ÖtAPI© UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING. KINADRUPPELS RADIO PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 19 JULI 1929 HAARLEMMERMEER HET CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP. ONGEVEER 10.000 BEZOEKERS. Het weder heeft zich Donderdag best ge houden en tot het welslagen van het con cours in ruime mate meegewerkt. Er heerschte den geheelen dag op het in prachtige conditie verkeerende terrein en in het dorp een gezellige drukte en ook voor vele neringdoenden 'die jaarlijks bij dit paardensportfeest met een tent oi' op andere wijze een extraatje trachten te verdienen - was het een uitgezochte dag. Het aanschouwen van de prachtige paar den, die in den ring verschenen en door hun soepele en artistieke bewegingen een gewel digen-indruk maakten, mede ook al omdat ze op een onovertroffen, meesterlijke wijze werden bereden en bestuurd, was voor di duizenden paardenliefhebbers een streelend genot. Er werd een kostelijk beeld gegeven van het goede fokmateriaal, dat in den Haarlemmermeerpolder en omgeving nog te vinden is en op voortreffelij(je wijze het be wijs geleverd dat de liefhebberij voor de paardenfokkerij in dezen polder nog niet is verflauwd. De uitslag van de verdere nummers van het programma is als volgt: Tweespannen, landbouwtulgpaarden, aan gespannen voor boerenwagen, toebehoorende aan personen wier hoofdbedrijf landbouw is. Geldprijzen en zilveren beker. Ie prijs. J. L. en C. Warnaer te Dirksland met „Gardista en Hemara". 2e pr. J. M. Knoop te Nieuw-Vennep met „Itaziba en Ierida". 3e pr. B. Biesheuvel Azn., te Houtrakpol- der met „Houtra en Isatine". 4e pr. Jac. Molenaar Dzn., te Hoofddorp, met „Elza en Gerda". 5e pr. D. v. Wieringen te Abbenes met „Luchie en Mirzade". 6e pr. G. v. d. Grift en J. H. Dijkman te Houten en Wijk bij Duurstede, met „Mollie en Leonie". 7e pr. Wed. C. Bruijnis te Haarlemmer meer met „Landa en Jetta" Eénspannen, Luxe-tuigpaard, beneden 1.55 meter (internationaal). Geldprijzen en zilveren medaille. Ie pr. Mevr. Dre. R. Drory de Perez te Voorst met „Wïnmoor King". 2e pr. R. J. M. H. Hollman te Den Haag met „Glen-avon-Salute", 3e pr. Jac. Rijks te Nijmegen met „Albin Gertrude". 4e pr. Gebr. v. d. Haar te Zeist met „Auditor". Patrouille-springen voor landelijke ruiters. Iedere landelijke ruiter mag hoogstens twee patrouilles samenstellen van 3 ruiters en een leider. Geldprijzen: le pr. L. R. „Kapitein van der Wal" te Hoofddorp (leider v. Wijk). 2e pr. idem, idëm (leider Kistemaker). 3e pr. L. R. „De Amstelruitei's" te Amstel veen. Voorrijden onder het zadel van M. C. Mer- rien 1929 gedekt door een M. C. hengst, welke op Zaterdag 13 Juli de verrichtingsproef voldoende hebben afgelegd. Geldprijzen en zilveren beker, le prijs Wed. Bruijnis te Nieuw-Vennep met „Jetta" 2e pr. B. Biesheuvel Azn. te Houtrakpolder met „Houtra". 3e pr. M. w. v. d. Schans te Bovenkerk met „Grada III" 4e pr. D. v. Wieringen te Abbenes met „Luchie". 5e pr. C. Bulk te Nieuw-Vennep met „Kwastia". 6e pr. J. W. Knoop te Nieuw-Vennep met „Limpha". Schoonste rijpaard, voorkeuring volgens artikel 29 van het Centraal comité in den voormiddag om 11.30 uur (internationaal). In twee rubrieken: a. voor licht gewicht en b. voor zwaargewicht. Geldprijzen, zilveren beker en medailles, le prijs Mevr. D. André de la Porte te Den Haag met „Liliac" (winnares van den beleer). 2e pr. Rijdster mevr. Pasman te Scheve- ningen met „Lieblang". 3e pr. D. H. Pasman te Scheveningen met „Ancona" 4e pr. R. J. J. Hiemstra te Den Haag met „Sabidotas". le pr. Ad. Klebe te Rotterdam met „Er- nica". 2e pr. dezelfde met „Germanicus". 3e pr. R. J. J. Hiemstra te Den Haag met „Princ-e Charming". 4e pr. K. Hensen te Eindhoven met „Apoilo". .Eenspan fokmerriën, type landbouwtuig- paard. toebehoorende aan personen wier hoofdbedrijf landbouw is. Geldprijzen, zilveren beker en medailles, le pr. J. M. Knoop te Nieuw-Vennep met Luxe, (winnaar van den beker). 2e pr. J. L. en C. Warnaer te Dirksland met Gardista. 3e pr. J. v. d. Woude te Koekange met Gree. 4e. pr. G. Nijenberg te Marie Wijhe met Idallne. 5e pr. Wed. C. Bruijnis te Haarlemmermeer met Jetta. 6e pr. J. H. Dijkman te Wijk bij Duurstede met Leonie. 7e pr. D. v. Wieringen te Abbenes met Luchie. 8e pr. C. Bulk te New Vennep met Marva. 9e pr. D. van Wieringen te Abbenes met Mirzada. 10e pr. R. K. Velstra te Marssum met Ramon a. lie pr. Jac. Molenaar Dzn. te Hoofddorp met Elza. Dressuurproef voor afdeelingen, voor keuring heeft op 17 Juli 1929 des morgens te 10.30 uur op het Concoursterrein plaats gehad. Geldprijzen, wisselbeker en zilveren me daille. le pr. L. R., „de Amstelruiters" te Amstel veen e.o. (instructeur W. Slob). 2e pr. L. R. ..Kita Seneng" te Nieuw Vennep (instructeur G. Slimmen). 3e pr. L. R. „Ritm. de Kruijff, te Halfweg. 4e pr. L. R. „Kapitein van der Wal" te Hoofddorp (instructeur H. J. Lijsen). Mede in verband methet niet-opkomen van de L. R. „Rijlust" te Zevenbergen, die in 1926 cn 1927 winnares werd van den beker, kwam de beker ditmaal in bezit van den L.R. „Kitta Seneng", te Nieuw Vennep, die hem 'cok in 1928 behaalde. Eenspannen, luxe tuigpaard open klasse, 1.55 M. en daarboven (internationaal). Geldprijzen en zilveren medaille, le pr. Gebr. v. d. Haar te Zeist, me' „Donnybroock Squire". 2e pr. Mevr. Dre. Drory de Perez te Voorst met „Haddon Philippina". 3e pr. H. F. Bultman te Heemstede met „Capenor Victor". 4e pr. Ch. J. Denz v. Schalk—Marloff te Amsterdam met „Aeroplane". 5e pr. dezelfde met „King of the Road". Uitvoering Djiguiten Kozakken. Ter afwisseling gaven de Djiguiten Kozak ken op meesterlijke wijze eenige rijkunst nummers ten beste, die zich kennmerkten door groote behendigheid en rijvaardigheid. Ongelooflijke staaltjes van rijkunst werden door hen aan den dag gelegd. Ondanks het warme weder bleven ook de vlugge paardjes tot het laatste toe kranig in hun prestaties. Championaat tusschen de le en 2e prijs- winners van de nummers 2, 4, 6 en 12. Win naar van den zilveren beker werd Gebr. ter Haar te Zeist met Donnybrook Squire. Tweesnannen landbouw-tuigpaarden, voor Luxe-rij tuig. Geldprijzen, wisselprijs zilveren beker en medaille. le pr. R.K. Velstra te Marssum met Ama- rllla en Ramona. 2e pr. J. L. en C. Warnaer te Dirksland met Gerdista en Hemar.a. 3e pr. D. J. Maas te Hoogkerk met Jikko en Limpo. 4e pr. J. M. Knoop te Nieuw Vennep met Fijna en Luchie. 5e pr. A. Buurman te Heemstede met Laus en Leander. 6e pr. P. C. v. d. Touw, te den Haag met Nero en Cesar. 7e pr. D. van Wieringen te Abbenes met Fuldova en Mirzada. Demonstratie (carousselrijden) uit Haar lemmermeer. Dit nummer lien heel best van stapel en leverde het duidelijk bewijs dat er in Haar lemmermeer nog veel animo bestaat om de rijkunst te beoefenen. Dit rijden stond onder leiding van den heer H. J. Leijsen te Overveen en bleek in goede handen te zijn. Het bleek; ook nu weder het attractienummer van hét programma te zijn en werd dan ook luide toegejuicht. Tweespannen luxe-tuigpaard; open klasse boven 1.50 (internationaal). Geldprijzen en verguld zilveren medaille, le pr. Gebr. v. d. Haar te Den Haag met Donnybrooks Squire en Histon Leopard. 2e pr. R. J. M. H. Hollman te Zeist met Wilmington Surprise en Scottish Rad. 3e pr. C. J. Denz v. Schaik Marloff te Am sterdam met King of the Road en Seducer. 4e pr. J. Rijks te Nijmegen met Nordelph Leopard en Bonny Duchess. 5e pr. H. F. Bultman te Heemstede met Capenor Victor en Bingley Victor. De Djiguiten Kozakken traden nog eens op met een zestal schitterende nummers, waar van de duizenden toeschouwers naar harte lust genoten. Tandems.- Eereprijzen: Kunstvoorwerpen en verg. zilv. medaille. le pr. R. J. M. H. Hollman te den Haag met Wilmington Surprise en ScottisGi Ra diant. - 2e pr. D. J. Maans te Hoogkerk met Jikko en Lumpo. 3e pr. Jac. Rijks te Nijmegen met Nordelph Leopard en Bonny Duchess. 4e pr. H. F. Bultman te Heemstede Lord Capenor en Wonder. Springconcours (Internationaal.) Geldprijzen: eerepr. Med. van H. M. de Koningin-Moeder en wisselpr. de beker van Hoofddorp. Eerste prijs (winnaar van den beker) Luit. v. d. Voort v. Zijp Den Haag met „Silver Piece". Na veel moeite is het gelukt hoewel slechts gedeeltelijk omtrent de verdere prijswinnaars de volgende gegevens te ver krijgen: tweede prijs Luit. v. d. Voort v. Zij*p Den Haag met „Oranje Boven", vierde prijs Mej. J. Kuenen te Eindhoven .met ..Gitanne"; zesde prijs Bar. Sirtema v. Grovestius Den Haag met „Tiberius". Het aantal bezoekers aan het schitterend geslaagd concours wordt op ongeveer 10000 geschat. Een succes, waarmede „Vooruit" is te feliciteeren. Ze heeft voor de 20e maal aan die duizenden paardenliefhebbers de gelegenheid geboden om te kunnen genie ten van het beste c-n het belangrijkste, dat op paardensportgebied gezien kan worden en deze mooie dag zal voor het bestuur onge twijfeld een aansporing zijn om op den inge slagen weg voort te gaan, teneinde een vol gend jaar weder op zoo'n royale wijze voor den dag te'kunnen komen. Er heerschte tot laat in den avond nog een prettige stemming in het dorp en ook in de café's waar men nog cenigen tijd gezellig bijeen bleef. Het eerste gedeelte van dit verslag, dat gisteren geplaatst werd vèreischt eenige rectificatie ten aanzien van het voornemen van den Minister van Oorlog om het con cours met een bezoek te vereeren. Kort voor de pauze ontving het bestuur van „Vooruit" tot zijn spijt nog bericht dat hij verhinderd was om het paardensport- feest bij te wonen. BEVERWIJK OPENING OPENBAAR SLACHTHUIS Order groote belangstelling vond Donder dagmorgen de officieele opening plaats van het Openbaar Slachthuis aan de Pijpkade. Aanwezig waren o.a. vertegenwoordigers van het gemeentebestuur van Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk, Dr. H. C. L. E. Berger, directeur van den Veeart-senijkundigen dienst te den Haar, de heeren J. A. Klauwers. Am sterdam, Inspecteur-districtshoofd, Mr. L. Lietaert Peerbolte, Directeur-Generaal der Volksgezondheid, A. H. P. v. d. Put, Velsen, waarnemend directeur van het slachthuis, de heeren de Bie en de Groot resp. Gemeen te-Architect en Directeur der Lichtbedrijven Dr. E. Hollman. Inspecteur der Volksgezond heid te Haarlem, de Inspecteur en de Ont vanger der directe belastingen te Beverwijk, de directeuren der abattoirs te Amsterdam. Haarlem, Arnhem, Utrecht, Hilversum, Alk- maar. Baarn, Bodegraven en Ouderkerk a. d. Amstel, Ir. J. F. H. Koopman, technisch adviseur, eenige raadsleden, leden der Ge zondheidscommissie, bestuursleden der Sla- gersvereeniging in den Keuringskring „Be verwijk" enz. In een der slachthallen heette de Burge meester de aanwezigen welkom. Spreker zei- de, het op prijs te stellen, dat door zoovelen san de uitnoódiging, de opening bij te wo nen, gevolg was gegeven. Wanneer de Raad destijds niet besloten had, het gas van de Hoogovens te betrekken en dus de gas fabriek was blijven onderhouden als voor heen, wanneer de wetop den Vleeschkeu- ringsdienst niet was blijven bestaan en geen samenwerking was toegezegd door de ge meentebesturen van Wijk aan Zee en Duin en 'leemskerk, betwijfelde spreker in hooge mate of het slachthuisvraagst.uk reeds zoo ver gevorderd zou zijn; als thans het geval is. Spreker bracht een woord van dank aan Ir. Koopmans voor diens adviezen en aan Ir. Kessener voor zijn adviezen inzake de zui vering van- het af koelwater, dat thans ge reinigd in de Pijp wordt afgevoerd. Spreker stelde zich voor, dat het proces, dat het af valwater zal ondergaan, het Gemeentebe stuur te denken kan geven ten opzichte van het water in de Haven en_de Pijp. Spreker wenschte de burgerij eh de slagers geluk met deze nieuwe instelling. Nadat nog het woord van gevoerd door de heeren Klauwers, Hannema, Ir. Kessener, Ir. Koopman en Van Leeuwen (namens de slagers) werden de aanwezigen in de ge legenheid gesteld, de inrichting te bezichti gen. BLOEMENDAAL Benoeming onderwijzeres. Vaststelling uitbreidingsplan Rij- negom. Bepaling tegen hinder van radio Concessievoorwaar den autobusdienst Duinlustpark- Vogelenzang. Geen Ruiterpad op de Westerlaan. Donderdagmiddag vergaderde de Gemeen teraad onder voorzitterschap van den Burge meester, Jhr. Bas Backer. Aanwezig waren alle leden. Wéder werd eerst- een zitting met gesloten deuren gehouden. Na de heropening der openbare zitting had eenige discussie plaats ter zake van de Vernieuwing van bet wegdek der Sparreiaan. Dienaangaande was ingekomen een verzoek van het bestuur der Sc. Antoniuskerk. De heer Laan zeide, dat nu zoovele wegen met topeca bedekt zijn telkens verzoeken in komen om wegverbetering. Deze laan vond spr. niet zoo heel slecht. Spr. wilde wel tal van wegen in oïde'laterr maken, maar dan moet de raad goed vinden, dat hij, indien dat noodig is, later komt met een suppletoire be grooting. Sommige leden waren er voor den wethou der voor vernieuwing der wegen een blanco crediet te verleenen, anderen er tegen. De heeren Van Nederhasselt en Prinsenberg zetten uiteen, dat. ter wille van de vele kerkgangers, het noodig is, dat de Sparreiaan verbeterd wordt. Tenslotte werd besloten dat aan het ver zoek tot verbetering van de Sparreiaan te zij ner tijd zal voldaan worden. Bij het agendapunt, ter zake van de Benoeming eener onderwijzeres aan sri.ool B betoogt de heer Hogenbirlc de wenschelijkheid van de benoeming van mej. T. Noorman, die reeds eenige maanden tijdelijk onderwijzeres aan de school is en die als nummer 2 op de voordracht is ge plaatst. Deze gedachte vond instemming. Mej. Noorman werd benoemd. Er waren 5 stem men uitgebracht op mej. J. M. Swart van Den Bosch nummer één der voordracht. De voorstellen van B. - en W. tot wijziging der besluiten van -21 Februari 1929 tot uit gifte van grond in erfpacht aan het P. E. N. en tot definitieve vaststelling van het uit breidingsplan voor Rijnegom werden zonder discussie aangenomen. Bij het agendapunt ter zake van wijziging der algemeens politieverordening, dat strekte de verordening aan te vullen met een artikel om tegen te gaan Den hinder van radio welk artikel'luidde: cn „Het is verboden door middel van een me chanisch bewogen of een electrisch instru ment, waarmede muziek of de menschelijke stem kan worden hoorbaar gemaakt, hinder lijk geluid te maken of te doen maken, hetzij in de buitenlucht, het zij op zoodanige wijze, dat het geluid de buitenlucht bereikt. Over treding van het bepaalde in dit artikel wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hechtenis van ten hoogste zes dagen" werd gediscussieerd. De heer Schulz had bezwaar tegen het woord „hinderlijk" in het; artikel. Andere leden, als de heer Laan en de heer K r e m e r, konden zich geheel met het arti kel vereenigen. De heer C as see was er te gen. Men moet niet aan ieder verzoek vol doen, redeneerde de laatste. Waar gaat men dan heen? Als iemand klaagt over hinder van het bespelen van eeh orgel of van een piano moet men dan ook dadelijk een ver bodsbepaling gaan maken? Tenslotte is het voorstel van B. en W. aan genomen met 10 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de leden Cassee, Schulz, Noorman en Nuyens. Geruimen tijd hield de Raad zich bezig met de behandeling der concessie-woorwaarden voor de verleening der vergunning aan W. C. Olie tot het exploiteeren van een Autobusdienst Duinlustpark naar Vogelenzang. Onder meer was vooi-gesteld te bepalen dat' de vergunninghouder verplicht is een aantal vrij vervoerbewijzen kosteloos ter beschikking van B. en W. te stellen die bevoegd zijn ze aan degenen, die daarvoor in aanmerking komen te verstrekken. De Voorzitter zeide, dat het de bedoe ling is die Vervoerbewijzen te verstrekken aan de leden van den Raad. en aan eenige gemeente-ambtenaren. De heer Laan was er tegen. De leden van den Raad behoorden naar zijn meening geen vrij ver voerbewijzen te hebben. De heer Lu den vond het ook. verkeerd, dat de leden van den Raad alléén op grond, dat ze raadslid zijn een vrij vervoerbewij s zou den ontvangen. Wel kon men ze z.i. geven aan leden van den Raad. die ver af wonen. De heer Schulz verklaarde, dat, als niet alle leden van den Raad ze zouden krijgen, hij voor zich bedanken "zou voor een vrij- vervoerbewijs. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN Naar de schiettent ging weer Billy, Naar dien aardigen kerraïsman. Zeide„Mag ik eens beproeven, Of ik ook iets schieten hr.n?" Dra was hij op 'n stoel geklommen. Op noten richtte hij 't geweer, Maar, hoe hij ook zijn best deed, De jongen miste telkens weer. Het begon -Billy zeer te verdrieten, Bij elk schot riep hij. ,,'t Is kras.'.' - „Ik dacht waarlijk," zei de vogel. Dat Billy een betere schutter was." Maar toen op 't laatst de spullcbaas, ITem een cocosnoot aanbood. Zei Billy: „Neen, 'k wil zelf ze schieten. Dank daarom voor uw noot." We zullen zien, wat Billy verder doet. Ten slotte werd gestemd. Er verklaarden zich 5 leden voor de vrij vervoerbewy zen en 9 leden tegen. Na nog eenige discussie over andere bepa lingen werden de voorwaarden vastgesteld. Volgens het voorstel van B. en W. werden eenige ontheffingen van bepalingen der Bouw verordening verleend. Bij de Rondvraag maakte de heer K r e m e r de opmerking, dat hij vond, dat voor de tweedehands auto voor het Bouwtoezicht, die is aangekocht, het be drag van 2500 te hoog is. Daartegenover zeide de heer Laan, dat. als men weet, dat de auto nieuw 3900 heeft gekost en er slechts 5000 K.M. mede is gereden, het bedrag niet hoog is te noemen. Naar aanleiding van een vraag van Dr. Eornwater zeide de heer Laan toe, dat het fietspad op den Zeeweg zal verbeterd wor den. De heer Prinsenberg vroeg hoe het staat met de onderhandelingen met den heer Jansen ter zake van de doortrekking van de Julianalaan. De heer Laan antwoordde, dat met den heer Jansen niet meer onderhandeld zal wor den, maar dat B. en W. de noodige maatre gelen zullen nemen tot doortrekking van den weg. Daarna zal over de sloot een brug ge maakt worden. De heer Prinsenberg kon zich er niet mede vereenigen dat het wegdek van de Westerlaan slechts 6 Meter worden zal, in verband met het Ruiterpad dat men daar wil gaan maken en de breedte van het fiets pad. Na eenige bespreking besliste de Raad, dat het wegdek zal worden 8 Meter. Over de vraag of er al dan niet een Ruiterpad komen zal de heer Laan was een groot voor stander van een Ruiterpad werd gestemd. Met 7 tegen 5 stemmen verklaarde de Raad zich tegen een Ruiterpad. Daarna werd de zitting gesloten. GEEN BRANDBLUSCHDEMONSTRATIE TE BLOEMENDAAL. Het Technisch Handelsbureau had uitnoo- digingen rondgezonden tot bijwoning van een demonstratie met een brandbluschmiddel op Vrijdag op het gemeenteterrein te Bloemen- daal vóór den watertoren aan het begin van den Zeeweg te Overveen. In de Raadszitting van Bloemendaal van Donderdag werd door den heer Cassee ge vraagd of deze demonstratie doorgaat. De voorzitter antwoordde, dat ze niet zal plaats hebben. B. en W. hadden het te gevaarlijk gevonden met het droge weder zuik een de monstratie te doen plaats vinden. Er is geen vergunning voor verleend. De demonstratie gaat dus niet door. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: G. A. Jager, Schoterboschplein 2, Haarlem, een porte feuille met inhoud: Gelhaus, Zandvoorter- laan 207, Zandvoort, een gonjezak met tuin- boonen; de Jong, Zijlweg 20 a Overveen, een zilveren rozenkrans: van Es, Oranje Nassau - laan 19 Overveen, E. v. d. Heide, Oranje Nas- saulaan 17, Overveen, een school-étui met inhoud: J. Tuilenaar, Zijlweg 10. Overveen, een zwarte hond; F. Heinz, Regentesselaan 6, Haarlem, een zandschopje; S. Rusman, Oostertuindorplaan 3, Haarlem, een gouden konderringetje; Logtens, Zijlweg 14 a, Over veen, een dames vilt-hoed; H. Nieuwjaar, Tentenkamp, Bloemendaalschestrand. een kampeertentD. van Spanje, Aerdenhouts- duinweg 7, Aerdenhout, een zilveren ket tinkje; v. d. Wetering, Bloemendaalscheweg 198, Overveen, een zakdoek; J. Nieuwpoort, Alb. Thijmlaan 36, Bloemendaal, een isola tietang; Provinciaal Ziekenhuis nabij Sant poort, een vulpenhouder, inl. bij den Portier; F. van Rij. Potgieterweg 11, Bloemendaal, een combinatietang: F. v. d. Vaart, Brederode- weg 48 te Santpoort, een paarse ceintuur met gesp en een lipssleutel; aan het bureau van politie te Overveen, een klapstoeltje, twee sleutels en een ijzerdraadje, een con- trölekaart van een verzekeringsmaatschap pij, een rozenkrans, een hangslotje, een mand; aan den politiepost Noordzeestrand, een contributiekaart, een bruine schoen, een zakétui, een hondenhalsband, een plaat van een fototoestel. HAARLEMMERLIEDE GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude gehouden op Dinsdag 23 Juli 1929, 's avonds l'A uur. De agenda luidt; 1. Ingekomen stukk/n. 2. Verzoek van hXc RK. kerkbestuur te Houtrakpolder inzake de stichting van een R.K. school aldaar. 3. Verzoek van bet RK. kerkbestuur te Haarlemmerliede om vergrooting van de R.K. school. 4. 3-jaarl. afrekening R.K. school te Haar lemmerliede. 5 Alsvoren van de Christelijke School te Halfweg. 6. Vaststelling vergoeding over 1927 van de R.K. school te Halfweg. BENNEBROEK VERKOOPING. Ten overstaan van notaris Mr. J. A. de la Hayze uit Heemstede werd Woensdag in het openbaar verkocht een dubbel woonhuis met schuur en tuin aan de Reek te Bennebroek. Kooper werd de heer K. Jansen, te Heem stede voor f 1650. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct« pep regel. In HOEING'S STOOMERIJ worden HEERENHOEDEN weer alt NIEUW. Tel. 10382-10873 Dr H.NANNING'S EETLU5T-0PWEKKEND /l.30p.n. N.V. KELLER EN MACDONALD N. S. F. PHILIPS ZATERDAG 20 JULI. HUIZEN 1875 M. 10 00 Morgenwijding. 1215 Concert door hel .vio-Kwintet. 2.00 Filmpraatje door Max Tak. 2.30 Aansl. van het Tuschinski-Theater te Amsterdam. 3-30 Kurhaus Scheveningen. Thé-dansant door „The Ramblers". 5.00 Lezing door Dr. C. H. Sluiter over: De ver deeling der materie in het heelal. 5.45 Con cert door het Omroeporkest. Willem Seg- boer, bariton. 6.45 Piano recital door Prof. Henry Wilhelmus uit Budapest. 7.15 Voort zetting concert. 8.00 VARA. Concert. Vara-or- kest, voordrachten. 10.45 Vara. Liedjes uit het leven. 10.00 VARA. Persber. 11.15 VARA. Gramophoonplaten-concert. HILVERSUM 1070 M. (Vóór 6 uur 298 M.) Uitsl. K.R.O.-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Lunch- muziek door het KRO-Trio. 1.15 Gramo- foonplatenconcert. 2.00 Kinderuurtje. 5.00 Gramophoonplatenconcerl.. 5.45 Journalis tiek weekoverzicht. 6.00 Concert in de Cht- cago-bio,scoop Eindhoven. 7,30 Causerie over Wat is een film. 8.00 Concert en declamatie. Strijk-enscmble en solisten. 9.30 Nieuwsber. 11.00 Concert. Karakterduetten. DAVENTRY 1554 RL 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 1.20 Orkest concert. 3.50 Bisley. Finale om de „King's Prize". 5.05 Orgelconcert (Cinema-orgel). 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Oude Fransche clavecimbel muziek. 7.20 Lezing. 7-35 Sportpraatje. 7.50 ..Diary of a nobody" (5). 8.05 Vaudeville. 8.40 Fragmenten van ,-Love Lies", operette van Carter. 9-20 Nieuws ber. 9.35 Lezing. 9.59 Nieuwsber. 9.55 Het Zigeuners-ensemble. Concert. 10.50 Dans muziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1725 M. 12.50 Orkestconcert. 4.05 Kinderuurtje. 4.35 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonmuziék. 8.35 Concert. Orkest en solisten. 9 Dansmuziek. LANGENBERG 473 M. 7 20 Gramofoonmuziek. 7.50 Orkestconcert. 10.35 en 12.45 Gramofoonmuziek. 1.25 Orkest- concert. 5.55 Gramofoonmuziek. 8.20 vroolUke avond. Kobert-kapel. Vocale en instrument, solisten. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. ZEESEN 1635 RL 6.10 Berichten en lezingen. 12.20 Muziek- uitzending voor scholen. 1.10 Berichten en lezingen. 5.20 Concert. 6.20 Berichten en lezingen. 8.20 Anekdoten. Declamatie, viool en piano. Daarna: Persber. en Dansmuziek. HAMBURG 372 RL 4.55 Haarlemmer Blumen. Causerie met muzikale illustratie- 5.20 Orkestconcert m m v solisten. 6.35 Concert. 7.20 Vocaal concert door Walther Carnuth m.m.v. orkest. 8.20 „Mein Leopold". Volksstuk in 3 bedrijven vap Adolph L'Arronge. 10.20 Over den Oceaan. Groeten aan het s.s. „Bremen". Concert door de scheepskapeL BRUSSEL 512 RL 5.20 Trio-concert. Dansmuziek. 6.50 Gra mofoonmuziek. 8.35 Concert door het omroep orkest. Mile Stroyeban, zang. 9.20 Kurhaus- concert,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7