HERINGA &WUTHRICH, Haarlem BLIKSEMBEVEILIGING AGENDA. Vreemd geld en chèques Na 10 jaar WEERBERICHT THERMOMETERSTAND BURGERLIJKE STAND HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 25 JULI 1929 (Adv. Ing. Med.) DONDERDAG 25 JULI Groote of St. Bavokerk: Orgelbespeling 34 uur. Den Hout: Concert H. O. V. 8.15 uur. Palace Cinema en Variété: „De IJzeren Divisie". Tooneel: Pietro Sonore, 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De verwoesting yan San Francisco". Op het tooneel Wladimir Pique-Trio. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Die van de straat leven" en „De valsche speler". 8 uur. Standaard Theater: „Abie's rose", 8.15 u; Heemstede: Raadhuis, Gemeenteraad, 8 uur. Concoursterrein Groenendaal: Concert Beverw. Harmonïekapel. VRIJDAG 2G JULI Gebouw Protestantenbond Haarlem-Noord Berkenstraat. Euitengewone algemeene ver gadering N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis" 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Nieuw programma. Statenzaal, Prinsenhof: Zomerzitting Pro vinciale Staten van Noord-Holland. 10.30 u. Beverw ij k: Raadhuis. Gemeenteraad,; 7.15 uur. honderd personen werkten. Even daarop werd een geweldige vuurkolom zichtbaar en- explosie op explosie volgde. Men hoorde hulpgeroep; een vrouw met zware brand wonden werd weggebracht. Een gasfabriek en een opslagplaats met carbid vlak in de buurt loopen ook gevaar in de lucht te vliegen. V D. seint nog: De fabriek is door de Schupo geheel afge zet. De gehele wijk moest ontruimd worden en in alle in de omgeving gelegen fabrieken is het werk onmiddellijk stop gezet. Er gaan geruchten, dat acht personen zwaar gewond zouden zijn, terwijl vijf personen zich in het brandende gebouw zouden bevinden, zoodat men er op moet rekenen, dat dezen zijn om gekomen. Verschillende ambulance-wagens bevinden zich ter plaatse. In de geheele wijk heerscht een ongekende paniek. Tot ver bui ten de fabriekswijk zijn de stukken ijzer bij de ontploffing terecht gekomen. Alle ruiten zijn gesprongen. De tramweg, die op onge veer 800 meter van de plaats van de ont ploffing gelegen is, bleef echter onbescha digd. De door de ontploffing vernielde fabriek is de grootste zuurstof fabriek vanDuitsch- land. Zij. levert zuurstof met samengeperste en vloeibare lucht, argon- en'heliumgas. In de bij behoor end e fabrieken worden samenge stelde gassen geproduceerd, terwijl een der aangesloten fabrieken de grootste acetyleen-, fabriek van Duitschland is. BERLIJN. 24 Juli (W. B.) Na twee uur hard werken slaagde de brandweer er in den brand te Borsigwalde te beteugelen. De ont ploffingen hielden op en er bestond geen ge vaar meer voor de omgeving en voor de grootste tank, die nog niet was ontploft, of schoon de vlammen nog steeds uit de puin- hoopen bleven slaan. Tot op 300 M, afstand van de verwoeste fabriek, is alles bezaaid, met. stukken steen en ijzer, die door de ont ploffingen werden weggeslingerd. Het verkeer iii de omgeving is gestoord.. Naar de brandweer mededeelt, had de ont ploffing plaats in een koelkamer der acety- leenfabriek Lindes, waar een groot aantal gevulde en ledige acetyleenflesschen waren opgeslagen. Twee fabrieksgebouwen en het kantoorgebouw zijn ten deele verwoest. BERLIJN. 24 Juli. (W. B.) Tijdens het op- ruimingswerk te 'Borsigwalde had 's avonds half acht een nieuwe ontploffing plaats van gasflesschen, waarvan de stukken over de straat werden weggeslingerd. Onder de me nigte. die zich achter de politie-afzetting had verzameld, ontstond een geweldige paniek en de menschen stoven naar alle richtingen uit een. Daar het gevaar dus blijkbaar niet voor bij was, werden nieuwe ai'zeltingsmaatrege- len getroffen. BERLIJN, 24 Juli. (W. B.) Voor zoover thans bekend is. werden bij de ontploffing te Borsigwalde vier personen gewond. Dooden zijn niet te betreuren. OnZE GROEMTUE-5 OlN5DA6 j DOM DERDAG ZATERDAG 1 HET SKELET VAN COMENIUS. TWIJFEL MEER EN MEER WEGGENOMEN. De burgemeester van Naarden is gebleven bij zijn weigering om het skelet van Come- nius naar elders te vervoeren. Hij zal even min toestaan, dat het gebeente naar Cecho- slovakije wordt overgebracht, hoe gaarne de autoriteiten van dit land dit ook zouden zien, meldt de Tel. Woensdag heeft prof. v. d. Broek, uit Utrecht, eenige foto's van den schedel gemaakt. Zooals bekend, twijfelde deze geleerde nog aan de echtheid van het geraamte, daar de frontale naad in den schedel zichtbaar was. De bestudeering van de schedelstukken heeft bij prof. v. d. Broek echter meer en meer den twijfel weggeno men, zoodat men thans overtuigd kan zijn dat hiermede het gebeente als echt is ge ïdentificeerd. HAARLEM, 25 Juli Blériot's Daad. Vandaag is het twintig jaar geleden dat Louis Blériot den grooten sprong waagde, en met zijn nietig éendekkertje zwakke structuur van latten, dunne staaldraadjes en canvas, met een Anzani-motor van 35 P.K. van Galais naar Dover vloog. Zaterdag hebben wij een pagina aan deze herdenking gewijd, waarop een vijftal merkwaardige oude foto's van deze groote gebeurtenis gerepro duceerd werden. Veel heb ik daaraan niet meer toe te voegen, maar de gedenkdag zelf mag niet onopgemerkt blijven. Overmorgen zal Louis Blériot zijn „Traver- ■sée de la Manche" nog eens overdoen. Een Engelsche escadrille zal hem tegemoet vlie gen en hem begeleiden naar Dover, waar hij zal landen vlak bij het gedenkteeken, na zijn groote daad van 1909 daar opgericht. Maar het zal natuurlijk in een modern vliegtuig geschieden. Niemand 'zal van hem vergen of- vernachten dat hij nog eens zijn leven waagt, zooals hij dat tallooze maleh in de eerste jaren der vliegerij deed, in dat nie tige stuk speelgoed dat den eersten tocht over het Kanaal volbracht. Hij is trouwens op gevorderden leeftijd gekomen op 1 Juli werd hij 57 en waarschijnlijk herdenkt hij zelf in deze dagen'met verwondering zijn ge weldige waaghalzerijen van vroeger. De Wrights hadden het eerste motorische vliegtuig gebouwd. IJet was een tweedekker. Blériot schiep den eersten ééndekker. Dat gebeurde in 1907. Hij' deed er geslaagde proe ven mee, en het was een heel succes dat hij in 1908 een vlucht van tweehonderd meters maakte, in hetzelfde jaar zelfs 8 1/2 minuut in de lucht bleef, en begin -1909 met twee passagiers Santos Dumont' en Farman 250 M. vloog. In vergelijking-met deze recoi'ds wordt het duidelijk hoe geweldig de sprong voorwaarts was toen de Kanaal-overtocht in datzelfde jaar volgdeeen vlucht van vijftig K.M., in ruim een half uur volbracht. Er was dagenlang gewacht op gunstig weer. Dat klinkt nu ridicuul, maar het zou op den huidigen dag nog even begrijpelijk zijn als men nog in zulke toestelletjes moest opstij gen, met zoo weinig kennis van de atmosfe rische invloeden en al wat daarmee samen hangt. Op een Parljsche luchtvaart-tentoon stelling heb ik vele jaren later die eerste toe stellen nog eens in de historische afdeeling bekeken, en er was weinig verbeeldings kracht noodig om den geweldigen durf te be seffen van de kerels, die in dergelijke zwak ke prutsconstructies omhoog dorsten te gaan. Santos Dumont's „Demoiselle", Hubert Latham's „Antoinette" ze waren al even licht en ondegelijk van structuur als Blériot's eigen ééndekker, waarvan Fokker mij kort en krachtig deze definitie gaf: „Een uitgeba lanceerde plank met een fietsmotortje an ders niks!" Toen Blériot het tot den Kanaaltocht bracht was hij al aan zijn achtste toestel toe in twee jaar, had ettelijke ongelukken gehad, waarbij hij steeds als door een wonder aan den dood ontkwam, en begon deze onderne ming mot de zekerheid, dat zijn leven zelfs totaal afhing van het blijven doorloopen. Want bij een gedwongen daling in zee, door motordefect, zou dit toestel dadelijk gezon ken zijn, en Blériot kon niet zwemmen Vandaar dat hij" tot den Italiaan Anzani zei, vlak voor het opstijgen: „Je te confie ma peau", waarop de constructeur van den motor vastberaden antwoordde: ,vTu pe-ux y- aljer". Hetgeen een staaltje van vervaarlijk vertrou wen vertegenwoordigde in een 3-cylinder 35 P.K. motortje, gebouwd voor een race-motor fiets: Maar het werd" gerechtvaardigd. Geduren de dat half uur wachten üvSangatte,'eer het' tolegram kwam dat dé blijde tijding bracht, moet Anzani minstens even hevige zenuw spanning hebben doorgemaakt als zijn vriend Blériot. Deze dag werd het begin van beider groote carrière als fabrikanten. In te genstelling met de Wrights, die later geheel on den achtergrond raakten Wilbur Wright stierf trouwens jong bleef Blériot een der •groote leidende figuren in de luchtvaart. Den geweldigen indruk, dien het bericht van den overtocht van het Kanaal per vliegtuig in d? geheele wereld maakte, kan men zich nu moeilijk meer voorstellen Mij is die Zondag morgen 25 Juli 1909 altijd bijgebleven, door een klein incidentje. Om een uur of tien had I-Iaarlem's Dagblad het telegram ontvangen en gebulletineerd.-Het-toeval wilde dat ik een half uur later in Bloemendaal naar den weg werd gevraagd door twee Fransche toe risten, en in mijn schooljongens-enthou- siasme, in m'n fraaiste school-Fransch hun het groote nieuws vertelde. Waarop zij een zoo Zuidelijke vreugde-demonstratie op touw zetten, en mij zoo vervaarlijk bij de hand schudden en op den schouder sloegen, uit pure. dankbaarheid, dat ik zeer duidelijk mijn eerste besef kreeg van hetgeen nationale trots en nationale blijdschap in Frankrijk beteekenden In December 1909 viel Blériot te Constanti- nopel. Hij werd zwaar gewond en als hope loos door de medici opgegeven. Maar weer ontsnapte hij aan den dood. Van de pioniers der luchtvaart, de dapperen van dat eerste tijdperk, die bij tientallen sneuvelden, is hij een der zeer weinige overlevenden. R. P. DE EERSTE-KAMER- VERKIEZINGEN. En dc Anti-rev. Statenfractie in Noord-Holland. Vandaag houdt, naar wij vernemen de anti- rev. Statenfractie in Noord-Holland onder voorzitterscha-p va nden heer A. Colijn een vergadering ter bespreking van de morgen te houden verkiezing van leden der Eerste Ka mer. De bedoeling van deze vergadering is, te bewerkstelligen dat een zoo groot mogelijk aantal protestantschc senatoren gekozen wordt. Dc Christ.-hfst. Unie cn de candidatuur van prof. de Savornin Lobman. Woensdaglieeft het hoofdbestuur van de Christ.-historische Unie te Utrecht een ver gadering gehouden. Het hoofdbestuur heeft geen advies gegeven inzake de candidatuur van prof. de Savornin Lohman voor een zetel in de Eerste Kamer. DE„ROBIN" VLIEGT NOG STEEDS St. LOUIS, 24 Juli (Reuter). Het vlieg tuig Robin heeft het duurrecord van de An- geleno reeds ïjjet een ganschen dag over troffen. en nog bevindt de machine zich in dc beste conditie in de lucht. SLECHT NEDERLANDSCH. Sommige menschen, niet tevreden met den woordenschat van de Nederlandsche taal, zijn er op uit om nieuwe woorden te verzin nen en ons die als schoone vondsten triom fantelijk aan te bieden. Jammer maar, dat wanneer die ontdekkingen op de keper beschouwd worden, zij gewoonlijk vertaald Duitsch blijken te zijn. Wij vinden er nu weer een in de Vegetarische Bode, waarin op pagina 222 te lezen staat: „En nu, een paar menu's, die glanzend in het kamp kun nen worden toebereid". Waarschijnlijk zou de schrijver zelf een raar gezicht zetten, wanneer hij in of buiten het kamp onthaald werd op glanzende gekookte aardappelen, komkommers en sla, flensjes of pannekoek. Hij bedoelt ook niet, dat die artikelen moe ten glanzen, maar hij bedoelt glanzend, het Duitsche woord, dat schitterend beteekent. Dat zou nu zoo erg niet zijn, wanneer er maar niet zooveel neiging was om verkeerde woorden, wanneer ze eenmaal geschreven zijn, over te nemen en verder te verspreiden, zoodat helaas bewaarheid wordt wat een geestig man antwoordde,; toen- hem na een dergelijke aanmerking geantwoord werd, dat iedereen het schreef: „o, als iedereen het schrijft, dan is het stellig verkeerd". Weg dus met glanzend als je schitterend wilt zeg gen, weg ook met een anglicisme, dat in den laatst en tijd in de Nederlandsche taal door dringt, het woord research, of eigenlijk een anglicisme is het niet, het is een zuiver Engelsch woord, dat gemeentebesturen, menschen van universiteiten en dergelijke, menschen,. die. beter moesten weten, van el kaar naschrijven, hoewel wij daar voortref felijke Hollandsche uitdrukkingen voor heb ben, namelijk onderzoek, opsporing en na sporing. Waarom die dan niet gebruikt wor den, maar wel het Engelsche woord? Och, uit deftigheid of gewichtigheid of ook wel uit gemakzucht en als dat nu maar lang ge beurd .is, dan hecht de Nederlander aan het Engelsche woord veel meer beteekenis (uit gebreider, uitgestrekter, vat je) dan aan de goed Hollandsche uitdrukking. Laat ons dus het Duitsche glanzend met het Engelsche, research arm in arm de woestijn insturen! DE MELKOORLOG HEDEN BEGONNEN Echter genoeg melk voor de consumptie aanwezig. EEN MELKVEILING? Zooals wij Dinsdag mededeelden was er met ingang van heden, Donderdag een „melkoor- log" te wachten in Haarlem en omstreken. De boeren georganiseerd in den R.-K. Bond van Melkveehouders, kring Haarlem en Om streken eischten in verband met den slech ten grasstand en de dientengevolge vermin derde melkopbrengst bij duurdere voeding een verhooging van 2 cent per Liter. De melk handelaren, georganiseerd in de vereeniging „De Haarlemsche Melkhandel" weigerden een verhooging te betalen vóór 4 Augustus, de boeren stelden daarop een ultimatum, tegen Woensdagmiddag 5 uur. Bij niet inwilliging van hun eischen op dat'-.tijdstip zouden zij Donderdag de levering-van melk staken. Dit is thans geschied. Wij hadden over deze kwestie een onder houd met den voorzitter van „De Haarlem sche Melkhandel", den heer-M.-Ar Verdek - Deze verzekerde ons, dat de Haarlemsche melkhandel zijn melk van elders zal betrek ken, zoodat de levering zoo goed als normaal en zonder prijsverhooging zal geschieden. Hij ontkende, dat er een tekort aan melk in het land zou zijn. De-fabrieken kunnen nog ge noeg uit hun voorraden leveren, zeide hij. Bovendien zijn niet alle boeren in den om trek bij den R.-K. Bond aangesloten, terwijl de neutrale Bond niet aan de actie deelneemt. Omtrent den duur van het conflict valt nog niets te zeggen. De melkoorlog is trouwens voor Haarlem geen novum, de prijswisseling bij de kentering der jaargetijden gaat hier steeds met wrijving gepaard. De heer Verdel is van oordeel dat hoewel niet te ontkennen valt, dat het voor de boe ren een slecht jaar is. de zuivelprijzen niet zoodanig zijn, dat een verhooging van den melkprijs thans gewettigd is. De melkhandel koopt van de boeren alle melk, die de koeien geven en de prijzen van boter en kaas zijn niet zoo, dat de overschietende melk, die noodzakelijkerwijze verwerkt moet worden duur betaald kan worden. De prijsverhooging voor de los verkochte melk zou op het publiek verhaald moeten worden. Het risico van een slecht grasjaar blijft volgens den melkhandel voor rekening van den boer. In Zuid-Holland loopt het tegenwoordige contract met de boeren a 8 cent per Liter 10 Augustus af. waarschijnlijk kan dan een prljsverandering tegemoet gezien worden. Juist om de zooeven genoemde wrijving te voorkomen, wil, aldus de heer Verdel, de Haarlemsche Melkhandel een week eerder de verhooging met 1 cent doen ingaan, dan dat contract afloopt, dus op 4 Augustus en zelfs nog eerder indien er eenig ander district is in Nederland, dat het ook doet. Dat is ver- Woensdagmiddag werden de werkzaamheden voor Schoolkinderen op het terrein van het den wethouder van Onderwijs, den heer W. van het Comité voor Vacantiébezigheden „Huis ter Zaanen" officieel geopend door Roodenburg. De wethouder aan het woord. leden week Velsen geweest, en de Haarlem sche Melkhandel wenschte daarom reeds 1 cent meer te geven. De boeren vroegen echter 2 cent, waarop het compromis afstuitte. Het moet in het voornemen van de vee houders liggen om een melkveiling te stich ten. Naar de heer Verdel meedeelde zullen de georganiseerde handelaren daar nu zeker niet koopen, en naar hij meent bij voortzetting ook in de toekomst niet, omdat op de veiling gekochte melk niet voldoende waarborgen biedt voor zuiverheid. In Den Haag bestaat een melkveiling, die echter niet opneemt. Naar wij bij verschillende melkinrichtin gen hier ter stede vernamen had de levering hedenmorgen een normalen loop. Het groot ste percentage van het dagelij ksche kwan tum melk kwam toch in de stad. Men kreeg den indruk van een wilde staking. Medegedeeld door do Nation. Bankrereen. te Haarlem Koersen tot hedenmiddag 12 uur DONDERDAG 25 JULI 1929 BILJETTEN Berlijn 59.30 —59.55 Parijs 9 70 9.86 Belga 34 0# —34.35 New York1 46 2.50 Londen 12.10 —12*12 CHEQUES Berlijn 59.37 —59.47 Parijs 9 73 - 9.80 Brussel 34 60 —34.70 Zurich 47.90 —48 0C Londen 12 09 -12.10^ Rome 13 00 13.10 Weenen 35. CO —35.20 Madrid 36.15 —36.45 New-York (Gable)2.48J*- 2 49H Kopenhagen 66 30 —66.45 Oslö 66 30 —66.45 Stockholm C6.72H -66.90 Praag 7.32 7.42 HONKBAL Stand Competitie Eerste klasse. gesp. gew. verl. pnt gem. Haarlem 6 5 1 10 1.66 Blauw Wit 6 4 2 8 1,33 Quick 5 3 2 6 1,20 Ajax 6 2 4 4 0,66 Z.R.C. 6 2 4 4 0,66 Concordia 7 2 5 4 0,57 Stand Competitie Tweede klasse C. gesp. gew. verL pnt gem. Haarlem II 4 4 0 8 2,— Quick II 7 5 2 10 1,43 Ajax II 5 2 3 4 0,80 V.V.G.A. in 7 2 5 4 0,57 Concordia IV 3 0 3 0 o,— Aanvulling Programma. De competitieleider heeft aan het Juli- programma toegevoegd den wedstrijd Haar lem nConcordia IV, te spelen op Woens dag 31 Juli, des avonds zeven uur. Haarlem IIQuick II. Het Bestuur van Haarlem heeft den com petitieleider meegedeeld er geen bezwaar tegen te hebben dat de wedstrijd Haarlem nQuick II opnieuw wordt vastgesteld. Door niet opkomen had Quick II dezen wedstrijd verloren. Het Russisch-Chineesche conflict, Een gepantserde trein van de Wit-Russen. DE VLOOTOVEREENKOMST. AMERIKA WACHT. WASHINGTON, 24 Juli (Reuter). Presi dent Hoover deelde mede, dat met 'den bouw van drie kruisers, voorkomende op het vloofc- programma van dit jaar, niet zal worden begonnen voordat er gelegenheid is geweest breedvoerig te beraadslagen over ae gevol gen ervan op de definitieve overeenkomst inzige de gelijkheid van de strijdmacht ter zee, welke naar hij verwachtte tusschen Groot Brittannië en de Vereenigde Staten zal worden bereikt. naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Juli. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.8 m.M. te Lacoruna; laagste barometerstand 741.9 m.M. te Hernösand. Verwachting tot in den avond van 26 Juli:, Zwakke tot matigen Noordelijken tot Oos telijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen in het Noorden, in het Zuiden mogelijk regen of onweer, weinig verande ring in temperatuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Vorige stand 761 m.M. Stand van heden 761 m.M, Neiging; Vooruit. Opgave van; Fa. A. FEDERMANN Opticien, Gr. Houtstraat 37, TeL 11059. Haarlem, 25 Juli 1929. Hoogste gisteren 70 F. Laagste heden nacht 56 F. Hoogste heden tot 12 uur 65 F. Haarlem, 25 Juli 1929. Ondertrouwd; 24 Juli: A. B. van Heinsber- gen en W. R. de Boever, J. J. Kloes en A. W. H. Ratte, J. P. Nolet en C. J. M. de Graaff, H. M. Schoenmaker en A. M. Assendelftf, P. Schouten en M. Govêrs, P. Renout en M. Dickschen, J. VA G. Sligting en A. Vrugt, H. J. Hessehnan en M. M. Terhorst, S. v. d. Heim en S. Zwarts. H. Out en E. Greim. Getrouwd: 24 Juli: W. Eichhorn en M. C. Zuiderduijn, H. Vugts en A. Plantïnga, G. A. J. Roest en A. G. Poulen, C. van Amstel en J. v. d. Voort, A. Heemskerk en M. Munke, P. Kiekebos en H. Wagter, J. C. J. Thinners en C. Tervoort, G. A. v. d. Meij en C. S. M. Lan- gewen, D. Appeldoorn en A. Damiaans, J. v. d. Haak en F. J. Berbiers. Bevallen: 20 Juli: G. C. Portegiesv. Leu ven z. 21 Juli: L. J. C. Opdam—Bongers z. 22 Juli; M. S. HooijenHeijblok d. C. Jansen Storm z. 23 Juli: J. WijtkampLuiting z. A. HeesemansSnoek z. P. J. Ruttenv. d. Moolen d. H. G. KoedijkerSol d. E. S. WerfIddink d., 24 Juli: W. A. de Regt— Braunius d. H. J. PlevierWitkamp d. J. M. KoperLommerse d, /Overleden: 22 Juli: H. C. Sillevisv. Aider - wegen, 60 j., 2e Zuidpolderstraat. 23 Juli: E. KostelijkGroen, 71 j„ Jansweg; G. Zomer, 22 j., Schotersingel; H. WarmerdamSteen voorden, 44 j., Kamperlaan. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ctn, per regeL FOTOGRAFISCH ATELIER „RICH E" Gr. Houtstr. 169 I ARTISTIEKE DAMES- EN T«l. 13472 - Haarlem HEEREN PORTRETTEN 451e STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 25 Juli 1929. Ie Klasse 4e Lllst Priiren van 20. 231 277 449 859 972 1430 2026 25S2 2642 2950 3536 3564 35S5 36S0 3S71 4349 4593 4818 4873 5103 ."68 5819 5820 6126 6162 7CM0 7337 73S5 7535 75S4 ,^A* 9203 0237 9704 9819 '0145 '0792 10ï93 11749 12205 122S0 12330 12337 3000 13236 13435 13634 13723 13828 14410 14S45 15136 15192 15543 15608 15827 16040 !™7S 1624S 16376 56470 ,72'10 '7545 17752 7S1S 17S65 18360 1SS26 1S932 19011 19411 !9n24 19578 20042 20503 Ponten !e Klasse 3c Hist: 8152 m.z. No. I vervalt. 119 220 1365 1450 3050 3399 42S0 4340 5461 5691 6357 6S53 S666 8911 1060 2951 3394 5106 6354 7SSS 10661 12462 14826 16057 17309 19468 S1S2;

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2