;J UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING. HANDELSBLAD RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLADVRIJDAG 9 AUGUSTUS 1929 BILLY BOE VOOR DE KINDEREN rmniffffwiniwinp» ijl iff. iADOVI „Wat, wee?" pochte Billy. „Wees daarvoor nu toch niet bang.** „Mij is het goed," zei Rcdneb. „Maar, pas op. draai niet te lang." „Zooals je wilt," lachte Knickcy, Rcdneb, je bent bang, dat is de mop." En toen Knickcy dat gezegd had, Klommen zc tegen den molen op. „Houd je goed vast," schreeuwde Knickey, Teen het draaien begon. En Billv vroeg Knicky angstig, Of hij zich wel houden kon. Hoe langer hoe sneller ging het. Dat stond Billy minder aan. En hij wenschte. dat hij als Rcdneb, Op den grond was blijven staan. Laat dat een les voor Billy zijn. ZANDVOORT Aangehouden de beslissing over het verzoek van Ged. Staten om de gemeentebegrooting voor 1929 te wijzigen. De ontwapenings motie van de heeren Padt en Forrer aangenomen Het druk werk voor de gemeente wordt voortaan opgedragen aan geor ganiseerde werkgevers. De Burgemeester weigert inlichtin gen aan den heer Druyf te ge ven over de plotselinge sluiting van „Oud-Holland". Openbare vergadering van den gemeente raad van Zandvoort op Donderdag 8 Augus tus, des avonds half acht. Voorzitter de heer H. van Alphen, burge meester. Afwezig is de heer Gunters met kennis geving. Ingekomen stukken De heer E. Keur vraagt vermindering van de bijdrage van 1.45 per dag voor de ver pleging van zijn dochtertje in een zieken huis te Haarlem. Wordt in handen van B. en W. ter afdoe ning gesteld. De sluiting van „Oud-Holland". De heer D r u ij f verzoekt den raad, tot den burgemeester eenige vragen te mogen stellen over de sluiting van „Oud-Kolland" in het paviljoen van Hotel Driehuizen. De Voorzitter zegt dat hij ten volle bereid is, aan raadsleden inlichtingen te verstrekken, als spreker er van overtuigd is, dat die vragen afkomstig zijn van leden, die ze niet stellen om actie te voeren tegen spreker, maar zuiver en alleen om te weten wat er precies geb'-urd is. De Voorzitter zal die inlichtingen dan echter niet in de raads zitting verstrekken. Spreker wil den raad nu in de gelegenheid stellen te beslissen, of de interpellatie al dan niet moet worden toe gestaan. Met 7 tegen 5 stemmen besluit de raad, de interpellatie toe te staan. De interpellatie zal aan het eind van de vergadering worden gehouden. De gemeentebegrooting voor 1929 In behandeling komt de bekende brief van Ged. Staten, waarin zij mededeelen, dat zij hun goedkeuring aan de begrooting voor 1929 voorloopig moeten onthouden. Zij verlangen, alvorens hun sanctie te verleenen, eenige wijzigingen, waarvan de belangrijkste zijn, dat 15.000 ten laste van het grondbedrijf meer moet worden uitgetrokken en de post voor niet invorderbare belasting met 30.000 moet worden verhoogd. Zooals onze lezers weten hebben zoowel de Burgemeester als Wethouder Zwaan een uit voerige financieele nota tot den raad ge richt, waarin de Burgemeester vóór en de heer Zwaan tegen het aanspreken van de re serves der bedrijven zijn. De Voorzitter geeft in overweging deze laatste kwestie bij de behandeling van de aanstaande begrooting te behandelen en aan het verzoek van Ged. Staten te vol doen, o.a. om de kwade posten met 30.000 te verhoogen. De heer Siegers begrijpt, dat er een oplossing gevonden moet worden. Hij meent echter, dat de raad niet voldoende voorbe reid is om een juist besluit te nemen. Spre ker wenscht daarom dat B. en W. hun voor stel tot behandeling der begrooting terugne men en met een goed gedocumenteerd ad vies zullen terugkomen, gesteund met een advies van de financieele commissie. De heer G e e r s spreekt in denzelfden geest. Ook hij acht zich niet voldoende inge licht en stelt aanhouding voor. Hij zou des noods over die kwestie van kwade posten bij de Kroon in beroep willen gaan. De heer Molenaar stelt voor, alleen te voldoen aan het verzoek van Ged. Staten wat het bedrag van 15.000 voor het grond bedrijf en eenige andere kleine dingen be treft, maar aan dit college mede te deelen, dat de raad niet genegen is te voldoen aan den wensch, om den post kwade posten met 30.000 te verhoogen. De heer Forrer is er tegen om in deze zitting geen beslissing te nemen. Hij wil de zaak niet aanhouden, om te voorko men dat er stagnatie in de goedkeuring van de begrooting komt. Spreker is genegen het voorstel te steunen, mits uit het advies van de financieele commissie blijkt, dat dit ge- wenscht is. De heer Druyf wil de cijfers, die over zijn hoofd uitgestort zijn, eerst rustig bekij ken en is dus voor aanhouding. De heer Koning spreekt in dezelfden geest. De heer Molenaar vraagt, of B. en W. bereid zijn, de zaak zoo spoedig mog 'lijk met de financieele commissie te behandelen en de volgende week een raadsvergadering uit te schrijven. Alleen dan is hij bereid om zijn voorstel in te trekken en dat van de heeren Siegers en Geers te steunen. De Voorzitter antwoordt de ver schillende sprekers en merkt op, dat ook voor hem de tijd drong. Hij meent, dat het niet verstandig is. om deze begrooting weer uit te stellen. De gevolgen zullen niet nadee- lig zijn. Bovendien moet spoedig de begroo ting voor 1930 behandeld worden. Hij hoopt, dat de kwade posten zullen meevallen. Wethouder Zwaan zegt, dat hij on derzocht heeft, of er nog wat bij Publieke Werken te bezuinigen viel. Hij heeft toen ge constateerd, dat er een bedrag van 12.000 nog niet vex-werkt is. Toch zou spreker daar over eerst de meening van de commissie van bijstand voor de bedrijven willen hooren, al vorens een besluit te nemen. Spreker kan zich met het voorstel van den Voorzitter ver eenigen. 3 Wethouder Padt merkt op. dat ook hxj vóór het voorstel van den Voorzitter is. Het is dus een voorstel van B. en W. Over het voorstel van den heer Geers tot aanhouding staken de stemmen met 6 tegen 6. In de volgende vergadering zal dus een be sluit genomen moeten worden. Ontwapeningsmotie. De heeren Padt en Forrer hebben de volgende motie ingediend: De Raad der Gemeente Zandvooi't, kennis genomen hebbende van het peti tionnement der Socialistische Arbeiders In ternationale, gericht aan de Voorbereidende Commissie voor Ontwapening te Genève, sa mengesteld door den Volkenbond, in welk petitionnement wordt aangedrongen einde lijk ernst en spoed te maken met de deze commissie opgedragen taak; eveneens kennis genomen hebbende van het antwoord van den voorzitter dezer com missie Jhr. Loudon, Nederl. Gezant te Parijs, dat hij dit petitionnement van het grootste belang acht en dat op niet te duidelijke wijze de publieke opinie kan worden bewerkt, om den oorlogsduivel uit te. bannen en den strijd voor Ontwapening zoo krachtig moge lijk voort te zetten; van oordeel, dat ook de Gemeentebesturen in dezen een taak hebben te vervullen; besluit zijn instemming te betuigen met den inhoud van genoemd petitionnement, evenals met de uitspraak van den voorzitter van meergenoemde commissie en hiervan schriftelijk kennis te geven aan de voorbe reidende Commissie voor Ontwapening te Genève, en gaat over tot de orde van den dag. De heer Forrer licht de motie toe en beveelt aanneming er van met warmte aan. Wegens zijn zachte stem is hij moeilijk te verstaan. De heer Siegers bestrijdt de motie. Hij meent, dat zij weinig invloed zal hebben. Ook lettende op hetgeen in de Oostersche landen en in Indië gebeurt, waar de volken door het Russische bolsjewisme tot verzet worden ge prikkeld, zal hij tegen de motie stemmen. De heer Geers spreekt in denzelfden geest. De heer Molenaar Is ook tegen deze motie, omdat daarmede uitgesproken zou worden, dat de Nederlandsche vertegenwoor diger in Genève zijn plicht niet gedaan zou hebben. De heer Fraenkel zegt, dat één gemeen te toch voor zal moeten gaan. Wethouder Padt verdedigt de motie. Hij begrijpt niet, dat er nu nog gezond denken de menschen zouden zijn, die tegen interna tionale ontwapening zijn. In bijna alle lan den wordt er propaganda voor gemaakt. De heeren van Genève hebben zelf gezegd, dat zij niets tot stand kunnen brengen, als van ondei-en af niet de stuwing komt en de massa in beweging raakt. Het is dus wel het allerminste wat de raad van Zandvoort kan doen. Spreker begrijpt ook niet, dat men hier het „roode spook" weer achter zoekt. Met het bolsjewisme heeft deze motie niets te maken. Hij hoopt dus, dat de raad de motie zal aannemen. In deze wereld mag niet meer het menschonteerende gebeuren, dat van 1914 tot 1918 heeft plaats gehad. (Applaus in den raad en op de publieke tribune) De heer Forrer hoopt, dat de stem van den Zandvoortschen raad zal gevoegd wor den bij de millioenen, die naar den wereld vrede snakken. Spreker zou vele gemeenten kunnen noemen, waar een dergelijke motie zonder discussie is aangenomen. Na een geestdriftige repliek van wethouder Padt wordt de motie in stemming gebracht en aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. (Tegen stemden de leden Siegers en Geers. De heer Termes had de raadszaal verlaten). Het drukwerk. De heer Forrer stelt voor om de levering van het drukwerk voor de gemeente alleen op te dragen aan werkgevers, die zich heb ben georganiseerd en werken met georgani seerde werknemers. Wordt goedgekeurd. Pensioen-bijdrage E. Bol. B. en W. adviseeren afwijzend te beschik ken op het verzoek van de afdeeling Zand voort van het Nationaal Vei-bond van Ge meente-ambtenaren om de pensioensbijdra gen, die door E. Bol betaald moeten worden voor behoud van het recht op weduwen- en weezenpensioen, voor rekening der gemeen te te nemen. De heer Forrer stelt aanhouding voor om de zaak nog eens nader te onderzoeken. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Verbouwing schoollokaal. B. en W. stellen voor om niet in hooger be roep te gaan van de beslissing van Gede puteerde Staten dezer Provincie op het be zwaarschrift van de Vereeniging tot stich ting en instandhouding van Chr. Scholen voor V.L.O., L.O. en UJL.O. tegen een raads besluit waarbij afwijzend werd beschikt op het verzoek van de vereeniging op een aan vrage om gelden krachtens art. 72 der Lager Onderwijswet 1920. Wordt goedgekeurd. Hondenbelasting. Aangenomen wordt een voorstel van den heer Molenaar, om de verordening voor de heffing van hondenbelasting zoodanig te wijzigen, dat voor losloopende en waakhon den dezelfde belasting geheven moet wor den. Gemeentebegrooting 1928. Goedgekeurd wordt het voorstel tot wijzi ging van de begrooting voor 1928. Bodega Mustert. Door B. en W. is destijds afwijzend be schikt op een verzoek van den Directeur der N.V. „de Roemer" te Amsterdam om vergun ning voor de uitbreiding van het terras van de Bodega „Mustert" aan den Strandweg. De directeur heeft zich nu tot den raad gewend, omdat hij geen genoegen kan nemen met de gronden die zijn aangevoerd waarop de afwijzende beschikking berust en verzoekt thans den raad alsnog vergunning te ver leenen. De raad vereenigt zich met de beslissing van B. en W. Vergoeding verpleegkosten. Ingekomen is een vex-zoek van P. van der Mije om een tegemoetkoming in de kosten van de verpleging van zijn zoon aan de Mariastichting te Haarlem voor een geval van roodvonk. Goedgekeurd. De moties van den heer Druijf. De heer D r u ij f krijgt weer gelegenheid om zijn motie te behandelen, waarin hij uitspreekt, dat de aanwezigheid van mare- chaussées niet in het belang der gemeente is, welke motie in de vorige vergadering niet in stemming gebracht kon worden, omdat de vergadering onvoltallig werd. De Voorzitter merkt nog eens op, dat de vermoeiende bewaking van het strand niet door agenten te voet kan worden ge daan. Spreker zegt uitstekend over de proef van dezen zomer met de marechausées te vreden te zijn. De motie wordt verworpen met 9 tegen 3 stemmen. Vóór stemden de leden Druijf, Fraenkel en Molenaar. Daarna houdt de heer Druijf zijn inter pellatie over de sluiting van „Oud-Holland". Hij vraagt den Voorzitter nu eens duidelijk te zeggen, waarom deze plotselinge sluiting moest plaats hebben. De heer Fraenkel sluit zich hierbij aan. Hij heeft eens nauwkeurig onderzocht en is toen tot de conclusie gekomen, dat er niets onregelmatigs is gebeurd. Ook de heer Molenaar vraagt nadere inlichtingen, omdat er verschillend over deze zaak in de gemeente is gesproken. De Voorzitter herhaalt wat hij in het begin van de zitting gezegd heeft. Hij wenscht niet telkens door den heer Druijf over eiken politiemaaatregel ter verantwoor ding te worden geroepen. Spreker stelt een aangename samenwerking met den raad op hoogen prijs, maar hij weigert inlichtingen te geven aan leden, dien het er om te doen is om tegen spreker een actie te voeren. Aan de goedwillende leden zal hij alle gewenschte inlichtingen geven. De heer D r u ij f zegt, dat er een Oostersch spreekwoord is, dat zegt. dat geen ant woord wel een antwoord is. Voor hem is dus de zaak duidelijk geworden. Spreker ver moedt, dat dit ook voor vele anderen het geval zal zijn. Hij merkt voorts op, dat het hem er niet om te doen is, om actie tegen den Vooi'zitter te voeren. Wethouder Zwaan zegt sterk den indruk te hebben, dat het den heeren Druijf en Fraenkel er alleen om te doen is, om spre ker onaangenaam te zijn en om reclame voor eigen zaak te maken. De interpellatie is hiermee geëindigd. Te tien uur wordt de vergadering gesloten. PERSONALIA. De heer P. Borst, onderwijzer aan de U.L.O.-school alhier slaagde voor het examen Engelsch Middelbaar A. HEEMSTEDE EEN LOOS BRANDALARM. Woensdagavond om ruim half 10 werd de brandweer gealarmeerd. Wat bleek het geval te zijn? Mej. H. wonende Balistraat 13 heeft de gewoonte wat zij graag kwijt wil zijn, op haar kleine plaatsje achter haar woning te ver branden. Nu, b.v. wat knipsel van het haagje om haar tuintje. Dit gaf een nog al groote rook- massa en een geweldigs brandlucht. Een meisje, daar in de buurt woonachtig waar schuwde een bewoner, telefoonbezitter, die direct de brandweer opbelde. Deze was dan ook vrij spoedig ter plaatse, doch de juf frouw, de sirene hoorende, bluschte het vuur tje, zoodat, toen de motor voorkwam, de brand al gebluscht was. Een en ander gaf natuurlijk een geweldige opschudding, zoo zelfs dat het feestterrein van de Indische buurtvereeniging voor een deel leeg liep. Gelukkig voor hen was het geen „groote brand" zoodat alles weer tei-ug ging naar het feestterrein en de groote druk te daar weer terugkeerde. DE FEESTEN BIJ DE INDISCHE BUURT VEREENIGING. De laatste middag. Het is ruim 12 uur eer de kinderspelen zijn geëindigd en na afloop daarvan ver spreiden de kinderen zich over het feestter rein. Dank zij het mooie weer blijft er een feestelijke stemming. Het muziekgezelschap geeft concerten in de buurt, meer speciaal bij de verschillende bestuursleden. Een aar dige attentie, die zeker verdiend was. Om 3 uur weer verzamelen in het R.K. Sportpark voor een optocht met muziek door de Indi sche buurt waarna gezamenlijk naar de woning van den voorzitter wordt getrokken. Prijswinnaars van de verschillende wed strijden, des morgens gehouden, waren de meisjes Agatha Tukker, Gerarda Korte- kaas, Hilda Hoube, Dina Breukels, Agatha Knoppers, Corrie Kopjes Nieman, Betsie Neeskes en Cisca Liebrachts. Voor de jongens: Herman Kolk, Jac. de Bruin, Theo Schoo, Jan Krabbendam, J. Lammers, Simon Vijzelaar, Frans Poeke, Simon Spek, en J. v. Norden. De prijzen bestonden uit zeer nuttige voor werpen, als dames- en heerenhorloges, toi let- en naaidoozen, timmerdoozen enz. Behalve deze prijzen kreeg ieder kind nog een cadeau, eveneens nuttige en fraaie voor werpen, waarvan de kinderen zeker veel genoegen zullen hebben. Hiermede eindigde het werk van het bestuur dat zeker een woord van hulde toekomt. Op het feestterrein heerscht des middags al een gezellige drukte, die met den avond geweldig toeneemt. Tusschen 9 en 11 uur is het zóó druk dat er bijna geen kans is om op het terrein te komen. Toch gaat alles vrij rustig. Zweef- en draaimolen hebben het druk, evenals de luchtschommel. Ook de andere stands ma ken goede zaken. Om 11 uur begint de drukte wat te ver minderen en als het sluitingsuur (12 urn:) aanbreekt is de drukte gedaan, en de po litie heeft weinig moeite de feesten te doen eindigen. Dit derde jaarfeest is een succes voor de vereeniging geweest niet het minst door de uitstekende organisatie. VELSEN AANBESTEDING. Uitslag van de op 8 Augustus 1929 ten Raadhuize te Velsen gehouden openbare be steding voor het bestraten, enz. van den Duin- en Kruidberger- en den Middendulner. weg te Santpoort. Ingekomen 12 biljetten, n.l. van: 1. Firma A. Schoorl, Haarlem, 34.250 2. W. Thunnissen, Heemstede, 33.475 3*. G Hensema, Haren, 28.600 4. S. Schuitemaker, Leeuwarden 28.100 5. R. de Jong, Grouw 27.700 6. D. Esser Hmzn., Delft 27.497 7. G. W. Polderman, Spaarndam 24.990 8. Firma Hoonhout en Brouwer, Haai-lem, 24.600 9. H. Bakx en H. Steenkist, Haarlem 23.580 10. Firma Joh. Dienaar en Zonen, IJmuiden 21.666 11. G. den Adel, Velsen, 20.400 12. P. Groenewoud en N. van Tiel, Amsterdam, 18.960 De gunning is aangehouden. (De voor dit werk benoodïgde steenen wor- cfen door de gemeente geleverd. De aanbeste ding gold derhalve alleea het bestratings- werk). PERSONALIA. By kon. besluit van 1 Augustus is aan E. Frenkel, op zijn verzoek, met ingang van 1 October, eervol ontslag verleend als ieeraar aan de Rykshoogere burgerschool te Velsen. BEVERWIJK „HANDELSBELANGEN" In de Donderdagavond gehouden verga dering van de Vereeniging van Marktkoop lieden „Handelsbelangen" werden door den voorzitter 26 nieuwe leden geïnstalleerd. Het ledenaantal heeft hiermede de 200 over schreden, zoodat naar de voorzitter con stateerde de meesten thans georgani seerd zijn. De heer N. Schuit werd gekozen als be stuurslid, speciaal voor de afdeeling aard appelen. Als lid van de Arbitrage-commissie (vacature H. Maks) werd gekozen de heer A. v. d. Outenaar. Bij het bestuur waren klachten ontvangen over directe levering van aardappelen door grossiers en tuinders aan particulieren. Ver schillende gevallen werden nog ter vergade ring genoemd. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een langdurige discussie, waarvan het resultaat was, dat besloten werd, aan alle grossiers een aanschrijving te richten, dat zij, aan ge- stichen, noch aan instellingen of vereenigin- gen direct mogen leveren, aangezien dit be hoort te geschieden door den handel. Verder werd besloten om grossiers of tuin ders, waarvan is vast komen te staan, dat zij aan particulieren leveren, te boycotten. Bij de rondvraag werd de wenschelijkheid geuit, dat door de tuinders een label aan de emballage wordt gehecht, vermeldend den naam van den inbrenger, benevens den aard van den inhoud, voor zoover betreft le of 2e soort, kwaliteit en de eveiatueele gebreken. Deze bijzonderheden behooren dan door den afslager voor ieder verstaanbaar te worden voorgelezen. Goedgevonden werd, dat door het bestuur een voorstel in dezen geest aan de veiling directies zal worden gedaan. Uit de vergadering werd voorts aangedron gen op het netto koopen van aardbeien, waar bij voor de manden een speciaal gewicht wordt vastgesteld. Zulks om te voorkomen, dat bij hooge aardbeienprjjzen teveel voor de manden wordt betaald. De voorzitter antwoordde, dat deze aan gelegenheid bij den groothandel reeds een punt van bespreking uitmaakt. HAARLEMMERMEER LEERPLICHTIGE MEISJES EN DE INDUSTRIESCHOOL. Volgens de tegenwoordige bepalingen van de Nijverheidsonderwijswet kunnen tot de eerste klasse van onze nijverheidsschool voor meisjes te Hoofddorp en Nieuw-Ven- nep worden toegelaten de meisjes die vol doend lager onderwijs hebben genoten en ten minste den leeftijd van 12 jaren hebben bereikt. Het dochtertje van den heer v. H. te Hoofddorp was op 1 April 1929 met goed gevolg overgaan uit de zesde klasse naar de zevende en door haar vader opgegeven voor de lessen van de industrieschool te Hoofd dorp, die tegelijk aan het hoofd der lagere school had verzocht zijn meisje van de lijst der leerlingen te schrappen. Het hoofd der school heeft dit niet willen doen en het dochtertje voor de dagen 2021 Juni j.l. opgegeven als zonder wettige rede nen de schooltijden te hebben veizuimd. Terzake van overtreding der leerplichtwet is de heer v. H. gedagvaard voor het kanton gerecht en Donderdag ji. werd deze zaak behandeld. Als zijn verdediger trad Mr. Slob op, die betoogde dat het een groot voorrecht is dat meisjes die het zesde leerjaar op een school met goed gevolg hebben verlaten, nu niet meer verplicht zijn om het zevende leerjaar te volgen, hetwelk in hoofdzaak het karak ter zal dragen van vervolgonderwijs, maar dat deze meisjes kunnen overgaan naar de industrieschool, waar vakonderwijs wordt gegeven, zoodat zij naast voortzetting van hetgeen op de lagere school werd geleerd, ook les krijgen in de naaldvakken in naaien breien, stoppen, verstellen en costuum- n aaien, waarvan het groote nut later in het huishouden ook vooreen arbeiders gezin zal worden gezien. Mr. Slob betoogde, dat hier geen veroor deeling zal kunnen volgen omdat de leer plichtwet uitdrukkelijk bepaalt dat de heer v. H. cnrier deze omstandigheden vrijgesteld is van de verplichting om zijn dochtertje naar de lagere school te sturen. De kantonrechter wilde alvox-ens een uitspraak te doen eerst het hoofd der la gere school nog hooren, waarom hij had ge weigerd om het meisje van de lijst der leer lingen af te voeren. Dit verhoor werd bepaald op Donderdag 12 September as. KONINGINNEFEEST. In een vergadering van de Oranjevereenl- ging „Badhoevebuurt en Omstreken" te Rijk alhier werd besloten op 3 September a.s. een Koninginnefeest te houden. Het programma van het vorig jaar zal zooveel mogelijk wor den gehandhaafd en aangevuld. Voorts bleek uit het jaarverslag dat het ledental sterk vooruitgaande is, zoodat deze vereeniging, die aller sympathie heeft een mooie toekomst tegemoet gaat. Tot bestuurslid worde gekozen de heer C. Kocij, terwijl de heeren Joling en de Haan herkozen werden. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Heden kwamen aan den Rijksvischafslag te IJmuidcn 23 stoomtrawlers. De besommin gen waren als volgt: Nellie Geziena f 1877: Perseus f 1823; Hol land I f842; Holland IH 1773; Lobelia f 2475; Zeelandia 1917; Invierno 2234; Dordrecht 1 2037; Zeehond f 1972; Walrus f 2424; Utrecht f 4200; Henriette Jacoba 3000; Marie Ommering 2900; Klazina Luther 3700; Mary 3400; DeLka 8 4100; Derika 15 3000; Alcmaria f 1400; Friesland 2900; Troef 2800; Swift 1 1400; Chris tina Catharina 5000; Flamingo 2100. PERSONALIA. De heer J. Bakker uit IJmuiden Is to Den, Haag geslaagd voor het examen Hoogduitsch L. O. INGEZONDEN MEDE DEELINGEN a 60 Cts. per regel. K L.-J Geeft uwe advertentie» op ter plaatsing in het f HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prysverhooging aangenomen 22 by het Bijkantoor Handelsblad Wensing's (Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 ZATERDAG 10 AUGUSTUS. HUIZEN 1875 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert dooi 't AVRO-kwintet. 2.Filmpraatje door Max Tak. 2.30 Aansl. van het Tuschinkski-Thea- ter te Amsterdam. 3.30 Kurhaus Schevenin- gen. Thé dansant, door „The Ramblers". 5.— Concert door het AVRO-kwintet. 6.01 Con cert door het Haagsch Harmonie-orkest. 8. VARA.Concert. Orkest, vocale solisten en declamatie. 10.— VARA. Persber. 10.45 VARA Liedjes uit het leven. 11.15 VARA. Gramo- foonmuziek. HILVERSUM 298 M. Na 6 uur 1070 M. Uitsl. KRO-uitz. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert KRO-trio. 1.15 Gramophoonmuzlek. 2.— Kinderuurtje. 5.Gramophoonmuzlek. 645 Journalistiek weekoverzicht. 7.Gramo phoonmuzlek. 7.30 Lezing over; De techniek van de Rolprent. 8.Concert. Klein orkest en vocale solisten. 9.45 Nieuwsber. 10.45 Rot- terdamsche Straatmuzikanten. DAVENTRY 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 1.20 Orkestconcert. 3.50 Concert, E. Furmedge, alt, H. Wcndon, tenor, Chelsea Octet, 5.05 Oi-gelconcert. 5.35 Kinderuurtje; 6.35 Nieuwber. 7.05 Sonaten. W. Small, viool. M. Cole, piano, 7.20 Lezing. 7.35 Sportpraatje. 7.50 „The World we listen in", Revue m.m.v. dansorkest. 8.20 Prome nade-concert. Symphonie-orkest. R. Morton sopraan, A. Fear, bariton, A. Brosa, viool, 10,Nieuwsberichten. 10.20 Lezing. 10.35 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1725 M. 12.50 Gramophoonmuzlek. 4.05 Dansmu ziek, 6.55 Gramophoonmuzlek. 8.35 Music- hall muziek. 9.35 Dansmuziek. LANGENBERG 473 M. 7.20 Gramophoonmuzlek. 7.50 Orkestcon cert, 10.35 Gramophoonmuzlek. 12.30 Gramo phoonmuzlek. 1.25 Orkestconcert. 5.55 Or kestconcert. 8.20 Vroolljke avond. Daarna tot 1,20 Dansmuziek. ZEESEN 1635 M. 6.10 Lezingen. 5.20 Concert. 6.20 Lezingen. 7 20 Uit Weenen: „Don Juan", opera van Mozart. 10.50 Dansmuziek. BRUSSEL 512 M. 5.20 Trio-concert, zang. 6.50 Gramophoon muzlek. 8.35 Concert door kwartet. 9.20 Or kestconcert. HAMBURG 421,3 M. 4.35 Liederen met medewerking van or kest. 5.20 Kamermuziek, viool, vioia en cello, 6.35 Concert. 7.20 Mendelssohn-concert, vlooi en zang. 8.20 Muzikale wereldreis. Or kest en soliste. 9.50 Orkestconcert. In de pauze: Uitzending van Fakkeloptocht.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11