ATHLETIEK DE ENGELSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN VAN „PRO PATRIA" SCHERMEN. Peters kampioen hink-stap-sprong. VAN WELSENES No. 2 MET VeRSPRINGEN EN v. d. ZEE No. 2 MET POLSHOOG (Van onzen medewerker). Peters. De A. A. A. Kampioenschappen, die Vrijdag 6 en Zaterdag 7 Juli op Stamford Bridge (Londen) gehouden werden en waaraan vertegenwoordigers van Italië, België, Enge land, Noorwegen, Hongarije en Nederland deelnamen, waren dit jaar niet zoo sterk bezet dan in 1928, toen Olympische vertegen woordigers van Duitschland, Frankrijk, En geland, Zuid-Afrika, Australië en Nederland acte de presence gaven, De prestaties waren hierdoor op verschillende nummers heel wat minder dan het vorige jaar. Desniettegenstaande hebben de veertig duizend menschen, die rondom de baan ge schaard stonden, volop kunnen genieten van spannende races. De Hollanders hebben zich op deze belang rijke wedstrijden uitstekend geweerd. Zoo werd Peters kampioen van Engeland op het nummer hink-stap-sprong met een sprong van 14,22 M. Peters won hiermede zijn derde opeenvolgende kampioenschap. Wel is waar is de afstand, door hem bereikt, niet zoo groot als beide vorige keeren, doch een pijnlijke hiel en tegenwind tijdens 't springen maakten zijn prestatie tot een zeer verdien stelijke. Nummer twee, de Engelschman Langley, sprong nog ruim een halven nieter minder dan Peters. A. van Welsenes had zich Vrijdag eerste 'geplaatst tijdens de voor wedstrijden met een sprong van 6.58 M. en Peters drie met 6.50 M. Deze minder goede resultaten werden ver kregen door een sterken tegenwind- Zaterdag waren de weersomstandigheden voor het springen veel gunstiger. Alle zes fi nalisten hebben dan ook verder gesprongen dan Vrijdag, alleen met dit verschil, dat de Engelschman Cohen nu eerste werd en Van Welsenes twee. Slechts een verschil van 7 m.M. werd door de jury aangegeven. De af standen bedragen voor Cohen 22 ft. 7 in. (6.871/2 M.) Van Welsenes 22 ft. 6 3/4 in. (6.87 M.) en Peters 6.74 M. Het polsstokhoogspringen leverde ook een Haarlemsch succes op; v. d. Zee werd twee met 3.53 M. De eerste prUswinnaar, de Engelschman Ford haalde bij zijn vijfde sprong 3.60 M. Zoowel Ford, Housden, Longland en v. d. Zee kwamen niet hooger na hun drie spron gen dan 3,53 M. Hierna werd besloten om nog drie sprongen toe te staan, waarbij Ford won en de drie overigen een tweeden prijs Verwierven. Den striemenden regen in aanmerking ge nomen, heeft Van der Zee uitstekend ge sprongen. Kelley winnaar van het vorige jaar met 3.80 M. werd nu niet geplaatst. Een liecl goede kans had ons inziens v. d. Berge om het Engelsche kampioenschap 220 yards te winnen. Zijn goede vorm in Rijswijk en Groningen deden het beste verwachten. Hanlon, Engel hart en Rinkel waren reeds eenige keeren door hem geslagen. Het heeft niet zoo mogen zijn. Een verkeerde sprong op de tram, die hem een dikke knie bezorgde, belette hem om goed te kunnen afzetten. In de demi-finale liep Van den Bei4*e op 70 M. voor de finale nog gedecideerd No. één, doch toen moest hij opgeven. Het discuswerpen had een veel betere plaats aan Eijsker kunnen bezorgen. Zijn tweede v. Welsenes. worp was goed voor de finale geweest, doch de jury had geconstateerd dat de lijn met een halve c.M. overschreden was. Eijsker werd door het niet aanwezig zijn van een ring wel eenigszins gedupeerd. Nu haalde hij 115 ft 8 inch (35.24 M.). De honderd yards is gewonnen door den Engelschen neger Jack London. Jack evenals Lord Burgleigh en Lowe zijn in Engeland geweldig populair. De overwinning van Jack London en Lord Burgleigh (120 yards hor den) werden met ovaties begroet. Hanlon was de man die voor de verrassing zorg droeg. Hij won zoowel 220 yards als 440 yards voor repect. Rinkel en den Hongaar Bursi. Won Lord Burgleigh 120 yards horden met flink verschil; voor de 440 yards moest hij de vlag strijken voor de Italiaan Tucelli, die een snelleren tijd maakte dan 't Engelsche record, n.l. 53 3/5 sec. De meest spannende race was de vier mijl. De houder Beuver (vier op 10 000 M., Olym pische spelen) van de vier mijl en de Pool Pietkiewick hebben een strijd gestreden, die deed denken aan Ritola en Nurmi. Tot vijf tien meter voor het einde heeft de Pool de leiding weten te houden, doch kon geen langer weerstand bieden aan de herhaalde aanvallen van den Engelschman. De uitslagen luiden als volgt: 100 yards: 1. Jack London, 10 sec; 2. Sim mons, 3. Toatti (Italië), 4. Engelhart. 220 yards: 1. Hanlon 219/10 sec., 2. Engel hart, 3. Rinkel, 4. Green. 440 yards: 1. Hanlon 49 2/5 sec., 2. Barse, Hongarije, 3. Neame. 120 yards horden: 1. Lord Burgleigh 15 2/5 sec., 2. Towley,3. Tinlay. 440 yards horden: 1. Tacelli (Italië) 53 2/5 sec., 2. Lord Burgleigh, 3. Neame. Halve mijl: 1. Ellis, 1 min. 54 3/5 sec., 2. Thomas, 3. Gutteridge, 4. Tovernari (Italië). Tavernari heeft onlangs 't wereldrecord 500 M. verbeterd van Dr. Peltzer. Een mijl: 1. Ellis, 4 min. 22 sec., 2. Ashby, 3. Tomlin. Vier mijl: 1. Beavers, 9 min. 49 2/5 sec., 2. Pietkiewick (Polen), 3. Wood, 4. Webster, 5. Constable. Twee mijl steeple chase: 1. Oliver 10 min. 53 1/5 sec., 2. Tounsend, 3. Morgan. Verspringen: 1. Cohen (Engeland) 6.87,7 M„ 2. v. Welsenes (Holland) 6.87 M., 3. Peters (Holland) 6.74 M. Hink-stap-sprong: 1. Peters (Holland) 14-22 M. 2. Largley 13.62 M„ 3. Greig 13.19 M. Hoogspringen: 1. Kesmarki (Hongarije) 1.90 1/2 M., 2. Tommelstad (Noorwegen) 1.85 M., 3 en 4. James en O'Cormer 1.80 M. Polsstokhoogspringen: 1. Ford 3.60 M., 2. v. d. Zee (Holland) 3.53 M., 2. Longland 3.53 M„ 2. Housden 3.53 M. Speerwerpen: 1. Szepes (Hongarije) 66.69 M., 2. Herremans (België) 56.51 M., Dalrym- ple (Engeland) 53-46 M. Discuswerpen: 1. Stenerud (Noorwegen) 43.56 M., 2. Dqranyi (Hongarije) 41.17 1/2 M., 3. Healy (Engeland) 40.32 1/2 M. Kogelstooten1. Daranyi (Hongarije) 14.19 M. 2. Howland (Engeland) 12.83 M. Kogelslingeren: 1. Britton (Engeland) 46.63 M., 2. Mc Sweeney (Engeland) 45.64 1/2 M., 3. Stenerud (Noorwegen) 43.99 1/2 M. 4. Gore (Engeland) 42.24 M. Klaase verbetert 't Nederl. record 5000 M. Hoogerwerf verliest met miniem verschil na een schitterenden eindspurt van Dr. Peltzer. „Pro Patria" te Rotterdam heeft het Zon dag niet getroffen met het weer. Onweers buien en dreigende luchten hebben eenige duizenden bezoekers weerhouden, om de jaar lij ksche wedstrijden van deze Rotterdamsche athletiekvereeniging te bezoeken. Toch hebben deze wegblijvers veel gemist- Er viel op verschillende nummers veel spor tiefs te genieten, 't Gezellige Sparta-terrein leent zich bij uitstek voor dergelijke athlc- tiekkampen. Jammer was het, dat de orga nisatie niet geheel klopte. Zoo hebben de 1500 M. deelnemers een ronde te veel moeten loopen, terwijl van de 2000 M. relais, 300 M. te weinig getippeld werd. Hierdoor heeft de win nende ploeg een tijd gemaakt, ver beneden 't wereldrecord. Allereerst verdient de schitterende pres tatie van Klaase vermeld te worden. Zelden hebben we zoo'n spannende race gezien. Baars van Rotterdam. De Grande (Brussel), Hartman (Rotterdam) en Gerbrands (Am sterdam) en Klaase vormden het leidende peleton. De Grande liep aan den kop in een zeer snel tempo. Spoedig moesten Houtman en Gerbrands hun plaats bij de leiders op geven. De Grande moest zijn uiterste krach ten inspannen om Baars achter zich te hou den. terwijl Klaase zich heel tactisch, tegen wind in liet trekken. Plotseling schiet Klaase naar voren, De Grande kan dat tempo niet meer volgen en raakt achter. Alleen Baars volgt Klaase als een schaduw en neemt zelfs eenigen tijd de leiding over. Een felle strijd ontstaat er tusschen beiden. Ruim 250 M. vóór het einde begint Klaase een eindspurt in te zetten, die volgens insi ders onmogelijk vol te houden is voor hem. Baars blijft volgen; doch Klaase houdt vol, loopt zelfs nog iets uit; hij wint deze heuge lijke race met een tijd, die bijna 5 seconden beter is dan het bestaande Ned. record van J. Zeegers. Nieuw Ned. record van A. Klaase 15 min. 47 2/10 sec.; oud Ned. record van J. Zeegers 15 min. 51.7 sec. Ook Baars liep binnen het Ned. record met een tijd van 15 min. 49 2/10 sec. Deze looper die dit jaar voor 't eerst aan athletiek doet, belooft nog veel voor de toe komst. Hoogerwerf heeft eveneens schitterend ge- loopen. Weinig scheelde het of Dr. Peltzer (oud wereldrecordhouder op dezen afstand) werd geklopt. De Duitscher had op een der- gelijken tegenstand waarschijnlijk niet ge rekend. Onverwacht neemt Hoogerwerf de leiding en zet een eindspurt in, waardoor hij zeker 15 M. voorsprong kreeg op Peltzer. Slechts met inspanning van alle krachten weet de Duitscher hem vlak voor de eind streep te passeeren. Tijd van Peltzer 2 min. 11/10 sec.; tijd van Hoogerwerf 2 min. 21/10 sec. Nummer drie (Nieuwland) was ruim 25 M achter Verder won de 18-jarige Berger de 100 M. in 10.9 sec. v. d. Berge zal spoedig in Berger zijn meerdere moeten erkennen. A. Kaan won de 110 M. hordenloop in den goeden tijd van 16.3 sec. Heeg (Hulzum) en Ras (Sneek) werden gediskwalificeerd wegens het omgooien van meer dan twee horden. Kaan's jongere broer kan op een uitstekenden wedstrijd terug zien. Zijn tijd in de serie (17 sec.) belooft heel wat- Door een foutieve beslissing van de jury kreeg hij geen plaats in de finale. Polsstokhoogspringen was zonder strijd voor den pas uit Engeland teruggekeerden v. d. Zee. Een sprong van 3.40 was ruim vol doende voor de eerste plaats. 1500 M. met voorgift won de Belg van Dur- me (Gent). Peper kreeg ook voorgift, maar wenschte deze niet te accepteeren en liep van meet. Ook Peper heeft zeer verdienste lijk geloopen. Waren de eerste twee ronden te vast, daarna liep hij soepeler en hierdoor veel sneller. Een derde plaats was zijn deel. Twee werd Büff van Rotterdam, doch deze looper had 50 M. voorgift. Verdere uitslagen: 110 M. hordenloop: 1ste serie: 1. L. Spel (Amsterdam) 16.6 sec., 2. A. Leeuwen, (Rot terdam) 16,7 sec., 3. W- Kaan (Haarlem) 17 sec. 2de serie: 1. C. Ras (Sneek) 16,8 sec., 2. A. Kaan (Haarlem) 16,9 sec. 3de serie: 1. Heeg (Huizum) 16,5 sec., 2. Weber (Haag) 18,5 sec. Finale: 1. Kaan 16,3 sec., 2. A, Leeuwen, 3. Weber (buiten mededinging). Heeg en Ras werden gedisqualificeerd. Spel heeft zich teruggetrokken. 400 M. 1ste demi-finale: 1. Geur.t-s (Den Haag) 53.1 sec., 2. Berthelot (Gent) 53.3 sec, 2de demi-finale 1. Burg (Nijmegen) 53,6 sec., 2. Kropp (Stettin) 53.8 sec. Finale: 1. Burg (Nijmegen) 52,2 sec., 2. Kropp (Stettin), 52.3 sec, 3. Geurts (Den Haag). Dwars door Rotterdam (Internationaal). 1 Linsen (Berchem) 57 minuten 12 2/10 sec., 2. Broers (idem), 3. de Lathouwer (idem), 4. Caussens (België), 5. Rooyakker (Delft). 6. Leene (Rotterdam), Polsstokhoogspringen: 1. v. d. Zee 3.40 M., 2. Moot (Rotterdam) 3.20 M., 3. Heinhuis (idem), 3.10 M., 100 M. (invitatie) v. d. Berge kon nog niet starten wegens een onwillige knie. Finale 1. Berger (Amsterdam) 10.9 sec., 2. Schoonheim (Den Haag) 11,1 sec., 3. Foth (Den Haag), 4. Schulze Stettin). Benz (Haarlem) dacht dat er teruggescho ten zou worden voor een valsche start, doch dit gebeurde niet, waardoor Benz nog in zijn Klaase. holes vertoefde, terwijl de andere de finisli- draad reeds verbroken hadden. 1500 M. met voorgift: 1. Van Durme, La Gantoise, Gent (van meet). 2. Büff, Rotterdam,(50 M. voorgift), 3. Peper, Haarlem (van meet), 4. Romijn, Rotterdam (80 M. voorgift), Doordat de jury een ronde te veel liet loo pen, zijn er geen tijden vermeld. 800 M. (invitatie). 1. Dr. O. Peltzer (Stet tin) 2 min. 1.1 sec. 2. Hoogerwerf (Haarlem) 2 min. 2,1 sec., 3. Nieuwland (Rotterdam), 4. Wink (idem). 1500 M. snelwandelen: 1. Gubbels (Rot terdam) 6 min. 26 sec., 2. P. Engelman (idem) 3. T. Engelman (idem), 4. Spark (Den Haag), 5000 M. (intern.). 1. Klaasse (Haarlem) 15 m. 47.2 sec. (nieuw ree.) 2. Baars, Rotterdam, 15 minuten 49.2 sec. 3. De Grande (Brussel), 4. Hartman (Rotterdam), 5. Gerbrands (Am sterdam) 2000 M. relais: 1. Sportclub Preusen; 2. V. en L.. Den Haag; 3. Union H. Gilloise, Brussel 4. Feijenoord, Rotterdam; 5. H. A. V., Haar lem; 6. Pro Patria, Rotterdam. 300 M. te vroeg lieten de betreffende offi cials den strijd staken. 4 maal 100 M. estafette: 1. Belgische ploeg 44.9 sec., 2. Sportclub Preusen Stettin 44.9 sec., 2. Pro Patria, Rotterdam, 4. Haarlem. De samenstelling van de Hollandsche ploeg tegen West-Duitschland. De Hollandsche ploeg die Zondag 14 Juli in het Amsterdamsche stadion den strijd zal aanbinden tégen de beste vertegenwoordi gers van West-Duitschland, fs als volgt sa mengesteld: 100 M. v. d. Berge (Haarlem) en Berger (Amsterdam) Dinsdagavond wordt in Den Haag een selectie-wedstrijd gehouden tusschen Both, Schoonheim en Hannes de Boer, alleen Den Haag voor een plaats als reserve. De kans dat v. d. Berge zal starten is zeer klein. 400 M. v. d. Berge (Haarlem) en Burg (Nijmegen), res. Geurts (Den Haag). 800 M. Hoogerwerf (Haarlem). Voor de tweede plaats komen in aanmerking Lijf- lander Amsterdam) en Nieuwland (Rotter dam). 1500 M. J. Zeegers (Amsterdam) en Wink (Rotterdam'», res. Du Hen (Dordrecht). 5000 M. Klaase (Haarlem) en Baars (Rot terdam), res. Gerbrands (Amsterdam). 4 x 100 M. estafette: v. d. Berge (Haarlem), Welsenes (Haarlem), Berger (Amsterdam) en Benz (Haarlem). Hoogspringen: Kamstra (Den Haag). Tus schen Buhrman (Amersfoort), Thesing (Den Haag) en Most (Rotterdam) wordt nog een selectiewedstrijd gehouden. Verspringen: Welsenes (Haarlem), en Pe ters (Zwolle), res. Lamoree (Gouda). Polsstokspringen: v. d. Zee (Haarlem) en Pasma (Arnhem), res. Oorschot (Vianen). 110 M. horden: A. Kaan (Haarlem) en Heeg (Huizum), rcs. Ros iSneek). Speerwerpen: Knol (Amsterdam), en Meerburg (Leiden), res. v. d. Ley (Amster dam). Discuswerpen: Eysker (Haarlem). Postma (Amsterdam). De Amstel-skiffeur Gunther. HENLEY. GUNTHER WINT DE „DIAMONDS". Het is gelukt. De Amstelskiffeur Gunther heeft den hoogsten prijs die voor den skiffeur bestaat, de Diamond Sculls, veroverd. Zater dag heeft hij den eindstrijd geroeid en ge wonnen tegen den Canadees Joe Wright, den man met de onweerstaanbare eindspurt. Ook Gunther heeft deze eindspurt niet kunnen weerstaan, maar hij had er voor ze werd in gezet, voor gezorgd zoo'n voorsprong te heb ben, dat hij op de eindstreep nog met een dikke 90 centimeter voor was. Hij heeft deze race zeer tactisch geroeid en dan ook vol komen verdiend gewonnen. En terwijl Gun ther de hem met enthousiaste gelukwenschen bestormende landgenooten vriendelijk ver zocht, hem tenminste uit de boot te laten komen, werd zijn tegenstander, volkomen uitgeput, naar het kleedhuis gedragen. Gun ther heeft een schitterende prestatie gele verd, want hoewel men na zijn eerste drie races had begrepen, dat Wright het niet ge makkelijk met hem zou hebben, voorspelden de Engelsche deskundigen Zaterdag voor dc race nog steeds een zege van Wright. Maai de overwinning van den Hollander was zeer populair en Gunther is nu, na vier dagen van uiterste zenuwspanning beloond met ds> hoogste glorie, die voor den skiffeur is weg gelegd- Zijn tijd in de finale was 8 min. 42 sec., de beste tijd van alle races, maar toch nog weinig indrukwekkend over dezen af stand. Daarbij moet men echter denken aan getij en wind, die beide tegen waren. Naar wij vernemen zal Gunther bij zijn terugkomst hedenavond te 8.19 van het Am sterdamsche Centraal Station worden afge haald en naar het clubgebouw van de Roei- vereeniging „De AmsteF' worden gebracht, waar hij zal worden gehuldigd. DE ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN HET SPAARNE. Vrijdagavond, Zaterdag en Zondag zijn de jaarlijksche onderlinge wedstrijden van de Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne" weer gehouden. Ze troffen ditmaal minder mooi weer dan de laatste jaren, maar gelukkig bleef regen vrijwel uit tijdens de wedstrijden, en Zondag klaarde het aardig op. Er was ook veel belangstelling en veel enthousiasme, en het aantal deelnemers was grooter dan ooit tevoren. De vereeniging heeft nu de 400 leden overschreden, en onder de eerste en tweede jaars roeiers en roeisters blijken er veel te zijn die nu al goede prestaties leveren en het dus verder zullen kunnen brengen. Verleden jaar telde het programma als 37 heats, nu was dit aantal gestegen tot 42. De uitslagen waren: Stijl roeien. Dames Vier Seniores: le prijs: mej. H. H. Nilant (boeg), mej. W. Brust, mej. A. E. Her- weyer, mej. E.- B. Venema (slag), mej. E. Paris (stuurvrouw)2e prijs: mej. N. van Parreeren (boeg), mej. M. Timmermans, mej. N. van Calcar, mej. C. Brakel (slag>, mej. N. N. (stuurvrouw). Er werd keurig geroeid door beide ploegen, en de overwinning in de finale werd met heel klein verschil behaald. Dames Skiff Seniores: le prijs mej. A. E. Herweyer (die daarmee ook derf wisselbeker voor dit nummer voor een jaar won), 2e prijs mej. N. van Calcar. Mej. Herweyer won zoo als verwacht was, maar het keurige roeien van mej. Calcar leidde tot het uitloven van een extra prijs voor nr. 2. Dames Vier Juniores: Ié prijs mej. A, Maas (boeg), mej. I. Meyer, mej. N. Roos, «mej. G. Burgersdijk (slag), mej. N.N. (stuurvrouw); 2e prijs mej. W. van der Tak (boeg), mej. C. Domhoff, mej. P- van Bemmel, mej. C. Taylor (slag), mej. N.N. (stuurvrouw). Ook hier werd de beslissing tusschen eerste en tweede prijswinsters met miniem puntenverschil gegeven. Het roeien der jonge meisjesvieren was beter dan anders op de onderlinge wed strijden. Er hadden 4 ploegen aan dit num mer deelgenomen. Dames Skiff Juniores (6 deelneemsters): le prijs mej. H. H. Nilant. 2e prijs mej. Wt Brust, 3e prijs mej. H. Hartïng. Ook hier was vooruitgang bij vorige jaren; er werd goed geroeid en het skiffnummer wordt naast de vier een succes in het stijlroeien. Mixed snelroeien. Dit had weer veel deelneming uitgelokt. Er waren zeven ploegen Ingeschreven en er werd fel gestreden op het 400 M. baantje. De roeisters weerden zich enthousiast en met succes; vooral de slag van de winnende ploeg onderscheidde zich door het goed aangeven van een snel tempo. Iets nieuws, dat veel en verdiend succes had, was de deelneming van twee ..familieploegen", die zich door eenheid en geestdrift onderscheidden. De uitslag was: le prijs (met wisselprijs) mej. N. van Par reeren (boeg), H. Buddingh, H. de Groot, mej. E. Hogeweg (slag) N.N. (st.): 2e prijs mej. W. Bouman (boeg). G. Terwogt, A. Ad- dicks, mej. B. Bouman (slag), N.N. (st.). Raceroeien. Oude Vier. Er waren zes ploegen ingeschre ven. De winnende nloeg in de finale maakte een heel goeden tiid, nl. 3 min. 36 sec. le prijs (en wisselprijs)H. de Groot (boeg). D. Asjes, M. Bruining. H. Buddingh 'slag), J. fijm (stuurman); 2e prijs: A. Hazevoet (boeg), W. de Graaf, H. Cox, R. Peereboom (slag), G. Timmermans (stuurman). De finale in de oude vier was, zooals gebruikelijk, het slot nummer van de wedstrijden en werd met een halve lengte gewonnen. Oude Twee. Acht ploegen ingeschreven:' le prijs: J. Tijm (boeg), A. Koning (slag), W. Cramer (stuurman)2e prijs H. Cox (boeg), R. Peereboom (slag), G. Timmermans (stuur man). De winnende ploeg weerde zich fel in al haar drie races, en won in de finale met een lengte. Oude Skiff. De prijs in dit nummer werd met grooten voorsprong gewonnen door TJ. de Vries, die op de Holland Beker wedstrijden in September voor het eerst in gladde skiff voor „Het Spaarne" zal uitkomen, en die ook als skiffeur na zijn succes als giekroeier veel belooft. Jonge vier. Drie ingeschreven ploegen. In de finale met 11/2 lengte gewonnen door; le pr.: W. Hazevoet, (boeg), Mooy, Hondius, Asjes (slag), Tijm (stuurman). Er werd flink gestreden in de finale, en dit was ook weer een van de nummers die toonden dat „Het Spaarne" veelbelovende jonge roeiers telt. Jonge Twee. Zes inschrijvingen. Eerste prijs Hondius (boeg), Asjes (slag), A. Hazevoet (st.), tweede prijs Heys (boeg), Swaving Dijkstra (slag), Cramer (st.). Met twee leng ten in de finale gewonnen na aanvankelijk spannenden strijd. Jonge Skiff. Drie inschrijvingen. Eerste Prijs P- Lakeman, die zich lang niet kwaad in de skiff weerde, 2e prijs W. de Graaf, op 11/2 lengte. Bij wijze van extra was er het gebruike lijke pretnummer, ditmaal bestaande in tob bevaren, dat tot veel zwemprestaties leidde. Drie kranige veteranen, de heer-en Ir. W. J. Burgersdijk, Ir. Y. C. W. Herweyer en J. Stal- hng startten in de skiff-race voor boven-de- 45-jarigen, die de heer Stalling met goeden voorsprong won, waarvoor hij 's avonds bij de prijsuitdeeling een ware ovatie in ontvangst hacl te nemen. Dit veteranen-nummer be wees weer eens hoe lang men met genoegen en voldoening de zoo gezonde roeisport kan blijven beoefenen, ook in de wankelste en lastigst-hanteerbare booten, de skiffs. De drie deelnemers maakten weer een goede propaganda voor het roeien door hun uitko men. Bij de wedstrijden was natuurlijk ook de eerevoorzitter, de heer W. Dyserinck, die vol gens traditie den eersten prijs in het hoofd nummer had uitgeloofd, aanwezig, en hij kon de nieuwste uitbreiding der vloot, die Het Spaarne aan hem dankt, een tweeriems wherry, die pas van den boutbouwer was aangekomen, zelf voor het eerst „in de vaart brengen". De heer B. J. Couvée Jr., mede-oprichter en ecrelid der vereeniging, woonde eveneens de wedstrijden bij en hield Zondagavond na de prijsuitdeeling een rede waarin hij een aantal oude foto's en documenten aan de vereeniging aanbood en ook twee prijzen, in de '80'er en '90'er jaren behaald, voor de prijzenkast afstond, hetgeen buitengewoon gewaardeerd werd. Een hartelijke three cheers werd op hem uitgebracht. De moeilijke beoordeeling van het dames stijl roeien was ditmaal in handen van mevr. G„H. Kaars Sijpesteyn, mej. Bouman en mej. Wijnand, de beide laatsten leden van de K. R. en Z. V. De Hoop. De jury vervulde haar taak uitstekend en aan de beide Iloop-leden werd bijzondere dank betuigd voor haar me dewerking. Ir. W. J. A. Duynstee had opnieuw gezorgd voor het nauwkeurig uitzetten van de wed- strijdbaan met de noodige piketten, en ver vulde de taak van commissaris van aan komst, terwijl mr. P Fuhri Snethlage als lei der van de feestcommissie veel deed voor het welslagen van den geestdriftigen feestavond, die de wedstrijden besloot. Dames Floretwedstrijd. MEJ. DE BOER WINT. Zondag hadden in zaal Aerts te Amsterdam de floretwedstrijden plaats om den dames- wisselbeker. In ons volgend nvmmer komen we hierop nader terug. De wedstrijden te Ostende. Dit jaar zullen de internationale scherm- wedstrijden te Ostende plaats hebben van 2327 Juli. Behalve de personeele dames wedstrijd zal er ook een équipe wedstrijd, plaats hebben. Nederland wordt daarbij ver tegenwoordigd door mej. De Boei-, mevrouw Admiraal en mej. Van Mels. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 ■lil TELEFOON 12225 fM Bvi uw !F KLEERMAKER ■iimMNaaMMaaanÉt

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8