FLITSEN Liefde de Leid-ster HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 25 JULI 1929 STADSNIEUWS Vacantiebezigheden voor Schoolkinderen De opening der werkzaamheden In optocht en met stralende gezichten wa ren ze, met hun leidsters en leiders, die hen op bepaalde afgesproken plaatsen in de stad hadden opgepikt (zoo gaat het in 't vervolg iederen morgen) aangekomen op het terrein van het ,,Huis ten Zaanen", dat door de ge meente is afgestaan aan het Comité „Vacan- tiebezigheden voor Schoolkinderen", ten einde daar kinderen, die zich er voor heb ben aangemeld, gedurende de vacantie aan genaam bezig te houden. „Ze", dat zijn natuurlijk de kleine vacan- tiegenieters, van wie sommigen bijna niet hadden kunnen slapen in het vooruitzicht van den heelen dag op zoo'n mooi terrein met andere kinderen, en met al die dames en heeren te mogen spelen. Eén jongen was met zóó'n hoofdpijn op het terrein aangeko men (hij had den heelen nacht geen oog dicht gedaan) dat mevrouw Brandon (juist: dat is die vriendelijke dame die als Direc trice van het ,.Huis voor Ouders" van de Vereeniging Kinderverzorging en Opvoeding reeds zoovele Haarlemsche ouders aan zich verplicht heeft!) hem naar huis had moeten sturen, maar vóórdat hij wegging beloofde hij vast: „Ik kom morgen' terug!" Geen wonder dat ze het er prettig vinden, de jongens en meisjes, die anders zoo licht in de vacantie tot kattekwaad en erger zou den vervallen, maar nu op dat terrein in Haarlem-Noord de dingen vinden, waarmede ze zich prettig kunnen bezig houden en vriendelijke, vroolijke menschen, die hen daarbij willen helpen. Ze behoeven niets an ders dan hun boterham mede te brengen, ze krijgen er een fleschje melk bij ,.met een rietje" en hun wordt meteen wat netheid ge leerd, voor zoover dat nog noodig is. Ze moe ten hun handen wasschen vóór het eten, krijgen bij het nuttigen van de boterham een papieren servetje enz. Zooals te begrij pen is voert het comité een kleine huishou ding cn het is zeer dankbaar dat mevrouw Van DamCohen bij het bestleren van deze huishouding de behulpzame hand biedt. De werkzaamheden van het comité wer den Woensdagmiddag, in tegenwoordigheid van vele belangstellenden (onder wie waren de Inspecteur van den Dienst voor de Li chamelijke Opvoeding, de heer H. L. Warnier cn de secretaresse der Commissie van Toe zicht op het Lager Onder-wijs, mej. M. Ber- fiennis van Berlekom) officieel geopend door den Wethouder van Onderwijs, den heer W. Roodenburg. De wethouder wenschte het Comité geluk met het feit, dat het zooveel succes heeft gehad en vestigde er de aandacht op dat de straat voor de kinderen een gevaarlijke plaats is. Misschien kan buiten, in kleine plaatsen, worden gezegd: „Bemoei u in de vacantie. toch niet met de kinderen: laat hen vrij spelen!" maar voor de steden kan dit principe niet meer gelden. Spr. eindigde met den wensch dat zoowel de kinderen als de leiders het prettig zullen vinden op het terrein van het „Huis ten Zaanen" en dat zij allen zullen zeggen, als deze vacantie voorbij is: „Wij komen terug". Mej. van Asperen van de Velde, Directrice van „Ons Huis" te Amsterdam, feliciteerde het Comité met de belangstelling van het Haarlemsche gemeentebestuur en hoopte dat het aantal deelnemers, hier met dezelf de snelheid zal groeien als te Amsterdam, waar begonnen werd met 300 kinderen en er nu 5700 in de vacantie worden beziggehou den. De heer H. van Leeuwen, voorzitter der afd. Haarlem van het N. O. G. en Mr. L. G. van Dam, voorzitter der afdeeling Haarlem van „Volksonderwijs, getuigden beiden van hun vreugde dat de zaak der vacantiebezig- hedcn hier tot stand is gekomen, waartoe de genoemde organisaties gaarne en krachtig hebben medegeholpen. De heer H. J. Klein, voorzitter van het Co mité, dankte mevrouw Brandon, die de ge- heele technische leiding op zich genomen heeft en de secretaresse, mevrouw Boerma INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Zit£ lyUrjt yun. 's - en vooral ook het gemeentebestuur. „Wij zijn dankbaar", aldus spr., „dat zoovelen zich voor onze werkzaamheden hebben geïnte resseerd." De heer Klein eindigde met den wensch dat op den duur de gemeente deze goede zaak ook financieel zal willen steunen. Particulieren zullen zich hiertoe waar schijnlijk ook geroepen gevoelen. Er is wel veel geld noodig. Nu is er reeds een tekort. De bedoeling was met 100 kinderen, bij wijze van proef te beginnen, maar er hebben er zich veel meer aangemeld, zoodat velen moe ten worden afgewezen. Wij vragen daarom even de aandacht voor het adres van den penningmeester van het comité: den heer Geerts, Engelszstraat 26 en voor zijn Giro nummer: 120733. Zij nog vermeld dat. de Hoofdinspecteur van het L. O., de heer K. Brants, verhinderd was de opening bij te wonen en in een vrien delijken brief zijn sympathie met het stre ven van het comité had betuigd. VERVOER VAN MELK EN (OF) MELK PRODUCTEN. B. en W. van Haarlem hebben besloten: I. Het noodig te verklaren, dat melk en (of) melkproducten en als zoodanig aangeduide waren in de gemeente Haarlem door een melkverkooper of personen in een bedrijf van melkverkooper werkzaam niet mogen worden vervoerd met een vaar- of voertuig: a. dat onverminderd het dienaangaande bij de Trekhondenwet bepaalde, niet voorzien is van een duidelijk leesbaar en zichtbaar op schrift, aangevende den naam, de voorletters en de woonplaats (straat en gemeente) van den melkverkooper, aan wien de vergunning bedoeld in artikel 29 van het Melkbesluit .is verleend, andere geslachtsnamen mogen noch op het voer- of vaartuig, noch op of aan de zich daarop bevindende waren en (of) voor werpen voorkomen, tenzij op waren in een verpakking, waarin zij aan den verbruiker kunnen worden afgeleverd. b. waarmede tegelijkertijd op melk of melk producten gelijkende stoffen en (of) water worden vervoerd. II. Te bepalen, dat het besluit sub. I ver meld, in werking treedt op 1 October 1929. (Onderstaande berichten zijn r°c>ds 'n een deel van de vorige oplaag opgenomen). TE WATER GEVALLEN. Dinsdagmiddag vier uur viel een acht jarige jonge, die in de Graafschapschraat 68 woont, G. P., bij het spelen in het Spaarne bij de Langebrug. Vriendjes haalden hem op het droge. Hij had echter een hoofdwond ge kregen en moest in de school aan de An- thoniestraat verbonden worden. Van droge kleeren voorzien, kon hij daarna naar huis loopen. DE SCHOTERWEG. De asphalteeringswerken op den Schoter- weg zijn Dinsdag klaargekomen. De voet- straten zijn nog niet gereed en ook het raster en hekwerk langs de Algemeene Begraaf plaats en het Julianapark moeten nog aan de beurt komen. Maar de rijweg zelf is klaar en wordt reeds bereden. Ook op het Soenda- plein moet nog heel wat werk gebeuren, oa. de verlichting met booglampen moet nog verzorgd worden. KINDEREN VAN DE JEUGDKERK EEN DAGJE NAAR BUITEN- Vanmorgen tusschen negen en half tien was het een heele drukte in de Jansstraat voor de Janskerk, waar vier groote autobus sen klaar stonden om de kinderen, die de kin- derkerk der Ned. Herv. Gemeente te Haarlem bezoeken, naar buiten te brengen, naar de omstreken van Alkmaar waar zij een dagje zouden doorbrengen. Eerst naar Castricum aan Zee, waar wat'lekkers gegeten en ge dronken zou worden, verder naar Bergen om er het twaalfuurtje te gebruiken, naar Schoorl en tenslotte naar het Heilooër bosch, waar de avondboterham gegeten zou wor den. Acht uur 's avonds zouden ze terug zijn en begrijpelijkerwijze werd de noodige proviand ingeladen. Bananen, boterhammen, versnaperingen en dat dit alles niet anders kon geschieden dan in de beste stemming zal ieder begrijpen ook al heeft hij de vroolijk- heid niet gezien en het lawaai, dat daar was op de binnenplaats van de Janskerk niet ge hoord. KANTONGERECHT. Nog een beschonk ene. 5 Juli was voor het Nieuwe Kerksplein een dag vol emotie, welke culmineerde in het rinkelen van glasscherven en het gillen van vrouwenstemmen. Wat gebeurt er in zulk een geval? De openbare aandacht concen treert zich op den aanwezigen politie-agent. Het zij met dankbaarheid erkend, dat onder deze omstandigheden de sterke arm altijd nabij is. Zoo ook hier en 't was een juffrouw, die het eerst zich daaraan klampen kwam. Zij bracht den agent naar de plek waar de hyper-emotie haar ontstaan vond in gebro ken vensterglas en een ontzielde motorfiets. De bestuurder daarvan zwijmelde tusschen al dat verval. Zeer zeker had hier dus van een noodlottig ongeval gesproken kunnen worden indien de agent geen walm van alcoholica geconstateerd had, die voor den mottfrïijder zeer bezwarend was. Indien niet hét getuigenis van een juffrouw daar geweest was dat zij hem slingerend en onvast had zien rijden, ternauwernood aan de aantrek kingskracht der boomen ontkomend. Was er dus al reden genoeg om van eigen schuld te spreken, 's mans onverschilligheid ten aanzien van orde en regel bleek ten over vloede uit het afwezig zijn van rij- en num- merbewijs. Zoodat er nu voor het O.M. aanleiding was om drie straffen te eischen: Een week hechtenis vanwege de alcoholica, tweemaal 25 boete wegens dat wat ontbrak. De kantonrechter deed alleen van de laat ste straf 15 af en sprak overigens recht conform den eisch. AANBESTEDING. Voor rekening van de woningstichting „Voor uitgang" werd aanbesteed het schilderen van 200 woningen in het Slachthuiskwartier en aan de Garenkokerskade. Laagste inschrij ver was de firma De Wolf en Brumsma te Loosduinen voor 4375, aan wie het werk gegund zal worden. DE OVERVAL OP WILLEMSTAD. EEN VENEZOLAANSCHE MEENING. „Het Volk" publiceert een vertaling van een artikel uit „La Nación", een blad dat te Barranquilla in Venezuela verschijnt, uit welk artikel men de opvattingen der Vene- zolaansche revolutionnairen over de gebeur tenissen op Curasao kan leeren kennen. In het artikel wordt ö.a. gezegd: „Het Koloniaal Bestuur van Curacao, mis bruik makende van het recht van zijn macht, vormt een bedreiging van de vrijheid voor iederen Venezolaan, die aan de vervolging van Gomez ontkomt". Was vroeger Curacao een „wijdsche schuil plaats" voor de om politieke redenen ver volgde Venezolanen, „gedurende de bar- baarschheid van Gomez is het Koloniaal Be stuur van Curacao zijn medeplichtige ge weest". En verder lezen wij „Op Curacao regeert Gomez meer dan Ko ningin Wilhelmina. En de onbeduidende con sul, genaamd Leyba-noodlot, is eerder gou verneur dan hij, die deze waardigheid be kleedt. De autoriteiten aldaar staan onvoor waardelijk onder de bevelen van dezen ver- achteljjken consul. De spionnen en moorde naars van den dictator hebben op dat eiland gewaarborgde jurisdictie voor hun wan daad Daarom, én om de vervolgingen die Urbina op Curacao zou hebben moeten doorstaan, zou de overval door Urbina op Willemstad gedaan te verklaren zijn als „een daad van représaille en noodzakelijkheid". VELSEN TARIEF VOOR STRAATWERK. In de raadsvergadering van 3 April j.l. werd om advies in handen van B. en W. ge steld een motie van de leden W. F. Visser, P. F. C. Roelse en M. de Vries luidende als volgt: „De Raad besluite in de algemeene voorwaarden voor aan te besteden straat werk op te nemen de bepaling, dat indien in tariefwerk wordt gewerkt, dit tarief 26 ct. per M2. behoort te zijn." Aangezien in de door den Raad vastgestel de algemeene bepalingen reeds voorschriften zijn opgenomen omtrent minimumloon en stukwerk, geldende voor alle werken welke worden aanbesteed, beslaat er naar de mee ning van Burgemeester en Wethouders geen enkele aanleiding om ten aanzien van straat makers een afzonderlijke regeling te treffen. Indien het aanbeveling verient, het hier bedoelde tarief op 26 ct. te stellen, ligt het volgens B. en W. op den weg der organi satie, dit bij collectief contract te regelen. Zij stellen voor, de motie niet aan te nemen. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1464 SNOEPEN Moeder constateert dat die groote nieuwe doos bonbons alweer bijna leeg is en zij heeft er nog maar twee gehad haalt alle papiertjes die er nog in zitten eruit neemt er een, knijpt er in en bevindt dat het zachte crème is, maar Mientje ver klaart zich bereid het op te eten vraagt aller meening over den inhoud van een andere, er aan toevoegende, dat zij naar noot zoekt knabbelt erop en constateert dat het gember is '.egt die opzij voor Jan, het eenige lid der familie, dat van gember houdt bijt in een stuk har de chocola en geeft dat automatisch door aan vader vindt er tenslotte een met noot en sluit de doos met een waar schuwing aan de kinderen om er van avond niet meer van te eten (Nadruk verboden.)' LANGS DE STRAAT Zeer klein avontuur Zij kwam uit Nijmegen en hij uit Haar lem. Ze ontmoetten elkaar bij een halte van lijn 9 in den Haag. En nu zit zij weer in Nij megen en hij loopt weer rond in Haarlem. En het is zeer onwaarschijnlijk, dat zij el kaar ooit weer zullen ontmoeten bij een halte van lijn 9 in den Haag of elders. Maar ziehier dan de historie van hun zeer klein avontuur. Zij kwam aanwandelen bij die halte van lijn 9, waar hij al stond te wachten. Hij keek een beetje verveeld en humeurig, want het was warm, en hij stond er al tien minu ten en er kwam geen tram. Hij zuchtte ver licht, toen zich een tweede slachtoffer bij hem kwam voegen, wierp eenige slinksche blikken uit zijn rechterooghoek op haar, zag dat ze knap was, en wenschte zichzelven ge luk. Hij was nog maar jong en tuk op avon tuur. Haastig want de tram-kon ieder oogenblik komen maakte hij zijn plan de campagne op en bedacht, dat hij nog wel eens kon informeeren of lijn 9 wel naar het station ging. En zeer nonchalant, bijna languissant, wendde hij zich tot haar en: „Kunt u mij ook zeggen of lijn 9 naar het station gaat", zong de allermelodieuste meisjesstem, die je je kon voorstellen. Hij raakte totaal van streek. Dat was toch al te kras! Maar hij glimlachte tegen alle verdrukking in, nam zijn hoed af, die hij van pure onthutstheid weer opgezet had, en in formeerde listig: „Ja, naar welk station moet u? Ook naar het Noorden?' „Nee", zei ze, „ik moet naar Nijmegen. Staatsspoor". De teleurstelling vertoonde zich duimen dik op zijn gezicht. Pech dattie ook altijd had! Maar hij bleef de man van de wereld, die hij trachtte te zijn en niet was. „Ja, dan moet u met lijn 9 maar net den anderen kant uit als ik. Staatsspoor die kant. Hollandsche die." Nog niet eens in dezelfde tram konden ze stappen. Nijme gen! Nou vraag ik je wie woont daar nou! Dat is een plaats waar je van hoort, maar waar je niet woont. Hoewel „Daar komt ie aan", zei hij weemoedig. „En de mijne ook". En hij nam weer zijn hoed af en wierp een langen laatsten blik. Afscheid voor eeuwig. „Goeie reis", wenschte ze hem, en hij zei: „Dank u. Hetzelfde", met een gevoel in zijn binnenste, of hij 's hemels zegen over haar afsmeekte, en liep naar zijn tram. „Deze naar de Hollandsche spoor?" in formeerde hij nog even toen hij al ingestapt was. „Nee, Staatsspoor", zei de conducteur ongeduldig. „Hollandsche spoor de andere kant". Wel allemachtig! En zijHij stortte zich hals over kop weer naar buiten, storm de om de twee trams heen en ving haar not: op, toen ze ook weer uitstapte. Goddank! Ze lachte. En toen lachten ze samen, en wachtten ze samen, en namen weer af scheid en verdwenen allebei in een verschild lende richting. En nu zit hij in Haarlem en herdenkt wee moedig haar blauwe oogen. Maar hij is nog jong en zal er wel over heen komen. En zij? Zij zit waarschijnlijk in Nijmegen en herinnert zich weemoedig zijn bruine. Maar zij is een vrouw en zal er wel over heen komen. Such is life. En dat is maar goed ook. W. T. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. a 60 Cts. per regel. N.V. KELLER EN MACDONALD M t Ci b b - bbb-bbtt FEUILLETON 30) Uit het Engelsch van CHARLES GARVICE. Lady Marie had de oogen half gesloten en zweeg een oogenblik, toen zei ze rus- tig: Dat spijt me voor je. maar Je zult moeten wachten, want ze is er op het oogen blik niet. Is ze er niet? Neen. zei Lady Marie, ze is tenmin ste op het oogenblik nog niet terug. Dat is jammer, zei hij ernstig. Wan neer verwacht u haar weer? Lady Marie haalde de schouders op. heel gauw, antwoordde ze. Ze kan ieder oogenblik thuis komen. Kan ik Je op een of andere manier helpen of liever d? persoon voor wien Je komt? Kan ik haar schrijven of haar een boodschap geven als ze onverwacht mocht thuiskomen? Larry zweeg en keek ernstig voor zich. Hij dacht na en zei toen: Neen. Ik moet haar persoonlijk spre ken. maar lk dank u voor het vriendelijke aanbod, Lady Marie. O, dat is niet de moeite waard, weerde ze a f Dus ze kan ieder oogenblik thuis komen? vroer hij peinzend. Wat is het voor iemand, lady Marie? O, een heel gewoon iemand, zei ze luchtig. Jong? O ja, van mijn leeftijd. Mooi? vroeg hij. Lady Marie plukte een varen af die in een spleet tusschen het mos groeide en haalde de schouders op. Och jaeh.... ik heb de menschen wel eens hooren zeggen dat ze haar mooi vonden, zei ze ontwijkend. Ik denk dat mijn paard nu wel klaar zal zijn. Wil je even voor me gaan zien? Larry sprong op en haastte zich naar de smidse. Het paard was klaar en de smid gaf hem den teugel. Daarop bracht hij het paard terug naar de brug. Lady Marie stond over de leuning in het water te kijken. Ze draaide zich om met een allervriendelijksten glimlach op het gezicht toen Larry naderde. Dank je wel Larry, zei ze en haar glim lach verwarde hem. Ik zal u helpen opstijgen. Lady Marie, zei hij en stak zijn hand uit. Ze zette er voorzichtig haar voetje in en sprong handig in den zadel. Maar het paard wilde niet stilstaan. Lady Marie viel terug. Larry ving haar op in zijn armen en hield haar een oogenblik vast. Ze was zoo dicht bij hem dat de losse krullen van haar donker haar zijn gezicht aanraakten, net als vroeger zoo vaak gebeurd was toen ze nog loshingen. Zijn adem kwam hijgend, zijn gezicht was bleek. Met een handige beweging van zijn sterke armen zette hij haar neer en hielp haar daarop weer in den zadel. Ze nam de teugels en keek op hem neer. Ze was zoo bleek en haar lange zwarte wimpers waren neergeslagen. Wanneerwanneer zie ik u weer? vroeg Larry met een stem die schor klonk van zenuwachtigheid. Ze haalde de schouders op. Het is niet ver van het dorp r.aar kasteel Roulemaire, zei ze rustig. Je wilt zeker graag weten wanneer de gravin terug komt? Weet Je wat, ik zal morgenochtend naar het dorp rijden en dan kunnen we el kaar om twaalf uur ontmoeten. Maar mis schien ben je dan al weer weg? Neen,.zei Larry, ik kan niet weg gaan voor ik de gravin gesproken heb. Nu, dan is het dus „au revolr" tot mor gen! 25e wendde haar paard en reed in draf den weg af. Larry bleef staan en keek haar na met den hoed in de hand. Een paar maal mom pelde hij in zichzelf haar naam. Hij had haar dus terug gezien! Ze was niet langer een klein meisje, maar een mooie, lieve vrouw en de charmes van het aanvallige kind waren gerijpt tot die van een godin. Een godin, ja! Hij dacht voortdurend aan haar schoon, fijnbesneden gezicht en herhaalde in zichzelf ieder woord dat ze gesproken had. En terwijl de Jonge godin naar het kasteel terugreed waren ook haar gedachten vervuld van de ontmoeting met den vriend van haar jeugd. Larry. Larry was terug! En hij was niet langer een ruwe visschersjongen, maar een slanke, sterke, flinke man, met in elk opzicht de manieren van een heer. Maar het was toch weer dezelfde Larry, eerlijk, open en trouwhartig Haar hart klopte sneller en een blos kwam op haar wangen toen ze aan het verleden dacht. Wat leek het allemaal lang geleden en aan den anderen kant toch ook weer niet. En hij wilde de gravin van Roulemaire spreken. Wat kon hij voor raad selachtige zending hebben? Ik begrijp het niet. zei ze bij zichzelf. enfin, je zult haar zien Larrv. maar nu niet. Ze lachte zacht, maar de lach bestierf haar op de lippen toen ze dacht aan Philip, Philip dien ze had verlaten aan den voor avond van haar huwelijk en er kwam een brok in haar keel van schaamte en mede lijden. XX. Larry werd den volgenden ochtend wak ker met een ongekend geluksgevoel en het kostte hem moeite om den ochtend door te komen. Hij kon haast niet wachten tot het twaalf uur was. Lang voor den afgesproken tijd was hij al bij de brug en zijn hart klopte wild toen hij Lady Marie zag. Je bent prachtig op tijd, begroette ze hem. Hij nam zijn hoed af en vatte haar paard bij den teugel. Ja, zei hij, ik was bang dat ik gisterenavond gedroomd had en dat u van morgen niet werkelijk zou komen opdagen, dat alles maar verbeelding was geweest. Zal lk het paard naar den stal van het loge ment brengen en in de herberg iets gaan halen om te lunchen? Doe dat, zei ze vroolljk. Ik heb aan het ontbijt niets gehad dan kleine broodjes met boter. Dat is Fransche manier en het smaakt wel lekker, maar het is niet erg voedzaam. Zeg Larry, het lijkt wel een picnic. Ik vind het prettig om buiten te eten. Ik niet zoo bijster, zei Larry. Ik heb teveel van het goede gehad op dat ge bied, denk ik; maar hier is het heerlijk, dat moet ik toegeven. Hij ging naar de herberg en kwam weldra terug met een flesch wijn en wat fruit, ter wijl een meesmuilende meid hem volgde met de meer substantiëele levensmiddelen. Toen de lunch was klaargezet onder de boomen op een sneeuwwit tafellaken en ze allebei waren gaan zitten, straalde het geluk in hun oogen en de landelijke maaltijd verliep onder vroolijk gepraat. Laat ik u nog eens wat van de wijn geven. En wilt u een perzik? zei Larry toen ze aan het dessert toe waren. Denk je dat de wijn zwaar is? vroeg ze. Heelemaal niet, verzekerde hij haar, het is allemaal lichte landwijn, wat je hier krijgt. Maar jij hebt nog niets gehad, riep ze! Het meisje heeft maar één glas gebracht zei hij, en ik heb niet zoo'n ergen dorst, ik kan wel wachten tot u klaar bent. Zoo, ik ben al klaar, zei ze terwijl ze haar glas ledigde, maar hoe wil je dat glas nu wasschen? Wacht ik zal het even omspoelen in de beek. O, doet u maar geen moeite, zei hij. terwijl hij het leege glas volschonk. Vroe ger dronken we wel uit dezelfde flesch. Ze bloosde even toen ze hem aankeek en toen lachte ze een beetje verlegen. Toen waren we nog maar kinderen, zei ze met zachte stem en toen: Zeg Larry, rook je niet? Mag ik? Dan graag. Hij haalde zijn korte pijp voor den dag en stak hem aan. Het gesprek stokte telkens: ze waren beiden in 'n droomerige stemming en nu en dan begon Lady Marie zacht te zingen. Nu een aria uit een opera, dan weer 'n oude ballade en met half-gesloten oogen luisterde Larry. In de boot had u ook altijd de ge woonte om te zingen, zei hij. meer tot zich zelf dan tot haar. En toen ineens: Hebt u nog niets van uw vriendin gehoord? Mijn vriendin? Ze keek hem verbaasd aan. De gravin van Roulemaire. O. de gravin, neen, antwoordde ze snel en vermeed zijn blik. Maar we zullen wel gauw iets van haar hooren. Ze zou haar terugkomst pas op het laatste moment laten weten. (Wordt vervolgd.).

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6