INGEZONDEN Beenwonder» Kl oo sterlociLser-n SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA BILLY BOE De menigte applaudisseerde, Juichte Jerry luide toe, Ook, omdat hij de vriend was Van hun redder Billy Boe. Ook /.ij, die verloren hadden. Juichten keer op keer. Zij zeiden, dat hij een held wa: En gaven hem veel eer. VOOR DE KINDEREN h f y. m V/b* Redneb en ook Billy, Waren trotsch op hun maat; Pochten bij de anderen, Op hun {linken kameraad. •Billy riep„Geef een maaltijd, Noodig uit iedcren man. Opdat men, naar begeerte, Jerry huldigen kan." Ik zou ook wel eens een lekkere lunch willen meemaken. HAARLEM'S DAGBLAD HET VLIEGONGELUK BIJ HUISDUINEN. Het wrak van het vliegtuig naar Den Helder gesleept. KOE HET ONGELUK GEBEURDE. Woensdagmorgen om elf uur is het vlieg tuig 547, dat Dinsdag te Hulsduinen in zee Stortte, door de sleepboot „Drente" in de haven van Nieuwediep gebracht en aan boord van het marine-bergingsvaartuig ge- heschcn. Het lijk van den luit. vlieger Brugma was niet meer in het toestel en is er vermoede lijk Dinsdagmiddag reeds uitgespoeld. Bij den val in het water is het vliegtuig Juist bij de bestuurdersplaatsen gebroken, zoodat ook de motor verloren is. De rest van het vliegtuig is een wrakhoop, een chaos waaruit geen vliegtuig meer te herkennen is. Toen de ramp Dinsdagmiddag in Den Hel der bekend werd, heeft men direct alle moei te gedaan om het toestel te lichten, meldt het Hbkl. De plaats waar het gevallen was, was ech ter niet met zekerheid bekend. Oorspronke lijk dacht men, dat het Toestel op 100 M. uit dc kust in zee gestort was. Later bleek, dat het zeker 500 M. uit den wal m het water gekomen was. Eenige marinevaartuigen de pantserbooten „Brinio" en „Gruno" heb ben oogcnblikkelijk naar het toestel gezocht, doch zonder resultaat. Zeven uur Dinsdagavond is een stoom- sloep van het marine duikbedrijf, bemand o.m. met den leider van dit bedrijf, den luit. ter zee der lc kl. J. J. Wichersen, een duiker v.an de marine naar de vermoedelijke plaats des onhcils vertrokken. Na lang zoeken had men het vliegtuig op 13 M. diepte gevonden. Het lijk van den bestuurder was er toen reeds uit. Een reep werd aan de wrakhoop bevestigd waaraan een boei werd opgestoken. Men heeft den morgen afgewacht om het toestel bij stil water te lichten. Om 9 uur vertrok Woensdagmorgen de sleepboot „Drente" daarvoor uit de haven van Nieuwe diep en deze heeft het toestel gedeeltelijk boven water gehaald, waarna het naar de haven werd gesleept en aan boord van het marine bergingsvaarünig werd gehesöhen Omtrent de toedracht van het ongeluk verkeert men in het onzekere. Volgens oog getuigen zou de bestuurder op een hoogte van pl.m. 200 M. een looping gemaakt hebben, waarna hot vliegtuig in een vrille schoot en in zee stortte Volgens deren zou de hoogte te gering zijn geweest om een looping te maken. Vliegers beweren, dat de motor op het critieke moment heeft geweigerd, zoodat de bestuurder zijn toestel niet meer op kon trekken. Men heeft, toen het toestel vlak boven het water was, den motor nog hooren werken. Het was toen echter te laat. Op het str.and te Huisduinen was het op het oogenblik dat de ramp geschiedde zeer druk. Tal van mensohen zagen het dan ook ge beuren en waren diep onder den indruk. HET LEIDSCHE STADHUIS. NIEUW STADHUIS MET OUDEN GEVEL? In het advies van de afdeeling B. der Rijks commissie voor 'Monumentenzorg, over den herbouw van het Leidsche stadhuis, stelt deze afdeeling naar de Tel. meldt, het vol gende aan B. en W. van Leiden voor: Aan een onzer beste architecten worde op gedragen schetsontwerpen te maken voor een nieuw stadhuis ter plaatse van het oude, met een nieuwen toren en een nieuw front aan de Vischmarkt en met behoud van den te res- taureeren ouden voorgevel met daarbij aan sluitend dakviak, voor zoover die van waarde zijn, dus met prijsgeving desgewenscht van de gedeelten uit 1662 en 1735. Hem worde volkomen vrijheid gelaten zoowel wat afba kening en al of niet vrijlegiging van het bouwterrein en de plaats van den toren be treft als ten aandien der verwarming De restauratie van den gevel geschiede onder toezicht van de heeren Van Heeswijk en Odé. Ten slotte verklaart de afdeeling tegen over het gevoelen van haar leden Berlage en Pit, dat, naar haar oordeel, indien de mo gelijkheid van behoud van den voorgevel mocht blijken, het een zedelijke plicht is van de overheid, dat behoud te verzekeren. EEN BENDE BOEFJES. IN ROTTERDAM AAN T WERK. Enkele dagen geleden ontdekte een vrouw te Rotterdam, dat haar 10-jarig zoontje een doosje isolatieband verstopt had op den zol der. liet zoontje zei het te hebben gekre gen van een ,11-jarig kameraadje. De moe der, die dacht, dat de jongens niet eerlijk aan het doosje waren gekomen, waarschuwde de politic, die een onderzoek instelde, waarbij men al spoedig tot de ontdekking kwam, dat er in dat stadsgedeelte een heel complot van jongens van tien tot dertien jaar bestond, welke jongens herhaaldelijk kleine diefstal len plegen en het gcstolene onder elkaar ver kwanselen meldt de N. R. Ct. In den Zwaanhals te Rotterdam ligt een pakhuis van den koopman M. uit 's-Graven- hage, die in dat pakhuis een groote partij artikelen van allerlei aard heeft opgesla gen. Dc jongens hadden het vooral op dit pakhuis voorzien. Geregeld wisten zij onge merkt het pakhuis binnen te komen, waar na zij er van alles stalen. Zoo zijn er een schrijfmachine, rollen closetpapier, pakken schuurpapier, stapels vetvrij papier, zakken, mappen, rollen isolatieband e.d. gestolen. Er werd in deze artikelen druk handel gedreven en de prijzen waren afhankelijk van de grootte van den gestolen voorraad. Toen de politic het bestaan van het complot ontdekte stond de koers van schuurlinncn op 10 knik kers per vel, rolletjes garen werden voor een cent por stuk verkocht en isolatieband werd verhandeld voor acht zuurballen do rol. Reeds is een zeer groot aantal jongens ge hoord. maar het is nog niet mogelijk geble ken. achter de geheelc waarheid te komen, doordat de jongens hardnekkig elkaar blij ven beschuldigen cn steeds weer nieuwe da ders aanwijzen, welke op hun beurt weer an dere namen noemen. DONDERDAG 11 JULI 1929 HOOFD EN ONDERWIJZER. HARDE WOORDEN. Woensdagmiddag werd door Ged. Staten in openbare zitting behandeld het besluit van B. en W. van Velsen van 26 Februari 1929, waarbij de onderwijzer aan school D I D. de Vries, krachtens art. 37 der wet op het L. O. 1920, is gestraft met één week schorsing, zonder behoud van jaarwedde, benevens het daartegen door betrokkene in gediende beroep. De voorzüter, de heer J. N. Hendrix, waar nemend Commissaris der Koningin, gaf naar aanleiding van de gewisselde stukken, een résumé van de zaak. In een memorie van het Hoofd der School den heer Mooy, werd gezegd dat de ver houding tuschen reclamant en hem eerst van aangenamen aard was, maar langzamer hand onaangenaam werd. Op een morgen 12 Februari 1929 vielen er harde woorden van weerskanten, toen het Hoofd den morgengroet van den heer De Vries beantwoord had door met eer. papier te wuiven. De heer De Vries had toen gezegd: „Je kunt toch zeker wel teruggroe ten?" Waarop het hoofd beweerde terug gegroet te hebben, hetgeen voor den heer De Vries aanleiding was te zeggen: „Je liegt het!", waarin de heer De Mooy toen reden vond om te zeggen: „Je bent een schoft!" Reclamant had de zaak willen bijleggen, maar dit stuitte af op een weigering van den heer De Mooy. Den middag van denzelfden dag gelastte het hoofd den heer De Vries een klas of een gedeelte van een klas van een af wezigen collega over te nemen, waartegen reclamant eerst bezwaar had. Het Hoofd maakte hem toen duidelijk dat hij, het hoofd alleen dergelijke zaken te regelen had. De heer De Vries had bij de woordenwisseling zacht tot den heer De Mooy gezegd: „V/ie is hier een schoft?" Het hoofd vroeg toen aan een juist passeerenden jongen: „Heb je ge hoord, dat meneer de Vries mij een schoft noemt?" De jongen knikte toestemmend en liep door. De heer De Vries was hierdoor in een zeer opgewonden toestand geraakt en was naar buiten geloopen. Toen hij na 5 minuten in de buitenlucht vertoefd te hebben terug keerde vond hij de klasse verlaten. Het Hoofd had de kinderen weggestuurd. Den volgenden dag diende de heer De Mooy twee klachten bij B. en W. van Velsen in. De eerste klacht had betrekking op de uitin-g van den lieer De Vries: „Je liegt het!", waarmede de heer De Vries zich naar de meening van het Hoofd ernstig misdragen had en in de tweede klacht werd den heer De Vries ernstig plichtsverzuim ten laste gelegd, door zijn klasse achter te laten zonder Op deze belde klachten is het schorsings besluit van B. en W. van Velsen gegrond, nadat de heer de Vries bij B. en W. was ontboden en hij een schriftelijke verdediging had ingediend en een poging om een verzoe ning tusschen het hoofd en den onderwijzer tot stand te brengen was mislukt. Vier collega's van den heer De Vries aan school D I hadden, naar de heer Hendrix verder mededeelde, 'n verklaring overgelegd waarin zij mededeelden, den heer de Vries sinds jaren te kennen en hem altijd bereid hebben gevonden zijnerzijds quaesties uit den weg te ruimen. Deze vier collega's kon den, volgens hun verklaring, niet aannemen dat de beide mannen eikaar opzettelijk op dien „bewogen dag" niet gegroet zouden hebben en gewaagden verder van den laag- dunkenden toon, waarop het hoofd zich soms tegen onderwijzers over collega's kon uitla ten. Ged. Staten hadden de stukken, naar de heer Hendrix verder mededeelde, in handen gesteld van den Onderwijsraad, die als zijn oordeel te kennen gaf dat ook het Hoofd niet steeds tactisch was opgetreden en voorts de ongelegde straf te zwaar achtte. Hoog stens* had deze straf, zoo oordeelde de On derwijsraad, mogen zijn: schorsing met be houd van jaarwedde. Twee leden van Ged. Staten, de heer A. H. Gerhard en Mr. J. B. Bomans. hadden eerst deze zaak onderzocht en partijen ge hoord, waarna Ged. Staten besloten, dat het college in zijn geheel deze zaak zou be handelen. Voor den heer de Vries trad op de heer S. N. Posthumus, lid van het Hoofdbestuur van den Bond van Nedériandsche Onderwij zers. In zijn uitvoerige rede vestigde de heer Posthumus er de aandacht op dat de heeren De Mooy en De Vries elkaar al jaren kenden, elkaar tutoyeerden en beiden hadden gesol liciteerd naar de betrekking van Hoofd aan School D I en zoo was het, meende spr,, niet zoo'n wonder dat de parlementaire vor men wel eens uit het oog waren verloren. Maar het aantal onaangename gesprekken tusschen beiden was zeer gering geweest. Beiden hebben een fout begaan door zien op ruwe wijze te uiten, maar de fout van het hoofd, die het woord „schoft." gebruikte (hetgeen door hem niet ontkend wordt) is veel grooter dan die van den heer Dc Vries. Maar toch heeft de Bond aan dezen laatster, medegedeeld dat hij zich niet had mogen laten verleiden tot het gebruik van de uit drukking „Je liegt het". B. en W. van Velsen hebben den heer De Vries twee maal willen straffen: door over plaatsing en door schorsing. Nu moge over plaatsing in 't algemeen geen straf zijn, toch beschouwde de heer De Vries zijn over plaatsing als zoodanig. De Bond had hem evenwel afgeraden, hiertegen te protesteeren, daar het Hoofdbestuur het niet erg vond. dat. Hoofd en onderwijzer onder de gegeven omstandigheden van eikaar gingen. Spr. betwijfelde verder of de heer De Mooy alles in zijn klachten wel precies had weer gegeven, zooals het gebeurd was. Het tweede incident kon de heer Posthumus zich zeer goed verklaren. De heer De Vries was naar buiten geloopen na de woordenwisseling met het Hoofd der school om te kalmeeren en hij had tot de leerlingen gezegd: „Jongens ik ben zóó terug!" B. en W. zijn maar dadelijk tot schorsing overgegaan en hebben de gebruikelijke waarschuwing overgeslagen. De schorsing wordt door den heer JDe Vries als een zeer zware straf gevoeld en ook het Hoofdbestuur van den Bond meent dat de straf veel te zwaar is, waarvoor trouwens ook geen aan leiding meer bestaat nu de overplaatsing in middels een feit is geworden. Spr. vroeg met aandrang aan Ged. Staten het schorsings besluit niet goed te keuren. Het gemeentebestuur van Velsen word vertegenwoordigd door den wethouder van onderwijs, den heer K. II. Tusenius. Deze zeide dat al wat gebeurd is. voort komt uit den zielstoestand van den heer De Vries. Met het vorige iioofd had hij ook al onaangenaamheden. De heer De Vries heeft 1 vrijwel volledig erkend dat hij verkeerd heeft gehandeld. Hij heeft zich niet met den heer De Mooy willen verzoenen en toen hij in deze houding bleef volharden, moesten B. en W. hun straf wel uitspreken. De over plaatsing van den heer De Vries geschiedde om utiliteitsredenen en was volstrekt niet als straf bedeeld. Liever hadden B. en W. den heer De Mooy overgeplaatst (deze had al te kennen gegeven dat hij wel uit dat mi'leu weg wilde), maar dat kon niet, om dat de heer De Mooy geen akte EngeLsch heeft en de heer De Vries wel. Nadat de reclamant, de heer De Mooy en dc wethouder nog eenige vragen van de Ge deputeerden, de heeren Hendrix, Gerhard, MLchels en Bruch hadden beantwoord (waar bij o.m. bleek dat de heer De Vries nog een poging had aangewend (na het onderhoud met B. en W.) om den heer Tusenius die toen afwezig was op het Stadhuis te spreken, van welk bezoek de chef van de af deeling Onderwijs aan den heer Tusenius niets had medegedeeld) werden de bespre kingen gesloten. Ged. Staten zullen zich beraden en him beslissing nader bekend maken. Voor den inlioud dezer rubriek stelt de Rcdacti- zich niet verantwoordelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of nie' geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. OPRICHTING VAN EEN SPEELTUIN- VEREENIGING IN HAARLEM-NOORD. Waarde Buurtbewoners. De Redactie van dit blad is zoo welwillend geweest, om toe te staan, langs dezen weg het woord tot U te richten, waarvoor aan de Redactie onzen welgemecnden dank. Ondergeteekenden hebben zich aaneen gesloten met de bedoeling onder de buurt genoten belangstelling te wekken, teneinde tot oprichting van een Speeltuinvereeniging te komen: Een speeltuin voor de jeugd. Eenige toelichting moge hier volgen. Het ls deze maand juist 29 jaar geleden dat de eerste speeltuinvereeniging in ons land, te Amsterdam werd opgericht. Sinds dien voor arbeiders en arbeiders vrouwen ouvergetelijken datum, heeft zich het speeltuinwerk eerst langzaam, later snel ler ontwikkeld. Op dit oogenblik telt ons land reeds een groot aantal Speeltuinvereenigingen, er zijn een groot aantal Speeltuinen in exploitatie. Aan de arbeiders die nu 29 jaar geleden de eerste vereeniging in het leven riepen, komt de er toe, de grootsche gedachte die aan het speeltuinwerk ten grondslag ligt, in een daad te hebben omgezet en daarmee aan allen den weg te hebben gewezen, tot verhef fing van het jeugdleven in het algemeen. Die eenvoudige, en toch zoo grootsche ge dachte dat „onze samenleving niet het recht heeft iets goeds, veel minder iets grootsch of verheffends van de grootgeworden jeugd te verwachten, zoolang die samenleving aan de jeugd de middelen onthoudt, althans niet verschaft, die zij noodig heeft, om zich te ontwikkelen en op te groeien tot goede bur gers in onze goede samenleving." Dat plichtsverzuim willens of wetens is ooi-zaak, dat de jeugd leeft en opgroeit zoo als wij dat thans waarnemen. Vier jaar geleden hebben eenige buurtbe woners uit de Amsterdamsche buurt hier in Haarlem, de speeltuinvereeniging „Het Oos terkwartier" opgericht en sinds 4 Augustus 1928, heeft deze vereeniging een goed inge- richten speeltuin in gebruik, die een opper vlakte beslaat van ruim 9000 vierkante meter. Daarnaast organiseert de vereeniging eiken winter onschoolsche samenkomsten waarop tal van clubs kinderen allerlei handenarbeid leeren beoefenen. Te groote uitvoerigheid zou noodig zijn om van alles te vertellen. Ondergeteekenden hebben echter begrepen, dat het thans tijd is ook in Haarlem Noord een speeltuinvereeniging op te richten. Buurtbewoners laten wfj zorgen voordat er geen grond meer beschikbaar is, dat er in onze buurt een speeltuin komt. Wij noodigen U uit tot een openbare ver gadering op Maandag 15 Juli 1929 des avonds te 7.30 uur in het gebouw van den Protes tantenbond aan de Abeelstraat/Berkenplein. Buurtbewoners, komt allen op voor de be langen der -jeugd! Namens het Comité: G. J. Brouwer, Voorzitter. J. v. Haren, Secretaris. F. Kemps, Penningmeester. H. Pethke. 2e Secretaris. P. Hommels, Commissaris. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen). WEGENBELASTING. HET WEGEN VAN MOTORRIJTUIGEN. Daar het vorige bericht omtrent gratis weging van motorrijtuigen aanleiding tot misverstand blijkt te hebben gegeven, wordt er bij dezen nader op gewezen dat niet de weging zelve gratis geschiedt, doch dat geen kosten voor het ambtelijk toezicht worden gevorderd bij weging op Woensdag tusschen 9 cn 12 uur, mits na voorafgaande kennis geving aan de inspectie der directe belastin gen alhier. Weging op andere dagen der week brengt mede betaling der kosten voor de weegbrug cn toezichtskosten der ambtenaren. CHR. NAT. WERKMANSBOND. Op de D'-nsdagavond gehouden vergadering van de afdeeling Haarlem van den Chr. Nat. Werkmansbond zijn als leden van het be stuur herkozen mej. Balder en de heeren A. Blankwater. J. Broekman, S. Piso, M. W. Tijsseling en J. C. de Vries. Medegedeeld werd dat de plannen voor een Vacantie- en Kinderherstellingsoord zeer gunstig staan om binnenkort te worden ver wezenlijkt. HEEMSTEDE HARMONIE ST. MICHAëL. GROOT NATIONAAL CONCOURS. Ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan zal de R.K. Harmonie „St. Michael" op 14. 21 en 28 Juli een groot nationaal concours hou den voor harmonie en fanfare. Door B. en W. is daarvoor een terrein beschikbaar gesteld in de nabijheid van Groencndaal n.m. op het weiland langs de Vrijheidsdreef, waar eenige jaren geleden de groote bloementen toonstelling is gehouden. Een terrein van 100 bij 60 meter wordt INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL 4>u.Kj<<sleo ^jetren. long met verouderde been. vvbnden, die r-naor niet genezen vvillerv hJeerr» ciocvrv^sor nu eens AK^érS „Geen goud z.oo goed'.' (Adv. in Blokschrift) daarvoor in gereedheid gebracht, dat wil zeggen geheel met rietmatten afgezet en voorzien van tentjes voor verschillende be- noodigdheden zooals voor verkoop van siga ren en sigaretten, fruit enz. Ook zal een rui me consumptietent geplaatst worden. Geheel op het eind van het terrein, dus het meest naar den Westkant, is de gemeentelij ke muziektent geplaatst, die aan den achter kant met schotten is dichtgemaakt. Enkele bloemperken zijn aangelegd voor de tent, wat het geheel een fleurig aanzien geeft. Aan den ingang van het terrein zal een groote eerepoort geplaatst worden. lede ren avond zijn de leden in de weer om alles voor Zaterdag gereed te krijgen. Ook zal op het terrein voor voldoende zitplaatsen ge zorgd worden, en des avonds zal het elec- trisch verlicht zijn. Zaterdagavond heeft de opening plaats, met een concert te geven door de harmonie „St. Michaël", directeur de heer H. W. Hofmeester en de Christelijke zangvereeniging „Sursum Corda", directeur de heer A. Bak, beiden van Heemstede. Dit concert wordt aangeboden aan het eere comité, den Raad der gemeente Heemstede en donateurs van „St. Michaël" en genoodig- den. Een zeer groot aantal prijzen werd door de ingezetenen en corporaties geschon ken, waaronder vele zilveren kransen en takken, benevens vele geldprijzen. Er zal voor een uitstekende rijwielstalling geborgd wor den. Behalve de 27 deelnemende vereenigingen, welke op de 3 Zondagen zullen uitkomen, zullen op de Zaterdagen, Dinsdagen en Don derdagen ook nog verschillende muziek- en zangvereenigingen concerten aanbieden, o.a. de Harmonie Crescendo, Haarlem, Kunst na Arbeid, Bennebroek, Eensgezindheid en Ex celsior, Heemstede, Utile Dulci, Haarlem, Be verwij ksche Harmoniekapel en Kunstkring Spaarndam, benevens een 3-tal zangvereeni gingen. De marschwedstrijden worden gehouden op de Vrijheidsdreef, beginnende aan de van Merlenlaan. Zij beginnen des middags kwart over één aan de Van Merlenlaan, waar-na de concert wedstrijden gehouden worden. Het publiek, dat gratis toegang heeft tot de Heemsteedsche Dreef, wordt dringend verzocht niet op de grasvelden tusschen de wegen te loopen. Wij twijfelen niet of dit concours, op zulk een mooie plaats in ons mooie Heemstede, zal, behalve de vele ingezetenen ook vele be langstellenden uit Haarlem en omgeving trekken. GYMNASTIEK. KRACHT EN VRIENDSCHAP Door de Christ. Gymnastiek Vereeniging „Kracht en Vriendschap" werden onderlinge wedstrijden gehouden, waarvan de uitslag als volgt was: Dames: 1ste Gelid 1. Mej. M. v. Dokkum 45 punten, 2. Mej. M. Cornet 37 1/2 punt. 2de Gelid 1. Mej. E. Langereis 461/2 punt, 2. Mej. C. v. Driel 44 punten. Mej. L. Langereis werd tevens voor een jaar houdster van den wisselprijs voor het behalen van het hoogste aantal punten der Dames. Heeren: 1ste Gelid 1. A. G. Luttik, 49 1/2 punt. 2de Gelid 1. O. v. Dijk 42 1/2 punt, 3de Gelid 1. B. Pruis 31 punten. A. G. Luttik werd hierdoor voor den twee den opeenvolgenden keer houder van den wisselbeker. Aagtekerk 10 5. u te Bremen, Australië n. Rotterdam. Beemsterdijk 9, 1 u. 41 m., 120 mijl Z,-West van Valentia, R'dam n. Baltimore. Bali 8 te Rangoon v. Java. Bintang 8 te Penang v. Singapore. Bennekom 7 v. Coquimbo n. Chavaral. Barneveld 9 te Callao v. Amsterdam. Bandoeng p. 9 15 u. Gibraltar, Rotterdam n. Batavia. Christiaan Huygens 9 v. Algiers, Amsterdam n. Batavia, j Flandria 9 v. Rio de Janeiro, Buenos Ayres n. Amsterdam. Fauna 9, 22 u. v. Havre, W. Indië n. A'dam. Grijpskcrk 9 te Kilindini, Beira n. R'dam. Gorontalo 10 te Antwerpen, Rotterdam n. Batavia. Gaasterdijk 8 v. Cristobal, Antwerpen n. Pacifickust. Helder 9, te Antwerpen v. Guantanamo. Jacatra 7 te Rangoon v. Java. Kedoe 10 v.m. te Colombo, Batavia n. R'daèm. Kota Inten p. 9 21 u. Perim. Batavia n. Rot terdam. Lochkatrine 5 te Vancouver v. Rotterdam. Meliskerk 9 v. Southampton n. Duinkerken, Beira n. Rotterdam. Merauke p. 9, 17 u. Galle, R'dam n. Batavia. Noorderdijk p. 10 Vlissingen, Rotterdam L v. Antwerpen n. de Pacifickust. Nijkerk 9 te Dakar, A'dam n. Z.-Afrika. Nieuwkerk 8 te Kilindini v. Amsterdam. Nieuw Amsterdam 10 v. Rotterdam n. New York. Noorderdijk 10 v. Antwerpen, Rotterdam n. Pacifickust en p. 10 u. Vlissingen. Nias 10 te Amsterdam v. Hamburg. Orestes 9 v. Lagos n. Duala, Amsterdam n. W.-Afrika. Onderkerk 10 v. Yokohama, Amsterdam n. Japan. Ridderkerk 9 v. Karachi n. Rotterdam. Salland 9 v. Rio Grande do Sul, Amsterdam n. Buenos Ayres. Sembilan p. 9 Perim, Batavia n. Amsterdam. Slamat 10 v. Rotterdam n. Amsterdam. Sibajak 10 6 u. te Belawan, Rotterdam n. Batavia. Ternate p. 9 20 u. Ouessant, Batavia n. Rot terdam. Tapanoeli p. 9 Azoren, Jtiva n. New York. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. N.V. KELLER EN MACDONALD N. S. F. PHILIPS VRIJDAG 12 JULI HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert doo* het AVRO-Kwintet. 2.05 Lezing door M. J. Adriani Engels over: De athletiek landenwed- strijd Nederland-WestDuitschland. 2.45 Gramophoonmuziek. 4.30 Lezing door W. Snapper over: Kleutergymnastiek. 5.Or gelconcert door C. Pameyer. 6.01 Concert door heb AVRO-Kwintet. 7.15 Spreekuur van den Radio-dokter. 8.01 Gramophoonmuziek. 8.15 Kurhaus te Scheveningen. Symphonie-Con- cert door het Residentie-orkest. Na afloop Persber. Daarna: Dansmuziek. 12.— Sluiting. HUIZEN, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. 11.NCRV. Ziekendienst. 11.30 KRO. Gods dienstig halfuurtje. 12.15 KRO. Concert door het KRO-Trio, 1.13 Gramophoonmuziek. 4.— NCRV. Gramophoonmuziek. 5.NCRV. Con cert 7.— KRO. Lezing 7.35 VPRO. Persber. 7.40 VPRO. Lezing over: Door Frankrijk. 8.15 VPRO. Concert. Instrumentale en vocale so listen. 8.50 VPRO. Lezing over: De ontwikke ling van het Vredesvraagstuk. 9.30 VPRO. Vervolg concert Instrumentale solisten. 10. VPRO. Voorlezing uit werk van Albert Schweitzer. 10.20 VPRO. Vervolg concert. DAVENTRY 1554 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gra- phoonmuziek. 12.20 Concert. Norman Chap pie, viool. Stanley Chappie, piano. 12.50 Or gelconcert. 1.20 Gramophoonmuziek. 4.20 Pianorecital. Edward Fountaine. 4.35 Orkest concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.50 Landbouwberichten. 7.05 Piano-recital. 7.20 Filmpraatje. 7.35 Muzikaal Intermezzo. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Muziek en zang. 9.40 Concert. Symphonic-concert. S. Kneale- Knelley en Ernest Rutledge, viool. Ambrose Gauntlett, cello. 11.05 Verrassing. 11.20 Dans muziek. 12.20 Beelduitzending. PARIJS, „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.50 Gramophoonmuziek. 1.25 Vervolg van 12.50. 4.05 Concert. Orkest en solist-en. 6.55 Gramophoonmuziek. 8.55 Opera uitzending. „Das Leben fiir den Czaren", Glinka. Orkest en solisten, koren. LANGENBERG, 473 M. 7.50 Orkestconcert. 10.35 Gramophoonmu ziek. 12.40 Gramophoonmuziek. 1.25 Orkest concert, m. m. v. solist. 5.55 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert m. m. v. solisten. Daarna tot 12.20 Orkestconcert. ZEESEN, 1649 M. 6.10 Lezingen. 12.20 Gramophoonmuziek. 12.45 Lezingen. 5.20 Orkestconcert 6.20 Lezin gen. 8.20 „Die Fledermaus" Operette van Jo- hann Strauss (zoon). HAMBURG, 372 M. 4.35 Orkestconcert m. m. v. solist. 6.15 Or kestconcert. 8.20 „Blummen und Klüten", door Wilfried Wroost. 9.20 Een avond aan het strand van Westerland. 11.05 Orkestcon cert. BRUSSEL, 512 DL 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramophoonmu ziek. 8.35 Concert.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10