Heringa Wuthrich - Haarlem IflllBlii geen vliegen of muggen meer HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 8 JULI ISZ9 Centrale Verwarming (Adv. Ing. Med.) OVERGANGSEXAMEN H. B. S. A. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse Wilhelmina Blitz, Mathilda C. L. Jagt, Ulla van de Kamp, dementia P. Mantel, W. J. Akkerman, J. Couzy, F. C. L. Erwich, H. de Kiewit, G. J. Koper, O. A. A. Lohnian, W. D. Margadant, G. Roos. E. H. van der Togt, J. J. Voogd, Th. van Zutphen, Johanna Blitz. Geertruida E. C. Margadant, Aaltje W. H. Zwart, E. J. Broekers, J. Dasberg, E. Haver- schmidt, L. J. Henskes, L. Krabshuis, D. Roemers, P. J. Rooy, C. van der Stad, S. C. B. Stodel, J. van der To,gt, Maartje Ardesch, Johanna H. Bronkhorst, Betty R. Felleman. Susan I. Felleman, Jocoba van Gulik, Mar- garetha C. Koning, Hendrika L. Meyst. Hen- drika R. Rinkema, H. H. Boudert, A. Bogert, S. Meek, M. Otger, K. H. H. Scholten, P. H. W. Velthuys. J, H. de Vries, Catharina M. Baay, Wilhelmina C. v. Bilderbeek, Catha rina M. J. Leeuwrik, J. Andringa, H. Boeree, G. van den Haak, W. Latenstein van Voorst, A. van Leeuwen, J. A. Leupen, C. G. van der Linden, H. J. Mensink, A. P. Varekamp, E. A. Kemper, W. F. Zanen. Bevorderd van de tweede naar de derde klasse: Johanna I-I. Benard. Bertha v. Eijk, Clasina van Gelder, Gerardina F. Liedmeyer, Marie Maks, N. L. Adam, J. H. André, K. Boot, W. J. A. G. Dopheide; S. J. Groustra, H. J. Th. A. M. Herckenrath, A. IT. J. Th. Ko ning, K. J. de Lijster, F. Tupker, W. J. van Za- nen, Eleonora M. L. Balma, Petronella Meer man, Hendrika Meeuwig*, Lena Schellevis. Lolkjc Spijkstra, Geertruida van Steen, Eilke Teerink. Hermina C. Voogd. W. Both, R. L. Cats, J. Chapon, Th. A. Eriksson, G. F. E. Hollenberg, H. J. Jongepler, M. W. F. Prins, P. J. A. Varekamp, Johanna M. Blom, Emma E. Daudey, Johanna A. J. dc Langen, Helena C. Martinot, Margaretha B. A. v. d. Mijle, Maria van Oort, C. A. Blom, A. I-I. M. Diepe- rink, J. G. Emmink, A. M. P. Hörchner. J. D. M. Ketelaar, J. J. Kuik, Th. van der Kolk, J. Leeuwrik, H. A. G. de la Mar, M. W. H. Meeuwesc, H. van Meurs, Cornelia Röbken, Nelly Toeset, Antje Verdel, Catharina M. v. d. Werff, Elize van Willes, Cornelia W. Wijdom, S. Boddé. J, A. Corver, W. L. Koel, H. J. C. Leyendekkers. A. Schrijver, W. J. Takes, A. L. Thierens, J. Twenhaar, N. J. de Wilde, G. Woelinga, D. Frank en Jeannette H. J. Haasiers. Bevorderd van de derde naar de vierde klasse: Tine M. Appeldoorn, Hendrika J. Blansert, Irene A. G. Bolle, Elisabeth Jonkmans, Titia Jonkmans, Henriëtito E. M. A. Weski, B. H. Andrea, W. P. v. d. Berg, D. A. Biben, E. Co chins, H. G. Dal, J. Dalmeyer, A. C. van Es sen, F. W. Fick, J. G. Klimbie, J. Lasschuit, A. van Loersum, J. A. Rooaen, H. Ph. Sobels, F. J. van der Winden, Wilhelmina G. de Graaf, Johanna M. Jansen, Margaretha M. de Lugt, Jeannette van Teylingen, J. A. C. Barbels, H. J. Dankmeyer, G. P. Eysker, J. Ha- versclimidt, H. Kohier, J. W. Middelink, J. H. M. Muider, M. Otger. C. Penning, M. Schrijver, A. Schweitzer, W. J. Serné, A. Ziir Mühlen, E. v. Driel; Wilhelmina J. Bink, Jansje van Koizerswaard, Johanna ten Klooster, Corry Kort, Cornelia E. Teepe, A. A. van den Burg, J. de Geus, J. Graf, N. J. R. Groos, C. Th. Heemskerk, D. Husslagje, Ph. A. J. Ingenhoes, A. E. J. Koning, F. L. Lunen burg, J. Meinesz, A. J. Moen, P. J. Mulder, J. Pronk, J. H. de Ridder, J. A. Schoevaart, J. Sterkonburg; H. J. H. Viets en J. de Vries. Bevorderd van de vierde naar de vijfde klasse: Lita M. C. Berkhout, Cornelia L. Qualm, Elisabeth Scholten, Mathilda Spitz, J. H. Donkcl, B. G. Dorhout Mees, P. F. Dorhout Mees, F, H. Driessen. W. Ilazevoet, I-I, J- van der Maal, C. J. Maks, W. P. van Oort, J. J. Schncrr, H. J. Selles, M. H. Slinger, J. E. Strengers, B. A. van der Wal, L. R. Wentholt, Betsy van Aken, Sophia C. C. Dix, Hermina F. Frantsen, Titia Nitzsche, Cornelia Wervers, W. J. C. D. Baerts, J. Boerkoel, J. Fortgens, W. J. L. Hcis, P. H. Kalf. R. Kammeijer, P. W. Klipp, J. N. Kroon, B. van der Kuyp, D. I. C. Rooyakkcrs, T. Stamer en P. van Wijngaar den. EEN GECOMPLICEERD ONGEVAL Zaterdagmiddag waren op den Burgwal een paar jongens een brandstofhandelaar aan het plagen. Deze wilde zich wreken, dooi de plaaggeesten met een straal water nat te spuiten. Eén van de jongens wilde den wa terstraal ontwijken en liep daarbij tegen een voetganger aan, waarop deze laatste op zijn beurt tegen een wielrijder botste, n.l. tegen den 15-Jarigen W. T.. wonende aan den Har- menjansweg. 1-Iier sloot de serie. T. raakte zijn stuur kwijt en reed in de Burgwal. Door handreiking werd hij uit het water gehaald. Hij kwam er dus met het traditioneele natte pak af. Ongelukkigerwijze werden bij dit inge wikkelde ongeval ook nog twee andere pak ken nat. T. vervoerde n.l. voor zijn patroon die twee costuums en die kwamen ook in het water terecht. De „spuitgast" verklaarde zich echter be reid, dc schade te vergoeden. „VRIJHEER EN LIJFEIGENE." Door oen misverstand is ecnige dagen te laat geplaatst het artikel van den heer H. E. Knappert, opgenomen in ons nummer van Zaterdag j.l., on geschreven naar aanleiding van de vergadering van de „Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst". De titel van dit artikel had moeten lulden: „In en om de klinische school te Haarlem". MUZIEKCONCOURS TE WORMERVEER Op den 2den concoursdag werd Zondag in de eerc-afdeeling deelgenomen door het Spaarndamsch fanfarecorps „Crescendo", di recteur F. A. Dekker Jr. Het verplichte werk, groote fantasie uit de opera „Cavalleria Rus- ticana", was wel een zeer zware, maar ook een mooie opgaaf. Evenals het vrije nummer „Retour de Pays" van Mendelssohn, werd het verdienstelijk ten gehoore gebracht. Het ijverig werken van directeur en leden werd beloond met een 2en prijs. Ook werd aan den niarschwedstrijd deelgenomen, daarbij werd een lc prijs bemachtigd. Het was dus een succesvolle dag voor deze vereeniging, vooral ook in verband met de zware beoordeeling welke aan dit concours verbonden is. VISSCHERIJ-OPBRENGSTEN. DE BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijksviscafslag te IJmuiden 22 stoomtrawlers, waarvan de be sommingen zijn als volgt: Victoria f 1700 Gloria f 4900, Martha f 2000, Schiedijk f 5100, Deriba 9 f 1900, Deriba 10 f 2600 Deriba 15 f 2900, Plutos f 2500, Ada f 2500, Loviti f 2400, Witte Zee f 2400, Poolzee f3100, Urania f2300, Avila f2600, Bertha f 2300, Kamperduin f 2500, Kennemer Duin f 1300, Christina Catharina f3700, Zaan- stroom 4 f 4100, Gerard f 8000, Pelikaan f 2900, Walvisch f 1900. AANBESTEDING. School aan het Prinsen Bolwerk. Ten gemeentehuize werd Maandagmorgen aanbesteed Perceel I. Het bouwen van een school voor buitenge woon lager onderwijs met gymnastiekgebouw en het verbouwen van een bestaand gebouw aan 't Prinsen Bolwerk No. 3 te Haarlem; en Perceel II. Het verrichten van glas- en verf- werken ten behoeve van de in perceel I be doelde school. Er waren in totaal 43 inschrijvingsbiljetten ingekomen. Ingeschreven werd voor Perceel I door G. Wessenbroek te Zwolle voor f 137.420; Chr. Appel te Amsterdam voor f109.999; Fa. Gebr. Van der Put te Heemstede voor f 131.000; Fa. Goedhart te Diemen voor f 109.400; D. J. v. Buren te Bloemendaal voor f131.100; M. Zwaan te Nieuwendam voor f 108.758: J. de Waard te IJmuiden voor f138.700; R. J. W. van Sambeek te Heemstede voor f 130.375; P. Heeren en Zn te IJmuiden voor f 139.400; N.V. Aannemingsbedrijf F. Broersma te Haarlem voor f 121.500: Bouwbedrijf E. Bellaert te Haarlem v. f 125.000; G. P. Hetem te Haar lem voor f 115.800; H. Segers te Nijmegen voor f128.820: I-Ierm. Jansen te Wijk aan Duin voor f 155.000; H. Oudshoorn te Velsen voor f 137.800; J. Teitsma te Bloemendaal voor f 121.720; Gebr. Oosterom te Warmond voor f 121.000; R. K. Koppen te Alkmaar, voor f 129.000; Birsma te Groningen voor-f 124.500; J. W. van der Schoot te Tilburg voor f 136.320; J. Kes te IJmuiden voor f 140.000; Fa. M. Co- belens en Zn te Haarlem voor f 123.950; A. G. Heften te Haarlem voor f 129.600; G. en J. Broertjes, Heemstede en Bloemendaal voor f 126.750; H. W. J. de Vries te Purmerend voor f 123.970; Aannemingsbedrijf „Noord Hol land" te Heemskerk voor f 131.900; M. J. Tromp te Overveen voor f 133.400; F. de Klein te Assen voor f 121,240; A. Voordauw te Zwam merdam voor f 119.300; M. K. de Groot te Heerenveen voor f 119.800; en A. v. Hof ten te Haarlem voor f 119.898. Voor Perceel II: Roorda en Bijl te Santpoort voor f4200; P. Essenius te Haarlem voor f 7222; Aug. de Laat te Haarlem voor f 6264; M. v. Brussel te Sant poort voor f 7950; P. A. van den Bosch en Zn te Heemstede voor f 7193; J. Lucas te Spaarn- daxn voor f 5664; J. G. H. Fengler .te Haarlem voor f 7121; Van Niel te Haarlem voor f6400; S. Goldsteen te Haarlem voor f 5343;.J. Huis man te Bloemendaal voor f6435; W. Joosten te Haarlem voor f 7900; en P. Barend te Haar lem voor f 6671. VERKEERSONGELUKKEN Te Haarlem. Zondagmiddag te ongeveer half één reed een auto op den Schotersingel en wilde de Van Ostadestraat oversteken. Tegelijkertijd kwam een andere auto uit het Kleverpark door de Van Ostadestraat. De beide bestuur ders zagen en hoorden enlkaar niet en reden tegen elkaar op. De auto die uit het Klever park kwam kreegffcen gebogen vooras en een gebroken veer. De andere auto had weinig schade. Zaterdagavond te ongeveer half tien reed een wielrijder op den Zijlweg bij de viaduct, komende uit de richting Overveen. Hij werd ingehaald en aangereden door een met groote snelheid rijdenden auto. Het rijwiel werd een eind meegesleurd. Toen de auto tot stilstand was gekomen bleek de bestuurder in staat van dronkenschap te verkeeren. Hij werd naar het bureau van politie overge bracht en tegen hem is proces-verbaal opge maakt. Naar den tot nu toe onbekenden wielrijder wordt een onderzoek Ingesteld. Te IJmuiden. Zondagmiddag Is op het Velserdulnpleln de wielrijder J. Th. H. wonende te Amsterdam, aangereden door een auto, bestuurd door den heer J. H„ wonende te IJmuiden. K. werd tegen den grond geworpen, tengevolge waarvan hij vrij ernstig aan gelaat en han den werd gewond en het rijwiel geheel werd vernield. Nadat de aangeredene door Dr. Oostenrijk was verbonden, werd hij door den heer II., die hem aangereden had, naar huis gebracht. Te Aerdenhout Zondagnacht 12 uur kwam df heer R. uit Amsterdam met zijn auto waarin nog drie personen gezeten waren van Zandvoort. Op de Zandvoortschelaan nabij de Zuidlaan, waar een flauwe bocht in den weg is, moest dc bestuurder voor een wielrijden naar links uithalen en kwambij met zijn auto tegen een boom terecht. De bestuurder werd licht ge wond en een der inzittenden werd door glas scherven bijna een oor afgesneden. De twee andere inzittenden kwamen met den schrik vrij. De auto werd ernstig beschadigd en door den garagehouder de Boer weggesleept. BOOTTOCHT. Schoten's Chr. Gem. Koor houdt op Maan dag 12 Augustus een boottocht naar Gouda. Er zal muziek aan boord zijn. GOUDEN HUWELIJKSFEEST Het echtpaar L. Broers en T. Broersde Lang, wonende Korte Margarethastraat 3 hoopt 25 Juli a.s. den dag te herdenken dat zij 50 jaar geleden in den echt werden ver bonden. Beiden zijn zij nog goed gezond en vol le venslust. De man is 76 jaar en de vrouw 73 jaar. De feestelijke herdenking van dit feit gaat 11 Juli in. Tet zal 't echtpaar Broers niet aan belangstelling ontbreken, daar zij be kenden zijn in de kringen der Goede Tem pelieren. KERMISVERMAKELIJKHEDEN TE ZANDVOORT. NOG MEER VERGUNNINGEN. Zandvoort's gemeenteraad heeft indertijd geweigerd om vergunning te geven vooreen Lunapark in Plan-Noord, waarvan f 30.000 in de gemeentekas zouden zijn gevloeid als belasting. Toch verrijzen er nu verschillende kermisvermakelijkheden. Eerst is er de ro delbaan aan het strand gekomen, daarna een poffertjeskraam aan de Zeevaart. Die kraam blijft daar, niettegenstaande 26 om wonenden daartegen geprotesteerd hebben Nu komt er nok nog een verkleinde editie van een kermesse d'été op een terrein ach ter Monopole. Er komt daar o.a. een draai molen, werptenen en een dierenpark. De op zet is het geheel als kindervermakelijkheid te exploiteeren. 's Avonds 10 uur moet alles dan ook reeds gesloten worden. Bovendien is voorgeschreven, dat de omwonenden zoo weinig mogelijk last moeen ondervinden. SCHUIT GELOST ONDER POLITIE TOEZICHT Naar wij vernemen maakte de Federatie van Transportarbeiders er hedenmorgen be zwaar tegen dat een schuit van den Brand- stoffenhandelaar J. J. van Staveren alhier werd gelost door vast personeel dier firma, terwijl dit anders geschiedt door losse krach ten. Het vervoer geschiedde nu onder politie toezicht. Vereenigings-Drukwerk Handels-Drukwerk Familie-Drukwerk Massa-Oplagen Periodieken IDRUKKERIJ1 LOURENS COSTER IHAARLEM Uitsluitend goed verzorgd druk werk. Op den tijd die wij beioven. Tegen billijke prijzen. MINISTERIEELE SALARISSEN. De kwestie van de salarieering van minis ters, die een goed jaar geleden de gemoede ren warm maakte en waarbij door mannen van invloed leelijke dingen aan het adre.? van den staat werden gezegd, is opnieuw op de proppen gekomen. Een' invloedrijk deel van de Labour-partij wil dat deze salarissen worden herzien. De algemeene opvatting is dat de ministers te weinig verdienen. De Premier krijgt slechts 5000 per jaar, or- schoon de waarde van het geld sedert dit sa laris werd vastgesteld, zeker met een derde is verminderd. Inkomstenbelasting alleen neemt een 1500 van dit salaris af, De Pre mier houdt dus een 3500 over. En daarvan moet hij de gasten van den staat ontvangen en een even duur als onpraktisch als ver ouderd huis in Downing Street onderhouden. De collega's van den Premier, die geen staats- gastvrijheid behoeven te verleenen noch in een oud en duur ambtshuis behoeven to wonen, verdieneh in de meeste gevallen het zelfde salaris. Dit vondt men terecht onbillijk, daar een Premier elk jaar groote bedragen uit eigen zak moet bijpassen om „zijn stand te kunnen ophouden". Van MacDonald kan niet woyden verwacht dat hij om salarisver- hooging zal vragen. Bij wien zou hij moeten aankloppen? Waarschijnlijk zullen de oud- Premiers, Baldwin of Lloyd George straks een voorstel tot de verhooging in het Lager huis doen. Het idee is dat de Premier 15000 salaris zal krijgen. De Britsche ge zant te Washington verdient dat ook; en dus, zegt men. heeft de Premier, die op zulke zware lasten zit, er ook recht op. J. H. Tho- was, die nu Lord Privy Seal is, is een der ministers met een karig salaris, 2000. Aan gezien Thomas echter tevens een soort minis ter van Werkloosheid is, heeft hij het druk ker dan de meesten. Deze populaire man be schikt echter, naar algemeen wordt aange nomen, over vrij aanzienlijke particuliere middelen. HONDERDJARIGE GEDENKDAG VAN DEN OMNIBUS. De „General" dat is de korte aanduiding van den naam der maatschappij die in Lon den de meeste omnibussen exploiteert viert deze week feest. Het is honderd jaar ge leden dat de eerste omnibus over Londen's straten ging. De herdenking' neemt den vorm aan van een optocht van omnibussen zooals ze eens waren, zooals ze werden en zooals ze nu zijn. De historische optocht omvat een viertal paardenbussen en een vijftal typen motor omnibus. Een model van de oudste moest speciaal worden gebouwd. Twee andere mo dellen zijn uit het stof der vergetelheid opge diept en wegwaardig gemaakt. De oudste bus, die „Shlllibeer" heet. reed van een her berg in den Marylebone Road naar het ge bouw van de Bank van Engeland in de City. De rit kostte een shilling (nu drie stuivers). De oude bus neemt deze week op zijn ouden tocht, langs de oude route, reizigers op, die ook het oude tarief zullen moeten beta len, dat ten goede zal komen aan een der Londensche Ziekenhuizen. Een andere aardigheid is dai de Times en de Morning Post herdrukken zullen maker, van hun edi ties van een eeuw geleden, die de passagiers van de „Shillibeer" gratis in ontvangst zul len mogen nemen. Dat geschiedde ook vroe ger. De eerste omnibussen verstrekten boe ken en kranten aan de reizigers. „Ole Bill", dat is de bus die in den oorlogstijd achter het front in Frankrijk reed en die men nu nog wel dienst ziet doen op afgelegen routes in Londen, is ook van de partijen een vrou welijke conducteur staat er op. Niet alleen de bussen zijn historisch van aanblik; hetzelfde geldt tevens voor de be manning en voor de passagiers, die in de voornaamste historische pro cessie zullen worden gevormd door leden van tooneelclubs. Het laatste type bus heeft zes wielen met luchtbanden, een dak boven op en plaats voor zeventig menschen. Op het oogenblik rijden er in Londen 4100 motorbussen, over 344 verschillende routes. Zij vervoeren gemiddeld 1500 millioen pas sagiers per jaar. TELEGRAMMEN DE „LEERDAM" TEGEN DE ROTSEN GESTOOTEN. THANS OP WEG NAAR FAYAL. PONTADELGADA, 8 Juli (Reuter). Het Nederlandsche stoomschip Leerdam op weg naar Havana, is smorgens om 11.35 op de rotsen bij St. George Eiland gestooten. Onge veer 150 passagiers zijn aan land gebracht maar later weer aan boord gegaan. Het schip is thans onderweg naar Fayal, waar het van middag om 5 uur wordt verwacht. ERNSTIG AUTOBUSONGELUK. LEEUWARDEN, 8 Juli. (V.D.) Hedenmor gen om half zes had hier een ernstig ongeluk plaats. Een autobus van Harlingen, welke ge regeld de Zuiderzeewerkers van Leeuwarden naar hun werk vervoert, reed op den hoek SpanjaardslaanLeeuwerikstraat tegen het trottoir aan en kantelde. De chauffeur, de 23-jarige W. Tobbe van De Wilp (gemeente Maren) kend den wog niet goed en reed per abuis de Leeuwerikstraat in. Toen hij bemerkte dat hij verkeerd reed, gooide hij het stuur om. Dit sloeg echter te rug en de auto raakte het trottoir met het bekende gevolg. De 25-jarige arbeider A. Lin- ting, afkomstig van Drachten, zag het on geluk aankomen en trachtte nog den auto te verlaten. Dit was echter zijn ongeluk. Hij kwam onder de bus terecht. Hij werd ern stig gewond opgenomen en naar het Diaeo- nessenhuis aan den Noordersingel vervoerd, waar hij spoedig overleed. De overige inzit tenden bekwamen geen letsel. DRAADLOOZE VERBINDING INDIë—JAPAN. BANDOENG 5 Juli (Aneta). De Indische Telegraafdienst heeft reeds herhaalde, po gingen in het werk gesteld om een tele grafische draadlooze verbinding met Japan te verkrijgen, welke van zeer groot belang wordt geacht. Hedenmorgen ontving men een sein van Japan met het verzoek om de proef neming aan te vangen. Deze wordt dezer dagen ingezet. Alles is hier .gereed voor de opening van den dienst ïudiëJapan en de administratie der telegrafie heeft de tarieven reeds gereed liggen. UIT DE PERS „De Standaard" over de Kabinets crisis. De (anti-rev.) „Standaard", schrijvende over de kabinetscrisis zegt o.a., dat „men aan het feit der rechtsche meerderheid alleen kwalijk het motief (zal) kunnen ont- leenen om op de vorming van een rechtseh kabinet aan te dringen. Uit dien uitslag op zichzelf spreekt zulk een staatkundige ge dachte zeker niet. Dat zou men alleen kun nen zeggen, indien vóór de stembus met volle bewustheid op dit doel waren aange stuurd. „Toch is de uitspraak der stembus ook weer niet zóó, dat een geheel tegenoverge stelde meening gerechtvaardigd zou zijn, want daarvoor was het standpunt der C. H. ook weer niet duidelijk genoeg naar den anderen kant". „Men zal zich dus over den toestand te be raden hebben, zonder dat men over een klare uitspraak van het kiezerscorps te beschikken heeft". „Een saamwerking van R.K. met S.D.A.P. en Vrijz. Dem, zou 61 man in het veld kun nen brengen, maar het ziet er niet naar uit dat hier ook maar de geringste kans van slagen is". „Practisch zal het echter wel hierop neer komen, dat er, bij mislukking van een parle mentair rechtsch Kabinet, niets anders opzit dan een extra-parlementair Kabinet te vor men, dat zich dan in de toekomst niet zal onthouden van maatregelen, die op princi pieel terrein liggen". „Wij rekenen ons zonder reserve tot dege nen die aan een parlementair Kabinet de voorkeur geven boven een extra-parlemen tair. Het laatste doodt alle politieke leven". „Wij zijn niet blind voor de zwakke vinger wijzing, die er in dezen stembusuitslag ligt de stijging van C.H. en S.G. maar wij meenen, dat dit ons oordeel omtrent hetgeen 's lands belang vordert, niet mag beïnvloe den. „Wij dienen ons derhalve bereid te verkla ren om, indien daartoe namens de Kroon aangezocht, medewerking te verleenen bij de vorming van een parlementair Kabinet op rechtsche basis". HEEMSTEDE INBRAAK IN EEN SCnUITENnUIS. Zondagmorgen bemerkte de heer Th. Hul sebosch, wonende aan het Zuider Buiten- spaarne, nabij het clubgebouw van de Roei en Zeilvereeniging „Het Spaarne", die be last is met de bewaking van het fraaie jacht „Joukje" toebehoorende aan den heer S. W. Hoekstra aan de Oosterhoutlaan en liggende in een schuitenhuis aldaar) ingebroken was. Hij waarschuwde onmiddellijk de politie, die een onderzoek instelde. Het bleek, dat een houten luikje ingedrukt was. Er wordt ech ter niets vermist. Ook werd er niets bescha digd. De politie vermoedt dat het Jongens werk is. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts per regel. met IN HOEING'S STOOMERIJ worden HEERENHOEDEN weer als NIEUW Telefoon 10382—10873 WEERBERICHT naar waarnemingen verricht ha den morgen, van 8 Juli. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Biidt. Hoogste Barometerstand 769.8 mM. te Lacoruna; laagste barometerstand 738.7 mM. te Wisby. Verwachting tot den avond van 9 Juli: Ma tige tot zwakke Noord-Westelijke tot Weste lijken wind, aanvankelijk nog zwaar bewolkt met regenbuien, later opklarend en iets zachter. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Vorige stand 758 mM. Stand van heden 765 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN Opticien, Gr. Houtstraat 37, TeL 11059, THERMOMETERSTAND 8 Juli. Hoogste gisteren 63 F. Laagste hedennacht 52 F. Hoogste heden tot 12 uur 57 F. BURGERLIJKE STAND Haarlem, 8 Juli 1929. Beavllen: 4 Juli: E. Vreeswijk—Wit d. F. J. M. de MooijHelsloot d. C. C. Rutte Rutte d. Overleden: 5 Juli: J. C. BindelsSchools, 66 j., de Kedjstraat; H. M. Hassink, 70 j., Zijlweg; 6 Juli'; C. van Huijzen, 72 j., Scho tersingel. AERDENHOUT AANGEHOUDEN Zaterdagmiddag werd door de politie op verzoek van de Amsterdamsche recherche te Aerdenhout de Duitsche dienstbode Anna W. aangehouden en door de politie naar Am sterdam overgebracht. ZANDVOORT BEBOUWING VAN DEN STRANDWEG. Zooals men zich zal herinneren is eenige weken geleden door de heeren Siegers en Meienaar, leden van den raad aan B. en W. gevraagd te willen mededeelen of op de gronden voor de perceelen van de heeren Musterd, Petrovitsch, Keur, en Bakels aan den Strandweg een bouwverbod was geves tigd, dan wel een rooilijn was vastgesteld, waarbuiten genoemde eigenaren niet moch ten bouwen. B. en W. hebben het advies in gewonnen van den gemeente-advocaat Mr. Simons en diens advies is, dat, daar geen uitbreidingsplan bestaat als bedoeld bij art. 30 der Woningwet, de raad zonder meer geen besluit zal kunnen nemen, inhoudende een algeheel bouwverbod. W. P. VAN DER KRUK OVERLEDEN. Zaterdagavond overleed alhier, op ruim 35-jarigen leeftijd de heer W. P. van der Kruk, sinds de oprichting lid en thans reeds verscheidene jaren bestuurslid van de jubi- leerende gymnastiekvereeniging „Oefening staalt spieren". Vrijdagavond had de heer van der Kruk nog de generale repetitie bijgewoond voor de wedstrijden. Toen de verschillende vereenü- gingen, die Zondag voor het raadhuis hadden gedefileerd, langs de Haltestraat naar het Stationsplein marcheerden, werd ter hoogte van de Schoolstraat, waaraan de woning van de familie van der Kruk is gelegen, door de jubileerende vereeniging een indrukwekkende groet gebracht. TEGEN SLECHTE BETALERS. _Naar aanleiding van de nota's van den directeur der bedrijven, dat verschillende tijdelijke gasten vertrekken die niet, na aan gesloten te zijn aan het gas en waterleiding net, de verschillende bedragen betalen, stel len B. en W. aan den raad vóór. dat voor iedere aansluiting een cautie moet worden gesteld van 15.—, welk bedrag over 5 jaar, indien de aangeslotene geen schuld bij het bedrijf meer heeft ware te restitueeren. DE STRANDBEWAKING DOOR MARECHAUSEES. Door den heer Druijf, lid van den raad dezer gemeente, zal in de vergadering "van a.s. Dinderdag aan den raad verlof worden gevraagd om den burgemeester als hoofd der politie eenige vragen te mogen stellen naar aanleiding van de stranóbewaking door eet} detachement marechassees te paard.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2