De onderlinge afhankelijkheid van Financiën en Industrie. SPORT EN SPEL HAARLEM'S DAGBLAD het meeste m succes m adverteert P. W.-ROOD EN WIT. Een cijferende ondercommissie. HANDELSBLAD HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 20 AUGUSTUS 1929 Oorlogsschulden en Herstel. De last der Bewapeningskosten. Door PHILIP SNOWDEN, Britsch Minister van Financiën. De algemeene welvaart is afhankelijk van het zorgvuldig beheer van de instellingen die leiding geven aan den commercieelen en financieelen toestand van de natie. Men heeft het recht van mij te verwachten een goede verzorging van de nationale hulp bronnen en van de nationale financiën en het zal mijn voortdurend streven zijn gedu rende den tijd dat ik mijn verantwoordelijke post bekleed het algemeen vertrouwen in dit opzicht waardig te zijn. Ik ben mij ten volle bewust van de groote moeilijkheden die ik op mijn weg zal ontmoeten. Philip Snowden Veel is gezégd over de harde en moeilijke tijden die het land in de laatste 8 of 9 jaar heeft doorgemaakt. Maar al die moeilijkhe den zijn nog niet overwonnen en ik vrees dat thans nog niet geboren geslachten een deel van die lasten zullen moeten dragen. Wij hebben nog een geweldige oorlogsschuld. De belastingen zijn hoog en ik wilde dat ik hun. die een spoedige en belangrijke verla ging er van vernachten, hoop kon geven. Maar wij hebben en dit is misschien de ernstigste van alle moeilijkheden de voortdurende slapte in onze groote indus trieën. Dit is het gewichtigste van al onze nationale vraagstukken, en dit is een zaak waarbij ik, als Minister van Financiën, in 't bijzonder belang heb, omdat de nationale inkomsten afhangen van een gunstigen toe stand van handel en nijverheid, omdat de na tionale inkomsten slechts door handel en nijverheid kunnen geleverd worden en daar om is het van het uiterste gewicht dat wij alles doen wat wij kunnen niet alleen om handel en nijverheid weer te doen bloeien, maar ook om ze zooveel mogelijk uit te brei den. Terloops mag ik hier zeggen, dat met iedere toeneming van handel en nijverheid en dus ook van de winsten, er meer voor een minister van financiën te belasten is. De onderlinge afhankelijkheid van finan ciën en industrie kan niet betwist worden. Deze twee zaken zijn als de twee deelen van een schaar; wanneer zij niet samenwerken, zijn zij nutteloos. De versterking van onzen nationalen handel vindt haar tegenwicht in den internationalen invloed van den finan cieelen toestand op onze eigen financiën en industrie. Onze oude theorieën en de vroege re ondervinding die wij hadden van de wer king der financieele machinerie, de verwach ting die wij hadden van de goud-beweging en van het gebruik van al de oude middelen tot regeling der internationale wisselkoersen, schijnen heden ten dage niet met de oude zekerheid van een natuurwet te werken. Over het vraagstuk is eindeloos van gedach ten gewisseld en ik vrees dat dc oude stel regel dat vele raadgevers de wijsheid bren gen in dit geval niet van toepassing kan zijn want het schijnt mij toe dat de vele raad gevers de verwarring steeds grooter maken. Ik geloof evenwel dat dc tijd gekomen is waarin de beste financieele ..koppen" der wereld behooren te trachten de financieele politiek te doen dienen als het werktuig van handel en arbeid. De Bank van Engeland heeft natuurlijk een zware verantwoordelijkheid te dragen. Wij moeten voortgaan met aan deze instel ling de zorg voor den tegenwoordigen finan cieelen toestand toe te vertrouwen, maar zij moet daarbij kunnen rekenen op den steun van alle andere financieele instellingen. Als lk het zou mogen wagen zou ik een beroep willen doen op de financieele huizen om voorzichtig te zijn ten opzichte van buiten- landsche leeningen, als dc wisselkoersen on gunstig voor ons land zijn. Ik hoop vurig dat wij in staat zullen zijn over den tegenwoor digen toestand heen te komen, zonder een verdere verhooging van den rentestandaard, want ik ben van meening dat een verhoo ging van den rentestandaard thans zeer na- dcelig zou werken op den handel en op den ondernemingsgeest. Natuurlijk draagt de re geering een groote verantwoordelijkheid wat betreft den financieelen toestand en het is onze plicht den toestand niet ernstiger te malcen door politieke hartstochten. De Britsche regeering heeft gedurende de laatste tien jaren de zeer moeilijke taak van de regeling der oorlogsschulden en van het herstel en zij heeft, naar ik meen, deze moeilijkheden behandeld in een geest van buitengewone grootmoedigheid ik zou bij na willen zeggen: van Don Quichotte- aehtige royaalheid maar ik geloof dat de tijd gekomen is al ben ik een groot voor stander van het bevorderen van een goede gezindheid en van het helpen van lien die in nood verkeerendat wij niet kunnen voort gaan met de politiek van het doen van op offeringen ten koste van ons eigen volk, door ons volk nog verdere financieele lasten op te leggen ter wille van hen die evenzeer (of nog beter dan wij) in staat zijn hun eigen lasten te dragen. Ik hoop dat de con ferentie die thans gehouden wordt er in zal slagen deze zaak op een stevigen grondslag te plaatsen en dit struikelblok op den weg van de internationale financiën en den inter nationalen handel uit den weg te ruimen. Er zij nu drie maanden van het tegen woordige financieele jaar om en het is nog te vroeg om voorspellingen te doen betref fende het einde der 12 maanden. De inkom sten komen vrij goed binnen. Maar ik vrees dat ik zeer weinig hoop kan geven op ver mindering der belastingen in het eerstvol gend jaar. Ik zie niets waarop belangrijk be zuinigd kan worden dan alleen de kosten voor bewapening en ik begroet met vreugde wat de premier, de heer Ramsay Zvlacdonald heeft gezegd over de vruchtbaarheid der be sprekingen die hij in den laatsten tijd met den nieuwen Amerikaanschen gezant heeft gevoerd. Wij hopen allen dat het resultaat van deze besprekingen die op zulk een veel belovende wijze zijn begonnen, niet alleen zal zijn dat de vriendschapsbanden tusschen de twee groote Engelsch sprekende naties hechter worden, maar ook dat bereikt wordt wat het gevolg van Kellogg's Pact behoort te zijn: een zeer belangrijke vermindering van de kosten die nu als een zware last op alle landen der wereld drukken. Ik heb gesproken van den ernst van de toekomst van handel en industrie. Wij heb ben nog onze „verwoeste gebieden" die nog niet „hersteld" zijn. De cijfers betreffende de werkloosheid toonen weinig neiging tot daling. Mijn vriend de heer J- H. Thomas, heeft de geweldige taak op zich genomen om te trachten middelen te vinden ter ver mindering van de groote werkloosheid. Voor een volk dat een afzetgebied moet vinden voor zulk een groot deel van zijn pro ducten als het onze is het noodig dat de productiekosten zoo laag mogelijk zijn. Maar ik geloof niet dat de productiekosten kunnen verminderd worden door loonsverlaging. Wij moeten nooit vergeten dat, al is de uitvoer belangrijk, dc voornaamste van alle markten toch de binnenlandsche markt is. De regec- ring kan veel doen om de industrie te helpen, maar de industrie zal toch alle pogingen in het werk moeten stellen om zichzelf te hel pen. Er zijn nu vorderingen gemaakt in de richting van reorganisatie of van wat nu met een leelijk woord „nationalisatie der in dustrie" wordt genoemd en ik geloof dat irj deze richting veelbelovende mogelijkheden liggen. De regeering kan op veel manieren helpen. Zij kan helpen door financieelen steun maar ik wensch dit hier nadrukkelijk te zeggen verwacht moet niet worden, om met de woor den van den heer Lloyd George te spreken: „een putten uit de publieke geldmiddelen om een onmachtige industrie in het leven te houden." Mijn politiek, zoowel ten opzichte van de belastingen als van de uitgaven, is deze: ik moet er zeker van zijn dat er een redelijk vooruitzicht, ja: bijna zekerheid bestaat dat wij iets meer dan 20 shillings zullen krijgen voor ieder pond dat wij uit de publieke geld middelen verschaffen. Ik maak een zeer groot verschil tusschen zuinigheid en gierig heid. Ik geloof dat zuinigheid niet alleen geld besparing omvat, maar ook een verstandige en loonende wijze van geld uitgeven. Wij moeten daarom elke financieele politiek aan moedigen die loonend belooft te zijn en den nationalen rijkdom zal vergrooten en ik zal alleen iets vragen van hen die de controle hebben over dc financieele politiek van het land, indien ik in staat zal zijn namens de regeering wederkcerig iets te doen. Ik ben mij bewust van het belang van nationale be zuiniging. Ik besef dat belastingen zóó kun nen geheven worden dat zij nadeelïg zijn voor den handel en als ik ooit in de onaangename noodzakelijkheid zou komen een nieuwe be lasting te moeten opleggen zal ik mijn uiter ste best doen haar zóó te heffen dat zij de lasten der industrie niet zal verzwaren maar dat zij die lasten zal verlichten en de in dustrie aanmoedigen. (Nadruk verboden). STEEDS MEER ROOFOVERVALLEN. WEENEN, 17 Aug. (Wolffbureau). Volgens hier ontvangen berichten eischen de roof overvallen in Roemenië steeds meer slacht offers. Vannacht zijn nabij Galatz weder vier auto's aangehouden en geplunderd. Te Pic- trosani is de auto van den officier van justi tie van het hof van cassatie overvallen, waar bij de chauffeur zwaar en een bediende licht gewond werden. De vervolging der roovers leverde in geen dezer gevallen resultaat, op. In de Boekowina zijn twee gendarmeriepa trouilles bij de vervolging van roovers met elkaar slaags geraakt, waarbij een wacht meester werd gewond. Nabij Jassy schoot gisteren een op wacht staand monnik op een troep naderbij komende soldaten, daar hij meende dat. het een troep roovers was. Een der soldaten werd doodelijk gekwetst. IS DE COURANT WAARIN GIJ MET CRICKET. Rood en Wit heeft Zondag te Enschedé na een zeer geanimeerden wedstrijd (waarbij de lunch door de P. W.'ers werd aangeboden) haar derde innings-overwinning behaald, waarmede zij uit haar laatste vier matches nu 11 punten boekt. Een fraaie prestatie. Rood en Wit is op het oogenblik dan ook wel in bij zonderen vorm; zij zal a.s. Zondag in Den Haag aan de kampioenen, H. C. C. II ver moedelijk dan ook wel handen vol werk be zorgen. P. W. wordt, na het winnen van den toss door Swens naar de wickets gestuurd, waar de familie A. en E. Jannink opent op het bowlen van de Rood en Wit stockbowlers Bruin en Schmeink. Het begin is voor de Enschedé'ers weinig bemoedigend: de familie wordt door B. Da vidson op Schmeink's bowlen uitstekend op point gevangen voor 3 per hoofd! Captain van Heek, wordt eveneens na een kortston dig verblijf op de pitch teruggestuurd als Bruin hem voor 4 bowlt, Schnitger gaat zijn aanvoerder spoedig gezelschap houden als Schmeink zijn huis heeft doen in elkaar stor ten voor 2. Als ook Höpink voor 1 gevangen door Hagenaar op het bowlen van Bruin en Elderink. voor 0 door Schmeink gebowld, van het strijdperk zijn verdwenen, blijken A. Stroïnk en C. ter Kuile de eenigen, die den Rood en Wit-aanval met succes kunnen spe len, van 6—31 weten zij voor het zevende wicket tenminste 30 runs te maken. Als Stroïnk dan echter voor een gedurfde 37 door Van Spengler op het bowlen van Van der Togt gevangen wordt, is 't dan ook afgeloopen, de 3 laatste batsmen maken er samen 1, Van der Togt en Van Spengler hielden nu oprui ming. goed geassisteerd door Swens, die de twee laatste menschen Hoomans en Wagener voor Van Spengler ving, Van der Togt bowlde Ir. G. Jannink. Met inbegrip van 6 extra's werd het totaal 73. Schmeink met 4 voor 26 had het grootste aantal slachtoffers gemaakt, v. d. Togt met 2 voor 6 en v. Spengler met 2 voor 7 hadden zich goedkoope bowlers getoond. Bruin met 2 voor 28 scheen eenige reserve voor de tweede innings te willen bewaren. Te half één trek ken Van Bueren en Van Baasbank dan nog vóór er geluncht wordt naar de mat, waar I-Iöpink en Wagener het vuur openen. Het eerste wicket valt op 18, aLs Van Baas- bank op een hoog opkomenden bal van den fast-bowler Höpink door Wagener voor 3 wordt gevangen. De jonge garde weert zich ditmaal niet zoo goed als wij dit anders van haar gewend zijn, want ook Hagenaar en v. d. Togt ver dwijnen voor slechts enkele runs, beide op het bowlen van Wagener (340). Van Bueren en Schmeink houden dan ech ter verder stand en door goed spel weten zij de score tot 93 op te voeren, op welk totaal Van Bueren zich door Jannink op point ge vangen ziet na een bal van Höpink voor een verdienstelijke 54. Van Manen, die hem op volgt, maakt in zeer korten tijd op uitste kende wijze 41 runs, waarbij hij o.a. Höpink zonder eenig respect behandelt en hem zelfs in één over voor zes en tweemaal voor vier slaat! Tenslotte bolwt Wagener hem als er 156 runs zijn. Met Davidson in maakt Schmeink, die inmiddels kalm verder speelt, de 200 vol, waarna voor de thee wordt gepau zeerd. Met den eersten bal na de hervatting weet Höpink voor de eerste en laatste maal de palen te raken, waardoor Davidson voor een harde 27 kan verdwijnen. Schmeink volgt hem spoedig, hij had een stijlvolle 66 achter zijn naam, waarmede hij Rood en Wit een heel eind op weg hielp naar het veroveren van het extra derde punt. Swens en v. Spengler spelen dan nog door, tot het totaal 222 is geworden, waarop eerst genoemde de innings sluit, voor het verlies dus van 7 wickets. Swens bleef niet 9 en Van Spengler met 2 niet uit. Höpink met 3 voor 72 en Wagener met 4 voor 73 namen de wickets. De tweede innings der Enschedé'ers is een getrouwe copie van de eerste, tenminste wat het aantal runs (73) en het batten be treft. Ditmaal waren A. Jannink (22) en G. Jannink (10) de eenigen die in de dubbele cijfers kwamen. Ditmaal was Bruin de gevaarlijke man met den bal; hij nam maar liefst 8 wickets voor 23 runs! Een welverdiend succes. Van der Togt nam de twee andere voor 18 runs. Keeper Van Manen deed in deze innings zeer verdienstelijk werk achter de palen, door twee Enschedéërs te vangen en er één te stumpen. Rood en Wit won dus zeer gemakkelijk met innings en 76 runs. De scores luiden als volgt: Iste innings P. W.. A. Jannink, c. Mr. B. Davidson, b. J. Schmeink 3 E. Jannink, c. B. Davidson, b. J. Schmeink 3 E. H. v. Heek, b. M- Bruin 4 H. Schnitzer, b. J. Schmeink 2 A. Stroink, c. Jhr. W. v. Spengler b- A. v. d Togt 37 B. Höpink, c. P. Ha.genaar, b. M. Bruin 1 K. J. Elderink, b. J. Schmeink o C. E. ter Kuile not out 16 Ir. G- Jannink, b. A. v. d. Togt 0 P. P. J. Hoomans, c. J. Swens, b. Jhr. W. G. L. v Spengler 0 H. Wagenaar, c. J. Swens, b. Jhr. W. G. L. v. Spengler 1 Extra's 6 Totaal ,73 Bowlingcijfers: O. M. R. W. B. Höpink 26 4 72 3 H. Wagener 22 73 4 E. Jannink 2 14 0 P. P. J. Hoomans 4 1 11 0 E. H. v. Heek 3 23 0 C. ter Kuile 2 13 0 Bowlingcijfers: O. M. R. W. B. Bruin 10 2 28 2 J. E. C. Schmeink 3 4 26 4 A. v. d. Togt 4 2 6 2 Jhr. W. G. L. v. Spenglr 21/3 0 7 2 1ste Innings Rood en Wit: P. A. Lammerts v. Bueren c. A. Jannink b. B. Höpink 54 A. v. Baasbank c. H. Wagener b. B. Höpink 3 P. C. Hagener b H. Wagener 1 A. v. d. Togt c. K. Elderink b. H. Wagener 3 J. E. C. Schmeink c. G. Jannink b. H. .Wagener 66 W. H. R. v. Manen b. H. Wagener 41 Mr. B. Davidson b. B. Höpink 27 Jhr. W. G. L. v. Spengler not out 2 J. J. Swens not out 9 Jhr. C. Elias did not bat. M. Bruin Extra's 16 (voor 7 wickets) Totaal 22§ 2e Innings P. W. A. Jannink c. Schmeink b. Bruin E. Jannink c. v. Manen b. Bruin H. Schnitger c. v. Manen b. Bruïn E. v. Heek st v. Manen b. Bruin A. Stroink b. Bruin B. Höpink b. v. d. Togt C. ter Kuile b. v. d. Togt Ir. G. Jannink not out p. P. J. Hoomans b. Bruin H. Wagener b Bruin K. J. Elderink b. Bruin Extra's Totaal O. M. R. W. 13 1/6 5 23 8 8 1 27 0 5 1 18 2 Bowlingcijfers: M. Bruin J. E. C. Schmeink A. v. d. Togt ROEIEN. WESTELIJKE ROEIBOND. De vijfde jaarlijksche wedstrijd van den Westelijken Roeibond, zal op Zondag 13 Oc tober a.s. te Schiedam worden gehouden tus schen de ploegen van de vijf aangesloten vereenigingen: De Schie, De Delftsche Sport, De Laak, Die Leythe, en Het Spaarne. Het programma is voor het eerst uitge breid met een nummer Dames Stijlroeien Se niores (Vier), aan de winnende vereeniging waarvan 3 punten worden toegekend. De puntenregeling is dientengevolge nu als volgt: Raceviev beginnelingen (Hoofdnum mer) 5 pnt., Racevier Seniores 3 pnt., Skiff 2 pnt., Damesvier Seniores 3 pnt.. Damesvier Juniores 3 pnt.. Als twee vereenigingen met gelijk aantal punten mochten eindigen, zal degene die het hoofdnummer gewonnen heeft den W. R. B.-beker voor een jaar in bezit krijgen. Houdster van den W.R.B.-beker is nu de R. en Z. V. Het Spaarne. Het nummer Oude Vier zal dit jaar in gladde gieken worden verroeid. evenals het nummer Dames Stijlroeien Seniores. De baanlengte voor de racenummers zal te Schiedam 1200 M. zijn. Een opluisteringsnummer Acht zal dit maal aan het programma worden toegevoegd, maar het telt niet mee voor den beker. Voor dit nummer zijn door de wedstrijdgevende vereeniging uitgenoodigd; Het Spaarne, Nau tilus en De Maas, terwijl nog een vierde ver eeniging geïnviteerd zal worden. Het is even wel niet de bedoeling dat de vereenigingen in deze Acht-demonstratie op de korte baan met hun sterkste ploegen zullen uitkomen. WIELRIJDEN HET WERELDKAMPIOENSCHAP TE ZURICH. (Van onzen bil zonderen medewerker). ZüRICH, 19 Augustus (IPA)Ook vandaag heeft het den geheelen dag geregend. De finale van het stayerskampioenschap is in verband hiermede tot heden Dinsdagavond uitgesteld. De heer Jan J. v. d. Berg, directeur van hét Stadion te Amsterdam, die hier vertoefde, vertrok weer naar Amsterdam. Zooals men weet, zullen Vrijdagavond in het Amster- damsche Stadion de revanche-wedstrijden worden gehouden. SCHAKEN. HET WERELDTOURNOOÏ TE KARLSBAD. Volgens een bericht aan de Tel. luiden de uitslagen van de partijen in de zeventiende ronde als volgt: MarshallMattison, remise. SpielmannBecker, remise. TartakowerYates, remise. Nimzowitsch wint van Gilg. Colle wint van Treybal. Vidmar wint van Euwe. Maroczy wint van miss Menchik. Canal wint van Thomas. Rubinstein remise met Bogoljubow. Samisch wint van Capablanca. Johner remise met Grünfeld. De stand. De stand luidt thans: Spielmann 11 1/2. Nimzowitsj en Capablanca 11. Vidmar 10 1/2 Rubinstein 9 Bogoljubow Euwe en Grünfeld 9. Maroczy 8 1/2. Becker 8 Canal en Colle 8. Tartakower, Mattison en Samisch 7 1/2. Treybal en Marshall 7. Johner 6 1/2 Yates en Gilg 6. Thomas 4. Miss Menchik 3. In de .zeventiende ronde speelt Euwe tegen den leider Spielmann. POSTDUIVEN. „DE LUCHTGIDS". De laatste vlucht met jonge duiven werd gehouden van Noyon, 332 K.M. De duiven werden te 7 uur 20 min. losgelaten. Eerste duif 11 u. 41 min. snelheid 1271.2 meter per minuut. Laatste prijswinster 11 u. 54 min. snelheid 1210.7 meter per min. J. Lasschuit 1; Joh. v. d. Pol 2, 16; J. v. d. Klugt 3; Th. Burger 4; Th. Cramer 5, 8, 12, 14, 17, 18, 19; J .v. Duijn 6; L. v. Bragt 7; K. Wits 9. 10, 11; W- Spoor 13; J. Leurs 15. Moesten de liefhebbers op de oude duiven nogal eens een uurtje wachten, met de jonge duiven hebben zij het beter getroffen, daar van alle vluchten met jonge duiven vóór den middag, de prijzen verdiend zijn. Dit is de laatste jaren nog niet voorgekomen. DE SNELVLIEGER. Uitslag der wedvlucht van Quevraïn, af stand 228 K.M. Losgelaten 8 uur. C. J. v. Tongeren 4 9 19 21; J. de Vries 2 7 11 18; H. Fikkert 3 15 16; J. v. d. Broeke 5 6 20; P. A. Bosse 8; R. Slot 10; P. J. v. Daalen 12; J. J. v. d. Meijden 13; P. Dik 14; H. Roos dorp 17 22. Uitslag der wedvlucht van Noyon afstand 332 K.M. los 8.30 uur. P. J. M. v. Tetering 1 16; J. de Vries 2 3 10 12 14; C. J. v. Tongeren 4 8 17 13 20; P. J. v. Daalen 5; J. J. v. d. Meijden 6: P. Lindeman 7: P. A. Bosse 9 18; P. Dik 11; H. Fikkert 13 15 19. Kampioen duif H. Fikkert met 63 ounten 13-29-916. HERSTELCONFERENTIE. Onderlinge besprekingen. Pessimisme aangaande de ontruiming •s-Gravenhage IS Aug, Hedenmiddag zetten de financieele des kundigen van Frankrijk, België, Italië, Japan, en Engeland hun vergadering voort. Men ging over tot het instellen van drie onder-commissies: a. om uit te rekenen wat het voordeel is dat Engeland geniet doordat de overschotten uit de liquidatie der ge- sequesteerde goederen niet meer verdeeld worden doch geheel aan Engeland komen; b. om na te gaan wat precies het over schot is, dat ontstaan zal door dat met 1 September Dawes-regeling en Youngplan in elkaar schuiven; c. om uit te rekenen of Engeland door het Young-plan 45 dan wel 48 millioen Rijks mark minder krijgt dan onder de Dawes- regeling. De ondercommissie hoopt vandaag met haar arbeid gereed te komen, waarna des namiddags de resultaten van dezen arbeid een onderwerp van bespreking in een sa menkomst van de voornaamste leden der delegaties van Frankrijk, België, Italië en Japan zouden uitmaken. Naar wij vernemen, zouden in de Juristen commissie die hedenmiddag vergaderd heeft, d,g kansen op overeenstemming gunstig zijn. Maandagnamiddag om 4 uur,- zijn in het Grand-Hotel weer bijeengekomen de gedele geerden der bij de bezetting betrokken mo gendheden. Aan de bespreking namen deel Henderson, Hij mans, Briand, Stresemann en Wirth. Besproken werden de financieele en tech nische kwesties betreffende het vraagstuk der ontruiming en de kwestie der organisatie eener commissie van vaststelling en verzoe ning. Het onderzoek van dit vraagstuk zal worden voortgezet, wanneer van de juristen dienaangaande voorstellen zijn ingekomen. Woensdag om 4 uur heeft weder een bij eenkomst van de gedelegeerden der betrok ken^ mogendheden plaats. Vóór dat de bijeenkomst van dezen middag plaats had, heeft de heer Briand in het Oranje-Hotel een onderhoud van een uur ge had met den heer Stresemann. Hieromtrent werd na afloop echter niets medegedeeld. Er heerscht echter eenig pessimisme in het Duitsche publicisten kamp omtrent de voor uitzichten der ontruiming. VOETBAL OVERSCHRIJVING S WEE. Zooals elk jaar om dezen tijd bevatten da Officieele Mededeelingen van den N. V. B. tientallen namen van voetballers, die te kennen hebben gegeven het komende seizoen voor een andere vereeniging te willen uitko men. Nu staat er in het huishoudelijk regle ment van den N. V. B. een artikel, hetwelk bepaalt dat dergelijke voetballers in geeu geval vóór den datum, waarop hun over schrijving is verleend, voor hun nieuwe ver eeniging mogen uitkomen. Dit geld niet al leen voor de competitie-wedstrijden, doch ook voor andere wedstrijden, waarvoor de toestemming van den N. V. B. is ver- eischt. Doen zij zulks toch, dan wordt de overschrijving kortweg geweigerd. De vereeniging H. R. C. uit Den Hel der, schijnt van deze bepaling de dupe te zullen worden. Voor haar zouden 't komende seizoen Reitsma uit Alcmai*ia Victrix en een paar „Helder"-spelers uitkomen. De Sport kr. weet echter mede te deelen, dat aan deze spelers geen Overschrijving zal worden ver leend, omdat zij reeds in serie-wedstrijden voor H. R. C. zijn uitgekomen. HENGELEN. WEDSTRIJD TE HALFWEG. Zondag had een revanche-vischwedstrijd plaats op witvisch te Halfweg tusschen de vischvereenigingen „De Karper" en „De Lustige Hengelaar". Des morgens half vier vertrok men gezamenlijk per fiets van de Amsterdamsche Poort. Omstreeks half zes be gon de strijd. Na drie uur gevischt te heb ben bleek „De Lustige Hengelaar" de geluk kigste te zijn. Met een verschil van zestien stuks verwierf zij den eersten prijs, een zil veren lauwerkrans. „De Karper" verdiende een lauwertak. De „held van den dag" werd Tangerman, lid van „De Lustige Hengelaar". Na afloop van den wedstrijd werden de prijzen uitgereikt. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 by het Bijkantoor Handelsblad Wensing's (Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 i i S J 11 EH

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10