HERINGA WUTHRICH, Haarlem CENTRALE VERWARMING SCHEEPVAARTBERICHTEN SPORT EN SPEL WEERBERICHT THERMOMETERSTAND BURGERLIJKE STAND PAARIPM'S dagblad ZATERDAG 20 JULI 1929 (Adv. Ing. Mod.) warring is opgehelderd en is de andere er voor, de actie te bespoedigen, met de bedoe ling de regeering er toe aan te zetten in liet Verre Oosten haar invloed naar beide zijden uit te oefenen. BOEDAPEST. Projectiel ontploft. VERSCHEIDENE ZWAAR GEWONDEN. Gisteren is bij artillerie-manoeuvres op een exercitie-terrein te Boedapest bij het laden van een stuk geschut een project! elontploft Van de officieren en manschappen werden er verscheidenen zwaar gewond. Twee offi cieren en een artillerist bezweken spoedig aan de bekomen kwetsuren, terwijl de ove rige gewonden naar het ziekenhuis moesten worden gebracht. Een commissie van des kundigen heeft reeds vastgesteld, dat de manschappen geen schuld aan het ongeluk dragen doch dat dit aan technische gebre ken van het projectiel moet worden geweten. Een gedetailleerd onderzoek wordt ingesteld. DE MONTE CERVANTES TE IJMUIDEN. Men schrijft ons uit IJmuiden IJmuiden geniet de laatste jaren de eer, het uitgangspunt te worden van vele toe ristenschepen. Een belangrijke tocht vond o.a. twee jaar geleden van onze haven uit, plaats. Toen was het de Monte Olivia, een zusterschip van de Monte Cervantes, die onder buitengewoon veel belangstelling met een groot aantal leden der Nederlandsche Reisvereeniging van IJmuiden naar de Noor- sche fjorden vertrok. I Donderdag kwam, zooals reeds gemeld de Monte Cervantes te IJmuiden binnen met 1000 Duitsche 'toeristen aan boord. Hoewel het vaartuig veel bekijks had was de drukte aanzienlijk minder dan verleden jaar, het geen wel het gevolg zal zijn van het feit, <iat het aantal Hollandsche toeristen dit jaar veel minder is dan twee jaar geleden. De meeste Duitsche toeristen gingen al spoedig nadat het groote vaartuig aan den wal lag, van boord. Velen maakten een tochtje naar Amsterdam, anderen weer brachten een bezoek aan het strand, terwijl weer anderen dichter bij huis bleven en te IJmuiden gingen winkelen. Vrijdagmorgen bij de aankomst der 500 Nederlanders, die zich liier .zouden insche pen, was de drukte het grootst. Geleide lijk kwamen de passagiers aan boord en lang zamerhand verdrong zich een dichte menigte op de verschillende dekken, zoodat er aan den walkant geredekaveld werd over het vraagstuk, of er voor iederen passagier wel voldoende ruimte over was, om een ligstoel te plaatseri. Hoe dit ook zij, over gebrek aan „aan spraak!' zullen zich noch de Duitschers noch de Hollanders te beklagen hebben. I-Iet vertrek was bepaald op 1 uur Vrijdag middag. Zooals steeds werd het eenige uren later. Om drie uur koos het trotsche zee kasteel zee, nagestaard door een groot aantal belangstellenden. De Monte Cervantes, die onder commando staat van kapitein Dreyer, zal van IJmuiden doorstoomen naar Bergen. Van Bergen gaat de tocht langs de Noordkaap tot Spitsbergen en verder tot het pakijs. De terugtocht gaat wederom langs de Noorsche kust. De toeris ten zullen dan veel schoons te zien krijgen. de lord mayor van londen te amsterdam. De Lord-Mayor van Londen brengt een driedaagsch bezoek aan Amsterdam. Van morgen is de hooge gast. Sir E. C. Kynaston Studd, vergezeld van Lady Stucld en de. Al- derman en Sheriff Sir William Waterlow en Lady Waterlow, de Sheriff W. G. Coxen en Mrs. Coxen en verder major A. E. Wood, Swordbearer, W. t. Boston, marebearer en captain D. F. Massy, citymarshall, uit Hoek van Holland, aan het Centraal-Stat-ion aan gekomen, waar zij door hef Amsterdamsche college van Burgemeester en Wethouders wer den verwelkomd. Daarna werd naar het Amstelhotel gere den, waarna de Londensche waard ighcids- bekleeders naar het Stadhuis trokken, om daar hun opwachting te maken bij het ge meentebestuur. SCHOUWBURG IN BRAND. IN KOPENHAGEN. Vrijdagmiddag brak brand uit in het dak van den koninklijken schouwburg te Kopen hagen, aldus de Tel. Op een gegeven oogen- blik scheen het, alsof het mooie oude ge bouw zelf gevaar liep. De brandweer even wel. die met zeer veel materieel was uitge rukt. wist de schade te beperken, die toch nog honderdduizend kronen beliep. Men ge looft. dat de brand ontstaan is door zonne stralen. die door een lichtprojector werden weerkaatst. M DE P. E. G. E. M. UITBREIDING DER CENTRALE AMSTERDAM-NOORD. De gemeenteraad "van Amsterdam zette Vrijdag de beraadslaging voort over het voor stel van B. en W. om, nu de P. E. G. E. M. wat de opwekking van stroom aangaat uit elkaar gevallen is. voor rekening der gemeente Am sterdam de centrale Noord uit te breiden. Uit de discussie bleek, dat Amsterdam de provincie aan electrisehen stroom moet hel pen totdat de eigen nieuwe centrale van het P. E. N. klaar is. De P. E. G. E. M. zal voorloopig, althans tot 1961, blijven bestaan in gewijzigden vorm om stroom te leveren aan de spoorwegen en orn elkaar in gevallen van nood bij te staan. Een voorstel Polak om de beslissing over het voorstel van B. en W., om tot uitbreiding over te gaan, te verdagen, werd verworpen met 19 tegen 14 stemmen. Daarop werd het voorstel van B. en W. aangenomen. m u. l. o. EXAMENS. Te Amsterdam zijn voor het mulo examen diploma B geslaagd F. D. M. Pik, J. van der Loo, A. Rijker en K. G. Bente te Haarlem^ MOTORBRIGADE DER POLITIE AANGEREDEN. Vrijdagmiddag half vier reed de motor brigade der politie uit de Korte Wijngaard straat en wilde de Ridderstraat inrijden. In die straat reed een auto in de richting Jansstraat. Om eij aanrijding te voarko- men stopte de bestuurder van de motorbri gade onmiddellijk, maar de bestuurder van den auto kon niet tijdig genoeg stoppen, omdat de remmen niet goed werkten. Er ontstond een botsing, waardoor de motor met zijspan op verschillende plaatsen erns tig beschadigd werd. Tegen den autobe stuurder werd proces-verbaal opgemaakt. ONEERÏJKE FABRIEKSARBEIDER. Door de recherche is proces-verbaal opge maakt tegen een 21-jarigen fabrieksarbeider die sinds Februari van dit jaar ongeveer veertig paar kousen ten nadeele van zijn patroon uit de fabriek ontvreemd had. GECOMPLICEERD GEVAL. Vrijdagmiddag twaalf uur reed een wiel rijder voor het Stadhuis. Plotseling moest hij uitwijken voor een wielrijder en werd daarbij aangereden door een hem achterop rijdenden vrachtauto, waardoor zijn rijwiel ernstig beschadigd werd. De bestuurder van den vrachtauto remde krachtig, wat een nieuwe botsing tot gevolg had. Een luxe auto, die namelijk vlak achter den vracht auto reed, kon niet tijdig genoeg stoppen, zoodat deze met de voorzijde tegen den vrachtwagen botste. Van den luxe auto wer den de radiateur en een spatscherm be schadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. HAARLEMMER TE APELDOORN VERDRONKEN. De politie te Apeldoorn verzocht .Vrijdag aan de Haarlemsche politie, om aan de fa milie P. alhier mede te deelen. dat de 24- jarige M. P. bij het baden in een kanaal te Apeldoorn verdronken is. de rotterdamsche brandstichter gepakt? Vrijdagmiddag heeft de centrale recherche te Rotterdam den 27-jarigen boekdrukker W. F. K. aangehouden, als verdacht van het stichten van enkele van de den laatsten tijd in Rotterdam Uitgebroken branden. In hoe verre men hier de hand gelegd heeft op den waren schuldige, kon de politie nog niet meedeelen. Heden zou hij met enkele getui gen worden geconfronteerd. Hij is na een voorloopig verhoor opgesloten meldt de N. Rott. Ct. een onderscheiding. De heer A. Funke Sen., chef der firma Wisbrun en Liffmann te Haarlem, is door het Duitsche Roode Kruis met het eerekruis be giftigd. De heer Funke is in het bestuur van de weldadigheidsvereeniging Deutscher Hilfs- ausschuss. een duitsch zangkoor op bezoek. Heden zal hier ter stede een Duitsch So cialistisch zangkoor arriveeren, hetwelk tot Maandag de gast- zal zijn van de Haarlemsche „Stem des Volks". De gasten, welke uit Am sterdam komen zullen hedenavond in „Zang en Vriendschap" verwelkomt worden door de leden van de Stem des Volks en door de Haarlemsche Arbeidersbeweging. Zondag zal een tochtje gemaakt worden naar Zandvoort en verder door de omstreken, waarna men Maandag weder terugkeert naar Amsterdam om vandaar een boottocht door Noord-Hol land te maken. de politie vraagt inlichtingen- De Commissaris van Politie te Haarlem verzoekt aan de dames, die gehoord hebben, dat een meisje op Dinsdagavond 16 Juli 1929 omstreeks 8 uur in de tram. gaande van het Station naar het Wilsonsplein, door een vrouw is belecdigd, en aan de dame die ge zien heeft, dat een meisje omstreeks dien tijd door een vrouw op den Koninginneweg is mishandeld, zich tot het geven van nadere inlichtingen te willen vervoegen aan zijn bureau, afdeeüng recherche, althans zich nader bekend te willen maken. afscheid van den heer d. been. In de versierde gymnastiekzaal van de Rijkskweekschool voor Onderwijzers alhier had hedenmorgen in tegenwoordigheid van vele belangstellenden, leeraren, leerlingen, ouders en oud-leerlingen het afscheid plaats van den heer D. Been, die aftreedt als leeraar in den handenarbeid aan de Rijkskweek school en als onderwijzer aan de Rijksleer school aftreedt. De directeur van de school, de heer Th. Lancóe, hield een zeer waardeerende rede, waarin hij den heer Been den pionier van den handenarbeid noemde en hem prees om zijn eigenschappen als onderwijzer en als mensch. Ook de hoofdinspecteur van het Lager On derwijs. de heer K. Brands, bracht namens de regeering den aftredenden leeraar dank voor wat hij gedaan heeft voor de vorming van zoovele jonge menschen. In ons nummer van Maandag komen we nader op deze plechtigheid terug. brand aan boord van de „rondo". TJILATJAP,, 19 Juli (Aneta). De Rondo v,an de Stoomvaart Maatschappij „Nederland" komende van Makassar, is te Tjilatjap aan- geloopen met brand in de bunkers. Het schip ankerde voorloopig op de reede. Door ener giek optreden der bemanning slaagde men er in het vuur meester te worden, waarop het schip aan den steiger kon komen. rechterlijke MACHT. Bij Kon. besluit van 17 Juli is benoemd tot rechter plaatsvervanger in de arrondisse mentsrechtbank te Haarlem mr. W. F. C. C. Pijnacker Hordijk, voorzitter van den Raad van Beroep voor de directe belastingen te Haarlem. JAPAN EN VLOOTBEPERKING. TOKIO, 20 Juli (Reuter). Naar uit gezag hebbende bron vernomen wordt, is het ka binet tot overeenstemming gekomen dat Japan zeer geneigd zal zijn deel te nemen aan een conferentie welke een positieve vermindering der bewapening, dus niet slechts een beperking, ten doel heeft. Japan is nader bereid de plaats waar de conferen tie .gehouden zal worden, en alle praelimi- naire bijzonderheden over te laten aan de besprekingen welke hierover gevoerd wor den tusschen Engeland en Amerika. 'Japan is bereid steun te verleen en aan den meest e<mvoudigen maatstaf ter ver gelijking der onderlinge sterkten der zeebe wapening. OVERVEEN boschbrandje in kweekduin. Na afloop der branddemonstratie waarbij vele leden van de Vrijwillige brandweer van Bloemendaal aanwezig waren, werd de brandweer gealarmeerd voor een boschbrand aan den Lonbar Petrieweg. Met een paar slangen op den waterleiding en met zand werd het vuur bestreden. Een gedeelte den nenbosch verbrandde. De oorzaak is onbe kend. ZANDVOORT wat mag en wat niet mag. Teneinde misverstand te voorkomen wat wèl en wat niet mag, betreffende het nemen van zeebaden en zonnebaden, op het strand, wordt het volgende medegedeeld door het gemeentebestuur van Zandvoort: Het is verboden, zich zonder gebruikma king van een badinrichting op het strand te ontkleeden, of zich alleen in badcostuum of met zwembroek op het strand te vertoonen; echter wordt hiertegen geen bezwaar ge maakt indien zulks geschiedt ten Zuiden van de betonnen trap op den Boulevard Paulus Loot bij de Frederik Hendrikstraat en ten Noorden van den afgang naar het strand op den Boulevard Barnaart tegenover de villa „de Meeuw". Kampeeren in welken vorm ook is slechts officieel veroorloofd op het kampeerterrein in de Zuid; maar wordt toegelaten ten Noor den van een op het strand geplaatst bord ter hoogte van de laatste huizen (richting Zuid-Noord) op den Boulevard Barnaart, echter-alleen overdag. bloemendag. Morgen, Zondag, houdt Onderling Hulpbe toon een Bloemendag ter versterking der kas van het Tuberculosefonds. Allen, die bereid zijn, het bestuur bij den verkoop der bloem pjes te helpen, worden verzocht, zich op te geven bij mej. Weber-Drommel, Koningstraat 26, mej. P. Keur, Kanaalweg 12 of Zondag in school B, Schoolplein. Aan kinderen beneden 14 jaar is het col lecteeren echter bij politieverordening verbo den. Aderamin 19 Juli te Manila, Rotterdam n. Japan. Alchiba p. 19 Juli Perim, Australië n. Rot terdam. Crijnssen 19 Juli van Bremen naar Ham burg. Commewyne 19 Juli van Amsterdam n. Paramaribo. Gaasterland 19 Juli 6 u. te Bahia, Buenos Ayres n. Amsterdam. Kieldrecht p. 19 Juil Malta, Rangoon n. Rotterdam. Maaskerk p. 19 Juli Ouessant, W. Afrika n. Rotterdam. Orania p. 19 Juli Ouessant, Amsterdam n. Buenos Ayres. Statendam 19 Juli 13 u. v. Boulogne, Rotterdam n. New-York. Simon Bolivar 19 Juli v. Amsterdam n. Colon. Stuyvesant p. 18 Juli de Azoren, W.-Indië n. Amsterdam. Ternate 19 Juli van Rotterdam n. Ham burg. Van Renselaar 17 Juli van Curacao n. Puerto-Columbia. Venezuela 18 Juli v. Curacao n. Puento-Ca- bello. WATERPOLO. HAARLEMSCHE ZWEMBOND. h. v. g. b. a adsp.—h. p. c. b adsp. 1—3 (Vriendschappelijk). d. d. ihalfweg i (3—2). Van de voor Vrijdagavond vastgestelde wedstrijden van den Haarlemschen Zwem- bond ging de ontmoeting H.V.G.B. AH. P. C. B adsp. niet door, wegens onvoltalügheid van eerstgenoemden. Het viertal H.V.G.B.- adspiranten aangevuld met twee spelers uit H.V.G.B. IV speelde nu een vrienschappelij- ken wedstrijd tegen het adspiranten-zeven- tal H.P.C. B., die door de H.P.C.'ers met 31 werd gewonnen. Met rust was de stand 10 voor H. P. C. Hierna fluit scheidsrechter J. Bouwer de zeventallen van de Delft I en Halfweg I te water. Het aanwezige publiek heeft genoten van een bijzonder aantrekkelijken wedstrijd niet zoo zeer om het forsche spel, dat dik wijls in ruwheid ontaarde, dan wel om de vele spannende momenten, waaraan deze ontmoeting rijk was. In de Halfweg-achterhoede schitterde de oud-Internationaal Jacobson, die door zijn gevaarlijk wegzwemmen een doorloopende bedreiging was. Beide doelpunten ontston den als direct gevolg daarvan. D. D. I. maakte het eerste doelpunt door Goedhart. De rust kwam met 10 voor D. D. I. In de tweede helft stelde Jacobson zijn midvoor in de gelegenheid gelijk te ma ken. Dan weet Willemse van dichtbij den Half- weg-keeper opnieuw te passeeren, doch lang duurt deze voorsprong niet. Uit een door Jacobson geleiden aanval ontstaat een scher mutseling voor het Delft-doel, waarbij een overtreding in het 4 M. gebied begaan wordt. Als gevolg hiervan krijgt Halfweg een straf worp te nemen, die een doelpunt oplevert (2—2). Door beide partijen wordt hard gewerkt om aen winnenden goal doch als de speeltijd verstreken is, is de stand nog steeds 22. ROEIEN. DE NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. REEDS TWEE BESLIST. HET SPAARNE VERLIEST IN DE VIER Vrijdag werden de wedstrijden om de Ne derlandsche roeikampioenschappen voortge zet. Twee van de zeven finales werden beslist, met het resultaat dat Lage kampioen werd in de stuurmanlooze vier en Dare Devil in de stuurmanlooze twee. Beide races waren ge weldig spannend. Laga won de stuurmanlooze vier met een halve lengte van Njord in 6 min. 58 1/5 sec., en verbeterde het baanrecord, dat sinds 1925 op 7 min. 1 3/5 sec. stond, 3 2/5 sec. Njord's tijd was 7 min. 0 1/5 sec., dus ook onder het baanrecord. Laga liep in den aanvang al uit en leidde op 1500 M. zelfs met anderhalve lengte; het kwam mij voor dat Redelé zijn eindspurt in deze omstandigheden iets te laat inzette. Bij stuurmanloos roeien zijn evenwel juist de tactiek anders veelal groo- tendeels toevertrouwd aan den stuurman en het sturen zelf, dat een der roeiers moet doen, de extra-moeilijkheidsfactoren. Op deze beide punten was Laga beter, en daar door won het. In eenheid en in techniek vond ik Njord persé beter, en ais deze beide ploegen met stuurman tegen elkaar waren uitgekomen, zouden mi. de Lsidenaars gewonnen heb ben. Dare Devil won het kampioenschap Twee zonder stuurman met een lengte van Wil lem III. De oude twee van Willem m heeft nog niet genoeg routine in de stuurmanlooze boot. Gevolg: veel zigzaggen en een te laag tempo. Dare Devil sloeg zes of zeven slagen per minuut hooger, was even prachtig gelijk als vorige jaren, maar zou nog meer berei ken met een langeren haal en een tempo van ongeveer 32. Nu sloegen Van Wankum Van Suylekom vrijwel constant 36, en waren erg kort. Hun tijd was 7.48, elf seconden beter dan zij verleden jaar roeiden, maar het baan record .voor onze kampioenschappen is 7.40 en de omstandigheden waren voor tweeën ditmaal ideaal. Het water was spiegelglad. Duitschland won dit nummer verleden jaar in 7.06 2/5 een verschil om van te ril- lem Wij moeten- in Holland de stuurmanlooze giek-nummers veel sterker gaan stimuleeren om er werkelijk iets in te bereiken. In de gestuurde vier won Triton (tijd 7.30 1/5) met twee lengten van Het Spaarne, en Die Leythe (tijd 7.27) met driekwart lengte van Njord. De Spaarne-vier was technisch „goed om te zien", en roeide met goeden langen haal in het baan tempo van ongeveer 28, hield daarmee Triton's hooger baan tempo bij, maar verloor door minder vinnigheid en derhalve minder spuft-capaciteit. Het is moeilijk om hiervoor een afdoende verklaring te vinden. De Haarlemsche vereeniging heeft met haar giek-ploegen in 1928 misschien wat al te snel en te overvloedig succes behaald, waar op onmiddellijk de déveine van Hollandia in dit jaar volgde, toen de oude vier, op 1800 M. in winnende positie tegen Njord, door een ongelukkig incident verloor, en de acht door Laga met een halven meter geklopt werd. Eenige reactie in het zelfvertrouwen kon moeilijk uitblijven. Roeien is vol ups and downs, alle oude wedstrijdvereenigingen weten dat bij ervaring. Het Spaarne zal met verder stug volhouden he twel weer tot suc- cessén in de vier brengen. Aan wil bij de roeiers hapert het niet. De vier van Die Leythe bracht een ver rassing door in een zeer goede race Njord met driekwart lengte te slaan. De studenten leidden met enkele meters tot op 1000 M., daarna nam Die Leythe de leiding over, en bleek genoeg in reserve te hebben om Njord's eindspurt af te slaan. Film toonde zich een uitstekende slag in de Leytbe-ploeg: be- heerscht en toch heel fel en levendig. De Njord-vier maakt wel wat den indruk van wedstrijd-moeheid na haar tallooze races van dit seizoen. De finale gestuurde vier gaat nu vandaag tusschen Die Leythe en Triton. Er is niets van te voorspellen. In de acht won Njord vrij gekakkelijk (in 6 min. 50 3/5 sec.) met een lengte van Nauti lus. De Maas slaagde er in om Nereus met een halve lengte te kloppen in 6 min. 38 3/5 sec., en de Amsterdammers verdienen een compli ment voor hun kranig vechten tot den laat sten meter. Tot op het allerlaatst .werd de Maas-ploeg bedreigd, nadat zij op de helft van de baan de aanvankelijk-leidende Am sterdamsche studenten was vóór gekomen. Nereus' eindspurt was een knappe prestatie van Lohmann, maar de bijzonder mooi- roeiende Rotterdamsche slag, Paauwe, een der beste raceroeiers van dit jaar, bleek even eens een felle eindspurt in zijn mars te heb ben. Het schünt vrijwel zeker dat De Maas van daag de acht zal winnen, in eindstrijd tegen de jonge acht van Njord. Het Spaarne is sterk favoriet voor het kampioenschap double scull. De Haarlem mers komen weer tegen Dare Devil uit, waar van zij op de Amstelwedstrijden met 11/2 lengte wonnen. De kans is groot dat de zeven kampioen schappen bij zeven verschillende vereenigin- gen terecht zullen komen, hetgeen .typeerend zou zijn voor de scherpe concurrentie en de gelijke krachtsverdeeling, die dit seizoen zoo opvallend hebben gekenmerkt. WIELRIJDEN H. S. C. ..EXCELSIOR" De H. S. C. „Excelsior" houdt Zondag morgen op den Zeeweg een 100 k.M. wed strijd. De start heeft te zeven uur plaats. INGEZONDEN MEDEDEELINOvEN a 60 C»«. per regsl. NEDERLANDSCHE MIDDENSTAÏÜDSBANK KANTOOR HAARLEM NASSAUPLEIN 1 TELEF. 13098 ADVIEZEN INZAKE BELEGGING. KLUIS LOKETTEN F 5.- PER JAAR. naar waarnemingen verricht in den mor gen van 20 Juli door het Kon. Ned. Met. In stituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767,7 m.M. te Weenen. Laagste barometerstand 756.9 m.M. te Thorshavn. Verwachting: Zwakke winden, meest uit Oostelijke rich tingen, half tot zwaar bewolkt, nog clroog, be houdens toenemende kans op onweer. Warm of zeer warm. barometerstand te haarlem Vorige stand 767 m.M. Stand van heden 765 m.M. Neiging Achteruit. Opgave van; Fa. A. FEDERMANN Opticien, Gr. Houtstraat 37, TeL 11059. 20 Juli. Hoogste gisteren 78 F. Laagste hedennacht 64 F. Hoogste heden tot 10 uur 71 F. Haarlem, 20 Juli 1929. Getrouwd: 19 Juli: J. de Kadt en A. J. B. M. Duf rain g, P. A. de Boer en A. G. Nolson. Bevallen: 18 Jui: B. M. C. Dekker—Jor- daan, z. Overleden': 19 Juli; S. van Bragt, 84 j., Oranjestraat. ATHLETIEK. kampioenschappen, k. n. g. v. Hedenmiddag en Zondag, worden op het Vitesse-terrein te Arnhem de athletiek- kampioenschappen van het K.N.G.V. gehou den. Aanvankelijk was besloten, voor deze kam pioenschappen in de leringen van het Ver bond vóór-wedstrijden te laten houden, waar van de drie best-geplaatsten in elk nummer toegelaten zouden worden tot de kampioens wedstrijden in Arnhem. Door het late seizoen is evenwel van dit plan afgezien, zoodat de inschrijving geheel vrij werd. Ondanks deze gunstige bepaling gaven zich uit den Kennemer Turnkring slechts 4 deel nemers op. Dat deze kring dan ook geen vóórwedstrijden heeft gehouden, zal gezien dit zeer geringe aantal wel niemand be treuren. Jammer is evenwel, dat het aantal deelnemers uit den K. T. K. elk jaar minder wordt. Concordia b.v. leverde vroeger veel goede athleten aan de kampioenschappen, maar nu zijn het er slechts twee, nl. mej. A. Tijm, die inschreef voor speerwerpen, dis cuswerpen en 80 M. horden, en ej. S. Bak ker, die zich opgaf voor speerwerpen, dis cuswerpen en kogelstooten. De beide andere deelnemers uit den K. T. K. zijn heeren van de Bloemendaalsche Gymnastiekvereeniging, en wel C. v. d. Klinkenberg, die uitkomt in hoogspringen (met aanloop) en® hink-stap- sprong, en H. Aartsen, die 100 M. loopen en speerwerpen voor zijn rekening neemt. De concurrentie is bijzonder zwaar: vooral veel dames, maar ook heeren, werden inge schreven, die geregeld in K. N. A. U.-wed- strijden uitkomen. Vermoedelijk is het aantal heeren uit de K. N. A. U. niet zoo groot door de wedstrijden van de H.A.V. „Haarlem", die ook op Zondag plaats vin den. Het aantal deelnemenden is bijzonder groot nl. 206. LAWNTENNIS. de haarlemsche jeugdkampioen schappen Heerenenkelspel. Seniores, halve eindstrijd. D. AdamP. Gunning 64, 36, 62. Jhr. H. A. C. v. RiemsdijkJ. Kruyt 63, 63. Finale: Jhr. H. A. C. v. RiemsdijkD. Adam 62, 61. Juniores, halve eindstrijd: Jhr. P. Quarles van Uffortde Roos 62, 63, Dolleman Twiss 6—4, 14—12. Finale: DollemanJhr. P. Quarles van Uf- ford 6—3, 6—3. Heerendubbelspel. Seniores, halve eind strijd: D. Adam en F. BakkerMuller en Förstner 6—0, 6—1. P. Gunning en Jhr. H. A. C. van Riemsdijk 62, 63. Finale: P. Gunning en Jhr. H. A. C. van Riemsdijk—L. Adam en Bakker 5—7, 6—3, 10—8. Juniores, halve eindstrijd: Jhr. P. Quarles van Ufford en Dolleman—de Boer en Ko ning 61, 62. Twiss en IlirschlerGebr. de Roos 6—3, 6—3. Finale: Jhr. P. Quarles van Uffort en Dol leman—Twiss en Hirschler 6—1, 6—1. Gemengd dubbel, halve eindstrijd: Mej. Leenderts en L. Adam—Mej. Jonker en J. Gunning w.o. frle. en Jhr. v. Riemsdijk—Mej. Bunkman en Berger 60, 62 Finale: freule Jhr. v. Riemsdijk—Mej. Leenderts en L. Adam. 6—2, 61. Damesenkel, halve eindstrijd: Mej. Smit-s —mej. v. d. Stadt 2—6, 7—5, 6—4, frl. v. RiemsdijkMej. Leenderts 86, 62. Finale: Mej. Smits—frl. v. Riemsdijk 6—0 62. Damesdubbel, halve eindstrijd: Mej. Jon ker en mej: I. Odams—Mej. Guepin en mej Ruygrok 6—2, 6—1. Mej. Smits en mej.' Brouwer—Mej. Leenderts en mej. v. Hees 97, 61 Finale: Mej Smits en mej. Brouwer—Mej. Jonker mej. Adams 6—0, 7—5.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2