sanatogen BUITENLANDSCH OVERZICHT DE VERIJDELDE STAATSGREEP IN ROEMENlë. DE VERHOUDING TUSSCHEN BOERENPARTIJ EN CAROL. Krachtige Gezondheid UIT DE OMSTREKEN LANGS DE STRAAT HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 10 JULI 1929 DERDE BLAD De Liberalen ontkennen iets met de zaak te maken te hebben. Onwaarschijnlijke geruchten T BELANGRIJKSTE NIEUWS. De bladen bepalen zich omtrent de misluk te Staatsgreep in Roemenië in hoofdzaak tot de publicatie van het officieele bericht, zonder veel commentaar. Het inbeslagneanen van het blad „Epoca" en het vasthouden van de telegrammen voor de buitenlandsche pers worden evenwel ernstig afgekeurd. „Di- minesta" schrijft, dat de huidige minister van binnenlandsche zaken, die vroeger een groot voorstander was van vrijheid van druk pers, thans de buitenlandsche corresponden ten in hun werk belemmert en hen zelfs met arrestatie bedreigt. De huidige regeering heeft zoozeer de gunst van het volk, dat zij kan afzien van brute middelen. Te Boekarest hebben nieuwe arrestaties plaats gehad. Vanavond zal opnieuw een officieel communiqué worden verstrekt waar in de namen van de bij de samenzwering be trokken personen zullen worden medege deeld. De orde in het land is nergens ver stoord, terwijl de provincie in het algemeen slecht van de gebeurtenissen in kennis was gesteld. Het feit, dat de regeering krachtige maatregelen genomen heeft, bewijst dat de samenzwering een grooteren omvang heeft, dan men wil toegeven. Onder de buiten landsche correspondenten heerscht groote opwinding over de censuur. Zij zijn voornemens gezamenlijk stappen te doen bij den minister-president Manioe, voordat zij verdere besluiten nemen. De meesten hebben hun bladen medegedeeld, dat een goede berichtgeving bijna onmoge lijk is. Natuurlijk dringt zich bij dit alles de vraag op, wie de eigenlijke schuldigen zijn. Maniol en de boerenpartij hebben natuur lijk nog steeds te kampen met him oude tegenstanders, die zij in het bewind opvolg den, de liberalen en hun leider Bratianoe. Deze groep ontkent ten stelligste iets te maken te hebben met de gebeurtenissen van de laatste dagen. Doch de antipathieën tusschen de boeren partij en de liberalen zijn zóó fel, en de strijd tusschen beide partijen gestreden is zoo langdurig en zoo hardnekkig geweest, dat men de tegenspraak van de liberalen niet voetstoots kan aannemen. Een andere vraag die zich nu voordoet is, of men de bedoe ling heeft gehad prins Carol terug te roe pen. Bij iedere min of meer enerveerende ge beurtenis in Roemenië is men in het buiten land geneigd er Prins Carol met de haren bij te sleepens Het komt ons voor, dat zijn naam ditmaal zeker ten onrechte werd ge noemd. De boerenpartij is zooals wij reeds zoo dikwijls betoogd hebben de eenige groep geweest, die zich sympathiek en wel willend tégenover den banneling uitliet. Het komt ons dus als zeer onwaarschijnlijk voor dat Carol (aangenomen dat hij ambi ties ten opzichte van Roemenië koesterde), zich tegen de boerenpartij zou keeren. F. A. 'Een officieuze verklaring van Havas. Omtrent de conferentie der regeeringen pu bliceert Havas de volgende blijkbaar offi cieuze verklaring: In het Fransche departement van buiten landsche zaken werkt men aan de voorbereiding van het antwoord op de aide mémoire, welke de Engelsche am bassadeur Zaterdag heeft overhandigd. Men verwacht, dat Frankrijk accoord gaat met het plan om de conferentie in de eerste dagen van Augustus te doen houden, maar vast houdt aan zijn standpunt nopens de plaats der bijeenkomsten. De nota staat dus op de keuze van 'n neutraal land en wijst op de moei lijkheden, die men zou ondervinden, als de conferentie in de hoofdstad van een der betrokken mogendheden zou worden gehou den. Ten aanzien Van de werkwijze schijnen geen ernstige meeningsverschillen te be staan en men verwacht dat te dien aanzien gemakkelijk overeenstemming zal worden bereikt. Proces Ward Hermans Wouters. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt, dat de behandeling van het proces wegens <*prroof, door Ward Hermans, het Kamerlid voor Mechelen, aanhangig ge maakt tegen den wethouder Wouters, te ITeist-op-den-Berg, die hem ervan beschul digde, in Verband met de door 't Utrechtsch Dagblad gepubliceerde documenten, 40.000 frank van Duitschland te hebben ontvangen, tot 4 October is verdaagd. NATIONALE HULP IN GEVAL VAN NOOD. Het Amerikaansche ministerie van Oor log bestudeert volgens een telegram van de United Press aan de Tel. op het oogenblik de plannen, betreffende het benutten van alle nationale hulpbronnen in geval van nood. Het voornemen bestaat, die plannen in December aan het Congres voor te leggen. Zij omvatten de conscriptie van mannelijke strijdkrachten en de mobilisatie van indu- strieele en financieele hulpbronnen. In offi cieele kringen gelooft men, dat het op de mobilisatie van strijdkrachten betrekking hebbende plan. hetwelk in de jongste zitting van het congres werd ingediend, veel critiek heeft ondervonden, welke te wijten was aan misverstanden in politieke kringen, die niet beseften, dat het hier een deel van een groo- ter plan betrof. De conscriptie-wet zal den president machtigen bij proclamatie de inschrijving te verlangen van alle mannen tusschen 18 en 45 jaar, nadat het Congres verklaart heeft, dat er een nationale noodtoestand bestaat. De wet op de industrieele mobilisatie is nog niet bekend gemaakt, doch volgens niet-offi- cieele informaties bevat zij een plan, dat op stoppingen en stagnaties in het verkeer be doelt te voorkomen. Het departement van oorlog heeft een lijst voorbereid van 20.000 fabrieken, die in tijd van oorlog leger en vloot zouden bevoorraden, terwijl het ministerie precies op de hoogte is van den aard en den omvang der arbeids krachten en der leveringscapaciteiten van elk dezer fabrieken. Voor het transportplan is samengewerkt met den bond van spoonvegbe sturen. Indien het congres de voorgestelde wetgeving aanvaardt zal veimoedelijk ook het 'principe worden opgenomen van het vaststel len der prijzen, zoodat de mogelijkheid van prijsopdrijving in oorlogstijd wordt uitge schakeld. EEN VREEMD BERICHT EN EEN TEGENSPRAAK. ONEENIGHEID MET ECKENER? Men meldt uit Berlijn: Volgens geruchten, die te Friedrichshafen de ronde doen, moet aan de Zeppelinwerf ontstemming heerschen tegen dr. Eckener. Reeds enkele weken geleden, toen Colsmann, die vele jaren als directeur-generaal.aan het hoofd van de onderneming had gestaan, ont slag nam uit zijn functie, werd beweerd, dat verschil van meening met dr. Eckener Cols mann tot zijn ontslag had gedreven, al werd officieel medegedeeld dat Colsmann vrijwil lig een anderen werkkring had gezocht. Cols mann en velen zijner medewerkers zouden ontstemd zijn over de 'weinig diplomatieke wijze, waarop Eckener vaak in het openbaar optreedt, aldus de N. R. Crt. Men moet in bevoegde kringen te Friedrichshafen zelfs van meening zijn, dat aan dr. Eckener onder deze omstandigheden eigenlijk niet langer de leiding van de tochten van het luchtschip Graf Zeppelin kan worden toevertrouwd. De juistheid van al deze geruchten is heel moei lijk vast te stellen, daar de leiders van de werf in het belang van de onderneming na tuurlijk niet zullen toegeven, dat ze het on derling oneens zijn. Dr. Eckener moet echter en dit wordt ook door de directie van de werf bevestigd, sinds lang van plan zijn de leiding van de verkeersafdeeling der onderneming neer te leggen, om zich beter te kunnen wij den aan zijn andere functie. Hij is namelijk ook voorzitter van de Zeppelin-stichting en voorzitter van den raad van beheer van de Zeppelin Luftschiffbaugesellschaft. Aan de jongste tochten van de Graf Zeppelin zou Eckener alleen hebben deelgenomen, daar hij persoonlijk belang stelt in de problemen van materieelen en technischen aard, die nog opgelost dienen te worden. Het is waar schijnlijk dat de leiding van den tocht om de wereld, die op 10 Augustus zal beginnen, nog aan dr. Eckener blijft toevertrouwd. Na dezen tocht zou echter het ontslag van Ecke ner als leider van de verkeersafdeeling te verwachten zijn. Hij zal dan worden opge volgd door kaptein Lehmann, die aan alle tochten van de Graf Zeppelin heeft deelge nomen en een uiterst bekwaam luchtvaar der is. Naar Wolff uit Friedrichshafen van de di rectie der Zeppelin-werf verneemt, denkt dr. Eckener er niet aan, als leider der verkeers afdeeling af te treden. VOOR DEN TUNNEL ONDER DE SCHELDE. De intercommunale en interprovinciale maatschappij voor den tunnel onder de Schelde te Antwerpen heeft de conclusies der commissie van Grooter-Antwerpen, in zake de bebouwing van den linkeroever, aan vaard, aldus de N. R. Crt. Zoo is o.m. over eengekomen, dat het nieuwe kanaal Antwer penGent niet uitmonden zal in de Schelde te Burgt bezuiden Antwerpen, maar wel te genover de bocht van Austruweel. De werken zullen niet vóór medio 1930 kunnen aanvangen. Aan de aannemers zal negen maanden tijd worden gelaten voor het bestudeeren der plannen en het verrichten der noodige boringen, tefwijl de maatschap pij zelf nog drie maanden zal noodig hebben voor het aandachtig bestudeeren der ont werpen en het nemen van de vereischte be sluiten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL Overwin dat vermoeide gevoel, bouw nieuwe kracht op met Sanatogen. Sanatogen plantaardige phorphoru» en albumine ral Uw zenuwen ster- ken en Uw geheele organume nieuwe kracht toevoeren. „Sanatogen draagt snel en deugdelijk bij tot toeneming der krachten" schrijft Prof. Dr. Eulenburf. Het Zenuwsterkend Voedsel Vanaf f 1.' per bus bij alle apoth. en <Jrog, Te IJmuiden. De wandelende straat. Er wandelt nog voel in deze wereld, maar degene, die wel eens een wandelende straat heeft gezien, hij steke z'n vinger op. In IJmuiden nochtans is dit wereldwonder te aanschouwen. Die het niet gelooven wil, bekijke eens aandachtig de beide ter illustra tie van dit „langs de straat"-je gebezigde foto's. Bij den eersten oogopslag kan men duidelijk zien, dat de straat op den voorgrond op beide foto's niet op dezelfde plaats ligt. Zoodra wij er de lucht van kregen, dat de straat in kwestie door den Raad de Napier straat gedoopt, neiging voelde om te gaan verhuizen, hebben we de situatie op de ge voelige plaat vastgelegd. Dat is nu eenige maanden geleden in een tijd, toen de zon nog scheen (Foto A). En na de verhuizing werd er andermaal een plaat op verschoten. (Foto B.). Men ziet duidelijk, dat de straat een flink aantal meters naar rechts is ver schoven! Dat in den tijd, verloopen tusschen beide opnemingen de woningbouw zich aan merkelijk heeft uitgebreid, is tevens duide lijk te zien. Fotografische trucs zijn hier niet gebezigd, alles is zeer beslist „ohne Schwin- del", waaraan trouwens ale détails van het duintje, waarop de watertoren is geplaatst, geen twijfel overlaten. Wat er nu eigenlijk precies met de straat is geschied, is alleen aan ingewijden bekend. Het uitbreidingsplan voor dat deel der ge meente Velsen geeft echter wel een zekere aanwijzing. Dit toont aan, dat de monumen tale watertoren is aangenomen als afsluiting van eenige straten, o.a. van de naar het Zuiden loopende Napierstraat. Het een of an der duiveltje schijnt bij het uitzetten van de straat de piketten te hebben verzet of in het aanteekenboekje van den opzichter te hebben geknoeid, met het gevolg, dat de straat ver keerd kwam te liggen. Het is natuurlijk ook mogelijk, dat de watertoren stilletjes is ver rold; er gebeuren zulke rare dingen tegen woordig. Waarschijnlijk is dit echter niet, want hoewel de toren sedert geruimen tijd is „verlicht", weegt het gevaarte nog vrij zwaar. Wat ook de oorzaak is geweest, de straat lag verkeerd; er bleef derhalve niets anders over dan haar te verleggen, hetgeen gelukkig nog mogelijk was doordat er nog geen wo ningen langs gebouwd waren. Wel lag er reeds een rioleering in. U weet wel, zoo'n zware van „Mabeg", maar daarvan was niets te zien. Men had die waarschijnlijk het liefst laten liggen* om dan in de verplaatste straat een nieuwe te leggen, maar uit vrees, dat de buizen een prooi van inbx-ekers zouden worden die alles kunnen gebruiken tegen woordig) heeft men ze er toch maar uitge haald. De wandeling van dezen weg heeft een heeleboel geld gekost. Wie zal dat betalen? S. G. - VELSEN vergadering van den gemeenteraad. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dinsdag 16 Juli 1929, des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Vaststelling van een pensioensgrond slag. 3. Aanvulling en wijziging der algemeene politieverordening. 4. Verleenen van machtiging tot verkoop voor afbraak van de opstallen der woningen Driehuizerkerkweg nos 13 en 12 en Stations weg no. 55 te Velsen. 5. Uitlichting van een perceel grond uit het Grondbedrijf. 6. Overname van grond voor verbereding van de Kalverstraat en voor aanleg van een geprojecteerde straat te IJmuiden. 7. Wijziging der verordening tot vaststel ling van de lijst van wegen, als bedoeld in artikel 4, alinea 1, onder a, der bouw- en woningverordening. 8. Aanvulling van «den staat, bedoeld in artikel 1 der verordening tot regeling der loonen van de gemeente-werklieden. 9. Verkoop van grond. 10. Verleenen van machtiging en toe staan van het noodige crediet voor het leg gen van rioleering in den Doodweg en den Driehuizerkerkweg, voor den bouw van een pompstation en voor het leggen van een persleiding van den Doodweg tot den Sta tionsweg te Velsen, aankoop van grond voor den bouw van een pompstation en afkoop van de huurrechten op dien grond. 11. Verleenen van machtiging en toestaan van het noodige crediet voor verbetering van riolen in Velsen. DE RIOLEERING TE DRIEHUIS BELANGRIJKE AFWIJKING VAN HET PLAN „MABEG". Eenigen tijd geleden werd er in ons blad op gewezen dat te Driehuis tengevolge van de snelle uitbreiding van den woningbouw ongewenschte toestanden dreigden te ont staan ten aanzien van de rioleering. Indien er n.l. geen verandering in de oorspronke lijke plannen gebracht zou worden, zou een geheele stadswijk van een behoorlijk func- tionneerende rioleering, geschikt voor den af voer van alle afvalstoffen verstoken blijven. De oorspronkelijke plannen waren geheel gebaseerd op het door „Mabeg" voor deze gemeente ontworpen rioleeringsplan d.w.z. dat er gerekend werd op een afvoer naar een toekomstig hoofdriool in den Rijksstraat weg. Hetgeen tengevolge zou hebben dat er in de eerste jaren, geen sprake vaai zou zijn dat de woningen in het nieuwe wooncentrum te Driehuis op een doorloopende rioleering aangesloten zouden kunnen worden, daar te verwachten is, dat de hoofdrioleering in den Rijksstraatweg nog vele jaren op zich zal laten wachten. De bedoeling was, dat al léén het hemelwater op de door de aan nemers te leggen riolen geloosd mocht wor den, met een open afvoer op de daarvoor in aanmerking komende beken. De Gezondheidscommissie had ernstige be zwaren tegen dit plan en drong aan op een noodrioleering in den Driehuizerkerkweg. Uit de agenda voor de a.s. Dinsdagavond te houden vergadering van den gemeente raad blijkt, dat ook Burgemeester en Wet houders hebben ingezien, dat er wat anders gedaan moest worden. Het College vraagt den Raad n.l. het noodige crediet voor het leggen van een rioleering in den Doodweg en den Driehuizerkerkweg, voor den bouw van een pompstation en voor het leggen van een persleiding in den Dood weg tot den Stationsweg alsmede voor aankoop van grond voor den bouw van een pompstation en afkoop van de huur rechten op dien grond. Het merkwaardige van deze zaak is, dat in het plan „Mabeg" de' door b. en W. voorgestelde rioleering en persleiding niet voorkomen, voornamelijk doordat de Rijks straatweg die naar het Noorden, afloopt, een gunstiger ligging heeft. de afsluiting van den driehuizer kerkweg. Een achttal bewoners van den Driehuizer kerkweg heeft aan den Raad dezer gemeente het volgende adres toegezonden: „Ondergeteekenden, allen bewoners van den Driehuizerkerkweg tusschen den Rijks straatweg en de Pastorie der Ned. Herv. kerk vernomen hebbende, dat met ingang van. j.l. Zaterdag 6 Juü het verbod voor motorrij tuigen en andere rij- en voertuigen, om ge noemden weg te berijden in de richting Vel senDriehuis automatisch is opgeheven, van meening zijnde, dat de weg zoo smal is, dat door het steeds drukker wordende verkeer het berijden daarvan in beide rich tingen groot gevaar oplevert voor voetgan gers, ook wanneer zij zich op de trottoirs bevinden, verzoeken uw geacht College met den meesten aandrang, stappen te doen om te bevorderen, dat het berijden van den weg door genoemde voertuigen in de richting VelsenDriéhuis wederom zoo spoedig mo gelijk wordt verboden, hetgeen door het openstellen der wegen in Velserbeek thans weinig bezwaar meer oplevert, deelen uw geacht College ter staving van de noodzakelijkheid van de afsluiting van den weg in genoemde richting nog mede, dat reeds denzelfden dag waarop de afsluiting werd opgeheven, of althans wederom vele motorrijtuigen en rij- en voertuigen in de „verboden" richting rijden, een motorrijtuig (auto) het trottoir van perceel 2 van ge noemden weg opreed, waardoor bijna een ernstig ongeluk was geschied". het traditioneels bezoek aan „waterland". Daartoe in de gelegenheid gesteld door de Amsterdamsche Vereeniging „Een dagje buiten" brachten Dinsdag ongeveer honderd Amsterdamsche oudjes het traditioneele be zoek aan „Waterland", waar zij door Jhr. Boreel van Hogelanden werden onthaald op aardbeien. Na afloop, van het bezoek kregen allen een fraaien'ruiker mee naar huis. Ook de oudste inwoner van Velsen, de 96-jarige heer van Aken, was wederom van de partij. bouwvergunningen. Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn de navolgende bouwvergunningen verleend aan A. A. van Pel, te IJmuiden, tot het bouwen van 4 woonhuizen en 2 garage's aan de Spilbergen- en Dirk Hartoghstraat, al daar; aan de N.V. Melkinrichting „Velsen", te Velsen, tot het bouwen van een hoogspan ningshuisje met afdak, aan de Kruisstraat nos. 9 en 11, aldaar; aan de N.V. Scheepsherstelinrichting Booy en Co., te IJmuiden, tot het bouwen van een plaatijzeren loods aan de 2e Haven straat no. 5, aldaar; aan J. L. Min, te Driehuis, tot het bouwen van een garage aan het perceel Driehuizer kerkweg no. 69, aldaar; aan de N.V. Kistenfabriek „Noordzee" te IJmuiden, tot het bouwen van een houten loods aan de Middenhavenstraat no. 52, al daar; aan Joh. de Waard, te IJmuiden, tot het verbouwen van eenwoon-winkelhuis aan de Kanaalstraat, hoek Visseringstraat, al daar. zendingsdag der classis haarlem van de geref. kerken. Begunstigd door prachtig zomerweer hield de classis Haarlem der Geref. Kerken Dins dag op het terras der theeschenkerij in Vel serbeek een zendingsdag welke vrij druk be zocht was. De voorzitter der commissie voor den Zen dingsdag Ds. J. W. Siertsema uit Haarlem dééd de bijeenkomst aanvangen door ge- meenschappelijken zang van Psalm 68, waarna spreker voorging in gebed. Vervolgens zette spreker het doel van den Zendingsdag Uiteen. Het Chr. zangkoor „Hosanna in Excelsis" van Haarlemmermeer Oostzijde deed daar na onder leiding van zijn directeur, den heer J. C. Hulsbos twee liederen hooren. Ds. J. F. Colenbrander van Vriezenveen vertelde het aandachtig gehoor bijzonderhe den over de zending op Soemba. Wederom gaf het zangkoor twee liederen ten beste. Ds. J. van Nes sprak daarna over het onderwerp „Beklaagde en aanklager". Het eerste deel van het zendingsfeest werd besloten met het gemeenschappelijk zingen van de verzen 15 en 20 van Psalm 89. In de pauze maakten velen gebruik van de gelegenheid om van het- vele schoone dat ,Véiserbeek" biedt te genieten. Een groote schare luisterde naar het gezang van ..Ho sanna in Excelsis", dat begeleid door het Chr. Muziekgezelschap Arti et Religione, onder directie van H. C. van Rijn, de pauze met een vijftal liederen aanvulde. Ook liet Arti et Religone zich afzonderlijk hooren. Nadat de vergadering met het zingen van Psalm 103 verzen 1 en 2 heropend was, deed de straatprediker de heer N. Baas van Am sterdam verschillende mededeelingen over de methode van Evangelisatie, welke rede besloten werd met het zingen van „Nèer- land's Vlag" van Jac. Bonset door het zang koor. Vervolgens behandelde Ds. P. Ch. van der Vliet uit Utrecht het onderwerp „Er is geschreven". De goedgeslaagde dag werd na het slot woord van Ds. B. A. Bos van Haarlemmer meer Oostzijde met het zingen van Gezang 96 besloten. IJMUIDEN EEN PANIEK RONDOM DE VISSCHERSHAVEN. VEROORZAAKT DOOR EEN ONJUIST BERICHT. Vermoedelijk veroorzaakt door een onjuist bericht over een ontploffing op de Noordzee nabij de Engelsche kust. tengevolge waar van een visschersvaartuig zou zijn gezonken deden Dinsdagmorgen rondom de Visschers- haven de wildste geruchten de ronde die zich tenslotte consolideerden in de mare. dat de stoomtrawler „Utrecht" van de V.E.M. zou zijn verongelukt Eenige vrouwen van opvarenden en andere familieleden geraakten In een paniekstem ming en verdrongen zich voor het reederij- kantoor, waar men echter niets van een ongeval had vernomen. Gelukkig kwam de „Utrecht" des middags in de Visschershaven binnen en daar alles wel aan boord bleek te zijn, waren de ge moederen spoedig weer tot bedaren ge bracht. BEVERWIJK EEN RAADSVACATURE. De heer Ph. M. Pattes, lid van den ge meenteraad en wethouder heeft als lid van den Raad bedankt. De heer P. die sedert 1923 lid van den Raad was, behoorde tot de Chr. Hist. Unie. Als opvolger komt allereerst in aanmer king de heer P. Noordeman. nog dure aarbeien. Al moge de oogst zijn tegengevallen, over de prijzen hebben de telers niet te klagen. Ei- werden de laatste dagen steeds hoogë prijzen gemaakt, zelfs tot 90 cts. per K.G. Er wordt reeds veel geëxporteerd naar Engeland. Voor de Hollandsche beurzen is de prijs nog veel te hoog. HAARLEMMERMEER ERNSTIG ONGELUK. De slager K uit Aalsmeer reed des avonds met zijn rijwiel de Haarlemmermeer in. Ter wijl hij op den Aalsmeerderdijk gekomen naar het midden van den weg wilde uit wijken voor een stilstaande vrachtauto, werd hij gegrepen door een uit de andere richting komenden motorrijder. K. werd tegen den grond geslingerd en be kwam behalve eenige bloedende verwondin gen een hersenschudding. Hij werd dooi* een dokter uit Aalsmeer voorloopig verbonden. Zijn toestand is vrij ernstig. De motorrijder B. uit Valkenburg, die gecri schuld, aan het ongeluk had, bekwam hoe genaamd geen letsel. De fieis en het motorrijwiel werden ernstig beschadigd. HEEMSTEDE uitslag verkiezingen. Den totalen uitslag der verkiezingen te Heemstede geven wij hieronder nog eens, omdat de lijst die wij vermeldden, niet ge heel volledig was. Totaal uitgebr. stemmen: 6277 (4419). To taal geldige stemmen: 6091 (4237). Van on waarde: 186. R.K. 2338 (1827), S.D.A.P. 698 (309), A.R. 525 (272), Christ.-Hist. 725 690), Vr. Bond 988 (701), Vrijz. Dem. 408, Plattelanders 6 (0), Comm. (Wijnkoop) 13 (0), Comm. (De Visser) 22 (0), Herv. Gcr. Staatspartij 27, Floris Vos 199, Alg. Wclv. Partij 10 Antf-Stemdw. Partij 11. Staatk. Gereform. 23, Soc. Econ. Volkspartij 2, Kléine Winke liers 6, Lijst Sicderburg 0, Ncd. Chr. Arb. Partij 6, Verbond van Nat. 5, Soc.-Dem. Volkspartij 2, Lijst Speelman 3, Rev. Soc. Partij (Sneevliet) 13, Dem. Partij (Luijten) 14; Fed. Verbond (Ter Hall) 25, R.K. Volks partij 22. HALFWEG gevonden voorwerpen Een melkbus, een partijtje waschgoed, een actetasch inh. een molton deken; een auto- wielhoes, een slinger van een auto, een ga bardine regenjas, een portem. met inhoud, twee automobielbanden. Inlichtingen bij de Gem. Politie Raadhuis, Halfweg. ZANDVOORT personalia. Voor het Mulo-diploma 5s te Amsterdam geslaagd S. Rauendal, leerling van de Mulo school aan den Hoogeweg te Zandvoort. SANTPOORT. naar het concours. Zondag 21 Juli trekt „Santpoort's Dubbel Gemengd Kwartet", directeur de heer II. J. Arisz, naar 't concours te Noord-Schar- woude.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9