BU1TENLANDSCH OVERZICHT J. Lottgering Het voorstel der vier door SNOW DEN onaanvaardbaar geacht. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 19 AUGUSTUS 1929 DERDE BLAD HERSTELCONFERENTIE. Toch is SNOWDEN niet de man die altijd „neen, neen, neen" zegt. De persconferentie der Engelschen. 'sGraverihage, 17 Augustus. Naar wij vernemen is het voorstel van de Vier mogendheden (Frankrijk, België, Japan en Italië) door de Engelsche delegatie niet aanvaard en wordt het in de kringen der Engelsche delegatie ook in het geheel niet aanvaardbaar geacht. Intusschen vernemen wij tevens, dat het antwoord den weg tot verder onderhandelen niet zou hebben afgesloten en zoo laat zich dan ook verklaren, dat Minister Stresemann na het bezoek dat hij hedenochtend aan Snowden gebracht heeft, zich uitdrukkelijk aldus zou hebben uitgelaten, dat van een af breken der conferentie geen sprake zou zijn. 'Jaspar, die als "bemiddelaar optreedt tusschen ,JDE VIER" en Snowden, kan zeer goed met den stuggen Engelscliman opschieten. Hedenmiddag is een Engelsche persconfe rentie gehouden, waar mededeelingen zijn gedaan met betrekking tot het antwoord der Engelsche delegatie op het voorstel der vier mogendheden. In de eerste plaats werd gezegd, dat Snow den geenszins de man is, die maar steeds „neen, neen, neen" zegt en van geen overleg wil weten en niemand wenschte te ontvan gen. Het is integendeel een feit, en dat was bekend, dat Snowden met de leiders der de legaties wilde overleggen en dat hij zijn voorstel in een subcommissie gebracht wilde zien. Dat is echter geweigerd; men wenschte het plan onveranderd aan te nemen. Afge scheiden van de kwestie eener subcommissie heeft Snowden den delegaties laten weten, dat alle voorstellen in overweging zouden worden genomen. Van „neen, neen, neen" was geen sprake. De bedoeling van Snowden's schrijven aan Jaspar was dan ook een serieus voorstel op schrift te krijgen. Als zoodanig kan al leen het voorstel der vier worden beschouwd. Alle geruchten omtrent weigering van alle onderhandelingen zijn in strijd met de fei ten. Te middernacht is het antwoord der Brit- sche regeering aan Jaspar overhandigd. In deze nota is betoogd, dat het voorstel der vier niets anders was dan een herhaling, op vage wijze, van de voorstellen, die reeds besproken waren en door de Britsche dele gatie verworpen werden als volkomen onvol doende. De Britsche regeering zet daarna uiteen dat zij geen onredelijk deel wenscht, doch enkel vraagt om haar rechten onder de bestaande overeenkomsten. Engeland eischt, dat hersteld zal worden, hetzij door middel van j aarlij ksche betalingen, hetzij door een gelijkwaardige som ineens, hetgeen het onder het voorgestelde plan verliest. De nota antwoordt voorts in bijzonderhe den op de tegenwerping, dat de beraadsla gingen over wijziging van het Young-plan niet heropend zouden kunnen worden. De deskundigen waren onafhankelijk en hun aanbeveling bond de betrokken mogendhe den niet, hetgeen erkend is. De Engelsche regeering wenscht de fundamenteele pun ten in dit voorstel der deskundigen niet te veranderen; alles wat de Engelsche regeering wenscht is de verdeeling der annuiteiten in overeenstemming te brengen met de bestaan de overeenkomsten, welke de regeeringen, die haar hebben geteekend, binden, zoowel wat betreft de verdeeling der totale annuï teiten als wat betreft de verdeeling der on voorwaardelijke annuiteit. Engeland kan niet toegeven, dat het on der het Young-plan voordeelen geniet, welke eenige redelijke compensatie beteekenen voor de offers, die van Engeland gevraagd wor den. Volgens Engelsche berekeningen zou En geland per jaar niet gemiddeld 45 millioen maar 48 millioen Rijksmark minder ontvan gen gedurende de eerste 37 jaren, dan zijn aandeel is op den grondslag der bestaande overeenkomsten. De rectificatie gedurende het eerste jaar hield een aanvullende be taling aan Engeland in van meer dan 100 mil lioen goudmarken, maar daarbij vraagt men Engeland af te zien van eenig verder aan deel in de betalingen gedurende de periode, loopende tot 31 Maart a.s. Op haar best zou dé rectificatie slechts kunnen dienen om het tekort van Engeland van 48 millioen tot 42 millioen mark per jaar terug te brengen. Wat het surplus betreft van de opbrengst van gesequestreerde eigendommen, profitee- ren verschillende mogendheden op verschil lende wijze van het desbetreffende voorstel tot afsluiting der intergeallieerde rekeningen dienaangaande. Indien in plaats van het afsluiten van dc intergeallieerde rekeningen met betrekking tot transacties in het verle den alle debets betreffende kapitaalbezit, uitsluitend op rekening van de herstelbeta lingen werden gebracht, dan zou Engeland geen netto-schuld hebben maar integendeel gerechtigd zijn om een belangrijk bedrag uit het herstelpotje te ontvangen, zoodat men dit voorstel niet kan beschouwen als ëenig bijzonder voordeel voor Engeland mede brengende. De Britsche Regeering kan onmogelijk het voorstel om Frankrijk 500 van de 580 millioen mark van de mobiliseerbare annuïteit te geven in vereeniging brengen met de be sliste verzekeringen, door Poincaré aan Churchill in October 1928 gegeven, dat Frankrijk niet zou trachten eenig bijzonder privilege of prioriteit te verkrijgen met be trekking tot deze mobilisatie en met de nota van de Fransche Regeering waarbij deze schikking werd bevestigd en verklaard werd, dat Frankrijk geen nieuwe voordeelen na streeft. Engeland ontvangt gedurende de eerste 10 jaren niet meer dan'het zou ont vangen op den grondslag van de bestaande overeenkomsten. Op den grondslag der be staande overeenkomsten zou Engeland een belangrijk surplus ontvangen gedurende ieder jaar behalve het 5e, 6e, 7e en 10e jaar en na het 10e jaar zou dit surplus weldra meer dan 3 millioen pond sterling bedra gen. Volgens het Young-plan wordt dit geheels surplus aan Engeland ontnomen, hoofdzake lijk ten bate van Italië. De Itaüaansche Re geering verzocht en verkreeg een regeling van haar oorlogsschuld aan Engeland op ongekend gunstige voorwaarden op grond van haar argument, dat zij slechts gerech tigd was tot een betrekkelijk klein aandeel in de herstelbetalingen, en toch wordt thans voorgesteld dat het Itaüaansche aandeel in de Duitsche annuïteiten verhoogd zal wur- den ten koste van Engeland niet om de financieele verplichtingen van Italië te dek ken maar om het een belangrijk surplus te verstrekken boven de volledige dekking van zijn oorlogsschuld. De nota behandeld, vervolgens de kwes tie van de leveranties in natura en stelt in het ücht dat de voorstellen veel minder gun stig zijn dan de oorspronkelijke verdragsbe palingen die slechts leveranties in natura tot 1930 inhielden. De Britsche regeering is niet bereid het plan te aanvaarden, zonder wij ziging wat betreft de verdeeling van de ge- heele annuïteiten, de verdeeling van de on voorwaardelijke annuïteit en de leveranties in natura. In elk geval zou de Britsche Regeering, hoezeer zij het volle belang van de kwestie erkent een schikking inzake de leveranties in natura niet kunnen begrijpen als een com pensatie voor de financieele opofferingen, welke van haar gevergd worden. Wat de verdeeling aangaat, is de nota van de vier crediteur-mogendheden bijna volko men onbevredigend. Het voorstel betreffende het surplus in 1930 beschikbaar is vaag en het is stellig onmogelijk om te beoordeelen waarop dit aanbod financieel neerkomt. Het schijnt echter duidelijk dat het niet hoo- o-er zou kunnen zijn dan een contant bedrag van 200 millioen mark, wat neerkomt op on geveer een vierde van het Britsche offer. Dit is een aanbod, dat de Engelsche regee ring niet kan aannemen en dat zij zelfs niet kan beschouwen als een serieuze poging om aan haar eischen tegemoet te komen. Voor zoover de onvoorwaardelijke annuïteiten be treft heeft Engeland recht op een grooter aandeel in de overschotten dan is aangebo den en de grief van de Engelsche regeering is dat de overschotten volkomen onvoldoen de zijn om aan de aanspraken van Engeland en de andere mogendheden tegemoet te komen. Hetgeen aangeboden wordt is be langrijk minder dan de helft van het aan deel waarop Engeland gemiddeld recht heeft en minder dan een vierde gedurende de eerste jaren. De Engelsche regeering dringt daarom aan op overweging van de situatie met het doel een rechtvaardige en billijke oplossing te vinden. Na dit overzicht van den inhoud der nota zijn nog eenige vragen beantwoord en opmer kingen gemaakt door den Engelschen pers chef. Zoo verklaarde hij o.a., dat de geruchten als zouden in de nieuwe voorstellen 40, 50 tot 80% van de Britsche eischen zijn bevre digd, volkomen onjuist, zijn. De Engelsche deskundigen hebben de voorstellen nauwkeu rig nagegaan. Deze voorstellen zijn de eenige officieele voorstellen welke gedaan zijn en zij komen aan de Britsche wenschen niet in de geringste mate tegemoet, terwijl Engeland geen voordeelen kan aanvaarden, welke men het aanbiedt ten nadeele van de kleine mo gendheden. Er zal dus een nieuw plan moe ten worden vastgesteld, hetgeen kan geschie den door wijziging van het bestaande in een subcommissie der financieele experts, zoo als reeds door Snowden was voorgesteld. De Britsche Regeering is vastbesloten aan dit standpunt vast te houden en volkomen bereid om middelen voor te stellen teneinde dit doel te bereiken. De opmerking was gemaakt, dat het ver schil van 2.4 millioen pond toch te gering is om daarvoor het slagen van de conferen tie in gevaar te brengen. Engeland antwoordt daarop; Laten dan de mogendheden, die deze opmerkingen maken, dit bedrag onder elkaar deelen. Verder werd o.a- nog betoogd dat de des kundigen die het Youngplan hebben samen gesteld, niet de opdracht hadden de verdee ling vast te stellen maar definitief uit te maken welk bedrag Duitschland zou kunnen betalen. Het standpunt van de Engelsche Regeering was reeds voor de conferentie bekend en zij was naar deze conferentie gekomen om over wijziging van het Youngplan te spreken. Sinds deze Regeering aan het bewind was is meermalen openlijk verklaard, dat zij tegen het Youngplan in zijn teggnwoordigcn vorm was. In een Fransche persconferentie werd we derom verklaard, dat men van plan is abso luut vast te houden aan de stelling dat aan het Young-plan als zoodanig niet getornd mag worden. Deze opvatting vloeit niet voort uit kop pigheid, maar uit de overweging, dat, wat de Engelschen feitelijk wilden, het heele plan op losse schroeven zou zetten, terwijl binnen het kader van het plan voldoende ruimte was om aan de Britsche verlangens tegemoet te komen. Hedenmiddag zijn de voornaamste lei ders van de Fransche, Belgische, Itaüaansche en Japansche delegaties bijeengekomen in Hotel des Indes, teneinde den toestand te be spreken n.a.v. het ingekomen antwoord van Snowden. Men besloot hierop thans geen schriftelijk antwoord te sturen, doch droeg aan Minister Jaspar op aan Snowden een mondeünge mededeeling over te brengen. In de Fransche persconferentie, waar men het bovenstaande mededeelde, vestigde men er de aandacht op, dat Snowden op een dei- punten van het memorandum van de vier niet geantwoord had, welk punt. juist van zeer groot belang werd geacht. Het betrof de voorslag aan Snowden om onmiddeüijk ex perts van de Britsche Schatk% met de finan. cieele experts van de vier de cijfers te doen onderzoeken, waaromtrent immers over en weer zulke uiteenloopende opvattingen bleken te bestaan. Het vermoeden schijnt niet al te stout, dat de boodschap, welke Jasoar moest overbren gen, op dit punt betrekking had. Naar wij vernemen, is de heer Pirelli naar Italië vertrokken. De Indruk van den gang van zaken in de juristen-commissie moet zoo vernamen wij vrij gunstig zijn. Het schijnt, dat het denkbeeld van Hen derson (instelüng van een ondercommissie van den Volkenbondsraad die een, zekere controle in het gedemilitariseerde gebied zou kunnen uitoefenen) op den achtergrond be gint te raken en dat er een toenadering der verschillende standpunten te bespeuren valt. Voorts vernamen wij, dat minister Stre semann te kennen zou hebben gegeven, goede redenen te hebben om te hopen, dat Brïand zeer binnenkort aan hem de data zal mede- deelen, waarop de ontruiming voltooid zal kunnen zijn. Benesj aangekomen. In den Haag is aangekomen de Tsjecho-Slo- waaksche ministerpresident dr. Benesj, bege leid door den Gezant te 's Gravenhage, die hem tot Utrecht tegemoet was gereisd. De minister van Buitenlandsche Zaken. Jhr. Mr. Beelaerts van Blokland, vergezeld van zijn secretaris, Jhr. Mr. van Reenen be groette dr. Benesj op het perron. Tevens wa ren nog aanwezig de Tsjecho-Slowaaksche gezant te Parijs, gedelegeerde ter conferentie, de heer Csusky, de gouverneur der Na tionale Bank. te Praag, de heer Pospisil, dr. Masegka, secretaris der legatie te 's Graven hage, de heeren Luzny, handelsattaché en Stayer, kanselier bij de legatie te 's Graven hage. De heer Benesj heeft zijn intrek genomen in hotel Sentral. HET CARLTON-HOTEL TE AMSTERDAM. NU AL IN MOEILIJKHEDEN. Het groote, luxueus ingerichte Carlton-Ho- tel in de Vijzelstraat te Amstei'dara, eerst sinds 1 Juni geopend, maakt naar het N. v. d. D. meldt een ernstige crisis door. Een redacteur van dat blad had een on derhoud met den directeur-generaal den heer Ugo Casali. Omtrent de toekomstverwachtingen van 't hotel, zoo zeide de heer Casaü ben ik nim mer pessimistisch gestemd geweest en zelfs nu nog niet. Maar helaas kan nu niet ont kend worden dat er wel groote moeilijkheden zijn op het oogenbilk, moeilijkheden van zoo- danigen aard, dat de combinatie, welke „Carlton" exploiteert ten opzichte der cre diteuren om een ingrijpenden maatregel heeft moeten verzoeken Het hotel wordt geëxploiteerd, zoo ging de directeur-generaal voort, door de Century Trust, gevestigd te Londen, Deze onderne ming als men haar zoo noemen wil, maakt een financieele crisis door, en dat is de oor zaak, dat zij op het oogenblik ook haar ver plichtingen ten opzichte der crediteuren van het Carlton-Hotel niet dadelijk kan nako men. Een van de grootste schuldeischers is de bekende Engelsche firma Maple Co., welke de kostbare ameublementen geleverd heeft. Zij heeft ongeveer een kwart miüioen te vorderen. Thans schijnen ook de crediteuren hier te lande de hoofden bij elkaar gestoken te hebben. Een aantal hunner zou zelfs reeds een aanvrage tot faillietverklaring inge diend hebben De Century-Trust heeft verklaard te hopen binnen eenige dagen de crisis te boven te ko men. Vandaar dat door deze cmbinatie, dus door de exploitanten van het Carlton- Hotel, om een surséance van betaling op kor ten termijn is verzocht en deze is toegestaan. In alle geval gaat tot einde deze week de exploitatie nog op dezelfde wijze dooi*, want de rechtbank heeft de tijdelijke staking van betaling bewilligd tot 24 Augustus a.s. Er is ook nu nog niemand ontslagen. Een faiüissement van de exploiteerende onderneming is dus vóór genoemden datum niet te verwachten. Maar na 24 Augustus? Misschien gebeurt er dan nog niets bijzon ders, niet in dien zin nl, dat het publiek er veel van merken zal. De situatie is aldus. Wanneer de Century- Trust na het verstrijken van den surséance termijn niet betalen kan, zal zeer waar schijnlijk het Carlton-Hotel overgenomen worden door een nieuwe buitenlandsciie com binatie en de exploitatie voortgang hebben. STRIJD AAN DE CHINEESCH-RUSSISCHE GRENS. 10.000 Russen in Mandsjoerife?, ALLERZOTSTE DEMENTIS. Ter Herstelconferentie. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. In den zelfden telegrammendienst waarin gemeld werd dat 10.000 man der Sovjets-legers de grens van Mandsjoerije overschreacn. kwam een kort dementi voor uit Moskou, waarin dit bericht ten stelligste werd tegen gesproken. Doch de telegrammen van heden morgen gewagen wederom van oorlog en strijd. Uit Mandsjoell wordt nader gemeld, dat de bevelhebber van de Chineersche spoorweg- wacht de verliezen der Chineesche troepen, die Vrijdag den aa.—"TI op den Oosterspoor- weg moesten afslaan, op 27 dooden en 31 gewonden raamt. Men gelooft, dat ook de Russische verliezen aanzienlijk zijn. De ge vechten aan de grens duren voort en de Chineezen voeren ijlings versterkingen aan. De winkels te Mandsjoeli zijn gesloten en de kooplieden zenden hun voorraden naar Charbin. De Chineesche inwoners van West- Mandsjoerije, die beducht zijn voor een Rus sische» inval, vluchten bij duizenden naar Charbin. 'Het komt ons voor dat men thans wel met zekerheid kan aannemen dat er inderdaad strijd is geleverd. De wederzijdsche dementi's zijn overigens allerzotst. Tsjang Hsue Liang heeft verklaard, dat de Russen in gefungeer de telegrammen de wereld hebben wijs ge maakt dat Chineezen en Wit-Russen inval len hebben gedaan op Russisch grondgebied, om zoodoende een verontschuldiging te vin den voor de onrechtmatige daden van ge weld der Sovjet-legers. Doch Moskou laat telegrafeeren, dat Nanking „kwaadwillige verzinsels" heeft doen verspreiden, om de Chineesche aanvallen te camoufleeren! Deze straatjongenspolitiek zou de lachlust moeten opwekken, als zij niet de oorzaak was van zoo ernstige conflicten, als die welke thans uitgevochten staan te worden. Wat de Herstelconferentie aangaat het vol gende: Op deze pagina komen de uitvoerige verslagen voor van hetgeen zich Zaterdag in 's Gravenhage heeft afgespeeld. Men is er inderdaad in geslaagd een dead lock te voorkomen. Doch de nota van vier (Frankrijk Japan, België, Itaüë) heeft naar het schijnt in Snowden's oogen niet veel genade gevon den. De Engelsche couranten schreven dat deze nota neerkwam op de inwilliging van 80 pet. van Engeland's eisch, doch Snowden heeft daarna met nadruk doen weten dat men op z'n hoogst kan spreken van 20 pet. Men kan dus met recht spreken van 20 pet mocht de mogelijkheid bestaan dat op de jongste uitwisseling van gedachten de basis voor eensgezindheid gelegd kan worden het werk der financieele commissie eerst daarna begint. In middels hebben de Fran- schen nog eens gezegd, dat zij er niet aan denken verandering aan te brengen aan het gebouw dat door Young en zijn helpers is opgetrokken. Slechts binnen de muren en wanden zijn wijzigingen mogelijk. Snowden van zijn kant heeft doen weten, dat hij niet de man is die altijd „Neen, neen, neen" zegt. Hij vindt dat Engeland's eischen rede lijk zijn en stelt een compromis in uitzicht op grond van redelijk overleg. Men is er nu hard mee bezig om in dien geest te ar beiden. L. A. Geen verblijfsvergunning voor vreemdelingen in Boekarest. BOEDAPEST, 16 Aug. (WB.) Volgens een bericht uit Boekarest zal na 4 Sept. aan bui tenlanders geen verblijfsvergunning meer worden verleend. Onder de personen, die door dit besluit worden getroffen, bevinden zich eenigen, die reeds geruimen tijd in Roe menië wonen en nationalisatie hadden aan gevraagd. Adeverul houdt zich in een uitvoerig artikel bezig met deze zaak en verwacht dat het besluit in het buitenland veel kwaad bloed zal zetten. OrtZE. GROErSTUl DlM5DAG j DON DERDAG j ZATERDAG' Leening van Chileensche gemeenten. LONDEN, 17 Augustus (V.D.l Naar utt Santiago ontvangen berichten hebben heden' dc Chileensche ministers van binnenlandschc zaken en financiën het contract geteekend, waardoor de leening van 15.000.000 voor verschillende Chileensche gemeenten, over 31 jaar tegen 7 pet. buitenlandsch „Sinking fund" goud-obligaties is verkocht aan Grace National Company Inc., Brown Brothers and Comp. en E. H. Rollins en Sons. 65 Gemeenten, vertegenwoordigende een bevolking van ongeveer 1,999,000 inwoners ne men aan deze leenfng deel. Het aandeel van Santiga. Valparaiso cn 9 andere belangrijke steden bedraagt büna 80 pet. der totale uit- gilte. De inkomsten van deze gemeenten worden geïnd en besteed onder direct beheer en onder controle van de Chileensche regee- ring. De goedkeuring der regeering voor alle gemeentelijke leeningen, begrootïngen en re keningen is reeds verkregen. HOELLEIN OVERLEDEN. BERLIJN, 18 Augustus (V.D.) Volgen^ een bericht in de Berlijnsche bladen is de communistische rijksdagafgevaardigde Emil Hoellein in den leeftijd van bijna 50 jaar overleden aan een galziekte. Hoellein was als vertegenwoordiger van den kieskring Theu- ringen sedert 1920 lid van den Rijksdag. PIJNLOOS VALLEN. (Van onzen Londenschen correspondent)' De populaire opvatting van dc poes. die van een hoogte valt zonder zich te bezeeren, is dat ze op haar pootjes terechtkomt. Ik heb poesen op haar ruggen zien vallen.... ook zonder dat zij zich bezeerden. Het zijn niet de pootjes, die de pees tegen kwetsuren vrijwaren, wanneer ze tegen het aardrijk botst. Pootjes zouden worden gebroken o£ spieren gescheurd of kneuzingen opgedaan, indien er niets anders In dit hachelijk spel was. Op dit andere komt het aan. En een Engelsche dame, die hier dezer dagen is ge storven, hield het er voor dat niet alleen een poes maar ook een mensch kan vallen mits de hoogfe van den val niet te on redelijk is zonder zich te bezeeren. Het ge heim is dat men van zijn bindweefsel een stootkussen maakt. Dit laatste is altijd mo gelijk. Volgens deze dame kan men van zijn bindweefsel een valkussen of stootkussen maken door alle spieren volstrekt te ont spannen. Dit is een werk, dat moet worden geleerd. Tenzij men het wil doen door dron kenschap, die vanzelf alle spieren ontspant. Weinige menschen zijn echter bereid don tol der dronkenschap te betalen voor de kans het er in het geval van een val goed af te brengen. Het middel is onpraktisch, buiten alle verhouding en niet netjes. Daarom had de Engelsche dame, die haar theorie voor treffelijk had uitgewerkt en op dit gebied in hooge mate deskundig was, veel klanten. Zij was Mrs. Francis Archer, de eentgenoote van wijlen den vermaarden tooneelschrijver en criticus William Archer. Haar contact met het tooneel was van gansch anderen aard dan dat van haar echtgenoot. Zij begon haar lessen in spierontspanning voor menschen, die van hun dokters den raad hadden ge kregen rust te nemen. Zij beweerde dat de menschen, die rust moesten nemen van den dokter, die rust niet deelachtig konden worden indien zij tevens niet hun spieren konden ontspannen. De rustbehoevenden kwamen dus naar haar huls en atelier om er te leeren rusten. Maar ook verscheidene acteurs en actrices kwamen haar herhaal delijk opzoeken om van haar tc leeren hoe zij moesten vallen zonder zich pijn te doen. Wanneer een tooneelspeler of -speelster een rol moest vervullen, waarin een val voor kwam, ging hij of zij naar Mrs. Archer, die haar sujetten moest opleiden ln de kunst van spierontspanning, in zoo lioogen graad dat alle spieren en spiertjes zoo slap waren als een natte zeem. Toen wijlen Beerholm Tree het tooneelstuk Nero met de ge bruikelijke indrukwekkendheid op het too neel bracht, moest Brittanicus een giftbe ker drinken, staande op een hooge trap. Het „bliksemend" vergift moest terstond 'zijn, uitwerking doen gelden en de tooneelspeler, die Britannicus uitbeeldde, moest achterover van dc trap vallen. De man deed het avond aan avond zonder een schram op te Ioopen. Hij dankte zijn onkwetsbaarheid aan de les sen van Mrs. Archer. MEVROUW ROSELLI NIET, GEARRESTEERD? De Itaüaansche ambassade te Londen meldt, dat het berichten heeft ontvangen van de ongegrondheid van de mededeeüng, dat mevrouw Roselli (de echtgenoote van den van Lipari gevluchten professor Roselli) door de Itaüaansche autoriteiten gearresteerd is. De vader van mevrouw Roselli daarentegen handhaaft zijn bewering, dat zijn dochter op 31 Juü te Courmayeur gevangen is genomen, DIEFSTALLEN OPGEHELDERD. MADIOEN, 16 Aug. (Aneta). De polltlé te Ponologo ontdekte een clandestien pand huis. Na ingesteld onderzoek kwam aan het licht dat de meeste van de in het pandhuis opgeslagen goederen gestolen voorwerpen bleken te zijn met een totale waarde van pl.m. f 30.000. Verschiüende personen die den laatsten tijd goederen vermisten werden opgeroepen en kwamen tot de ontdekking dat de door hen vermiste artikelen in dit pandhuis waren beleend, waardoor vele in den laatsten tijd gepleegde diefstallen, waarnaar tevergeefs een onderzoek was Ingesteld, plotseling wer den opgehelderd. HEEMSTEDE GEVONDEN VOORWERPEN Terug te ontvangen bij G. Veen, Haven kade 61, een zwemabonnement. Ruijsenaars, Binnenweg 4, een dameshoed. Serné, Bin nenweg 79, een vulpen. Remise N. Z. H. T. M. Soendaplein, Haarlem, een gouden armband. W. Jorritsma, Postlaan 4, een rijwielpomp. Tates, Kruisweg 801, Haarlemmermeer, een kinderportemonnaie met inhoud. Juffer mans, Lindenlaan 41, een lorgnet. Bureau van politie, Raadhuisstraat, een hoes van een autoband, een zeemlederen handschoen en een damestaschje met inhoud. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN - ..-.I Verven Stoomen Stoppage Hoeden vormen Groote Houtstraat 5a maar ga zljt toch zuinig op Uw kaal? Noem Likoroll Dat verzacht zoo en 't I* frlsch van geur en smaak. 1 OOK TEGEN DORST 1 ^50 ct p. doos bij Apoth. «n Drog.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9