GEMENGD NIEUWS UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING. SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 26 JULI 1929 VOETBAL GOUDEN JUBILEUM DER H. F. C. HET FEESTPROGRAMMA. De H. F. C.'er, het clubblad van onze oud ste voetbalvereenigJng, publiceert thans het volledige programma van de feestelijkheden die ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der H. F. C. zullen plaatsvinden. Het zal beginnen op Zaterdag 24 Augustus a.s. met Atletiekwedstrijden om den Mu- lier-beker. Deze zullen van 26 uur aan de Spanjaardslaan worden gehouden. Op den avond van denzelfden dag vindt een alge- meene vergadering plaats. Op Zondag 25 Augustus „Sixes" voor Se niores. Middenklasse (gelegenheids-voetbal lers) en Jongeren, welke laatsten echter geen juniores zijn. Dit belooft een knus gezellige dag te worden, want er zal gelegenheid tot lunchen bestaan op het terrein en speciaal vermeldt het programma nog: gramofoon aanwezig. Op Zaterdag 31 Augustus komen de „grosse Kanonen" in het strijdperk. Dan vangen de wedstrijden tusschen E. D. O., Haarlem, R. C. H. en de jubileerende vereeniging aan met de wedstrijden R. C. H.—H. F. C. (21/4 uur) en E. D. O.Haarlem (4 uur). Zondag 1 September is bestemd voor Sixes" van Juniores in den morgen bene vens de finale van den vorigen dag (2 1/4 uur) en een wedstrijd tusschen de verlie zers van Zaterdag. Het geheel wordt beslo ten met een gemeenschappelijken maaltijd. Op Zaterdag 7 September worden wed strijden gespeeld tusschen vier H. F. C.-ve- teranen elftallen en de oudjes besluiten den dag met een f eestelij ken maaltijd. Zondag 8 September: 10 uur H. V. V.H. F. C., 111/2 uur, HerculesRobur et Velo- citas 2 1/2 uur Verliezer AVerliezer B, 4 uur eindstrijd, waarna prijsuitreiking en op nieuw een maaltijd. Op Woensdag 11 September krijgen de Ju niores hun avond met film, goochelen, kie nen en muziek. Op Zaterdag 14 September volgt de re ceptie in den Stadsschouwburg (2 1/24 1/2) gevolgd in den avond door opvoering van „De Voetbalbruid", voetbaloperette in drie bedrijven door Jan Feith, muziek en cou pletten van den Heer en Mevrouw Clinge Doorenbosde Blécourt. Na afloop gaan de toeschouwers naar de Rembrandt-bioscoop waar de H. F. C. film zal vertoond worden. Zondag 15 September is de slotdag, aan vangende met een algemeene reünie op het H. F. C. veld 's ochtends 11 uur, gevolgd door 111/2 uur wedstrijd tusschen twee ju niores elfttllen, 11/2 uur tusschen 2 elftallen gekozen uit het 5e, 6e en 7e elftal, 3 uur idem uit 2e. 3e en 4e elftal en de groote fi nale is weer een gemeenschappelijke maal tijd. Men ziet dus, dat Nederland's oudste voet balclub haar gouden jubileum op alleszins yolledige wijze zal herdenken. ZWEMMEN. J. v. HEMSBERGEN NAAR LUIK. Zondag a.s. zal Jan van Hemsbergen, van de zwcmclub „Haarlem", deelnemen op uit- noodiging aan den 3'A K.M. wedstrijd door Luik genaamd de „Traversée de Liège". WIELRIJDEN TOUR DE FRANCE. De 19e etape van de Tour de France is Donderdag gewonnen door van Rijsselberghe voor Antonin Magne. In het algemeen klas sement is een lichte verandering gekomen. Demuysère heeft zich op de tweede plaats gewerkt, ten koste van Pancera die nu derde is en Frantz is door Cardona naar de vijfde plaats verwezen. De voorsprong van den lei der is nu nog slechts 23 minuten op nummer twee. HONKBAL OVERZICHT. Voor de eerste klasse worden Zaterdag middag gespeeld Quick—Haarlem en Z.R.C.— Blauw Wit. Het kampioenschap is voor Haar lem nu zoo duidelijk in 't zicht dat het dom zou zijn van Quick te verliezen. Den vorigen keer heeft Quick wel gewonnen, doch dat was aan bijzondere omstandigheden te wijten. We geven den gastheeren nu weinig kans. Blauw Wit zou voordeel hebben van even tueel struikelen van Haarlem, maar om in die gunstige positie te blijven zal ze natuur lijk zelf van Z.R.C. moeten winnen. Als re gel kan ze dat heel gemakkelijk en we hou den het dan ook op Blauw Wit,maar als de stemming onder de Zebra's eens ge stoord wordtZ.R.C. snakt naar een paar puntjes. Zondagmorgen, om half tien, wordt op het sportterrein aan de Kleverlaan gespeeld: Haarlem IIAjax II. Haarlem II heeft Ajax al ontmoet en toen met groot verschil ge wonnen. We gelooven dan ook niet dat de uitslag Zondag anders zal zijn. ZOMER AAN DF.N VOET VAN DE „ZUGSPITZE". Aan den voet van de „Zugspitze", h et hoog ste punt van Duitschland. ligt Garmisch- Partenkirchen. Heerlijk is het hier den zomer door te brengen! .Deze mondaine badplaats is omgeven door weiden vol bonte bloemen met in den achtergrond de eeuwige bergen; Zugspitze, Alspitzc, Waxenstein, Dreitorspitze. Dwars door de badplaats stroomt de schui mende LoLsbach. Ten Oosten van de rivier ligt Garmlsch, ten Westen Partenkirchen, die echter samen oen enkele gemeente vormen. Naast de schilderachtige, met bonte fresco's getooide oud-Beiersche dorpshuizen, verhef fen zich hier overal de groote hotels en pensions, de wereldvermaarde Kurhuizen en Sanatoria, omgeven door uitgestrekte tuinen met breede terrassen Garmlsch-Partenklrschen is oeroud: Het werd door de Romeinen gesticht, maar is herien nog frisch en onverbruikt. Uit het verre verleden is eigenlijk alleen nog dc her innering overgebleven. De ruïne Werdenfels, die hoog op een berg ligt, is het eenige wat uit vroegere eeuwen is behouden, Garmisch- Partenkirchen heeft een jong uiterlijk, om dat het steeds met den tijd is meegegaan. Garmisch-Partenkirchen ligt in een breed dal en wordt aldus beschermd tegen de ruwe winden. Tot op een hoogte van ongeveer 3000 M. dragen heuvels en bergen prachtige bosschen. Het dorp zelf ligt op een hoogte van ongeveer 725 M. Het is er ook in warme zomerdagen heerlijk frisch. Niet echter alleen de lucht is hier een geneesmiddel. Garmisch- Parter.kirchen bezit zwavel-, mineraal- en jodiumhoudende bronnen. Zijn zoutwater- en modderbaden zijn vermaard. Men vindt hier inhalatoria voor zoutwater en voor de zoo geroemde dennelucht der Beiersche bergen. De therapeutische inrichtingen ontbreken evenmin. Garmis heeft het groote zonne- en luchtbad, terwijl Partenkirchen het „Kainzen- bad", voor zoutwater- en modderbaden be zit. Een strand vindt men aan het Riesser- meer, het Sonnenbichlmeer, het Pflegermeer. In de naaste omgeving van Garmisch-Par tenkirchen vindt men trouwens in het ge heel niet minder dan 22 meren, waaronder het smaragdgroene door hooge bosschen om geven Eibmeer en het niet minder mooi ge legen Bader me er. Moderne, geriefelijke en elegante Kurhui zen zijn hier opgericht- De straten zijn goed onderhouden en stofvrij. Prachtige autowegen maken het ondernemen van uitstapjes uiterst aangenaam. Voor dergelijke tochtjes komen in de eerste plaats in aanmerikng de konink lijke paleizen van Hohenschwangau, Neu- schwanstein en de Linderhof, alsook het wereldvermaarde Oberammergau. In nauwe lijks negentig minuten tijds kan München per electrischen trein worden bereikt Zoowei Garmisch als Partenkirchen bezitten een eigen Kur-orkest, hun eigen sportterreinen en tennisbanen, hun schouwburg. In beide deelen van de gemeente worden afwisselend volksfeesten gehouden. In de groote voor name hotels worden niet alleen thé dansants en dansavonden georganiseerd, maar ook concerten vor kamermuziek, lezingen over wetenschappelijke en artistieke onderwerpen voorstellingen van het boerentooneel. De techniek heeft de hoogste toppen der omgeving veroverd. In weinige minuten kan men met de zweefspoor de Zugspitze bereiken, alsook den 6100 M. hoogen Kreuzeck. Van beide bergen heeft men een heerlijk uitzicht over het Beiersche Alpenland. In dezen zomer wordt de spoorlijn naar den Wank in gehuldigd. In tien onvergetelijke minuten wordfc de korte afstand naar den top van dezen berg afgelegd. „Twee uur langer kun nen wij thans van de zon genieten", zegt de bevolking van Garmisch-Partenkirchen vol trotsche vreugde en wijst zich nar den top van den Wank, Hier weerkaatsen de zonne stralen zich tot laat in den avond in de ruiten van uitspanningen. Nieuwe grootsche plannen warden overigens gesmeed. Een nieuwe spoorlijn wordt naar de Zugspitze aangelegd, gedeeltelijk als ge wone spoorweg, gedeeltelijk als tandradbaan en gedeeltelijk als zweefspoor. Langs bergen en afgronden, door lange kronkelinge tun nels, klimt de trein tot op den hoogsten top van het gebergte, tot op een hoogte van bijna 3000 M., die met de oude Zugspitzespoor niet kan worden bereikt De heele lijn is 181/2 K.M. lang, waarbij nog de 600 M. zweespoor tot aan den top komen. Onderweg bevinden zich verschillende halten: aan het Riesser- meer aan den Kreuzeck, te Grainau, aan het Badermeer en aan het Eibmeer, op een hoogte van meer d,an duizend meter. In tunnels wordt ongeveer 41/2 K.M. afgelegd. Ook aan de woeste Hiillental bevindt zich een station. Aan het station Platt, op een hoogte van meer dan 2000 M. begint de zweefspoor. De tunnels zijn reeds voor de helft ge reed. Natuur en kunst, landschappelijk schoon en hoogste comfort: Hierin ligt wel de groote aantrekkelijkheid van Garmisch-Parten kirchen. Men vindt hier de eenzaamheid van de Alpenwereld en de landelijke onberoerd heid in de nabijheid van de mondaine bad plaats. Vele bezoekers waren van hun eerste ver blijf zoo opgetogen, dat zij hier hun eigen villa of huis hebben gebouwd. Men leeft hier in het heerlijke grootsche bergland en voelt toch tevens den polsslag van onzen tijd. Tal rijke bekende kunstenaars en mannen van wetenschap en nijverheid brengen hier trouw hun vacantie door. HEEMSTEDE Vergadering van den Gemeenteraad van Heemstede, op Donderdagavond, onder lei ding van den wethouder. Jhr. A. van de Poll. (Aan den burgemeester is verlof verleend van 22 Juli tot en met 12 Augustus). Afwezig met kennisgeving mevr. De Voogt- De Vogel en de heeren Van Unen en Kwak. Ingekomen stukken. Ingekomen is een brief van 20 Juli 1929 van mej. J. Kuper, onderwijzeres aan de O. L. School aan den Voorweg, houdende verzoek om eervol ontslag uit voormelde functie met ingang van 1 September ek. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten het gevraagde ontslag te verleenen met ingang van 1 October 1929. Verbetering beplanting Groencn- daal. Bij de aanvrage van een crediet van 1500 voor verbetering der beplanting van de Sparrenlaan en van de open plekken in het eikenbosch nabij de Torenlaan, vraagt de heer Audretsch deze beplanting te doen geschieden door een deskundige, anders wordt het weer een mislukking, die niet ver oorzaakt wordt door de soort van de ge bruikte boomen maar door de wijze van be planting. Wethouder D r. Droog acht het aanstel len van een deskundige voor deze laan niet noodig. De lieer Audretsch wil dat ook niet, maar hij wil een deskundige aan den Dienst van O. W. verbinden. De heer v. d. E r f zegt dat de deskundige van de gemeente juist gezegd heeft dat de beplanting mislukt is door de soort boomen, maar niet door de beplanting. De heer Rij k e s merkt op dat de heer Audretsch zeker geen aanval wil doen op den tuin-architect, die de gemeente van ad vies dient, maar spr. vraagt of het tcch niet mogelijk is een deskundige bij den dienst te kweeken uit het personeel. Wethouder D r. Droog wil de pas ge troffen regeling met den adviseur niet maar weer in eens te niet doen. De voorzitter zegt dat de quaestie be treffende den adviseur niet aan de orde is. De heer Audre t s c h zet nog eens uit een wat naar zijn meening een mooie aan eengesloten beplanting van jonge boomen zal geven. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen. Bij de aanvrage van een crediet van 300 voor het doen herstellen en uitbreiden van de bliksemafleider-installatie op het Raad huis vraagt de heer R ij k e s eerst nog een rapport van den Directeur van het Elec- trisch bedrijf. Er is nu alleen een rapport van den Directeur van Openbare Werken. Wethouder Dr.Droog zegt dat de Direc teur van O. W. bij het samenstellen van zijn rapport rekening heeft gehouden met het advies van de Instumenten en Electrische Apparatenfabriek te Utrecht. De heer R ij k e s blijft zijn meening handhaven. De heer Vring is het geheel met den heer Rijkes eens. Wethouder Droog zegt dat de zaak zeer eenvoudig is, het betreft een weinig betee- kenende reparatie. Een particulier zou er ook niet zooveel drukte van maken, als de heeren nu doen. Het bureau te Utrecht heeft trouwens ook den bliksemafleider aange legd. Wat is nu logischer dan nu maar het advies van dit bureau te vragen? De heer R ij k e s doet los van dit agendapunt het voorstel dat de Directeu ren van Openbare Werken en van het Elec- triciteitsbedrijf gezamenlijk een rapport zul len uitbrengen. Dit voorstel wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen. Benoemingen. Benoemd worden met algemeene stem men: tot hoofd der O. L. School aan den Voorweg (na een korte geheime zitting) de heer A. C. Thih-kow, hoofd eener school te De Koog, op Texel (nr. 2 der voordracht) en tot onderwijzer aan de nieuwe O. L. School de heer T. W. van Splunteren te Zaandam (nr. 1 cler voordracht). Rondvraag. Mevrouw Bigot vraagt horren voor de noodwoningen. De menschen hebben daar ontzettend veel last van vliegen. Wethouder Droog zegt dat de bewoners het kunnen probeeren met bespuiten met een vliegenwerend middel. Het aanbrengen van horren kan ook overwogen worden maar dit zal nogal kostbaar worden. De last is inderdaad voor de menschen on aangenaam. De heer Vring zegt dat de noodwonin gen staan bij een kweekplaats van vliegen (de belt', 't Wordt tijd de noodwoningen te liquideeren, dan zijn de vliegen ook weg. De heer Vring zegt verder dat de uni form van de boschwachters zeer warm is. Hij vraagt een dunne zomerkleeding voor war me dagen. De voorzitter zegt overweging toe. De zaak zal met den burgemeester besproken worden als deze van verlof terug is. Zonder hoofdelijke stemming werden in den loop der vergadering nog aangenomen de in ons blad vermelde voorstellen betref fende: aanvaarding van 2000 als Rijksbij drage voor het onderhoud van Groenen- daal; tijdelijke voorziening in schoolruimte voor de R.K. school; beschikbaarstelling van gelden voor de stichting eener R.K. U.L.O.- School, vaststelling van het maximum aan tal leerlingen per klas voor de openbare U.L.O.-school, beschikbaarstelling van gel den voor de aanschaffing van leermiddelen der N. Beets-School aan den Voorweg, aan stelling var. een vakonderwijzeres voor de openbare UI.O.-School. BEVERWIJK NIET GEGUND. Bij de ten Raadhuize gehouden nieuwe aanbesteding voor het bouwen van een ga rage voor de gemeentereiniging aan de Tulp straat was de laagste inschrijver wederom aanzienlijk hooger dan de raming. In ver band hiermede hebben B. en W. ook thans besloten, het werk niet te gunnen. DE AARDBEIEN-CAMPAGNE. Met de aardbeiencampagne gaat het thans snel naar het einde. De aanvoer wordt dage lijks minder eri het laat zich aanzien, dat het de volgende week reeds afgeloopen zal zijn. Door dat de kooplust- onverminderd bleef konden de prijzen zich op hetzelfde peil handhaven nl. van 79 tot 87 ets. per K.G. De laatste dagen viel een geringe daling te constateeren, als gevolg van den achteruit gang der kwaliteit. HAARLEMMERMEER PAARDENMARKT. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden zomerpaardenmarkt waren aangevoerd 29 paarden, prijs 350.een veulen, prijs 75.— en twee hitten, prijs 75.—. Weinig handel. VAN EEN WAGEN GEVALLEN. Donderdag had op den Hoofdweg alhier een 11-jarige knaap het ongeluk van een wagen te vallen. Met een gebroken arm werd hij opgenomen en onder geneeskundige be handeling gesteld. INTIJDS GERED. Nabij den Vijfhuizerweg alhier geraakte een 4-jarig meisje in een onbewaakt oogen- blik in de wegsloot. Eenige kinderen, die in de onmiddellijke nabijheid aan 't spelen waren, zagen het ongeluk gebeuren. Op hun hulpgeschrei kwam een 13-jarig meisje toe snellen, dat het genoegen mocht smaken het kind intijds behouden op het droge te bren gen. GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Tarwe 12.50—13—; Rogge 10.75—11.25; Haver 10.25; Gerst (Chevalier) 11.50—12.—; Groene erwten 14.50f 15.50; Karwij 42.43; Blaauwmaanzaad 3536; Kanariezaad 19f 21. Alles per 10 K.G. BLOEMENDAAL GEVONDEN DIEREN" EN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: Mej. Fortgens, Brederodeweg 5b te Santpoort, een kinder- portemonnaie en een groen lederen ceintuur. Karstens, Genestetweg 17, Bloemendaal, een huissleutel. G. C. Visser, Midden Tuindorp laan 19 Haarlem, een dameshoed. Mr. van Leer, Westerlaan 31, Aerdenhout, een klein knipmesje. C. Jas, Midden Duin en Daalsche- weg 25a te Bloemendaal, geelharige herders hond (deze hond is overgebracht naar Ken BILLY BOE w. VOOR DE KINDEREN Zoo stapten Billy en Redneb, Als waren ze heel groot, Door de tent, waar niets te zien was, Van Knicky Knock, de noot. Alleen veel publiek in rijen. En een page, gekleed in geel, Die naar hen toekwam en hun Twee plaatsen wees bij het tooneel. Spoedig ging het scherm na op. De maan scheen in een plantsoen, Aardige, lieve fcetjes, Dansten vroolijk in het groen. Anderen klommen tegen de stralen Van de hcld're volle maan. Sommigen zag men, glijdend, Weer naar beneden ga/an. Zou je dat ook niet willen zien? nel Haarlem te Haarlem. M. van der Klugt, Noorder Tuindorplaan 8 te Haarlem, een mantelceintuur. G. Zwarteveen, Lage Duin en Daalscheweg 15 te Bloemendaal, een be- lastingmerk. K. Heere, Lambrecht van Daele- laan 20 te Haarlem, een korte damesmantel ceintuur. W. Akkerman, Judith Leisterstraat 6 te Haarlem, zilveren broche. Duinlustpark- weg 2 te Bloemendaal, een huissleutel. J. van Dijkhuizen, Kinheimweg 59 Bloemendaal, een zwarte celluloid rijwielpomp. W. Janssen Hendriks, Twiskplein 3 te Haarlem, een bril met montuur. Smit, Roosveldstraat 61 te Haarlem, bos soldeer. L. Holwerda, Midden Tuindorplaan 4 te Haarlem een houten ta bakspijp. C. Cornelissen, Brederodeweg 47 te Bloemendaal, een linker dameshandschoen. L. J. Overmans, Staringstraat 6, te Haarlem, een stuk koper. K. L. Wesseling, Veldlaan 31 Aerdenhout, een rijwielbelastingmerk. Terug te ontvangen op het bureau van politie te Overveen: Een rijwielbelasting merk, een deursleutel, een ceintuur van een kinderjurkje, twee huissleutels aan een ring, zwembroek, badcostuum en handdoek, zwar te dameshoed en zakspiegeltje. Politiepost Aerdenhout: een kilogram ge wicht. Politiepost Noordzeestrand: Een plaat van een fototoestel, een schroefsleutel van een auto, een rijwielbelastingmerk, een witte muts, een doosje met medicijnen, een grijze jongens sportkous, een grijze motorkap, een paar kindersandaaltjes, een kinderschopje, een bal, een lorgnet, een alpacca beursje met inhoud, een kinderschop, een damestasch met inhoud, een kinder kousje. Almelo, 25 Juli te Amsterdam van Ant werpen. Aldebaran p. 24 Juli Buenos Aires, Roads Roid n. Rosario. Alchiba 24 Juli 16 u. te Suez, Australië n. Rotterdam. Bandoeng p. 23 Juli Perim, Rotterdam n. Java. Barneveld 24 Juli van Valparaiso n. San Antonio. Bengkalis 23 Juli te Los Angeles van Batavia. Beemsterdijk 24 Juli v.m. te Norfolk van Rotterdam. Flandria 28 Juli 17 van Buenos Aires te IJmuiden verw. Helder 24 Juli van Hamburg naar Am sterdam. Heemskerk 24 Juli van Tanga, Beira n. Amsterdam. Hoogkerk 25 Juli van Karachi, Bombay n. Rotterdam. Haarlem 24 Juli te Willemstad van La Guayra. Indrapoera p. 24 Juli 17 u. Kaap del Armi, Batavia n. Rotterdam. Johan de Witt 25 Juli te Genua, Amsterdam n. Batavia. Kieldrecht p. 24 Juli Gibraltar, Rotterdam n. Batavia. Kota Gede 25 Juli van Singapore, Batavia n. Rotterdam. Kota Radja p. 24 Juli 18 u. Gibraltar, Rotterdam n. Batavia. Kilstroom 24 Juli van Freetown naar Konakry. Kambangan 24 Juli van Padang, Probo- Ungo n. Amsterdam. Kota Inten p. 25 Juli 6 u. Dover, Java n. Rotterdam. Mapia 23 Juli van Java. Maaskerk 23 Juli te Bremen van Amster dam. Minerva 25 Juli 22 u. v. Liverpool te IJmui den verw. Mirach 24 Juli te Santa Fé thuisreis. Medan 25 Juli 8 u. van Perim, Bassein n. Hamburg. Nijkerk 24 Juli te Kaapstad van Amster dam. Ostrea 25 Juli te Amsterdam van West- Indië. Oostkerk 25 Juli van Colombo, Japan naar Rotterdam. Ouderkerk 25 Juli van Chefoo, Japan naar Rotterdam Orestes 22 Juli van Warri naar Koko. P. C. Hooft p. 23 Juli Perim, Batavia naar Amsterdam. Rietfontein 21 Juli van Port Natal, Beira n. Rotterdam. Rotterdam 23 Juil 23 u. 45 m. van Plymouth New York n. Rotterdam! Rijperkerk 24 Juli te Lor. Marques van Port Natal. Roepat 25 Juli van Cuxhaven naar Am sterdam. Streefkerk 24 Juli te Madras, Calcutta, n. Rotterdam. Springfontein 23 Juli te Port Natal van Amsterdam. Salabangka 25 Juli van Port Said n. New York. Slamat 25 Juli 9 u. 30 m. te Southampton, Rotterdam n. Batavia. Tjikarang 23 Juli te Batavia van Sjanhal. Tjipanas 24 Juli te Soerabaja van Ma nilla. Triton 25 Juli te Amsterdam van West- Indië. Venezuela 24 Juli van Barbados naar Plymouth. Veondam 24 Juli n.m. van Southampton, Rotterdam n. New York. Westerdijk 24 Juli n-m. van Newport News n. Rotterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. por regel. ZOMERCOSTUUMS - TENNISPANTALONS binnen DRIE dagen ala nieuw G'S STOOMERIJ VERVERIJ H0EINTELEFO0N 10873—10382 Dr. H. NANNING's U i/X tandpasta |x| I w M25&75cp.tube reinigt mond en tanden. MARKTNIEUWS BEVERWIJK, den 24 Juni 1929. Spinazie per kist 0.700.90 Postelein per kist 0.400-60 Andijvié, 100 str. 3.tot 5. Wortelen per 100 bos 7.tot 11. Komkommers, per 100 8.tot 10.- Aardappelen, klei, K.G. 0.04 Idem, zand K.G. 0.06. Doppers per Kilo 0.120.16. Capucijners per Kilo 0.14—0.18 Raspers per Kilo 0.22 Tuinboonen per K.G. 0.030.06 Snijboonen per K.G. 0.260.32 Heerenboonen per K.G. 0.38 Bloemkool per 100 5.tot 14. Sla per 100 krop 1.tot 3.— Rabarber per 100 bos 4.— Pieterselie per bos 0.06 Selderie per bos 0.04 Aardbeien per slog 2.503.— Frambozen per slafje 0.500-65. Bessen per slof 0.90 Kruisbessen per slof 0.60 ZATERDAG 27 JULL HUIZEN, 1875 ui' 10.Morgenwijding. 12.15 Concert dooi het AVRO-Kwintet. 2.00 Filmpraatje door Max -Tak. 2-30 Aansl. van het Tuschinski- Theater te A'dam. 3.30 Kurhaus te Scheve- ningen. Dansmuziek door „The Ramblers". 5.00 Lezing door Dr. C. H. Sluiter over: Bouw en wezen der materie. 5.45 Gramophoon- muziek. 6.01 Concert door het Omroeporkest. Anton de Leeuw (bariton) 8-00 VARA. Zomer avond-concert. Orkest en solisten. 10.10 Pers- ber. 10.45 VARA. Levensliedjes. 11.15 VARA. Gramophoonmuziek. HILVERSUM, 1070 M. (Vóór 6 uur 298 M.) UitsL KRO.-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert door het KRO-Trio. 1.15 Gramofoonmuziek. 4.00 Kinderuurtje. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.30 Vertelkwartiertje. 6.45 Journalistiek weekoverzicht. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.30 Causerie over: Staat en nationale Staten. 8.00 Concert. Orkest, vocale en instrumentale solisten. 9.30 Nieuwsber. 12.00 Optreden van een humorist. DAVENTRY, 1554 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Causerie. 1.20 Or kestconcert. 3.50 Concert. A. Brown's kwintet. 5.05 Concert-orgel bespeling. 5.35 Kinder uurtje. 6-20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Pianoduetten. 7.20 Lezing. 7.35 Lezing. 7.50 „The diary of a Nobody" (6) hoorspel. 8.05 Concert. Militaire kapel. O. Sturgess, sopraan. T. Clare, humorist. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Le zing. 9.50 Nieuwsber. 9.55 „MrsBuggins again sees it through", revue van Constanduros en Robinson. 10.55 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Kinderuurtje. 4.35 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 9.50 Dansmuziek. LANGENBERG, 473 M. 7.50 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonmuziek. 1.25 Orkestconcert. 5.55 Orkestconcert. 8 20 Vroolijke avond. Westfalia-Orkest en 2 hoor spelen „Der letzte versuch" en „Was Lst 's?'\ Daarna dansmuziek, tot 1.20. ZEESEN 1635 M. 6,10 Berichten en lezingen. 12.20 Muziek- uitzending voor scholen. 1.10 Berichten en Lezingen. 8.20 Vroolijke avond. Een-acters, lezingen. 8.20 Vroolijke avond. Een-acters, m.m.v. orkest. Daarna: Persber. en tot 12.50 Dansmuziek. HAMBURG, 372 M. 5.20 Orkestconcert. 6.35 Concert. 7.20 Zang door Lotty Cramer, m.m.v. orkest. 8.20 „Ca- valleria Rusticana". Opera van P. Masqaenx. 9.35 Orkestconcert 11.20 Manfred Lommei met eigen programma. Dansmuziek. BRUSSEL, 512 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert door de Vlaamsche Soc. Club Antwerpen.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10