SANATOGEN H. D.-VERTELUNGEN FLITSEN FEUILLETON Liefde de Leid-ster HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 6 AUGUSTUS 1S29 (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden.) Naar het Fransch door LOUIS DE ROBERT. Isabelle HET BIOSCOOPCONFLICT HET ZUIDEN. IN Het was de Zaterdag vóór een feestdag. De trein naar Mantes was propvol. Men zag de reizigers op het perron heen een weer hol len onder de lang niet vriendelijke blikken van hen, die eindelijk een plaatsje hadden bemachtigd en er nu slechts op bedacht waren nieuwe binnenkomenden tegen te houden. Vol. De coupé is vol! Nanteuil kreeg een coupé 1ste klasse in het oog, die reeds 8 personen bevatte. Hij ging er in, lichtte een leuning op om zich een plaatsje te verschaf fen en ging rustig zitten, zonder zich te be kommeren om de kille ontvangst. Tegenover hem zat een familie: de echtgenoot, een grooté en zware man, naar het uiterlijk een voudig, doch welgesteld; de vrouw nog jong, vrij knap, ze hield een bleek en zwak meisje bij de hand. Het scheen Nanteuil toe, dat die vrouw hem niet onbekend was. En toen hunne oogen elkander ontmoeten, zag hij haar blozen en zich dadelijk over de kleine heenbuigen om haar lichte ontroering te verbergen: „Heb je het niet warm? Trek Je mantel uit. Dadelijk stik Je nog." Nanteuil vroeg zich af: Waar heb ik die oogen meer gezien? Plotseling schrok hij op bij een herinnering. Een vergeten oogenblik uit z'n leven herleeft in z'n brein. Hij zag zich weder 8 jaren terug, wandelend, in een zomernacht, de verlaten boulevard Saint Michel langs naar huis. Het kon ongeveer 1 uur geweest zijn. Voor de school van mijn ingenieurs stonden drie jongelui om een vrouw heen. Een van hen had haar taschje afgenomen, en elkaar de hand gevend, maak ten ze een rondedans om haar heen. „Heeren", smeekte ze. „geef me mijn tasch je terug. Heeren, laat me doorgaan. Het waren drie studenten van achttien a twintig jaar. Ze zagen er niet slecht uit, maar ze waren vrooüjk en hadden pleizier in hun grap. Nanteuil die groot en sterk was en zijn kracht kende, kwam tusschenbeide: „Geef haar nu eens eindelijk haar taschje terug!" Ze hadden hem niet zien aankomen en schrokken van z'n autoritair optreden. Ze staakten het dansen. Toen kwam de meest brutale het hoofd bieden aan den tegen stander. Maar zijn kameraden sleepten hem weg. „Kom mee. kom mee. Daar is uw taschje, juffrouw. Vooruit nou. Laat haar gaan." Toen ze een eindje verder weg waren, be gonnen ze als kwajongens luid te scheeuwen: „Zeg, ouwe uitgeholde kalabas je hebt haar niet goed aangekeken, want ze heeft maar één oog." Dat was een onware beleediging, want ze vestigde op dat oogenblik twee groote verlegen oogen op Nanteuil. Ze had een jong, heel lief gezichtje, dat in het don ker heel aantrekkelijk was en in geheel haar wezen lag onschuld en fatsoen. Hij zei tot haar: „Wil ik U een eindje vergezellen, juf frouw? Waar moet U heen? Is het ver weg?" „Ze antwoordde een beetje beschaamd: „Ik weet het niet." „Hoe zoo, weet U dat niet? Wat Is dat voor een antwoord?" Ze zeide niets meer. Hij overstelpte haar met vragen en bij brokjes slaagde hij erin te weten te komen, dat ze Isabella heette, kort geleden nog onderwijze res was bij een Industrieel, die achteruit was gegaan in zaken. Nanteuil, een beetje teleur gesteld, ontdekte een treurspel in plaats van een romantisch avontuur. Toch sprak hij: „U mag niet op straat blijven. Kom met me mee. Ik ben kunstschilder. Ik woon aan dezen kant van de Rue de Medicis. Ik heb een groot atelier. Ik bied U voor dezen nacht gastvrijheid aan." „Dank U, ik verlang alleen te blijven". Toen maakte hij zich kwaad. „Ge meent misschien, dat ik misbruik wil maken van Uwe ellende. Ge moogt op mijn divan sla pen. Ik heb mijn eigen kamer. Daarbij val ik om van de slaap. Ik moet toch wel een goed soort kerel zijn, om zoo zorgzaam voor U te INGEZONDEN MEDEDF.ELINGEN a 60 Ct«. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTR AAT 16 TELEFOON 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f98 wezen. Als het U niet aanstaat, goedenavond dan." „Ik heb U niet boos willen maken mijn heer. Vergeef me." Het bruuske optredeu van dien grooten jongen boezemde haar ver trouwen in. Toch was ze nog niet geheel ge rustgesteld. Ze moest een oogenblik naden-' ken, toen nam ze zijn aanbod aan. Toen ze binnenkwamen, maakte hij eerst licht. Het atelier was groot. Ze bewonderde verlegen de zware portières, de wapens en de schetsen, die aan den muur hingen. Hij maakte een bed voor haar op den divan, terwijl hij sprak: „Hebt U geen familie?" „Jawel, een tante te ChS,tou. Ze heeft een winkel in kantoorbehoeften. Bij haar woonde ik, voor ik naar St. Mandé ging. Cfigeluk- kigerwijs heeft een groot aannemer van daar, zijn zinnen op mij gezet. Mijn tante heeft dit kwalijk genomen en van dien dag af waren we slechte vrienden, zoodat ik wel verplicht was heen te gaan." „Dus U weet niet of U er weer naar toe gaat?" „Ik zal wel een besluit moeten nemen, maar eerst zou ik willen probeeren elders iets te vinden. De menschen komen weer van de vacantie terug. Ik heb in mijn taschje een advertentie, die ik uit een courant heb geknipt. Men vraagt een onderwijzeres. Ik hoop niet dat ik te laat ben daarvoor." Hij was klaar met het bed en ging een kussen halen terwijl hij haar achter in het atelier een toiletkamertje wees. „U hebt nu alles wat U noodig hebt. Goeden nacht dus. En hij trok zich in zijn kamer terug. Den volgenden dag, ongeveer 7 a 8 uren later, sliep hij nog toen zij reeds aan de deur klopte. „Vergeef me. dat ik U wakker maak, mijnheer, maar ik wil niet vertrek ken zonder U te bedanken". Hij wreef zijn oogen uit. „Wacht een oogen blik op me, dat ik even iets aantrek." Hij vond haar weder in het atelier. De zon scheen reeds door de gordijnen naar binnen. Het was een heerlijke ochtend. „U wilt toch niet zoo spoedig vertrekken en eerst het ont bijt met me gebruiken? Zie, daar komt juist mad. Honoré, mijn huishoudster, ze zal het even voor ons klaarmaken." Toen ze ontbeten hadden, opende Nanteuil een secretaire, liet een biljet van 60 francs in een enveloppe glijden en gaf het haar. Ze nam de enveloppe aan, raadde den inhoud en bloosde hevig. „Neen, dat kan ik niet aan nemen". „O, dat zal me niet armer maken. En daar bij; ge zult het mij teruggeven, wanneer ge kunt. Laten we nu mad. Honoré met rust laten en naar beneden gaan. Buitengekomen bereikten ze spoedig de boulevard St. Michel. Onder het wande len liet hij Isabelle beloven, hem te schrijven, hem alle nieuws mede te deelen en nog eens terug te komen. Toen namen ze met een handdruk afscheid. En stilstaand op het trottoir keek hij haar nog langen tijd na Maar nooit was ze meer teruggekomen, nooit meer had hij iets van haar vernomen. En ziet hoe, in deze spoorwegcoupé na ver loop van 8 jaren het wederzien plaats had met Isabella. Ze was een kleinburgerlijke vrouw geworden, die hem niet durfde aan zien en die bloosde, omdat ze tusschen haar man en kind zat. Nanteuil overdacht de geschiedenis nog eens in z'n geheel. Ongetwijfeld was ze naar haar tante te Chatou teruggekeerd, en had ze mr. Rabourdin gehuwd. Maar terzelfder- tijd leefde in hem de weemoed, dien hij op dien zomermorgen had gevoeld, toen ze af scheid van elkander hadden genomen met een enkelen handdruk, terwijl de zon hem met hare warmte doorstraalde, hem week stemde, hem ontroerde en de vreemdelinge heenging, bescheiden, zacht, een beetje minder ontmoe digd, zij. die had geslapen onder zijn dak en het onbekende tegemoet ging. ORGELBESPELING. Programma der orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem op Dinsdag 6 Augustus a.s., des avonds van 81/491/4 uur door den heer George Robert. Programma: 1. Choral I H. Andriessen. 2. Fète-Dieu 3. Cantabilé C. Franck. 4. Choral II H. Andriessen. 5. Sonata da chiesa Tema con variazionl e finale. Uit het Engelsch van CHARLES GARVICE. 40) Maar op Ravencastlc Hot hij die rusteloos heid niet merken; voor Lady Marie was hij zoo lief als een jonge man voor een meisje zijn kan. Maar met het jonge meisje ging het niet zooals het gaan moest. Ze had geen eetlust. Het gebrek aan rust en de emoties deden hun werk. Onze lieve Lady Marie moet verande ring hebben, mevrouw Merston. zei de ont boden geneesheer. Het is hier een heerlijk plaatsje, en de lucht is hier ook uitstekend, maar ze moet een poosje In een andere om geving zijn. Ze moet maar eens een week of wat naar Londen, daar kan men niet piekeren of peinzen, want dat is eigenlijk de oorzaak van haar ongesteldheid. Als ze terugkomt zal ze weer heelemaal de oude zijn. Maar het huwelijk dan? vroeg mevrouw Merston. De geneesheer schudde het hoofd. Dat komt wel in orde als ze terug Is beste mevrouw. En ik geloof dat het beter zou zijn als Lord Belmayne niet met haar mee ging. Londen is niet goed voor hem, hij is toch al niet zoo sterk en anders zou Lady Marie zich maar bezorgd over hem maken. En zoo gingen Lady Marie en mevrouw Merston naar de stad. Maar hoeveel afleiding het meisje ook had, zc bleef moe en luste loos en ze begon zelf te gelooven, dat ze haar luchtige onbezorgdheid voor altijd ver loren had. Sommige dagen voelde ze zich zoo zwak, dat ze thuis moest blijven. Dan las ze of speelde ze wat piano en urenlang kon ze met halfgesloten oogen in een gemakke- üjken stoel liggen peinzen. En steeds weer herleefden in haar verbeelding de dagen in Normandië met Larry. Op een avond toen ze weer zoo in een stoel lag, werd er aan de deur geklopt en een be diende kwam binnen. Er is een dame om u te spreken. Lady Marie ontwaakte uit haar gepeins. Een dame? Hoe heet ze? Heb je geen kaartje? Ze heeft haar naam niet gezegd, mylady en ze zei dat u haar toch niet kende maar ze hoopte dat u haar wel even zoudt willen te woord staan, want ze had een lange reis achter den rug. O, heel goed, laat haar maar even komen, zei lady Marie met natuurlijke, maar niet overgroote nieuwsgierigheid. De bediende liet een jong meisje binnen. Ze was lang en slank, een prettige verschij ning. Marie kon het gezicht van haar be zoekster niet zien, doordat ze een voile droeg. Ze wees haar een stoel. U wilde mij spreken? Ja, zei het meisje, ik heb een lange reis achter den rug om u op te zoeken. Ze keek nu Lady Marie even vrijmoedig aan als deze het haar deed. Haar verlegenheid was geweken. Ik weet niet hoe ik bewinnen moet, be gon ze. ik weet niet hoe ik het zeggen moet. En toch heb ik het voor mezelf vaak genoeg herhaald wat ik zeggen zou. want ik wist wel dat u mfj zoudt ontvangen. Ik kom van Vancouver- Zoover? zei Lady Marie vriendelijk, want ze voelde zich onmiddellijk lot het mooie meisje aangetrokken. Maar tegelijk schoot het De bemiddelingspoging van den heer Van Staveren mis lukt? Het bestuur van de vereeniging van Noord- Brabantsche en Limburgsche gemeenten voor gemeenschappelijke filmkeuring, geves tigd te Eindhoven is niet getreden in het be middelingsvoorstel tot oplossing van het bioscoopconflict, dat de voorzitter van de Centrale Commissie voor de filmkeuring, de heer D. van Staveren heeft gedaan. RECLASSEERINGSARBEID LEGER DES HEILS Wij ontvingen het verslag over den Re el asseeringsarbeid over 1928 van het Leger des Heils. Het boekje, geïllustreerd met reproducties van verschillende afbeeldingen en portretten bevat vele mededeelingen betreffende het werk van het Leger op Reclasseeringsgebied, o.a. over het werk in en buiten de strafge- stichten, het Centraal Bureau, voorwaarde lijke veroordeelingen en invrijheidstellingen enz. VERKIEZING SREST JE. De vele letters, cijfers en teekens, die als verkiezingspropaganda op de straten waren geschilderd, bleken op verschillende plaatsen van degelijke grondstoffen te zijn samengesteld. Meer dan een maand is de verkiezing al achter den rug, maar de pro- paganda-op straatbleef. Openbare Wer ken heeft er nu een eind aan gemaakt door de op het asphalt geplaatste letters enz. met teer te verwijderen. HET AANVRAGEN VAN PASPOORTEN. Het komt den laatsten tijd herhaaldelijk voor, dat paspoorten en bewijzen van Neder landerschap eerst op het laatste oogenblik worden aangevraagd. Hoewel tot nu toe de aanvragers in zulke gevallen zoo spoedig mogelijk zijn geholpen, worden de ingezete nen er opmerkzaam op gemaakt, dat (be halve bij ziekte- en sterfgevallen) spoed aanvragen, met het oog op de talrijke pas- aanvragen, niet meer worden aangenomen. Een aanvrage om een paspoort moet uiter lijk drie dagen te voren worden inge diend, om een bewijs van Nederlanderschap of verlenging van een paspoort één dag te voren. SCHUIT GEZONKEN. Zaterdag is een met zand geladen motor boot van Gebr. V. voor hun erf aan het Binnen Spaarne bij de Catharijnebrug ge zonken. Door het zakken van het water, tengevolge van het malen van het stoomge maal te Spaarndam is de diep geladen schuit waarschijnlijk aan den grond gekomen en volgeloopen. Daar de motorb oot vlak langs den wal ligt met voor- en achtersteven zelfs flink boven water, ondervindt de scheep vaart niet de minste hinder hiervan. Er zal onverwijld met lichten worden begonnen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Gruljters, Heeren singel 71 D, autodop; Cornet, Voorzorgstraat 54, badpak met handdoek; Diependaal, Spaarndamscheweg 41, bustehouder; Bureau van Politie, Smedestraat, bril; De Zwaan, Teijlerplein 75, enveloppe met foto's; Maas, Oosterhoutlaan 19, foxterrler; Bur. v. Politie, Smedestraat, hondenpenning; v. d. Meij, de Genestetstraat 17, hoed; Groeneveld, Da- mastst-raat 37, handschoenen; Jansen, Scho- tersingel 33zwart, Duitsche herder; v. Baren, Vergierdeweg 18, regenjas; Kennel Fauna, grijze kat, gebracht door: Mulder, Essen- straat 22; wit-zwarte kat, gebracht door: Bont, Kanariestraat 58; grijze kat, gebracht door; Hollander, KI. Houtstraat 3; grijze kat, gebracht door: Bulters, Ursulastraat 2; grijze kater, gebracht door Jonkman, Berck- heijdestraat 29; v. Bakel, Zijlweg 309, witte kat; Kritsma, Gen. Öothastraat 41, Cyper- sche kat; Gilstay, Frederik Helmerstraat 14, R. K. kerkboekje en rozenkrans; Nieuwen- dijk, Brouwersstraat 44, portemonnaie met Lnh. Roose, Z. Brouwerstraat 3, pijpenschoon- maker; v. d. Drift, Lutmastraat 128 (Amster dam), portemonnaie met inh.; Scholier, J. v. Gooyenlaan 7, kinderportemonnaie; Valke nier, Dorreboomstraat 11. idem; Over, Kle verlaan 106, idem; Frensen, Brouwersstraat 99, idem; v. Langelaar, Gr. Houtstraat 16, pet; Blokker, Merkmanstraat 23, rijwielbe- lastingmer*; v. Dijk, K. v. Manderstraat 62, idem; Schuurman, Gianjeboomstraat 146, kindertaschje; Turkenburg, Vaartstraat 19, vulpotlood. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1469 KLIMMEN Besluit om een poging te doen, op de sofa te klim men ziezoo en hoe kan hij dat nu het beste aanpakken besluit zich eerst op te hijschen maar het goed glijdt verra derlijk tusschen zijn han- den uit dat heeft hem nog vaster I daar van besluit gemaakt, dat weer het hem moet lukken ie dan maar nee. nog niet gelukt, maar gelukkig loopt het goed af o help, hier komen de an deren om hem erop te hel pen maar begrijpen ze dan niet, dat het hem er niet om te doen was erop te zitten, maar erop te klimmen? (Nadruk verboden.) MOORD TE BRUNSSUM. DE DADER GEPAKT. Zaterdagavond om half elf Is de 44-jarige J. W. Pillen, vader van zes kinderen in een café te Brunssum (L.) vermoord gevonden. Deze moord geschiedde door den 29-jarigen D. uit Amsterrade, die ongunstig bekend staat en dien avond reeds met verschillende menschen twist had gezocht. Met Pillen echter had hij niets onaangenaams gehad. De moord geschiedde met een jachtgeweer. De getroffene kreeg op een afstand van drie meter de volle lading in den rug. Na het plegen van zijn daad is de moordenaar ge vlucht. Politie en marechaussée zijn den ge- heelen middag op zoek geweest en hebben den dader Zondagmiddag ten huize van zijn schoonzuster te Nieuwenhage gearresteerd. Het geweer en de doos met patronen zijn eveneens ten huize van die schoonzuster ge vonden. Hij zelf is met het lijk geconfron teerd, meldt het Hbld. DE STAKING DER GRONINGSCHE LANDARBEIDERS. MEER ARBEIDERS LEGGEN HET WERK NEER. De landarbeïdersstaking in Groningen is Maandag uitgebreid tot Zuidbroek. Een samenscholingsverbod is afgekondigd. Alles is rustig. De staking te Oldambt Is uitgebreid met het dorp Meeden, waar de Christelijke en modern georganiseerde arbeiders met over groote meerderheid besloten het werk neer te leggen en zich bij de beweging aan te sluiten, aldus het Hbld. DE KONINGIN NAAR DE ZUIDERZEEWERKEN. Met den trein van 10.20 uur zijn Maandag morgen de Koningin en Prinses Juliana op het station te Schagen aangekomen voor een bezoek aan de Zuiderzeewerken. H.M. werd verwelkomd door den loco-burgemeester van Schagen, den heer Leguit, die vervolgens aan de Koninklijke gasten de aanwezige inge nieurs van de Zuiderzeewerken voorstelde. Het gezelschap begaf zich in auto's langs den afsluitdijk naar Wieringen (den Oever) van waar aan boord van een der directievaar tuigen een tocht gemaakt werd langs de werken op het Breezand, de Middelgronden en het Kornwerderzand. De belangstelling van de zijde der Wier in - gers was buitengewoon groot, meldt de N. R.C. In Den Oever en te Hypolitushoef werd druk gevlagd. Van den vasten wal was er veel publiek overgekomen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. rye Vacantie heeft hem goed gedaan" Laat deze tijd van fust de gezondheid van'Uw kind dubbel ten goede komen, door hem gedurende de vacantieweken geregeld Sanatogen te geven. Met Sanatogen zult ge een over vloed van gezondheid en weerstandsvermogen aan zijnlichaam toevoerergom- dat Sanatogen in bloed, ze nuwen en spieren nieuwe kracht" opbouwt. Bouw een reserve aan kra'cht voor het komende schooljaar met Het Zenuwsterkend Voedsel. In alle Apoth. en Drog. vanal f 1.- p. bus. haar te binnen dat Larry's groeve daar was. Een oogenblikje, ik zal even thee laten komen. Ze belde en terwijl de thee werd binnen gebracht, spraken ze over Londen. Toen de bediende wegging, zei ze: James, lk kan verder niemand ontvangen. Ziezoo, nu kunnen we verder onge stoord praten. Gaat u wat dichter bij het vuur zitten. U kent mijn naam, mag lk de uwe ook weten? Linda Hepburn. Lady Marie verbleekte een weinig cn keek liaar bezoekster strak aan: ze herinnerde zich den naam als die van een van Larry's com pagnons. En toen deed Linda in korte, afgebroken zinnen haar verhaal en vertelde haar alles wat ze van Larry wist en hoe ongelukkig hij zich voelde: En niettegenstaande dat alles heeft hij mij gevraagd zijn vrouw te worden, besloot Linda met roerende eenvoudigheid. En u? vroeg Lady Marie, bijna onhoor baar. Ik heb hem geen antwoord gegeven, Ik heb hem gevraagd of hij wachten wilde. Ik weet dat hij nog van dat andere meisje houdt. Lady Marie stond op en keek Linda diep In de oogen. Houdt u ook van hem? vroeg ze. Linda stond eveneens op. Ja, fluisterde ze, maar ik houd te veel van hem dat ik hem ongelukkig zou wil len zien zonder een poging te doen om hem te helpen. Met een impulsief gebaar wendde Lady Marie zich naar haar tie, sloeg de armen om haar heen cn kuste haar. Toen zei ze zacht: Je bent een nobel meisje, ik heb nooit iemand ontmoet die zoo edelmoedig en zoo eerlijk was. Ik voel me nederig in jouw tegen woordigheid Lady Marie's oogen stonden vol tranen, die langzaam over haar wangen drupten. O, wat moet ik zeggen, wat kan ik voor je doen? stamelde ze. Linda schreide ook en door haar snikken heen zei ze met gebroken stem: Ik weet dat U van hem houdt, Lady Marie, dat heb ik al gemerkt. Laat hem daar niet zoo eenzaam blijven. Bederf zijn leven niet. Maar jijjij dan? O, denk niet aan mij; we moeten aan hem denken. Ik lvet> hem lief en ik schaam; me niet om dat te zeggen. Maar vóór alles wil ik hem gelukkig zien. Als U van hem houdt en als U een echte vrouw bent Lady Marie had de handen gevouwen in haar schoot en ze staarde afwezig voor zich uit. Zeg hem, zei ze na een lange pauze, datdat ik de beslissing aan hem over laat. Als hij alles van jou gehoord heeft mag hij me komen halen en dan zal ik zijn besluit accepteeren. Linda slaakte een diepen zucht. Toen zei ze: Ik wist wel dat U een verstandig en goed besluit zoudt nemen. Ze keek Lady Marie lang aan en draalde zich toen om om de kamer te verlaten. Lady Marie liep op haar toe als om haar tegen te houden, maar Linda hief afwerend de hand op en schudde het hoofd. Toen ging ze, zonder een woord te zeggen de deur uit, voor dat Lady Marie het eigenlijk goed merkte. XX vin. Toen het tot Lady Marie doordrong dat ze alleen in de kamer was, herinnerde zij zich opeens, dat Linda geen adres had op gegeven om met haar te correspondeeren. Ze liep haastig de kamer uit en dc trappen af en trok, tot groote verwondering van den portier, de deur open. Ze kwam juist op tijd om een auto om den hoek te zien verdwij nen. Ze ging terug en liep een heelen tijd in diep gepeins haar kamer op een neer. Ze vertelde mevrouw Merston niets van het be zoek van Linda Hepbunr, want ze wist, dat deze Linda's gedrag als onnatuurlijk en zelfs onbehoorlijk zou veroordeelen en dat ze erop zou aandringen, dat Marie's huwelijk met Philip zoo spoedig mogelijk zou voltrokken worden. Hoe dikwijls Marie ook uitging in de hoop Linda tegen te komen, geen enkele maal had ze succes. Ondertusschen had Philip het heel een zaam op de Hall. Op den afgesproken avond bevond de Snapper zich op de plaats in het park waar hij het geld in ontvangst zou nemen met een koffer om de duizend pond in goudstukken in op te bergen. Toen Philip, die in stilte het goud in gedeelten daarheen had gebracht en verborgen, toekeek hoe de man de rolletjes goud in den koffer stopte, zei hij: Nu &cn je rijk, wat ga je nu doen? Je hebt er den vorigen keer, meen ik op gezin speeld, dat je naar het buitenland zou ver trekken, dat lijkt me een heel goed idee. Voor mij zou dat, eerlijk gezegd, een opluchting zijn, want je begrijpt best, dat ik me niet erg op mijn gemak zal voelen, zoolang jij hier in de buurt rondzwerft. Maakt U zich daar maar geen zorg over, Mylord, zei de Snapper met zijn zachte stem en een geruststellend knikje. Ik ben van plan om binnenkort naar het buiten land te gaan, maar eerst moet ik nog een paar kleinigheden in orde brengen. Ik denk dat ik eerst naar Britsch-Columbia ga. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6