cricket Apropos sitter en oucf-bondsbestuuröer H. J. Visser die zijn honderdsten competitiewedstrijd vcor het eerste zevental had gespeeld. Hem werd een zilveren kunstvoorwerp als herin nering aangeboden. Namens H. P. C. werd het woord gevoerd door den voorzitter, den heer B. J. Moole- naar, die den wensch uitsprak, dat deze sympathieke zwemmer nog lang voor de Ne- derlandsche zwemsport en zwembond be houden mag blijven. H. P. C. II—De Zijl II (9—0) H. P. C. II was samengesteld als volgt: Kohier, Bal, Wesseling, Eldering, Collet, v. Huisstede, Wolhoff. De Zijl II verscheen met een invaller voor hun keeper. De reserve bleek niet zoo goed te zijn, want de H. P. C.'ers hebben het ta melijk licht opgevat en daarvoor kwam het getal doelpunten niet in de dubbele cijfers. De Zijl-menschen hebben gedaan wat ze konden, doch vermochten tegen de fraai combineerende Heemsteders niets uit te richten. Als de heer»»Zegger laat beginnen haalt H. P. C. den bal en goed samenspelend wordt Wolhoff in staat gesteld een doelpunt te scoren. Aangezien blijkt, dat de Zijl het niet tegen een goed samenspelend zevental kan redden, wordt met gróót succes deze taktiek voort gezet. Nog vóór de rust wordt een half dozijn doelpunten gemaakt, In de tweede helft begaat een Leidenaar een overtreding in het 4 M. gebied en de strafworp wordt benut. De Heemsteders vat ten het nu wat gemakkelijk op, en bepalen er zich voornamelijk toe. de Zijl het scoren van een tegenpunt te beletten. Met een 90 overwinning komt tenslotte b.et einde. De doelpunten werden gemaakt door Col- let (3), v. Huisstede (2), Wolhoff (2) Elde ring (1) en B. Bal (1). HaarlemDe Waterratten. De polowedstrijd HaarlemD.W.R. zal plaats hebben Dinsdagavond 7 uur in de nieuwe gemeentelijke zweminrichting aan de Houtvaart. Het programma van den internationalen zwemwedstrijd van de Gentsche Zwemclub op 21 Juli a.s. waarvoor de zwemvereeniging „Haarlem" is uitgenoodigd, is als volgt: I.50 M., vrije slag adspirant-en (voorbe houden). 2.50 M. vrije slag nieuwelingen 'Provinciaal kampioenschap); 3. 2 maal 50 M. estafette juniores (school- en vrije slag). 4. 100 M. rugslag seniores; 5. 100 M. school slag nieuwelingen. 6 100 M. vrije slag ju niores. 7. 100 M. schoolslag seniores. 8. 50 M. schoolslag adspirant-en (voorbe houden). 9. 3 maal 50 M. wisselslag-estafette. 10. 50 M. vrije slag ad spiranten. 11. schoon- springen. 12. 7 maal 50 M. polo-zevental es tafette G. Z. C.-Haarlem. 13. Polowed strijd G. Z. C. (Belg. Ie klasse), Haarlem. „Haarlem", zal op alle nummers uitkomen. H. P. C.—A. Z. en p. c. Hedenavond 8 uur speelt H. P. C. tegen A. Z. en P. C. uit Amersfoort. Om de kansen op het kampioenschap te behouden, moeten de H. P. C.'ers thans alle drie nog te spelen wedstrijden winnen. Ned. Voetbalbond. De Uitslagen. AFDEELING III PROMOTIE TWEEDE KLASSE: P. E. C.Ensch. Boys 21 (P. E. C. promoveert naar de eerste klasse). AFDEELING IV. PROMOTIE TWEEDE KLASSE. Staatsmijn EmmaDe Valk 10 DAMMEN Het Damkampioenschap van Nederland. I „De Crt" lezen we, dat A. K. W. Damme het kampioenschap van Nederland gewonnen heeft. HONKBAL Haarlem wint van Ajax. Zaterdagmiddag bracht Haarlem I, waarin een viertal invallers waren opgenomen, een bezoek aan Ajax te Amsterdam. In ons over zicht zeiden we reeds geen voorspelling te durven doen: de uitslag 1514 voor Haarlem zegt wel, dat het resultaat ook wel anders had kunnen wezen. In het begin meenden de Ajaxieden met een zachte tegenpartij te doen te hebben. De Haarlem-werper gooide steeds maar weer te hoog en werd bovendien geducht geslagen. Op het gooien van Bo gaard van Ajax presteerden de Haarlemmers echter niets. Na twee beurten was de stand 90 voor Ajax. Deze had echter reeds twee keer een wedstrijd verloren, dien zij begon nen was met een flinken voorsprong. Daar om gaven de Haarlemmers den moed niet op: zij. probeerden dit voor de derde maal te doen gebeuren. En het lukte! Langzaam aan werd de voorsprong min der. Haarlem scoorde 8 runs, tegen Ajax maar 4, terwijl de zesde inning voor beide partijen een nul opleverde. Bogaard had het wei-pen opgegeven en zijn opvolger Blom- vliet werd geducht geslagen. Smit van Haar lem was beter op dreef gekomen en boekte meermalen succes met drieslag. In de zevende inning behaalde Haarlem zeven runs. Toen was de stand 1513 voor Haarlem, met Ajax een slagbeurt achter. Er waren echter nog maar vijf minuten te spe len. Toen kreeg Haarlem hulp van het onge luk. Smit miste een eenvoudige vangkans, en Veenhof struikelde bij het uittikken. Zon der dat zou echter de inning te vlug uitge weest zijn en had ieder nog een achtste beurt moeten spelen. Nu ving Vrugt er een uit, gaf Smit een Ajaxied drie slag en dank zij een formidabe ler. aangooi van Smit naar het eerste honk, viel de de^de nul toen er nog maar één spe ler het thuishonk gepasseerd was. De stand was dus toen 15—14 voor Haarlem. In in nings: Haarlem: 0033207 is 15 Ajax 54111201 is 14 Quick-Concordia. Zooals wij verwachtten heeft Quick na zwaren strijd van Concordia gewonnen. De uitslag was 17—12. De plaats van Concordia was steeds minder te benijden. Haarlem IIQuick II. Een bestuurslid van Quick liet Zaterdag middag weten dat Quick II Zondagmorgen niet zou komen. De wedstrijd is dus zonder spelen door Haarlem II gewonnen. NED. CRICKETBOND. Haarlem-Quick (Nijmegen) De tweede thuiswedstrijd van Haarlem, bracht haar de eerste pvnten. Haarlem wint den toss en gaat fielden. Het begin is hoopvol want op 8 wordt Hoek stra gevangen op het bowlen van Maas. ter wijl een run later Burki wordt gevangen op het bowlen van Blok, beide catches door Kleefstra als le slips. Met Maas en E. den Hartog in, gaat het iets beter, doch op 34 gaat E. den Hartog run out na 9 runs ge scoord te hebben. Vervolgens is het de beurt van Maas den Hartog om te verdwijnen, goed door van der Lee op het bowlen van Blok gevangen. Hij werd topscorer met 16. Rode en Fiege worden respectievelijk door Misset en Maas gevangen op bowlen van Blok, terwijl de twéé volgende batsmen: Blok en de Reuver worden gecleand door Maas na 8 en 4 runs gescoord te hebben. Nöhren wordt door de skipper gebowled voor 2 ter wijl v. Zuilen als lie man met 15 not out blijft. Met inbegrip van 3 extra's wordt het totaal 65. Voor Haarlem bowlden: Maas 4 voor 42, Nagtzaam 0 voor 1, ter wijl, Blok de fraaie cijfers 5 voor 19 had. Haarlem opent met Kleefstra en Nagt zaam. Eerst op 36 komt de scheiding als Nagtzaam voor 8 wordt gevangen door Nöh ren op het bowlen van E. den Hartog. Maas fabriceert 8 runs en valt dan ook als slacht offer van E. den Hartog, gevangen door Hoekstra. Als Kleefstra dan een gewaagde run wil loopen, is hij iets te laat en kon ver trekken voor 38. Bieshaar maakt 16 runs al vorens hij 1 b, w. Biok gaat, terwijl Healy op Blok's bowlen wordt gestumped door Maas den Hartog. Ook v. d. Lee maakt het niet lang. Hij voegt slechts 3 runs aan de score toe. alvorens hij wordt gevangen op het bowlen van E. d. Hartog. Ook Misset sterft den run-out dood na 13 runs, terwijl kort hier op Burki zijn eenige wicket verovert, als hij Burki 1 voor 35, E. d. Hartog 4 voor 45 en ped alvorens hij gescoord heeft, Ton wordt eveneens voor 0 gevangen door Hoekstra op Blok's bowlen, terwijl Tekelenburg met 1 not out blijft. Met inbegrip van 6 extra's wordt het totaal 109. Voor Quick bowlden: Buski 1 voor 35, E. d. Hartog 4 voor 45 en N. Blok 3 voor 23. Quick voor de tweede maal ingaande brengt het nu tot 85. Hiervan had Hoekstra 35 alvorens hij door Maas werd gebowled. De Haarlem skipper bowled nu ook beter dan in de eerste innings. De 4 eerste batsmen worden dan ook alle zijn slachtoffer. E. den Hartog maakt nog 20 runs, alvorens Sasburg hem cleaned en Nagtzaam verovert zijn eenige wicket als hij de Reuver bowled voor 17. Zoodoende wordt Haarlem voor de taak gesteld om 42 runs te maken, wat haar gelukt voor het verlies van 2 wickets. In de tweede innings bowlden Maas 5 voor 31, Blok 1 voor 19, Sasburg 2 voor 18, Nagt zaam 1 voor 9 en Kleefstra 1 voor 1. De tweede Haarlem wickets vielen ten deel aan Burki voor 17 runs. Wat vooral in dezen wedstrijd opviel, was het fielden van Haarlem. De volledige scores luiden: Eerste innings voor Quick: Burki c. Kleefstra b. Blok 6 Hoekstra c. Kleefstra b. Maas 1 M. d. Hartog c. v. d. Lee b. Blok 16 E. d. Hartog run out 9 Rode c. Misset b. Blok o Fiege c. Maas. b. Blok o Blok bowled Maas 1 de Reuver bowled Maas 8 Dreissen bowled Blok 4 Nöhren bowled Maas 2 v. Zuilen not out 15 Extra's 3 65 Bowlingcijfers: Maas 4 voor 42. Blok 5 voor 19. Nagtzaam 0 voor 1. Kleefstra Sasburg. Haarlem le innings: Kleefstra run out 38 Nagtzaam c. Nöhren b. E. d. Hartog 8 Maas c. Hoekstra b. d. Hartog 8 Bieshaar 1. b. w. b. Blok 16 Healy, A. M. d. Hartog b. Blok 9 v. d. Lee c. de Reuver b. E. d. Hartog 3 Misset run out 13 Blok bowled Burki 7 Sasburg st. M. d. Hartog fc. E. d. Hartog 0 Tekelenburg not out 1 Ton c. Hoekstra b. Blok o Extra's 6 109 Bowlingcijfers: Burki 1 voor 35 E. d. Hartog 4 voor 45 N. Blok 3 voor 23 Rood en Wit II—R. C. H. Evenals de eerste wedstrijd tusschen deze plaatselijke clubs eindigde ook deze wedstrijd met een overwinning voor Rood en Wit II, waardoor haar het kampioenschap bijna niet meer kan ontgaan. Rood en Wit wint den toss en stuurt R.C.H. naar de wickets. R.C.H. opent met Blankenstein en Segerius op het bowlen van Adriaans en Droste. In den beginne vallen de wickets vrij spoedig. Blankenstein wordt in de slips gevangen, ter wijl Spoor die hem vervangt, ook gauw ver dwenen is. Hierna zetten echter De Graaf en Segerius een goeden stand op, waaraan eerst een einde komt als Mr. F. A. Davidson zelf den bal ter hand neemt en beide batsmen als slachtoffer v.an hem vallen. De overige batsmen presteeren niet veel, alleen J. Hellingman maakt hierop met 18 een uitzondering. Het R.C.H.-totaal wordt 73, waarvan De Graaf een goede 20 scoorde. Adriaans bowlde met 550 heel goed, verder G. Droste 218. Mr. F. A. Davidson 22. Rood en Wit heeft hierna niet veel moeite om het totaal te passeeren, hoewel het bowlen en fielden van R.C.H. van zeer goed gehalte is. zoodat de batsmen zich niet veel vrijheden kunnen veroorloven. In de Rood en Wit-innings komen niet minder dan acht batsmen in dubbele cijfers, van wie C. Bultman met een uitstekende 42 topscorer wordt. Het Rood en Wit-totaal wordt 188. waarvan J. W. van den Boogaard 11. A. van Baasbank 26. J. P. van Baasbank 16: J. W. Adriaans 18. H. Kruseman 17; Mr. F. A. Davidson 17: J. Kruyt 14. Voor R.C.H. bowlde De Graaf 559: "ft. Kleyn 2—63; H. de Jong 1—29; Hellingman 2—19. R.C.H. wordt hierna nog eens ingestuurd. De batsmen presteeren evenals in de le innings niet veel; alleen Segerius weet met een uiterst langzame, niet ongelukkige 41 not out. R.C.H. voor een inningsnederlaag te behouden. Het Rood en Wit-totaal wordt gepasseerd voor het verlies van 8 wickets. Thans bowlde Kruyt met 5—42 heel goed. verder Droste 248, Kruseman 11. Ajax (A.)Haarlem II. Deze wedstrijd werd door de Haarlem reserves gewonnen met 25 runs op de le innings. Haarlem wint den toss en verkiest te gaan fielden. Het Ajax openingspaar brengt het tot 46 eer de scheiding kwam. Dan vallen de wickets sneller en op 61 zijn er reeds 5 wickets neer. Als ten Have en Martens echter verdwe nen zijn is het spoedig gebeurd cn op 120 valt het laatste wicket. Wijs met 37, Exmann met 11, ten Have met 27 en Martens met 23 droegen het meeste aan het totaal bij. Voor Haarlem bowlden v. Dalsum, die 6 wickets nam voor 37 runs, alle 6 clean bowled, en Visser die 3 voor 40 nam, terwijl de Noo het overige wicket nam ten koste van 52 runs. Haarlem begint goed. v. Woerkom verdedigt uitstekend, terwijl Dalhuizen de score omhoog doet gaan. Op 34 wordt hij echter door v. d. Bosch gebowled. De grootste stand wordt dan opgezet door W. Maas en B. Smits. Vooral de eerste staat zeer goed te spelen. Op 86 wordt hij gevangen voor een zeer nuttige 29. Met de stand 88 voor 6 belooft het spannend te wor den. De la Mar maakt echter aan alle onze kerheid een einde door met een forsche 31. waaronder maar liefst drie zessen, het Ajax totaal te passeeren. Het Haarlem-totaal wordt dan ten slotte 145. Dalhuizen met 24, Maas met 29, Visser met 10, Smits met 19, en de la Mar met 31 bereikten de dubbele cijfers. Voor Ajax bowlden. Oudheusden 2 voor 24. v. d. Bosch 3 voor 48, Exmann 2 voor 21, Wijs 1 voor 20 en ten Have 1 voor 16. HAARL. CRICKETBOND A. V. O. S.Bloemendaal. Evenals in de eerste ontmoeting heeft ook ditmaal Bloemendaal. zij het dan met klei ner verschil, van de ambtenaren gewonnen. Indien de thuisclub, die thans eenige spelers moest missen, voltallig had kunnen uitko men. dan zou waarschijnlijk aan de vermoe delijke kampioenen de eerste nederlaag zijn toegebracht. De A. V. O. S -aanvoerder wint den toss en laat Bloemendaal eerst batten. De eerste wickets vallen vrij snel, doch eerst op 42 wordt weder succes geboekt, als G. Strik voor 20 wordt gebowld. Verder liet G. Zeeuwe (19) goed cricket zien. (3—42). Ook H Eijsten met 12 not out en M. Jansen met 10 kwamen nog in de dubbele cijfers. Het totaal werd, mede tengevolge van goed fielden der ambtenaren, tenslotte slechts 82, met inbe grip van 12 extra's. H. C. Klerk bowlde 421, J. C. Kroon 017, J. Erdtsieck 426 en Th. Hetem 26. Hierna gaat A. V. O. S. batten. Op 4 zijn reeds 2 wickets neer, maar N. J. Twisterling (17), H. C. Klerk (27) en Th. Hetem (16) doen de kans op een overwinning stijgen. Als de 60 op is, laat Klerk zich door J. Beijk met een zeer eenvoudigen bal bowlen, waarna vrijwel alle tegenstand is gebroken (461). De ditmaal lange staart scoort nog 5 runs, zoodat het totaal der 9 A. V. O. S.-spelers 66 is geworden. De bowling-cijfers van Bloe mendaal luiden: J. Beijk 5—28, G. van Dam 021 en L. v. d. Meij 314. Bloemendaal wint derhalve nog onver wachts met 16 runs op de le innings R. C. H. IIRood en Wit III. R. C. H. dat slechts met acht spelers ver scheen, moet eerst batten. Op den heusch niet zoo sterken Rood en Wit aanval wordt het resultaat slechts 28, waarvan J. Paape met 12 zijn bat door de innings droeg. Jhr. v. Lennep bowlde 416 en Dorsman 110. Ook bij Rood en Wit vlot het in het begin niet erg. Op 21 zijn al 5 wickets neer, maar dan zetten v. Lennep en Marchant een groo- ten stand op. Het totaal wordt tenslotte 99, waarvan Wegerif 10, Jhr. C. L. v. Lennep 19, Ch. Marchant 33 en P. de Vries 17. J. Nieman bowlde 2—24; W. Kleyn 6—29, J. Paape 0—16 en A. Muller 07. R. C. H. wordt nu nogmaals ingestuurd, maar nu wordt heel wat meer weerstand ge boden. Vooral Paape staat bijzonder goed te spelen en blijft tenslotte met 36 not out. R. C. H. slaagt er dan in het benoodigde aantal runs n.l. 73. te maken voor het verlies van 3 wickets. D. Tel 12. A. Muller 22. Nu bowlde v. Lennep 2—37, Dorsman 1—12 en H. v. d. Berg 0—19. Haarlem III—C. V. H. Haarlem verliest den toss en moet batten. Het totaal wordt 86. Hiervan hadden Tesch- macher 10. Heimig 19, Jaski een zeer goede 28 en v. Balen Blanken 13. Bowlingcijfers van C. V. H.: Roodt 5 voor 41, Langelaar 1 voor 18 en Kroon 3 voor 25. C. V. H. brengt het dan tot 105 voor 4. Langelaar 18, Oldenburg 48 not out en Stol 23 not out. Jaski en Heimig namen ieder 2 wickets voor respectievelijk 32 en 35 runs. C. V. H. won dus 19 runs en nog 6 wickets in handen. KORFBAL. Haarl. Korlbaibond D. S. V. I—S. V. II (2—3) De S. V.-reserves zijn er in geslaagd door hun overwinning op de kampioenen van de 2e kl. H. K. B. in de le klasse te blijven. De eerste wedstrijd eindigde in Santpoort met een gelijk spel 33, zoodat de tweede ontmoeting de beslissing kon geven en deze ook heeft gegeven. Hoewel D. S. V. al betrekkelijk gauw met 20 leidde, bleek toch wel, dat de lichtere S. V.'ers wel tegen hun zwaardere tegenstan ders waren opgewassen en hun spel tech nisch beter was. Ondanks dezen achterstand in een dergelijken wedstrijd was er van een inzinking in net Bloemendaalsche twaalftal geen sprake: het werkte dan ook dapper voort. H. Mooiweer weet den achterstand te verkleinen door een heel goed doelpunt. Rust 2—1. Na de rust was S. V. direct sterker. H. Mooiweer weet na goed samenspel vrij voor den korf te komen en gelijk te maken. Ge- ruimen tijd golfde nu het spel heen en weer met S. V. iets gevaarlijker voor doel. Een kwartier vóór het einde krijgt P. de Cock na goed samenspel den bal in vrijen stand en plaatst no. 3 in de mand. Geen van beide partijen doelpunt meer. zoodat de reserves van S. V. arm in arm op één lijn juichend naar het kleedlokaal konden gaan, daar het degradaticgevaar geweken was. De heer A. van Lohuizen leidde correct. VOETBALNIEUWS. Om den Lugdunum-beker. LE1DSCII ELFTAL—E. D. O. (2—1). Reeds enkele jaren speelt E. D. O. deze wedstrijden van den Leidschen Voetbalbond en heeft dezen beker steeds in haar bezit gehad. Nu bleef de beker in Leiden. In een slecht gespeelden wedstrijd moest E. D. O. het onderspit delven: het Leidsche elftal won verdiend. Na een aarzelend begin werd het spel gaandeweg beter, vooral toen men voelde dat er gewonnen kon worden. In de achterhoede liet men don E. D. O.-aanval geen moment los. E. D. O. bracht er ditmaal al heel weinig van terecht; het leek allesbe halve op eerste klas spel. Rust kwam met 1—0 en het einde met 2—1. De goal voor E. D. O. werd door Perukel ge scoord. GYMNASTIEK. De feesten van 0. S. S. te Zandvoort. Zaterdagavond begonnen de feestelijkheden ter gelegenheid van het jubileum van O. S. S. te Zandvoort met een uitstekend geslaagde eere-uitvoering,waaraan het heeren-keur- korps van het K. N. G. V. en verschillende vereeniglngen medewerkten. Zondagmorgen werd een begin gemaakt met de wedstrijden. Ofschoon de organisatie niet geheel feilloos was werd door vele ver- eenigingen werk van den eersten rang te zien gegeven. Zoowel op de uitvoering als op de wedstrij den komen wij nader uitvoerig terug. Om half één had vanwege het Gemeente bestuur van Zandvoort een officiëele ont vangst plaats in het raadhuis, waarbij o.a. een groot aantal raadsleden en officials uit het K. N. G. V. tegenwoordig waren. Gedu rende deze ontvangst stonden alle deelne mende vereeniglngen opgesteld voor het raad huis. Burgemeester van Alphen riep allen een hartelijk welkom toe. Veel reden tot juichen had Zandvoort. aldus spreker, niet, gezien de ongunstige weersomstandigheden, maar van daag moeten de zorgen op zij worden gezet ter eere van het populaire O. S. S. Mededeeling werd gedaan van het tragische feit, dat juist dezen morgen de penningmeester van O. S. S.. de heer W. P. van der Kruk. was overleden. Op verzoek van den Burgemeester werden enkele oogenblikken van stilte gewijd aan de nagedachtenis van dezen werker. De heer van Alphen memoreerde verder den arbeid van de heeren D van Noort en H. B. Dreijer resp. voorzitter en directeur van O. S. S. Ten slotte roemde hij den steun uit Zandvoort's burgerij. Namens het K. N. G. V. en den K. T. K. sprak dc heer A. J. van Ekeren. bondspen- ningmeester. Spreker betuigde zijn deelne ming met het overlijden van den heer van der Kruk. Buitengewoon apprecieerde hij deze officiëele ontvangst, die zoo spreekt van me deleven van het gemeentebestuur met de in woners. Ten slotte bood hij O. S. S. zijn beste wenschen aan, de hoop uitsprekende, dat O. S. S. geen S. O. S. zou mogen worden. Mrs. Huddleston en het Kanaal. Er staan aan beide zijden van het Kanaal, d.w.z. bij Kaap Grisner en te Dover weer ettelijke zwemmers en zwemsters klaar om een goed oogenblik voor den zwemmenden overtocht af te wachten. Daar zijn de Fran- sche Mile Gilahed de Engelsche Misses Ivy Hawke cn Molly Parker, de Duitsche Dr. Parker, de Egyptenaar Helmy, het Engelsche kind Joan Burton (12 jaar oud) de Ameri- kaansche tweeling Zittenfield (16 jaar), de Amerikaansche drijfkampioene Mrs. Hudd lestonhet gezelschap is heterogeen en internationaal genoeg. Het Kanaal is nu reeds tien, of is het elf maal bedwongen en het is moeilijk uit te maken, wat voor de meesten de attractie nog is. Misschien wordt het. onder lange afstandsmatadoren van beide geslachten langzamerhand een aan fluiting als je dat boontje nog niet gedopt hebt. Sensatlevcrwekklng kan er toch niet meer van verwacht worden. De Egyptenaar Helmy schijnt wel een onbedwingbare passie voor de Kanaaikunst te hebben, want deze reus heeft het al een keer klaargespeeld. Joan Burnton. het kind. heeft natuurlijk nog wel gelegenheid, van zich te doen spreken. Als zij slaagt zal de wereld zeggen dat het een wonder is, als zij faalt, zal het een schandaal genoemd worden. Twaalf jaar, ze moest een pak op haarof neen. haar ouders hoorden dat te krijgen. Maar helaas is er geen wet die het belet. De tweeling Zittenfield reist natuurlijk gezamenlijk en dat verleent eenige bijzonderheid aan deze poging, maar Mrs. Myrtle Huddleston streeft 'naar de hoogste glorie. Zij wil eerst van Grisnez naar Dover zwemmen, daar even voet aan wal zetten en onmiddelijk terug- keerenzwemmende wel te verstaan. Aangezien deze ambitïeusc dame totnogtoe zelfs de enkele reis niet gemaakt heeft, kan een zeker zelfvertrouwen haar niet worden ontzegd. Wij noemden Mrs. Huddleston hiervoor de drijfkampioene en dit eischt eenige nadere verklaring. Zij is het. die het wereldrecord voor langdurig verblijf in het water op haar naam heeft. In Amerika bleef zij het vorig jaar al eens 64 uur onder water (grooten- deels tenminste) en tien dagen geleden ver- De heer W. Rauch. voorzitter van de rezc- llngs-commissie, sprak ten slotte enkele woorden van dank. (Wegens ongesteldheid van onzen mede werker moeten we voor heden met dit stukje volstaan. In ons volgend nummer komen we hierop nader terug. Red.). KAATSEN. Frisia. Zondag hield de kaatsvcreeniglng „Frisia" alhier onder haar leden een wedstrijd, waarvoor veel belangstelling bestond. Er werd in twee klassen gekaatst n.l. eerste en tweede klasse met In iedere klasse twee in partuur. Door loting werd de volgende samenstel ling verkregen: eerste klasse no. 1 Brandsma en Zwier, no. 2 Sybrandy en Rljpma Jr.. no. 3 Goinga en Bqsma, no. 5 Broersma, waar aan later door loting onder de afvallers Zwier werd toegevoegd. Partuur 1 verloor van no. 2 met een stand van 2y2 spel om 2 spel en 6 om 2 waarna Brandsma buitensloeg. Tusschen partuur 3 cn 4 werd fel gekaatst. Het werd tenslotte 2/ spel om V/- spel voor no. 4 en een kaats voor 3 welke door no. 4 op het kantje werd gepasseerd en hiermee won. Parturen 2 en 5 bonden vervolgens den strijd aan. De verwachtingen een vinnigen strijd te zullen zien werden niet bewaarheid doordat no. 2 teleur stelde en op 2 spel en 6 gelijk verloor. Om den len cn 2cn prijs werd vervolgens gekampt door parturen 4 cn 5. Er werd van weerszijden best gekaatst, waarbij vele Her cules-slagen werden gemaakt. Het werd 2 spel gelijk en 6 om 2 in het voordcel van partuur 5. Een goed opgeslagen bal van Broersma werd niet terug geslagen, waar door dit partuur won en hiermede de eerste prijs werd behaald, terwijl Elzlnga en Brandsma den 2en prijs behaalden. In de tweede klasse werd de samenstelling als volgt: No. 1 Burry en Grenzenberg. no. 2 Rijpma Sr. en v. d. Meulen. no. 3 v. d. Wal waarbij' later door loling onder de afvallers Burry werd toegevoegd, no. 4 Bceksma en Veenhof. Partuur 1 kon het tegen het sterke partuur 2 niet bolwerken en moest tenslotte verlie zen na het tot l'/j spel to hebben gebracht. No. 4 verloor van no. 3 na een stand van 2\\ spel om 1 yt spel en 6 om 2. Om prijs en premie moest tenslotte ge kampt worden door parturen 2 en 3. Er werd van beide kanten goed spel te zien gegeven, waarbij Burry soms zwakke oogenblikken had. doch blijkbaar niet van plan was te verliezen. Tegen het sterke partuur Rijpma en v. d. Meulen moesten zij echter het on derspit delven, na een stand van 2'/j spel om V/ spel en 6 en 2, waarna door Burry een bal werd kwaad geslagen en hiermee ver loor.. De eerste prijs in de tweede klasse werd dus gewonnen door Rijpma en v. d. Meulen, de tweede door v. d. Wal en Burry. Het was voor de kaatsvereeniglng een mooie dag van sport en propaganda. Het weer hield zich goed, waarbij de wind aan den opslag nog wel eens afbreuk deed. Er was ook van publieke zijde veel belangstel ling. beterde zij dit eigen record door in het nieuwe ondergrondsche bassin van het Lido, aan de Champs Elyssées te Parijs zich 74 uur lang onafgebroken drijvende te houden. Wij weten niet, wat u, geachte lezer en le zeres van zulk een prestatie denkt, wat ons betreft, mag zij dit record houden, wij zullen het niet trachten te verbeteren. Hierbij kun nen wij, ter bevrediging van uw mogelijke nieuwsgierigheid nog opmerken dat Mrs. Muddleston niet meedoet aan de mode van de slanke lijn. Sportarena's. In Parijs is men van plan nog weer een nieuw Sportstadion te bouwen, dat plaats zou moeten bieden aan 100.000 toeschouwers. En alsof dat nog niet mooi genoeg was. is in Londen een syndicaat gevormd dat den bouw beoogt van een sportpark voor den lieven prijs van 12 millioen gulden. Aan het hoofd van dit syndicaat staat Bernard Mor timer. een bekend promotor van bokswed strijden. Wanneer zijn doel is, een openlucht stadion voor deze sport te verkrijgen, vrees ik, dat hij van voorzichtige financiers weinig steun zal krijgen, want bokswedstrijden in de open lucht zijn totnogtoe in Engeland onveranderlijke stroppen gebleken. Maar als Parijs naast het Slade de Colom- bes met 45000 plaatsen en zelfs Londen naast Wembley met 90000 nog een grooter stadion noodig hebben, dan blijkt wel, dat het met de sportbelangstelling nog steeds in stijgen de lijn gaat. En of dat voor de sport „au sich" nu wel zoo erg verheugend is T raditie. De Amstel-skiffeur Gunther, die de Neder- landsche kleuren zoo kranig hoog gehouden heeft, in de Diamond Sculls, heeft bij deze gelegenheid ook kennis kunnen maken met het machtig begrip der Engelsche sporttra- ditie. Engeland is het land dat niet alleen de sport over de geheele wereld heeft ver breid, maar ook het land, dat roods lang geleden de eerste beroeps sportsmen op leverde. En ten slotte is het ook het land bij uitnemendheid van het snobisme. Er zijn Engelsche amateurs en professionals in vrij wel iedere sport cn volgens Britsche be grippen moet 't publiek precies weten welken de minderwaardigen zijn, die de sport om den broode beoefenen en wie het louter om het plezier doen. Vandaar dat amateurcricketers in de bladen worden aangeduid met Mr. en de profs dezen titel moeten ontberen. Men spreekt van Mr. White en van Hobbs. In de roeiwereld is het nog een graadje erger. Daar moeten de proffessionals herkenbaar zijn voor iedereen aan het feit, dat zij een mouwloos tricot dragen, terwijl deze dracht den amateurs verboden is. Gunther heeft deze les geleerd toen hy tijdens de training te Henley in een mouw- looze jurk, pardon een mouwloos tricot, op het water verscheen. In de traditie verstarde Engelschen fron sten de wenkbrauwen, er werden hoffelijke informaties verstrekt en Gunther moest zich gaan verkleeden, of van deelneming te Henley afzien. Gelukkig wil het toeval, dat de Amstel vroeger ook nog eens aan voetballen gedaan had en aangezien de mouwloosheid nog niet tot voetbaljerseys is doorgedrongen (gelukkig) kon Gunther zijn clubkleuren dragen met en benevens de gedeeltelijke armbedekking, die een amateur zoo mijlen hoog boven een prof verheft. Zoodat ook dit schandaal tegen de vormen in de kiem werd gesmoord.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7