HAARLEM'S DAGBLAD BEURSKRONIEK FLITSEN VICTORIA-WATER STADSNIEUWS FEUILLETON Liefde de Leid-ster ZATERDAG 13 JULI 1929 ZESDE BLAD De beurs in stille dagen. Diverse factoren, die het beursbeeld bepalen. Suikers, tabakken, thee en rubber. Emissies. De beurs. Amsterdam, 11 Juli. De beurs vertoont het gewone mid-zomer- sche verschijnsel van geringe handel en een min of meer lustelooze tendenz. Het vacan- ■tieseizoen doet zijn invloed gevoelen en bo vendien zijn er een aantal factoren, die niet bepaald geschikt zijn, om een willige stem ming te voorschijn te tooveren. De stemming voor cultuurwaarden in het algemeen is niet optimistisch, althans niet voor de naaste toekomst hoewel daarin af en toe wel een niet onaardige verbetering intreedt daar onze beurs voor een zeer aanzienlijk bedrag juist bij deze soort van waarden geïnteres- seert is uit den aard van onze positie als koloniale mogendheid met enorme belan gen in de Indische cultures, ondervindt on willekeurig de heele beurshandel daarvan den terugslag. De beurs-,.stemming" is nu een maal een heel teer en zonderling ding, zoo dat een terugslag in één hoek, zich tot soms in alle hoeken doet gevoelen, hoewel daar voor inderdaad in werkelijkheid geen en kele reden aanwezig behoeft te zijn. De geldsituatie levert weliswaar nu geen zorgen op, voor een verhooging van het dis conto wordt niet gevreesd, doch afgezien daarvan is de geldkoers toch nog zoodanig, dat de speculatie erdoor aanmerkelijk gekrompen is. Voeg daarbij de min of meer deprimeerende algemeene toestand van di verse cultures, dan heeft men een vrijwel nauwkeurige schets van hetgeen onze markt beheerscht Zoo toonen de statistieken be treffende de beurswaarde der aandeelen over de maand Juni aan, dat suikerwaarden, ta bakken, rubbers, theewaarden en mijnen niet onbeduidend teruggeloop en zijn, waar bij suikerwaarden het sterkst. De oorzaken voor suikers waren: lagere suikerprijzen, een groote Cuba-oogst, weinig gunstige rappor ten over den stand van het P. O. J.-riet, de overweging dat de doorsneeprijs voor suiker dit jaar aanmerkelijk beneden dien van ver leden jaar zal blijven, terwijl terzelfder tijd de kostprijs zop stijgen, doordat men een deel van de suikeroogst zal moeten opslaan. Theeaandeelen reageerden in overeenstem ming met de lagere marktprijzen voor het product, terwijl voor tabakken de overwe ging gold, dat de nieuwe oogst niet best zal zijn. In dit opzicht meldde het jaarverslag van de Senembah Mij dezer dagen: de weers gesteldheid is voor vele afdeelingen ongun stig geweest, zoodat men het volgend jaar met een minder geslaagd product ter markt zal komen. De aandeelenuitgiften nemen weer in aan tal toe en zoo zagen we dezer dagen aange kondigd worden: de inschrijving op f 300.000 gewone aandeelen Geldersche Tramweg Mij tegen 105 pot., met een voorkeursrecht voor oude aandeelen in de verhouding van twee op één; verder 600 aandeelen Oliezaden Im port Mij van f 1000 tegen een koers van 140 pet. 5000 aandeelen van f 1000 der Holland- sche Kunstzijde-industrie a 125 pet, uitslui tend voor aandeelhouders.' En dan was er nog de leening van Chili, groot Zw. frs. 8.000.000, rentende 6 pet. tegen een koers van 88 1/4 pet. De handel ter beurze was in de achter ons liggende overzichtsperiode van niet veel be- teekenis. Opmerkelijk was evenwel, dat dik wijls een vaste stemming de overhand had, zoodat in verschillende afdeelingen t koers- niveau zich niet onbelangrijk kon verheffen. De markt maakte weer eens een van de „ups" mede, een blijkbaar natuurlijke reactie op de bijna voortdurende daling van den laatsten tijd, ten minste voorzoover dit de cultuurwaarden betreft. Daardoor waren het INGEZONDEN MDDLul a 6U Cts. per regeL dan ook speciaal deze waarden, die het meest van de vaste tendenz profiteerden. En dienovereenkomstig waren het in de bank- afdeeiing de cultuur-banken, die deze keer een punt of wat beter afkwamen. In de industrieele afdeeling was het veel kalmer, dan we den laatsten tijd gewend waren geweest. De tendenz was prijshoudend ook voor kunstzijdewaarden. Margarine Unies en Calvé bleven-evenwel gevraagd. Oliewaarden hoewel de laatste dagen stil ler, hebben op sommige dagen sterk de aan dacht getrokken. Koninklijke werd dan in groote posten uit de markt genomen, zoo wel door den daghanael als door de z.g. goede huizen. Men trachtte een en ander te verklaren door de berichten omtrent plannen om in Europa besprekingen over de restrictie plannen te houden. Koninklijke werd ex slot-dividend van 14 pet. verhandeld. Dit in aanmerking nemend kwam men een punt of 6 boven vorig peil uit. Rubbers golden vooral aanvankelijk aan merkelijk hooger op bemoedigende uitlatin gen in diverse jaarverslagen. Toen de rub- berprijs evenwel daalde, minderde ook hier de handel weer en brokkelden de koersen wat af, hetgeen evenwel niet kon verhinderen dat met dikwijls 10 punten of meer boven vorig peil sloot. Scheepvaartwaarden trokken zeer weinig belangsteling, doch dit in aanmerking nemend, was de tendenz goed prijshoudend. Suikerwaarden trokken aanvankelijk de aandacht door ruimen handel en een vaste houding, op de betere afdoeningen van de Visp en hoogere Cubaprijzen. Later kreeg een meer lustelooze stemming de overhand. Het slot was evenwel toch diikwijls tien tot twin tig punten boven vorig peil. Tabakken hadden een ongeveer gelijksoor tig verloop, al waren de koersverheffingen hier aanvankelijk wat beperkter. Later werd de handel weer stiller en brokkelden de koersen wat af. Het slot kwam niettemin dikwijls niet onaardig boven dat van ver leden keer uit. Senembah gold lager, waar aan de niet bepaald opwekkende zinsneden in liet jaarverslag over de komende oogst wel debet zal zijn. BEURSMAN. DE KEURINGSDIENST. RESULTATEN OVER 1928. Aan het verslag van den Keuringsdienst van Waren voor het gebied Haarlem over het dienstjaar 1928 ontleenen wij: Zooals door den Raad besloten was, werden in het perceel Botermarkt 10, eenige her stellingen en veranderingen aangebracht alvorens de administratie van den dienst in dit huis werd overgebracht. Bericht kwam in, dat door het Rijk niet in de kosten van verbouwing en verplaatsing zou worden bij gedragen, daar die uitsluitend in het belang der gemeente Haarlem geschiedden. De ver huizing vond in de maand September plaats. De indeeling van het tijdelijke gebouw, zoowel als de verdeeling van den dienst over twee gebouwen, bleef een groote belemme ring voor een goed en vlot verloop der werk zaamheden en voor een nauw contact tus- schen het personeel. Een goede definitieve oplossing kwam niet in het vooruitzicht. Zooals in het vorige verslag vermeld is. blijkt het toezicht op den toestand waarin de meeste waren verkeeren, minder noodig te zijn dan bij het inwerking treden van de Warenwet het geval was. Zoowel hierom als om het feit dat de controle op de melkvoor- ziening veel tijd vraagt, werden wat minder bezoeken bij winkeliers afgelegd. Het aantal bij hen aangetroffen partijen waren dat wegens bederf enz. voor directe afkeuring in aanmerking kwam, was aanmerkelijk ge daald. Er werd nagegaan in Haarlem, Velsen en Zaandam, hoeveel winkeliers als voornaamste koopwaar melk, brood, vleesch, kruideniers waren en andere groepen van levensmidde len verkochten en welke levensmiddelen door iederen winkelier werden verkocht, waaruit was op te maken, hoeveel winkeliers b.v. naast melk bovendien vleeschwaren of sui kerwerken of kruidenierswaren verkochten of naast kruidenierswaren nog vleeschwaren enz. Voor Haarlem en Velsen waren die cijfers: Haarlem Velsen Aantal AantaL Inwoners per 31 Dec. 1927 113.304 36097 Hoofdbedrijf: 210 190 Melk Vleesch Brood (bakkers) Brood (depots, enz.) Kruidenierswaren Groenten, fruit Gebak, suikerwerken Koffie en thee Andere eet- en drinkwaren 161 65 332 201 163 56 82 54 43 23 166 71 32 30 Totaal aantal winkels in eet- en drinkwaren 1446 530 Wat melk, vleesch en brood betreft, komen bovenstaande cijfers vrijwel overeen met het aantal winkels waarin die waren te koop zijn, de andere waren echter worden boven dien vaak als bijartikel verkocht. In de maanden Augustus en September kwamen te Haarlem, een aantal gevallen van paratyphus voor, waarbij bleek, dat de besmetting via een melkverkooper had plaats gehad. Bij hem en bij de aan hem melk leverende veehouders werden maatregelen genomen. Een onderzoek door den Genees kundigen Dienst ingesteld, wees er op, dat de besmetting door 1 of meer aan paratyphus lijdende melkkoeien was veroorzaakt. In het verslagjaar werden de volgende werkzaamheden verricht: Bezocht werden 200 markten, 1317 bakke rijen en 11067 winkels, fabrieken, veehouders enz., dat is in totaal 12584 inspecties. In verband met den export werden 24 keer verscheidene partijen visch gekeurd. Ter onderzoek werden medegenomen 13924 monsters, waaronder 11332 van ver schillende melksoorten. Bovendien werden onderzocht 61 monsters naar aanleiding van een klacht, 96 bijzon dere monsters (welke tegen betaling onder zocht werden) en 37 controle-monsters, zoo dat het totaal aantal monsters 14118 be droeg. Afgekeurd werden na onderzoek ter plaat se of op het laboratorium 333 partijen van verschillende soorten waren. Gegeven werden 1291 waarschuwingen en werden 220 processen-verbaal opgemaakt. CHAUFFEUR EN ALCOHOL. STERKE DRANK EEN VIJAND VAN DE VEILIGHEID. „De Blauwe Vaan", het orgaan van de Ned. vereenlEine tot afschatjing van alcoholhou- dendeTanken, geeft een artikel over „Chauf feur en alcohol". Daaraan ontleenen wij: De alcohol vooral een vijand van den chauffeur. Waarom? Omdat hier twee fijne mechanismen met elkander in contact zijn, waarvan zullen er geen ongelukken gebeuren het eene vol komen beheerscht nloet worden door het andere, en waarvan het laatste die heer schappij verliezen kan door den drank. Daar is allereerst het fijn gebouwde me chanisme van de automobiel. De moderne auto is een sieraad van het menschelijk ver nuft. Eén enkele beweging, een kleine hand greep, en de gansche wagen zwenkt links of rechts, gaat vóór- of achteruit, rijdt snel ler of langzamer, komt in beweging of tot stilstand. Maar fijner dan de fijnst geconstrueerde machine is het stelsel van zintuigen, herse nen en zenuwen van den chauffeur, die daar achter het stuurrad zit. Dit is geen vinding van menschelijk, maar van Goddelijk vernuft. Het oog ziet iets, telegrafeert het aan de hersenen, deze overleggen, wikken en wegen, besluiten en geven bevel aan de handen. En dat alles snel als de bliksem. En de handen omklemmen 't stuur. En 't stuur is de gehoorzame dienaar, en mét het stuur de geheele wagen. Wanneer zal nu alles goed functioneeren? Als de zintuigen alles zuiver waarnemen, als de menschelijke geest volkomen in orde is, als de handen precies doen wat de geest ge biedt, en tenslotte, als er bij dat alles niet het geringste tijdverlies is. Welken invloed heeft nu de alcohol op dat alles? Neen, we bedoelen niet een groote hoeveelheid van dat vocht. Dat iemand, die VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1460 MOEILIJK BESLUIT Twee blokken van hui« na een van die huiselijke debatten of je een parapluie zult meenemen of niet en je niet kunt besluiten of je terug zult gaan en je ongeluk bekennen of je laten natregenen. (Nadruk verboden.) dronken is, niet een auto kan besturen, weet een kind wel. Maar welken invloed heeft hierop een zeer matig gebruik? Allereerst: het oog ziet niet zoo scherp meer. Wetenschappelijke proeven hebben aangetoond, dat het inzonderheid de voor automobilisten zoo belangrijke kleurschakee- ringen zijn, die niet juist meer worden waar genomen. Ten tweede: de werking der hersenen is niet meer volkomen in orde. Het oordeel is niet scherp meer, het besluit wankelend. Wat des te erger is, nu de gegevens der zintuigen niet geheel betrouwbaar zijn. Ten derde: de handen zijn niet meer de volstrekt-gehoorzame opvolgers van het be vel, dat nu ook minder juist en minder krachtvol gegeven werd. En nu speken we nog niet van verlies van verantwoordelij kheidsgevoel, van verminder de zelfcritiek, van spoediger vermoeidheid en slaperigheid. Maar wel willen we nog even wijzen op het belangrijkste feit, dat het langer duurt dan in normale omstandigheden, voordat de wa gen bij een plotseling dreigend ongeval tot stilstand wordt gebracht. 'n Eenvoudig rekensommetje. Men rijdt met een snelheid van 30 K.M. Toch geen reuze-vaart, wel? Maar 30 K.M. per uur, dat beteekent, dat uw wagen per seconde meer dan 8 meter af legt. Plotseling ziet ge Iemand den weg over steken. De afstand is zóó, dat de veiligheid eischt onmiddellijk te stoppen. Een enkele centimeter kan hier beslissen over een men- schenleven. En in één seconde legt ge 800 maal zoo'n centimeter af! Is het nu duidelijk, dat het allergeringste tijdverlies hier een ernstig ongeluk kan te weegbrengen? Misschien een kostbaar leven vernietigd! Misschien iemand voor zijn leven ongelukkig! De alcohol een vijand van den chauffeur, omdat de alcohol een vijand is van de vei ligheid. Het wordt gelukkig meer en meer inge zien. Vele chauffeurs zijn uit zichzelf zoo ver standig om kort vóór en tijdens hun dienst tijd niet te drinken. Verschillende werkge vers eischen, dat hun personeel zich aan dezen regel houdt. In de voorwaarden, door de Overheid gesteld aan autobusdiensten, is deze bepaling niet zelden opgenomen. En toch we zijn nog allerminst waar we wezen moeten. HET STADS ARMEN- EN ZIEKEN. HUIS EN HET KINDERTEHUIS. Bij besluiten van 16 Maart 1927, 12 Octo ber 1927 en 18 April 1928, zijn door den Raad gelden beschikbaar gesteld tot een gezamen lijk bedrag van f 69.590 voor de verbouwing en inrichting van het Stads-Armen- en Ziekenhuis en het Kinder Tehuis. Het is thans gebleken, dat het beschik- baar gestelde bedrag niet toereikend is. De totale kosten hebben bedragen f 144.787.91; daarvan is door het bestuur uit eigen fonds betaald f 64.161.17 en door de gemeente f 69.590, zoodat nog een credlet van f 11.036.74 benoodigd is en wel f 2.342.41 voor het Stads-Armen- en Ziekenhuis en f 8.694.33 voor het Kinder Tehuis. B. en W. stellen den raad voor aan het Burgerlijk Armbestuur het benoodigde be drag alsnog toe te staan. ZAKELIJKE BELASTING, B. en W. stellen voor het primitieve kohier van de zakelijke belasting op het bedrijf, be lastingjaar 1929, vast te stellen. De opbrengst is geraamd op 113.697.65, KINDERVOEDING. B. en W. stellen den raad voor de rekening van de vereeniging „Kindervoeding" (over het tijdvak 3 November 1928 en 26 April 1929) goed te keuren. Het eindcijfer is f 12.585.18. De subsidie was op hoogstens f 1200 gesteld, welk bedrag met 1.93 is over schreden, omdat slechts f 583.25 uit contri buties is ontvangen. BOUWTERREINEN. B. en W. stellen aan den raad voor té verkoopen: 100 M2. aan de Westzijde van den Midden weg aan A. P. Winnubst, die daarop 8 woon huizen wil bouwen. De prijs is f 13 per M2. 150 M2 (tegen f 13 aan den Westzijde van den Middenweg aan N. Vooges, om daarop een woonhuis te bouwen. 484 M2. (tegen f 13) eveneens aan dé Westzijde van den Middenweg aan H. W. Robin, om daarop 4 woonhuizen te bouwen. 84 M2. (tegen f 5) achter 'het perceel Duvenvoordestraat 6, welke grond voor tuin bestemd is. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per ragel Opwekkend en gezond OBERLAH NSTEIN natuurlijk Bronwater 20) Uit het Engelsch van CHARLES GARVICE. - Mijn voet gloeit als vuur, zei ze. Larry knielde naast haar en wilde haar hand pakken maar ze trok haar hand terug. Mijn voet is opgezwollen, zei ze. Ik ben bang dat het een ernstige verstuiking is. Ik ben bang dat ik mijn schoen niet meer kan uitkrijgen en dat ik hem moet stuk snijden. Ik wou dat hij nog uitkon! Ik zal het probeeren om hem uit te krijgen, zei hij, maar ik ben bang dat ik je wel een beetje pijn zal doen. O, dat kan me niet schelen, maar mijn schoen kan ik niet missen, want ik heb geen andere. Hij knoopte den schoen los en trok hem zoo voorzichtig mogelijk uit. Ze hield haar hand voor den mond en kneep har oogen dicht, maar ze gaf geen geluid. Maar hetr lukte. Ja, zei hij, opgezwollen en leelijk ook! Je kunt niet naar huis loopen. O, maar dat moet, riep ze en ze stond op terwijl ze licht op zijn arm steunde, maar met een gebaar van wanhoop ging ze weer zitten. wat moet ik doen? Hoe moet ik naar huis komen? Ik zal je dragen. Ze werd vuurrood. Ik ben zwaarder dan je denkt. Larry lachte en hij beurde haar op alsof ze een klein kind was. Hij liet haar zoo mak kelijk mogelijk in zijn armen liggen en zorgde dat hij haar pijnlijken voet niet aanraakte. In eens dacht hij aan zijn wild en zijn ge weer en keek er naar. Ik kan ze ook nog wel dragen, als jij ze maar kunt oppakken. Maar het kan me niet zooveel schelen. Ik zal ze straks wel gaan halen. Lig je gemakke lijk? Doe ik je geen pijn? Zeg het anders maar, dan zal ik je anders vasthouden. Ze was heel bleek, en haar oogleden be dekten de blauwe oogen alsof ze te zwaar waren. Het duurde even voor ze kon spre ken. Neen, hijgde ze alsof het haar moeite kostte, je doet me geen pijn. Dan is het goed, zei Larry vriendelijk we zijn zóó thuis, het is maar een klein eindje. De wind had een gedeelte van haar blonde haar losgemaakt en het waaide tegen zijn hoofd. Ze bracht de hand naar het hoofd om het te grijpen. Terwijl ze dit deed raakte haar hand zijn wang aan. Een rilling ging door haar heen en ze werd vuurrood, terwijl ze haar hand snel terugtrok. Maar Larry wist niets van de emoties die in haar binnenste stormden. Kijk daar is de hut al, zei hij vriende lijk en kalm over vijf minuten kun je gaan rusten, want rust is wat je noodig hebt en koud water. Koud water en een compres, je vader zal je wel kunnen helpen. Ik her inner me dat ik eens van de rotsen ben ge gledenHij hield plotseling op. Zoo gaat het zeker wel, hè? Zoo, we zijn er al. Maar je moet mij je verder laten dragen, zei hij toen ze de deur bereikt hadden en zij zich uit zijn armen wilde losmaken. Voorzichtig legde hij haar op bed. Ik zal water voor je halen, zei hij. Hij vulde een kan aan de bron bij het huis en kwam ermee terug. Ik zal naar de groeve gaan en je vader direct hierheen sturen. Is er nog iets wat ik voor je doen kan? Neen niets, dank je, zei ze met een zachte stem terwijl ze haar gezicht van hem afwendde. Het spijt me dat ik je zoo'n last bezorgd heb. Larry lachte een harden lach, die haar deed schrikken. Last? O, je bedoelt dat ik je gedragen heb? Nu, vergeleken bij andere dingen die ik gedragen heb, ben je zoo licht als een veer. Ik ben havenarbeider geweest en je kent die balen wel van 200 pond. Ik zal dade lijk je vader sturen. Hij ging heen en ze hoorde hem vlug en lenig de helling afloopen. In haar hart was die mengeling van pijn en vreugde weer die haar overweldigd had toen ze zooeven in zijn armen had gelegen. Met een zwakken kreet bedekte ze haar gezicht met de han den, als een gevangen vogel die worstelt om vrij te komen. Terwijl Larry bezig was als juweelen- delver zijn fortuin te maken, had Philip té lijden onder Marie's koele houding, ofschoon hij zich toch niet geheel ongelukkig voelde. Lady Marie toonde heel duidelijk dat ze zijn gezelschap niet zoo buitengewoon pret tig vond en ze zat het liefst maar alleen te droomen. Sherborne echter voelde zich heelemaal niet op zyn gemak, hij wilde dat zijn cliënt spoedig ging trouwen en Wharton was al even angstig voor een mislukking als zijn collega. Deze waagde het na lange aarzeling om Philip een wenk te geven. Nu al trouwen, zei Philip met- een Kleur. Denkt u dat Lange verlovingen zijn geen gewoonte in uw kringen, antwoordde de aavokaat eer biedig. U zult het mij niet kwalijk nemen, maar mijn plicht als verantwoordelijk advi seur en dan Mr. Wharton Philip brak met een kort gebaar zijn woordenstroom af. Ik dank u, mr, Sherborne, zei hij stijfjes, want het leek hem dat""de rechtsgeleerde, niettegenstaande de zuiverheid van zijn be doelingen, geheiligden grond betrad. Sherborne boog en ging heen en Philip stapte peinzend de kamer op en neer. Hij had nu al maanden gewacht en Marie en hij schenen elkaar niet nader gekomen te zijn. Hij nam zijn hoed en wandelde naar het kasteelMevrouw Merston was in de huiskamer en ze zag aan zijn gezicht dat er iets bijzonders was. Heerlijk weer, hè Philip? Zoek je Marie? Ze is op de rotsen! Dan ga ik wel naar haar toe, zei hij afwezig. Hij zweeg even; toen vervolgde hij, alsof iets hem dwong om te spreken: Ik zou graag willen dat Marie wilde trouwen. Mevrouw Merston keek op, met een vrien delijken glimlach in haar oogen. Dat begrijp ik, Philip, zei ze zacht, jullie hebt nu lang genoeg gewacht. Denkt u dat ze zou willen? vroeg hij zenuwachtig. Waarom niet? klonk het bemoedigend. Waarom zou ze weigeren? Jullie kunt toch best met elkaar opschieten? Zoo, denkt u dat! Er was bijna iets bitters in zijn stem en mevrouw Merston keek hem verbaasd'aan! O, nu begrijp ik je, zei ze vriendelijk. Philip, moet je nu nog ontdekken dat Marie anders is dan andere meisjes? Ze is werkelijk heel anders! Je moet niet verwach ten dat ze overdreven in haar gevoelsuiHngen zal zijn. O, dat doe ik ook niet. Dus u denkt.... Enfin, ik zal het haar vragen. Ja, knikte ze en ik hoop dat je harte- wensch vervuld zal worden, Philip. Ja, het is mijn hartewensch, zei hij toen hij de kamer verliet. Hij vond Marie aan den voet van de rot sen met een boek op haar schoot, waar ze echter niet* in las. Ze keek uit over de zee, maar ze draaide zich met een glimlach om toen ze zijn stap hoorde, den onregel- matigen stap die zoo anders was dan die van andere menschen. Maar in haar oogen blonk geen liefde en haar groet was kalm en rus- stig. Zoo, heb je me gevonden, Philip, zei ze vriendelijk. Ja, zei hij, ik ben op het kasteel ge weest En heb je heelemaal hierheen moeten loopen, dat spijt me. Ik kom dadelijk, het is theetijd. Neen, laten we hier een paar minuten blijven, zei hij, ik wou je graag spreken. Wil je niet gaan zitten? vroeg ze. Kijk eens wat een makkelijk plaatsje ik hier gemaakt hebt en dan kun je ook de zee zien. er is een flinke branding. Ik verlang ernaar om weer eens te varen. In haar oogen kwam een droomerige blik. Hoe lang was het tal geleden dat ze in de boot geweest was. dat ze met Larry was gaan zeilen in de „Marie". Philip bleef staan en hU zag op haar neer met een vragend-weemcoiigen blik. Marie vond die smeckende uitdrukking als van een trouwen hond. soms ondragelijk. Eenige oogenblikken heerschte er stilte. Ik hoop dat Je met me trouwen wilt, Marie. Ik bedoel spoedig, voegde hU er heesch aan toe. Er kwam een blos op haar gezicht, toen werd ze bleek en haar oogen zochten ac zee weer. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 19