NED. ELFTAL-FREE FORESTERS De Engelschen winnen gemakkelijk. Aan voerder Johnston scoort een centuryPatti- son 95. Een zeer slechte wedstrijd van de Hollanders. Zaterdag en Zondag had bovengenoemde internationale ontmoeting op het Rood en Wit-terrein aan de Spanjaardslaan plaats, welke wel een zeer teleurstellend resultaat had. Na de 411 runs der Engelschen, waarbij door zeer nonchalant veldwerk diverse kansen gemist werden en een groot aantal runs cadeau werd gegeven, wisten de Hollanders tenslotte niet aan de innings-nederlaag te entkomen. Het batten w,as op enkele gunstige uitzon deringen na dan ook allertreurigst; diverse spelers, waarvan toch wel in minstens één innings een behoorlijke score verwacht mag worden, faalden beide malen volkomen. Wij kunnen de keuze van dit Nederlandsch elftal dan ook niet gelukkig noemen, het zou heusch geen kwaad kunnen, als er een vol gend maal eens wat minder Hagenaars mede- speelden! Ook Maas faalde hopeloos en deed ons Haarlemsche cricket geen eer aan! De Engelschen daarentegen speelden schit terend en verdienden deze overwinning dan ook volkomen. Zaterdag. Zaterdagochtend ruim kwart over elf wordt begonnen; de Engelschen gaan na het win nen van den toss eerst batten. Johnston en Glover openen op het bowlen van v. d. Bosch en Rincker. Laatstgenoemde heeft reeds zeer spoedig succes als hij Glover voor nul bowlt. Johpston en Smith Bingham brengen het dan tot 81, op welk totaal Sod- derland, die nu met Jansen den aanval vormt, laatstgenoemde voor 28 l.b-w. krijgt. Met Pattison in, komt voorloopig geen nieuwe scheiding, zoowel hij als Johnston spelen het bowlen met veel gemak en slaan er geducht op los; slechts Jansen bezorgt den batsmen zoo nu en dan een moeilijk oogenblik en bowlt eenige malen vlak langs Johnston's wicket. Succes blijft echter uit. Als er 131 runs zijn wordt voor de lunch gestopt. Johnston heeft er dan 78 en Pattison 20. Vrij spoedig nadat weer is begonnen maakt Johnston onder luid applaus zijn 100 vol. Beide spelers, die er geducht het hout op leggen, slaan diverse boundaries en Pattison zelfs een zes. De 200 komt zonder wicket- verlies op het scoringbord en ook de 250; dan eindelijk op 257 komt de scheiding in dezen grooten stand die maar liefst 176 runs opleverde: Maas bowlt een korten bal en heeft hiermede succes, want Johnston mist en kan voor een uitstekende doch zeker niet kanslooze 118 verdwijnen (17 vieren). Nu vallen in snelle opeenvolging nog 4 wickets; van 3—257 wordt het 7—261: Pattison strandt in het gezicht van den haven en wordt als hij er 95 heeft door v. d. Bosch gebowld. Hij sloeg o.a. 14 vieren en 1 zes. Ook zijn overi gens zeer fraaie innings was niet kansloos. Na een slow-bal van Maas stumpt De Beus Cooper schitterend voor nul, Younghusband en Ritchie worden beiden mooi door v. d. Bosch gebowld voor resp. 2 en 0. Voor het achtste wicket zetten Wheatly en Toppin dan echter weer een stand op die meer dan 100 runs oplevert, deze beide batsmen lieten eveneens uitstekend spel zien en voerden door fraaie slagen naar leg en mooie off-drives het totaal weer flink op. De 300 wordt spoedig gepasseerd en ook de 350 verschijnt zonder verder wicketverlies op de telegraaf. Vooral Wheatly heeft er geweldig het oog in en slaat o.a. twee zessen. Precies ,als er 390 runs zijn vangt Maas Toppiri voor een uistekende 46 mooi aan de boundary op het bowlen van Koeleman. Met dezen stand wordt gepauzeerd voor de thee. Na de hervatting boekt Max Jansen zijn eerste succes, als hij Stanley bowlt voor 9 (9—407).De 400 was inmiddels volgemaakt, een fraaie prestatie der Engelschen. Op 411 valt dan ook het laatste wicket, dat van Wheatly, die op een rechten bal van Koele man voor zijn wicket gaat staan en l-b-w. gaat voor een uitstekende, harde 81 (10 Vieren en 2 zessen). Mc. Donnell bleef met 0 niet uit. Op 20 valt het wicket van Neuerburg, die beste bowlingcijfers. De Beus, die achter het wicket 32 extras door liet, misten een paar kansen en was niet zoo safe als gewoonlijk. Met nog ruim voldoenden speeltijd trek ken Neuerburg en Sodderland dan voor de Hollanders naar de wickets met de opdracht: verdedigen en moeten de aanval van de Engelsche bowlers Glover en Toppin het hoofd bieden. Op 20 valt het wicket van Neurburg, die met een prachtbal door Ritchie, die Glover reeds na diens tweeden over verving, gebowld wordt. Zes runs later speelt v. Manen een hoog opkomenden bal van denzelfden bowler verkeerd en wordt gemakkelijk door Pat tison op point gevangen. De zelfde speler bezorgt dan Max Jansen in het begin van diens innings kort achter een twee levens, zoodat deze niet over pech heeft te klagen. Hij profiteert hier dankbaar van en ranselt er verder geweldig op los: Wheatly o.a. gaat met 2 opeenvolgende ballen voor 6 en voor 4! •Us er 85 runs zijn, wordt Sodderland voor oen verdienstelijke 17 in de slips door Wheatly op het bowlen van Pattison gevan- ge£ runs later, juist één over voordat gestopt zal worden laat Bouwmeester zich vrij on- noozel voor 3 door Pattison bowlen. Met den stond 4—89 worden de stumps dan tot den volgenden dag opgeborgen Max Jansen blijft met een keurige 44 not out Zondag- Zondag kwart over elf precies wordt op nieuw begonnen. Jansen en v. d. Bosch trek ken naar de wickets, waar Pattison en Riichie bowlen. Zonder wicketverlies wordt de 100 geoasseerd. doch op 111 wordt v. d. Bosch door Wheatly op het bowlen van Pattison in dc slips voor 16 gevangen. Op 125 valt het -virket. Glerum wordt door Mc. Donnell •M-den bowler op point ingepikt run te hebben gescoord. Ook K nu van het tooneel, hij slaat van Ritchie heen en wordt "2 (10 vieren en 1 zes) Men beiden weer als resp. voor 3 en 7 i Glover (9147). dan met Rincker iverwacht grooten icket op. ker begin raakt hij •speeld en jaagt de score met krachtige slagen omhoog, zoodat hij er zelfs in slaagt om, dank zij den uit stekenden steun van Rincker, de 200 op te brengen. Tenslotte vangt Stanley Rincker van een hoogen slag op Glover voor een goede 15, zoodat het totaal der Hollanders 220 werd en de Beus met een schitterende 74 waaronder 9 vieren en 2 zessen niet uit blijft. Pattison fen Ritchie resp. met 6—77 en 3—52 hadden uitstekend gebowld. Voor dat de Hollanders voor de follow-on ingaan, wordt eerst geluncht. De tweede innings der Hollanders bracht niet wat er van verwacht werd, op 3 uitzon deringen na was het een geregeld komen en gaan en met den stand 883 (Neuerburg 36) had het er allen schijn van, dat een innings nederlaag onvermijdelijk was. Sodderland en Koeleman dachten er echter anders over en boden als negende en tien de man krachtig tegenstand. Sodderland speelde hierbij vrijwel uitsluitend verdedi gend, terwijl Koeleman er lustig op los sloeg en boundary op boundary noteerde. De 100 en 150 werden gepasseerd en het begon er naar uit te zien of de inningsneder laag nog kon worden ontgaan. Op 176 echter vangt Young Husband Sod derland voor een zeer verdienstelijke 21 ach ter het wicket. Als Rincker dan als laatste man inkomt, zijn ex nog slechts 9 runs noo- dig. Koeleman slaat direct weer een vier en een twee en ieder waant de Nederlanders reeds in veilige haven, als Koeleman de onvergee- felijke fout maakt, op het meest critieke mo ment een snellen rechten bal van Ritchie ook voor vier te willen slaan. Een woeste zwaaimis, het wicket ligt omver en de Engelschen hebben op het al lerlaatst toch nog met innings en 3 runs ge wonnen! Heel jammer, nadat Koeleman door zijn uitstekende forsche 61 in uiterst lastige om standigheden gemaakt, een gunstige wending aan het spelverloop had gegeven. 7 Engelsche bowlers hadden met meer of minder succes den bal gehanteerd, waarvan Ritchie, met 3 voor 43 de beste cijfers ver overde. Een dergelijk bedroevend resultaat hadden wij van het vertegenwoordigend Hollandschc cricket-team niet verwacht, te meer, daar wel eens sterkere Engelsche elftallen de te genpartij zijn geweest en dan een zeer eer vol resultaat werd verkregen. Scores: le innings Free Foresters. Lt. Col. C. A. Johnston bowled Maas 118 H. P. Glover bowled Rincker 0 B. C. Smith Bingham l.b.w. Sodderland 28 N. C. Pattison bowled W. v. d. Bosch 95 Lt. Col. K. Cooper stumped de Beus b. Maas 0 J. B. Wheatly l.b.w. Koeleman 81 Capt. G. Younghusband bowled W. v. d. Bosch 2 Capt. N. Ritchie bowled W. v. d. Bosch 0 J. F. Toppin c. Maas b. Koeleman 16 K. B. Stanley bowled M. Jansen 9 H. C. Mc. Donnell not out 0 Extra's 32 411 R. W 63 3 50 1 Totaal Bownngcijiers o. M. Jhr. W. v. d. Bosch 17 2 F. J. W. Rincekr 15 3 L. sodderland 16 71 1 M. Jansen 22 i Ti 1 A. Maas 11 1 66 2 Mr. J. Koeleman 8 56 2 le Innings Ned. elftal: Ir. E. Neuerberg bowled Ritchie 15 L. Sodderland c. Wheatly b. Pattison 17 Mr. H. v. Manen c. Pattison bowled Ritchie 2 M. Jansen bowled Ritchie 62 G. Bouwmeester bowled Pattison 3 Jhr. W. v. d. Bosch c. Wheatly bowled Pattison 16 W. Glerum c. Mc. Donnell bowled Pattison 1 A. de Beus not out 74 Mr. J. Koeleman c. Stanley b. Pattison 3 A. Maas c. Glover b. Pattison 7 F. J. W. Rincker c. Stanley b. Glover 15 Extra's 11 Totaal 226 Bowiingcijlers O. M. R. W H. R. Glover 6 1/3 34 1 J. F. Toppin 4 1 13 Capt. N. Ritchie 23 3 52 3 H. C. Mc. Donnel 11 5 20 J. B. wneatiy 11 3 19 N. C. Pattison 16 4 77 6 Tweede innmgs Ned. Eiitai: A. de Beus c. Mc. Donnel b. Ritchie 5 E. Neuerburg c. Ritchie b. Wheatly 36 M. Jansen c. Glover b. Ritchie W. Glerum c. Johnston b. Pattison 10 Mr. H. v. Manen bowled Glover 0 Ir. G. Bouwmeester run out 11 Jhr. W. v. d. Bosch c. Wheatly b. Mc. Donnell 13 A. lyiaas bowled Mc. Donnell 3 L. Sodderland c. Younghusband b. Pattison 21 Mr. J. Koeleman bowled Ritchie F. J. W. Rincker not out Extra's Totaal 182 Bowimgcijrers: O. M. R. W. N. C. Pattison 16 3 55 2 capt. Ritchie 13 2/3 1 43 3 Capt. H. Glover 5 11 1 Mac. Donnell 12 1 32 2 J. B. Wheatly 6 3 10 1 J. F. Toppin 3 1 9 Lt. Col, K. Cooper 2 1 2 Cricketbeschouwingen. The glorious uncertainty heeft in den wedstrijd All-Holland tegen Free-Foresters weer een zeer belangrijke rol gespeeld. Wa ren wij hier zoo zoetjes aan tot de overtui ging gekomen, dat een Engelsch cricket-elf tal alle moeite zou hebben om ongeslagen te blijven, de wedstrijd aan de Spanjaardslaan heeft weer bewezen, dat bij cricket alles mo gelijk is. Waren de Foresters zooveel sterker dan andere jaren? Wij gelooven van niet; eer der zelfs het tegendeel. De ploeg, waarmede Plum Warner het vorige seizoen uitkwam, was veel en veel sterker en het resultaat? Ieder cricketliefhebber herinnert zich nog wel de spannende finish van die ontmoe ting tegen ons nationale team; toen werd onze huid zoo duur mogelijk verkocht; toen verloren wij met eere. De bijna uit dezelfde spelers bestaande ploeg van thans bracht er zoo goed als niets van terecht. Het fielden,.... abominabel, het1 batten.... zonder zelfvertrouwen. We hebben over deze ontmoeting reeds vele meeningen gehoord. Dan weer lag de schftld bij de elftal-commissie, dan weer Dij de captaincy. De heftige critici juichen over het poovere resultaat en gooien de schuld van de nederlaag op de bowlery, op een aanval zonder den V.V.V.-fastbowler Jeuken. Volgens onze bescheiden meening zou de aanwezigheid van den Amsterdam mer weinig of geen invloed op het resultaat hebben gehad, om de zeer eenvoudige reden, dat het bowlen van onze menschen zeker niet minder was, dan vorige jaren; de hoogs tegenscore is slechts te wijten aan de zes tien gemiste catches. Zelden zagen wij zoo slecht en daarbij zoo onfortuinlijk fielden van onze menschen. Toen Col. Johnston In het begin van zijn innings tweemaal kort na elkaar gemist werd. kon geen enkele fielder aan de alge meen e malaise ontkomen; en men moet zelf cricket gespeeld hebben om den demorali seerenden invloed van eenige gemiste catches te gevoelen. De Free Foresters had den „all the luck" en profiteerden ervan ge durende den geheelen strijd. Het prachtige batten van Pattison bracht het publiek in extase en ook Johnston deed fraaie slagen in alle richtingen van het veld, doch welk een groot aandeel had vrouwe Fortuna in deze beide innings. Het was een groote. fout van aanvoerder De Beus om na zijn prachtige 72 in de eerste innings, direct te openen in plaats van met de gewone openingsspelers Van Maanen en Neurenberg te beginnen. Zijn direct uitgaan had een begrijpelijk slechten invloed op de andere batsmen, met het bekende resul taat. De groote stand voor het tiende wicket deed een oogenblik de hoop terugkeeren, doch de wedstrijd was niet meer te redden; zoo verloren wij Hollanders metinnings. Wat nu? Zal onze Nederlandsche ploeg na deze matige prestatie, grondig herzien wor den' Zullen Jeuken en andere jonge op den voorgrond tredende spelers worden opgeno men? Wij weten het niet. Misschien zal het inderdaad aanbeveling verdienen, om een meer irieale fietóing-side te kiezen voor den komenden zwaren strijd tegen de Rhine- Army al verwachten wij zelfs van een on veranderd elftal een volkomen^r^abüita- NED. CRICKETBOND. V 0. C.--Haarlem. Haarlem gaat eerst batten: zoo openen Kleefstra en Nagtzaam op het bowlen van Terwiel en East, Als er 4 runs zyn gaat Kleefstra bowled Terwiel voor 2. 3 runs later gaat van der Lee l.b.w. op East voor 0. Bies- haar is hetzelfde lot beschoren; ook hij gaat l.b.w. East voor 4. Als op 16 Nagtzaam door East wordt gebowled voor 9, ziet het er sleclit uit. Misset brengt eenige verbetering, doch heeft te weinig steun. Healy wordt gevan gen op Terwiel's bowlen door v. Herwaarden voor 8. Ook Blok en Dalsum worden slacht offer van Terwiel. Zij scoordeif 6 en 0 runs. Ton en Houtman worden op het bowlen van East gevangen voor 0 en 2. Als Misset dan door de Bruin op Terwiel's bowlen voor 19 wordt gevangen is het afgeloopen. v. Woer- kom blijft met 3 not out en met inbegrip van 13 extra's wordt het totaal 66. Voor V.O.C. bowlden Terwiel 5 voor 27, East 5 voor 46, Beijers 0 voor 4, Gibb 0 voor 1 en Ruychaver 0 voor 5. Voor V. O. C. openen Ruychaver en Wolf op het bowlen van Nagtzaam en van Dal sum. Wolf wordt voor 0 door Nagtzaam ge bowled. Misset vangt Terwiel ook op Nagt- zaams bowlen aan de boundary voor 2 en Ruychaver wórdt gecleaned door Nagtzaam voor 11. Met 3 voor 15 ziet het er nog niet slecht uit. 6 runs later wordt Gibb door Nagtzaam gebowled voor 4. De collapse houdt aan. East, wordt gecleaned door Blok als hij er 8 hééft. Van Lorick en de Bruin brengen dan eeniere verbetering. Op 58 gaat de Bruin bowled Nagtzaam voor 10. Van Lorick had in het begin van zijn innings een gemakkelijke kans gegeven, die niet werd geaccepteerd en zoodoende bracht hij met Beyers V.O.C. in veilige haven. Beijers wordt dan door Bies haar gevangen op het bowlen van Nagtzaam voor 23, terwijl ook van Lorick door Bieshaar wordt gevangen op Kleefstra's bowlen. Hij scoorde 12 runs. Gibb en v. Herwaarden wor den het slachtoffer van Blok, de eerste ge vangen door v. Dalsum en de laatste door Kleefstra. Dubru blijft met 1 not out en met 21 extra's wordt het totaal 113. Nagtzaam had heel goed gebowled. De eerste 5 batsmen werden alle zijn slachtoffer en met 6 voor 27 kwam hij uit den strijd. V. O. C. probeerde het nog even. doch als er 41 zijn voor het verlies van 1 wicket geven zij op. Kleefstra 32 not out. East had nu 0 voor 24, Terwiel 1 voor 8 en Beijers 0 voor 8. De officieele scores luiden als volgt.; Kleefstra bowled Terwiel 2 Nagtzaam bowled East 9 v. d. Lee l.b.w. East 0 Bieshaar l.b.w. East 4 Healy c. J. v. Herwaarden b. Terwiel Misset c. de Bruin b. Terwiel 19 Blok bowled Terwiel Dalsum bowled Terwiel 0 Ton c. van Herwaarden b. East 0 Houtman c. Van Lorick b. East 2 v. Woerkom not out 3 Extra's 13 Totaal Terwiel 5 voor 27. East 5 voor 16. Beijers 0 voor 4. Gibb 0 voor 1 Ruichaver 0 voor 5. Innings van V. O. C.: Ruichaver bowled Nagtzaam Wolf bowled Nagtzaam Tenviel c. Misset, Nagtzaam de Bruin bowled Nagtzaam Gibb l.b.w. Nagtzaam East bowled Blok Van Lorick c. Bieshaar b. Kleefstra Bevers c. Bieshaar b. Nagtzaam Gibb c. v. Dalsum b. Blok Dubru not out v. Henvaarden c. Kleefstra b. Blok Extra's Totaal Nagtzaam 6 voor 27. v. Dalsum 0 voor 11. Blok 3 voor 29. Misset 0 voor 3. Kleefstra 1 voor 22. 2e innings Haarlem: Kleefstra not. out Misset bowled Terwiel v. d. Lee not out Extra's Voor 1 wicket East 0 voor 24. Terwiel 1 voor 8. Beijers 0 voor 3. R. C. H.—H C. C. III. H. C. C. WINT MET 7 RUNS. De Hagenaars moeten eerst batten en al dadelijk blijkt het dat de R.C.H.-bowlery niet veel verschrikking voor hen oplevert. Alleen de Graaf wordt met eenig ontzag be handeld, deze bowlde ook inderdaad bijzon der goed. Met de lunch zijn er slechts 3 wic kets neer voor 80 runs. Daarna gaat het iets beter als Kleyn zijn eerste wicket toegewezen krijgt en de Graaf kort na elkaar 3 batsmen doet sneuvelen. De laatste batsmen is dan weer voor Kleyn, waarna het totaal sluit op 141, waarvan Tydeman 42. Hensing 13, Elite 16, Neuerburg 13, Sellens 11 en Oestdijk 10. De Graaf bowlde maar liefst 28 overs en behaalde de fraaie cijfers van 7 voor 42. W. Kleyn 242 terwijl de Jong 1 wicket nam ten koste van 29 runs. R.C.H., hierna ingaande, bereikt dan op 7 runs na dit totaal, waardoor de wedstrijd spannend verliep. Het openingspaar was dit maal gauw verdwenen, maar Spoor stond uitstekend te spelen, hierbij goed gesteund door De Graaf en Paape. Juist als R.C.H. den wedstrijd zal gaan winnen, daar Kleyn de situatie volkomen beheerscht, gaat deze vrij ongelukkig run out, waardoor de kans verkeken is. Op 184 sluit het totaal, waar van Blankensteyn 11, W. Spoor 34, J. de Graaf 14, W. Kleyn 11 en G. Kamsen 15. Van Oosten bowlde 342, Neuerburg 338, en Hagedoorn 216. Haarlem II—U. V. V. De eerste der drie nog te spelen' thuiswed strijden is in een overwinning voor Haarlem II geëindigd. U. V. V. wint den toss en gaat fielden. Het begin is niet bemoedigend, want op 28 zijn reeds drie wickets down, doch zeer goed batten van W. Maas, gesteund door de Noo, doen de score toch omhoog gaan. Met de lunch is de 100 op het scoringbord versche nen. Het is toch spoediger afgeloopen dan men dacht, want op 118 wordt de laatste man gecleand. Maas met 71 had wel het leeuwenaandeel in de runs, terwijl de Noo met 17 ook verdienstelijk had gespeeld. Voor U. V. V. bowlden Gravendael 5 voor 51 en v. Beest 4 voor 60. Het U. V. V. begin is evenmin bemoedigend. Vos krijgt Tap op zijn eersten bal gevangen, terwijl in één over de la Mar 2 vangen doet in de slips op het bowlen van Visser. Alzoo 3 voor 6. Wel brengen Gravendael en Lam- bermont verbetering, doch als laatstgenoem de wordt gecleand is de grootste tegenstand gebroken. Op 69 hebben allen een beurt ge had. Gravendael met 26, Lambermont met 22' en J. Pino met 12 bereikten dubbele cijfers. Visser met 6 voor 33 en Vos met 3 voor 22 deelden de wickets. LAWNTENNIS. Tenniswedstrijden te Zandvoort. Een gezellig tournooi, volgens Ameri- kaansch systeem. Vrijdag, Zaterdag en Zondag werd te Zand voort een tennistournooi georganiseerd vol gens Amerikaansch systeem en onder leiding van den heer A. F. M. v. Renterghem. Dit systeem werd toegepast terwille van de min der sterke spelers, die in de gelegenheid ge steld werden een halve competitie te spelen van zes wedstrijden. Er werden alleen inschrijvingen van ge mengde dubbels geaccepteerd; deze werden verdeeld in zes afdeelingen. Zij speelden zes wedstrijden van elk 8 games, zoodat het mo gelijk was een wedstrijd gelijk te spelen. Het aantal behaalde games over alle zes de wed strijden werd bijeen geteld en de mixed met het grootste aantal punten werd in de kampioensafdeeling geklassificeerd. De kunst van dit Amerikaansche systeem is dus niet, om wedstrijden uit het vuur te sleepen, maar oogenblikkelijk te beginnen met iedere game te bevechten. Menige ten nisser moet, alvorens hij op slag is, een game of wat spelen, dan krijgt hij zijn „swing"; dan is hij warm en scoort hij een game of zes achter elkaar. Dat zit hem bij de „Amerikaantjes" niet glad. Als hij drie games verloren heeft, is zijn kans op een overwinning al .gering geworden; in ieder geval tellen deze drie games geducht mee in het totaal. Zoo'n wedstrijd is feitelijk uit voordat men begonnen is. Toch was de animo, zoo als uit het aantal inschrijvingen blijkt, nog al groot; verschillende spelers van beteeke- nis deden er aan mee. Een van de aardigste wedstrijden op den laatsten dag was wel die van mevrouw Quarles v. Ufford met haar zoontje tegen den befaamden eerste-klasser Nielsen, die met mevr. Steinmetz samen speelde. Deze match werd door eerstgenoem de dubbel met 62 gewonnen. Mevrouw Quarles speelde een bijzonder tactische par tij. Van snelle volleyduels kon zij het niet hebben; ze wist alleen met geduld te kun nen zegevieren. Aan het net zorgde de klei ne dappere partner voor verrassende cross volleys, terwijl mevrouw op de baseline rus tig de ballen terug plaatste en wel zoo, dat de tegenpartij er toch altijd nog last mee had. Zag mevrouw Quarles haar kans schoon, dan plaatste ze een harde drive langs de lijnen. Maar vóór alles sprak uit de wijze waarop mevr. Quarles deze partij „re gisseerde", overweging en tactiek. Het was een verdiepde en met voldoening door de toeschouwers bekeken overwinning. Th. v. Eek speelde samen met mevrouw Bertling; hij behaalde met haar op keurige wijze den eersten prijs. Al ziet een Tilden, die zich verder ongeschikt acht voor wed- strijdtennis, ook kans v. Eek met 60, 60, 60 te verslaan bij de internationale wed strijden te Noordwijk, op een tournooi als hier te Zandvoort gespeeld wordt, komt van Eek's mooie spel volkomen tot zijn recht. Welk een „go" zit er in zijn services en in zijn drive, wat speelt hij een voorbeeldige backhanddrive en wat volleert hij lumineus! Mevrouw De Veer en Wetselaar moesten met 71 tegen deze dubbel het onderspit delven. Weliswaar had v. Eek een sterkeren steun dan Wetselaar, maar desondanks was aan v. Eek de hooge score te danken, die ware volley veldslagen leverde met Wetse laar. We meenen ook wel namens de deelnemers te schrijven, als we opmerken dat dit Ame rikaansche tournooi een volledig succes ge weest is. De uitslagen waren als volgt; Eerste afdeeling Mevr. Bertling en v. Eek 26 punten, frl. en Jhr. v. Riemsdijk 24, mevr. en de heer Kern 22. mej. De Josselin de Jong en P. Quarles v. Ufford 21. mevr. De Veer en M. Wetselaar 17, mevr. Nielsen met Stein metz 10 punten. Tweede afdeeling; mej. Dekker met El- horst, na een extra finale, omdat beide pre tendenten 27 punten verzamelden. 32 pun ten, mevr. Quarles v. Ufford met jongenheer Quarles 30. mevr. Steinmetz en Nielsen 24, mevr. cn de heer Willes 15, mej. Adams en Schnerr 14, mevr. Kühn met Chr. Melse 13 punten. HONKBAL ConcordiaHaarlem (410). Met slechts een klein verschil -hebben de hekkensluiters klop gekregen van een volledig Haarlem-negental. De Haarlemmers speel den ver beneden hun gewone kunnen; het is alleen aan het tamme spelen van Concordia te danken, dat het verschil in runs niet kleiner is geworden. In dezen wedstrijd, die overigens een aan genaam verloop had, is weinig voorgevallen, dat de moeite van het vermelden waard is: het slagwerk was èn van Haarlem èn van Concordia dunnetj'es. Een enkelen keer kregen de velders maar iets te doen. Wat het vangen betreft: hierin was zonder twijfel Wulfhorst de beste. Zijn spelen op het derde honk was heel goed, de lastigste ballen ving hij met één hand. Een betere derde honkman is er ongetwijfeld niet. Uit de inningscijfers blijkt wel, dat Haar lem's overwicht niet groot is geweest. Concordia 020000011= 4. Haarlem 004101013 10. De wedstrijd wordt door de gasten ge opend met een inning van nul punten, wat Concordia evenzoo gebeurt. Maar na een flauw begin, brengt de derde inning op eens vier punten. Vrugt was bijzonder gelukkig. Door slecht spelen van Concordia bracht hij op een zeer matigen slag de drie spelers, die de honken bezet hielden, over de thuisplaat en zich zelf op het derde honk. Smit sukkelde nog wat met een verstuik ten enkel, dien hij bij Quick had opgedaan, zoodat hij niet runnen kon en een ander voor hem liep. Het noodlot scheen hem even wel te vervolgen, want slechts een maal ge lukte het zijn plaatsvervanger, op het eerste honk te komen. Door de vele innings van nul zijn er na een uur spelens al zes innings om en nog heeft Haarlem slechts een kleinen voorsprong. Maar Smit en Hunik zorgen samen, dat het- de gastheeren onmogelijk is om punten te halen. In de achtste inning sloeg Parson zijn eerste home-run vap dit seizoen en de eenig- ste van dien middag. Smit, die anders op home-runs abonné is, hebben we er nog geen zien slaan. De laatste inning zet Haarlem er nog eens alles op; zij slaagt er in nog drie punten bijeen te slaan. Na een speeltijd van nog geen twee uur komt het einde met een 104 overwinning voor de gasten, Proef wedstrijd. Naar aanleiding van het bezoek, dat het Amerikaansche oorlogsschip „Raleigh" aan Amsterdam zou brengen, organiseerde het bestuur van den Nederlandschen Honkbalbond een proef wedstrijd tusschen twee negentallen. Ofschoon de „Raleigh" niet in Amsterdam komt, meende het bestuur dezen wedstrijd toch door te moeten laten gaan, ten einde ook eens het spel van de uitgenoodigde honk ballers te zien in een ander dan clubverband. Op het Blauw-Wit-terrein te Amsterdam had Zondagmorgen deze wedstrijd plaats, waarvoor van Haarlem de volgende spelers mee deden: Smit, Hunik, Parson, Vrugt en Wulfhorst. In het A-negental, waarvan Vrugt aan voerder was, speelden behalve de vijf Haar lemmers nog drie spelers van A. G. H. C. en Damman van Blauw-Wit. Het negental B, dat veel meer een combi natie was, werd aangevoerd door de Qulck- catcher Bakker. Het A-negental begint met slaan en haalt door nerveus spel der tegenstanders vijf runs, waar tegenover B geen enkel punt plaatst. De superioriteit van A blijft den ganschen wedstrijd, wat duidelijk uit de score blijkt: A 531211101= 15. B 010003104 9. Vooral het paar SmitHunik voldoet, om dat deze spelers steeds samen spelen, terwijl de bowler van B, Smit van Blauw-Wit,op een vreemde .vanger moest gooien- In de derde inning doet Damman twee maal achter elkaar een schitterenden vang^ een maal op een verren slag van (Gast). (Blauw-Wit) en op een van Bakker. Ook Parson, die middenveld stond, was opi dreef. Na de derde inning worden de beide wer pers door Bremer (A.G.H.C.) en Besanger (V.V.G.A.) vervangen, wat evenwel niet bar voldoet. Wulfhorst als derde-honkman was bijzonder zoed en hem zou zeker in het negental een plaats worden gegeven, wan neer de ontmoeting met de „Raleigh" zou plaats vinden. Door het venijnige werpen van Smit na de zesde inning slaagt het B-negental er niet in haar voorsprong bijzonder te vergrooten. Zoo komt het einde met een zeer verdien de overwinning voor negental A. HENGELEN. Bond van Hengelsportliefhebbers. BEKERWEDSTRIJD. Deze bond hield Zondagmorgen tusschen Hillegom en Lisse zijn balf-jaarlijkschen bekerwedstrijd. Er werd gevischt op baars. De volgende vemenigingen namen er aan deel De Dageraad, De Vereenigde Visschers, De Grundel, De Brasem en De Ruischvoorn. Er w.erd' tweemaal anderhalf uur gevischt. De uitslag was als volgt: 1. De Grundel, beker, 2. De Dageraad, 3. D. V. V., 4. De Brasem en 5. De Ruischvoorn. Er werden 286 stuks baars boven de maat gevangen. De „held van den dag" was A. Eelhard met 24 stuks. „De Grundel" is houdster van drie wissel bekers, n.l. de bondsbeker, de Mosemanbeker en de Larson-beker. Waterpachtcommissie zindheid". ,Eensge- Een groot concours had Zondag plaats, georganiseerd door de bovengenoemde com missie. Er werd aan deelgenomen door zes colleges, alle aangesloten bij de W. C. E. - De wedstrijd had plaats op witvisch in de Ringvaart, richting Vijfhuizen in het ge pachte water. Na 3 uur visschen vertrok men naar het clublokaal van het college de Morgenstond (Lofcterstraat te Haarlem N.), waar de prij zen werden uitgereikt door den heer Dreyer: aan het college Het Baai'sje de 1ste prijs, aan I-I. H. B. de 2de prijs. De Morgenstond 3e prijs, Vrije Hengel 4de prijs. D. O. V. 5de pr. en aan Vfschlust de 6de prijs. De prijzen waren bekers en kransen. De „held van den dag" werd v. d. Erf, lid van „de Morgenstond".

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10