HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 11 JULI 1929 LAWNTENNIS. TOURNAMENT RIJNEGOM. Heercnenkelspel: Bouvy sl. Verwey 62, 75;Dr. De Crauw sl. Engelenberg 62, 62. Damesenkelspel: Jhvr. v. Riemsdijk sl. mevr. Suermondt 60, 64; mej. B. Verster sl. mej. Deutman 60, 63; mej. v. d. Haar sl. mevr. Kühn 64, 75. Gem. dubbelspel: Mevr. v. Huystee en Ter- laag sl. mej. Diepenbrock en Schade v. Westrum 6—2, 6—4. Heerendubbels^pel: De Crauw en De Kam per sl. Bier en Ótten 6—3, 64. Verliezersrande: Heerenkelspel: v. Bellen sl. Frant 60. 61; C. Melse sl. Heumen 60, 6—2. ..Damesenkelspel: Mej. Ploegma sl. mej. v. Bilderheek 61, 63; mevr. Verwey sl. mej. Ruygrok 63, 64; mej. N. Ruygrok v. v. mej. v. d. Stadt 36, 46; mej. Koudijs sl. mej. Ten Raa 6—2, 60. WATERPOLO. H. P. C. Ill—H. V. G. B. m (6—0) De Haarlemmers verschijnen met slechts vijf spelers. H. P. C. laat dus ook twee spelers uitvallen. H. P. C. neemt onmiddelijk het spel in handen; fraai combineerend gaat het op het H. V. G. B.-doel aan. Stuifmeel benut daar de kans 10. Fehres probeert het aan den anderen kant, ■doch Schoorl laat zich niet verschalken, ter wijl Schutter een paar schoten stopt. Blei steunt de voorhoede goed; uit zijn voorzet wordt het tweede doelpunt gemaakt. Bij een volgenden H. P. C.-aanval is het juist rust. In het eerste gedeelte der tweede helft is het spel verdeeld. Dekker probeert wat op luchting te brengen in de H. V. G. B.-achter- hoede, doch zijn pogingen brengen niet het gewenschte resultaat. Stuifmeel benut weer een voorzet van Blei (30). Kemper, die in de achterhoede was geraakt, zwemt op en passeert den H. V. G. B.-keeper (40). H. P. C. komt terug en als Blei ongedekt blijft is het 5—0. H. V. G. B. doet dan een heftige poging om althans de eer te redden, doch Schoorl houdt st-and weet zelfs op te zwemmen en het half dozijn doelpunten vol te maken. H. P. C. III nam dus schitterend revanche voor de te Haarlem tegen H. V. G. B. in geleden neder laag. H. C.-ADSP.H. V. G. B.-ADSP. (1—3) De, H. P. C.-adsp. B. speelden met zes man teg?n H. V. G. B.-adsp. A, die ook al met een speler te weinig in Heemstede kwamen. Ein de kwam met 13 voor de bezoekers. ZWEMMEN. DE SCHQOLWEDSTRIJDEN OM HET DR. MERENS- EN HET H.O.Z.-DIPEOMA. Zaterdagmiddag a.s. zullen in de nieuws Zweminrichting aan de Houtvaart de jaar lij ksche wedstrijden gehouden worden van de Gymnastiekonderwijzersvereeniging om het dr. Mei-ens- en het H. O. Z.-diploma. Evenals vorige jaren" is de animo onder de schoolgaande jeugd zeer groot; wederom beloven deze school-estafettes een prachtige propaganda te worden voor liet school-zwem- ondevwij s waarmede Haarlem in ons land aan de spits gaat. Dcor verschillende zwemvereenigingen hier ter stede zijn reeds mooie prijzen be schikbaar gesteld, terwijl door den Haarlem- sc-hen Zwembond de medewerking is toege zegd voor waterpolo en schoonspringen. Zooals bekend is hebben de ouders der kinderen vrijen toegang. Als de tempex-atuur van het water nu nog eerxige dagen blijft stijgen en de zon op den middag niet achterwege blijft, wacht allen op dit zwemfeest der jeugd eenige genoeg lijke uren. WIELRIJDEN STADION-WIELERBAAN. Hedenavond 8 uur zullen op de Stadion- Wielerbaan weder internationale wielerwed strijden gehouden worden. Aan den wedstrijd achter groote motoren over 2 maal 40 K.M. zal worden deelgenomen door Paillard (kampioen van Frankrijk 1929), Grassin (wereldkampioen 1925), Bréau (kampioen van Fi-ankrijk 1926), Leddy (kam pioen van Nederland 1929), Snoek (kampioen van Nederland 1928), en Schlebaum (kam pioen van Nederland 1926), terwijl voor den sprintwedstrijd om den „Grooten prijs van Amsterdam" zullen starten: Miohard, (wereld kampioen 1929), Moeskops (5 maal wereld kampioen), Kaufmann (kampioen van 1925), Faucheux (winnaar Grand Prix 19291, Degraeve (kampioen van België 1929). en Fa lok Hansen (kampioen van Denemar ken 1929). Het programma wordt aangevuld met wed strijden voor professionals, onafhankelijken en amateurs. SCHIETEN. PERSONEELE KRING WED STRIJD. Aan den officieelen uitslag ontleenen wij het volgende: Klasse: Veteraner 1. W. J. J. Faasc van Bloemcndaal met 59 punten in 23 2/5 sec., 2. P. Langendonk van Bloemendaal met 57 punten, in 25 3/5 sec., "3. P. B. Prenen, Haarlem met 65 punten in 26 sec. Klasse: A, 1. H.A. Bank van Haarlem met 51 punten in 29 sec., 2. O. J. Keijser van Haarlem met 51 punten in 30 sec. 1 strafpunt. 3. J. P. C. C. Pielage van Haarlem met 50 punten in 24 sec. Klasse: B. 1. A. Lagendijk van Bloemendaal met 58 punten in 35 sec. 2. B. A. Dammers Jr. Vel- sen met 55 punten in 34 3/5 sec. 3. R. de Boer van Velsen met 54 punten in 28 1/5 sec. Klasse: C. 1. M. Mooiekind van Bloemendaal met 53 punten in 37 sec. 2. P- de Bruin, Velsen met 52 punten in 41 4 5 sec. b. 1. s 8. 3. C. Graven maker, Velsen, 52 punten in 414/4 sec. b. 1. s. 6. SPORT EN SPEL Voor den Extra Wedstrijd C XI, die tijdens den Provincialen wedstrijd wordt ge houden op 7, 8 en 9 September a.s. te Over- veen, zijn door het Kringcomité de navol gende schutters aangewezen: 1. W. J. J. Faase met 59 p., 2. P. Langen donk 57 p., 3. Prenen 56 p., 4. G huttik 55 p., 5. C. Eldermans 55 p. Met als reserven: 1. C. Visse 53 p., 2. J. Jacobs 52 p., 3. N. v. Keulen 52 p., 4. A. Tol 51 p. De prijsuitreiking zal gehouden worden op Vrijdag 19 Juli in Hotel Lion d'Or. KORFBAL JAARVERGADERING DER H. K. C. „HAARLEM". De H. K. C. Haaidem hield haar jaarver gadering. Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer N. de Vries, die de talrijke aanwezigen welkom heette, werden de notulen goedgekeurd. Bij de nxededeelin- gen memoreerde de voorzitter het a.s. ver trek van Mej. J. Beil- schmidt, die binnen kort de H. K. C. gaat verlaten om als zoo vele anderen naar Ned.-Indië te ver trekken. Haarlem verliest daar mee weer een der beste leden. Niet alleen op het korfbalveld, maar ook JO BEILSCHMIDT. bij feestavonden was Mej. Beilschmidt een eerste kracht! Onze beste wenschen verge zellen haar! In een uitvoerig jaarvei'slag van mej. Bra- kel werd een goed overzicht gegeven van het afgeloopen vereenigingsjaar. De ver schillende competitie- en seriewedstrijden en andere gebeurtenissen passeerden de revue Veel leden zijn reeds door de Medische Sportkeuring aan een onderzoek onderwor pen. Breedvoerig werd het succes der Fanm Fair gememoreerd. Aangestipt werd het goc de verloop van den Zomertocht naar Oot- marsum. Ook andere fietstochten, feestavon den en gezellige bijeenkomsten werden met succes gehouden. De viering van het derde lustrum, de ju bileumavond, het feestdiner, de 7 Mei avond konden met eere genoemd worden. De verhuizing der vereeniging van het Kle- verlaan-tèrrein naar dat van den Midden weg is een goede verbetering gebleken. Na een overzicht van het zich uitbrei dende ledental en donateurs, eindïgde het jaarverslag met een wensch voor den groei en bloei der H.K.C. Een luid applaus had mej. Brakel in ont vangst te nemen. De penningmeester, de heer W. Lohui- zen, gaf ec/n goed gedocumenteerd over zicht der financiën, die een pessimistische stemming overbodig maken. Hoewei het lustrum veel gekost heeft, konden de uitga ven voor de gewone clubzaken goed "bekos tigd worden. Ook deze functionaris kreeg den dank der vergadering. In plaats van den heef A. van Lohuftsen, die ongeveer vijf jaren voorzitter geweest is, werd na enkele toelichtingen en verklarin gen gekozen de heer N. de Vries. Het bestuur bestaat, na de verkiezing van nog enkele andere leden, uit; Mej. A. Brakel en de heeren N. de Vries, Fr. Slikker, W. Lo- huïzen, Fabel, Haan en v. d. Velden. De twaalftalcommissie bestaat uit de hee- ren A. Lohuizen, Brakel, Benjamins, Groe- nendaal en mej. R. Botti. De kascommis- sie uit: Van Leeuwen, Bremer en Vorst. Na enkele mededeelfngen sloot de voor zitter deze jaarvergadering. BILJARTEN. JUBILEUMWEDSTRIJD „DE VIJF QUEUEN" Dinsdagavond werd deze nederlaag-wed strijd voortgezet. Op bezoek was de biljart club „Onderlinge Vriendschap", gevevigd in het lokaal van den heer Engwerda aan de Lange Begijnestraat. O.V.S. verschijnt met een invaller, doch deze weet na een spannende partij te winnen, 10085 caramboles. De tweede partij is ook voor de bezoekende club met 100-97, eveneens de derde partij en wel met de zelfde cijfers. Bij de vierde pai-tij weet de O.V.S.- speler den vorm niet te vinden; het is aan den speler van „De Vijf Queuen" gelukt, de partij te winnen met 10093. De stand is/alzoo: „Ondei-linge Vriend schap" 393, „De Vijf Queuen" 379 caramboles. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. De Finales. Het kan eenlgszins verwondering wekken, dat er midden in den zoogenaamden kom kommertijd van de biljartsport nog com petitie-wedstrijden gespeeld' woi-den. De ooi-zaak hiervan is, dat ae organisatie ervan reeds vóór haar begin en later met verschil lende moeilijkheden te kampen heeft gehad. Eerst weigerden vele clubs, voornamelijk Amsterdamsche, er voor in te schrijven. Nadat de gerezen geschillen bijgelegd waren en eenige vei-eenigingen voor de verschil lende klassen dezer competitie ingeschreven hadden, kon men met de wedstrijden aan vangen; doch inmiddels was het een paar maanden later geworden, dan men eerst ge dacht had te kunnen beginnen. Aan deze competitie hebben uit het res sort Haarlem drie vereenigingen deelgeno men en wel in klasse E., n.L: „Door Een dracht Sterk" (D. E. S.) en „Haarlem Noord", beide hier ter stede en „De Zon" uit Heemskerk. In de eerste ronde speelden de beide eerst genoemde clubs met 9-tallen uit- en thuis wedstrijden; gewonnen werd door „Haar lem Noord", welke zich daardoor in de tweede ronde plaatste met „De Zon" en de winnaar in Amsterdam, de biljartvereni ging „Vondel". Deze drie speelden in Haarlem in de „Sociëteit Vereeniging" om het gewestelijk kampioenschap. Dit werd na vinnigen strijd gewonnen door de Amsterdamsche vereeniging. Te Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en andere plaatsen werd eveneens voor het gewestelijk kampioenschap, ook in andere klassen van de comnetitie gestreden. Toen kwamen de bekende strubbelingen in het bestuur van den Ned. Biljarttymedeze wedstrijden werden stopgezet. Door het lang aanhouden van de moeilijkheden kon tic eindstrijd niet plaats hebben vóór het einde van het biljartseizoen. Eerst onlangs werd deze crisis opgelost en kon de finale (3de ron de) tusschen de gewestelijke kampioenen van de verschillende klassen eindelijk plaats hebben. Dat de animo intusschen sterk gedaald was, is wel te begrijpen. Vooral door het. vergevor derd seizoen waren bovendien de teams in eenige clubs niet meer voltallig. Zoo komt 't vooral, dat enkele gewestelijke kampioenen zich uit de finale moesten terug trekken, o.a.: in klasse klein biljart cadre ,,'t Zuid" uit Rotterdam, waardoor de club „Amsterdam" in deze klasse kampioen van Nederiand werd; in klasse D klein biljart cadre trok „Noord Brabant" uit Utrecht zich terug, zoodat „Rembrandt" uit Amsterdam daarin nationaal kampioen werd; in klasse E bleef „V. A. S. T." uit Utrecht weg. Dezer dagen is de eindstrijd dan geleverd in klasse A, B en E. In A (groot biljart, 200 caramboles cadre) speelden de 3-tallen van „Rembrandt" uit Amsterdam en „De Maasstad" uit Rotterdam, waarin de Rotterdammers met de eer gingen strijken met, 2 gewonnen partijen van de 3. In B (groot biljart, 150 caramboles cadre) streden „Rembrandt" uit Amsterdam en de ,,'s Gravenhaagsche Biljartclub" uit Den Haag; de Hagenaars kwamen als overwin naars te voorschijn met 3 gewonnen van de 5. In klasse E (klein biljart 100 caramboles libre) vochten „Vondel" uit Amsterdam en „Het Witte Paard" uit Rotterdam om den eerepalm; hier was de Rotterdamsche club de gelukkige met den stand 63. Dat de vereenigingen „Rembrandt" en „Amsterdam" evenwei met het zonder eind strijd gekregen kampioenschap niet bijster ingenomen zijn, laat zich begx*ijpen. Ze had den er liever om gestreden. Het verloop van de partijen kunnen we niet in bijzonderheden vermelden Het zou ons te ver voeren. Alleen willen we memoreeren, dat in de finale van klasse A (groot biljart) voor al het spel van Kleerekooper (kampioen van Nederland) 3de klas groot biljart) zeer sterk was. Ook dat van den Rotterdammer v. d. Pol trok de aandacht. Deze speler is zeer zeker een „coming man" op groot biljart; hij kan het met veel ti'aining ver brengen. Iix klasse B (groot biljart) onderscheidden zich Buiten kant (.Rembrandt", Amsterdam) en v. d. Sluis 's Gravenhaagsche Biljartclub). Tot slot nog de technische uitslag van de drie partijen groot biljart, cadre 45 c.M., ge speeld tusschen „Rembrandt" en „De Maas stad": pnt brt h.s. gemidd. Van Bever (R.) 163 29 21 5.62 v. d. Pol (M.) 200 29 29 6.89 Speyer (M.) 200 40 20 5.— Verdoner (R.) 141 39 16 3.61 Kleerekoper (R.) 200 26 32 7.69 Van Eymeren (M.) 134 26 47 5.15 POSTDUIVEN. DE SNELPOST. Bovengenoemde Vereen, hield een Wed vlucht van Lémoges (Frankrijk). Afstand 766 K.M. De uitslag luidt: P. Martens 1, B. Vermeer2, W. Klumper 3, J. v. d. Linden 4, 6, J. Zomerdijk 5, H. Ven broek 7, H. Stappers 8, 9. Tevens hield deze Vereeniging en wedvlucht met jonge duiven van Schiedam. Die kwamen als volgt aan: J. Jansen 1, 14, 18, H. Hezeman 2, 3, P. Martens 4, 5, 6, 7, 12, M. Luyken 8, 9, 10, Th. Vink 11, 13, 16, 17, W. Klumper 15, J. v. d. Linden 19, 20, 21. DAMMEN. DE i-x<OMOTIE-DEGRADATIE-COMPETmE NEDERL. DAMBOND. DE DAMCLUB HAARLEM VOOR DE HOOFDKLASSE BEHOUDEN! Woensdagavond speelden te Amsterdam de eerste tientallen der Damclub Haarlem (Nr. laatst der hoofdklasse) en Damclub Bussum (kampioen der 2de klasse) tegen elkander voor de promotie-degradatie competitie van den Nederl. Dambond. Damclub Haarlem I, Damclub Bussum I, Haarlem. Bussum. H. W. ZitmanJ. Knecht 11 Chr. F. VisseC. C. Keesoom 20 D. A. van AbsP. Schaap xx G. P. Heck—A. v. d. Waaij 1—1 J. LyckemaJ. v. d. Berg 20 J. J. P. KraayerJ. Klein 20 H. A. van AbsG. J. v. d. Berg 20 A. M. Berghuis—B. Schaap 2—0 J. van BerkumD. Beugelaar 11 W. Palmer—J. C. Eijpe x—x Voorl. uitslag voor Haarlem 133 De met een x gemerkte partijen werden afgebroken, en die zullen arbitrair beslist worden. Vermoedelijk eindresultaat 173 voor de Damclub Haarlem. De eerste ontmoeting werd eveneens ge wonnen door de Haarlemmers, en wel met 11—9. De Damclub Haarlem is hierdoor voor de hoofdklasse behouden gebleven. OM DE CLUBKAMPIOENSCHAPPEN DER HAARL. DAMCLUB. J. C. VAN WAARD behaalt het 2de klasse clubkampioenschap In den wedstrijd om het 2de klasse club kampioenschap der Haarl. Damclub is thans de beslissing gevallen. De kampioenstitel werd behaald door J. C. van "Waard. De strijd om den 2den tot en met den 4en prijs is nog bijzonder spannend. De nieuwe kampioen van Waard promo veert definitief naar de hoofdklasse, aan gezien deze het vereischte minimum-moyen ne van 1.25 heeft bereikt. INGEZONDEN M .-.L i.tUMit.N a 60 Cts. per reeel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRA AT 16 TF.LEPOON 10756 HOBBY VLOERWRIJVERS F 125.- N.V. KELLER EN MACDONALD N. S. F. PHILIPS VIJF-EN-YIJFTIG JARIG HUWELIJK. Heden herdenkt het echtpaar J. Schaap M. Zuiderduin, wonende aan den Zeeweg 40. den dag waarop het vóór 55 jaar in den echt werd verbonden. De man is 79, de vrouw 78 jaar. Hedenavond 8 uur zou het jubileerende echtpaar een serenade worden gebracht- De stoet zal van het begin van den Zeeweg gaan naar hun woning. KANTONGERECHT. Drankellende. Wegens een clerde herhaling van openbare dronkenschap had zich een man te verant woorden, die den Kantonrechter trachtte te vermurwen door te beweren, dat hij zich zou aansluiten bij een R.-K. drankbestrij- dingsvereendguig. „Ja," zei de Ambtenaar, „maar wegens de derde herhaling kan ik nu geen geldboete meer tegen u eischen. Ik zal hechtenis moe ten vragen." Kantonrechter: ,3ent u heusch van plan om zich voortaan van sterken drank te onthouden? Denk er aan, u hebt wel eens meer goede voornemens gehad, maar tot uit voering er van is het nooit gekomen!" De Ambtenaar wilde het nog eens met hem probeeren en eischte tegen hem zeven dagen voorwaardelijke hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde hem dien- overeenkomstig. „Maar denk er nu aan", aldus vermaande hij dit slachtoffer van den alcohol. ..je hebt het nu in je eigen hand om die straf niet te ondergaan. Dus onthoud je nu!" Met de stellige belofte om dit te doen, ver liet de man de rechtszaal. Verder werden nog eenige verkeers- en arbaidsovertredingen behandeld, waarbij de verdachten tot geringe straffen werden ver oordeeld. UITSPRAKEN. G. S. het te Velsen met een rijwiel op een voetpad rijden f 1 subs. 1 dag hechtenis. W. A. R. idem f 1 subs. 1 week tucht 1 week tuchtschool. H. v. G. overtreding der Motor en Rij wiel wet f 8 subs. 8 dagen hechtenis. W. O. v. N. het te Haarlem zonder vergun ning op den openbaren weg muziek maken f 2 subs. 2 dagen hechtenis. A. W. K. het te Haarlem goederen van welken aard ook op den openbaren weg uitstallen f 2 subs. 2 da gen hechtenis. J. A. v. D. overtreding der verordening op de winkelsluiting f 1 subs. 1 dag hechtenis. P. v. d. E. het als bestuurder van een motorrijtuig zich met dat rijtuig op een weg bevinden, terwijl niet wordt voldaan aan art. 16 van het Motor- en Rijwielregle ment f 4 subs 4 dagen hechtenis. K. A. H. het te Haarlem goederen van welken aard ook op den openbaren weg uitstallen f 2 subs. 2 dagen hechtenis. H. L. het te Velsen als tapper in zijne tapperij toelaten niet tot zijn gezin behoorende personen, van wie, ter be oordeeling van den burgemeester, bekend is, datzij misbruik maken van alcoholhoudenden drank, gepleegd ten aanzien van 2 personen f 4 subs. 4 dagen hechtenis. J. C. S. het te Bloemendaal met eene auto met grootere dan voorgeschreven snelheid rijden f 15 subs. 15 dagen hechtenis. P. A. B. het met een rijwiel een last vervoeren, welke buiten den stuurstang terzijde van dat rijwiel uit steekt f 3 subs. 3 dagen hechtenis. M. M. overtreding van het Motor- en Rijwielregle ment f 1 subs. 1 dag hechtenis. D. Z. het langs den spoorweg loopen f 1 subs. 1 dag hechtenis. M. M. het tc Haarlem goederen langs den openbaren weg uitstallen f 2 subs. 2 dagen hechtenis. E. K. G. het 's avonds een rijwiel berijden, terwijl dit niet is voor zien van een helder lichtgevende lantaarn f 4 subs. 4 dagen hechtenis. W. F. de N. idem f 2 subs. 2 dagen hechtenis. J. L. het te Bloemendaal met eene auto met grootere dan de voorgeschreven snelheid een weg be rijden f 10 subs. 10 dagen hechtenis. L. P. de J. overtreding der Leerplichtwet f 3 subs. 3 dagen hechtenis. DE KATHOLIEKENDAG. Sectievergaderingen en slotzitting. Om 1 uur vingen gisterenmiddag in het gebouw der St. Jozefsgezellenvereeniging, in 't gebouw St. Bavo en in een der zalen van „de Kroon" de afdeelingsvergaderingen aan, over: „Het behoud van het geloof in en door het gezin", ingeleid door prof. mr. P. J. M. Aalberse uit 's Gravenhage, over „Lectuur" door mr. C. M. J. F. Goseling uit Amsterdam en over „De trek naar de stad" door rector J. P. J. Kok te Bloemendaal. De voornaam ste conclusies hebben wij reeds medegedeeld. Om vier uur begon in den Stadsschouw burg aan het Wilsonsplein de plechtige al- gemeene- en slotvergadering. De zaal, die versierd was met tapijten, planten en bloe men was goed bezet. Nadat mgr. Aengenent, mgr. M. P. J. Möll- mann en plebaan Westerwoudt gearriveerd waren, zong het koor „Benedicamus Domino" onder leiding van den heer Frans Pielage ,Ecce Sacerdos". De voorzitter van het uitvoerend comité, de heei R. E Everard begroette de aanwe zigen, in 't bijzonder den bisschop. Vervolgens sprak mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen een openingsrede uit, waarin hij zeide. dat naast de vreugde om de tegen woordigheid van mgr. Aengenent er een ge voel van weemoed is. wanneer de gedachten teruggaan naar wijlen mgr. Callier. die de vorige tien katholiekendagen heeft ingewijd en bijgewoond. De heer P. J. M. van Tetering, secretaris van het uitvoerend comité deelde hierna mede. dat telegrammen gezonden waren aan den Paus, aan dc Koningin en aan den Pauselijken internuntius, mgr. Schioppa. Pastoor F. B. J. M. Filbry uit Amsterdam sprak vervolgens dc feestrede uit. waarin hij er op wees. wat door de katholieken voor het behoud van hun geloof gedaan wordt en wat zij o.a op kerkelijk en maatschappelijk leven tot stand hebben gebracht. Nadat het koor ..Het lied van den Arbeid" gezongen had. sprak mgr. J. D. J. Aengenent naar aanleiding van enkele conclusies van de afdeeligsvergadering. Hij vestigde er de aandacht op, dat de katholieken zich in sociale vereenigingen dienen te organlseeren om krachtig het belang van kerk èn maat schappij te kunnen bevorderen. Nadat het koor nogmaals gezongen had en de algemee- nen voorzitter de slotrede had uitgesproken, werd mgr. Aengenent uitgeleide gedaan. Tot besluit van den alfden Katholiekendag ln het bisdom Haarlem werd om zes uur in „De Kroon" een maaltijd gehouden, waar velen aanzaten. EXAMENS. GYMNASIUM. Toelatingsexamen. Geslaagd voor de le klasse: P. T. de Bordes. Leonarda Bartstra. W. Ch. v. Benthem Jutting. A. J. Diel. C.A. Gerke. Grace A. v. Hekking Colenbrander, P- Josso. H. van Krimpen, J. A. Munster v. Heuven, A. Mc- rens, Dina W. J. Oudes. B. J. Pot, A- E. L. W. Romer, J. Schutte. A. W Thóne. J. P. Wild schut, T. L A. de Brume, J. P. Bos. IL J. O. v. d. Berg, B. C. Foeken, Augusta Kamphuis, H. Luikinga, Willie Meerwaldt. R. Messchaert, D. H. Poelman. Annie Roozelaar, A. C. van Son, H. J. Tobi, J. E. de Visser, J. Ph. v. d. Weert, Elisabeth Blaauw, S. Hiemstra, J. den Hartogh, L. H -Nuys. Cobi C. Keizer. J. Kroon, D. Lam. L. J. Mtcheels, T. E. Oosterwijk. Wil- helmina J. Stehoudcr, C. M. Smits, Antonie Vesther, Willy de Wit, S. van der Wall. NA DEN OVERVAL OP WILLEMSTAD. Het schriftelijk rapport van gouverneur Fruytier. Het schriftelijk rapport van gouverneur Fruytier omtrent de gebeurtenissen op Curacao, werd naar het Hbld. meldt, giste ren op het Departement van Koloniën ver wacht. De bedoeling zou zijn, het in zijn geheel aan de Tweede Kamer over te leggen. In dat geval, zou het bij de Kamerstukken wor den gepubliceerd. Staat van beleg tc Willemstad opgeheven. Reuter seint dat Maandag te Willemstad de staat van beleg opgeheven is. De „Korte- naer" zou Woensdag vertrekken. Geen blijvende stationnccring van een marinevaartuig. Op vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Boon betreffende de weermacht in Curasao en blijvende stationeering van een marinevaartuig met een landingsdivisie in de Caraïbische wateren, heeft de minister van Koloniën, mede namens den minister van Defensie o.a. geantwoord: Inderdaad zijn er op het Waterfort eenige kanonnen, die evenwel uitsluitend bestemd waren en nog zijn tot het afgeven van saluutschoten! scherpe pa tronen zijn daar voor uiteraard niet aanwezig. Reeds sedert eenigen tijd beschikt de be zetting over mitrailleurs. De regeering heeft reeds voor den over val maatregelen genomen om de sterkte der militaire bezetting op te voeren en het ge halte der troepen alsmede de bewapening te verbeteren. Blijvende stationneering van een oorlogs vaartuig hx de Caraïbische wateren ligt niet in de bedoeling der regcerhxg; wel werd reeds voor het onlangs gebemxle de wenschelijk- heid gevoeld jaarlijks gedurende eenige maanden een oorlogsbodem in die wateren verblijf te doen houden zooals dit ln de beide voorafgegane jaren geschied is. Voorts is. naar de minister dezer dagen in de Eerste Kamer der Staten-Gexxeraal mede deelde, de aanschaffing van een vaartuig, voorzien van de noodige bewapening en ge heel of gedeeltelijk te bemannen met marine personeel. üx overweging, ten behoeve van de uitoefening van het politietoezicht in de havens en langs de kusten van dc Bcnedcn- wirxdsche eilanden. Dc gesneuvelde militairen. Op de vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Duys, betreffende de houding der regeering ojn. tegenover de nagelaten be trekkingen van de militairen, die bij de on langs in Curasao plaats gehad hebbende overval het leven lieten en betreffende de begraferxis dor gedoode militairen, heeft de minister van Koloniën oa. geantwoord: Voor het mededeel en aan de betrokken fa milies van hot overlijden van de drie bij de troepen te Curasao dienende militairen is te legrafisch de tusschenkomst van de betrok ken burgemeesters ingeroepen. Evenmin als dit gebruikelijk is bij het sneuvelen in Ned.- Indië van officieren en minderen van het le ger aldaar, is een bewijs van deelneming door of namens de regeering aan de betrokken families gezonden. De begrafenis van de gevallen militairen heeft overeenkomstig de daaromtrent be staande bepalingen op 's lands kosten plaats gehad. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat er geen redenen aanwezig zijn om een andere houding aan te nemen dan gebrui kelijk tegenover in Nederl.-Indië gevallen militaire- en burgerlijke landsdienaren, zoodat er bij de regeering geen plan- xxen bestaan om het stoffelijk overschot van de gevallenen naar Nederland over te brengen. Ook overigens bestaat hiertoe geen reden omdat hun stoffelijk overschot, zij het niet in Nederland, toch in Nederlarxdschen bodem begraven is. SPFFJ TUINVERF.FNIOTNG „HET OOSTERKWARTIER" VOOR HET CLUBGEBOUW! Op Zaterdag 13 Ju'.l houdt de speeütuin- vereeniglng Het Oosterkwartier wederom een muzikalen rondgang, deze maal speciaal do .r het Oostelijk stadgcdoclte. Nu verleent de muziekvereeniging ..Laurens Jansz. Coster" haar welwillende medewerking. Het vertrek is bepaald om 3.30 uur van de Anthoniestraat-Burgwal af. Zooals men weet heeft dc speeltuinvereni ging geld noodig om haar nieuwe clubge bouw te bouwen van de houten hulpschool aan de Papentorenvest, die haar door de ge meente geschonken is. Het speeltuinwerk komt niet alleen direct aan ae betrokken jeugd, maar indirect aar de geheele bevolking. Daarom verdienr -e vereeniging den steun van allen. GERDESSENFEEST. Op 18 Juli wordt een boottocht gemaakt naar Alphen aan den Rijn. Zoo men weer, wordt dit schoolfeest bekostigd uit de fond sen van het Schuurman Schimmel van Oute- rens richting.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7