RADIO L D. STADSNIEUWS LANGS DE STRAAT FEUILLETON Liefde de Leid-ster cAcosrqz&n ZErErP 7-'AAT>T.EM'S DAGBLAD WOENSDAG 17 JULI 1929 (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden.) De Vrouw van John Rossiter. (Naar het Amerikaansch) tk vind, dat het mooiste plekje van d Vereenigde Staten Palm Beach is en hc meest interessante punt daar Whitney's. Whitney is een restaurant, een spcel-casino en vroeg of laat gaat elke be zoeker van Palm Beach er heen. lederen avond zijn de zalen er stampvo' tot aan den vroegen morgen. Het is er vee: beter dan in Monte Carlo. Op mij maakte het tenminste een grootschen indruk en ik begroette met vreugde de gelegenheid mijn heer Whitney persoonlijk te leeren kennen Wij troffen hem in een klein vertrek aan, dat nauwelijks plaats had voor het groot cylinder-bureau en twee club-fauteuils. Of er een loket in was, weet ik niet, wel, dat het kantoor achter een ijzeren hek was ge legen. Een bediende in livrei leidde ons bin non, nadat mijnheer Whitney zich reeds be reid verklaard had ons te ontvangen. Het was een man met een eigenaardig ge zicht zonder uitdrukking en koud rondzien de oogen juist iemand, zooals ik mij on geveer had voorgesteld. Hij leidt zijn speelclub als een zaak en hij is er trotsch op, dat zij op werkelijk vak kundige wijze is Ingericht. Men zegt, dat hij er twee millioen dollar per jaar mee ver dient, maar ik botwijfel dit even sterk, als de sprookjesachtige salarissen der filmsterren. Hoe het zij, de man was een persoonlijk heid. Hij interesseerde mij, hij beviel mij. Ik wou wat mot hem praten, maar het was moeilijk hem aan het spreken te krijgen. Hij was niet zeer spraakzaam. Ik vroeg hem onder anderen, hoeveel hij ln een seizoen aan valsche cheques en niet te achterhalen debiteuren verloor. Hij meende ongeveer twee honderd duizend dollar, wat hij niet zoo veel scheen te vinden. Terwijl hij daar over sprak, speelde er even een glimlach om zijn mond. „Voor eenige dagen had ik een eigenaar dige wederwaardigheid", zei hij. „Ik zat op een morgen in mijn kantoor, toen mij werd meegedeeld, dat een dame mij wenschte te spreken. „Mevrouw John Rossiter", diende do knecht aan. Ik kende John Rossiter en liet de dame binnen komen. Voor zij een woord had uitgebracht, hegon zij te weenen. Het was geen snikken, maai de tranen liepen langs haar wangen; zij veegde ze voortdurend met haar zakdoek af cn probeerde zich te beheerschen. Ik kan zoo iets niet hebben; gewoonlijk laat het me absoluut koud, doch dit keer ontroerde het me. Ik had medelijden met haar. Haar man had gespeeld, vertelde zij mij. Woensdag, den vorigen dag, had hij dertig duizend dollar verloren. Ik kende John Rossiter sinds vijf of zes jaar. Hij kwam ieder jaar terug en ik kende hem zoo, dat ik hem steeds begroette en eenige woor den met hem sprak, verder niets. Hij was een gedistingeerd man, zeer geliefd in de kringen, waarin hij verkeerde. Hoewel ik hem jaar na jaar zag, had ik 'geen vermoeden hoe hoog hij speelde, of hij won of verloor. Hij had een loopende reke ning bij mij, dfe hij iedere maand trouw betaalde. Mevrouw Rossiter vertelde mij, dat het leed van haar leven de speelwoede van haar man was. Zij had hem gesmeekt niet meer te spelen. Telkens weer had hij het haar be loofd. maar ook telkens weer had hij zijn belofte verbroken en was hij opnieuw voorde verzoeking bezweken. De dertig duizend dol lar, die hij den vorigen avond verloren had, richtten liem cn zijn vrouw ten gronde. Het beteekende voor haar (ik heb vergeten, wat zij mij eigenlijk allemaal vertelde), dat zij liaar huis verkoopen moest, dat zij nu geld moest leenen op een verzekeringspolis en haar twee jongste dochtertjes van school moest nemen. Misschien zou zij zelf wel in betrekking moeten gaan. Het was een lange geschiedenis; hoewel ik mij niet alles precies herinner, moet ik be- !k men, dat ik medelijden met haar had. Ik j loof, dat het van school nemen van de .1: 'ideren mij het meest ontroerde ik weet '2>L' niet waarom. Hoe het zij, ik vertelde ■ba ar, dat het voor mij geen prettige ge- c jchte was, dat iemand hier naar toe kwam om zich te ruïneeren. Sentimentaliteit, als u 1 i zoo wilt noemen, maar tevens komt hei ©ak de zaak ten goede. Het is voor een in- s clüng als deze hier niet gunstig als zij den raam krijgt, dat menschen zich hier ten ;g onde richten. i Het einde was, dat ik beloofde het geld [toug te geven, dat haar man verloren had, 'naar onder één voorwaarde: Rossiter zou r ijn etablissement niet meer mogen betre- jc n. Zoo iets kan ik niet uitstaan. Als hij ,g en geld heeft, moet hij niet spelen. Zij be ll ofde het mij met tranen in de oogen; ik jg.f haar de chèque en was zeer verlegen, 't n zij mijn beide handen kuste en God b ;i, mij te beloonen. I Ik dacht niet meer aan het geval tot den K igenden middag, waar het mij opnieuw in I rerinnering werd gebracht. Mijn directeur k yam bij mij en deelde mij mee, dat John Rossiter er weer was en reeds aan de rou lettetafel had plaats genomen. Gewoonlijk b kommer ik mij er niet om, wat in de c oelzalen gebeurt, doch dit keer ergerde ik r.ij en woedend ging ik er heen. Ik stapte dadelijk op Rossiter af en zei: ik u een oogenblik spreken?" „Ik wil weten, wat dat bcteekent". Giste- ir nmiddag was uw vrouw bij mij en vertol- mij van uw zorgen en uw verlies van dirtig duizend dollar; ik gaf haar het geld jt rug, dat u verloren had, onder voorwaar ts, dat u den drempel hier niet meer zou c erschrijden. Hoe verklaart u dus uw aan- y. :zigheid?" Dat moet een vergissing zijn, mijnheer 'V/hitney, want.ik ben nooit getrouwd £;weest!" INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. N.V. KELLER EN MACDONALD N. S. F. PHILIPS -<4 „JACOB VAN LENNEP". HET TUINFEEST. Na een uitstel van 14 dagen zal thans a.s. Donderdag 18 Juli het tuinfeest op „Kraantje Dek" van de Kon. Erk. Tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" plaats hebben. Als de voorteekenen niet bedriegen, zal dit jaar, gezien den barometerstand van de laat ste dagen, sprake kunnen zijn van een „echt" zomerfeest. Bestuur en propagand,a-commissie hebben zich beijverd hiervan iets heel bijzonders te maken. Noemen wij slechts als. eenige pro gramma-punten: optreden van-het Zand- voortsche Harmonica Trio, grooten fakkel po- tocht, en „Bestorming van den Blinkert". Ook het orkest-Scholten zal zijn medewer king verleenen. BOTERMARKT—BARREVOETESTR.AAT- VEREENIGING. Maandagavond vergaderde bovengenoemde vereen iging in het gebouw van den Haarlem- schen Kegelbond, onder leiding van haren voorzitter, den heer Jac. van Maris. De vergadering was goed bezocht. Onder de ingekomen stukken was een: antwoord van den directeur der Gemeente reiniging, waarin deze zijn medewerking toê- zegde voor een betere remising der Boter markt nadat er markt gehouden is. Van den directeur van het Electriciteitsbedrijf was. het antwoord gekomen dat een betere verücii ting van de Botermarkt zal samengaan met asphalteering, die misschien in 1930 tot stand zal komen. De verslagen van den secretaris, den heer A. Mulder en den penningmeester, den heer J. Brakel, werden goedgekeurd. GEEN BRIEVENBUSSEN AAN DE TRAMS. Naar aanleiding van een schrijven der Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor. Haarlem en omstreken, heeft de fungeerende! inspecteur der Posterijen Telegrafie en Tele-.' fonie te Haarlem medegedeeld, dat voors-' hands niet zal worden overgegaan tot een ver plaatsing van de expeditie van stukken van het hoofdpostkantoor naar het station al hier. Hieruit vloeit voort, zoo wordt verder gezegd, dat aanbrenging van brievenbussen aan de trams, hetgeen daarmede in verband staat, vooralsnog achterwege zal blijven. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. RECORD VAN KORTHEID. Na in langen tijd niet bijeen te zijn ge weest, hield de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken. Dins dagavond weder eens een vergadering, die slecht bezocht was. De vergadering stond onder voorzitterschap van den heer E. H. Krelage. Vóórdat met de gewone werkzaamheden werd begonnen memoreerde de Voorzit- t e r, dat sinds de Kamer voor den laatsten keer bijeenkwam, het oudste lid, de heer C. ten Boom, onder veel blijken van belangstel ling zijn 70sten verjaardag heeft herdacht. De voorzitter stipte aan, dat de heer Ten Boom nog met jeugdig vuur is bezield en drukte den wensch uit, dat hij nog lang in het midden der Kamer mocht verkeeren. De leden onderstreepten deze woorden met tee kenen van instemming. Onderscheidene ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangenomen. Onder de Mededeelingen. was de volgende: In de vergadering der Kamer van 7 Mei 1929 werd op voorstel van den heer Van Liemt besloten, dat de Kamer zich nader zou verstaan met het gemeentebestuur van Haarlem, betreffende het schrijven van het Hoogheemraadschap Leiden, waarbij dit me dedeelt de Kolksluis te Spaarndam voorloo- pig buitert gebruik te stellen, terwijl bij de schutting van kleine vaartuigen door de groote sluis geen lager tarief berekend zal worden, gelijk aan het tarief, hetwelk deze schepen betaald zouden hebben, indien zij van de Kollcsluis gebruik hadden kunnen maken. De onderhandelingen met het gemeente bestuur hebben tot de overtuiging geleid, dat een verdere emotie als nutteloos be schouwd moet worden. Verder werd nog medegedeeld, dat. na een verzoek van een der ingeschrevenen in het Handelsregister met de directie der Neder- landsche Spoorwegen te Utrecht een bespre king is gehouden, betreffende een bespoedi ging van de reparatie van de electrische kraan op het goederenemplacement te Haar lem. Deze bespreking heeft er toegeleid, dat reeds op 26 Juni de kraan weder in gebruik genomen kon worden. De Kamer hechtte goedkeuring aan het verleende subsidie aan de vereeniging „Voor uit" te Hoofddorp voor het concours hip- pique. Verder hadden plaats eenige benoe mingen bij het personeel der Kamer. Conceptbrieven. Vervolgens werden goedgekeurd concept brieven van het Bureau der Kamer aan den minister van Arbeid terzake van het verschij nen der j aai*verslagen der Kamers van Koop handel; aan den directeur-generaal der Pos terijen Telegrafie en Telefonie in zake a de geldigheid der nachttarieven bij telefonee- ren en b terzake van verrekening van kosten van telegrammen in rekening-courant, naar aanleiding van een brief der IJmuider Visch- handelvereeniging. De heer Bu c k m a n n bracht bij het laat ste schrijven hulde aan het Bureau der Ka mer, dat zoo spoedig aan het verzoek der Vischhandelvereeniging is voldaan. Na de rondvraag, waarbij geen der leden iets had op te merken, werd de openbare vergadering, die binnen een kwartier was af- geloopen, gesloten en ging de Kamer over in een zitting met gesloten deuren. „KLEIN ARTIS". Het tentoonstelllngsschip „Klein-Artis" is in Haarlem aangekomen en heeft ligplaats gekozen in het Spaarne bij de R.K. Kerk. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. /^erug te ontvangen bij: B. Tris, Vooruit- straat 57, armband; C.Dekker, Rolland - -a.at 21, wieldop van auto; J. Gonlooze, M. Alphenstraat 17, beursje; A. Arma, Lui- t-nsteeg 23, broche; J. v. d. Pol, Vooruit- g .ngstraat 103 rd, hond; C. Krijger, Hofdijk- s raat 10, hond; Kennel Fauna, Parklaan 1.9, gevonden door: Spruijt, v. Oosten de I .-uijnstraat 151 hond; van Beek, V. 't Hof- s raat 74, kat; F. Blom, Gen. de la Reijstr. I 2 kat; N. Elzing, Oranjestraat 184, colbert- I as; J. C. Koele, Binnenpad 3, Spaarndam, pakje met kleeren; Kantoor Gem. Gasfa- t -iek, portefeuille; Kruger, Anthoniestraat V rozenkrans; D. Bijker, Statenbolwerk 10, bel.merk; Helder, Cederstraat 20, idem; Provoost, Hr isingel 3rd, idem; P. j .nsen, Kruisto.. yraat 3 E, idem; G. Mal- hirbe, Zuid Polderstraat 93, sleutel; J. van I impen, Groendaalsteeg 9, stof; P. van Erp, F egulierstraat 31, taschje met inh.; E. E.uins, M. v. Heemskerkstraat 38, idem; v. o. Wal, Heerenweg 776, zwemkaart; Politie bureau, Smedestraat, hondenpenning; idem, idem, zilv. insigne. Het Verschijnsel. Wat was er toch? Waarom bleven al die menschen in eens als vastgenageld op de Kruisbrug staan? En waarom staarden ze allen naar één en het zelfde punt? Waarom lachten alle mannen met een ondeugende tinteling in hun oogen, alle mannen van jong tot en met oud? En waarom blonk er verontwaardiging in de oogen van eenige vrouwen en verguizende spot in die van vele anderen? Wat was de reden dat alle voorbijgangers die langs de Nieuwe Gracht (Zuidzijde) naai de Kruisstraat liepen op een zeker punt om keken en bleven staan? Waarom stapten vele wielrijders af, als zij bij genoem,d punt gekomen waren, om daarna mee te doen aan de algemeene „staring" en waarom keken de fietsers, die doorreden toch nog zoo lang mogelijk om, op gevaar af van hun nekspie ren te verrekken? Hoe kwam het dat zelfs menschen aan de overzijde van de Nieuwe Gracht bleven staan en staarden? Was er iets in de lucht? Neen. Was er dan iets bijzonder in het water? Evenmin. Maar tusschen deze twee elementen in op de aarde, als ik het zoo eens zeggen mag, daar was wél iets bijzonders. Daar was het Verschijnsel. Het had taartjes gekocht, want het droeg een banketbakkersdoos-van-papier in de rechterhand, zooals ieder gewoon mensch zoo'n doos draagt. Het stond verder eenigs- zins verscholen achter een boom op de Nieuwe Gracht en keek scherp en aandach tig in de richting van de Kruisstraat, als ver wachtte het iemand. Het Verschijnsel was, zoo oppervlakkig ge oordeeld, een meisje, althans een jonge vrouw. Zij droeg een breede groene band om de gebobde haren en verder dekte haar een zonder eenigen twijfel vrouwelijk kleeding- stuk, dat de armen bloot liet, maar waar van ik mij wel wachten zal den naam te noemen, omdat een man zich altijd vergist bij het noemen van namen, de vrouwelijke kleeding betreffende. Maar wat dit meisje, of deze vrouw, in de oogen van al die hoogelijk verbaasde toe schouwers tot een Verschijnsel stempelde, dat was het feit, het onloochenbare feit. dat zij inplaats van een rok een broek droeg.Geen tusschending, begrijpt u wèl, geen harem- broek of geen ander geraffineerd kleeding- stuk, uitgedacht door het brein van een ver nuftig kleedingkunstenaar, dat op een broek 1 ij k t maar geen broek i s. Neen. Een gewone eerlijke broek. Een korte pofbroek. Juist toen het gestaar der menigte min of meer benauwend begon te worden, naderde uit de Kruisstraat een meisje in doodgewone huis-, tuin- of keukenkleeding en voegde zich bij het Verschijnsel. Beiden vervolgden toen haar weg langs de Nieuwe Gracht in de richting Jansstraat, na tuurlijk door de schaarsche voorbii gangers en wielrijders met open mond, uit groote oogen, nagekeken. Was dit een weddingschap? Wordt dit mode? ik weet het niet. Maar wel weet ik dat dit kleedingstuk op vallend decent was J. C. E. EXAMENS TOONKUNST. Bij de te 's-Gravenhage gehouden examens van de Kon. Nederlandsche Toonkunstenaars- vereeniging, slaagde mejuffrouw Gretha Gel dorp voor het diploma piano-onderwijs, leer linge van de muziekschool van de Maatschap PÜ tot bevordering van Toonkunst afdeeling Haarlem. FAILLISSEMENTEN. Door de arrondissements-rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uitgesproken op Dinsdag 16 Juli 1929. 1. L. Arp, koopman in bouwmaterialen, wonende te Velsen, Stationsweg 89. Curator Mr. P. Tideman, wonende te Haarlem. 2. de N.V. Bouw- en Handelmaatschappij „Sonja", gevestigd te IJmuiden, gem. Velsen, Wijk en Zeeweg 139. Curator Mr. F. Kraak man, wonende te Amsterdam. 3. J. Blancke, brood- en banketbakker, wonende te IJmuiden, gem. Velsen a. d. Steinstraat. Curator Mr. H. H. Riepma, wo nende te Lisse, Heerenweg 151. Curator Mr. H. H. Riepma, wonende te Edam. 4. G. Lasearis, winkelier fn huishoudelijke artikelen, wonende te Lisse, Heerenweg 151. Curator Mr. F. J. Gerritsen, wonende te Haarlem. 5. A. van der Vlerk, kruidenier, wonende te Velsen-Noord. Curator Mr. H. H. Riepma, wonende te Edam. Rechter-commissaris Mr. A. L. M. van Berckel. 23) Uit het Engelsch CHARLES G.AR VICE. Het eenige wat ze kon doen was naar Lon den gaan en hem van daaruit schrijven. Maar was het wel een goed idee, Londen? Daar zou ze haar vrienden ontmoeten en ge kweld te worden door allerlei vragen en een sahandaal veroorzaken. Neen, neen, niet naar Londen. Plotseling dacht ze aan het eenzame huis in de mooie vallei in Normandlë: Roulemaire. Dat was van haar en bleef van haar, onder alle om standigheden. Daar zou ze heengaan! Ze begon zich direct te kleeden en zocht een eenvoudig reiscostuum uit. Maar ze kon toch niot alleen gaan. Zou ze haar kamenier meenemen? Meadows was haar ten zeerste toegedaan en tc vertrouwen. Terwijl haar geest zich met deze vraag bezig hield, werd er ulotseling aan de deur geklopt. De kame nier kwam binnen, in een ochtendjapon ge huld. —Neemt u me niet kwalijk, my lady, zei het meisje, maar ik hoorde beweging op uw kamer. O. ik ben het Meadows, zei Marie zoo kalm als haar mogelijk was. Ik ga onver wacht op reis en ik dacht er juist over na of ik jou zou meenemen. O. Mylady, zei het meisje verschrikt. Ze keck Marie angstig aan, want deze was heel bleek en er waren kringen onder haar oogen. Is er iets bijzonders gebeurd, Mylady, als ik vragen mag? Ja, er is iets bijzonders, Meadows, zei Marie rustig. Ik ga weg van het kasteel en ik wil niet dat iemand er iets van merkt. Ik ga naar Roulemaire. Zou je wel met me mee willen? O ja, mylady, graag antwoordde Meadows. Ik zou het vreeselijk vinden als u me hier achter liet. Ik ben al zoo lang bij u en ik ben nog nooit langer dan een paar dagen van u weggeweest. Goed dan ,zei Lady Marie, pak maar een jaar-kleine koffers. We hebben niet veel noodig, want op Roulemaire zijn kleeren in overvloed. We moeten den eersten trein ne men. We loopen naar het station. Het meisje dacht even na. Neen mylady, u moet niet zoo ver loo pen. Ik zal de pony wel even zadelen; die kunnen we wel aan het station laten staan. Dat is een goed idee van je, Meadows. Maak maar gauw voort; we hebben niet zooveel tijd. Het meisje pakte Lady Marie's koffers en liep toen zacht naar beneden, naar den stal. Het was nog heel vroeg en het stalper soneel sliep nog heel rustig in de kamers achter de stallen. Meadows tuigde de pony op en leidde het dier zacht en voorzichtig door een klein poortje naar buiten, maakte het daar aan een ring vast en ging weer terug naar het kasteel. Lady Marle zat aan haar schrijftafel, met een blad papier voor zich. het hoofd in de hand gesteund. Wat moest ze Philip schrij ven? Hoe moest ze hem het bericht van de vlucht meedeelen? De pony is klaar, Mylady, zei Meadows, die warm was van opwinding, want hoewel ze de reden van dit plotselinge vertrek, zoo kort voor de bruiloft, niet kende, had ze toch allang gemerkt, dat haar meesters zenuw achtig was en zich niet gelukkig gevoelde. Het was niet den eersten keer dat ze Lady Marie onrustig in den vroegen morgen in haar kamer had hooren heen en weer loopen. Een oogenblikje, zei lady Mary, toen nam ze radeloos de pen en schreef: Beste Philip, Ik kan nog niet met je trouwen en mis schien wel nimmer. Ik schaam me te veel om je dit zelf te zeggen. Ik ga voor een poosje weg. Volg - me alsjeblieft niet. Ik vraag je niet me te vergeven, want ik weet zoo zeker dat je dat toch doet. evenals ik heel zeker weet dat ik het niet verdien. Ik verdien ook niet dat je ooit weer aan mij denkt. MARIE. Aan mevrouw Merston schreef ze: Lieve mevrouw Merston, De brief, dien ik Philip geschreven heb, zal u aJles wel duidelijk maken. U bent een vrouw en u zult alles begrijpen en u zult van me blijven houden. Tracht het te dra gen. Ik ben half waanzinnig van schaamte en berouw, maar ik móet weg, ik kan een voudig niet blijven. MARIE. Ik ben klaar, zei ze. terwijl ze de brie ven dichtmaakte en ze naast elkaar op de schrijftafel legde. Ze bereikte ongezien de pony: toen gingen zij en het meisje op weg. Gedurende den langen tocht spraken ze geen woord, maar zoo nu en dan wierp Meadows een blik vol sympathie op het bleeke gezicht van Lady Marie. Aan het station deed alleen nog maar de nachtportier dienst en hij was zoo vervuld van eerbied voor de meesteres van de „Raven" dat hij vergat er iets vreemds ln te zien dat zij zoo vroeg op reis ging met alleen de kamenier bij zich en zoo weinig Hij bracht hen naar een eerste klas coupé en toen de trein zich in beweging had gezet, gaf Meadows haar een reisdeken en smeekte haar toch wat te gaan slapen. Het is een lange reis, mylady, zei ze en om het meisje een plezier te doen leunde Lady Marie achterover en sloot de oogen. Mevrouw Merston werd dien morgen met hoofdpijn wakker en nadat ze een kop thee had gedronken, viel ze weer in slaap en kwam pas laat beneden. Marie was blijkbaar niet thuis, maar mevrouw Merston dacht dat ze, zooals ze dikwijls deed, was gaan wandelen en vroeg niet naar haar, vóór dat de bel voor de lunch luidde. Ik heb Lady Marle niet gezien, zei de butler. Zal ik Iemand sturen om haar te zoeken? Neen, dat is niet noodig, antwoordde mevrouw Merston ze zal wel dadelijk komen, denk ik. Maar er verliep eenigen tijd en zij kwam nog niet en er waren een paar belangrijke dingen in verband met de bruiloft waarover mevrouw Merston Marie wilde spreken. Ze had nog steeds hoofdpijn en liep lang zaam de trap op naar Marie's kamer! Dade lijk zag ze de brieven en schrok hevig. Philip, die juist de hall inkwam, hoorde een lichten kreet van haar en keek een beetje verontrust naar boven. ALCOHOLBESTRIJDING BIJ HET SNEL VERKEER. Diploma voor geheel-onthouders. Men schrijft ons: De Vereeniging voor Alcoholbestrijding bij het Snelverkeer (V.A.S.) hield dezer dagen onder leiding van haar voorzitter Ir. F. A. Brandt, te Utrecht een algemeene vergade ring, waar besloten werd tot het aanbren gen van een kleine wijziging in de statuten, welke in de practijk wenschelijk gebleken was. In verband met het feit, dat ook een ma tig gebruik van alcohol een nadeeligen in vloed op de werking van zintuigen, herse nen en zenuwen uitoefenen kan, en heel wat verkeers-ongelukken daardoor mede veroor zaakt worden, werd besloten binnenkort de gelegenheid te openen voor bestuurders van motorrijtuigen, om zich telkens voor den tijd van een jaar als geheel onthouder bij het Bureau van de V.A.S. te doen inschrijven. Als bewijs voor die inschrijving ontvangen zij dan een diploma. Ieder, die gebruik wil ma ken van een huurauto b.v., kan naar dat di ploma navraag doen, terwijl zij, die een chauffeur in dienst willen nemen, aan het Bureau kunnen informeeren, of de sollicitant daar staat ingeschreven. Voor de noodige controle is een zoo goed mogelijk systeem bedacht. Waarschijnlijk zal dit stelsel 1 Januari 1930 in werking treden. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij het Bu reau van de V.A.S., Middenhoefstraat 2 b, Rotterdam. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Door de vereenïging Weldadigheid naar Vermogen werd in Juni uitgegeven: Aan brood en brandstoffen f 38.50; aan geld (af- deelingen) f 1114. aan nieuwe armen f 130, aan losse giften f 52, aan schoolgeld f 34.95. Totaal f 1369.45. DE CONCERTEN IN DE BUITENWIJKEN. Programma van het buitenwijkconcert opi het Oranjeplein te geven door het Spaarn- damsch Fanfarecorps „Crescendo", dir. F. Dekker, op Donderdag 18 Juli. 1. Victorie (Marsch), v. W. F. Sprfnk Sr. Opgedragen aan den heer A. L. Haze- broek, gep. luit.-kapelmeester der Kon. Marine. 2. Le Retour du Pays. Mendelssohn. 3. Le jour de Soleil, Kling. 4. Patrie et Liberti, E. Rubin. 5. Aria aus Rrnaldo, Handel. 6. Les Saltimbanques, L. Ganne. 7. Suite, Popy. 8. Finale. I.IUZIEK-UITVOERING. Vrijdagavond geeft de muziekvereeniging „Excelsior" een concert in den tuin van het Stads Armen en Ziekenhuis. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. psr regel. METrl&TAMK&R NEEM ZOO'N HEER LIJK STUK ZEEP MEDE ALS U OP REIS GAAT OP GOEDE ZEEP5TAAT: 51 Ze kwam weer beneden met een bleek ge zicht en angstige oogen, maar ze zei geen woord. Ze pakte Philip bij den arm en trok hem in de bibliotheek en sloot de deur voor ze hem den brief gaf. Hij opende dezen en begon te lezen. Geen geluid kwam over zijn lippen, maar er was doodsangst op zijn ge laat en een starre blik in zijn oogen. O Philip, arme Philip, zei ze zacht. Stil, zei hij terwijl hij het zweet van zijn voorhoofd veegde, stil. Niemand mag het weten, niemand mag het hooren. Ik vind het schandelijk van haar, zei mevrouw Merston. Neen, zei hij ernstig, ik.... ik be grijp het! De hemel sta me bij! Wat moeten we nu doen? Wat ga jij doen? O Philip, ik vind het zoo vreeselijk voor je! Zegt u maar niets meer. Ik kan het nu niet verdragen. Hij zonk op een stoel met het hoofd in de handen, toen stond hij op en keek rond met den wezenloozen blik van iemand die plotse ling blind is geworden Geeft u me even den gids voor de bootdiensten naar het vasteland, zei hij. Mevrouw Merston zooht en gaf hem wat hij vroeg. Denk je dat ze weg is? Waarheen? Naar Roulemaire, zei hij dof, terwijl hij met trillende handen de bladen omsloeg. Ik ben ervan overtuigd. Wil je haar nareizen? Ja. zei hij op een toon alsof hij in een droom sprak. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6