HA.'^^S DAGELAD BUITENLANDSCH OVERZICHT Zonnebrand PUROL 1 rè i DONDERDAG 25 JULI 1929 DERDE BLAD ONTSPANNING TUSSCHEN DE SOVJET-UNIE EN CHINA? Directe onderhandelingen te Charbin. MACDONALD DOET BELANGRIJKE MEDEDEELINGEN. Beperking van het Britsche vloot- program. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Volgens een bericht uit Nanking heeft de Chineesche gezant te Berlijn medegedeeld, dat de Sovjetgezant te Berlijn hem er van in kennis heeft gesteld, dat de Sovjetregee- ring niet geneigd is de bemiddeling van de mogendheden, die het Kelloggpact hebben onderteekend, te aanvaarden. De Sovjetreg^e- ring geeft er de voorkeur aan in rechtstreek - sche onderhandelingen te treden tot oplos sing van het conflict over den Oosterspoor weg. Met dat doel is een gevolmachtigde der Sovjetregeering te Charbin aangekomen, waar de Chineesch-Russische onderhandelin gen binnenkort zullen aanvangen. Dit is dus het eerste hoopverwekkende be richt dat ons uit het Verre Oosten bereikt. Tevens wordt gemeld dat de Sovjet consul te Charbin een onderhoud zal hebben met ge neraal Tsjang Hsue Liang hetgeen dus met een het bericht tegenspreekt dat deze mili taire leider door Tsjang Kai Sjek uit zijn ambt zou zijn ontzet. Overigens hult ook deze generalissimus zich in een waas van geheim zinnigheid. De briefschrijver der United Press wist immers te vermelden, dat het praatje rondging, dat de centrale regeering in Nan king hoopte op een Russisch offensief opdat Tsjang Hsue Liang, die zij niet vertrouwt, met zijn legers vernietigd zou worden! Dit zou dan wel een paardemiddel zijn. Men doet er echter goed aan, geen al te groot ge loof aan deze en dergelijke geruchten te slaan. Een tweede telegram, geenszins van belang ontbloot, luidt: Het verzoek van staatssecretaris Stimson aan Duitschland de Amerikaansche bemidde lingspogingen in Moskou te steunen, heeft in politieke kringen te Moskou zeer veel aan dacht. Het verluidt, dat de Sovjet-regeering voorloopig haar standpunt ten opzichte van een bemiddeling van Duitschland nog niet kan bepalen, doch dat een bemiddeling van Duitschland meer resultaat zal hebben, dan de Fransche en de Amerikaansche stappen, daar Duitschland in het Verre Oosten geen belangen heeft, waardoor zijn onpartijdigheid gewaarborgd wordt. Heden zal een bespreking tusschen den Duitschen ambassadeur te Moskou en Mara- chan plaats hebben, waarbij de bemiddeling zal worden besproken. Macdonald. Gisteren deelde MacDonald in het Lager huis mede, dat hij thans in de gelegenheid was een verklaring af te leggen over de on middellijke plannen der regeering ten op zichte van het vlootbouwprogram. Het algemeene standpunt der regeering is dat bij de vaststelling van de verdediging des lands twee voorname overwegingen in het oog moeten worden gehouden: ten eerste de kansen der verdedigingsmiddelen, welke moe ten worden gebruikt, en dan hun doeltref fendheid, omvang en aard. De regeering heeft rekening gehouden met de wijziging in de politiek en in het probleem der nationale veiligheid ten gevolge van het Kelloggpact, wil dit pact een werkelijken invloed op de internationale betrekkingen hebben. Dit zoo te doen zijn, is het voornaamste doel der regeering, en er is een stelselmatige politieke gedragslijn opgesteld, welke volledige vast stelling weinig tijd zou vereischen, om dit voornemen ten uitvoer te brengen. Het is wel bekend dat te midden der veel vuldige opgaven die de formatie van de nieu we regeering met zich mede bracht en vooral met het oog op de dringende en ingewikkel de aard van haar opgaven de besprekingen tusschen Amerika en de nieuwe regeering op actieve wijze waren gevoerd ten einde een weg te openen voor een overeenstemming in vlootzaken waarover tot nog toe geen over eenstemming kon worden bereikt. Door een gelukkigen samenloop van omstandigheden was het optreden van de nieuwe regeering samengevallen met de aankomst van den nieuwen Amerikaanschen gezant, generaal Dawes, die hier gekomen was, belast met de missie, het terrein voor te bereiden voor in ternationale overeenkomsten in zake de be perking der vlootbewaneningen. Het geheele terrein van die moeilijkheden met de V. S was reeds overzien en de twee regeeringen hadden 'n nieuwen stap gedaan naar de op lossing. Wij zijn tot overeenstemming geko men over het principe van de pariteit zeide MacDonald. Wij zijn overeengekomen, zon der ook maar op eenigerlei wijze afgeweken te zijn van het principe van de pariteit, dat een elastische maat kan worden toegestaan, ten einde aan de vredesbehoeften der vol- kpren te voldoen. Voortgaande zeide Mac Donald dat zijn bezoek aan den president der V. S. het on derwerp van besprekingen was, zoodat dit kon plaats vinden, wanneer dit het nuttigst zou zijn voor de bevordering der goede be trekkingen tusschen beide landen en in hei- bijzonder ten einde de zaak der ontwapening en van den vrede te bevorderen, welke zij beiden nastreefden. Het bezoek moest aan sluiten op zekere internationale besprekingen en op het oogenblik leek October de waar schijnlijkste maand. In de meening van de betreffende com missie was het algemeen aspect van dien aard, dat het de herziening van ons eigen programma rechtvaardigde. Een degelijk on derzoek van de vlootpositie is daarom niet alleen een bewijs van onze eigen zekerheid, doch een plicht, ons opgelegd door de nood zakelijkheid het uitgeven van het geld des volks te bewaken. „De regeering had besloten, zeide Mac Donald, alle werkzaamheden op te schorten aan de kruisers „Surrey" en „Northumber land", het onderzeeër-depotschip Maiden- stone" te schrappen, twee contracten op onderzeeërs te schrappen en langzaam het dokwerk te doen verminderen aan andere vlootbouw. Met betrekking tot het program ma 19291930 zouden in geen geval verbin tenissen worden aangegaan voor den herfst en geen stappen zouden worden gedaan voor dat men de zaak nader had onderzocht. Natuurlijk erkende de regeering, dat de be perking van het aanbouwprogramma een directe uitwerking moest hebben op de wer keloosheid in de dokken, doch het verheugt mij te zeggen, dat als resultaat van speciale» schikkingen voorgesteld door de admiraliteit, men hcopte in staat te zijn een groot ge deelte der werkkrachten, die anders zouden worden ontslagen, te absorbeeren. Vertegen woordigers der werkgevers zouden onmid dellijk worden geraadpleegd. Wij zijn dank verschuldigd aan de „Board of Admirality" voor de hulp, die zij ons gebracht heeft". Macdonald voegde hieraan toe: „Ten einde de verklaring volledig te maken, behoorde ik er aan toe te voegen, dat erkend is, dat een voorafgaande overeenstemming omtrent de Anglo-Amerikaansche verschillen es sentieel is voor vlootbouwzaken". De regeerin gen der machten, vertegenwoordigd op de conferéfitie van Washington van 1921—1922 zijn ingelicht omtrent de besprekingen en zoodra dit mogelijk is zullen zij worden uit- genoodigd op een voorafgaande conferentie, zoodat wij alleen tezamen kunnen pogen te komen tot een overeenstemming van ora- vattenden aard. De overeenstemming zal geratificeerd worden op een plaats die naar ik hoop met algemeen goedvinden zal worden gekozen door de V.S. als een erkenning van het prachtige werk verricht door den presi dent bij deze besprekingen. Daarna zal rap port worden uitgebracht aan den Volkenbond, als een bijdrage tot diens werkzaamheden. Besluitende zeide de minister-president, dat het het verlangen en den zorg van de regeering zou zijn haar energie te wij dep aan een overeenkomst zonder onnoodig uitstel. Op de vraag, of de minimum eischen, vast gesteld door den „Board of Admiralty" ge heel overeenkwamen met het beperkte pro gram, dat de regeering zich voorstelde uit te voeren, zeide Macdonald: Ik voed niet den minsten twijfel erover, dat in overeenstem ming met de V. S. de ons opgelegde minimum eischen adequaat zullen worden gedekt". Op een vraag van Lloyd George antwoord de Macdonald, dat terwijl de besprekingen met de V. S. voortgingen, de uitslag en het algemeen resultaat zou worden medegedeeld aan alle machten, die daar ten slotte bij be trokken waren. Dit is dus de eerste stap in de goede richting van de Engelsche arbeidersregeering. Lord Lloyd treedt af! Minister Henderson heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat de hooge commissaris voor Egypte en den Soedan, lord Lloyd, zijn ont slag heeft gevraagd, dat hem door de Britsche regeering is verleend. Op vragen, die den minister gesteld wer den, volgde de onthulling, dat het aftreden is gevolgd op een wenk van de regeering, dat de hooge commissaris zou aftreden naar aan leiding van zijn houding ten opzichte van de politiek der vorige regeering. Henderson zeide verder, dat hij een verklaring over deze kwestie zal afleggen. Het Kellogg-pact plechtig afgekondigd. NEW-YORK, 24 Juli, (V.D.) In het Witte Huis heeft president Hoover op plech tige wijze het inwerking treden van het Kellogg-pact afgekondigd. Hierbij waren het geheele kabinet, alsmede Coolidge, Kellogg en de diplomatieke vertegenwoordigers van vreemde mogendheden en de leiders van het parlement aanwezig. Na afloop der plechtig heid gaf Hoover, die het gansche pact had voorgelezen, een uiteenzetting van de waarde hiervan met betrekking tot den wereldvrede. Het voortgezette proces-Ulitz. In het voortgezette proces-Ulitz verklaarde de voornaamste getuige a charge, kapitein Cychon van het commissariaat-generaal te Danzig, dat in 1925 ter kennis van het in lichtingenbureau kwam, dat door den Vol kenbond afgegeven papieren door de Duit- sche autoriteiten als passen werden be schouwd. Daar het vermoeden bestond, dat daardoor het onttrekken aan den dienst plicht zou worden begunstigd, werden stap pen gedaan om dergelijke documenten in handen té krijgen. Daartoe werden zoowel bij het Duitsche consulaat-generaal te Kat- towitz als bij den Duitschen Volksbond vier spionnen aangesteld, die den inlichtingen dienst mededeelingen moesten doen. Het verschafte materiaal werd gefotografeerd en daarna werden de stukken teruggegeven. De post van den Duitschen Volksbond is steeds over het Duitsche consulaat-generaal gegaan, hetgeen Ulitz krachtig bestrijdt. De eerste getuige a décharge, de Landdag voorzitter Wollny, verklaart dan aangaan de verdachte's loyaliteit in den Silezischen Landdag, dat Ulitz steeds objectief Is ge weest. Getuige Knebel, vroeger bediende op het Duitsche consulaat-generaal, verklaarde, da: zich daar vaak personen bevonden, die zei den Duitschgezind, maar in Polen dienst plichtig te zijn en daarom gaarne naar Duitschland te willen. Men heeft hun gera den zich tot den Duitschen Volksbond te wenden die hen behulpzaam zou zijn bij het zoeken van arbeid en een woning in Duitsch land. De zitting werd daarop tot morgen ver daagd. Frankrijk treedt op tegen 't communisme. In een onder voorzitterschap van minister Barthou in het departement van Justitie ge houden beraadslaging werd besloten, om op grond van het plegen van een aanslag tegen de binnenlandsche veiligheid van den staat een instructie te openen tegen 96 commu nisten, die Zondag j.l. te Villeneuve en St. Georges werden gearresteerd, in verband met de bijeenkomsten tot voorbereiding dei- communistische demonstraties, die op 1 Augustus gehouden zullen worden. De ver dachten, onder wie zich een aantal vrouwen bevindt, werden onmiddellijk aan een ver hoor onderworpen ter vaststelling van hun identiteit, waarna zij naar het Huis van Be waring werden overgebracht. Hebben de Russen Chineesche schepen in beslag genomen? Gemeld en bevestigd wordt dat een Rus sisch oorlogsschip twee Chineesche handels schepen op de Amoer op ongeveer 30 K.M. afstand van Blagowestsjensk in beslag heeft genomen. Uit New York wordt gemeld, dat de Ame rikaansche consul-generaal te Charbin het Staatsdepartement te Washington heeft me degedeeld dat zich op een der in beslag ge nomen schepen, het Chineesche stoomschip „Ilan", een Amerikaansch douane-commis saris met vrouw en kind bevindt. Het Staats departement heeft tot nog toe hierin geen aanleiding gezien tot het doen van bijzon dere stappen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts per regel. ZOMERCOSTUUMS - TENNISPANTALONS binnen DRIE dagen als nieuw G'S STOOMERU VERVERIJ HOEINTELEFOCN 10873—10382 GEMENGD NIEUWS REVISIE .VAN HET PROCES- BESSARABO? Op 21 Juni 1922 werd mevrouw Bessarabo de moordenares v,an haar echtgenoot, na lange en hartstochtelijke debatten tot twin tig jaar dwangarbeid veroordeeld. Haar dochter, Paule Jacques, werd vrijgesproken. Een getuigënis van Paule Jacques op het eind van de laatste zitting was zeer verzwarend voor haar moeder geweest, aangezien daar uit tot „voorbedachten rade" geconcludeerd moest worden. In April j.l. heeft mademoiselle Jacques zich bij den procureur van de Republiek ver voegd, ten einde haar verklaring te logen straffen. „Ik heb verklaard" zoo zeide zei „dat ik schoten gehoord heb en dat, toen ik tusschenbeide wilde komen, ik bemerkte, dat mijn moeder mij in mijn kamer opgesloten had. Deze voorzorgsmaatregel zou „voorbe dachte raad" bij de misdaad aangetoond hebben. Andere bewijzen daarvan waren niet aanwezig. Mijn verklaring is valsch geweest..." Daar dit nieuwe getuigenis alleen be trekking heeft op de kwestie van „voorbe dachten rade" en geen twijfel opwerpt aan gaande de persoon, die den moord bedreven heeft, of aangaande de omstandigheden van de misdaad, werd een revisie van het proces op grond daarvan, niet ontvankelijk ver klaard. Me de Moro Giafferl, de verdediger van madame Bessarabo. die eerst later van den stap van mile Paule Jacques gehoord heeft, is echter een andere meening toegedaan. Hij heeft een langen brief aan den minister van Justitie geschreven, waarin hij een herziening van het vonnis vraagt, aldus meldt de Tel. De stap van mile Jacques, zoo betoogt hij. doet de heele zaak opnieuw stellen. De dochter van mm. Bessarabo bevestigt den moord. Ik laat de geheele verantwoordelijk heid van deze bewering aan haar over. Maar zij beschuldigt zichzelf spontaan, of op den raad van anderenhaar opsluiting ver zonnen te hebben. En de advocaat vraagt of dit nieuwe feit geen aanleiding tot een in stantie van herziening kan geven en hij vraagt bovendien gratieverleening voor zijn cliënte, die nu reeds bijna de helft van haar straf in zeer penibele omstandigheden in de gevangenis van Rennes uitgezeten heeft. Me Raymond Hubert, aan wiens schitte rend pleidooi Paule Jacques haar vrijspraak te danken gehad heeft, steunt dit verzoek van Me de Moro Giafferi. Een revisie van het proces, aldus verklaarde hij, kan mijn cliënte in geen geval deren, omdat het vonnis van het Assizenhof, dat haar van medeplich tigheid aan den moord vrijsprak, onherroepe lijk is. DE F'NANCJEELE TOESTAND VAN DUITSCHLAND. Naar de Demokratische Zeitungsdienst uit Rijksdagkringen verneemt zijn de voorloo- pige werkzaamheden voor de rijksbegrooting van het volgende jaar reeds begonnen. Bij in werking treding van het plan- Young, zal het rijk over dat jaar 400 mil- lioen mark minder behoeven te betalen dan krachtens de Dawes-overeenkomst en deze zullen in de eerste plaats strekken om ce kaspositie van het rijk te verbeteren. Voorts zal daaruit het tekort op de begrooting, door financieele deskundigen op 250 millioen ge schat, worden gedekt, aldus de N. R. Crt. Het deficit der begrooting van het loopen- de jaar, dat 154 millioen beloopt, blijft dan nog open. En toeneming van inkomsten is slechts te verwachten uit de onlangs inge voerde tariefsverhoogingen. maar deze som is betrekkelijk gering en wordt voor dit jaar op 25 millioen geraamd. Daar staat tegenover, dat rekening dient gehouden met een aanzienlijke verlaging van inkomsten, 't geen volgt uit den offi- cieelen staat over Juni 1929. De cijfers daar van bewijzen dat zelfs bij de uiterste zuinig heid aan de voorgenomen belastingverlaging dit jaar niet te denken valt. Als vroegste termijn daarvoor wordt de eerste April 1930 genoemd. ZEILEN. DE KAAGWEEK. De laatste dag der Kaagweek mag mis schien wel de beste genoemd worden, want een flinke wind zorgde voor een vlot ver loop der wedstrijden. Het wedstrijd-comité vond echter de wind voor de dames-jollen en sterklasse wel wat sterk en kortte de baan voor deze beide klassen. In de dames-jollen behaalde Mej. Alberts uit Haarlem een prachtige overwinning, want niet alleen won zij daardoor den wedstrijdprijs. maar tevens den hoofdprijs. Het verschil met Mej. v. Beusekcm was zeer gering. Behalve, deze fraaie Haarlemsche over winning kunnen we nog 'n tweede zege mel den. Zooals te verwachten was. won v. Bree- men den hoofdprijs in de 16 M. klasse, na reeds twee keer als eerste de finish gepas seerd te hebben, wist hij vandaag tweede aan te komen, wat voldoende was om hem den hoofdprijs te bezorgen. C. Bernard werd derde en was in *t totaalklassement tweede. De Haarlemmers hebben zich in dit nummer dus wel geweerd. In de zes-meterklasse behaalde Pluygers in beide wedstrijden de overwinning en won daarmee den hoofdprijs. Hoewel H. Nathan 't dit keer dus nog niet heeft kunnen win nen, gelooven wij wel dat hij wanneer hij wat langer in deze klasse zeilt, in staat zal zijn Pluygers te slaan. Dit is met 't oog op internationale wedstrijden van belang, want Pluygers is voor internationale wedstrijden niet goed genoeg. De „Jollenprijs" werd gewonnen door J. Maas, die vandaag derde werd. De Wit werd eerste en Bussemaker tweede. Opmerkelijk van deze jollenwedstrijden was. dat bijna eiken dag de prijzen door andere jollen werden gewonnen. 's Avonds werd in de danstent naast- de Kaagsocieteit de prijsuitdeellng gehouden, waarna nog tot laat gedanst werd. En daar mee behoort ook deze Kaagweek tot 't verle den en het bestuur der K. Z. en R. V. ..De Kaag" kan op een zeer goed geslaagd zeil- feest terugzien. DAMMEN. OM DE CLUBKAMPIOENSCHAPPEN DER HAARL. DAMCLUB. Dinsdagavond werd de wedstrijd om het clubkampioenschap der Haarl. Damclub voortgezet. De uitslagen der hoofdklasse luiden: F. A. Berkemeier wint van G. L. Gortmans. H. Greeuw wint van J. van Looij. A. de Jong wint van J. van der Giessen. F. A. Berkemeier wint van H. Greeuw. De strijd om den titel gaat thans nog al leen tusschen Berkemeier en de Jong. Ber kemeier heeft ongetwijfeld thans de beste kansen en door zijne laatste partij te winnen tegen v. d. Giessen zou hij beslag leggen op den kampioenstitel. De Jong is thans minstens zeker van den 2den prijs, terwijl om den 3den en éden prijs nog vinnig wordt gestreden. De stand van dezen wedstrijd luidt thans: Spelers gesp. gew. rem. vert. pt. gem. F. A. Berkemeier 10 7 2 l 16 1.60 A. de Jong 11 7 3 1 17 1.55 G. L. Gortmans 10 4 4 2 12 1.20 J. Poppen 11 4 5 2 13 1.18 J. W. v. Dartelen 10 3 5 2 11 1.10 J. B. Sluiter Jr. 10 3 4 3 10 1.00 H. Greeuw 10 2 5 3 9 0.90 J. van Looij 10 2 5 3 9 0.90 J. P. van Eijk 9 1 4 4 6 0.67 J. v. d. Gfessen 9 0 6 3 6 0,67 W. van Daalen 11 1 5 5 7 0.64 R. Hartgerink 11 0 6 5 6 0.55 Ook de strijd om aan het degradatiege- vaar te ontkomen is zeer snannend. Van Eijk en v. d. Giessen moet uit hunne restee- rende 2 partijen nog minstens 3 punten ha len om in de hoofdklasse te blijven. Hart gerink degradeert definitief naar de 2de klasse. SPORT EN SPEL LAWNTLNNIS. DE DAVIS CUP. DE FRANSCHE PLOEG. De Fransche ploeg, die Vrijdag. Zaterdag en (eventueel) Zondag de uitdaging van Ame rika voor de Davis Cup zal trachten af te slaan is samengesteld uit Cochet, Borotra, Brugnon en Boussus. Zooals wij reeds eerder berichtten kan Lacoste door ziekte niet uit komen. Cochet en Borotra zullen in elk geval de enkelspelen tegen Tilden en Lott voor hun rekening nemen, doch welk Fransch paar in het dubbelspel Allison en van Rijn zal be strijden is nog niet zeker. Wij vermoeden zoo. dat de Amerikanen ditmaal feller strijd zullen te zien geven dan het vorig jaar. Tilden is op het oogenblik in topvorm, de Amerikaansche double is vrij zeker niet zwakker dan eenie paar. dat Frankrijk in het veld zal brengen en George Lott is sterker dan Hunter, althans volgens de officiëele Amerikaansche lijst waarop Lott de tweede en Hunter de derde plaats in neemt. Het zal daar te Parijs spannen ge durende het aanstaande week-einde. In t usschen is het wel hard voor onzen vriend Hunter, die uitgeschakeld is in de fi nale der finales, nadat hij te Berlijn door zijn beide enkelspelen te winnen meehielp aan een 50 zege voor zijn land. Onze on tembare rijmer P. Gasus blijkt er ook door geroerd, tenminste wij vonden de volgende ontboezeming van zijn hand op onze schrijf tafel: D'Amerlkaansche tennisbonzen, Kozen Hunter nu niet meer, In Berlijn nog. tegen Duitschland, Zwoegde Hunter hun ter eer: Hunter saam met Tilden tilden. Daar de zegepraal omhoog. Tilden telden zij den sterkste, Hunter telt niet in hun oog; Hunter's service is niet noodig, Zijn return is mis en 't slot: Men passeert hem op de base-line, Ach hoe wreed is Hunter's Lott. SCHIETEN. DE WEDSTRIJD VAN „KEN'NEMERLAND". Onder begunstiging van prachtig zomer weer hield de Jachtopzieners Schietvereeni- ging ..Kennemerland", Dinsdagmiddag haar jaarlijkschen schietwedstrijd op de banen in de duinen te Overveen. Er werd geschoten met revolver. Afstand 18 Meter Maximum 60 punten. Over het geheel werden hooge series be haald. Door ruim 30 schutters werd aan dezen wedstrijd deelgenomen waarvan wij de hoog ste schutters vermelden, namelijk: 1. C. Hobo 59 punten: 2- Witte 58 p., 3. P. van der Mey 57 p.. 4. J. Bakker Sr. 57 p., 5. Cor Bakker 56 punten. De prijzen bestonden uit huishoudelijke en kunstvoorwerpen, benevens een eere-prljs, uitgeloofd door den beschermheer, den heer C. D. van der Vliet. Dos avonds om 8 uur had in Café Het Roomhuis te Overveen de prijsuitreiking plaats, waarbij den voorzitter het woord voerde. Na afloop bleef men nog eenlgen tijd ge zellig bijeen, terwijl twee humoristen allen bezig hielden. Met een driewerf hoera voor den bescherm heer werd deze feestavond besloten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct» per regeL Een door dc zon verbrande Hufd, Stukgeloopcn Voeten, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. SCHAKEN. Kampioenschap van Nederland 1929 te Amsterdam. DEELNEMERS 1. Dr. A. G. Olland 2. K. Geus 3. Jhr, Mr. J. H. O. v. d. Bosch 4. E. Mulder 5. S.. Landau 6. Mr. E. Straat 7. Dr. M. Euwe 8. H. Weenink 9. R. J. Loman 10. J. Davidson I I 5 S ra co ra ■g O CJ O 73 U •3 35 W t, I g g w I I s P -o -a 05 -S c H - O o. H 1 0 1 0 1 0 0 X 3K 0 0 1 0 1 0 lil X X 3 1 i 1 0 1 WM f V wó.m X 1 1 6X 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 1 0 X 1 0 0 0 0 0 0 0 0 X 1 1 1 1 1 '-4 1 t IX 1 X 1 X 1 X 1 X 6 X 0 1 0 t 0 0 *4 3 X X 0 i JU 0 X X I 4 Hier volgt de partij (gespeeld 24 juli 1929) tusschen den districtskampioen van Nederland (den 51-jarigen K. Geus) cn den kampioen van Nederland. Stand na de achtste ronde. '4-g5 Wit: K. Geus (Den Helder). GEWEIGERD Zwart: Dr. M. Euwe (Amsterdam). DAME-GAMBIET d2- d4 1 PgS - f6 c2—c4 2 e7-e6 Pbl—c3 3 d7 d5 Lel—g5 4 Pb8 - d7 e2 e3 5 c7-c6 c4Xd5 6 e6Xd5 Lfl—d3 7 LfS—d6 Pgl f3 8 O-O Ddl c2 9 h7—h6 Lg5-h4 10 Tf8 e8 Ld3-f5 11 Pd7-f8 f?2 g4 12 Ld6-e7 h2 h3 13 Lc8Xf5 Dc2Xf5 14 Pf6-e4 Pc3Xe4 15 d5Xe4 Lh4Xe7 16 Dd8Xe7 Pf3—d2 17 PISg6 Tal—cl 18 Pg6—h4 DI5—h5 IQ De7-f6 g4 g5 Dh5Xg5 Thl-gl TglXgS Kei e2 Tel—c5 Tg5 gl b2—b4 b4 b5 Tc5Xb5 Tgl -bl Tbl—b2 Tb5 d5 Pd2-b3 Tb2 c2 Tc2-c6f Tc6—cl Ke2 - d2 12Xe3 Kd2 dl Tel c7 Td5 d7 Pb3 - d2 Td7-f7f Tf7-g7f d4—d5 Tg7-h7f Opgegeven 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 Df6Xg5 h6Xg5 f7 f5 Kg8 f7 g7-g6 Kf7 f6 Ta8 d8 g6 g5 c6Xb5 Td8 c8 b7 - b6 Tc8 cl f5 f4 Tel hl Ph4 f3 Te8 e6 Pf3 gif f4Xe3f Thl h2f PglXh3 g5-g4 R4-g3 R3-g2 Kf6 - g6 Kg6h5 Tc6 g6 Kh5-g4

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9