ZWEMMEN HET ZWEMFEEST VAN H. P. C. HET VOLKSZWEMFEEST VAN .,DE WATERRATTEN". Cricketbeschouwingen. NED. CRICKETBOND. HAARLEM-H. D. V.S. HAARL. CRICKETBOND. BUITEN DE COMPETITIE. ARBEIDERS-SPORTBOND. Ook ditmaal is het Volkszwemfeest, door „De Waterratten" Zaterdagmiddag in dc Nieuwe zweminrichting aan de Houtvaart georganiseerd, een volkomen succes gewor den en wederom is door het actieve bestuur dezer zwemvereeniging een niet genoeg te waardeeren propaganda gemaakt voor de zwemsport. Behalve de organisatoren dezer wedstrijden moet met eere genoemd wor den het personeel der kostelooze zwemin richting, dat geheel belangeloos zijn mede werking verleend heeft en waarbij de bad meester W. J. v. d. Hoek als auteur der pan tomime op den voorgrond trad. Het groote aantal deelnemers en deel neemsters, met een aparte jury voor elke categorie, werd in een vlot tempo „ver werkt", zoodat om vijf uur reeds de prijsuit reiking kon aanvangen. Na afloop van de volkszwemwedstrijden werd een pantomime opgevoerd, waarmede de auteur en de medespelendcn een welver diend succes oogstten. De Inhoud hiervan was in het kort als volgt. Bij den aanvang zien we een Indisch officier met zijn familie en vele belangstellenden op het perron de komst van „Het Bruidspaar" afwachten, waarbij ook de filmoperateur niet ontbreekt. De trouwstoet begeeft zich met een tam boer voorop op weg cn het huwelijk wordt voltrokken. Daarna loopt het al heel gauw mis, want als men aan het dansen gaat, grijpt de po litie in die als slachtoffer van zijn plicht te water wordt geworpen door eenige hardhan dige jongedames. Dan blijkt hij niet eens te kunnen zwem men, hetgeen aanleiding is tot het ontrollen van een doek, waarop vermeld staat: „Leert zwemmen". De nogal vooruitstrevende baby in den kinderwagen aanwezig, grijpt dan in, na zich eerst met een teug melk te hebben gesterkt, duikt met een koenen sprong te water en smaakt het genoegen den agent te redden. Een bokswedstrijd is dan voor de bruilofts gasten een welkome aanleiding om met el kaar aan het rollpn te gaan en ten slotte spartelt alles in het natte element. Na afloop der pantomime werden nog eenige onderlinge wedstrijden voor leden van D. W. R. gehouden, waarbij de aanwe zigen een goed overzicht kregen van hetgeen de leden van D.W.R. op het gebied van snel- zwemmen presteeren. Hierna werden door eenige bezoekers der kost-elooze inrichting eenige sprongen ge daan van den springtoren, waarbij één der deelnemers het ongeluk had, het evenwicht te verliezen, waardoor hij kwam te vallen cn zich zoodanig aan het been bezeerde, dat hij per ziekenauto naar het gasthuis moest worden vervoerd. De volledige uitslagen volgen hieronder. 1. Hardloopen ondiep t.m. 10 jaar. Jongens Schellings, J. v. Gog, A. Warmedam, J. Duits. J. Oolders. A. v. Bakel, K. Walewijn, J. Kroon. Meisjes: M. Valbracht, Coba Beek huis, Jopie Bakker, Beppie v. Hoorn. II: Idem t.m. 14 jaar. Jongens: F. Willemse, G. Scheffer, A. de Goede. J. Kouteren, R. v. Baak, M. Jongkind, J. Neuman. Meisjes: Bertha van Ee, Betsy Ruis, T. Spoor. III. 15 M. zwemmen met bus- t.m. 12 jaar. Jongens: A. Meuren, V. Koster, Handgraaf, J. M. Kloos, B. Bragt. II. Claus. Meisjes: J. v. Andel, Westendorp, Fientje Kuipers, Mary ten Pierik. IV. Idem 13 t.m. 15 jaar. Jongens: P. Pij pers, J. Meegdes, P. Horick, J. Kriek. Meisjes D. Nederpelt, C. v. Emerik, A. Sallé, A. Meyer. V. 15 M. Borstzwemmen t.m. 12 jaar. Jongens: J. Tuinstra, L. Hut. P. Hut, J. v. d. Berg, J. Meyer. Meisjes: Weisje Roode, van Baren, Corry Belsmit, W. Broekman. VI. 15 M. borstzwemmen 13 t.m. 16 jaar. Jongens: A. Schotsman, C. Hendriks, J. Schuilvlot, P. Jansen. Meisjes: W. v. Eerde, A. Bakker, J. Koopman, Klabou, C. Schlötz. VII. Idem boven 16 jaar. Jongens: L. Stap horst. Meisjes: A. Wilhelm. VIII. 25 M. schoolslag t.m. 12 jaar. Jongens F. Kroter, T. Bessling. J. Schellings. Meisjes: E. Philippo, R. Terhorst, D. Heiig, Thea Hoes. IX. Idem 13 t.m. 16 jaar. Jongens: J. A. Kommer, J. A. van Huis, J. Tongeren. Meis jes. J. v. Herwerden, B. Heerschop, R. Kar- renbeld. X. Idem 17 t.m. 25 jaar. Heeren: J. Beel- len, H. Halderman, H. Geer is. XI. Idem boven 25 jaar. Heeren: B. Wil lemse Gisekee, H. Dalman. Dames: Mevr. Verschuur, mevr. Hagedoorn, mevr. v. Nor den. XII. 25 M. rugslag t.m. 15 jaar. Jongens B. Sleeman A. Nyssen, L. Scholte. Meisjes: Tr. Burgy, H. de Leur. XIV. 50 M. schoolslag t.m. 15 jaar. Jongens J. Pronk, H. Dankelman, F. v. d. Laden. Meisjes: A. v. Kooten, N. Lindeman, M. Ke telaar. XV. Idem 16 t.m. 25 jaar. Heeren: J. Beek, H. Buter, A. Wester. Dames: Mej. Weers, Leyenaar. XVI. 50 M. schoolslag boven 25 jaar. Hee ren: 1 H. Ruhe, 2 Hoogendijk, 3 S. Ouwer- kerk. XVII Estafette 3 x 25 M. vrije slag (jongens) I. v. Dam, P. Mulder en J. Gelsen. 2. A. Vis ser, L. v. d. Berg, H. Dusschoot, Idem voor meisjes: 1. v. Andel, Martin, Karreveld. 2. A. v. Kooten, Thea Hoes, To Kenselaar. Onderlinge/.* wedstrijden voor leden D. W. R. 25 M. schoolslag jongens t.m. 13 jaar: 1. H. Sneeskes, 2 C. Veenstra, 3 D. Viersen. Idem voor meisjes: 1. N. Kollerie, 2 Tr. Prent. II. 25 M. vrije slag t.m. 16 jaar. Jongens: 1 A. Prent 19.2 sec. 2. C. v. Andel 20.1 sec. 3. J. Seubering 21.4 sec. Meisjes 1. P. Jager 21,1 sec. 2 M. v. d. Ham 26 sec. 3 D. Prent 26.3 sec. III. 50 M. Rugslag. Heeren 1 A. de Bruyn 46 sec. 2 J. v. d. Boor en 48.3 sec. 3 N. de Vries 49 sec. Dames N. Kollerie (buiten me dedinging) 46 sec. 1. Mevr. PerryMeyer 53 sec. 2 D. de Bruyn 56 sec. 3 L. v. Rijn 57,2 sec. IV. 100 M. schoolslag heeren C. Vrugt (bui ten mededinging) 1 m. 25.2 sec. 1 B. Rohlfs 1 min. 34 sec. 2. A. de Bruyn 1 min. 38.3 sec. V. 50 M. schoolslag dames: 1. A. Veenhof 49 sec. S. Hol, 53.3 sec. S. Veenhof 57.1 sec. VI. 100 M. vrije slag heeren C. Vrugt (bui ten mededinging) 1.25 sec. 1. N. de Vries 1 m. 33 sec. 2. R. Blaak 1 m. 38 sec. 100 M. schoolslag dames L. Kollerie (bui ten mededinging) 1 m. 28.1 sec. 1. L. v. Rijn 1 m. 55,3 sec. 2. Mevr. Perry—Meyer, 1 min. 57 sec. Er werd aangevangen met de gebruikelijke nummers voor jeugdige zwemmers en zwem sters, waarbij H.P.C. gelegenheid had een aantal van zijn jonge krachten te toonen. Vijftien heeren werden gestart voor de .100 M. vrije slag, nieuwelingen.In verscheidene series werd een scherpe strijd gevoerd, het geen blijkt uit de gemaakte tijden. De esta fettes vielen bij het publiek natuurlijk zeer in den smaak, hetgeen al bleek bij de 3 x 50 M. estafette wisselslag. De deelnemers wer den door hun supporters luide aangemoedigd. H.V.G.B., zwmmendc met Van der Meer, Kooy en J. Schouw was de sterkste; zij liet A.Z. op de tweede plaats. Ook „Haarlem" was heel goed; zij plaatste zich gemakkelijk derde. Ter afwisseling van het programma gaveii leden van de Heemsteedsche Reddingsbriga de, onder leiding van hun voorzitter, den heer L. Kooyman een demonstratie reddend zwemmen. Allereerst werd een redding uit gebeeld uit vroeger dagen en daarna had een moderne redding plaats van een wiel rijder met zijn vehikel en die van de lage duikplank in het water was geschoten. De strijd om den wisselbeker, als prijs ge steld op de 100 M. vrije slag, seniores, was zeer fraai. Van Voorst klopte Van der Meer van II.V.G.B. met 1 sec., zoodat de beker ook voor 1929 in het bezit blijft van een A.Z. man. Onder de dames bestond veel belangstelling voor de 50 M. schoolslag, nieuwelingen. Verscheidene Haarlemschc dames stonden ingeschreven. Het mocht echter aan geen hunner gelukken een prijs te bemachtigen. De Amsterdamsche dames bleken sterker te zijn. De estafette 5 x 50 M. vrije slag bracht de gemoederen weer bijzonder ih beweging. Ook hier bracht H.V.G.B. weer een zeer goede ploeg te water, die fraai zwemmend, in uitstekende conditie, A.Z. gedecideerd sloeg. Z.C. „Haarlem", In de tweede serie, trok er eveneens lustig aan, cn mocht het genoe gen smaken een tijd te maken, die nog beter was dan die van A.Z., terwijl ook D.W.R. het er nog beter afbrachten dan H.P.C. Door een groot aantal H.P.C.-dames cn heeren werd daarna een pantomime opge voerd. welke behalve door origineele samen stelling ook uitmuntte in rijke en fraaie aan kleeding. De 400 M. vrije slag voor heeren, voor de echte zwemüefhcbbers altijd een bijzonder mooie baan. werd op fraaie wijze gewonnen door A. J. Braam. Reeds spoedig na het begin neemt hij op Van Ilemsbergen en Van Voorst een kleinen voorsprong. Na de eerste 200 M. vergroot hij dien op van Hemsbergen, welke laatste ook van Voorst steeds meer achter zich laat. In de laatste baan spurt Van Hems bergen krachtiger dan Braam, doch hij ligt tc veel achter, om nog op te halen. In de tweede serie slaagde Ambagstheer er nog in" van Korpershoek tc winnen, in een tijd, die nog onder dien van Van Voorst bleef. Onmiddellijk hierop werd de estafette 30 x 50 M. verzwonnnen. Deze strijd, welke ging tusschen A.Z., H.V.G.B., D.W.R. en H.P.C. ontketende een orkaan van aanmoe- riigingskreten. In den aanvang lagen A.Z. en H.P.C. voor, zelfs gedecideerd voor op dc andere deelnemers, doch toen J. Schouw als negende man inging wist hij den H.P.C.-man te passeeren, en kon Van der Meer een aan val doen als tiende man op den A.Z.'er. Voor H.P.C. startte als tiende man Braam, doch racfc de pas gezwommen 400 M. nog in de boenen, kon hij zijn club niet dichter meer bijbrengen: dus moesten de HP.C.'ers zich met den derden prijs tevreden stellen. Van de dames liet vooral Mej. Klapwijk fraaie sprongen zien, en van de heeren J. L. Stotijn. Deze laatste sprong zelfs nog bedui dend beter dan Mejuffr. Klapwijk, hetgeen de cijfers uitwijzen. Tot slot van het programma werden twee polowedstrijden gespeeld. II.P.C. II bond den strijd aan tegen De Zijl I uit Leiden. Hoewel cr aan beide zijden invallers medespeelden wogen de partijen geheel tegen elkaar op. Daar H.P.C. gevaarlijker voor het doel was, en van een tweetal kansen uitstekend profijt trok, wonnen de Heemstedenaars met 2—0. Gedurende den geheelen wedstrijd was H.P.C. sterker; zij speelde een goede partij waterpolo. Hoewel de Amsterdamsche achterhoede telkens het spel probeerde te verplaatsen mocht zulks niet gelukken. Uit goede com binaties ontstonden voor de rust twee doel punten voor H.P.C. Na de hervatting was de opstelling van A.Z. gewijzigd- Ook dat mocht niet baten en werden door de Heemstede- naars nog twee fraaie doelpunten aan het eerste tweetal toegevoegd, zoodat het einde kwam met 40 voor H.P.C. I. De uitslagen waren als volgt: 25 M. vrije slag meisjes tot 14 jaar: 1. J. Vrede 21.8 sec-; 2. F. Kan 23 sec. 50 M. idem, meisjes tot 16 jaar: I. C. Kan 45.4 sec.: 2. H. de Carpentier 50.3 sec.; 3. C. Roozen 50.8 sec. 25 M. idem, jongens tot 14 jaar: 1. L. O. Hartz 19,2 sec.; 2. L. Kooyman Jr. 25.2 sec. 50 M. idem, jongens tot 16 jaar. 1. J. Uitendaal 33.6 sec.; 2. Ch. Kemper 34 sec.; 3. B. Bal 35.6 sec. 100 M. schoolslag, nieuwelingen, heeren: I. G. v. Voorst A.Z. 1 min. 25.8 sec.; R. J. Rohlfs, D.W.R. 1 min. 27.4 sec.; 3. A. v. d. Meer Jr. H.V.G.B. 1 min. 28.4 sec. 100 M, vrije slag dames, nieuwelingen: 1. E. Sutherland Royaards. H.D.Z. 1 min. 24.6 sec.; 2. D. Hüsken, A.D.Z. 1 min. 264 sec. 3. R. v. Spaendonck, Zignea 1 min. 28 sec. 100 M. vrije slag heeren idem: 1. J. v. Hemsbergen, Haarlem 1 min. 11 sec. 2. K. Zeegers, A.Z. 1 min. 12.8 sec.; 3. A. Liezenberg, Haarlem 1 min. 13 sec. 3 x 50 M. estafette wisselslag: 1. H.V.G.B. 1 min. 45 sec.; 2. A.Z. 1 min. 47 sec. 3. Haar lem 1 min. 50.8 sec. 100 M. vrije slag heeren sen.: 1. G. v. Voorst A.Z. 1 min. S.8 sec.; 2. S. v. d. Meer 1 min. 9.8 sec.; 3. Korpershoek, R.Z.C. 1 min. 13 sec. 50 M. schoolslag dames, nieuwelingen: l. B. Zegger, A.D Z. 45.2 sec.; 2. A. v. d. Kamp, A.D.Z. 45.6 sec.; 3. E. Sutherland Royaards, H.D.Z. 45.8 sec. 5 x 50 M. vrije slag: 1. H.V.G.B. 2 min. 41.2 sec.; 2. Haarlem 2 min. 45 sec.; 3. A.Z. 2 min. 48 sec. 400 M. vrfje slag heeren sen. 1. A. J. Braam H.P.C. 5 min. 45 sec.; 2. J. v. Hemsbergen, Haarlem 5 min. 49.4 sec.; W. Ambagtsheer, A.Z. 5 min. 54.2 sec. 10 x 50 M. vrije slag estafette: 1. H.V.G.B. 5 min. 41.2 sec..; 2. A.Z. 5 min. 41.8 sec.; 3. H.P.C. 5 min. 47.6 sec. Schoonspringen dames: 1. G. Klapwijk, R.D.Z. 44,30 p., 2. M. Sutherland Royaards, H.D.Z. 42,89 p.; 3. B. Zegger. A-D.Z. 42,72 p. Idem heeren: J. L. Stotijn H.Z-P.C.55,19 p.; 2. G. Boot. De Delft 28.99 p. Polowedstrijden: H.P.C. II—de Zijl I 2—0; II.P.C. I—A.Z. I cn II comb. 4—0. De komende strijd tegen de Rhine Army; nogmaals het Nederlandsch elftal. Zooals wij reeds mededeelden, wachten onze cricketliefhebbers nog eenige zeer be langrijke internationale matches. Een uit de Engelsche bezettingstroepen van het Rijn land samengestelde cricketploeg zal nl. eind Augustus eenige wedstrijden in ons land ko men spelen. Hoe deze ploeg zal zijn samen gesteld, is momenteel nog niet bekend; wel weten wij, dat het team qua capaciteiten ze ker niet behoeft onder te doen voor het elf tal der Free Foresters, dat op zoo overtuigen de wijze onze nationale ploeg sloeg. Wie zich de combinatie van eenige jaren geleden kan herinneren, zal zich nog een goed denkbeeld kunnen vormen van de battingscapaciteiten van deze spelers. De prachtige century, die Ray in Hilversum maakte, was alleen al een gang naar het veld waard. De aanvoerder en fastbowler Sutton was toen reeds de schrik van'onze beste spelers en beter dan de bow lers, die gewoonlijk deze lage landen bezoe ken. Dat wij, van onzen kant, alles zullen moe ten doen om onze eenigszins geschokte repu tatie op cricketgebied te herstellen, is aan geen twijfel onderhevig; het is voor de elf talcommissie dan ook een weinig benijdens waardige taak, om na de débacle van de ploeg, waarin zij haar vertrouwen had ge steld, opnieuw verantwoordelijk te worden gesteld. Laten wij het voorhanden zijnde spelers materiaal nog eens nader bekijken. In de eerste plaats dient de ploeg uit elf behoorlijke fielders te bestaan, weshalve wij dan geen plaats meer zouden hebben voor Rincker, Koeleman en Bouwmeester. Voor den V.R.A.-bowler zou de Amsterdam mer Jeuken een kans moeten krijgen. Voor Koeleman en Bouwmeester zouden wij de keuze van A. Schill en P. Lammerts van Bueren willen adviseeren. Beide spelers zijn momenteel met het slag hout uitstekend in vorm en zijn verder als prima fielders te beschouwen. Met De Beus achter de palen, Glerum, Van Maanen en E. Neuerberg in de slips, Van Bue ren op coverpoint en Schill op extra cover is de basis voor een uitstekend fieldingteam gelegd. De aanval is dan in handen van: le. twee fastbowlers t.w.: W. van den Bosch en Jeu ken; 2e. twee medium right-handbowlers t.w. Sodderland en Maas en 3e. éen lefthand- bowler t.w. Max Jansen. Wij vermoeden, dat in deze samenstelling ons cricket-Holland tevreden kan zijn. Het is natuurlijk mogelijk, ook in dit elftal weer wijzigingen aan te brengen, bijv. door Ho ping of Terwiel voor Jansen te nemen, door Gibb (V.O.C.) voor Sodderland of Maas aan te wijzen, doch of deze veranderingen even veel verbeteringen zouden zijn, moeten wij toch betwijfelen. We zien dan ook met belangstelling de keuze van de commissie tegemoet; hoe deze ook moge uitvallen, laat onze critiek niet te heftig zijn, de tijd van boven alles uitblin kende cricketers is voorbij; er is altijd nog wel een elftal samen te stellen, dat met kans op succes tegen de gekozen nationale ploeg kan uitkomen. UMPIRE. De laatste thuiswedstrijd van Haarlem I is in een overwinning voor de thuisclub ge ëindigd. Haarlem gaat eerst batten, zoodoende ope nen Kleefstra en Maas op het bowlen van Scheffers en Offerman. Beiden spelen wel eenigszins gelukkig, doch de score rijst en eerst op 52 valt het eerste wicket als Maas door Offerman wordt gebowled voor 21. 6 runs later verdwijnt dan ook Kleefstra als Karis hem vangt op het bowlen van Schef fers. Hij scoorde 37. De volgende batsmen zijn er spoedig geweest. Healy gaat natuur lijk stumped Lindeman op het bowlen van H. Offerman voor 9. Van der Lee wordt voor 4 door Brounts gevangen en Bieshaar voor 0 door Beukers, beiden ook op het bowlen van Offerman. Nagtzaam komt dan in en staat dadelijk goed te spelen. Hij ondervindt echter niet veel steun, daar zijn partner Murray wordt gecleaned door Bochove voor 2. Misset houdt het dan geruimen tijd uit, en samen voeren zij het totaal op van 83 tot 132, op welk to taal Misset wordt gevangen door Brounts op het bowlen van Offerman voor 16. Tekelen- burg is spoedig gecleaned door Offerman voor 0, Ton gaat na 2 runs gescoord te.heb ben run out en iedereen denkt, dat het op dit totaal van 139 is afgeloopen. Het wordt echter 159 alvorens Nagtzaam wordt gebowled door Brounts voor een goede en tevens zeer nuttige 54. Blok bleef met 0 not out. Voor H.D.V.S. bowlden: Scheffers 1 voor 61, Offerman 6 voor 45, Brounts 1 voor 22, Bochove 1 voor 13 en Karis 0 voor 6. Voor H.D.V.S. openen Bochove en Brounts op het bowlen van Maas en Nagtzaam. Op 16 valt het eerste wicket als Healy Brounts vangt voor 12 op het bowlen van Nagtzaam. 4 runs later cleant Maas Bochove voor 4. A. Offerman en Scheffers houden dan weer even stand. Op 40 valt het derde wicket nl. dat van Scheffers, gcleaned door Maas voor 12. Er volgt dan een groote collapse, want op hetzelfde totaal gaat Offerman bowled Nagt zaam voor 10. 3 runs later gaat Beukers bowled Nagtzaam voor 21 en nog een run later vangt Murray den Hoed voor 1 even eens op Nagtzaam. Als op 46 Murray zijn tweede vang doet en Visscher voor 3 kan verdwijnen op het bowlen van de skipper, staat Haarlem er goed voor. Karis en H. Of ferman denken er echter anders over en slaan de bowlery naar alle kanten. Speciaal Maas wordt nog al eens onder handen genomen. De 100 verschijnt op het scoringbord en nog steeds staan de beide Schiedammers te hitten. Murray wordt aangezet en met succes. Maas vangt op zijn bowlen Offerman aan den rand van de boundary voor een harde 31. Over dezen vang zijn de geleerden het niet eens, daar beweerd wordt, dat Maas met zijn voet over de boundary heeft gestaan, doch het blijft zoo en Offerman vertrekt. Op het zelfde totaal sneuvelt ook Karis, gevangen door Tekelemburg voor 35, eveneens op het bowlen van Murray. Lindeman komt naar voren en wordt door Ton gestumped op Mur ray's bowlen voor 0 en Hovingh blijft met 0 not out. Met inbegrip van 3 extra's wordt het totaal 113. Maas nam 3 voor 55, Nagtzaam 4 voor 49 en Murray 3 voor 6. Haarlem I wint dus met 46 runs op de le innings. De volledige scores luiden: Innings Haarlem: Kleefstra c. Karis b. Scheffers 37 Maas bowled H. Offerman 21 Van der Lee c. Brounts b. Offerman 4 Healy st. Lindeman b. Offerman 9 Bieshaar c. Beukers b. Offerman 0 Nagtzaam bowled Brounts 54 Murray bowled Bochove 2 Misset c. Brounts b. Offerman 16 Tekelenburg bowled Offerman 0 Ton run out 2 Blok not out 0 Extra's 12 Scheffers 1 voor 61, Offerman 6 voor 45, Brounts 1 voor 22, Bochove 1 voor 13, Karis 0 voor 6. Innings H. D. V. S. Bochove bowled Maas 4 Brounts c. Healy b. Nagtzaam 12 A. Offerman bowled b. Nagtzaam 10 Scheffers bowled Maas 12 Beukers bowled Nagtzaam 2 den Hoed c. Murray b. Nagtzaam 1 Visscher c. Murray b. Maas 3 Karis c. Tekelenburg b. Murray 35 H. Offerman c. Maas b. Murray 31 Hovingh not out 0 Lindeman st. Ton b. Murray 0 Extra's 3 Maas 3 voor 55. Nagtzaam 4 voor 49. Murray 3 voor 6. P. W.Rood en Wit. De uitslag van den cricketwedstrijd P. W. Rood en Wit luidt: P. W. op de eerste innings 73; Rood en Wit 222. P. W. op de 2e innings 73 runs. Rood en Wit wint met 76 runs en innings. Het verslag zullen we in ons volgend num mer opnemen. R. c. H.—v. R. A. II. R. C. H. wint met 55 runs en 3 wickets. R. C. H. heeft het seizoen beëindigd met een groote overwinning op de sterke V. R. A. reserves en daarmee definitief beslag gelegd op de tweede plaats. Dit is werkelijk een zeer eervol resultaat in deze sterke 2de klas af- deeling. V. R. A. moet eerst batten en doet dit in het begin lang niet succesvol. Laurence ver dwijnt al heel gauw, spoedig gevolgd door Douwes. Ook v. Breukelen maakt het niet lang, maar dan gaat aanvoerder de Koster zich uitsluitend op verdedigen toeleggen, hierbij goed gesteund door Thesen-Ender en J. M. de Koster. Lang na de lunch, als het totaal pas 85 bedraagt, ziet de Graaf kans op buitengewoon handige wijze de Koster run out te krijgen. Hierna scoort alleen de Waal er nog flink op los, alvorens het V. R. A. totaal sluit op 142. Hiervan scoorde de Koster een buitengewoon riuttige maar aller criantst vervelende 40, Thesen-Ender 10, J. M. de Koster 15 en de Waal 29. De Graaf had met 251 heel weinig ge luk, W. Kleyn 547 en Hellingman 225. Bij R. C. H. lukt het in het begin beter, eerst op 26 valt het eerste wicket, dat van Blankenstein, bowled voor 13 runs. Segerius en Spoor houden dan stand, totdat op 50 Segerius in de slips wordt gevangen voor een gelukkige 24. Verder komen ook Hellingman met 19, de Jong met een harde 12 en de Graaf met 14 runs, waaronder eenige zeer mooie off-drive boundaries in de dubbele cijfers. Even gaat het dan nog spannen, als de Graaf wordt uitgevangen, maar Kleyn, die den laatsten tijd in buitengewonen vorm is, brengt R. C. H. in veiligheid, door met krachtige slagen 55 runs te scoren alvorens te worden gebowld. Op een totaal van 197 besluit de R. C. H. captain te sluiten, Ka- moen met 23 runs not out latende. Thesen- Ender bowlde 132, Laurence 374, Dolle man 021 en J. W. de Koster 351. Haarlem IIAjax (A.) Op het Bloemendaal-terrein speelde Haar lem II, dank zij de medewerking van het bestuur van „Bloemendaal", den thuiswed strijd tegen Ajax Amsterdam. Haarlem II wint den toss en gaat fielden. Het Ajax totaal wordt dank zij een goede innings van Oudheusden en eenig freehitten aan de staart nog 120. Oudheusden met 55, Blomvliet 26, de Bruyn 14 en Mr. extra met 10 bereikten dubbele cijfers. Vermelding verdient een goede aangooi van v. Dalsum, waardoor v. d. Bosch run out ging en het goede bowlen van W. Maas, die 5 voor 19 nam. Visser met 1 voor 37, v. Dal sum met 2 voor 33, de Noo met 1 voor 10 en de la Mar met 0 voor 10 hadden minder succes. De Haarlem innings was hoofdzakelijk de innings van W. Maas, die een keurige 81 maakte, daarbij gesteund door de Koe met 24, v. Dalsum met 10 en extra's 17. Oudheusden nam 5 voor 32, v. d. Bosch 3 voor 56, Exman 0 voor 36 en de Bois 0 voor 10. Nu nog op 1 September den thuiswedstrijd tegen Albion gewonnen en de Haarlem reserves zijn kampioen van hun af deeling. BloemendaalHaarlem III. Gewonnen door Haarlem 3 met 31 runs op de eerste innings. De Haarlemmers gaan eerst batten en sco ren een totaal van 95 runs, voornamelijk dank zij Heemig (37) en de la Mar (33). Ver der kwam nog Harms met 10 in de dubbele cijfers. De bowlingcijfers der Bloemendalers wa ren J. Beijk 637, v. d. Meij 232 en Zeeuwe 0—20. Het batten van Bloemendaal was ditmaal uiterst zwak. Op 64 heeft het geheele team een beurt gehad. Van dit magere totaal was >1. Jansen met 18 topscorer, terwijl Eijsten met 14 nog in de dubbele cijfers kwam. Met nog bijna twee uur speeltijd wordt hierna aan de tweede innings begonnen. Het totaal van Haarlem wordt nu slechts 53, waai-van de la Mar 15 en van Dalsum 17. Bowlingcijfers Bloemendaal 2e innings: J. Beijk 520, L. v. d. Meij 313 en G. Zeeuwe 1—7. Bloemendaal staat nu voor de taak om 84 runs te maken in 32 minuten. Zij slaagt hier in niet, hoewel het maar weinig scheelde. Tenslotte moesten de Haarlemmers de ballen ver buiten de wickets gooien, wat wel veel extra's doch niet voldoende runs opleverde. J. Beijk scoorde nu eexx snelle 50, doch toen 3 wickets neer waren bleek de tijd verstreken. Bloemendaal had toen 71 runs. Dit bewijst wel dat het einde spannend was. A. V. O. S.Rood en Wit 3. Deze wedstrijd, die op verzoek van Rood en Wit en in verband met de prachtige terrein omstandigheden met de volle medewerking van de A. V. O. S., aan de Spanjaardslaan werd gespeeld, kenmerkte zich door lage totalen. De Rood en WTt-aanvoerder wint den toss en na aanvankelijk eerst batten gekozen te hebben, wenscht hij met zijn elftal liever te gaan fielden. De 8 A. V. O. S.-batsmen (wegens vacante, omstandigheden kon onmogelijk een voltallig team in het veld gebracht worden) scoren in totaal 30 runs. waarvan C. J. Kroon met 13 (1 vijf en 2 vieren) topscorer was. Extra's 110. Jhr. C. L. van Lennep was bijzonder succes vol met bowlen (610), N. Dorsman 110. Degenen, die wellicht van Rood en Wit 3 met haar sterk opgekomen elftal een hoog totaal verwachtten, kwamen bedrogen uit, want met een stand van 616 stonden de kansen der A. V. O. S. lang niet slecht, al thans wat voorsprong op de le innings be treft. Dorsman scoorde hierna echter een goede 41, waardoor het totaal op 81 werd ge bracht. Niemand kwam verder in de dubbele cijfers. Extra's 5. De bowlingcijfers luidden: H. C. Klerk 644, J. C. Kroon 2—25 en J. Erdtsieck 1—7. Met een voorsprong van 51 runs tracht Rood en Wit 3 van haar numerieke meerder heid gebi-uik te maken en stuurt de ambte naren nogmaals naar de wickets. De poging voor een innings-overwirming faalt echter. Als er 54 runs zijn wordt ge stopt. J. C. Kroon 10, A. Vreem 15 en N. J. Twisterling 12 not out. Jhr. van Lennep bowlde 2—31, N. Dorsman 4—17 en Ch. Mar- chant 0—5. De ambtenaren verloren derhalve met 51 runs op de le innings. Zij zijn nu uitgespeeld en behaalden slechts 2 overwinningen, ter wijl 8 maal met runs werd verloren. R. C. H. II—C. V. H. R. C. H. wint met 6 runs, C. V. H. bat eerst en scooi't het goede to taal van 106 runs. Oldenburg scoorde hier van een harde, door eenige kansen ontsierde 53 not out, verder kwam A. Drees met 10 nog in de dubbele cijfers. W. Kleyn bowlde 540, A. Muller 222 en Tel 1—16. Muller, die met Tel de R. C. H. innings opent, gaat direct geweldig hard slaan, waardoor de score omhoog vliegt. Eerst op 52 valt zijn wicket, als hij een uitstekende 46 heeft gescoord. Maarse voert door uitste kend cricket de score geleidelijk op en eerst als het C. V. H. totaal is gepasseerd, wordt hij door Oldenburg uitgevangen. De staart is er gauw geweest, waardoor het totaal sluit op 112. C. Scheffer 12 en G. Krom 11. Voor C. V. H. bowlde A. Kroon 2—49; K. Rijpma 7—31 en Oldenburg 0—21. Rood en Wit—Kampong. Rood cn Wit wint met 145 runs en 1 wicket. R. en W. had in haar laatsten thuiswedstrijd Kampong te gast, waartegen vorig seizoen kampioenswedstrijden werden gespeeld, die evenals deze competitiewedstrijden in groote overwinningen voor R. en W- eindigdem Kampong verscheen met een veel minder sterk elftal dan het vorig jaar, toen zij in Lubbers en Stenger een behoorlijken aanval hadden die echter door vertrek naar het buitenland niet meer spelen, zoodat de bowlerij, wat hun sterkste zijde was ook al niet veel meer te beteekenen had. alleen Kramer bolwde een goede lengte en wisselde zijn ballen goed af zoodat hij het grootste struikelblok voor het R. en W. battingteam was, dat door liet niet medespelen van eenige kopstukken danig verzwakt was. R. en W. wint de toss en verkiest te batten. Mr. F. A. Davidson en J. P. van Baasbank vormen het openingspaar. Zij slagen er in en behoorlijken grondslag voor een hoog totaal te leggen. Op 122 valt-pas het eerste wicket, nml. dat van Mr. F. A. Davidson, die z'n innings van 45 runs met goede en gelukkige slagen afwisselde evenals J. P- van Baasbank met 59, die een bal van Kramer in z'n palen haalde. Bultman z'n wicket valt voor nul zoodat de stand 3 voor 127 wordt, waarna v. d. Berg en Freni het tot 210 weten te brengen door hard te slaan, waarbij zij niet ongelukkig zijn, doordat diverse vangkansen niet geaccepteerd wor den, totdat v. d. Poll een kans van Freni aan neemt en hem voor 38 doet verdwijnen even later gevolgd door v. d. Berg voor 37, die door Kramer gebowld wordt. Hierna weten Droste met 34 not out en Dorsman door goed cricket den stand op te voeren tot 262 voor 9, waarna Mr. Davilson de innings sluit, aldus Kam pong voor de lastige taak stellende de runs in 3 1/2 uur te maken. Zooals reeds vermeld bowlde Kramer met 766 het beste, verder Verhoef f 182; v. d. Poll 0—80. De openingsbats van Kampong weten het hierna ook tot een behoorlijken stand te bren gen nbl. tot 62, voornamelijk door een goede innings van Verhoeff (33), uitstekend bijge staan door v. d. Poll met 27. De nu volgende batsmen bevestigden den indruk, dien Kampong het vorig jaar maakte, dat het batten niet hun sterkste zijde was. Slechts Ragay en v. d. Boogaerdt resp. met 11 en 14 weten door eenige gelukkige slagen in de dubbele cijfers te komen. Vooral op het slowbowlen van Mr. Davidson stonden de batsmen raar te schutteren, terwijl ook Jhr. van Lennep de staartwickets in moei lijkheden wist te brengen. Het Kampong totaal wordt tenslotte 117, zoodat R. en W. haar ongeslagen record handhaafde en thans officieel kampioen is, hetgeen het tweede kampioenschap in successie is, waarmee zij ten volle heeft bewezen, dat zij de sterk ste tweede klasser is en ongetwijfeld niet zwakker is dan de clubs uit de onderste regionen der le klasse, zooals Phoe nix, Ajax e.a. De bowlingcijfers van R. en W. waren: G. Droste 344; N. Dorsman 014 (in 9 overs); Mr. F. A. Davidson 539: J. P. van Baasbank 014; Jhr. C. L. van Lennep 23. Sportbetooging op 25 Augustus. Door den Arbeiders-Sportbond worden op Zondag 25 Augustus op de terreinen der af- deeling Haarlem aan den Vergierdenweg atletiekwedstrijden georganiseerd, waaraan zes afdeelingen zullen medewerken. De wedstrijden beginnen 's morgens 10 uur. Door den Bondsvoorzitter, den heer A. F. Muller, uit Amsterdam, zal een redevoering gehouden worden. De leiding is in handen der Haarlemsche afdeeling.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6