HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 31 JULI 1929 UIT DE OMSTREKEN VELSEN RAADSVERGADERING. De aanleg van de Naspierstraat. Klacht over de werkwijze bij Openbare Werken. B. en W. namen de noodige maatregelen. Geen tariefsbepalingen voor aan te besteden straatwerk. Vaststelling uitbreidingsplan. Een protesteerend Raadslid. Dinsdagavond kwam de raad bijeen onder voorzitterschap van den Burgemeester, den heer R. G. Rij kens. Afwezig waren de leden Zwanenburg en me vrouw Van Veen. Bij d» Ingekomen stukken wordt, naar aanleiding van een vraag van den heer Visser besloten, dat het rapport inzake de steunverleening gedurende de koude-perio- de in den vorm van een raadsstuk zal ver schijnen en dat dan bij de behandeling van de gemeentebegrooting er discussie over zal ge voerd worden. Naar aanleiding van het onderzoek inzake den aanleg van de Napierstraat informeerde de heer Vermeulen naar de opinie van B. en W. aangaande deze zaak. De Voorzitter die in dezen het verhoor had geleid zeide. dat 't hem voor kwam, dat er iets haperde bij Openbare Werken in de werkwijze en dat B. en W. pogingen aanwend den om te maken, dat wat nu plaats had niet meer kan voor komen. Indien de raad meer wil weten dan zal de raad moeten overgaan in comité-generaal. Want dan zullen ambtenaren moeten bespro ken worden. En 't is niet gewenscht dat in 't openbaar te doen. De heer Dunnebier heeft na de me- dedeelingen gedaan in 't rapport niets meer mede te deelen. Op verzoek van een paar le den gaat de raad om 7 1/2 uur in een zitting met gesloten deuren over. Om 8.15 min. wordt de openbare zitting heropend. De heer Vermeulen vraagt dan aan B. ën W. te zijner tijd mededeelingen te doen van de door hen genomen maatregelen om te ko men tot een behoorlijken gang van zaken bij Openbare Werken. Het college van B. en W. heeft mede een verantwoordelijkheid, zegt spr. nog. De Voorzitter merkt op dat B. en W. zoodra ze op de hoogte waren van 't geen is geschied hebben ingegrepen. De rekeningen van de gemeente over 1928 en eenige andere rekeningen werden in han den van de fin. comm. gesteld. Hamerstukken. De agendapuntenVaststelling 3e suppl. Be grooting dienst 1929, verhooging kasgeldlee- ning 1929, vaststelling pensioensgrondslagen en vaststelling gemeenschappelijke regeling met Beverwijk toelating leerlingen uit de ge meente tot enkele openbare lagere scholen aldaar worden z.h.s. aangenomen. Hetzelfde geschiedde met het prae-advies van B. en W. omtrent het verzoek van het be stuur der neutrale Schoolvereeniging IJmui- den en omstreken te IJmuiden om de benoo- digde gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van schoolmeubelen en leermiddelen, nadat op een vraag van een der Raadsleden wet houder T u s e n i u s heeft geantwoord dat steeds op dergelijke aanvragen controle wordt uitgeoefend en dat in dit geval het ook is ge schied, hetgeen heeft geleid tot vermindering van het aangevraagde bedrag. Bij het voorstel ter zake van Verbreeding van den Drie- huizerweg zegt de heer T u s e n i u s dat het noodig zal zijn dezen weg te maken tot een verkeersweg, opdat er is een toegang tot het park Velser- bcck. Met dit voorstel komt de zaak niet in orde. De Raad zal zich dienaangaande dienen uit te spreken. De heer Visser dient een motie van orde ln. om deze aangelegenheid te behandelen bij het uitbreidingsplan dat aan het einde van de agenda is geplaatst. Met 2 stemmen tegen werd deze motie aangenomen. Bij 't punt aangaande vaststelling van een tarief voor aan te besteden straatwerk verde digt de heer V i s s e r 't indertijd door hem in gediende voorstel. De heer Maas is van meening, dat een verzoek aangaande een tarief van de organi saties had moeten uitgaan. De wethouder Schilling ziet niet eenig nut in het vaststellen van een tarief. Volgens hem wordt er niets mede bereikt. Bovendien indien men iets contractueels wil gaan vast stellen, dan moet men dat doen voor alle werklieden en niet alleen voor de stratenma kers. De heer Visser zet uiteen dat het voor stel gedaan is naar aanleiding van een inge komen verzoek van de organisaties. In ver band met de discussie wijzigt spr. het voorstel zoodat er in wordt gesproken van een „mi nimum lopn van 26 cents". Tenslotte werd het afwijzend prae-advies van B. en W. aangenomen met 8 stemmen tegen. Het voorstel van B. en W. tot verkoop van grond te IJmuiden aan H. D. Kist de Ruyter en dat tot het verleenen van vergunning tot het aanleggen van wegen te Driehuis, alsmede het voorstel tot verleenen van vergunning tot het aanleggen van een gedeelte van de Tul penstraat te Santpoort, werden zonder/dis cussie aangenomen. Vestiging eener meubelfabriek. Ten einde vergunning te kunnen verkrijgen tot verbouwing van het perceel Bloemendaal- srhe straatweg no. 1 te Santpoort en dat per ceel te mogen vergrooten met het doel daar in, na verbouwing, een meubelmakerswerk plaats te vestigen, had J. A. Boskamp te Bloe- mendaal verzocht het terrein, waarop het pand gelegen is, aan te wijzen voor gesloten bebouwing. B. en W. adviseerden op het verzoek gunstig. Enkele leden gingen daarmede niet accoord. Het einde der discussie was. dat het voorstel van B. en W. werd aangenomen met 19 tegen 4 stemmen. Daarna was aan de orde het voorstel van B. en W. ter zake van wijziging en vaststel ling opnieuw van plan 1 ter herziening van het oorspronkelijk bij Raadsbesluit van 15 Juni 1924 vastgestelde Uitbreidingsplan voor de gemeente Velsen. Over deze aangelegenheid is reeds meerma len in den Raad van discussie gewisseld. Thans was ingekorpen een verzoek van den heer Vermeulcn, ingediend namens de A.-R. Raadsfractie, om deze aangelegenheid nu niet te behandelen, maar het punt te plaatsen als nummer één op de agenda der eerstvolgende Raadsvergadering en het col lege te vragen een uiteenzetting te geven van de veranderingen, die alsnog aangebracht zijn in het uitbreidingsplan, na de besluiten der laatste raadszitting en welke niet zijn aan gebracht met een motiveering er van. DeVoorzitter liet de beslissing hierover aan den Raad over, maar merkte op, dat de Raad had besloten in de maand Augustus niet te vergaderen. Verder, dat de agenda van den Raad door den Voorzitter wordt vastgesteld en dat door hem niet met zekerheid kon beloofd worden, dat de zaak als nummer één op de agenda der volgende raadszitting zou ge plaatst worden. Het kwam spr. voor dat de wethouder van Openbare Werken thans wel licht vragen die hem gedaan worden, zou kun nen beantwoorden. Het is wel gewenscht, dat de zaak nu kan afgedaan worden. Nadat de heer Vermeulen had opge merkt dat hij uit de stukken niet had kunnen nagaan, welke wijzigingen waren aangebracht ter voldoening van raadsbesluiten, werd het voor en het tegen van het voorstel van den heer Vermeulen nagegaan. De heer Slui ters deed vervolgens een voorstel om niet meer te discussieeren over het uitbreidings plan. Dat voorstel werd aangenomen met de stemmen der leden Krijger, Hamburg, Ver meulen en Ten Broeke tegen. Daarna kwam het uitbreidingsplan in stemming. Het werd aangenomen met 6 stemmen tegen, die der leden Krijger, Ham burg, Tusenius, Vermeulen, Ten Broeke en Langendijk. Na de stemming volgde een protest van den heer Vermeulen dat ter zake van een der vitale belangen van de gemeente „een beslis sing is genomen zonder dat er gelegenheid is geweest er een woord over te zeggen". Er werd voorts geroepen: „Het is een schande". Bij de Rondvraag uitte de heer Baardade klacht dat tusschen 5 en 7 uur soms een groot aantal auto's staan te wachten aan weerskanten van het kanaal. Kan niet worden aangedrongen bij den hoofd ingenieur van den Rijkswaterstaat, dat er op zulke drukke uren twee ponten gaan. DeVoorzitter antwoordde, dat hij reeds meer had gezegd dat dit niet een zaak van de gemeente is, maar een die de Provincie aangaat. Laten groote lichamen zich er voor spannen. Een der leden van den Raad zeide dat groo te lichamen dat reeds doen. De heer Sluiters zeide dat hij Zondag aan het strand te IJmuiden is geweest en dat het hem voorkomt, dat op drukke dagen meer politietoezicht op het strandleven moet wor den uitgeoefend. DeVoorzitter antwoordde dat hij Zon dag ook aan het strand is geweest, maar dat het er toen alles ordelijk aan toeging. Spr. zal de zaak nog eens nagaan. Daarna volgde sluiting der zitting. HEEMSTEDE PERSONALIA. Voor het Mulo-examen, diploma B is in Amsterdam geslaagd F. W. Luyken uit Heem stede. BLOEMENDAAL. MANDOLINE-CONCERT IN HET BOSCH Maandagavond gaf het mandolinegezel schap „Apollo" uit Haarlem een concert in de gemeentelijke muziektent in het Bloe- mendaalsche Bosch onder leiding van den heer Joh. B. Kok uit Amsterdam. Met groote aandacht werd door het tal rijke publiek het programma gevolgd; na elk nummer klonk een dankbaar applaus. Vooral de Mozart-fantasie, bewerkt door den heer Kok (het laatste nummer voor de pauze) viel in den smaak. De lieflijke melo dieën kwamen in deze rustige omgeving vol komen tot haar recht. Apollo kan op een goed geslaagd concert terugzien. INGEZONDEN Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of nlel geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. OUD-HOLLANDFEESTEN TE ZANDVOORT. Mijnheer de Redacteur. Met dezen verzoeken wij beleefd plaatsing van het volgende en betuigen wij U bij voorbaat onzen hartelijken dank. Het Bestuur van het Onderling Hulpbe- toon's Mannenkoor te Zandvoort acht het zich een plicht, het onderstaande onder de aandacht der ingezetenen en de tijdelijk verblijvende badgasten van Zandvoort te moeten brengen. De door het dorp versprei de berichten, als zou het Bestuur van boven genoemd mannenkoor het Tuberculosefonds van Onderling Hulpbetoom als lokaas voor haar „Oud-Holland" feesten gebruikt hebben, berust op een groote onwaarheid. Het doel van bovengenoemde Oud-Holland feesten is, zoo als reeds meer is aangehaald, te trach ten gelden bijeen te krijgen om hierdoor het tekort van het gehouden zangconcours te dekken, opdat de Gemeente Zandvoort, die zich garant had gesteld voor het tekort, dit niet behoefde te voldoen. De leden van het mannenkoor achten het een plicht te trach ten zelf voor het nadeelig saldo zorg te dragen, en niet de ingezetenen daar die toch al genoeg gedrukt worden door het hooge belastingcijfer van Zandvoort. Van daar het organiseeren der Oud-Holland feesten. Het Bestuur besloot ook, tevens het restant, na aftrek van de gemaakte onkosten, te storten in de kas van het Tuberculosefonds van Onderling Hulpbetoon. Wij protestceren nogmaals en met aandrang tegen deze valsche uitlatingen en raden een ieder aan, die twijfelt aan het bovenstaande, om den brief ter inzage te vragen, dien wij gezon den hebben aan het Bestuur van Onderling Hulpbetoon, en waarin wij ons doel uiteen hebben gezet. Wij twijfelen niet of het Be stuur zal gaarne aan Uw verzoek voldoen U beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte. Namens het Bestuur Onderling Hulpbetoon's Mannenkoor: G. P. WIJDEMAN, Secr. SPORT EN SPEL WATERPOLO. OVERZICHT. De programma's van de afgeloopen twee weken zijn natuurlijk niet zoo groot geweest daar het gewone competitie-programma al zoo goed als afgewerkt is. Dat wil natuur lijk niet zeggen, dat het daaronl minder be langrijk zou zijn. Integendeel geven de kampioenschapswedstrijden er een groote spanning aan. Onze Haarlemsche vereenigingen hebben alle hun programma geëindigd. H.V.G.B. kon er met de vele invallers natuurlijk niet veel van terecht brengen; zij incasseerde twee nederlagen, waarbij dan nog waarschijnlijk een papieren nederlaag komit, dank zij het feit dat er te Haarlem op Zondag geen thuiswedstrijden meer kunnen worden ge speeld. Zignea hield zich beter; zij bewerkte nog een gelijk spel tegen de R. D. Z. Zignea wacht nog een zwaren strijd tegen Thetis, willen de Haarlemsche dames het eerste- klasseschap behouden. Doch niet alleen te gen de Zaansche dames, ook tegen de IJ-da- mes zal moeten worden gespeeld. Wij hopen het beste voor Zignea, doch vreezen. D. W. R. en Haarlem speelden hun laatste wedstrijden, resp. tegen Zian en de Zijl. De uitslagen waren regelmatig. Alleen dient vermeld, dat D. W. R. het er thans een stuk beter afbracht dan in Den Haag. H. P. C. won met den oneven goal den res- teerenden competitiewedstrijd tegen Nereus. Geen groot resultaat, doch de punten zijn alle twee binnen. In de reeds plaats gehad hebbende kampioensontmoeting tegen S.V.H. hebben de Heemsteders het allesbe halve licht gehad. Het geluk heeft hun op geen enkele wijze toegelachen. Integendeel was een in de laatste minuut aan S. V. H. toegewezen strafworp bijna noodlottig gewor den. Het bleek overigens dat het Heem- steedsche zevental over een goede dosis uit houdingsvermogen beschikt, gelet op het feit, dat de wedstrijd 18 minuten zuiver spel geduurd heeft. We zijn zeer benieuwd naar den afloop van deze ontmoetingen, naar aanleiding van de actie, die gevoerd werd en nog niet is stopgezet om beide tweede klasse kampioe nen promotiewedstrijden te laten spelen te gen de twee degradatiecandidaten uit de eerste klasse De wedstrijd om het kampioenschap der tweede klasse dames tusschen Thetis en S. V. H., die eveneens te Leiden werd gespeeld en aan bovengenoemde ontmoeting vooraf ging, eindigde in een 41-overwinning voor de Zaansche zwemsters. Inderdaad volkomen verdiend. Zij toonden een groote schotvaar digheid en doortastendheid, terwijl de ach terhoede vrij safe was. De Hilligersbergsche dames misten vooral voor doel de noodige snelheid van handelen, waardoor dikwijls een Zaansche kon redden. Overigens stond de wedstrijd op een goed peil. Tenslotte nog de wedstrijd Star 1de Ot ters I, die met 2—1 eindigde. We mogen ge rust aannemen, dat de Utrechtsche club er nu is, hoewel bewezen is, dat de Otters toch niet veel voor hen onder doen. Voor de Hil versummers is het niet plezierig om zich door de nog slechts één jaar bestaande Utrechtsche club de kans te zien benemen, nu eindelijk eens naar de tweede klasse te promoveeren. LAWNTENNIS. DE DUITSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Mej. Róllin Couquerque, mej. Canters en Timmer zullen door den Ned. Lawntennis- bond worden afgevaardigd naar de interna tionale kampioenschappen van Duitsch- land. VIJVERHOEK. Heerenenkelspel: Dr. Eysvogel slaat Denijs 6—2, 2—6, 6—3; De Ruiter slaat Ramaker 75, 64; De Kamper slaat J. A. Melse 61 64; Slingervoet Ramont slaat Otten 64, 63, De Crauw sl. K. Aanstoot 63, 79, 62, Allard slaat v. Hezel 61, 61. Van Huysstee slaat Vos 60, 64, v. d. Klashorst slaat Niernan 57, 1412, 64, v. d. Weiden slaat C. Melse 64', 36, 61. Halve eindstrijd: v. d. Klashorsit slaat v. Huysstee 62, 63. Damesenkelspel Mevr. v. Huysstee slaat mevr. Melse 60, 61. mevr. Eysvogel slaat mevr. De Ruiter 6—1, 06, 64, mevr. Kühn slaat mevr. Veldhuyzen 57, 62, 61. mevr. Lodder slaat mej. Brinkman 75, 64; mevr. Kühn slaat mevr. Kramer 63, 60. Gemengd dubbelspel: Mevr. en de heer Bijvoet- sl. mevr. Kramer en v. d. Aardweg 63. 61. Mevr. Kühn en C. Melse sl. mej. Ratelband en Leeuwenberg 62, 60; mevr. v. Huysstee en Allard sl. mevr. en dr. Eysvogel 61. 63. Mevr. en de heer De Ruiter sl. mej. Verster en Ramaker, 6_o, 4—6, 12—10. Damesdubbelspel: mej. Senft en mevr. v. Hezel sl. mevr. Melse en mevr. Tijsseling 64, 64. mej. Hulshof en mej. Verster sl. mevrouw Kühn en mevr. De Ruiter 61, 7—5. HONKBAL HAARLEM II—CONCORDIA IV. De ingelaschte wedstrijd Haarlem IICon cordia IV wordt Woensdagavond aan de Kleverlaan gespeeld. Dat wordt een strijd tusschen nummer één en nummer laatst van de Tweede Klasse C, zoodat de uitslag wel niet twijfelachtig zal zijn. HET AUGUSTUS-PROGRAMMA. Op het Augustus-programma van de eerste klasse komen de volgende wedstrijden voor: 3 Aug.: Z.R.C.Ajax. 10 Aug.: AjaxQuick en ConcordiaHaar lem. 17 Aug.: ConcordiaQuick, AjaxBlauw Wit en Z.R.C.Haarlem. 24 Aug. QuickZ.R.C. en Blauw Wit Concordia. 25 Aug.: HaarlemAjax. Voor de tweede klasse C. luidt het pro gramma als volgt: 3 Aug.: Concordia 4Haarlem 2. 10 Aug.: Concordia 4Ajax 2. 18 Aug.: Haarlem 2Quick 2. 24 Aug.: Ajax 2Concordia 4 en V.V.G. A. 3Haarlem 2. PROEFWEDSTRIJD BONDSNEGENTALLEN. Door de negentalcommissie van den N.H.B. zijn voor den te houden proefwedstrijd tus schen twee bondsnegentallen uitgenoodigd de volgende spelers van Haarlem: W. Smit, H. Vrugt, K. Wulfhorst, P. Parson en C. Hunik. SCHIETEN. HAARL, SCHIETBOND. De Haarlemsche Schietbond heeft dit jaar weer eens een wedstrijd op groot geweer uit geschreven. De wedstrijd wordt gehouden op de banen aan den Zeeweg te O verveen op Zaterdag 10 en Zondag 11 Augustus. Als datum van prijsuitreiking is vastgesteld Donderdag 22 Augustus. HENGELEN. HAARLEMSCHE HENGELAARSBOND. Bovengenoemde bond hield Zondag een kas wedstrijd op witvisch in de Ringvaart te Vijfhuizen-Nieuwenbrug. Aan den waterkant sprak de voorzitter, de heer Loerakker, een hartelijk welkomst woord, waarna twee maal 1 1/2 uur gevischt werd. De vangst was niet schitterend. De volgende hengelaars behaalden een prijs: le prijs Smit Jongbloedt. 2e pr. Koedijker, 3e pr. Dijkman, 4e pr. de Vries, 5e pr. IJzerman, 6e pr. Uitendaal, 7e pr. Thuis, 8e pr. Breeu- wer Jr., 9e pr. v. d. Cmisse, 10e pr. v. Woer- kum, 11e pr. v. Stade, 12e pr. Willemse, 13e pr. Loevestein, 14e pr. Giebers, 15e prijs Oud, 16e pr. Reybroek, 17e pr. Peper, 18e pr. Broekhuizen, 19e pr. Schaap, 20e pr. v. d. Werf 21e pr. Snoeks, 22e pr. Hulshof, 23e pr. GLesberts, 24e pr. Oud Jr., 25e pr. Knappert, 26e pr. Loerakker, 27e pr. de Wilde, 28e pr. Baas en 29e pr. Eichhorn. De prijzen werden door den voorzitter aan de winnaars in het clubgebouw ter hand ge steld. POSTDUIVEN. DE SNELPOST. Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht met oude duiven van Bordeaux, afstand 920 K.M. De duiven kwamen als volgt aan: H. Stappers 1, 2, 3, 4; J. v. d. Linden 5, 6; G. Akkooij 7; Th. Vink 8; H. Venbroek 9;! Jac. Kuperus 10. Eerste prijswinnende duif Zondagmorgen 9-57-10. Laatste prijswinnende duif Vrijdag 5-52-11. Ook hield deze vereeniging een wedvlucht met jonge duiven van Vilvoorden, afstand 160 K.M. De volgorde van aankomst was aldus: J. v. d. Linden, 1, 11, 29. M. Luijken, 2,30. J. Snoeks 3, 10, 23. J. Klumper 4, 14. J. Hom mers 5. H- Hezeman 6. J. Zomerdijk 7, 18, 25. H. Stappers 8, 17, 20, 28. J. Boogaard 9. B. v. d. Meer 12, 13, 15. H. Keerwolf 16. H. v. fs 19, 27. W. Kuijk 21. P. Martens 22. J. Kroon 24. W. Schuurman 26, 31. J. v. Egdom 32. Eerste prijswinnende duif 10-13-48. Laatste prijswinnende duif 10-26-31. DAMMEN. OM DE CLUBKAMPIOENSCHAPPEN DER HAARL. DAMCLUB. F. A. BERKEMEIER BEHAALT DEN TITEL. Dinsdagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen der Haarl. Dam club voortgezet. Door een overwinning op v. d. Giessen legde F. A. Berkemeier definitief beslag op den kampioenstitel. De 2de prijs werd thans definitief gewon nen door A. de Jong. Om den 3den en 4den prijs wordt nog vinnig gestreden tusschen Gortmans, Poppen en van Dartelen. V. d. Giessen en Hartgerink degradeeren naar de 2de klasse, terwijl van Eijk uit de resteerende 2 partijen nog minstens 3 pun ten moet behalen om in de hoofdklasse te blijven. TOURNEE WERELDKAMPIOEN. De Hollandsche meester B. Springer Jr. (wereldkampioen) is uit Lyon vertrokken voor zijn tournée door België en Holland. Omstreeks half Augustus a.s. wordt Sprin ger in Holland verwacht, waar hij in ver schillende steden simultaanseances, blind- partijen en matches zal spelen. VLIEGEN ONDER KERKDIENST. De gemeentebesture nvan Rhoon en Hoog vliet hebben gezamenlijk besloten een adres te richten tot den minister van Waterstaat, betreffende het hinderlijke luchtverkeer op Zondag, veroorzaakt door de vliegtuigen die van het nabijzijnde vliegveld Waalhaven te Rotterdam opstijgen, meldt het Hbld. Bij de laatstgehouden groote vliegfeesten van dit terrein af, was het bijna ondoenlijk om in de kerken in deze gemeenten de gods dienstoefeningen te houden. „FRIEDF.RIKE" IN AMSTERDAM. Richard Tauber zal 1 Augustus a.s. in den Stadsschouwburg te Arasterdam, na zijn groote succes te 's-Gravenhage, als Goethe in Lehar's „Frïederike" debuteeren. In de titelrol zal Friedel Dotza optreden. De overige rollen worden vervuld door le den van het Fritz Hirsch ensemble. Het 40 musici sterke orkest staat onder leiding van den Tauber-dirigent: Eugen Do- nath. De decors zijn in eigen ateliers ver vaardigd naar ontwerpen van den kunst schilder Gerard Vroom. De costumes zijn be trokken van de firma Leopold Verch te Ber lijn, welke de origineele costumes voor de eerste opvoering te Berlijn leverde. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alkmaar 1 Aug. te Duinkerk verwacht, Chili naar Rotterdam. Amstelkerk 29 Juli te Lagos van Amster dam. Alkaid 29 Juli te Libreville in lading voor Amsterdam. Aldabi 29 Juli van Victoria, Buenos-Ayres naar Rotterdam. Alwaki 29 Juli te Montevideo van Rotter dam. Almkerk 30 Juli 8 uur van Port Said, Rot- terdain naar Australië. Amor 28 Juli te New-York van West-Indië. Amsterdam 28 Juli te .Mollendo van Am sterdam. vertrok naar Arica. Bennekom 27 Juli van Antofagasta naar Guayaquil. Bovenkerk 30 Juli te Rotterdam van Ant werpen. Beemsterdijk 29. Juli te Savannah, New- York naar Java. Binnendijk 28 Juli te Philadelphia van Rot terdam. Breedijk passeerde 29 Juli Azoren, Java n. New-York. Chr. Huygens 29 Juli van Sabang, Amster dam naar Batavia. Enggano 28 Juli van Belawan Deli naaf Penang. Gelria (vacantiereis) 30 Juli van Amster dam naar Spanje. Grijpskerk 29 Juli te Genua, Beira naar Rotterdam. Gemma 30 Juli te Amsterdam van Antwer pen. Gorontalo 29 Juli 20 uur van Port Said, Rotterdam naar Batavia. Gaasterland 27 Juli te Vancouver van Ant werpen. Heemskerk 27 Juli van Mombasa naar Pt. Soedan. Beira naar Rotterdam. J. P. Coen 29 Juli van Sabang, Batavia n. Amsterdam. Koningin der Nederlanden 29 Juli van Port Said, Batavia naar Amsterdam. Kinderdijk passeerde 29 Juli Azoren, Pacl- fickust naar Rotterdam. Kieldrecht passeerde 30 Juli Dover, Ran goon naar Antwerpen en Rotterdam. Meliskerk passeerde 30 Juli 9.50 uur Vlis- singen, Antwerpen naar Amsterdam. Medan 30 Juli 5 uur te Suez, Basse in naar Hamburg. Nieuwkerk 28 Juli te Durban van L. Mar ques. Nijkerk 28 Juli van Kaapstad naar Mossel baai. Nieuw Zeeland passeerde 29 Juli Thursday Isl. Orestes 28 Juli te Abonnema van Amster dam. Oberon 30 Juli te Amsterdam van St. Tho mas. Ouderkerk 29 Juli te Sjanghai, Japan naa* Rotterdam. Poelau Roebia passeerde 29 Juli Perim, Ba tavia naar Amsterdam. Polydorus 29 Juli van Batavia naar Am sterdam. Prinses Juliana 30 Juli van Amsterdam n, Batavia. Rijperkerk 27 Juli te Beira van Amsterdam. Rietfontein 29 Juli van Kaapstad, Beira n, Rotterdam. Riouw passeerde 29 Juli Perim, Batavia rL Amsterdam. Sembilan 30 Juli te Amsterdam van Java. Soekaboemi, 30 Juli te Soerabaya van Ham burg. Samarinda passeerde 30 Juli Galle, New- York naar Java. Soemba passeerde 29 Juli Perim, Batavia n. Schiekerk' 29 Juli van Algiers, Rangoon n. Rotterdam. Singkep, 27 Juli van Padang, Batavia naar! Amsterdam. Saparoea 28 Juli te Singapore van Amster dam. Tabanan 29 Juli 14 uur van Marseille, Ba tavia naar Rotterdam. Tjiliwang 27-Juli te Soerabaya. Tjisondari 29 Juli van Batavia naar Hong Kong. Tjibadak 29 Juli te Sjanghai van Batavia. IJstroom 28 Juli van Marseille naar Ant werpen, Beira naar Rotterdam. Zosma 29 Juli van Genua, Japan naar Rot terdam. Sitoebondo 30 Juli van Rotterdam naar Batavia via Antwerpen. Kieldrecht passeerde 30 Juli Vüssinger^ Rangoon naar Antwerpen en Rotterdam. Slamat 30 Juli 11 uur van Tanger, Rotter dam naar Batavia. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 1 AUGUSTUS. HUIZEN 1875 AL 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert doo? het Tuschinski-orkest. 2.00 Gramofoonmuziek 2.30 Aansl. van het City-Theater, Den Haag. 4.00 Orgelconcert door Ferdinand Kloek, Bo ris Lensky (viool). 5.30 Concert door het AVRO-kwintet. Jacq. Ordeman (zang). 7.15 Spreekuur van den Radio-dokter. 8.01 Con cert door het Haagsch Harmonie-orkest. In termezzo: Lezing door Mr. Dr. P. Oostingh over: De juridische vragen uit het proces Lie- bermannT Na afloop van het concert: Persber. Daarna: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HILVERSUM 298 M. Na 6 uur 1070 M. Uitsl. NCRV.-uitz. 11.00 Ziekendienst. 12.30 Concert. Vocale- en instrumentale solisten. 5.00 Concert. Vo cale solisten. 6.30 Gramophoonmuziek. 7.00 Orgelconcert. 8.00 Concert. Orkest en spre ker. Daarna Persberichten. DAVENTRY 1554 AL 10.35 Morgenwijding. 10.50 Nieuwsber. 11.20 Gramophoonmuziek. 12.20 Concert. Trio eri sopraan. 1.20 Orgelconcert door Reginald Foort. 2.20 Beelduitzending. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Voorlezing. 4.20 Con cert. Sopraan en bariton. 4.50 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muzikaal Intermezzo. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Marktberichten. 6.55 Mu zikaal Intermezzo. 7.05 Liederen-voordracht. Bariton. 7.20 Actueele causerie. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Orkest en bas. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 „In gredient X". Tooneelstuk door L. du Garde Peach. 10.45 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1725 AL 12.50 Gramophoonmuziek. 1.25 Vervolg van 12.50 Dansmuziek. 6.55 Gramophoonmuziek. 8.25 Concert. Kwartet, vocale en instrumen tale solisten. LANGENBERG 473 AL 7.20 Gramophoonmuziek. 7.50 Orkestcon cert. 10.35 Gramophoonmuziek. 12.30 Gramo phoonmuziek. 1.25 Orkestconcert. 5.20 Ergens in West Duitschland. Uitzending van de ha ven Ruhrort-Duisburg. 5.55 Orkestconcert. 8.20 Concert. Orkest en tenor. Intermezzo: Liederen-voordracht, bariton. Daarna: Nieuwsber. en tot 12.20 Dansmuziek. ZEESEN 1635 AL 6.10 Berichten en lezingen. 12.20 Gramo phoonmuziek. 1.15 Berichten en lezingen. 5.20 Concert. 6.20 Berichten en lezingen. 8.20 Po pulair orkestconcert. Julius Berger (cello). Daarna: Persber. en tot 12.50 Dansmuziek. HAAIBURG 421,3 AL 5.20 Orkestconcert. 6.20 Concert. 8.20 ..Der Günstling der Zarin". Operette in 3 bedrijven. Muziek van Robert Winterberg. 11.05 Caba ret. Orkest en solisten. BRUSSEL 512 AL 5.20 Dansmuziek. 6.20 Piano-recital. 6.55 Gramophoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10