UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORTSCHE CAUSERIE. MARKTNIEUWS SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO - PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 6 AUGUSTUS 1929 bowvergünning „bodega mustert». liet hoogseizoen. Zullen de resultaten bevredigend zijn? De raad in warme dagen voor moeilijke problemen gesteld. Ons dorp beleeft thans zijn goeden tijd. Dank zij het warme weer zijn de laatste we ken duizenden en nog eens duizenden naar buiten gelokt, hebben deze massa's de be dompte steden en nog bedompter woningen ontvlucht en.heeft men verkwikking en ver- frissching gezocht in het bosch, op de hei, in de duinen en vooral aan het strand. Van dezen uittocht uit de steden heeft Zandvoort rijkelijk geprofiteerd en soms leek het of bij den Amsterdammer alleen maar Zandvoort bekend was en voor hem onze concurrenten, IJmuiden en Wijk aan Zee niet bestonden. Toch hebben ook deze plaat sen in sterke mate van de vlucht uit de ste den geprofiteerd. We hebben in Juli Zonda gen te Zandvoort beleefd zoo druk, dat ze ker alle bestaande records glansrijk gebro ken werden. Onze badexploitanten hadden veel en veel te weinig materiaal om den stroom van bad- lustigen te kunnen verwerken, het was een prestatie een strandstoel te bemachtigen, in de café's moest men geduld oefenen om zijn dorst te kunnen lesschen. Van den vroegen morgen tot den laten namiddag voerden tram, trein en autobussen de groote massa's aan, de Zandvoox-tschelaan bood het beeld van een onafgebroken rijwiel optocht. Alles wat werken kon is die dagen in de weer geweest, om onze gasten te kun nen bedienen. Doch niet alleen dat de dagjesmenschen In een geweldig aantal naar ons baddorp ge komen zijn, ook de hotels en pensions heb ben niet te klagen gehad. Ook deze waren in den regel druk bezet en gebleken is wel, dat Zandvoort ook op de beter gesitueerden een nog groote aantrek kingskracht blijft uitoefenen, ondanks alle tegenovergestelde beweringen, die zoo nu en dan worden gelanceerd. Hoewel het nog niet mogelijk is resultaten te constateeren, dur ven wij de bewering aan, dat het Zandvoort dit jaar behoorlijk goed is gegaan en zeker beter dan het vorige jaar. Natuurlijk zal deze of gene exploitant wel tegenvallers "hebben, maar zoo min als één zwaluw zomer maakt, even zoo weinig heeft het financieele resultaat van een enkeling wat uit te staan met het algemeene resul taat dat Zandvoort dit seizoen zal kunnen boeken. Al kan het altijd nog beter, het is in afgeloopen jaren vaak heel wat slechter geweest dan thans. Moge het resultaat nog beter zijn dan de zerzijds verwacht wordt, en moge het de Zandvoorters de handen in een doen slaan, om door krachtige propaganda, door het aantrekkelijker maken van onze plaats voor den vreemdeling, in de toekomst nog betere resultaten te boeken en de dit jaar gecon stateerde toeloop minstens vast te houden. Laat men over de daartoe noodzakelijke middelen nu eens niet als kinderen kibbelen, maar zoeken naar alles wat vereent en ons clorp vooruit kan brengen. Dit laatste geldt natuurlijk ook voor onzen Raad, die in deze warme dagen al voor heel moeilijke vraagstukken wordt geplaatst, vraagstukken die alleen tot een voor onze ■plaats goede en gezonde oplossing kunnen worden gebracht, indien vliegenafvangerij wordt nagelaten en niet alleen ernstig bera den wordt wat er gedaan moet worden om aan de bestaande moeilijkheden het hoofd te bieden, maar ook de toekomst wat blij moediger te maken als zij thans in menig opzicht lijkt. Men kent de kwestie. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben voorloopig hun goedkeuring aan de begrooting over 1929 onthouden en verlangen, alvorens hun- sanc tie te geven, eenige wijzigingen, waarvan de belangrijkste zijn dat 15000 ten laste van het grondbedrijf meer moet worden uitge trokken en de post voor niet invorderbare belasting met 30.000 moet worden ver hoogd. Er moet dus 45000 gevonden worden. Uit de begrooting zelve is dit geld niet te halen. Die is reeds zoo sober mogelijk sa mengesteld. Het belastingpercentage, dat in werkelijkheid niet laag is, is op 1.8 gesteld, hetgeen feitelijk reeds te laag is en waarop wel geen der raadsleden ook de thans nog noodige 45.000 zal durven brengen. Dan toch zou wel met zekerheid vaststaan dat de ontvangsten zoo ver beneden de raming zou den blijven, dat het tekort voor een volgend dienstjaar eenvoudig veel te groot zou zijn. Er zou dan met recht van een debacle kun nen worden gesproken en een algeheele ont reddering van de financiën zou het gevolg- zijn. Alvorens in te gaan op de vraag welke wegen de Raad zou kunnen bewandelen, om aan 't verlangen van Gedeputeerden te vol doen en voor dit loopende jaar te kunnen ontkomen aan belastingverhooging willen we kortelings nagaan of bij het samenstellen van deze begrooting een en ander voorko men had kunnen worden. Leggen we de ont- werp-begrooting naast de door den raad vastgestelde begrooting dan zien we, dat daarop één ontvangstpost met een bedrag- van 45000 is teruggebracht. Precies dus het bedrag, dat we thans blijken noodig te heb ben en dat gevonden moet worden. De straat belasting is het vorig jaar zóó sterk buiten den raad becritiseerd, dat in den raad met 12 stemmen tegen 1 stem is besloten de ver ordening te herzien en wel zoo. dat ze het bovengenoemde bedrag minder zal opbren gen. De overgroote meerderheid van onze raads leden hebben handhaving van deze in onze gemeente zoo onpopulaire belasting niet aan gedurfd en hebben dus voor de wijziging ge stemd. Hoewel gedane zaken geen keer nemen, ligt het voor de hand, dat als de toestand van dit oogenblik te voorzien was geweest, dan verschillende raadsleden zich nog wel eens zouden hebben afgevraagd of met wij ziging niet beter gewacht had kunnen wor den tot de nieuwe wet op de financieele ver houding tusschen rijk en gemeente, van welke wet te Zandvoort met recht verwacht mag worden, dat ze de positie der gemeen te gunstiger zal maken, zou zijn ingevoerd. Er is echter bij de behandeling der be grooting meer gepasseerd. Voor de zooveelste maal binnen 2 jaar tijd zijn voorstellen in gediend om de reserves van het gas- en wa terleidingbedrijf aan te spreken en de win sten welke deze bedrijven maken in de kas der gemeente te storten, maar ook toen heb ben deze voorstellen geen meerderheid kun nen halen, zelfs was het aantal voorstanders nog geslonken. Hoe zullen nu de moeilijkheden overwon nen kunnen worden? Laten we allereerst vaststellen, dat wellicht door het aannemen van bepaalde voorstellen deze moeilijkheden voorkomen hadden kun nen worden, maar dat men hoogst onbillijk zou zijn den raad te verwijten, dat hij allerlei onnoodige uitgaven zou hebben gedaan. Neen, veel zaken die om verbetering schreeu wen heeft men reeds nagelaten te verbete ren, omdat het geld er eenvoudig niet voor aanwezig is. We constateerden reeds, dat be lastingverhooging noodzakelijk moet voor komen worden. Niet alleen om het feit, dat de belasting thans reeds vrij hoog is en het vestigen van kapitaalkrachtige personen ver hindert en het vertrek van dezulken in de hand werkt, maar ook nog om andere rede nen. Aangenomen wordt dat 170.000 1. is van het belastingpercentage. Dat percentage is nu 1.8 en zou dus indien de 45.000 uit de inkomstenbelasting moet worden gehaald bo- van de 2 stijgen. De plaatselijke verordening voor de progressie houdt echter in het is meermalen in den raad gezegd en nimmer tegengesproken dat als het percentage boven de 2 stijgt, daarmede de verordening automatisch buiten werking zou zijn gesteld, waarmede de progressieve regeling zou ver vallen en waaruit weer nieuwe moeilijkheden zij het van anderen aard zouden kun nen voortspruiten. Verhooging kan o.i. echter slechts worden voorkomen indien de raad terug zou komen op vroegere besluiten. We noemden reeds de straatbelasting, het al of niet aantasten van de reserves van het gas- en waterleiding bedrijf, het storten van de winst dezer be drijven in de kas der gemeente. Deze raad heeft echter ook verworpen voorstellen tot verhooging der belasting op de publieke vermakelijkheden, (aanneming daarvan zou echter voor het loopende jaar zonder beteekenis zijn omdat het seizoen bijna reeds om is), invoering van het hef fen van opcenten op de vermogensbelasting. De raad staat dus wel voor een hoogst moeilijke keuze. Een keuze, welke nog moei lijker is, omdat het voor de meerderheid van den raad heel wat zelfoverwinning zal kos ten mede te werken om maatregelen ten uit voer te brengen, waartegen men zich eerst zoo krachtig heeft verzet en die zoo onge- wenscht voorkwamen. Onze raad" is in de zomermaanden in den regel niet voltallig. Toch eischt de positie waarin Zandvoort nu verkeert en de beslis singen die Donderdag a.s. zullen moeten worden genomen de aanwezigheid van allen. Mogen de besluiten welke genomen zullen worden, hoe ze ook zullen zijn, in het waar achtig belang onzer gemeente zijn! ZANDVOORT GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Zandvoort, op Donderdag 8 Augustus 1929 des namiddags 7.30 uur op het gemeentehuis. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Behandeling gemeentebegrooting en be grooting voor de bedrijven over 1929. 3. Voorstel van de heeren Forrer en Padt om instemming te betuigen aan het petition nement van de Socialistische Arbeiders In ternationale, gericht aan de Voorbereidende Commissie voor ontwapening te Genève, om spoed te maken met de afhandeling van de haar opgedragen taak. 4. Voorstel van den heer Forrer om van wege de gemeente uitsluitend de levering van drukwerk op te dragen aan die werkge vers, die zich hebben georganiseerd en wer ken met georganiseerde werknemers. 5. Voorstel om afwijzend te beschikken op het verzoek van de afdeeling Zandvoort van het Nationaal Verbond van Gemeente ambtenaren om de pensioensbijdragen, die door E. Bol betaald moeten worden voor be houd van het recht op weduwen-, en weezen- pensicen, voor rekening der gemeente te nemen. 6. Voorstel om niet in hooger beroep te gaan van de beslissing van Gedeputeerde Staten dezer Provincie op het bezwaarschrift van de Vereeniging tot stichting en instand houding van Chr. Scholen voor V.L.O., L.O. en U.L.O. tegen een raadsbesluit waarbij af wijzend werd beschikt op het verzoek van die vereeniging op een aanvrage om gelden krachtens art. 72 der Lager Onderwijswet 1920. 7. Voorspel van den heer T. Molenaar om de verordening op de heffing van eene hon denbelasting te wijzigen. 8. Voorstel tot wijziging van de begrooting dienst 1928. 9. Beroep van de N.V. „de Roemer" te Amsterdam tegen de beslissing van Burge meester en Wethouders waarbij afwijzend is beschikt op het verzoek om het terras van „bodega Mustert" uit te breiden. 10. Verzoek van P. van der Mije om een tegemoetkoming in de kosten van de verple ging van zijn zoon aan de Mar ia stichting te Haarlem voor een geval van roodvonk. 11. Belastingreclames. O. H. MANNENKOOR. Het bestuur van Onderling Hulp Mannen koor heeft van haar beschermheer Baron van der Heijdt een paar groote verguld-zil veren bekers ontvangen, om deze als prijzen ter beschikking te stellen, voor een eventueel te houden wedstrijd. VERBOUWING SCHOOLLOKAAL. B. en W. bieden den Raad aan de beslis sing van het College van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland op het adies van de Vereeniging tot Stichting en instandhou ding van Christelijke scholen op Gerefor meerden grondslag houdende beroep tegen het besluit van den Raad, waarbij afwijzend was beschikt op de aanvrage krachtens art. 72 der L.O.-wet 1920 om gelden voor veran dering van de inrichting der school aan de Brederodestraat en stellen den raad voor van deze beslissing niet in hooger beroep te gaan. Door B. en W. is destijds afwijzend be schikt op een verzoek van den Directeur der N.V. „de Roemer" te Amsterdam om vergun ning voor de uitbreiding van het terras van de Bodega „Mustert" aan den Strandweg. De directeur heeft zich nu tot den raad gewend, omdat hij geen genoegen kan nemen met de gronden die zijn aangevoerd waarop de afwijzende beschikking berust en verzoekt thans den raad alsnog vergunning te ver- leenen. VERORDENING HONDENBELASTING. Door den heer T. Molenaar, lid van den Raad is een voorstel ingediend om in de hef fingsverordening een progressie te brengen en art. 4 aldus te redigeeren: De belasting bedraagt per jaar, voor hen die zijn aangeslagen naar een zuiver inko men van: 1000 of minder 3 voor eiken hond, nu 5. 10012500 5 voor eiken hond, nu 6. 25015000 6 voor eiken hond, nu 7.50 50017500 7.50 voor eiken hond, nu ƒ10. 7501 en hooger 10 voor eiken hond, nu 12.50. B. en W. evenwel adviseeren om deze pro gressie niet in te voeren en de bestaande verordening nog niet te wijzigen daar reeds de meeste belastingen in deze gemeente pro gressief zijn en dit op de hoogere inkomens zwaar drukt en de verordening op de heffing van een hondenbelasting binnen korten tijd toch herzien moet worden. PENSIOENBIJDRAGEN. Door de afdeeling Zandvoort van het Na tionaal Verbond van Gemeenteambtenaren is aan den Raad verzocht, om de door den op wachtgeld gestelden concierge van het dienstgebouw en badmeester E. Bol verschul digde pensioenbijdragen, om zijn aanspraken te kunnen behouden op weduwen en weezen- pensioen zijnde 5 1/2 van de laatstgenoten wedde, voor gemeente-rekening te nemen. B. en W. adviseeren afwijzend te beschikken, aangezien in de verordening niet wordt ge sproken van het betalen van pensioenbijdra gen en dat het niet wenschelijk is uitkeerin- gen te doen buiten de wachtgeldregeling om. COMMISSIE VAN GEORGANISEERD OVERLEG. De heer Gunters, lid van den raad heeft bedankt voor zijn benoeming tot lid van de Commissie van Overleg in zaken van Ambte naren en werklieden. ZIEKENHUISVERPLEGING. Door den heer E Keur, Brugstraat alhier, wordt aan den raad vermindering gevraagd van de bijdragen in het verpleeggeld van zijn dochtertje in een ziekenhuis te Haarlem. Hij meent dat een bijdrage van f 1.45 per da°- zijn draagkracht te boven gaat. HAARLEMMERMEER HUZAREN TE HOOFDDORP. Het was een feestelijke intocht Maandag middag; een vroolijk zonnetje en een frissche wmd. Om 2 uur arriveerde het 2e escadron van de Haagsche huzaren voor het raadhuis alwaar de burgemeester met de wethouders hen hartelijk begroette. De muzikanten hadden zich terzij opge steld; de ritmeester met zijn peletonscom- mandanten voor de stoep van het raadhuis, terwijl de troep langs den Hoofdweg in linie stond en zoo het militair saluut bracht. Het gaf een gezellige drukte op ons stille dorp; in bijna elk huis langs den Kruisweg is een militair logé, terwijl de paarden in de dicht bijgelegenboerderij een goeden stal nebben gevonden. 's Avonds gaf het muziekkorps onder lei ding van den bekwamen kapelmeester op het marktplein verschillende mooie marsch- liederen ten beste, terwijl tusschendoor eeni ge nummers ten gehoore werden gebracht door het huzarenzangkoor en de mondhar monicaspelers. Om half zeven is de troep weer op marsch gegaan over Halfweg en Velsen naar Alk maar; het was een heel gezelschap; meer dan 130 paarden; een troep wielrijders als verkenners voorop; ook de dokter en paar denarts en smeden waren present; enkele paarden waren met mitrailleurs belast. In de omgeving van Castricum zal een oefening worden gehouden met de militaire politie uit Amsterdam, terwijl om Alkmaar met de mariniers uit Rotterdam een ma noeuvre zal worden gehouden. Het plan is Donderdag uit Alkmaar te mar- cheeren naar Noordwijkerhout en Vrijdag in den Haag terug te keeren. ONGEVAL. De arbeider K. alhier had Maandag bij het erwten zichten op het land van den land bouwer W. het ongeluk zich een bloedende wonde aan het been toe te brengen. Hij moest zich onder geneeskundige be handeling stellen. INBRAKEN. VELSEN DE INBRAKEN TE VELSEN. J. v. S., die Zondag door den Commissaris van Politie in het duin werd aangehouden, heeft tegenover den Commissaris bekend, schuldig te zijn aan de inbraken bij den heer de V. aan den Duin- en Kruidberger- weg en dr. v. d. B. v. E. te Santpoort. Verder bekende hij ten nadeele van zekeren D. eenige jassen te hebben gestolen. De aange houdene is naar Haarlem gebracht en ter be schikking van den officier van justitie ge steld. BEVERWIJK MELKVEILING. Reeds eerder werd door ons medegedeeld, dat in Beverwijk plannen bestaan voor het oprichten van een melkveiling. Nadien is deze aangelegenheid meermalen in veehou derskringen besproken. In verschillende bij eenkomsten hebben de voorstanders het nut van een gelegenheid voor het veilen van melk uiteengezet. Thans is een commissie, bestaande uit drie vooraanstaande melkvee houders benoemd, tot het instellen van een uitgebreid onderzoek. Deze commissie zal zoo spoedig mogelijk rapport uitbrengen. Binnenkort zal een bijeenkomst voor alle belanghebbenden worden uitgeschreven. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN /JUJ //U/Ui „Kijk eens, jongens," zeide Knickcy, „Ik werk hcelemaal alleen, Willen jullie met me werken? Ik verzoek je: „Gaat niet heen." Wil jullie mijn lot niet deelen? Komt in dienst, jullie allemaal. En ik kan jullie verklaren, Dat ik alles goed betaal." villi Vjt'v 'A SV, „Het spijt me wel," zcidc toen Billy, „Het zal denkelijk niet gaan. Ik ben bier alleen maar op visite, Jc aanbod neem ik dus niet aan." „Ook al goed," zei Knickcy daarop, „Ga jij niet met mij, 'k ga niet jou. 'k Zou niet weten, bij welke vrienden, Ik het ooit beter hebben zou." Wat zullen de vrienden weer voer avonturen beleven?. BEVERWIJK. Marktbericht van 5 Aug. 1929. Spinazie per kist f 1.101,20. Postelein per kist f f 0.100.40. Andijvie 100 str. f 23. Zuring per ben f 0.25. Radijs per 100 bos f 68. Wortelen per 100 bos f 1015. Komkommers per 100 f 38. Augurken per mandje f 0.601.50. Aardappelen, klei per K.G. f 0a030.05. Doppex-s per K.G. f 0.200.28. Capucijners per K.G. f 0.160.24. Raspers per K.G. f 0.300.36. Tuinboonen per K. G. f 0.07. Snijboonen per K.G. 0.300.36. Heerenboonen per K.G. f 0.140.16. Roode kool per 100 f 18. Bloemkool per 100 f 816. Sla per 100 krop f 13. Rabarber per 100 bos f 612. Pieterselie per bos f 0.07. Selderie per bos f 0.12. Appelen per K.G. f 0.200.30. Peren per K.G. f 0.40. Aardbeien per slof f 1.502. Frambozen per mandje f 0.400.60. Bessen per slof f 0.801.20. Idem zwarte per slof f 0.80. Kruisbessen per slof f 1. Amstelkerk 3 Aug. v. Lagos n. Accra. Almkerk p. 4 Aug. 6 u. Perim, Rotterdam n. Australië. Amazone 2 Aug. v. New-York n. Haiti. Alderamin 3 Aug. van Sjanghai, Hotter - dam n. Japan. Bondowoso 5 Aug. v. Calcutta. Baax-n p. 5 Aug. Vlissingen, Hamburg n. Antwei-pen. Brielle 3 Aug. te Curasao van Amster dam. Borneo 4 Aug. van Port Swettenham, Amsterdam n. Batavia. Bodegraven 4 Aug. te Hamburg van Delf zijl. Bandoeng 5 Aug. 13 u. te Belawan, Rotter dam n. Java. Bandoeng 4 Aug. 2 u., te Sabang, Rotter dam n. Batavia. Bengkalis 2 Aug. te Seattle van Batavia. Blijdendijk, 4 Aug. te Port Said, New-York n. Java. Calypso 2 Aug. v. New-York n. Venezuela. Commcwijne 4 Aug. te Paramaribo van Amsterdam. Crijnssen 3 Aug. van Dover, Amsterdam n. Barbados. Deucalion p. 3 Aug. Azoren, Guatamala n. Amsterdam. Deli p. 4 Aug. Perim, Java n. New-York. Djember p. 5 Aug. 6 u. Ouessant, Rotterdam n. Java. Dinteldijk p. 4 Aug. Azoren. Pacifickust n. Rotterdam. Drechtdijk 4 Aug. te Londen, Pacifickust n. Rotterdam. Delfland 4 Axig. te Amsterdam v. Beuenos Ayres. Eemland 3 Aug. van Rio Janeiro, Amster dam n. Buenos Ayres. Gorontalo p. 4 Aug. 8 u. Perim, Rotterdam n. Java. Garoet 4 Aug. te Rotterdam v. Batavia. Gemma 4 Aug. v. Rotterdam n. Japan. Gaasterland 3 Aug. 10 u. n.m. van Las Palmas Buenos Ayres n. Amsterdam. Gelria (vacantiereis), 4 Aug. 12 u., op 35 gr. 6' Noord en 14 gr. 30' West; prachtig weer. Helder 3 Aug. van Bordeaux n. Teneriffe, Amsterdam n. W.-Afrika. Kieldrecht 4 Aug. te Rotterdam van Cal cutta. Kedoe 3 Aug. 19 u. van Marseille, Java n. Rotterdam. Kota Baroe 3 Aug. te Soerabaja v. Rotter dam. Kota Radja p. 3 Aug. 16 u. Perim Rotter dam n. Java. Kinderdijk 4 Aug. te Londen Pacifickust n. Rotterdam. Lochmonar 31 Juii v. Astoria Pacifickust n. Rotterdam. Meliskerk 4 Aug. v. Rotterdam naar Kaap stad. Mapia 3 Aug. te Calcutta v. Java. Medan p. 4 Aug. Pantellaria, Burma n. Hamburg. Meerkerk 3 Aug. van Suez, Rotterdam n. Calcutta. Modjokerto 3 Aug. te Batavia van Vancou ver. Moerdijk, p. 2 Aug. Deal, Antwerpen n. Pa cifickust. Mapia 4 Aug. te Calcutta. Montferland p. 4 Aug. 11 u. Fernando No- ronha, Amsterdam n. Buenos Ayres. Nieuw Amsterdam 5 Aug. van Boxxlogne, New-York n. Rotterdam. Noorderdijk 2 Aug. te Willemstad, Antwer pen n. Pacifickust. Nijkerk 3 Aug. te Port Natal van Amster dam. Nebraska 1 Aug. te Vancouver v. Rotter dam. Ouderkerk 5 Aug. van Foochow, Japan n. Rotterdam. Orania, 3 Aug. 7 u. van Bahia, Amsterdam n. Buen. Ayres. Poseidon p. 3 Aug. Azoren, Amsterdam n. W.-Indie. Px-inses Juliana p. 4 Aug. Gibraltar, Am sterdam n. Batavia. Reggestroom 4: Aug. te Hamburg v. Aar- hus. Sibajak 5 Aug. 11 u. v. Sabang, Batavia n. Rotterdam. Sitoebondo p. 4 Aug. Vlissingen, Rotter dam en Antwei-pen n. Batavia. Simon Bolivar 1 Aug. v. Barbados n. Tri nidad. Schiekerk p. 5 Aug. Vlissingen, Rangoon n. Antwerpen. Tabanan 4 Aug. te Rotterdam van Ba tavia. Veendam 4 Axxg. te New-York van Rotter dam. Westerdijk 5 Aug. te Rotterdam van Bal timore. Walcheren p. 4 Aug. de Azoren, Amsterdam n. W.-Indië. IJsselkerk 5 Aug. te Hamburg van Rot- tei'dam. iJstroom p. 4 Aug. Ouessant, Beira n. Rot terdam. Zeelandia p. 4 Aug. 14 u. Fernando No- ronha, Buenos Ayres n. Amsterdam. Zaanland 5 Aug. te Hamburg van Am sterdam. WOENSDAG 7 AUGUSTUS HUIZEN, 1875 M. 10.Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-kwintet. 2.002.30 Gramofoon- muzlek. 2.303.30 Kurhaus Schevenlngen. Kinder-Matinee. 3.305.00 Gramofoonmu- ziek. 5.307.15 Concert door het AVRO- Kwintet. Max-yke en Janneke (zang). 7.15 7.45 Lezing door Joh. M. Dalmeyer over: Hoe worden clichés gemaakt? 8.018.15 Grarno- foonmuziek. 8.15 Kurhaus Schevenlngen. Het Residentie-Orkest. Eva Liebenberg, zang. Na afloop Persber. Daarna Concert uit Grand Hotel „Britannia" te Vlissingen. 11.30 Slui ting. HILVERSUM. 1070 M. (Vóór 6 uur 298 M.) Uitsl. N.C.R.V.-uitz. 11.00—11.30 Korte Zlckendicnst. 12.30—2.00 Concert. Vocale en instrumentale solisten. 2.002.30 Gramophoonmuziek. 2.304.30 Concert. Vocale en instrumentale solisten. 4.305.00 Gx-amophoonmuzlek. 5.006.00 Kinderuurtje. 6—7 uur Gramophoonmuziek. 7.007.30 Literaire lezing: Interview en ver slag. 7.30-8.00 Praatje door den NCRV-Voor- zitter. 8.00 Gramophoonmuziek en orgelspel. Daarna Nieuwsber. DAVENTRY, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.20 Gramophoon muziek. 12.20 Balladen-concert. M. Murray, als. J. Topping, tenor. 12.50 Gxamophoonmu- ziek. 1 20—2.20 Ox-kestconcert. 4.20 Dansnxu- ziek. 5.05 Orgelconcert. 5.25 Kinderuurtje 6.35 Nieuwsber. 6.50 Lezing 7.05 Sonaten W, Small viool. M. Cole, plano. 7 20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Zang uit het kamp van den Hertog van York te New Romney. 8.35 „Up the Stairs". Hooi'spel. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Actueele cau serie. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Symphoniecon- cert. A. Barkex*, viool. 11.2012.20 Dansmu ziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 M. 12.50 Gramophoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en solisten, 6.55 Gramophoonmuziek. 8.55 Concert. Orkest en vocale solisten. LANGENBERG, 473 M. 7.207.50 Gramophoonmuziek. 7.503.50 Orkestconcert. 11.1012.10. Gramophoonmu ziek. 12.30 Gramophoonmuziek. 1.25—2.50 Or kestconcert. 5.556.50 Orkestconcert. 8.20 9.15 Declamatie en zang. 9.20 Vroolijk pro gramma. Muziek en zang. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. ZEESEN 1635 M. 6.101105 Lezingen. 12.201.15 Gramo phoonmuziek. 1.155.20 Lezingen. 5.206.20 Concert. 6.208.15 Lezingen 8.20 Orkestcon cert 9.20 „Der Sleger". Hoorspel. 9.50 Orkest concert. Daarna tot 12.50. Dansmuziek. BRUSSEL, 512 M. 5.20 Trio-concert. 6:50 Gramophoonmuziek 8.35 Orkestconcert. 9.20 Orkestconcert. HAMBURG, 372 M. 4.35 Orkestconcert. 5.20 Orkestconcert 6.20 Dansmuziek. 8.20 Orkestconcert. 9.20 „Der Sieger", Hoorspel. 10.35 Orkestconcert.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7