UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING Op Reis PUROL SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 17 JULI 1929 VELSEN De gevaarlijke Driehuizerkerk weg. Weer een ernstig verschil van meening tusschen den heer Vermeulen en Wethouder Dun nebier. De zitting tien minu ten wegens de warmte geschorst. Aangenomen het voorstel van B. en W. betreffende den bouw van een pompstation en het leggen van rioleeringen in den Doodweg en den Driehuizerkerk- w eg. Openbare vergadering van den gemeente raad van Velsen op Dinsdag 16 Juli, des avonds zeven uur. Voorzitter: de heer R. G. Rij kens, burge meester. Afwezig is de heer Baarda. Bigekomen stukken. Mej. N. de Waal, onderwijzeres aan school D 1 te IJmuiden, verzoekt als zoodanig eervol ontslag met ingang van 1 October 1929. B. en W. stellen voor, het gevraagde ont slag eervol te verleenen met ingang van den door hen te bepalen datum. Aldus besloten. Uit te keeren bedrag aan de gemeente. Ingekomen is een brief van Ged. Staten, waarbij wordt medegedeeld, dat het naar aanleiding van artikel 1 der wet van 24 Mei 1927 (Staatsbl. no. 156) aan de gemeente uit te keeren bedrag is vastgesteld op 57.367.97 1/2. B. en W. stellen voor, geen beroep in te 6tellen. Wordt goedgekeurd. De Driehuizerkcrkweg. De heer S. Baarda en andere inwoners van Velsen, verzoeken stappen te doen om te bevox-deren, dat het berijden van den Driehuizerkerkweg door motorrijtuigen en andere rij- en voertuigen in de richting Vel- sen-Driehuis wedei-om zoo spoediig mogelijk wordt verboden. B. en W. deelen mede, dat de desbetreffen de besluiten nog niet zijn ingetrokken. In dien de raad meent, dat het verkeer in één richting voor het gedeelte van den Driehui zerkerkweg tusschen den Rijksstraatweg en de verLoren van Themaatlaan dient te wor den bestendigd, zoolang de Rijksstraatweg VelsenSantpoort voor het doorgaand ver keer is afgesloten, zijn B. en W. bereid het hiei-voor noodige te verrichten. De heer Visser stelt voor, het één-rich- tingverkeer te handhaven. Wethouder Tusenius vindt dezen weg heel gevaarlijk, ook al is er een één-richting- verkeer. Het beste is, den weg geheel voor het verkeer af te sluiten, behalve voor fietsers. Of de weg moet voor het verkeer geschikt ge maakt worden. De Voorzitter antwoordt, dat deze kwestie binnenkort onder de oogen zal wor den gezien. Het voorstel-V i s s e r wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen. Huis- en straatvuil. Naar aanleiding van de opmerkingen, ge maakt door den heer Vermeulen in de ver gadering van 28 Mei jl. betreffende het aan tal kubieke meters huis- en straatvuil in 1928, was door B. en W. een rapport met bijlagen ingediend. De heer Vermeulen houdt een uitvoe rige rede, waarbij hij opmerkt, dat de door den directeur van den Reinigingsdienst ge noemde cijfers misleidend zijn. Hij verklaart zich over het rapport zeer teleurgesteld. Ook komt hij er tegen op, dat de directeur zich verantwoordt tegenover den Raad. Volgens spreker is de directeur verantwoording schul dig aan B. en W. en dit laatste college aan den Raad. De Voorzitter komt op tegen de woor den van den heer Vermeulen. Deze kan we ten, dat spreker zich nooit achter een amb tenaar verschuilt en hij is er van overtuigd, dat ook de wethouders dit niet doen. Spre ker merkt op, dat de heer Vermeulen met die beweringen den raad noodeloos ophoudt. Wethouder Dunnebier antwooidt den heer Vermeulen eveneens uitvoerig. Hij her innert er aan, dat de heer Vermeulen een paar raadsvergaderingen geleden zelf den directeur op een ongepaste manier in het debat heeft gebracht. Spreker heeft den heer Vermeulen toen op het ongepaste daarvan gewezen. Overigens heeft spreker geen aan leiding, aan de juistheid van de cijfers van den directeur te twijfelen, die vertrouwt hij ten volle. Spreker brengt hem juist een woord van lof voor het uitbrengen van dit rapport. De heer De Nobel verklaart zich ook niet over den inhoud vaxi het rapport tevre den. De heer Sluiters meent, dat de heele zaak een storm in een glas water is. De Voorzitter is het daarmede eens. Nadat de heer Ver me uien nog voor den derden keer hierover het wooi-d gevoerd heeft, shiit de Voorzitter de discussie. Hamerstukken. De volgende agendapunten worden zonder hoofdelijke stemming aangenomen: Verleenen van machtiging tot verkoop voor afbraak van de opstallen der woningen Driehuizerkerkweg nos. 13 en 12 en Stations weg no. 55 te Velsen. Uitlïchting van een perceel grond uit het Grondbedrijf. Aanvulling van den staat, bedoeld in arti kel 1 der verordening tot regeling der loonen van de gemeentewerklieden. Verkoop van grond. Pensioengrondslag. Vastgesteld wordt het conceptbesluit inzake den pensioengrondslag. Hinderlijk muziek maken. De heeren W. F. V i s s e r es. hadden in de vergadering van 18 Juni voorgesteld, uit ar tikel 15 der Algemeene Politieverordening te schrappen de woordei? „voor anderen hinder lijk of". Over dit voorstel staakten in die verga dering de stemmen. Door B. en W. is artikel 110a thans als volgt geredigeerd: ..Met boete van ten hoogste tien gulden of hechtenis van ten hoogste drie dagen wordt gestraft ieder, die in de buitenlucht, of bin nenshuis met geopende ramen en (of) deu ren, door middel van een toestel, bestemd om muziek en de menschelijke stem hoorbaar te maken of door middel van een muziekinstru ment, een voor de omgeving hinderlijk geluid maakt of doet maken". Het voorstel van de heeren Visser c.s. wordt na her,stemming aangenomen met 18 tegen 6 stemmen. De raad vereenigt zich ook met de redactie van art. 110a van B. en W. Het voorstel tot overneming van grond voor verbreeding van de Kalverstraat en voor aanleg van een geprojecteerde straat te IJmuiden wordt aangenomen met 17 tegen 7 stemmen. Een uitvoerige discussie ontstaat over het agenda-punt: Wijziging der verordening tot vaststelling van de lijst van wegen, als be doeld in art. 4, alinea 1, der Bouw- en Wo- ningverordening. De heer Homburg stelt tenslotte aan houding voor. Dit wordt verworpen met 19 tegen 5 stem men. De heer Vermeulen stelt voor, om vier wegen daarvan uit te sluiten. Alleen zijn voorstel, om een gedeelte van den Brederoodscheweg uit te sluiten, wordt aangenomen. Het voorst-el van B. en W. wordt met 17 tegen 6 stemmen aangenomen. Schorsing der vergadering. Te kwart voor tien schorst de Voorzitter de vergadering, om aan de leden gelegenheid te gevexi, even de warme raadszaal te verlaten. Te tien uur wordt de vergadering her opend. Na het aannemen van twee agendapunten stelt de Voorzitter eerst aan de orde de Rondvraag. De heer Homburg bepleit het nemen van maatregelen tegen de onveiligheid bij de brug bij de Vischhal, waar al een paar kin- dei-en een ongeluk hebben gekregen. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. zich met het Rijk in vei-binding zullen stel len. De heer Bosman vraagt of de gemeente verantwoordelijk is voor het ongeluk bij de kerk te Driehuis, waar het kruis van den to ren is gevallen. De Voorzitter antwooi-dt, dat dit een zaak van de Arbeidsinspectie is. Hij zal de zaak echter laten onderzoeken. Wethouder Dunnebier merkt op, dat de gemeente hier vrij uitgaat. De directie van het werk is verantwoordelijk. De heer Maas klaagt over de herrie bij de openbare muziekuitvoeringen. Men kan niet rustig luisteren. De Voorzitter antwoordt, dat hij er reeds met den commissaris van politie over gesproken heeft. De Voorzitter vraagt nu (te half elf) de meening van den raad, of de twee laatste punten van de agenda nog afgehandeld moe ten woi-den. Wethouder Dunnebier stelt er prijs op, dat in ieder geval punt 10 nog behandeld wordt. De raad verklaart zich hiermede accoord. De heeren Roelse, De Vries, Lan ge n d ij k en Schaar verlaten de vergade ring. Bouw van een pomp station. Aan de orde komt dus het bekende voor stel van B. en W. om aan hen het noodige crediet toe te staan voor het leggen van een rïoleering in den Doodweg en den Driehui- zerkei'kweg, voor den bouw van een pomp station en voor het leggen van een perslei ding van den Doodweg tot den Stationsweg te Velsen, aankoop van grond voor den bouw van een pompstation en afkoop van de huur rechten op dieix grond. Na eenige bedenkingen van de heeren Vermeulen, Ten Broeke, Visser en Sluiters, die door wethouder Dunne bier worden beantwoord, wox-dt het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Sluiters wil geacht worden te hebben tegen gestemd. Tenslotte wordt nog aangenomen het voor stel van B. en W., om aan hen machtiging te verleenen voor verbetering vari riolen in Vel sen en daarvoor het noodige crediet toe te staan. De vergadering wordt te elf uur gesloten. HAARLEMMERMEER BOERDERIJ AFGEBRAND. Maandagnacht omstreeks half twee ont stond brand in de boerderij, bewooixd door den heer J. Biemond aan den Cruquiusdijk alhier. De vrouw, die den brand ontdekte, wekte haar man, zoodat beiden zich nog in tijds in veiligheid konden brengen. De brandweer van Hoofddorp arriveerde spoedig met de autospuit ter plaatse, doch aan redden viel niet meer te denken. De boerderij met aangrenzende schuur, brandden tot den grond toe af. Ook de inboedel, alsmede de opbrengst van den hooioogst (ongeveer 14 wagenvrachten) gingen geheel verloren. De oorzaak is onbekend; verzekex-ing dekt de schade. ONGELUK. Terwijl de arbeider C. te Hoofddox-p het touw van een in een boom gewaaiden vlieger met een groot hakmes wilde lossnijden en daarbij zijn hand nogal ver moest uitstrek ken, had hij het ongeluk te struikelen, waar door het mes viel en mej. M. die in de na bijheid stond, zoodanig werd getroffen, dat een oor gedeeltelijk werd afgesneden en een ernstige wond in den hals werd veroorzaakt. Onder hevig bloedverlies werd ze onder be handeling gesteld van een dokter, die juist in een nabijgelegen woniixg vertoefde. Wan neer deze geneeskundige hulp een paar minu ten later ingeroepen was, zou het ongeluk ongetwijfeld zeer ernstige gevolgen gehad hebben. HILLEGOM MULO-EXAMEN. Van de R.-K. Mulo School alhier (hoofd de heer P. J. Litjens) zijn alle leerlingen voor het eindexamen geslaagd. BOUWEN. Aan den aannemer E. Schuit alhier is op gedragen het bouwen van 2 burgerwoonhui zen aan de Van Meerbeekstraat voor reke ning van den heer C. de Vreugd alhier. DIRECTEUR. Tot directeur van het R.-K. Zangkoor der St. Martinuskerk is benoemd de heer J. Re- deker. onderwijzer der St. Joannes-jongens- school alhier. BEVERWIJK GEMEENTERAAD. Er is weer een openbare vergadering van den x'aad der gemeente Beverwijk uitgeschre ven op Donderdag, den 18en Juli 1929, des namiddags ten 7 14 ure. B. en W. schrijven daai'over aan den raad: „Aangezien in de op 15 Juli 1.1. belegde ver gadering 't vereischte getal leden, om te be raadslagen of te besluiten, niet was opgeko men, wordt ingevolge het voorschrift vervat in art. 49, lid 2. der gemeentewet, op het bovenvermelde tijdstip, een nieuwe vergade ring belegd ter behandeling van het navol gende punt: Voorstel van de leden J. Eijking c.s. tot schorsing van het raadslid C. A. Zwager. De aandacht wordt gevestigd op de bepa lingen van art. 49 der gemeentewet, luidende als volgt: „Wanneer het in het vorig artikel vereischt getal leden niet is opgekomen, wordt een nieuwe vergadering belegd, op de in art. 42 voorgeschreven wijze. Evenwel behoeven er slechts vier en twintig uren tusschen de rondzending der oproepingsbriefjes en het uur der vergadering te vexdoopen. Wanneer ook dan het vereischte getal niet Is opgekomen, geschiedt het beleggen der vergadering andermaal op dezelfde wijze, met aanhaling in de oproepingsbriefjes der bepa lingen van dit ax'tikel. In deze laatste vex-gadering beraadslagen en besluiten de tegenwoordige leden over de in de oproepingsbriefjes vermelde onderwer pen". INGEZONDEN MEDEDEELINGEN zl 60 Cts. per regel. Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30, 60, Tube 80 ct. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) VEERTIGJARIG JUBILEUM. De chef"van de fir ma Verkruijsen en De Lange (wijnhan del), de heer W. J. Korte, alhier zal óp 26 Juli a.s. den dag herdenken, waarop hij vóór 40 jaar bij genoemde firma in betrekking kwam. Het zal hem zeker op diexx dag (de ju bilaris houdt dan van 1012 uur re ceptie aan het kan toor: Bakexxesser- gracht 25) aan be langstelling niet ontbreken, temeer daar hij ook aan het vereenigingsleven in onze stad deelneemt en bestuurslid is van de tooneel- vereeniging „Jacob van Lennep" en bijna 40 jaar lid van de Lieuertafel „Haarlem's Zang genot". DE HOFJES. De meerderheid van B. en W. wil financieel medewerken om de huisjes te verbeteren. DE MINDERHEID ACHT DIT EEN GEVAARLIJK PRECEDENT. Bij de behandeling der gemeentebegroo- ting voor 1927 is aangedrongen op plaatsing c.q. verbeterixig van W. C.'s en der watervoor ziening in de verschillende particuliere hof jes in deze gemeente. In verband hiermede is door Bouw- en Wonixxgtoezicht een onder zoek naar den toestand van alle in de ge meente aaxiwezige particuliere hofjes inge steld. Er zijn 24 hofjes met 293 woningen. Van deze hofjes verkeerden drie (nl. het Teijlershofje, het Zuiderhofje en het Vrouwe en Anthonie Gasthuis) wat den toestand der W.C.'s en der watervoorziening betreft, in een goeden staat. In het Bxniningshofje, het Hofje van Lam en het Blokshofje is de toestand zoo dat geen voorstelden tot het aanbx-engen van verbete ringen kunnen wordexx gedaan. In 4 hofjes werden inmiddels de vereischte verbeteringen aangebi-acht nl. in het Hofje de Groene Tuin. het Luthersche Hofje, het Hofje van Mx\ P. Codde, genaamd Spoorwa- ter en het Hofje van Nico Beresteijn. De kosten die gemaakt zouden moeten worden om de resteerende 14 hofjes te verbe teren zijn geraamd op f 26.900.60 of rond f 27.000. Bij het overleg, dat met regenten der hofjes heeft plaats gehad is gebleken, dat de eigenaren der bedoelde hofjes in drie gixxepen zijn in te deelen. Ie. Die vermoedelijk zelf de verbeteringen alsnog kuxxnen laten aanbrengen. Overwogen zal worden of zoo noodig" de eigenaren dezer hofjes, niet krachtens de wet tot het aan brengen der vereischte verbeterixigen moeten worden verplicht. 2e. Die de kosten der vereischte verbeterin gen niet terstond kunnen betalen, doch bij machte zijn die kosten in eexx nader te bepa len aaxxtal jax-en terug te betalen; cn 3e. Die de kosten der vereischte verbeterin gen niet terstond kunnen betalen en die ook verder de kosten niet of slechts voor een ge deelte kunnen dragen. Met de eigenaren zal door de gemeente zoo xxoodig een regeling kunnen worden ge troffen, omtrent het aanbrengen der verbe teringen. B. cn W. stellen zich voor. dat bij het betrachten van de grootst toelaatbare zuinigheid de noodige werken voor een bedrag van f 20.000 zullen kunnen worden uitge- voei'd. Zij hebben zich de vraag gesteld of onder deze omstandigheden ook in de laatste groep hofjes dc verbeteringen dienen tc wor den aangebracht. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN Ait s« Terwijl Jerry zachtjes sluimerde, Onder een schaduwrijken boom. En hij telkens glimlachte. Als had hij een aardigen droom, Gingen de beide kameraden Naar het groote feestterrein, „Kom," riep Billy tot zijn vriendje, „Laat ons nu maar vroolijk zijn." Ze kwamen bij een werptent, Tal van lieden stonden daar. De schiettentman stond te roepen^ „Drie worpen voor 'n duppie maar." „O, Redncb," zei Billy, ,,'k heb geen geld meer Ik doe niet mee aan de pret." Dc spullcbaas zei: ,,'t Kost niets, hoor, Voor U, die hen allen heeft gered." Dat is tcch wel aardig van dien man. TRAMONGELUKKEN. EEN BELANGRIJK PERCENTAGE IS AAN EIGEN SCHULD TE WIJTEN. Veel trampassagiers kunnen het blijkbaar niet laten om op of af een tram te sprin gen die niet stilstaat. In het jaar 1928 zijn op de lijnen Zand- voortHaarlemAmsterdam en de stads- lijnen te Haarlem door die onvoorzichtig heid niet minder dan 14 ongelukken ver oorzaakt, namelijk 7 door afspringen en 5 door opspringen. Voorts op de lijn HeemstedeLeiden 1 ongeluk door opspringen. Verschillende personen kregen daardoor ernstig letsel. Een liep zelfs een hersenschud ding op, terwijl er twee gevallen zijn, dat een voet gedeeltelijk werd afgereden. In het maandblad voor het personeel der N.Z.H.T.M. wordt daarover geschreven: „Ware het nu, dat alleen voor de betrok kenen gevaar ontstond, dan zou men kunnen redeneeren: „daarvan behoef ik, personeel, mij niet veel aan te trekken; een volwassen reiziger (ster) kan geacht worden wijs ge noeg te zijn om dit risico voor eigen reke ning te nemen". Dit is toch niet juist, want een tijdige en gepaste waarschuwing kan veel ernstigs voorkomen, al loopt men dan ook de 'kans zooals helaas maar al te dikwijls wordt ondervonden dat men wordt „afgesnauwd". Gebeurt er niettemin toch iets ernstigs, dan kan men zijn geweten ge rust stellen en zeggen: „ik heb alles gedaan wat mijn plicht was, het is 's mans eigen schuld". Dagelijks kan men evenwel waarnemen, dat het personeel niets doet, zelfs indien zoo danige waarschuwing op gemakkelijke en afdoende wijze is te geven; integendeel, men ziet nog maar al te vaak. dat het personeel dergelijke handelingen niet alleen toelaat, doch zelfs daarbij behulpzaam is. Dit ontstemt des te meer, indien men overtuigd is.zooals wij dat door gepast ingrijpen van het personeel aan deze han delingen spoedig een eind gemaakt zou kunnen worden. Is de voorgaande staat dan niet afdoeixde om het personeel te doen in zien, dat het vei'plicht is, die handelingen den kop in te drukken! Werkelijk, dat laksch optreden van het personeel is betreurens waard en moet ten slotte leiden tot ernstige maatregelen van de zijde der Maatschappij tegenover het persoixeel. Laat men dit toch tijdig voorkomen". Alkmaar 11 Juli van Cristobal, Chili naar Rotterdam. Almkerk 16 Juli te Antwerpen, Rotterdam n. Australië. Alhena 15 Juli van Rio Janeiro, Buenos Aires n. Rotterdam. Alphacca 14 Juli te Montevideo van Rot terdam. Bodegraven 15 Juli 13 uur 5 min. 60 mijl Zuid van Land's End, Chili n. Duinkerken en Amsterdam. Blommersdijk 14 Juli van Padang, New York n. Java. Bovenkerk p. 16 Juli 13 u. Vlissingen, Rangoon en Antwerpen n. Rotterdam. Baarn 14 Juli te Hamburg van Antwer pen. Burgerland p. 14 Juli Gibraltar, Hamburg n. Japan. Batavier n 16 Juli 7 u. 20 m. te Gravesend v. Rotterdam. Barneveld 14 Juli te Mollendo van Am sterdam vertr. n. Arica. Burgerdijk 16 Juli te Rotterdam van Bal- timore. Buitenzorg 16 Juli te Soerabaja van Rot terdam. Dinteldijk 13 Juli van Los Angeles, Paci fickust n. Rotterdam. Drecht-stroom 15 Juli te Bordeau, Amster dam n. West-Afrika. Edam p. 15 Juli Azoren, Nev, Orleans n. Rotterdam. Falkenfels p. 14 Juli Gibraltar, Bremen n. Bombay. Flora 15 Juli te New York van West- Indië. Grootendijk 14 Juli te Portland van Rot terdam. Grijpskerk 11 Juli van Kilindini naar Am sterdam. Hochst p. 16 Juli Gibraltar, Hamburg n. Java-. Klipfontein 16 Juli te Rotterdam van Beira. Kieldrecht 15 Juli van Port Said paar Algiers, Rangoon n. Rotterdam. Koningin der Nederlanden 15 Juli van Sa- bang, Batavia n. Amsterdam. Lochmonar 12 Juli van San Francisco. Lochgoil 14 Juli te Liverpool, Pacifickust n. Rotterdam. Lochkatrlne 12 Juli te Everett, Pacifickust n. Rotterdam. Maasland 15 Juli n.m. te Rio Janeiro van Amsterdam. Meerkerk 16 Juli te Rotterdam van Ant werpen. Meliskerk 16 Juli te Hamburg van Rot terdam. Montferland 16 Juli te Amsterdam van Hamburg. Maaskerk 14 Juli van Las Palmas, West- Alrika a. Rotterdam. Nieuwkerk 11 Juli van Kilindini naar Rot terdam. Oranje Nassau 15 Juli van Curacao/Pto. Cabello. P. C. Hooft 15 Juli van Port Said. Batavia n. Amsterdam. Palembang 16 Juli van Batavia naar Rot terdam. Rhea 14 Juli van Port au Prince/Cap Haitien. Riouw 15 Juli te Sabang, Batavia naar Amsterdam. Rotti p. 15 Juli Gibraltar, Batavia naar Amsterdam. Samarinda p. 15 Juli 3 u. Malta, *{ew York Simaloer 15 Juli te New York van Java. n. Java. Spaaimdam 16 Juli van Rotterdam naar New Orleans. Tjibodas 14 Juli te Manila. Tambora p. 16 Juli 1 u. Gibraltar, Batavia n. Rotterdam. Veendam 16 Juli te Rotterdam van New York. Westerdijk 14 Juli te Baltimore van Rot terdam. Zeelandia 15 Juli van Rio Janeiro, Am sterdam n. Buenos Ayres. Nebraska 13 Juli 6 u. van Cristobal. Rot terdam n. Pacifickust. Patria 16 Juli 1 u van Tanger, Rotterdam n. Batavia. Tambora 16 Juli 9 u. van Tanger, Batavia n. Rotterdam. Indrapoera p. 16 Juli 13 u. Guardafui, Batavia n. Rotterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. N.V.KELLER EN MACDONALD N. S. F. PHILIPS DONDERDAG 18 JULI HUIZEN, 1875 M. I.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Con cert door het Avro-kwintet. 2.002.30 Lezing door E. J. Ludding over: Rozencurtuur. 2.30 4.00 Aansl. van het City-Theater te Den Haag. 4.00-5.00 Zickcnuurtje. 5.00-5.30 Sport- praatje door II. Hollander. 6.017.15 Concert door het Omroeporkest. Lea Zweers (zang). 7.15—7.45 Lezing door W. Tolsma over. Be scherming van onze inlandsche zangvogels. 8.018.15 Gramophoonmuziek. 8.15 Kurhaus Scheveningcn. Concert door de Kon. Mil. Kapel. Na afloop: Persber. Daarna: 11.00 Dansmuziek. 12.00 Sluiting. HILVERSUM, 1070 M. (voor 6 uur 298 M.) Uitsl. N.C.R.V.-uitz. II.00—11.30 Korte Ziekendienst. 12.30—1.45 Solistenconcert. 5.00:—6.30 Solistenconcert. 6.307.00 Declamaties. 78.30 Concert. Kin derkoor met planobegel. 8.309 Lezing over: Javaansch gezinsleven. 9.00 Concert. Solisten. Daarna persber. DAVENTRY, 1554 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gra- mofoonmuzlek. 12.20 Sensicle-kwartet. 1.20 Orgelconcert. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Lezing. 4.20 Piano- en cellocon cert. 4.50 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Berichten. 7.05 Oude clave-cinxbel muziek. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Kamermuziek. Brosa strijkkwar tet. L. Mackinson. piano. L. Goossens, hobp. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsber. 9.55 „Balletmuziek uit de vorige eeuw, van het Alhambra. Orkest o. 1. v. M. Jacobl. 10.55- 12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1725 M. 12.502.10 Gramofoonmuziek. 4.05 Gramo- foonmuziek 4.35 Kinderhalfuurtje. 6.55 Gra mofoonmuziek. 8.2511.10 Concert. Strijk kwartet. Mile. Faroche, zang. LANGENBERG, 473 M. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Orkestconcert. 10.35 en 12.20 Gramofoonmuziek. 1.20 Orkest concert. 5.55 Orkestconcert. 6.20 Pianocon cert. 8.20 „Ergens" in Wesl-Duitschland. 9.05 Concert. Werag-orkest. Moderne dansen. ZEESEN, 1635 M. 6.1011.05 Berichten en lezingen, 12.20 1.15 Gramophoonmuziek. 1.155.20 Berich ten en lezingen. 5.20—6.20 Concert. 6.20—8.15 Berichten en lezingen. 8.20 Uitzending uit het Berlijnsche leven. 9.20 Concert. Bariton, viool en piano. Daarna: Persber. en dans muziek. Als Intermezzo: Uitzending vanaf het vliegveld Tempelhof. HAMBURG 372 M. 4.35 Voordracht en concert. Orkest. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Concert. 8.20 Orkestcon cert. 9.50 Over den Oceaan. Groeten aan het s.s. Bremen. Concert door de scheepskapel. BRUSSEL. 512 M. 5.20—6.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonmu- zoek. 8.35 Orkestconcert. 9.2010.35 Concert in het Kurhaus van Ostende. Orkest oJ.v. T, Sutter.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7