BILLY BOE VOOR DE KINDEREN £AlU „Bravo," riep Billy, „jij gaat mede, Mijn vreugde is daarom groot." Hij schudde Knickey Knock zijn handje: „Wij zijn vrienden tot den dood." „Prachtig," riep nu ook Redneb, „Jou besluit me zeer verheugt. Het spreekwoord zegt toch immers, Hoe meer zielen, hoe meer vreugd." De vrienden gingen aan den wandel, Keken overal aandachtig rond. Toen Billy ineens een windmolen zag, Die lustigjes te draaien stond. „Kijk eens," riep 'Billy verwonderd. „Wat '11 leuke molen het is. Én die wieken hebben uitsteeksels, Dat zijn zitbankjes, naar ik gis." Zou Billy gelijk hebben? HAARLEM'S DAGBLAD *t Leven op het Huis te Zaancn was sinds jaren gestorven. Een enkele maal in het jaar als er een zomerfeest is of een meeting dan ontwaakte het weer, maar overigens stond het oude buiten leeg. tot 24 Juii het Comité voor Vacantiebezigheden voor schoolkinderen er zijn bivak opsloeg, nadat het gemeentebestuur het gastvrijheid ver leend had. Wie op den weg loopt merkt daar evenmin iets van als van het bestaan van het oude huis, waarvan de witte muren, de rood en wit geschilderde luiken achter groen en boomen schuil gaan. Maar wie het bosch van den kant van het weiland aan de Zaanenlaan nadert kan niet mis loopen, omdat het geluid van blijde kinderstemmen hem een onfeilbare wegwijzer is. Zoo vonden wij langs een slingerpaadje tusschen veldjes door w*ar aardappelen en allerlei soorten boonen staan, de kinderen, zoo hier en daar in het gras een groepje. Een mevrouw Bran donGrondell, lid van het Comité, die hier den ganschen dag vertoeft om alles te orga- niseeren en te regelen, vertelde: Er zijn er nu honderd zeventig. De aller kleinsten, daar aan dat tafeltje maken een handwerkje, anderen maken vast inktlap pen voor als ze straks naar school gaan of rijden met den poppenwagen of op een vlie genden Hollander. Er kwam zoo'n kleine meid naast ons staan. Kijk eens! Zij toonde trots haar boe kenlegger van kraaltjes. Verderop waren weer andere kleine meis jes bezig met een handwerkje of een spelle tje. Alles gebeurt onder leiding van bevoeg den, elke groep er waren er zeven heeft haar leidster als het een meisjes- groep is, leider als het jongens zijn. In het gras voor het Huis lagen ze in wij den kring, de leider in het midden, die las voor. En in dc boschjes speelden ze In diaantje of zooiets, in elk geval iets heel krijgshaftigs, want ze prikten in de lucht met groote stokken, zoodat er bepaald moed toe behoorde om het bivak te naderen. En de leidster, die weer ergens anders een vlie ger bezig was te bouwen had de volle at tentie. 't Werd een groote vlieger, dat kon je zien. Zoo'n kleine aap van een jongen kon er best aan hangen. Als ie maar goed vast hield met zijn groezelige handenU be grijpt, het was maar een beetje bluf van de juffrouw, want 't zou veel te gevaarlijk zijn en gevaar moet hier iets onbekends wezen. Daarom juist zijn de kinderen van.de straat gehaald en hier onder gebracht. Trouwens wat is dit spelen in een goede omgeving, onder kundige leiding, maar zonder dwang niet in alle opzichten beter dan het vermaak dat de jeugd zelf moet zoeken op straat en op onherbergzame bouwterreinen! Op het grasveld achter het Huis te Zaanen wordt gekorfbald en gevoetbald door de oud ste jongens en meisjes. En als het regent? Dan worden er spelletjes gedaan in de benedenverdieping van het huis en er wordt gezongen. Het regende gelukkig niet, maar nu er bezoek was van de Pers wil den de jongens toch hun zang wel eens la ten hooren. Een van de leiders heeft een or gel beschikbaar gesteld en daarmee bege leid zongen ze van „In een blauwgeruite kiel" en „Wilt heden nu treden", zoodat het opsloeg tegen de steenen muren en de hou ten zoldering van de groote zaal, die door antieke schilderingen zoo vol stemming is. Dat zingen verplaatst je in den tijd, dat je zelf nog zoo'n gelukkige schooljongen was. Allerlei herinneringen aan je eerste school jaren bruisen in je op in zulke oogenblik- ken. De leiders weten altijd wat aardigs. De jongens zongen van Piet Hein, maar ze mochten alleen maar Piet zeggen, het orgel zei dan wel „Hein" en wie zich vergiste, ver beurde een zak sausjes. Er werden drie zak ken sausjes verbeurd, en één was nog voor rekening van „meneer". U weet niet hoe een toer dat is om geen „Hein" te zeggen! LANGS DE STRAAT Te Beverwijk. De Breestraat op Zaterdag avond. De Breestraat op Zaterdagavond! Als een 'Amsterdamsche Kalverstraat of een Rotter- damsche Hoogstraat snijdt Beverwij k's trotsche Breestraat door het emporium van groenten en aardbeien. Schuifelend deint de dichte menschenmenigte, waarvan 4 5 den volwassen leeftijd nog moet bereiken, over het breede trottoir tusschen de helverlichte winkels en de fraaie gazons, het wonder van Beverwijk. Zijn we hier eigenlijk wel in een Nederlandsche stad van nog geen 10000 in woners? Is het hier minder druk dan in ste den die twee of driemaal grooter zijn dan Beverwijk? En Nederlandsch? Duitsch is het, Duïtsch en nog eens Duitsch. Duitsche man nen wandelen met Duitsche vrouwen, Duit sche ouders met Duitsche kinderen. Men praat breeduit over de vestiging van de honderden en honderden arbeiders, die werk zaam zijn aan de hoogovens en de stikstof- fabriek, maar dit vraagstuk is blijkbaar al lang opgelost. Alles woont in en om Bever wijk, alles zoekt vermaak in Beverwijk en doet er z'n inkoopen. En werkt mede om de Breestraat op Zaterdagavond tot een Am sterdamsche Kalverstraat of een Rotterdam- sche Hoogstraat te maken. Pantoffelparade in het quadraat. De straat is vol muziek. Uit een reeks van cafés en lunchrooms galmen de melodieën van Bevorwijk's „Broadway" naar buiten. Op straat doen harmonica- cn andere virtuozen hun best om het muziekminnende publiek te boeien. Het wonder van Beverwijk noemden we hierboven de gazons der Breestraat. Een wonder inderdaad zijn deze groene lintwor men, die zich uitstrekken van het eene eind der straat naar het andere, slechts onder broken door cenige doorgangen en verder door een aantal bloemperken met begonia's, hel- en fletsroode geraniums en afrikaantjes. Ieder inwoner van Beverwijk weet, dat on geveer 1 '9000 van deze gazons en deze perken hem toebehooren. En respecteert ze derhalve. Bovendien weet een ieder, dat elke onnoodige voetstap, geplaatst op het als met een bar biershand geschoren grastapijt, als het door de politie gezien wordt, met minstens een daalder per stuk betaald moet worden. Een hernieuwde attractie is de .overdekte markthal, waar de Amsterdamsche kooplie den hun tenten weer hebben opgeslagen. Stampvol was het er den eersten avond, dat het veilinggebouw van „Kennemerland" z'n poorten weer voor de onderdanen van Mer- curius had geopend. In vloeiend Amster- WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1929 En dan is een nieuw cn een frisch, een minder „officieel" geluid in onze school liedjes, dat vers van „die juffrouw uit Ame- rongen, die rookte zoo zwaar op haar longen" en die zotte geschiedenis van den watersnood in Zalt Bommel. Als een van de leiders dan telkens weer een nieuw couplet inzette was de bijval nog veel grooter dan bij het lied van Piet Om twaalf uur begint op het Huis te Zaa nen, wat in de intieme sfeer, die daar al heerscht, „het korvee" genoemd is. Dat wil zeggen, dat er honderd vijftig fleschjes melk uit het koele portaal naar buiten moeten worden gedragen, groote witte kannen vol karnemelk en heele kisten met pakjes brood. Daar hebben de leiders een paar flinke jongens voor, zooals zij ook vrijwilligers heb ben voor het netjes houden van het terrein, het harken en het rapen van papieren. Dit vacantie-vermaak is zoo min mogelijk schoolsch, maar orde en regel moet er zijn, daarom: eerst handenwasschen. Een oude sproeiwagen van de gemeentereiniging is hier de waterleiding. Mevrouw Van Dam— Cohen, die den heelen dag de zorg heeft voor de kleine keuken, van wie o.a. de kopjes kof fie komen, heeft er wat een nut van en wou dat ze ook zoo een gasleidfng had. Want met petroleum is het hier behelpen. Waar een heele rij blikken op een bank staat gaan de dames met gele zeep rond en ieder mag daarin even graaien, om dan de vuile knuistjes schoon te boenen. Met trots vertelt een kleine jongen ons, dat hij acht boterhammen bij zich heeft. Het record schijnt hier16 te zijn, maar acht of tien is toch het meest normale. Als precies om half een mevrouw Brandon voor de derde maal gefloten heeft, mag pas be gonnen worden met eten. 't Is eigenlijk heel slecht om het te verklappen, maar wij heb ben een gragen mond al eerder ïets zien ver orberen. Enfin, dat blijft onder ons en wachten is ook lang niet makkelijk als een heele morgen in de lucht je een razenden honger bezorgd heeft. De fleschjes melk worden door den leider open gemaakt en uitgedronken via een rietje. Het eerste voorkomt ongelukken, het tweede spaart glazen. En wij moeten toege ven, dat een rietje geen onaardig voorwerp is om zich mee te vermaken. Wie karnemelk wil krijgt karnemelk in plaats van zoete. Het eten gebeurt zooveel mogelijk aan tafels maar de oudste jongens mogen pic-nic hou den in het gras. 's Middags wordt er weer gespeeld tot vier uur. Wie zelf wil zien, hoe gezellig het daar is op het Huis te Zaanen ga het gerust zien. De ontvangst zal even gastvrij zijn als die welke ons ten deel viel. Want wie dit werk ziet wordt er voor gewonnen en dat is dringend noodig, pecunial causa. Omdat dit alles veel geld kost aan het Comité, dat geen gemeentesubsidie ontvangt. De kinde ren brengen alleen de boterhammen mee, de ouders betalen een kleine bijdrage, de rest verschaft het Comité. Zoo liet mevrouw Brandon ons kasten zien vol speelgoed, dat het Comité heeft moeten koopen. Geen won der dat, als het iets geschonken wordt, zoo als laatst een groote bus zuurtjes door een onbekende, het er zeer, zeer dankbaar voor is. 's Morgens komen de kinderen per extra-tram, die ze oppikt op verschillende verzamelpunten in de stad en die ze 's mid dags terug brengt en dat kost natuurlijk ook. Er is groote animo bij de moeders om de kinderen hierheen te sturen, maar tot haar grooten spijt moet mevrouw Brandon er dagelijks tientallen terug sturen. De opofferingen van de Comitéleden, van leidsters en leiders zijn aller sympathie waard. 13 Augustus eindigen de vacantie bezigheden. Laat het mogelijk zijn ze in een volgende vacantie op grooter schaal te her vatten. Het groote cultureele belang er van rechtvaardigt dat. damsch boden de kooplieden petten, sigaren, dessous en alle mogelijke en onmogelijke artikelen te koop aan. Een merkwaardige straat is die Breestraat, een straat, die vooral in den laatsten tijd de aandacht op zich heeft gevestigd. Vanwege den „primairen weg", het schrikbeeld der Breestraters, die vreezen, dat deze „primaire weg" inderdaad een primaire weg zal worden en de Breestraat van haar primaire plaats zal verdringen, alleen omdat er wellicht wat minder of geen auto's doorheen zullen jak keren. Waarvoor eigenlijk die vrees? Wat hebben de Breestraters toch eigenlijk aan de doorrennende automobilisten, die slechts stof opjagen en alleen benzinegeuren achter laten? Al legt men links en rechts een „pri mairen weg", er zal toch steeds maar één weg in Beverwijk primair zijn, dat is de Bree straat. S. B. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE DE MORGENSTOND Als besluit van de feesten ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van het vischcol- lcge „De Morgenstond", gevestigd in café v. d. Heuvel te Heemstede werd Zondag een kaswedstrijd gehouden op witvisch te Aker sloot, De prijzen werden als volgt gewonnen: 1. M. Spek, welke tevens den kampioens titel witvisch behaalde. 2. A. Verzeilberg, 3 G. Becrthuizen, 4, P. v. d. Klashorst, 5 J. v. Honschoten, 6. C. Lareman, 7. J. v. Os, S J. Woudenberg, 9 P. Kramer, 10 H. Neeskes, 11 J. Martin. Eereprijzen werden gewonnen door 1 J. v. Os, 2 J. v. Honschoten, 3 J. Woudenberg, 4 H. Neeskes, 5 P. Kramer, In een feestelijke bijeenkomst werden on der eenige toepasselijke woorden de prijzen uitgereikt. KUNSTKRING „HEEMSTEDE". Door de propaganda-commissie van den kunstkring „Heemstede" wordt een circu laire verspreid, waarin mededeelingen wor den gedaan over de plannen voor het aan staande seizoen. In October komt de beroemde Beethoven- vertolker. de Schot Frederic Lamond in ons land en zal ook in Heemstede een pianocon cert geven. In November zal de heer Ver- kruijsen een lezing houden bij een film over Parijs, welke voor leden vrij, voor nict-lcdcn tegen een laag entree toegankelijk zal zijn. In December komt het Nederlandsche Trio bestaande uit Paul Frenkel (piano). Sam Swaap (viool) en Charles van Isterdael (violoncel) In Januari zullen voor den kring optreden de bekende Hongaarsche musici Zoltan Sze- kely (viool) en Géza Frid (piano). Begin Maart zal tenslotte de jonge dich ter Martien Beversluis een lezing houden over het genieten van verzen. Verder is nog een tentoonstelling van graphische kunst (etsen litho's, houtsneden, monotypen) in voorbereiding. BLOEMENDAAL. PAARD OP HOL. Maandagmiddag reed de heer P. uit Heem stede met een met een paard bespannen rij tuig, waarin een dame gezeten was in het Bloemendaalsche bosch. Aan het begin van de Zomerzorgerlaan wilde de heer P. uitstap pen, toen plotseling het paard op hol sloeg. Zonder bestuurder holde het paard door ver schillende lanen en struikgewas heen tot dat eindelijk 't rijtuig met een electrischen paal in botsing kwam. Deze knapte af waardoor het rijtuig om sloeg en de dame er onder terecht kwam. Wonder boven wonder had zij geen letsel. Het paard wist zich uit het tuig los te wer ken, en holde verder door totdat het einde lijk door een groentenhandelaar werd ge grepen en tot stilstand gebracht. Het rij tuig en het tuig waren vrij ernstig bescha digd. Een ambtenaar van het P. E. N. werd ontboden om den stroom af te sluiten. De heer P. zal zich met Publiek? Werken in verbinding stellen om de schade onderling te regelen. BEVERWIJK ONGEVAL OP DEN AMSTERDAMSCHEN STRAATWEG. Dinsdagmorgen 11 uur fietste het 14-jarig meisje C. J. van Huisstede uit Beverwijk, die met vacantie te Naarden bij familie logeert, op den Amsterdamschen Straatweg, toen uit tegenovergestelde richting een luxe auto aankwam. Zij week te veel naar rechts uit, waardoor zij tusschen de rails van de Gool- sche Stoomtram geraakte, met het gevolg, dat zij haar stuur kwijt raakte. Zij kwam onder de achterwielen van de auto terecht. Zwaar gewond bleef zij op den weg liggen. Dr. Keyzer uit Naarden verleende de eerste geneeskundige hulp. Hij achtte overbrenging naar de Gerardes Majellastichting te Bus- sum noodzakelijk, waar zij ter verpleging is opgenomen. Haar toestand is naar omstan digheden bevredigend. De chauffeur van de auto, den heer H. Kok uit Velsen, heeft geen schuld aan het ongeval. Wij vernamen hedenmorgen aan het zie kenhuis, dat de toestand van het meisje be- SPORT EN SPEL CRICKET. DE FREE FORESTERS IN ONS LAND. Wedstrijd tegen H. C. C. De tweede dag. (Van één onzer medewerkers.) Dinsdagmorgen kwart over elf hervatten, Pattisson en Wheatiy de innings voor de Free Foresters. Pattisson is de eerste om te verdwijnen, door Van Moorsel achter het wicket gevangen op het bowlen van Max Jansen voor 24. Zes runs later speelt Wheatiy een bal in handen van Fokker en kan ver dwijnen voor 12. Als Mac Donnell, die inmiddels is ingeko men, er 13 heeft, vangt Koeleman hem op het bowlen van' Schil]. Dezelfde bowler krijgt ook kort hierop Stanley, eveneens gevan gen door Koeleman. Hij scoorde 4 runs. Als Toppin voor 4 door Koeleman wordt gebowled, denkt ieder dat het afgeloopen is. De laatste man *Young-Husband legt er ech ter het hout op en scoort, terwijl Ritchie ver dedigt, in korten tijd 31 runs. Als Ritchie dan door Koeleman wordt gebowled voor 14, blijft Young-Husband met 31 not out. Met inbegrip van 12 extra's is het totaal dan 218, dus 21 runs onder het totaal der Hagenaars. Voor H. c. C. bowlden: Koeleman: 2 voor 44 van den Bosch 2 voor 52, R. Schill 2 voor 39, Max Jansen 4 voor 61 en Fokker 0 voor 10. Vermelding verdient het goede fielden der H. C. C.'ers en wel speciaal het slipsfielden van'Van Tienhoven. Vol moed beginnen de Hagenaars aan een tweede innings. A. de Beus en E. J. R. Schill openen. Glover en Toppin bowlen. Schill gaat spoedig achter het wicket, gevangen op het bowlen van Glover. W. v. d. Bosch zet nu met De Beus een goeden stand op. Eerst op 83 komt de scheiding, als v. d. Bosch op het bowlen van Mac Donnell, wordt gestumped voor een goede 22. Het is dan de beurt van De Beus om te vertrekken voor een snelle 47. Hij wordt ge bowled door Wheatiy. Wanneer Bouwmeester eenigen tijd wegens een verwonding het veld moet verlaten en zoodoende Jansen en Koeleman op de mat komen, slaan zij de bowlery naar alle kan ten. Speciaal Jansen heeft er danig het oog in. Op 225 wordt Koeleman gestumped op Max Donnell's bowlen voor 33. Met van Tienho ven in voltooit Jansen dan zijn century. Op 235 wordt hij achter het wicket gevangen, op het bowlen van Glover, voor 109. Zijn in nings bevatte 12 vieren en 4 zessen. Op 246 voor 5 sluit Fokker de Haagsche innings. Voor de Free Foresters bowlden: Glover 2 voor 42, Toppin 0 voor 42, Wheatiy, 1 voor 46„ Mac Donnell 2 voor 62 en Pattisson 0 voor 34. Speciale vermelding verdient het schit terende fielden en aangooien van Toppin. Glover en Johnston openen voor de Free Fo resters. Beide batsmen staan goed te spelen. Eerst op 72 gaat Johnstan c and b. Jansen voor een goede 37, terwijl Glover op 96 door Bouw meester in de slips gevangen wordt op het bowlen van Koeleman, voor 41. Smith—Bringham en Pattisson worden niet meer gescheiden-en als om half zeven de innings wordt gesloten, blijven zij met 25 en 29 not. out. De volledige scores van den tweeden dag luiden als volgt: Johnston l.b.w. Jansen 56 Glover bowled Jansen 38 Smith-Bringham bowled W. v. d. Bosch 10 Pattisson c. v. Moorsel b. Jansen 24 Cooper c. v. Tienihoven b. Jansen 1 Wheatiy c. Fokker b. Koeleman 12 Stanley c. Koeleman b. Schill 4 Mac Donnell c. Koeleman b. Schill 13 Ritchie bowled v. d. Bosch 14 Toppin bowled Koeleman 4 Young-Husband not out 31 Extra's 12 Totaal 218 Bowlingcijfers: Koeleman 2 voor 44 Van den Bosch 2 voor 52 R. Schill 2 voor 39 Jansen 4 voor 61 Fokker 0 voor 10. Tweede innings H. C. C.ï A. de Beus bowled Wheatiy 47 E. J. A. Schill c. Young-Husband b. Glover 2 W. v. d. Bosch st. Young-Husband b. Mac Donnell 22 G. Bouwmeester not out 6 M. Jansen c. Young-Husband b. Glover 109 J. Koeleman st. Young-Husband b. Mac Donnell 33 J. van Tienhoven not out 7 F. v. Moorsel, did not bat. J. A. Schill, idem. A. Fokker idem R. Schill idem. Extra's 20 Totaal voor 5 wickets 246 Bowlfngcijfers: Glover 2 voor 42, Toppin 0 voor 42, Wheatiy 1 voor 46, Mac Donnell 2 voor 62, Pattisson 0 voor 34. Tweede innings Free Foresters: Glover c. Bouwmeester b. Koeleman 41 Johnston c. and b. Jansen 37 SmithBringham not out 25 Pattisson not out 29 Cooper y Wheatiy Stanley Mac Donnel did not bat. Ritchie Toppin YoungHusband Extra's 10 Totaal voor 2 wickets 142 Bowlingcijfers: Van den Bosch 0 voor 36. Koeleman 1 voor 23. J. A. Schill 0 voor 17. R. Schill 0 voor 12. Fokker 0 voor 12. Jansen 1 voor 32. De wedstrijd eindigde dus in een draw. ZWEMMEN. GROOT VOLKSZWEMFEEST VAN DE WATERRATTEN Evenals het vorig jaar zal de H. Z. P. C. De Waterratten met volle medewerking van het badpersoneel der kostelooze afdeeling aan de Hout-vaart een volkszwemfeest orga- niseeren op Zaterdag 17 Augustus van 1 tot 6 uur. Gelet op den buitengewoon goed ge slaagden feestdag van verleden jaar en de vele inschrijvingen verwacht men ook nu een zeer druk bezoek. Alleen zij, die aan geen zwemvereeniging zijn aangesloten en altijd de kostelooze af deeling bezoeken, kunnen inschrijven bij de badmeesters aan de Houtvaart. Zoowel vrou wen en mannen als meisjes en jongens kun nen hieraan deelnemen. KEGELEN. NATIONAAL KEGELCONCOURS. We ontvingen het programma van het groot nationaal kegelconcours van den Haarl. Kegelbond, dat in het gebouw aan de Tempeliersstraat wordt gehouden van Vrij dag 23 Augustus tot en met 2 September. De officieele opening heeft plaats door Ir. G. Spaan, voorzitter van den Ned. Korfbal- bond. POSTDUIVEN. „DE BONTE DUIF" te Haarlem- Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Soignie (België), afstand 204 K.M., waaraan door de leden werd deelge nomen met 151 duiven, deze werden te 8 uur 50 in vrijheid gesteld, de prijzen werden als volgt behaald. P. Brakel le, 7e. 9e, 14e, 27e, 30e: G. ten Bosch 2e, 12e; Jan J. Las- schuit 3e, 5e, 26e; J. Hartel 4e. 12e, 20e; H. v. Oldenmark 6e. 22e, 31e; J. Sleeman 8e. 12e, 25c; R. Brakel 10e; J. J. Kan 11c; B. Hilbrink 16c; F. M. Heerkens Thyssen 17e. 21e; F. W. Kuyken 18c: J. A. de Jang 19e; W. der Kin deren 23e. 24e; J. H. Somers 28e; J. Sandifort 29e. Eerste duif te 10 uur 51 min., snelheid van 1682 meter per minuut, laatste prfjs- winner te 11 uur 5 min. Wedvlucht van Soïgnïes, afstand 204 K.M. op 5 Aug. Los 8 uur 50 min. De prijzen werden alsvolgt behaald: P. Brakel le, 18e, 21, 31e, 48e; G. ten Bosch 2e, 30e; J. V. Hartesveld 3e, 16e; H. v. Alphen 4e, 15; N. Peetoom 5e; Jan J. Lasschuit 6e, 11e, 47e; G. Heerschop 7e, 19e, 22e, 26e; G. A. Steyl 8e, 12e, 14e, 33e; J. F. Heerschop 9e, 23e; J. Hartel 10e, 29e, 41e; H. v. Oldenmark 13e, 43e, C. Kraan 17e, 40e, 49e; J. Sleeman 20e, 343e, 46e; D. de Geus 23e, R. Brakel 24e; G. Zomerdijk 25e, 32e, 51e, 52; J. J. Kan 27e; B. Hilbrink 35e; F. M. Heerkens Thyssen 36e, 42e; F. W. Kuyken 37e; J. A. v. d. Putten 38 en J. A. de Jong 39e; W. der Kinderen 44e, 45e; J. H. Somers 50e. Eerste duif te 10 uur 51 m. met een snel heid van 1681 meters per minuut, laatste prijswinner te 11 uur 3 min. In het gehouden Prov. Concours, uitgeschre ven door de Afd. A. Ned. Alg. Bond, vanaf Lier op 21 Juli tevens weldadigheidsviuchb ten bate van het Dorus Rijkers-fonds, af stand 139 K-M. met 4088 duiven, werden door leden van de H.C.C. de volgende prijzen be haald: P. Brakel 33e, 99e, 101e, 117, 182, 267e, 666e, 314: G. Zomerdijk 57e; J. Hartel 86e, 110e, 170e, 328e, 508e, 556e, 567e, 673e, 630e, 692e, 712e, 751, 810e; J. F. Heeschop 130e, 408e, 475e; P. v. Andel 122e; G. Heerschop 217^ 352e, 362e, 450e, 465e, 474e, 549e, 563e, 580e; H. v. Oldenmark 253e, 278e, 313e, 349e, 410e, 807e; G. ten Bosch 262e, 323e, J. v. Har tesveld 287; W. Looyenga 290e, 462e, 606e, 614e, 625e, P. Bannink 390e; Jan J. Lasschuit 424e, 520, 557e, 696e; G- G. A. Steyl 441e, 527e, 677e; R. Brakel 443e, 652e; C. Kraan 463e; F. W. Kuyken 547e; J. A. v. d. Putten 532e; P. Bank 601e, 632e, 631e; J. L. Heemskerk 603e, 768e; N. Peetoom 624e, 678e; J. J. v. Staveren 684e, 702e, 719e; J. H. Somers 713e;' J. Smit 786e. DE OOIEVAAR Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Soignies, afstand 203 K.M. De prijzen werden als volgt behald: 1 en 4 W. Diermanse, 2 en 8 F. Krijgsman, 3 en 7 J. P. v. d. Pol, 5 en 6 L. van Meurs, 9 C. v. Meurs, 11 H. P. v. d .Poll, 12 en 13 J. Keysper, 10 B. J. Nieuwenbrug. De eerste vogel werd getoond te 10.46 met' een snelheid van 15.0.28 meter per minuut; de laatste te 10.51 met een snelheid van 1449.1 per minuut. „DE REISDUIF" TE HAARLEM. Uitslag der wedvlucht van Soignies, afstand 206 K.M., los 8.30. Eerstgetoonde duif 10.43, snelheid 1490 meter per minuut; laatste prijs winnende vogel 10.55. P. de Wilde le 11e 17e prijs, J. G. van Leu ven 2e 9e 10e prijs, D. A. Baaij 3e prijs; Th. Heinsbergen 4e 7e 21e prijs, A. van Lit 5e 20s prijs, C. van 't Ende 6e prijs; J. Broekhof Se 15e prijs; P. J. Kroon 12e prijs J. Th. Bakker 13e prijs; P. Kroon 14e prijs, H. Boersma 16e prijs, H. Boogaard 18e 19e prijs. „HAARL. AMSTERD, KWARTIER". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag vlucht van Soignies (België), afstand 204 lometër. De prijzen werden behaald als volgt J. J. Hart 1, 12, G. Meulenbroek 2, 3, 4, 13; J. F. Terhorst 5, P. Dekker 6, H. de Droog 7, 10; J. H. Hart 8, 9, W. v. Kleef 11, C. Koning 14. De duiven werden in vrijheid gesteld 8 uur 30 min. Eerstgetoonde duif 10 uur 49 mi nuten met een snelheid van 1467 meter per minuut. Laatste prijswinner 10 uur 55 mm. SCHAKEN. HET WERELDTOURNOOI TE KARLSBAD. De uitslagen van de partijen in de zesde ronde luiden als volgt: Colle wint van Maroczy. Matisson verliest van Canal. Capablanca wint van Yates. Gilg remise met Tartakower. Niemzowitsch wint van mej. Menchik. Vidmar remise met Spïelmann. Saemisch wint van Thomas. Marshall remise met Rubinstein. Grünfeld remise met Bogoljubow. TreybalBecker afgebroken. Johner verliest aan Euwë. BURGERLIJKE STAND HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Ondertrouwd; P. H. Hezemans en M. P. Vriesekoop. A. J. Hes en H. M. Wezenbeek. Bevallen: Versteeg-Hartog, d. BENNEBROEK. Bevallen: M. Scholsde Kooker (z.). VELSEN. Geboorten: P. Altink—Luik z. H. Strijbosch- Komkes d. C. Koning-v. d. Gaag z. H. H. Molenkamp—Meinders d. M. S. Heijtihg— Schrander z. J. Schütz—Muhlen d. G. Mulder- Haman d. Overleden: Pleun Dobbelsteen, 63 j„ echt- gen. v. M. v. Nimwegen; Cornelis Hofman, 2 j.. zoon v. C. Hofman; Elisabeth Klazina v. Dorp. 3 d.. d. van J. van Dorp; Trijntje Vu ren. 33 j., wede. van O. K. Vlugop; Johs. J. v. Emert, 16 j., zoon van J. G. v. Emert; Gerda Jansen, 5 j., dochter v. J. Jansen. HOE KINDEREN HUN VACANTIE NUTTIG BESTEDEN. Een kiikje bii „Vacantiebezigheden" VAN EEN OUDEN SPROEIWAGEN EN EEN PIET HEIN ZONDER „HEIN".

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10