VAN KUNST EN KUNSTENAARS. INGEZONDEN UIT DE OMSTREKEN MARKTNIEUWS HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 18 JULI 1929 LETTEREN EN KUNST. UIT DE KUNSTTIJDSCHRIFTEN VAN JULI. De oude huizen met beschilderde plafonds, schoorsteenstukken en dessus-de-porte, ze worden zeldzamer met den dag. Toch wordt nog vaak vermeld dat men ergens „Witjes" heeft aangetroffen, en het valt dan niet moeilijk daar liefhebbers voor te vinden. Over den kunstenaar die zijn naam gaf aan deze kunstproducten, Jacob de Wit, die van 1695 tot 1754 leefde, schreef Mr. M. F. Hennus een artikel voor het Maandblad voor Beel dende Kunsten. Hij beschouwt hem als tee kenaar en etser en waardeert de speelsche en luchtige gratie van die werken, waarvan er een aantal in reproductie zijn toegevoegd aan het artikel. Mr. H. W. Kohier zet zijn rijke lijk geïllustreerde studie over Japansche netzuké voort en Ir. A. Vogel bespreekt het interessante kortelings verschenen pracht werk over Amsterdamsche pakhuizen van Mevrouw Magda Revesz. Waarna de gewone kroniekjes volgen. In het deftige tijdschrift Kunst und Künstler van Cassirer, worden wij verrast door twee reproducties naar geschilderde por tretten door Bob Gesinus Visser, den jongen uit Haarlem afkomstigen schilder die hier in Jaiiuari een expositie van zijn werk hield. De Duitsche schilder Rudolf Grossmann schrijft er een kort stukje bij dat aldus be sluit: „Dieser junge Maler macht amusante „Schilderijen" und weiss dabei sein Leben in der Sonne und dem Lichte des Südens ange- nehm zu verbringen". Over Grossmann zelf schrijft de redacteur Karl Scheffer, die ook een solide studie levert over de negentiende-eeuwsche kunst in de musea te Weenen. Scheffler's artikelen be- hooren tot het beste wat er in Duitschland over kunst geschreven wordt en ik hoop bin nenkort its meer over dezen werkelijken kunstverstaander te vertellen. Weer een anderen jongen Hollander tref fen wij deze maand aan in het nadrukke lijk moderne tijdschrift Amour de l'art. Het is de schilder Joep Nicolas, wiens ge brandschilderd glaswerk voor Philips in Eind hoven, voor het stadhuis in Breda en voor een particuliere woning, met een waax-dee- rend bijschrift wordt afgebeeld. Joep Nicolas dankt bij ons in Holland zijix bekendheid goeddeels aan Plasschaei-t die zelden een ge legenheid voorbij laat gaan om van dezen „glazenier" te getuigen. Joep Nicolas verdient die, en anderer be langstelling ten volle. De grootere artikelen zullen ons ditmaal minder interesseeren al is het een verrassing den schrijver André Gide op dit terrein te ontmoeten. Van hem is een nadrukkelijk geschreven inleiding bij het werk van een nieuwe beeld houwster, Simonne Marye, ter kennisne ming aan te bevelen. Amusant zijn in dit tijdschrift immer de in telegram-stijl ge- schreven aanteekeningen over Parijsche exposities in den kunsthandel en particu liere tentoonstellingsgelegenheden. Er zijn er daar nog al zoo eenige af te loopen iedere maand. En steeds komen er bijTerwijl de werkelijke belangstelling vermindert. Tout comme chez nous. De Burlington Magazine van Juli is even solide en degelijk als steeds, al valt niet te ontkennen dat een zekere verveling ons bij het doorbladeren vaak overvalt. Het is vaak te speciaal van inhoud en bedoeling om een grooter publiek te kunnen boeien. De vorige maand hebben wij het artikel van Emil Reuders over de Meester-van-Flemaille- quaestie vermeld en een voortgezet dispuut voorspeld. Dit is natuurlijk niet uitgebleven. De kunsthistoricus Reinach voegt in het Juli-nummer Reuders eenige vriendelijke opmerkingen toe, waarop deze even correct maar gedecideerd antwoord. Waarna ge meenlijk de quaestie in quaestie even onop gelost blijft als ze was. Dan is deze maand de Print-Collector's Quarterly van meer substantieel belang. De geleerde Max Lehrs geeft hierin een studie ovfer den z.g. Meester met de initia len M. Z. en reproduceert er diens geheele tot nu bekende oeuvre van 22 prenten bij. Dusdoende gaf hij aan deze aflevering een documentaire waarde die in den regel tijd- schi-iftaf leveringen niet eigen is. Een nieuw Engelsch etser, Charles S. Cheston die hier geïntroduceerd wordt, blijkt voorshands wel zeer sterk op Hollandsche landschapsetsen der 17e eeuw geïnspireerd. In den Cicerone tenslotte is vermeldens waard een artikel van Paul Colin over den in den oorlog in Holland gestorven Rik Wouters. Vele Hollandsche kunstvrienden hebben zich in 1916 beijverd het tragische lot van dien hoogst begaafden artist eenigs- zins dragelijk te maken. Amsterdamsche vrienden had hij gemaakt, die innig met zijn lijden begaan, van alles bedachten om het leed te verzachten, tot de dood hem verloste. De heer Colin heeft groote bewondering voor zijn kunst en verwacht dat men Rik Wouters de plaats zal geven die hem toe komt, name'ijk, aan dè spits der schilder kunst van ue twintigste eeuw en dan spe ciaal van de Belgische. Men kan met deze verwachting vrede hebben en tegelijk vreezen dat de juiste vei'houding eenigszïns wordt geweld aange daan. Maar de bedoeling is S3'mpathiek. 15 Juli '29. J. H. DE BOIS. ONTVANGEN BOEKEN. ij Hongaarsche Sagen, Sprookjes en Legenden. De firma W. J. Thieme en Cie te Zutphen heeft in zijn serie boeken over sagen van verschillende landen thans uitgegeven: Hongaarsche sagen. Sprookjes en legenden, verzameld en toegelicht door prof. dr. A. So- lymossy. Het bijna 400 pagina's tellende boek is vertaald door Viljna Hqttyey de Makkoshettye en voorzien van gekleurde il lustraties van Istvan Benyovszky. Per raketvliegtuig naar de maan. Een fantastisch boek, waar je zóo in be gint te lezen is het door Otto W. Gail ge- schreven en door P. F. J. A. Juliën vertaalde „Per raketvliegtuig naar de maan". Het boek is uitgegeven door de N.V. A. W. Sijthoff's Uitgeversmpij. te Leiden. Onder het vaandel van den stier. Rafael Sabatini's boeken zijn bekend. Thans mochten wij van den uitgever J. Philip Kru- seman in Den Haag ontvangen: „Onder het vaandel van den stier", een boek spelende in den tijd van de Borgia's. De Rots tuin. w;' John Bergmans, tuinarchitect, heeft een handig boek geschreven voor hen die in hun tuin rotspartijtjes en stapelmuurtjes willen aanleggen en onderhouden, „De Rotstuin" bevat naast vele foto's en gekleurde platen een schat aan gegevens voor liefhebber en vakman, 't Boek is uitgegeven door de N.V. „Kosmos" te Amsterdam. De Villatuin. Ook bij de N.V. Uitgevers Maatschappij „Kosmos" te Amsterdam is verschenen „De Villatuin" door Th. J. Duin, tuinarchitect, die 't heeft over verschillende onderwerpen, den tuin om een villa betreffende, zooals aanleg, beplanting en onderhoud. Ook dit boek bevat foto's en gekleurde illustraties. Russische muziek en componisten. In de serie „Beroemde* musici" is bij J. Phi lip Kruseman in Den Haag verschenen „Rus- skvhe muziek en componisten" door Hugov. D-r bewerkt naar L. Szabanejew. Het b( voorzien van vele illustraties. Johannes Brahms. W 'er Hutschenruyter heeft een boek over Brahms geschreven met een lijst van diens werken, welk werk door J. Philip Krxx- scman te 's-Gravenhage is uitgegeven in de serie „Beroemde musici". Zeven weken op een IJsschots. Prof. dr. Franz Behounek „de eenig- ovcreebleven niet-Italiaansche deelnemer aan Nobilé's Noordpoolexpeditie", heeft zijn herinneringen neergeschreven in „Zeven we ken on een IJsschots", welk boek. met vele foto's verlucht, is uitgegeven in Nederland- van R. de RuyterVan der F bij de Holland ia-drukkerij te Ba ara. Het groote warenhuis. Sigrid Siwertz' „Het groote warenhuis", vertaald door mr. J. J. ten Siethoff is uit gegeven door J. Philip Kruseman te 's-Gra- venhage. Dc zeven sleutels van Baldpatc. De humoristische roman „De zeven sleu tels van Baldpate" van E. D. Biggers, ver scheen in Nederlandsche vertaling van L. van Leeuwen BoomkampBelinfante, bij Andries Blitz te Amsterdam. Het tooneelstuk naar dezen roman geschreven, heeft veel suc ces gehad, het boek zal dat dus ook wel heb ben. Goed Denken. Van de N. V. Hollandia-drukkerij te Baarn ontvingen wij „Goed Denken" van Henry Thomas Hamblin, vertaald door H. S. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. H. J. A. v. D. het te Haarlemmerliede c.a. als bestuurder van een motorrijtxflg daar mede rijden met grootere snelheid dan 25 K.M. per uur f 6 subs. 6 dagen hechtenis. M. H. overtreding der verordening op de win kelsluiting f 1 subs. 1 dag hechtenis. J. D. oveitreding der vei'ord. van politie van Haarlemmei'liede f 8 subs. 8 dagen hechte nis. J. v. H. overtreding van het tramweg reglement f 3 subs. 3 dagen hechtenis. A. C. P. overtreding van het Motor- en Rijwielre glement en het opgeven van een valschen naam f 4 subs. 4 dagen hechtenis en f 10 subs. 10 dagen hechtenis. H. J. v. K. het als bestuurder van een rijwiel daaimede een persoon vervoeren f 2 subs. 2 dagen hech tenis. J. H. K. overtreding der Motor- en Rijwielwet f 3 subs. 3 dagen hechtenis. L. K. overtreding der verordening op de winkel sluiting te Haarlem f 3 subs. 3 dagen hech tenis. H. B. N. overtreding der pol. verord. vair Haarlem f 2 subs. 2 dagen hechtenis. G. B. het te Haarlem als bestuurder van een motorrijtuig daarmede met grootere snel heid dan 20 K.M. per uur rijden f 10 subs. 10 dagen hechtenis. J. v. d. B. ovei-treding der pol. verord. van Bloemendaal f 10 subs. 10 dagen hechteixis. M. J. v. d. P. overtre ding van het Motor- en Rijwielreglement 1 3 subs. 3 dagen hechtenis. Th. v. G. over treding van de pol. vei'ord. van Haarlem f 8 subs. 8 dagen hechtenis. J. A. overtreding van de Motor- en Rijwielwet f 3 subs. 3 da- een hechtenis. M. M. openbare dronken schap f 3 subs. 3 dagen hechtenis. P. v. d. L. openbare dronkenschap f 4 subs. 4 dagen hechtenis. C. D. overtreding van het Motor en Rijwielreglement f 5 subs. 5 dagen hech tenis. L. F. G. overtreding der Leerplicht wet f 3 subs. 3 dagen hechtenis. A. P. v. d. L. overtreding der Arbeidswet ff 3 subs. 3 da gen hechtenis. W. F. K. overtreding der Mo tor- en Rijwielwet f 20 subs. 20 dagen hech tenis. H. v. Z. overtreding van het Brood- besluit f f20 subs. 20 dagen hechtenis. EXAMENS. Onze stadgenoot, de heer J. P. van Baas- bank slaagde voor het eindexamen Middel bare Technische School te Amsterdam, afd. Werktuigbouw en Suikertechniek. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 7 tot en met 13 Juli wer den in Haarlem twee gevallen van roodvonk en twee van diphtheritis geconstateerd. In Heemstede deed zich één roodvonkge- val voor. evenals in Bloemendaal. In Velsen werden één geval van roodvonk en één van diphtheritis geconstateerd. In Zandvoort deed zich een diphtheritis- geval voor, TENTOONSTELLINGSSCHIP „KLEIN- ARTIS". Zooals men weet. heeft het tentoonstel lingsschip „Klein Artis" ligplaats gekozen in het Spaarae bij de O. L. Vr. kerk. De eerste indruk geeft reeds de overtui ging, dat zoowel een kunstzinnige als kun dige hand deze inrichting bestuurt. Dadelijk bij de entrée treft men i-echts een duin diorama en links een „Moluksche zeetuin" aan; deze beide kunststukken zijn het werk van den conservator, den heer Deutz. Ook de aquaria met de kleurige veelsooi-tigheid van de tropische visschen, de terraria met de muur- en smaragdhagedissen, schildpadden en ringslangen, welke laatste in een aantal van veertig stuks aanwezig zijn, getuigen van de voortdurende zorg, die aan deze in richting besteed wordt. Verder zijn de rijke collecties schelpen, vlinders, vogels en mineralen een bezoek overwaard. JUBILEUM J. HUPKENS. Heden, Donderdag, was het 25 jaar geleden dat de heer J. Hupkens, assistent aan de kas van de Haarl. Bankvereeniging, aan deze instelling verbonden werd. Hij werd hedenmorgen per auto van zijn woning aan de Koediefslaan te Heemstede gehaald en ten kantore toegesproken door de Directie en den bureauchef. Van de Directie ontving de jubilaris als souvenir een gouden horloge met inscriptie en van het personeel een schrijfbureau. De jubilaris bracht den dag verder in den huiselijken kring door. PERSONALIA. De heer N. Even, uit Velsen, is te 's-Gra venhage geslaagd voor het examen Handels kennis L. O. Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwocrdelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niel geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. OPLICHTERSTRUC. Eenige dagen geleden vervoegde zich bij mij een man, die zeide „Nachtegaal" te heeten (men ga niet op dien naam af, een volgenden keer heet hij misschien „Koe koek") en te wonen Oosterwijkstraat 14 te Beverwijk. De man zag er fatsoenlijk uit, deed op bescheiden wijze woord en vertelde dat hij sigarenmaker was, jaren lang bij een bekende fabriek, die hij nog noemde, gewerkt had. maar wegens achteruitgang van deze fabriek met verschillende kameraads was ontslagen. Hij was nu met een paar dezer, waarvan er één in den gang stond met mon sterkistjes, zoo'n beetje voor zichzelf bezig, was bekwaam vakman en smeekte me wat van hem te koopen, omdat de sti-ijd om het bestaan hem zoo zwaar viel. Daar mijn mede lijden opgewekt was gaf ik hem verlof zijn kameraad binnen te laten komen, waarop hij een kistje uit den voorraad opende, er een sigaar uithaalde met opzet niet van de bovenste, maar midden uit liet kistje, blijk baar om mij te overtuigen dat hier geen bedrog was en me verzocht die even te probeeren. De sigaar was voor den opgegeven prijs puik. Ik kocht daarop een kistje van 100 voor 12, dubbele kist. keurig verpakt en volgens de bandjes voor 12 cent per stuk bij den Ontvanger aangegeven, maar toen ik 's middags na dien dag mij op een van mijn nieuwe sigaren vergasten wilde, be merkte ik dat me voor 12 waardelooze rommel in mijn handen was gestopt. Terwijl me verder bij een onderzoek bleek, dat bij de betrokken fabriek geen persoon van den opgegeven naam ooit gewerkt had, dat het heele praatje van een massaontslag gefin geerd was, en ook bij de Beverwijksche politie en op het bevolkingsbureau benevens aan het opgegeven adres in de Oorterwijkstraat de naam onbekend was. Ik verzoek U vriendelijk, geachte redactie, het bovenstaande te plaatsen, dan heb ik tenminste de voldoening andere rookei's ge waarschuwd te Hebben. Ze doen best. als deze nachtegaal bij hen komt zingen, direct even de politie te waarschuwen en wie hunner er wellicht reeds ingeloopen is. vei-zoek ik mij zijn naam. adres en bizonderheden te mel den, opdat ik die aan den Commissaris van politic te IJmuiden kan opgeven. Hoogachtend, KEES MEIJER. Santpoort-Station. (Onderstaande berichten zij" rppds 1" een deel van de vorige oplaag opgenomen). VORSTSCHADE EN OVERMACHT UITSPRAAK VAN HET SCHEIDSGERECHT. Het Weekblad voor Bloembollencultuur vermeldt een uitspraak van het scheidsge recht inzake de N.V. Bloembollenkweekerij en Handel Stoutenbeek en Van Til te Hillegom (eischeresse) contra de N.V. Hooggreef's Bloembollenkweekerij en Handel, te Driehuis- Velsen (gedaagde) en de daarmede gevoegde zaak van de N.V. Hooggreef's Bloembollen kweekerij en Handel, te Driehuis-Velsen, eischeresse. contra de Coöp. Bloembollenvei- lingvereeniging „Breezand" G. A. te Bree- zand, gedaagde. Deze zaak heeft betrekking op het niet le veren van bollen door vorstschade. Iii beide gevallen werden gedaagden verooi-deeld 't be stelde te leveren (in 't eerste geval voor of op 1 September 1929, en het andei-e in het leve ringsseizoen zoo spoedig mogelijk) en tot het betalen van onderscheidenlijk 30 en 60 voor kosten volgens art. 9 voor het Scheids gerecht. Het Weekblad teekent hieibij aan: Met de thans gewezen uitspraak is naar onze meening ongetwijfeld een voor het ge heele vak in de tegexiwoordige omstandighe den belangrijke beslissing gevallen. Toch is daarmede nog geenszins een antwoord ge geven op alle vi-agen, waartoe de factor „vorstschade" aanleiding kan geven. Het is misschien te betreuren, dat de onderhavige zaak, door den vorm waarin zij aan het oor deel van het scheidsgerecht werd ondei-wor- pen, geen aanleiding gaf tot beslissing van méér vraagpunten. Ten aanzien van de ovcr- machts-quaestie heeft het scheidsgerecht, als wij de uitspraak goed verstaan, thans alleen dit uitgemaakt, dat bij een verkoop van een hoeveelheid bloembollen zonder verband met een bepaalde partij, In een artikel, waarvan alle pai-tijen blijkbaar levering in het alge meen mogelijk achtten, levering moet plaats hebben en een beroep op de vorstschade in eigen partij niet opgaat. De verkooper deed géén beroep op onmogelijkheid of bezwaar lijkheid van levering van het artikel in het algemeen; hierover kon het scheidsgerecht dus ook geen oordeel uitspreken. De'kooper onthield er zich van thans reeds een beslis sing over het vraagstuk der schade in geval van niet-levering uit te lokken; ook hierover kon het scheidsgerecht dus geen oordeel uit spreken, en naar onze meening valt dan ook uit deze uitspraak nog in het geheel niet af te leiden, hoe het scheidsgerecht te zijner tijd over schadevorderingen zal beslissen. Er blijven dus nog verschillende vragen open. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bijTollenaar, Wilhel- minastraat 66, actetasch. J. Zurendonk, Ja- cobstraat 21, badpak. W. Waalewijn, Klever parkweg 174, bril. A. de Beider, 't Krom 24rd., dames-bont. Van Ommeren, Mr. Cornelis- straat 1 .badpak. Kennel Fauna, Parklaan 119, gevonden door: Mevr. de Graaf, Schag- chelstraat 23, hondje, Serné, Rozenhage- straat 20. hond, Mul, Jansweg 28, kat. H. J. Luiting, Geldeloozepad 5, kunstbeen. J. v. d. Haak, Badhuisstraat 16. regenjas. F. Timmer mans, Oostvest (woonschip), lorgnet. P. Vlie- slager, Oostvest 20 rd., mantel. P. de Jong, Voorhelmstraat 10, mantel. Scheffer A. J., Z.B. Spaarne 144rd., nummerbewijs. J. Schuurman, Logger N. Spaarne bij Vrouwe- brug, pagaai. R. Maas, Spaanschevaartstr. 56, pet. C. Droog, Acaciastraat 28, portemonnaie. B. v. Bouckaert, Harmenjansstr. 68, rijw. bel. merk. F. Veenstra, Rijksstraatweg 228, idem. J. Hellingman, Damaststraat 22, idem. J. Dirks, L. Veerstraat 8 B rood, idem. L. Staal, Santpoorterstraat 29rood, idem. P. M«vjboom, Rijksstraatweg 428, rozekrans. F. Flipsen, Heerensingel 37 B, scapulier. L. Mann, Ged. Voldersgracht 14, tasch met inhoud. A. J. Scheffer, Z.B. Spaarne 144rood, wegenbelas- tingkaart. J. Baars, N. Geldeloozepad 34, zwemkaart. T. Watei'balk, Kloosterstraat 58, zak meel. Politiebureau, Smedestraat, hand schoen. HEEMSTEDE LATHYRUS-TENTOONSTELLING. De onderlinge tuinliedenvei-eeniging hield Woensdagmiddag haar jaarlij ksche keuring van Lathyrussen, die aan de leden waren uitgereikt. Er waren prachtexemplaren. De jury (be staande uit de heei-en C. v. Empelen, J. Preij- de en H. Boegschoten) had geen gemakke lijke taak. Behalve de Lathyrussoorten voor de prijs vraag waren er nog vele andei'e fraaie inzen dingen. Wij noemen, om eerst bij de Lathyrus te blijven een inzending van 32 soorten van den heer G. Broklce, die om haar mooie kleuren zeer de aandacht trok. Ook was er een inzending bloem- en pot planten, ter opluistering mgezonden door de firma v. Empelen en v. Dijk uit Aerden- hout, verder vele soorten afgesneden bloe men, groente en fruit. De jury kende de prijzen als volgt toe: Voor de Lathymsprij svraag le prijs bij loting B. Nieuwenhuis, 2e prijs W. Heere, 3e prijs W. v. d. Ham. Extra prijs voor groente evenals voor afge sneden bloemen, de heer W. Radstake. Extra prijs voor fraaiste collectie Lathyrus, de heer G. Brokke. Extra prijs voor de inzending die het meest bijdroeg tot het slagen der tentoonstelling de heer W. v. d. Ham. Voor inzendingen op puntenbeuring be haalde W. v. d. Ham voor Asparagus, Cedems, Groente en Lathyrus, resp. 10, 10, 8 en 8 pun ten. W. Radstake voor groente 10 en voor afge sneden bloemen 9 punten; C. v. Iperen voor groente 8, Lathyrus 7 en Anjers 8 p., P. v. Tol, voor afgesneden bloemen 8, Lathyrus 7 punten; G. Brakke voor collectie Lathyrus 9 punten: Hageman voor afgesneden bloemen 7 punten; M. v. Iperen voor afgesneden bloe men 8 punten; Hulsebosch, voor Lathyrus 7 punten. De overige inzendingen bleven be neden deze cijfers. Dé heer G. Brakke ontving ook den extra- prijs voor de Lat-hyruscollectie die het beste was gebleven. Vooral des avond was er vrij veel belang stelling op de tentoonstelling. PERSONALIA. Voor he tMulo-diploma A zijn te Amster dam geslaagd P. W. Köper, G. Hoogervorst, G. E. van Breemen, en J. F. H. Rekoert, al len uit Heemstede. VERGADERING PLULMVEEVEREENIGING „DE EENDRACHT". Bovengenoemde Vereeniging hield een vrij drukbezochte ledenvergadering in het R.-K. Vereenigingsgebouw. Na de opening bracht de Controlecommissie verslag uit over het beheer van den pen ningmeester', waarbij medegedeeld werd, dat de boeken in goede orde waren bevonden; de commissie stelde voor, aan den penning meester décharge te verleenen. Aldus ge schiedde. Hierna kwam ter sprake een te houden groote excursie. Nadat verschillende hoen derparken werden besproken, bleek Rótter- dam de meest gewenschte Alsnog zullen de niet-aanwezige leden aangezocht worden om aan deze excui'sie, die vermoedelijk op 18 Augustus zal plaats hebben, deel te nemen. Na de rondvraag sloot de Voorzitter de vergadering. BENNEBROEK PERSONALIA. Voor het Mulo-diploma A is te Amsterdam geslaagd J. Krauweel uit Bennebroek, IJMUIDEN PERSONALIA. Bij Koninklijk besluit is de heer B. Hakke ling B.zn. te IJmuiden, benoemd tot opzich ter 2de klasse van den Rijkswaterstaat. TASCHJE GESTOLEN. Een juffrouw deed Woensdag bij de politie aangifte, dat haar taschje met f 7 dat zij op een bank op het perron had laten liggen, verdwenen is. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. BOLDOOT'I 1" JNnPA QT\ Volgens medisch voorschrift bereid Doos 20 ct. Tube 35 ct VELSEN GEMEENTECONCERT. Programma van het concert te geven door het Symphonie-Orkest „Euphonie" te IJmui den op Woensdag 24 Juli 1929 des avonds tus- schen 7 3/4 en 9 3/4. uur in de muziektent in het park „Veiserbeek". 1. Athalia Marsch F. Mendelssohn- Bartholdy. 2. Lustspiel Ouverture Kéler Béla. 3. An der schonen blauen Donau Joh. Strauss. 4. Cavaleria Rusticana P. Mascagni arr. E. Tavan. Pauze. 5. Faust Fantaisie Chr. Gounod arr. E. Tavan. 6. Twee Hongaarsche Dansen, Joh. Brahms. 7. Lucia di Lammermoor Donizetti. 8. Strambach-marsch J. de Klerk. BLOEMENDAAL PERSONALIA. Voor -het Mulo-diploma B is te Amsterdam; geslaagd H. Nieuwenhuis uit Bloemendaal. HAARLEMMERMEER DE PLANNEN VOOR EEN BAD- EN ZWEM INRICHTING TE HOOFDDORP. Door den burgemeester is bij den gemeen teraad een voorstel ingediend om in Hoofd dorp een bad- en zweminrichting te maken voor de inwoners van dit dorp en omgeving. De gemeente heeft in den afgeloopen win ter ter gelegenheid van het dempen van een gedeelte van den Kruistocht te Hoofddorp een groot gat doen graven over een lengte van 60 Meter en een breedte van 35 Meter, het welk is volgeloopen met water uit den Ka- gertocht, deze wateroppervlakte is buitenge woon geschikt om te worden gebruikt als z wemgelegenheid. Wanneer de gemeente dit water met aan- grenzenden grond van een behoorlijke af scheiding voorziet en kosteloos wil afstaan aan het kringbestuur van de afdeeling Haar lemmermeer van „Het Witte Kruis", is dit kringbestuur bereid om dit water op eenvou dige wijze maar geheel naar de eischen des tijds in te richten tot zwemgelegenheid en als zoodanig in exploitatie te nemen, mits de gemeente zich garant stelt tot dekking van een eventueel geldelijk tekort op die exploi tatie. Woi'dt dit voorstel aanvaard, dan zal het bestuur zich in deze aangelegenheid laten bijstaan door de personen, die zich voor deze zwemspoi*t en de organisatie van een bazar bijzonder hebben geïnteresseerd, bij wijze van een commissie van bijstand. Deze personen zullen uit de verkregen opbrengst 2500 en het ki'ingbestuur uit de kas van zijn vereeni ging 1000 beschikbaar stellen om ter plaat se te doen maken alles wat overigens noodig is om een behoorlijke zwemgelegenheid in te richten als daar zijn: perrons, kleedkamers, privaten, controlekamertje en bergplaats voor rijwielen. HALFWEG EEN SCHADEPOSTJE. Door T. K. alhier is bij de politie aangifte! gedaan dat hem, terwijl hij in het zijkanaal F aan het zwemmen was en zijn kleederen op den wal lagen, een portemonnaie met 11.50 is ontrold. GEVONDEN VOORWERPEN. Een autoband en een hoes van een auto, Inlichtingen politie, Raadhuis. RAADSVERGADERING. Zonder buitengewone omstandigheden komt de gemeenteraad bijeen op Dinsdag 23 dezer, des namiddags half 8. GROENTENMARKT TE HAARLEM. Op de op 17 Juli te Haarlem gehouden groentenmarkt waren aangevoerd en ver kocht; Bloemkool 824 ct. per stuk. Andijvie f 1.20—f 3 per kist. Spinazie 3580 ct. per kist. Postelein 2560 ct. per kist. Wortelen 616 ct. per bos. Sla f 0.50ff 4 per 100 krop. Doperwten 12—25 ct. per KG. Peulen 10—16 ct. per KG. Rabarber 812 ct. per bos. Komkommers 414 ct. per stuk. Tuinboonen 812 ct. per KG. Snijboonen 5072 ct. per K.G. Heerenboonen 5884 ct. per KG. Selderij 612 ct. per bos. Pieterselie 820 ct. per bos. Aardbeien f 2.50f 3.25 per slof. Kersen 46—58 ct. per K.G. Aalbessen 4050 ct. per KG. BEVERWIJK. Noteering van 17 Juli 1929. Spinazie per kist 6085 ct. Postelein per kist 2540 ct. Andijvie, 10 str. f 4f 6. Zuring per ben 25 ct. Radijs, 100 bos f 4f 8. Wortelen per 100 bos f 10f 15. Komkommers per 100 f 6f 11 Aardappelen, klei p. K.G. 3—6 ct. Peulen, per kilo 1824 ct. Doppers per kilo 1620 ct.. Capucijnei-s per kilo 1822 ct. Raspers per kilo 2832 ct. Tuinboonen p. Kilo 58 ct. Snijboonen per kilo 4856. Heerenboonen per klio 5868. Bloemkool per 100 f 8f 28. Uien, per kilo 8 ct. Sla per 100 krop f 1f 4. Rabarber per 100 bos f 5f 10. Pieterselie per bos 8 ct. Slederie per bos 10 ct. Aardbeien per slof f 1.90—i 2.60.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14