. v. Kersen, C. II. J. v. Langeveld, L. F. Meyer, L. P. P. Ragetlie, J. C. Rijkeboer, J. Rol, P. Rol, G. E. Tijman, J. II. Vis, W. Kui pers, W. G. Flipsen, J. P. C. Bcrkhemer, P. Gcrbranda, M. Hckker, Th. Hekker, E. K. Hoekstra, H. G. J. de Langen, J. Scherpen- huysen, O. W. Visser, F. J. J. Zuidweg. A. v. Kersen, voorw. E. Werkman, G. J. v. Dam. Bevorderd van de 3de naar de 4de klasse: J. C. de Bilt, D. Baas, M..B. Botman, D. P. Bijleveld, A. O. Davidoff, B, v. Hameien, G. Dinkelman, voorw., C. W. E. v. Eyk, J. W. Fi- gee. Th. Leeman. S. C. J. Luining, T. Jellema, F. G. Pape, L. Th. Kentgens, C. Plaisier, G. Potjewijd, A. A. v. Mansum, K. Rol, voorw., K. A. Schalekamp, J F. H. Pruschen, H. Sorg- drager, A. J. Val. E. W. Timmermans, O. H. G. Vervoorn, E. E. de Visser, N. Visser, L. II. G. Volmüller, J. C. Wolterson, G. J. Zwart. Bevorderd van de 4de naar de 5de klasse: M. P. Breedveld, G. G. Ferwerda, P. J. Mink, M. C. Pal, R. J. Sanders, B. c. Vogel, c! Zeeman, H. J. Zuidweg, M. Besier, A. M. Cats! F. W. G: v. Dalsum, A. C. Ilazevoet, H. H. Jet ten. D. G. Kuyper, A. H. Nieuwjaar, V. Noor man, L. C. M. Vastmaar, H. J. G. v. d. Veen, G. Werkman. HANDENARBEID. RIJKSKWEEKSCHOOL VOOR ONDER WIJZERS. Haarlem. Geëxamineerd 9 candidaten. Ge slaagd de heeren: S. A. Doolaard, C. E. Got- schal, C. H. Jansen. C. Jongens. W, F. Mis set. 3llen te Haarlem; J. Ramkema, Hoofd dorp: J. Rooker, Hoofddorp; J. w. Stuiver, Aalsmeer.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 1