ifife DE NIEUWE ZIEKTEWET UIT DE OMSTREKEN Het gouden feest van Pastoor H. AV. IJzermans te Heemstede X\L f Riff HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 19 AUGUSTUS 1929 De verzekerden betalen een deel der premie. Wie niet verzekerd zijn. De uitkeeringen. De rol van den Raad van Arbeid. Vrijwillige verzekering tegen ziekte. De wet ter verzekering van arbeiders tegen het risico van ziekte de nieuwe Ziektewet is gedeeltelijk reeds op 1 Augustus 1929 in werking getreden. Het is ons bekend, dat voor deze nieuwe sociale wet, waar vrijwel iedereen bij betrok ken wordt, groote belangstelling bestaat. De werkgevers dienen zich nu reeds te oriënteeren op welke wijze zij deze verplichte verzekering het voordeeligst kunnen onder brengen, waartoe de wet alle ruimte en gele genheid biedt. De verzekerden, d. z. de werknemers, zul len, zooals we straks zullen zien, ook een deel der premie moeten betalen. Ook zij die nen zich dus op de hoogte te stellen, welke verplichtingen voor hen in de wet zijn op genomen. De nieuwe Ziektewet beoogt het toekennen van een uitkeering in geld gedurende den tijd, dat een arbeider wegens ziekte niet in de mogelijkheid is, zijn arbeid te verrichten. Onder arbeider verstaat de wet den arbei der in dienst eener onderneming, behoudens eenige uitzonderingen. Uitgezonderd worden o.a. de leerlingen in een onderneming, die geen loon ontvangen of wier loon uitsluitend bestaat in onder richt. Ook is niet verzekerd degeen die niet, bij wijze van beroep tegen loon arbeid verricht, wanneer hij alleen in buitengewone gevallen tegen loon arbeid van korten duur verricht. Om een voorbeeld te noemen: Een patroon moet plotseling wegens ziekte voor een dag z'n knecht missen, terwijl hij het zeer druk heeft. Een collega-patroon biedt voor dien dag zijn hulp aan. Deze is niet verzekerd volgens de nieuwe Ziektewet, ook al ont vangt hij voor dezen arbeid het gewone loon yan een arbeider. Ook is uitgezonderd de arbeider, wiens overeengekomen vast loon in geld meer be draagt dan 3000.per jaar. Hier is dus sprake van vast loon. Een reiziger in dienst van een onderne ming, die een vast jaarloon heeft van 2000 en een provisie geniet van pl.m. 1500 per jaar valt dus wèl onder de verrekening, al verdient hij meer dan 3000 per jaar. Een timmerman of een metselaar, die meer dan 60 per week verdient, doch niet werkt tegen overeengekomen vast loon, valt niet onder de wet. Alleen degenen die wegens vast salaris meer dan 60 per week of 250 per maand, d.i. 3000 per jaar verdienen, vallen buiten de verzekering. Hij die alleen of met anderen in aangeno men werft arbeid verricht valt onder de ver zekering. Ook de personen die hem helpen, zijn verzekerd. Arbeiders, die bij wijze van werkverschaffing te werk. zijn gesteld, vallen onder de wet. Het ziekengeld bedraagt volgens de nieuwe ziektewet 80 pCt. van het dagloon van den verzekerde. Voor de vaststelling van het zie kengeld komt het dagloon, hetwelk meer dan 8 bedraagt, voor dat meerdere niet in aan merking. Wie dus meer dan 7 per dag verdient, krijgt over het meerdere geen uitkeering. Het ziekengeld wordt uitgekeerd over lederen dag, uitgezonderd Zondagen, dat de ongeschiktheid tot werken duurt, te be ginnen met den 3en dag na dien, waarop zij aanving, gedurende ten hoogste 6 maanden. Over den eersten en tweeden dag na den dag der ziekte wordt dus geen uitkeering ge daan. Ook aan de gehuwde vrouwelijke arbeiders wordt bij zwangerschap ziekengeld uitge keerd en wel vanaf den eersten dag van overlegging door de verzekerde van een ge neeskundige verklaring of van een verkla ring van een vroedvrouw, dat verzekerde waarschijnlijk binnen 6 weken bevallen zal. Die uitkeering duurt gedurende ten hoog ste 6 maanden en in elk geval gedurende ten minste 6 weken na den dag der bevalling. Het volle dagloon (niet hooger dan 8) wordt uitgekeerd. De uitkeering geschiedt ongeacht of de a.s. moeder al of niet tot werken geschikt is. Be halve het ziekengeld wordt aan de gehuwde verzekerde vrouw bij bevalling behandeling door een geneeskundige of vroedvrouw ver leend. In de uitvoering der verzekering volgens de nieuwe ziektewet wordt voorzien door de ziekenkassen van de Raden van Arbeid en De bedrijfsvereenigingen, opgericht door een of meer centrale werkgeversorganisaties in samenwerking met een of meer vakcen trales van arbeiders. De werkgever kan zich aansluiten bij een bedrijfsvereeniging; de zieke arbeider ont vangt dan de uitkeering vanwege die be drijfsvereeniging. Indien de werkgever niet bij zoo'n vereeniging is aangesloten, dan krijgt de verzekerde zijn ziekengeld van den Raad van Arbeid. De bedrijfsvereeniging kan premie heffen van de aangesloten werkgevers en wel naar het loon of volgens het omslagstelsel. De premiën van de verzekerden bij de ziekenkas van den Raad van Arbeid worden vastgesteld bij Koninklijk besluit. In het algemeen geschiedt de betaling van de premie zoowel bij de bedrijfsvereenigin gen als bij den Raad van Arbeid door den werkgever. Van de premie is de helft door den werk gever en de helft door den verzekerde ver schuldigd. De werkgever mag de helft van de premie van het loon van den verzekerde afhouden. Indien de werkgever bij een bedrijfsver eeniging is aangesloten dan mag het bedrag, dat van het loon wordt afgehouden, nimmer hooger zijn dan-de helft van de premie bij den Raad van Arbeid. Het zou kunnen voorkomen, dat het voor den werkgever duurder is, dat hij bij een bedrijfsvereeniging is aangesloten dan bij den Raad van Arbeid Dit mag geen finan- cieele gevolgen hebben voor de arbeiders. Indien de premie bij de bedrijfsvereeniging lager is dan bij den Raad van Arbeid, dan is dat wèl in het voordeel van werkgever en arbeider, nl. ieder de helft van 't verschil. Indien een werkgever niet is aangesloten bij een bedrijfsvereeniging dan zijn z'n arbei ders van zelf verzekerd bij den Raad van Arbeid. De arbeider ontvangt het ziekengeld dan van den Raad van Arbeid, maar dat lichaam zal dit evenals de moedwillig of niet-moed- willig ontdoken premie van den werkgever terugvorderen. De werkgever zal dan verstandig doen zich tijdig bij den Raad van Arbeid op te geven. Immers hij moet in ieder geval toch de kos ten dragen. De wet kent ook vrijwillige verzekering te gen ziekte. De bedrijfsvereeniging is verplicht den ar beider, die niet meer in dienst van den bij de vereeniging aangesloten werkgever is, de gelegenheid te geven zich vrijwillig bij die vereeniging te verzekeren. Zoo kan de man zijn verzekering voortzetten, ook als hij werkeloos is. 9 Ook kunnen degenen, wier verplichte ver zekering is geëindigd, zich bij den Raad van Arbeid vrijwillig verzekeren. De vrijwillig verzekerde kan zich, zoo hij dat wenscht, tegen een lager loon verzeke ren, dan wat hij werkelijk verdient. Zooals in den aanhef gezegd is de wet voor een deel reeds op 1 Augustus 1.L in werking getreden. De bepalingen omtrent de verplichte ver zekering van de arbeiders en de vrijwillige verzekering (de ziekenuitkeeringen dus) zoo mede de bepalingen omtrent het verstrekken van verloskundige hulp en de premiebeta ling treden op 1 Maart 1930 in werking. A. OVER. HET MUZIEKCONCOURS IJMUIDEN. TE Zaterdag 17 Augustus. De belangstelling voor dezen wedstrijd, ter gelegenheid van Concordia's jubileum uitgeschreven, blijft de onverflauwde belang stelling der muziekliefhebbers wekken. Er zijn zooveel inschrijvers voor den strijd, dat de Zaterdagavond, die veelal aan concerten is gewijd, moest worden ingeruimd voor een groep koren, die om principieele redenen niet den Zondag willen uitkomen. Reeds om 5 uur des namiddags waren ze van buiten gekomen, o.m. een korps uit Am sterdam en een uit Bilthoven, om aan den marschwedstrijd te kunnen deelnemen, die weer als de vorige week werd gehouden op het Sluisplein. Tusschen twee dichte hagen, met hulp der politiedienaren geformeerd, marcheerden de corpsen, hun mooiste mar- schen spelend, naar het eind van den af te leggen weg de blazers en bedienaars van het slagwerk hun aandacht gefixeerd op de no ten, de directeur allicht op het verguld kruis, dat als eerste prijs in uitzicht was gesteld. Het verdient extra vermelding dat ditmaal alle deelnemers in het bezit mochten geraken van deze hoogste onderscheiding, hoewel een tweede prijs, een zilveren kruis, toch ook geen te versmaden bezit zou zijn. „Crescen do" dan, uit Amsterdam, een nog heel jong korps, mocht 35 punten verwerven, twee bo ven het aantal dat genoodigd is voor deze hoogste onderscheiding. „Brandweerfanfare" was winnaar met 33 punten, het beter ge outilleerde IJmuider korps „Wilhelmina" met 38 punten. Tijdig begaf zich nu'de jury, die voor de zen dag bestond uit de heeren N. Gonlag, G. Schuitmaker en Sam. Vlessing, naar dc plaats op het feestterrein, van waaruit zij haar kritische pijlen afschiet op de tijde lijke bewoners van „de tent", vooreerst de deelnemers in de derde afdeeling fanfare. Als eerste habitue's hadden zich daar genes teld de Amsterdamsche politiemannen, die onder hun corpsnaam „Crescendo" de eerste schrede op den ladder gingen zetten, waar van zij. hun devies gedachtig, binnen afzien- baren tijd de hoogste sport hopen te berei ken. Dat Crescendo voor het eerst op den jvedstrijd uitkwam, lijkt mc geen overbodige vermelding, want gezien dit evenement was er toch, vooral in het vrije nummer, wel iets goeds te hooren. Hier althans kwam de zuiverheid van intonatie beter tot zijn recht dan in het verplichte stuk, en ook de op vatting deed verwachten, dat bij nauwgezette studie sport no. 2 zonder schroomvalligheid betreden kan worden. De jury kende met 105 punten een tweeden prijs toe. Het korps uit Opperdoes „Tavenu" had naast een zuivere stemming een goed ryth- me. zoowel in het eerste als in het tweede stuk. In dit laatste mocht de directeur de lijn nog wat strakker aanhalen, maar alles was toch van dien aard, dat ook bij dit corps, de voorspelling, dat de jury een eersten prijs zou toekennen, aldus uitkwam. Zij ontving dien met 121 punten, zoodat straks in de Eere-afdeeling dit gezelschap zich nogmaals zou doen hooren. Uit Bilthoven kwam nog de fanfare der vrijwillige brandweer. Dat dit geen eerste prijs zou worden was te merken aan de veelal ongemotiveerde fraseering, de niet altijd zuivere intonatie (de „re" der pistons was immer te laag), en de beide zestienden als arsis voor de nieuwe maat, altijd ondui delijk en niet vrij van slordigheid. Het vrije stuk, al heette, het dan ook „Simple comrae bonjour" en al bevatte het dan ook vrijwel geen moeilijkheden,, was voor dit korps, wat de stemming aangaat „toch niet zoo'n bagatel als de titel wel deed verwachten. Een behoor lijk samenspel voerde het puntental op tot 210, zoodat als nog een tweede prijs werd toegekend. Ik mocht nu wel wenschen, dat er nu niet nog een afdeeling Uitmuntendheid was ge volgd. Bij uitmuntend denk ik gaarne aan 10 of minstens 9, en wijl het nu volgend korps volgens mijn aanteekeningen, wat betreft rythme, klankgehalte, enfin, zie boven. Het spel, fraseering, nuanceering en dynamiek en o gruwel! ook wat zuiverheid aangaat, niet boven het gemiddelde uitkwam, ja, er meer malen belangrijk beneden bleef, zoo had ik liever gezien, dat dit IJmuider korps „Wil- mina" zich met minder emphase had aan gediend, b.v. in een tweede afdeeling, waar in toch ook ook nog genoeg eer is te behalen, mits men voldoet aan eisohen wat betreft ryj.hme, klankkhalte, enfin, zie boven. Hel had naast het moeilijke werk van Paul Cappé ooren en oogen te kort, om orde te schoppen in den chaos, die uit het partituur-beeld van Paul Gilsons vrije stuk te voorschijn kwam. Wij weten wel, dat nog lang niet alle christe lijke corpsen staan op heb peil, dat een gang naar heb concours rechtvaardigt. Maar er zijn grenzen. En deze worden voor een af deeling uitmuntendheid eo ipso strenger ge trokken dan b.v. voor een korps als „Crescen do" Amsterdam, dat in een derde afdeeling uitkwam. Op die plaats catalogiseeren wij als sympathiek aandoende naïveteit, wat in een afdeeling uitmuntendheid wordt gevoeld als onbeholpenheid. Met 93 punten verkreeg dit korps een derden prijs. Na een korte rustpoos deed in den eere wedstrijd de eenige eerste prijswinnaar van dezen dag (Tavenu, Opperdoes) zich hoo ren met een werk van Andrieu „Stella"). Onze waardeering voor dit sympathieke be scheiden korps steeg met nog enkele gra den over alle rubrieken Het was zeer mooi, dit derde afdeeling korps wat betreft ryth me, klankgehalte, enz., zie boven. Het pu bliek vondt dit ook en gaf 't duidelijk genoeg te kennen, terwijl de jury 56 punten toe kende. Voor de Christelijke koren, die op één uitzondering na teleurstelling brachten, ein digde hier het concours. Zondagmiddag- Juist om twaalf uur ving de wedstrijd aan, beginnende met de 2e afd. harmonie. Zonder den eerewedstrijd te rekenen en buiten den marschwedstrijd om hadden we 14 korpsen, dus 28 muziekstukken aan te hooren, zoodat het was te voorzien, dat het een overladen dag zou worden. Toen dan ook om 5 uur werd afgebroken voor den marschwedstrijd moes ten er nog 3 korpsen uitkomen, die nu echter voor den avond werden gereserveerd. In de 2e afd. harmonie, waarmee zooals we zeiden werd begonnen gaf „St. Fidelus", Velsen het vrije nummer beter, want muzikaler dan 't verplichte werk van Vlessing „Feest-ouver- ture". „Amsterdam-Noord" echter voldeed, door betere bezetting, meer in 't verplicht stuk. Over deze en volgende korpsen had als jury te oordeelen dezelfde vaji den vorigen Zondag. Eerstgenoemd verplicht werk gold ook voor de nu volgende le afd. fanfare. „Concordia", Hoogkarspel voerde het wat droog uit, terwijl het vrije nummer kleurrijker werd en ook de directie hier meer voldeed. „Crescendo", Watergang bleef onduidelijk in de uitvoe ring, en de piston blies nogal eens een none inplaats van een octaaf, een andermeal weer een ander toontje dat geen naam draagt, en ook de dynamieK. waa lue», Er volgde nu in de afd. uitmuntendheid het fanfarekorps „West-Frisia", Twisk, dat een zeer goed figuur maakte met het giste ren mislukte „Polonaise" van Cappé. Inzon derheid het begeleidingswerk viel te roemen. Hierna was de beurt aan de goed bezette eere-afd. fanfare, waarvan als opgaaf gold het rhapsodisch en erg canonisch gehouden werk „Neerlandia" van Emile Wesley. „Een dracht", Ilpendam forceerde zich nog al eens in de trombones en speelde niet altijd nauw keurig, „Vriendschapskring", Ankeveen was in den aanvang rommelig, doch het herstelde zich later. Het zeer goed bezette „Kunst na Arbeid", Zuid-Scharwoude werd zeer muzi kaal aangevoerd; alles klonk beschaafd, voor al in het mooie vrij nummer, de ouverture „Alcée" van Rogister, dat jammer genoeg als muziekstuk vrijwel alleen staat tusschen wat men meestal op wedstrijden hoort. Hier was een eerste prijs geen gewaagde voorspelling. Het korps uit Heer Hugowaard, al stond het niet op gelijke hoogte van 't vorige, had ook een mooi dik ensemble en werd eveneens muzikaal gedirigeerd. Met „Eensgezindheid", Zunderdorp, dat niet alle noten juist weer gaf, en, in de saxophones ietwat benepen klonk, doch een goede zuiverheid bewaarde, eindigde dit deel van den wedstrijd, die om zeven uur zou worden voortgezet. Maar van pauzeeren was eigenlijk weinig sprake, want we werden gelokt van het feestterrein naar het Sluisplein, waar vier korpsen deelnamen aan den marschwedstrijd. In voorbeeldige orde verliep dit feestelijk tooneel, waar te recht oud en jong op de been en was ook de minder bedeelde, voor wien een toegangs- bijwijs een te groot offer werd, zijn hart kon ophalen aan wat eigenlijk moet zijn voor alle menschen zonder uitzondering. De jury sprak recht als volgt: Crescendo, Westzaan, le prijs 35 p.; Har monie, A'dam-Noord, le prijs 33 p.; Eensge zindheid, Zunderdorp le pr. 37 p.; Excelsior, Haarlem le pr. 37 p. Zondagavm"* Nu volgde jammer genoeg niet op den aa..- gekondigden tijd, de rest van den wedstrijd en daarna de kamp om de eereprijzen; die eerewedstrijd, zoo bleek later, ging tusschen niet minder dan 7 deelnemers, zoodat onze hoop, nog voor middernacht Haarlem te be reiken, tamelijk kleine proporties begon aan te nemen. Nog zeven stukken alzoo zouden worden uitgevoerd; deze maakten met die van den marschwedstrijd en van het reeds beëindigde deel van het concours het respec tabel getal van 39 stukken, waarna een extra nummer ten leste het 40-tal vol maakte. „Winkel's Harmonie", evenals Zuid-Schar woude inder de intens-muzikale directie van P. Pranger speelde de inleiding van de ouver ture Stradella ietwat onduidelijk, doch her stelde zich algeheel in 't allegro; zoo ging het ook in 't vrije werk, dat verder zeer voornaam bleef van uitvoering. Dit was in de le afd. harmonie. In de nu volgende afd. uitmuntendheid harmonie (een week vroeger dan was aangekondigd) kwam het üaar- lemsch korps „Excelsior" met de heel zware verplichte opgaaf, Mozart's ouverture „Schau- spieldirector". Het mag den dirigent Peter Wit zeker een voldoening zijn, dat hij zijn korps zoo dapper langs de klippen leidde, die hier voor den dillettant veelal aan het oog onttrokken zijn. Bijna vanzelf verkreeg de muftikale leider het juiste Mozarttempo. voor waar een kranig stuk werk. Jammer genoeg waren in 't vrije werk „Vlaamsch feest" de bassen niet zoo goed als bij Mozart en was in den aanvang het tempo niet het juiste, terwijl de Vlaamsche sfeer ook niet geheel werd bereikt. Nog wachtte ons, als clou van den avond, het heerlijke korps „Crescendo". Westzaan, waarmee Toon de Vries Woensdag j.l. bewees, hoe een publiek, dat dikwijls heel den avond niet is warm te krijgen, door een model- uitvoering is op te zweepen tot laaiende geestdrift. Het kwam uit in de super-afdee- ling. Moeten we bij deze prestatie nog in bij zonderheden treden? Mijn meening over deze keurbende zei ik reeds bij gelegenheid van het concert op Woensdag j.l., en ook nu ver heugde men zich over de ingetogenheid, waarmee het publiek deze klankschoonheid, deze zuivere kunst in zich opnam, geschonken door een ambitieus spelend orkest van lief hebbers. aangevoerd door een man, die bet schoonst gaf wat de mensch kan geven, heel het innerlijk van zijn hart. Hier was net oogenblik, dat de jury mocht toekennen een prijs met eervolle vermelding. Aldus de uit spraak te vernemen, ware zeker een schoon moment geweest op dezen wedstrijd. Aïda zal men stellig nooit mooier hooren, de klank schoonheid, de zuiverheid waren subliem. En, De ontvangst van den jubilaris bij de Eerfc aan den Heerenweg bij de Kerklaan. R.K. Heemstede heeft het gouden Priester feest van Pastoor H. A. V. IJzermans op grootsche wijze gevierd. De kerk aan den Heerenweg was met bloemen en planten versierd. Het altaar met witte lelies en witte gladiolen, het verdere gedeelte der kerk met roode gladiolen en dahlia's. In het midden hing een sierstuk, reikende van het dak tot op eenige meters boven den grond. De groote zaal van het RJt. Vereenigings- gebouw was in een bloementuin herschapen omdat daar Zondagmiddag de receptie plaats had alsook het diner. Met 21 auto's waarin plaat-s hadden geno men het Kerkbestuur en de Feestcommissie, bestaande uit deputaties van alle R.K. orga nisaties, werd de jubilaris Zondagavond van het station te Haarlem afgehaald. Dooa* trein- vertraging kwam de jubilaris pas tegen 8 uur in Haarlem aan, waar ihij op het perron werd ontvangen dor een commissie van ontvangst waarna in de auto's gestapt werd, om den jubilaris naar zijn parochiekerk te begelei den. In en om het kerkgebouw was een groote menigte verzameld om de komst van den be minden pastoor af te wachten. Hij werd het eerst verwelkomd door 'n groot aantal bruid jes, dragende witte bloemen. Aan het hek voor den kerktuin werd hem door 2 bruidsmeisjes een bloemstuk aangeboden met op een paars veld van asters in gele thee rozen het jaartal 50. Klokgeluid en klaroen geschal hadden de komst van den stoet ge meld. Jongens en meisjes der beide R.K. scholen zongen den jubilaris een feestlied toe. Voorafgegaan door bruidjes en misdienaars betrad den jubilaris het kerkgebouw, terwijl de aanwezigen een welkomstlied aanhieven. Voor het Lof, dat de jubilaris celebreerde, hield kapelaan Witkamp een kort welkomst woord. Na het Lof werd in de pastorie de feest gave door den heer J. C. v, d. Eiken, namens de commissie overhandigd. Deze bestond uit een enveloppe met innoud. De schoolkinderen boden een fraaie elec- trische kroon aan. Talrijke bloemstukken van organisaties en particulieren vulden de pastorie. Zondagmorgen om 10 uur droeg de jubi laris een Hoogmis op, daarbij geassisteerd door de beide kapelaans, de heeren J. L. C. Witkamp en A. J. v. Schaik, terwijl als Presbyter-assistent fungeerde een neef van den jubilaris, de Zeereerw. heer J. IJzermans. Cantones waren de heeren J. en H. van Houten en Ceremoniarius de heer A. v. d. Horst, drie geboren Heemsteders, onder Pastoor IJzer mans tot priester opgeleid. Pastoor Th. de Haan, oud-kapelaan dezer parochie hield de feestrede. De kerk was tot in de uiterste hoeken ge vuld Des niiddags werd receptie gehouden in het R.K. Verenigingsgebouw, die zeer druk be zocht was. Onder de talrijke personen merkten wij o.m. op burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn, oud-Burgemeester "Jhr. Mr. D. E. v. Lennep, Wethouder Dr. E. A. M. Droog, Prof. Steger, lid van de Eerste Kamer, vrijwel alle R,K. geeestelijken v,an ver uit den omtrek, o.a. Mgr. Mier mans Missiebisschop van Mill Hill, depu taties van alle R.K. organisaties te Heemstede en vele parochianen ook uit de nieuwe pa rochie. De kerkelijke feestviering werd besloten met een plechtig Lof, waarbij eveneens ^ele geestelijken aanwezig waren. Ook nu was de kerk geheel gevuld. Zondagavond had een groot vuurwerk plaats op het voetbalterrein achter het ver- eenigings,gebouw waarbij de Harmonie Sb, Michael den jubilaris een serenade bracht. Een groote menigte was hierbij tegenwoor dig en zoowel bij het verschijnen op het ter rein als bij het verlaten werd de jubilaris luide toegejuicht. Het is voor Pastoor IJzermans een onveri gefcekjke dag geweest. éssJij55?: De bruidjes die bij deze ontvangst aanwezig waren. de ouverture Preciosa? Gezien de moeilijk heden der uitvoering mocht men ook hier zich hoogst voldaan gevoelen. De uitspraak der jury volgt hier: Eerste prijzen aan Harmonie (A'dam) met 117 p., aan West- Frisia (Twisk) met 120 p.; aan Eendracht (Ilpendam) met 118 p.; aan Kunst na Ar beid (Z.- Scharwoude) met 129 p.; aan Heer Hugowaard met 124 p.; aan Winkels harmo nie met 120 p., en aan Crescendo (Westzaan) met 129 p. En tweede prijzen aan St. Fidelus (Velsen) met 107 p.; aan Concordia (Hoog karspel) met 106 p.; aan Crescendo (Water gang) met 109 p.; aan Vriendschapskring (Ankeveen) met 112 p.; aan Eensgezindheid (Zunderdorp) met 115 p. en aan Excelsior (Haarlem) met 105 p. Tenslotte behaalden in den eerewedstrijd Harmonie (A'dam) met de ouverture Lim- burgia 59 p.; West-Frisia met" „Alcée" 55 p.; „Endracht" met Vlessings ouv. symph. 52 p.; Kunst na Arbeid met Légende heroïque 67 p.; Heer Hugowaard ouv. symph. van De- neufbourg 62 p.; Winkels harmonie met de schoone ouverture „Joseph" van Méhul 59 p. en „Crescendo" (Westzaan) met Verdi's Atilla 59 p. De lezer moge bedenken, dat deze korpsen speelden in afdeelingen, waaraan men een verschillende maatstaf ter beoordee ling mag aanleggen. Een juiste zienswijze, die op sommige wedstrijden wel eens uit het oog wordt verloren. G. J. KALT. IJMUIDEN GEMEENTECONCERT. Programma van het concert te geven door de Amateur Accordeon Vereeniging „IJmui- den's Roem", te IJmuiden op Dinsdag 20 Augustus a.s. des avonds van 7.459.45 uur in de muziektent op het Willemsplein te IJmuiden. 1. Old Accordion march, E. Paap. 2. Mondnacht auf der Alster, O. Fefcras. 3. Souvenirs, Foxtrot, Nichels. 4. Heil Europa, marsch, Von Blon. 5. Lptus Blumen, wals, Ohlson, 6. Rheinland Mad el, W. Ostermann. Pauze. 7. Olubmarsch, E. Paap. 8. Lullabyland, M. Prival. 9. Lucky Hours. 10. Bersaglieri, marsch, Deiro. 11. Rötsch mer Jet Willy Ostermann. 12. Marche Militaire, Deiro. HOOGOVEN NO. 1 WEER AAN 'T STOKEN In Juni moest de Directie der Hoogovens Hoogoven nr. 1 wegen een defect aan de schachtvoering buiten bedrijf stellen. Thans is deze reparatie voltooid en j.l. Za terdag is de hoogoven weer ontstoken. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN Zondagmiddag pl.m. 4 uur is op het Zee strand buiten de Zuidpier zekere A. G. oud 25 jaar, gehuwd, wonende te Amsterdam, bij het zwemmen verdronken, vermoedelijk door dat hij door kramp werd getroffen. Het lijk is nog niet gevonden. HAARLEMMERMEER LANDBOUWCURSUSSEN Vanwege het bestuur van de afdeeling Haarlemmermeer van de Holl Maatsehapoij van Landbouw zal dit jaar alhier weer een cursus worden gegeven in landbouwkennis, tractorkennis, paardenkennis en hij voldoeiii de deelneming ook pluimveeteelt. BEVERWIJK LUSTRUM ST. JOZEF HARMONIE Zondag vierde de Harmonie „St. Jozef" on der groote belangstelling haar eerste lus trum. Op de druk bezochte receptie in het K. S. A. gebouw overhandigde Deken Lucas- sen, eere-voorzitter van het huldigingscomité het geschenk van de burgeij, bestaande uit een bedrag van ruim 500, bestemd voor het aankoopen van nieuwe instrumenten. HILLEGOM VERKOOPING. Naar wij vernemen, heeft de heer D. H. G. Langerer bedankt als lid der Kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente. Hij was voorzitter van dit college. ..HILLEGOMSCHE HARMONIE KAPEL. In November zal de Hillegomsche Harmonie Kapel haar 35-jarig bestaan vieren met een buitengewone uitvoering. Dan zal de heer J. D. Schouten als directeur ook zijn 35-jarig jubileum vieren en tevens het directeurschap neerleggen,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 12