BUITENLANDSCH OVERZICHT Crisisstemming. NOG EEN EN ANDER OVER SNOWDEN'S REDE. UIT DE PERS HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 12 AUGUSTUS 1929 HERSTELCONFERENTIE. Felle repliek van SNOWDEN. „Ik wensch mijn verdere levensdagen niet in den Haag te slijten". de scherpe kanten van het conflict sleep. (Zie ook de eerste pagina van het hoofdblad). 'sGravenhage, 10 Aug. 1929 Het officieele communiqué van de zitting der financieele commissie van de herstel conferentie van Zaterdagmorgen begint als yolgt: De financieele commissie vergaderde om 10 uur v.m. De heer Popovitchi, de Roemeensche mi nister van financiën, vestigde de aandacht op Roemenië's moeilijke positie; hijzelf had in de laatste acht maanden 6 milliard lei nieuwe belastingen moeten heffen. Hij vroeg als voorwaarde voor het aan vaarden door Roemenië van de herstelbeta lingen, dat de annuïteiten de betalingen on der den titel van intergeallieerde schulden zullen dekken. Roemenië vroeg voorts., de toewijzing van de bijkomende herstelbetalingen, verschul digd door Oostenrijk, Hongarije en Bulgarije en de betaling, noodig voor de dekking van in beslag genomen eigendommen, de bevrij dingsschuld en vergoeding voor de oorlogs slachtoffers, de overeenkomsten en verplich tingen, voortvloeiende uit verdragen. De heer Popovitchi eischte tevens deelne ming van Roemenië in het bestuur van de Internationale Bank. In de Engelsche persconferentie vernamen we omtrent de hedenochtend gehouden ver gadering der financieele commissie het vol gende. De heer Graham, die de kwestie der leveringen in natura besprak, verklaarde de ze van groot belang te achten. De opmer king was gemaakt, dat zoo men lette op het totaal van het Europeesche handelsverkeer, de leveringen in natura daarop van weinig invloed waren. Doch de Britsche delegatie kan die zienswijze, die zij onjuist achtte, niet deelen. Spr. merkte op, dat Groot-Britannië voor den oorlog pl.m. 13.9 pCt., en tegen woordig pl.m. 11.2 pCt. van den overzeeschen wereldhandel genoot. Een daling van 2 a 3 pCt. lijkt op 't eerste gezicht gering, doch bij betere beschouwing blijkt die daling heel wat grooter te zijn en onmiskenbaar bracht zij de werkloosheid voor een aanzienlijk aantal van 't Britsche volk teweeg; 1 1/4 millioen menschen zijn vandaag aan den dag nog zonder werk, wat jaarlijks hooge lasten, ook voor de gemeentebesturen, met zich mee brengt. De Engelsche delegatie diende dus volle aandacht te schenken aan alles wat het uitvoerprobleem betreft, zoo men een weg wilde zoeken om het werkloosheidsprobleem op te lossen. Overgaande tot bepaalde industrieën, die ten nauwste verband houden met den Brit sehen uitvoerhandel, gaf Graham te ver staan, dat de positie zeer ernstig is. Katoen-, ijzer-, staal-, scheepsbouw- en voor deze commissie vooral van beteekenis steenko len-nijverheid hebben geleden en lijden nog zeer ernstig. Zonder ook maar in 't minst de onmiskenbare kracht van den Britschen handel te onderschatten en in zijn vermogen om 't hoofd te bieden aan de eischen die ge steld worden, moest erkend, dat de opeenvol gende Regeeringen in Groot Britannië wei nig of geen invloed hadden kunnen uitoefe nen op den toestand. De deskundigen, die het Young-plan ontwierpen, erkenden de moeilijkheden van betaling in goederenleve ringen. Deze vormen een kunstmatig, onna tuurlijk element in 't handelsverkeer. Na de bezwaren aan leveringen in nature verbon den, nog verder uiteengezet te hebben, kwam Graham op de plaats, die zij in 't Young- plan innemen. Zij moeten volgens dat plan in mindere mate blijven bestaan en op den duur geheel verdwijnen. Oppervlakkig be schouwd lijkt dat op een belangrijken voor- utgang, doch het tempo waarin de vermin dering dient te geschieden is zoo langzaam, dat het onder de huidige omstandigheden voor Engeland een te lange weg zou zijn naar het geheel verdwijnen der leveringen in natura. De grens in 't plan is 2 jaar, die nog boven de periode van 10 jaar zouden komen, in totaal dus 12. Dit was op zichzelf een mogelijkheid, die de Britsche delegatie niet in overweging kan nemen. Het rapport maakte ook gewag van spe ciale regelingen mogelijk tusschen crediteu- renstaten en Duitschland teneinde het recht voor te behouden zekere leveringen in natu- ja te ontvangen. Deze mogelijkheid van uit breiding van leveringen in natura moet verdwijnen. Wat de kwestie in zake steenkool betreft, betoogde Graham dat men die tak van nij verheid voor zoover Engeland betreft niet als een geheel op zichzelf staande industrie kan beschouwen, doch als een industrie, ten nauwste samenhangende met het geheele economische bestel en de welvaart in Euro pa. Niet alleen is het totaal gebruik der Britsche steenkolen sterk afgenomen, maar ook de uitvoer van steenkool heeft geleden en is gedaald tot nauwelijks meer dan 50 millioen ton per jaar. Italië krijgt onder de bestaande omstan digheden practisch zijn geheele herstelbeta ling in natura in den vorm van steenkool, ook Frankrijk heeft bepaalde hoeveelheden genomen. De heer Cheron constateerde, dat de Brit sche positie, wat het herstel betreft, sinds 1922 altijd gebaseerd is geweest, aan den eenen kant op de Balfour-nota en aan den anderen kant op de percentages van Spa. In een gesprek op 19 October 1928 tusschen Churchül en Poincaré is inderdaad de eer biediging van de percentages van Spa on der het oog gezien. Anderzijds spreekt een Britsch memorandum van 2 November 1928 van de annuïteiten, bestemd voor het dek ken der schulden en het herstel, zonder te spreken van vroegere lasten. De percentages van Spa zijn nauwgezet geëerbiedigd wat be treft de annuïteiten met uitzondering van de vroegere lasten. Cijfers met betrekking tot die vroegere 1 ten zijn gebruikt door Engeland en ook door Frankrijk en de Vereenigde Staten. De En gelsche experts hebben afgezien van de ach terstallige bezettingsschulden en een deel van de Belgische schuld door toepassing van de Balfour-nota. De schaal der annuïteiten geeft aan Enge land gedurende de eerste jaren belangrijke voordeelen. Dat is het resultaat van het be ginsel der integrale dekking van schulden en het is in het nadeel van Frankrijk. Als com pensatie is een deel van de onbeschermde annuiteiten aan Frankrijk toegewezen. Wat de leveringen in natura betreft zijn wij gereed deze kwestie te regelen, zonder het Young-plan aan te tasten, op een wijze welke de Britsche economische belangen be schermt. Wij hopen, dat Groot-Brittannië om de verdeeling van enkele millioenen mar ken uit de vroegere schulden het belangrij kere werk van den vrede niet in gevaar zal brengen. Na de rede van Chéron heeft Snowden ge sproken. Hij hoopte niet onhoffelijk te zijn ais hij zeide even verbaasd te zijn over het feit, diat Chéron niet, zooals de afspraak was, gesproken had over de leveringen in natura, maar over het probleem als geheel en over de cijfers, welke Snowden bij een vorige gelegen heid had gegeven. Ik zal hem niet volgen doch mij er toe bepalen te zeggen, dat ik niet aanvaard de juistheid van ook maar één enkel cijfer door hem genoemd. Het is niet juist te zeggen, dat Groot-Brittannië niet lijdt onder de voorgestelde verdeeling in het Young-plan, in vergelijking met het Dawes- plan. Ik hoop, dat het woord niet beleedi- gend zal worden opgevat, maar Chéron's in terpretatie van de Balfoumota is zeer gro tesk. Ik ontken de juistheid van Chéron's be wering, dat de deskundigen in de Young- commissie handelden op instructie van de Britsche schatkist; dat is absoluut niet waar. Het heeft geen nut dag in dag uit nog verder over deze zaak te praten, het is hoog tijd om nu tot een besluit te komen. Ik ben niet hierheen gekomen om de rest van mijn leven in Den Haag te slijten. Ik wensch weer naar mijn land terug te keeren; ik wil even volgaarne als elk ander lid der commissie een wederzijds bevredigende overeenkomst bereiken waardoor een blijvende grondslag voor de aanhangige problemen wordt ge vormd, doch er is alleen plaats voor een od- lossing, gebaseerd op rechtvaardigheid. Dit algemeen debat dient nu zeer goed te ein digen. Mijn voorstel ligt ter tafel, een be slissing kan niet veel langer meer worden uitgesteld. Briand's "beroemde rede bij de opneming van Duitschland in den Volkenbond in het jaar 1926 eindigde met de woorden: „Terug de mitrailleurs, terug de ka nonnen". Stresemannt^ionsieur, Brtand, mag ik u helpen herinneren?"- Bijeenkomst der zee mogendheden. Naar wij vernemen is in een heden gehou den bijeenkomst van cedelegeerden van Ita lië, Japan, België en Frankrijk in het hotel des Indes, besloten het initiatief te nemen tot de bijeenkomst der zes op morgenochtend. Snowden en de woorden „grotesque" en ridiculous In een Fransche persconferentie is heden mededeeling gedaan van een communiqué over woorden, die de heer Snowden in de zit ting van hedenmorgen van de financieele commissie gebruikt had in zijn antwoord aan den heer Cheron, waardoor deze zich ge kwetst voelde (het betrof de woorden „gro tesque" en „ridiculous"). Baron Houtart heeft zich lot Snowden gewend, die onmid dellijk verklaarde, dat niets hem verder lag dan de gedachte den heer Chéron onaange naam te zijn. De woorden waarvan hij zich bediende, toen hij sprak over de interpreta tie van de Balfour-nota, zijn in het Engelsch in geen enkl opzicht beleedigend of onparle mentair. Hij wist absoluut niet. dat zij in het Fransch een minder hoffelijke beteekenis hebben. Als hij dit had kunnen veronderstel len, zou hij de woorden niet hebben gebezigd. Nu hij erop attent was gemaakt, was hij on middellijk bereid de woorden uit het proces verbaal terug te nemen. De heer Grumbach aangekomen Naar wij vernemen fs hier ter stede aange komen, de heer Grumbach. één der meest invloedrijke leden van de Fransche socialis tische partij, lid van de Kamer van afgevaar digden, waarin hij zitting heeft voor den Elzas. Vermoed wordt, dat zijn komst verband houdt met de bezwaren door zijn Engelsche partijgenooten in de Britsche delegatie ge opperd tegen het plan-Young. OOK ZONDAG EEN ZITTING. „De koffers behooren niet te worden gepakt". „DE MAN MET DE SCHERPSTE TONG EN HET ZACHTSTE HART' 'sGravenhage, 11 Augustus. Ook de dag van heden is niet zonder zit ting voorbijgegaan. Zooals reeds was aan gekondigd, zijn de gedelegeerden der zes uitnoodigende mogendheden hedenmorgen in de conferentiezaal in het Eerste Kamer gebouw bijeengekomen. De bijeenkomst was op 11 uur bepaald, doch daarbij was geen rekening gehouden met het feit, dat in Duitschland heden de Grondwetsdag gevierd wordt, waarvoor een gedenkdienst in de Duitsche kerk werd ge houden, welke door eenige leden der Duit sche delegatie, onder wie Stresemann, werd bijgewoond. De zitting begon te kwart na twaalf en duurde tot half twee. Alle gedelegeerden na men ér aan deel. Een-communiqué werd er niet uitgegeven, doch na afloop vertelde mi nister Hilferding, dat het een persoonlijke bespreking was geweest, waarin misver standen en scherpheden zeer verzacht wa ren. De beraadslagingen worden morgen in de commissiën voortgezet en, naar hij op een vraag antwoordde: „de koffers behoeven niet te worden gepakt." Henderson ver klaarde aan wachtende journalisten, dat de „entente cordiale" voortbestaat. Van Duitsche zijde werd nog verzekerd, dat de misverstanden van persoonlijken aard waren opgehelderd. Van Engelsche zijde vernemen wij, dat In het algemeen verschillende misverstanden tot klaarheid zijn gebracht. Snowden is nog eens teruggekomen op het persoonlijk mis verstand tusschen Chéron en hem en heeft gezegd dat de beteekenis van woorden, bij vertaling in een andere taaal een andere beteekenis kunnen krijgen. Hij weet het mis verstand daaraan en verzekerde, dat het al lerminst in zijn bedoeling lag Chéron te be- leedigen, eraan herinnerend dat hij in de Engelsche pers eens genoemd is: de man met de scherpste tong en het zachtste hart". Chérin heeft met deze verklaring volko men genoegen genomen. Voorts moet, naar van andere zijde ver nomen wordt, Snowden gezegd hebben, dat- de materieele verschillen binnen het kader van het plan-Young verder vereffend kun nen worden, wanneer daartoe van beide kanten goede wil bestaat. De besprekingen worden morgen in de commissie vergaderingen voortgezet. In de financieele commissie zijn dan de betalingen in natura aan de orde. Briand heeft hedenmorgen bij zijn ont moeting met Stresemann in het Eerste Ka mergebouw dezen geluk gewenscht met den grondwetsdag. EEN SECRETARESSE GEVRAAGD. De Haagsche politie heeft tegen een ze keren P. B. proces-verbaal opgemaakt ter zake van poging tot oplichting. Eenige dagen geleden had bedoelde persoon in een te den Haag verschijnend dagblad een advertentie geplaatst, waarin een secretaresse gevraagd werd die bereid was mede op reis te gaan naar het buitenland. Verschillende brieven waren op deze ad vertentie ingekomen. Ieder der sollicitanten kreeg toen bericht dat 2.gestort moesten worden voor informatie-kosten. Ook hierop gingen zeer velen in. Het bleek echter dat het een oplichterstruc was, want men hoor de er verder niets van. Thans heeft de poli tie de zaak in handen. 22 GIFTMENGSTERS ACHTER SLOT EN GRENDEL. Te Tiszakurt zijn thans opnieuw zeven vrouwen gearresteerd, onder beschuldigingen haar familieleden door het toedienen van rattenkruit om het leven te hebben gebracht ten einde zich in het bezit der erfenis te kunnen stellen, aldus verneemt de Tel. uit Boedapest. Alle gearresteerden hebben een volledige bekentenis afgelegd. Een der vrou wen gaf toe niet minder dan tien bloedver wanten uit den weg te hebben geruimd. Met inbegrip van de vroeger reeds gear resteerden bevinden zich thans 22 gift- mengsters achter slot en grendel, Grotesqueen ridiculous MACDONALD BEMOEIT ZICH MET HET KATOEN-INDUSTRIE. CONFLICT IN DE T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Voor het belangrijkste nieuws zie men de verslagen van de herstelconferentie. Za terdag hebben wij reeds gerept over de moeilijkheden inzake de formeele quaes;ie van een commissie die event-ueele moeilijk heden na de ontruiming van het Rijnland op te lossen zal krijgen. Doch de moeilijk heden in de financieele commissie zijn veel ernstiger. Snowden heeft als eenig antwoord op een rede van Chéron, die trachtte den Engelschman van standpunt te doen ver anderen een bruuske, bijna onparlementaire repliek gegeven, die de sensatie van den dag was. Op echt diplomatieke wijze heeft men de scherpe kanten van het conflict ge nomen. Snowden verklaarde ijlings dat hij niet wist dat de woorden „Grotesque" en „ridiculous" die in zijn taal geheel on schuldig zijn in de Fransche taal beleedi gend klinken Dit klinkt nogal kinderachtig. En wat moet men denken van Snowden's uitlating, dat hij niet van plan is, zijn levensdagen voortaan in den Haag te slijten? Is dit bangmakerij? Volgens insiders is Snowden er de man niet naar om pathetisch te zijn. Dit neemt echter niet weg, dat de Engelsche minister van financiën reeds ver klaard heeft, dat hij den toestand niet ern stig inziet. Als wij deze regelen schrijven is het resultaat van de zitting van heden morgen der financieele commissie nog niet bekend. Wellicht dat wij er onder „telegram men" reeds een en ander van kunnen mede- deelen. Met dat al kan men niet zeer optimis tisch zijn. Snowden heeft met de grootst mogelijke pertinentie verklaard dat Groot Brittannïë er niet aan denkt, zich accoord te verklaren met de voorgestelde verdeeling der annuïteiten. Hij heeft in geen enkel op zicht gezinspeeld op eenig uitzicht naar een tegemoetkomende geste. „De Engelsche eischen liggen ter tafel, men heeft slechts te beslissen. En liefst spoedig." Hoe wil men over dit doode punt heen komen? L. A. Macdonald grijpt in. LONDEN, II Aug. (V. D.> De hoop op een bijleggen van het conflict in de katoenin dustrie is weer verlevendigd ten gevolge van het ingrijpen van den premier. MacDonald vloog van Lossiemoith naar Edinburgh en had daar een onderhoud met de leden van de onderhandelingscommissie der werkge vers. Tevens was op deze bespreking aanwe zig Sir Horace Wilson, de permanente secre taris van het ministerie van Arbeid, die in nauw contact was geweest met beide par tijen, sinds het begin vair het conflict. Het officieele communiqué, uitgegeven aan het einde van de conferentie, gaf geen inlichtin gen over wat besloten was en evenmin wilde de premier iets uitlaten tegenover de pers vertegenwoordigers. In Lancashire geeft men uitdrukking aan de hoop, die algemeen is onder de werklieden en gedeeld wordt door enkele werkgevers dat MacDonald den rol van arbiter op zich zou nemén, of een onaf hankelijk persoon als zoodanig zou aanstel len. Heropening van de fabrieken hangende het geschil is een voorstel, dat gunstig ont haal vindt bij sommige werkgevers evenals bij werklieden. Bulgaarsche nota aan Zuid-Slavië. Het Bulgaarsch antwoord op de nota van Zuid-Slavië van 28 Juli 1.1. is aan den Zuid- Slavischen gezant te Sofia overhandigd. Na gezegd te hebben, dat de regeering te Belgrado drie en een halve maand op haar antwoord betreffende de ratificatie van de verdragen van Pirot heeft doen wachten, wat o.m. ten gevolge had, dat daardoor de in werking treding dezer verdragen werd uitge steld, niettegenstaande het om dringende quaesties ging, stelt de Bulgaarsche regee ring vast, dat zij reeds te Pirot haar toe stemming heeft gegeven om de ondórhande- lingen voort te zetten. Verlangende om de verhouding tusschen beide landen te verbeteren door een einde te maken aan de betreurenswaardige grens incidenten, blijft Bulgarije bij zijn vroeger voorstel, met mogelijke amendementen, ter wijl de onderhandelingen over de onderwer pen in quaestie zullen worden voortgezet. Het conflict aan de Chineesch- Russische grens. TOKIO, 10 Augustus. (Reuter). Volgens een telegram uit Mautsjoeli hebben de Chineezen te Hailar 85 en te Pokoetoe 56 Russische beambten van den Chineezen Oosterspoorweg gevangen genomen, als maat regel van voorzorg tegen de dreigende alge- meene staking. PEKING, 10 Augustus, (Reuter). Naar uit Charbin wordt gemeld, is enkele mijlen bewesten die stad een goederentrein naar Saboka tengevolge van een ontploffing ver nield. Veertien wagons zijn een wrakhoop. Gewapende invallers hebben bij Hailar de spoorlijn over een afstand van spoorstaven opgebroken. Een groot aantal Russische beambten van den Chineeschen Oosterspoorweg hebben ont slag genomen. GRONDWETSSDAG IN BERLIJN BERLIJN, 10 Aug. (Wolff). De muziek korpsen van de Rijksbanier hebben hier een gvoote taptoe op den Platz der Republiek gegeven en na afloop heef! generaal Deim- ling de mannen van de rijksbanier toege sproken en herinnerd dat Scheidemann op 9 Nov. 1918 terzelfde plaat-se de republiek had uitgeroepen. Hij zette verder uiteen dat de nieuwe staatsvorm zich moet ontwikkelen en volmaken en herdacht wat de Duitschers in dc afgeloopen tien jaar hebben volbracht. Zij hebben het bolsjewisme overwonnen en den aanval van Frankrijk op de rijkseenheid afgeslagen. Verder heeft dc republiek de valuta hersteld, zij heeft Duitschland in den Volkenbond opgenomen en het zoodoende weer een plaats gegeven in dc rij der groote mogendheden. En dat alles in één decen nium. Een feestmaal in Rheingold heeft de be tooging besloten. De communisten hebben in verschillende wijken van Berlijn betoogd, doch de deel neming was poover en tot ernstige inciden ten is het niet gekomen. DE KWESTIE VAN DE CENTRALE WERKPLAATS. In het weekblad der Nederlandsche Ver- eeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel komt onder den titel „Een waarschuwing" een uitvoerige beschouwing voor over de kwestie aan de Centrale Werkplaats, waar aan we het volgende ontleenen: „We plaatsen boven dit artikel: „Een waarschuwing". En die waarschuwing is de volgende: Laat „hinderlijk volgen" nu eens voor de laatste maal zijn toegepast. Het is niet onze taktiek, het is geen strijdmiddel uit het arsenaal der moderne arbeidersbewe ging; het is een strijdmiddel voor extra- warmbloedigen, wien een rustige vakbewe- gingspolitiek te langzaam gaat en die niet begrijpt-, dat de tegenpartij bij eventueele herhaling tot krachtdadige maatregelen haar toevlucht neemt. We willen het hier nu maar eens onom wonden zeggen: er bestaat in Haarlem een verkeerde verstandhouding tussschen supe rieuren en ondergeschikten. Superieuren meenen, dat met tijdsbepalingen allerlei kunsten mogen worden uitgehaald, door maar tijd toe te passen en na afloop er maar wat bij te geven om op hoogte te komen. Men deelde ons de vorige week zelfs mede, dat men er niet tegen opziet, na afloop van werk, het aantal eenheden van het werk met meer dan honderd te vermeerderen, zonder dat dit in werkelijkheid was uitgevoerd. Op die manier wordt het tekort weggewerkt. Daartegenover staat het feit, dat het per soneel iederen functionnaris boven 't gewone personeel beschouwt als zijn grootsten vijand, als iemand die de verpersoonlijking is van den baarlijken duivel zelf. Het spreekt vanzelf dat bij beide partijen uitzonderingen zijn. maar waar de verhou ding zoo is, is het heel gemakkelijk te begrij pen, dat tot uitersten wordt vervallen. Dat moet veranderen! En dat kan, als men wil. De bedrijfslei ding is van goeden wil, die indruk staat bij ons onomstootelïjk vast. Maar die leiding heeft zijn uitvoerders, van wier goeden wil wij niet overtuigd zijn.. Maar wel staat voor ons vast, dat bij tac tisch optreden van de vertegenwoordigers der organisatie, alhoewel geen ideale toe stand, toch wel een benadering daarvan kan worden bereikt. Natuurlijk is het met onwillige honden slecht hazenvangen, is het moeilijk van kwaadwillende superieuren goedwillende te maken en het zal een heele toer zijn goede organisatie-tactiek vele arbeiders deelach tig te maken. Maar ook natuurlijk is het plicht dien ar beiders desnoods zoo scherp mogelijk te zeg gen, dat wij rustig en welbewust organl- satiewerk willen voeren, den slrijd der mee ningen niet willen en niet zullen ontwijken en dat we in geen geval mee zullen doen aan uitspattingen, die alleen tot gevolg kunnen hebben, het wonden van eigen vleesch. Onze rechtspositie, neergelegd in de werkplaats bepalingen, is van dien aard, dat alles met de bedrijfsleiding besproken kan worden, ook verkeerde toepassingen van het premie- werk, ook verkeerd optreden van kleinere en grootere goden. En voor ons is het uitgesloten, dat sterke argumenten gebaseerd op goede voorlich ting. tactisch voorgedragen. geen weer klank zouden vinden bij de bedrijfsleiding. Wij kunnen ons niet voorstellen, dat onze leden dit niet zouden willen onderschrijven dat ze bij goed doordenken het niet met ons eens zouden kunnen zijn, dat deze ma nier van behandeling van wenschen en be zwaren veel beter is dan te hoop te loopen op plotselinge momenten, wanneer de een of ander dat in zijn warme kop krijgt, met de veronderstelling, dat de wereld dan wel beter zal worden. Laat men vooral beden- kenl dat er toch waarachtig niet te spotten valt met onze door veel strijd verkregen rechtspositie, dat het heel moeilijk valt als de boel kapot gemaakt is, de scherven weer aan elkaar te lijmen en laten we van dezen kant een beroep doen op den strafoplegger, om degenen, die thans getroffen zijn, ecnigszins welwillend tegemoet te treden als straks het scheidsgerecht een beslissing moet nemen. Als de doodstraf (bedoeld wordt het aan 3 werklieden gegeven ontslag) dan even heeft gedreigd, laat hij niet voltrokken worden". OhZE CROEMTUE5 DlN5DA6 r^1 U OOMDERDAS ZATERDAGSS PROF. R. C. BOER. Prof. R. C. Boer, hoogleeraar in de oude talen en letterkunde der Germaansche vol ken aan de Amsterdamsche universiteit, is door den koning van Denemarken benoemd tot commandeur in de Danebrogorde. De versierselen zouden den hooriceraar, die helaas ernstig ziek is, Zaterdagmiddag door den secretaris der Decnsche legatie, den heer dr. Hugo Hergel, overhandigd worden.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 5