WEERBERICHT THERMOMETERSTAND BURGERLIJKE STAND SPORT EN SPEL HAARLEM'S DAGBLAD perkten vorm, die niet de prettigste, ls: de party politieke. Feiten, feiten, feiten. Elk verhaal moet ten nauwste verband houden met de vragen van den dag. Elk werk moet als wapen gebruikt kunnen worden. De uitgevers moeten als op drachtgevers kunnen optreden Wat is dat anders dan de partijpolitieke journalistiek? Ik zie er niet het geringste verschil mee. Als ik den diehter Majakowsky kende helaas, zijn werken zijn me volsla gen onbekend dan zou 'k hem zeggen: Richt een N.V. op, als het kapitaal bij el kaar te krijgen is, en ga een krant in boek vorm uitgeven. Noem het ding dan maar meteen „nieuwe Lef" ook. De naam heeft een zeker gebrek aan distinctie, maar in dat op zicht zal thet orgaan niet alleen staan in de Sovjet-Unie. Geef dus iederen dag een boek uit. De inhoud van een normale krant van twaalf of zestien pagina's is ruim voldoende om er een aardig dik boek mee te vullen. En zet uw eigen dagelyksche gedicht op pagina I. Dan bent u er. Alleen zal het niet lang duren. Er zyn enkele kleine technische en financieele be zwaren aan den boekvorm verbonden, die u als dichter misschien nog nipt volkomen dui delijk zijn gemaakt. Laat mij u daarom waar schuwen. U zult een vervaarlijk technisch personeel noodig hebben, met een geweldig uitgebreide technische inrichting, om eiken dag uw boek te kunnen afleveren. De binde rij zal een wonder moeten wezen. U zult ook 's nachts moeten doorwerken om éénmaal per 24 uur te kunnen verschynen, en zelfs dan is Ijet nog de vraag of het lukt. Maar de moderne techniek, vooral als zij gesteund wordt door nieuwe lef, is tot zeer veel in staat. Hoe duur uw abonnementen zullen wor den, zal ik evenwel maar niet taxeeren. Hoe veel menschen ze zullen betalen, evenmin. En wie zal het eigeniyk aardig vinden om een krant in boekvorm thuis te krijgen? Hoe denkt u het zonder advertenties te stellen? En zoudt u, die dichter zijt, een moderne krant willen lezen, die alleen maar feiten, en commentaar en „verhalen" daarop bevat, zonder verbeeldingskracht, zonder persoon lijk element, zonder gevoel? Want in dit op zicht blijft u, meneer Nalakowsky, by de moderne journalistiek nog achter ook. In dit opzicht is er toch wèl een verschil. Weet u eigenlijk wat wat verbeeldingskracht is? Hebt u er ooit over nagedacht? Is er ooit een be schouwing, éen artikel, èen verhaal of vertel ling of novelle ter wereld geschreven zonder verbeeldingskracht? Misschien zal Nalakowsky, om de geringe belangstelling in Rusland op te zweepen, nu gaan voorstellen om de litteratuur in krant- vorm naast de journalistiek in boekvorm te gaan uitgeven. Hij kan zyn groep dan in „Nieuwer Lef" herdoopen. Maar het einde zal snel, roemloos en vooral duur zyn, en moch ten de aandeelen van zijn concern by ver gissing aan onze markt komen, dan adviseer ik u van harte om er geen cent in te beleg gen R. P. MEER UNIFORMITEIT IN VERKEERSTEEKENS. (t PROEVEN VAN DE HAARLEMSCHE VERKEERSPOLITIE. Vooral de laatste weken lijkt het drukker dan ooit in de Haarlemsche hoofdstraten. Vooral Maandags, den traditioneelen bollen- beurs- en marktdag. Gisteren was het waar lijk overstelpend, 's Morgens zagen wij in de Kruisstraat het nauwe gedeelte dermate ge vuld met rydend verkeer dat auto's, wagens en handkarren heen noch weer schenen te kunnen. Het zat biina onwrikbaar. Een groote auto van een houthandel vormde min of meer het pièce de resistance in dit tafereel. Alleen de snelle fietsers schoten watervlug er hier en daar doorheen. En dat het toch weer los kwam is eigeniyk alleen te danken aan een al verwinnend optimisme der be stuurders van al die vastgeloopen vehikels. En 's middags was het in de Groote Hout straat al niet minder. Wanneer de verkeers agent aan het Verwulft zijn hand opstak en het verkeer in de Houtstraat voor een wijle stop zette, stond de rij van auto's, trams en andere voertuigen tot vóór ons kantoor. Het was dus Maandag juist een dag voor de politie om eens proeven te nemen met een andere methode van verwerking van dat ver keer. De inspecteur van de verkeerspolitie, de heer Van Tongeren bereidt namelyk een gewijzigd systeem van verkeerssignalen voor de verkeersagentten voor. Tot nu toe gaven die agenten de teekens aan vrywel iederen weggebruiker individueel. In groote steden en 3n het buitenland is het gebrulkeiyker om het z.g. „collectieve teeken" te geven. De verkeersagent breidt daarby de armen uit in de richting, waarin het verkeer zal' gaan en sluit daarmee automatisch den doortocht in andere richting af. Dit sein vervangt het stop-bord, is eenvoudiger en geeft een rusti ger indruk aan het optreden van den ver- keersregeaar. Alleen is 't bij eenigszins gecom pliceerde knooppunten van wegen of op wei nig drukke kruispunten slechts bruikbaar. Te Haarlem kan het systeem op de drukste uren echter zeer wel toegepast worden en Maandagmiddag werd het met succes be proefd, niet alleen op de vaste posten, maar ook bij de tydelijke „spits-uur-posten" in de Kruisstraat bij Ridderstraat en N. Gracht. Het publiek moet nog even wennen aan zoo'n nieuw teeken, dat was wel te bemerken. Maar mocht het definitief ingevoerd wor den, dan heeft het dit voordeel, dat er meer uniformiteit in verkeersteekens komt waarvan ons de wenschelykheid nog kort geleden op liet Kantongerecht is gebleken, toen iemand zich beklaagde over het verschil in verkeers- teekens te Amsterdam en Haarlem, waar en- 1 kele, volgens hem. een precies tegenoverge stelde beteekenis hebben BLOEMSTUKKEN MET I 1000. „Het Vaderland" deelt mede, dat in Den Haag bij een der opvoeringen van „Frederike" (na Tauber's vertrek) Friedl Dotza en May, die nu de Geetlie-party zingt en ook tot drie maal toe „Madchen, mein Madchen" herhalen onoest, elk een bloemstuk kregen en dat daar aan een verzegelde enveloppe bevestigd was. De inhoud bleek een biljet van f 1000 te zyn! HAARLEMMERMEER RAAD. De Raad van deze gemeente komt in open bare vergadering bijeen op Vrijdag 6 Sep tember a.s. des namiddags om twee uur. DINSDAG 20 AUGUSTUS 1929 EEN VLAGINCIDENT TE HAARLEM. DE NEDERLANDSCHE VLAG WON HET VAN DE DUITSCHE. Het is een oude traditie, dat by bouwwer ken, zoodra de hoogste spanten zijn geplaatst, de vlag wordt geheschen. Voor de betrokken arbeiders zit er meestal nog een ander voor deeltje aan vast, daar in de meeste gevallen iets extra's aan de arbeiders wordt uitbetaald. De traditie is blykbaar ook van toepassing op den bouw van gashouders, althans Maan dagmiddag werden de hoogste spanten ge plaatst voor den 75 meter hoogen gashoilder, gebouwd op het terrein van de Gemeentelijke gasfabriek te Haarlem. Dadelijk toen de spant geplaatst was, werd aan de kraan, welke tydelijk voor dezen bouw op d'en gas houder geplaatst, is, de Nederlandschedrie kleur geheschen. Maar het bouwen van dezen gashouder wordt uitgevoerd door een Duitsche firma, nadat de Nederlandsche driekleur wapperde, werd ook de Duitsche vlag geheschen, die weldra boven de Neder landsche driekleur woel. Velen, die plotseling daar zoo hoog in de lucht de Duitsche vlag zagen wapperen, zullen zich wel verwonderd hebben afge vraagd, of Haarlem .als resultaat van de be sprekingen in Den Haag plotseling een Duitsche gemeente geworden was, zoodat zij wellicht binnenkort de komst Van Hinden burg tegemoet konden zien. Maar de verwon dering was slechts van korten duur, daar de autoriteiten met deze vlaggegeschïedenis in kennis waren gesteld, met het gevolg dat de Duitsche vlag. werd gestreken en de Nederlandsche driekleur bleef wapperen. Zoo had ook Haarlem zijn vlagincident gehad, dat zonder bloedverlies en zonder veel geconfereer werd opgelost. KONINGINNEDAG. HET GEHEELE PROGRAMMA. Het Centrum-comité van „Koninginnedag" meldt ons: Wij zyn thans in staat het geheele pro gramma. bekend te kunnen maken. De feest dag wordt op 31 Augustus ingewijd met een muzikale réveille en wel van het Stations plein, langs Kruisweg, Kruisstraat, Bartel - jorisstraat, Gr. Markt, Koningstraat, Gier straat, Gr. Houtstraat, Anègang, Lange Veer- straat, Riviervisohmai-kt, Gr. Markt en van Groot Houtbrug, langs Gasthuisvest, KI. Houtstraat, Lange Veerstraat, Rïviei'visch- markt, Smedestraat, Ki-ocht, Nieuwe Groen markt, Zijlstraat, Zijlvest, Wilhelminastraat, Keizerstraat, Barrevoetestraat, Botermarkt, Verwulft, Gr. Houtstraat, Gr. Markt. Hierna volgt choraalmuziek van de Groote Kerk, carillonbespeling en de aubade op de Groote Markt (dit gedeelte van het pro gramma wordt echter' geregeld door het hoofdbestuur van Koninginnedag). Des middags te 2 uur vindt de groote op tocht met bloemencorso plaats. Hiervoor hebben zich doen inschrijven, drie en dertig vereenigingen, voor de afdeeling equipages, een tiental verschillende voertuigen, voor de afdeeling'automobielen, vijftien luxe auto's en eenige motoi-wielen, terwijl voor de af deeling rijwielen, eenige tientallép. zich opga ven. Met de rij tuigen van bestuurs- en "juryleden en van de vereenigingen, die met hun vaan del per rijtuig uitkomen, zullen zeker ruim een veertigtal voertuigen in den optocht me dedoen. De route die de optocht volgen zal is defi nitief vastgesteld geworden als -volgt: Ca- valerieveld, Paul Krugerstraat, Cronjéstraat, Soendaplein, Schoterweg, Kleverlaan, Kle- Verparkweg, Ostadestraat, Schotersingel, Sta- tenbolwerk, Kruisweg, Kruisstraat, Barteljo- risstraat, Gr. Markt, alwaar de Driehoeks meisjes uitstappen tot het uitvoeren van eenige reien op de Groote Markt, inmiddels vervolgt de stoet zijn weg langs Koningstraat Giei'straat, Groote Houtstraat, Groote Markt, hier worden de meispjes weder in den stoet opgenomen, verder langs Smedestraat, Krocht. Nieuwe Groenmarkt, Zijlstraat, Ged. Oude Gracht, Botermarkt, Barrevoetestraat, Keizerstraat, Wilhelminastraat, waar bij de School, de ruimte op de stoep gereserveerd is voor de ouden van dagen- uit de verschillende tehuizen hier ter stede, en voor de weeskinde ren uit de verschillende weeshuizen, alhier. ^Vervolgens trekt het corso langs Raam- singel, door Van Eedenstraat, Lorentzplein, Plein, Wagenweg, Hazepaterslaan, Dreef, Baan, KI. Houtweg, Gasthuisvest, Gr. Hout straat, Ged. Oude Gracht, KI. Houtstraat Korte Veerstraat/ Spaarne, Donkere Spaarne, Koudenhorn, waar de stoet ontbonden wordt. Door bestuurs- en juryleden wordt gereden naar de Turfmai-kt, ter bywoning van de postduivendemonstratie, welke plaats zal vin den te 5 uur. Des avonds vinden te 8 uur concerten plaats op de Groote Markt en het Stations plein, terwijl op de bovenzalen van café Erinkmanïi, de feesteiyke prijsuitreiking- plaats vindt.Tot deze feestelijke bijeenkomst hebben toegang de leden van Koninginne dag, de deelnemers aan den optocht en het bloemencorso; de bovenzalen van de Kroon zyn den geheelen dag welwillend afgestaan voor de leden van Koninginnedag. Door het Centrum Comité Vereeniging Ko ninginnedag zal op verschillende plaatsen in de stad en des avonds gelegenheid worden geboden tot het aanschaffen van een lam pion met kaars aan een stok, waaxunede de avondrondgangen, na afloop van de concer ten, begeleid zouden kunnen worden. Het Centrum-Comité vertrouwt dat velen thans gevolg zullen geven aan het verzoek om mede te loopen met een verlichte lampion, het effect van dergelyke tochten is bijzonder aardig. En dan richt de vereeniging zich tot hee- ren werkgevers met het verzoek: geeft op dezen dag wat vroeger vrijaf, opdat allen in de gelegenheid gesteld kunnen worden het bloeraeicorso by te wonen; winkeliers, wij begrijpen dat het zeer moeilyk valt op Za terdag te sluiten, toch zouden wy u dringend willen verzoeken; sluit uwe zaken op 31 Augustus a.s. tusschen 1 en 5 uur, opdat uw personeel in de gelegenheid worde gesteld, het corso by te wonen. En aan onze stadgenooten vei-zoekt het Centrumcomité Vereeniging Koninginnedag voor ditmaal zoo veel mogelyk inkoopen te willen doen op Vrydag, zoodat IVerdoor de inogelykheid geschapen wordt het winkel personeel in de middaguren vrijaf te geven. ALASTRIM. OFFICIEEL TOT BESMETTELIJKE ZIEKTE VERKLAARD. Men seint ons uit dén Haag: Dezer dagen is een Koninklijk besluit tot stand gekomen, waarbij de wet, houdende voorzieningen tegen besmettelijke ziekten, ook van toepassing wordt verklaard op ALastrim. Daardoor staat thans voor den geneeskundige de verplichting vast om den betrokken inspecteur der Volksgezondheid kennis te geven van elk Alastrim-geval, dat hy waarneemt. Verder zal iedere gemeente moeten zorgen voor het inrichten van een barak, waar Ujders aan Alastrim verpleegd kunnen worden. Jeugdige personen van huizen of vaartuigen, waar zich een geval van Alastrim 'heeft voorgedaan, mogen voor- loopig de school niet bezoeken. De inspec teurs der Volksgezondheid ontvangen ook de bijzondere bevoegdheid „om- zoo-nodig wo ningen binnen te treden. UITBREIDING TE ROTTERDAM. De; .laatste dagefi hebben zich te Rotter dam wederom verschillende gevallen van alastrim voorgedaan. De meeste patiënten zyn naar het hulpziekenhuis aan de Hille- gardusstraat vervoerd, doch daar dit niet voldoende ruimte ineer biedt, zyn enkele pa tiënten opgenomen in het ziekenhuis aan den Coolsingel.. Aangezien men de eerstvolgende dagen uit breiding van de. ziekte vreest, heeft men het ziekenhuis aan de Hoogstraat ontruimd om 't geheel vooralastrimpatiënten te bestem men. De aldaar verpleegden heeft men over gebracht, voor zoover het de vrouwen be treft, naar het 'ziekenhuis aan (jen Coolsingel en de mannen naar het ziekenhuis voor tro pische ziekten aan de Oosterkade Nieuw geval te Delft. Te Delft is een derde geval van Alastrim geconstateerd bij een 6-jarig meisje. Bezoek van Rotterdammers verboden. In verband met het heerschen van alastrim te Rotterdam is het bezoek van Rotterdam mers aan patiënten en personeel van de Wil lem Arntsz Hoeve té Den Dolder verboden. TE HAARLEM WORDEN VELEN INGEëNT. Haarlem en ook onke naaste omgeving zijn tot heden gelukkig vrij gebleven van gevallen van Alastrim. Natuurlyk zyn door den Gem. Gene-fx- kundigen dienst alle ixiaatregelen reeds ge troffen, om als ook hier gevallen geconsta teerd mochten wordep, daarop voorbereid te zyn. Zeer velen maken van de geboden gelegen heid gebruik om zich te laten vaccineeren of revaccineeren. In het geheel zyn er nu onge veer 500 op het bureau van den Geneeskun digen dienst ingeënt. Op een dag waren ex- zelfs 150. Het opmerkelyke is, dat daaronder weinig personen zyn die tot de minst-gesitueerden .gerekend moeten worden. Blykbaar zyn de beter gesitueerden meer. overtuigd van de wenschelijkheid om voorzorgen te nemen. 'Ook laten .zeer velen zich inenten door hun huisarts. DE STRANDING VAN DE GERARD IJM. 316. ONDERZOEK DOOR DEN RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. De Raad voor de Scheepvaart stelde Maan dagmiddag een onderzoek in naar de oorzaak van de stranding van den stoomtrawler Ge rard Y. M. 316 op 12 Juli ter hoogte van Bishop Rock. De schipper als getuige gehoord verklaarde o.m. meermaen ter trawlvisschery te zyn geweest tusschen Ierland en Schot land. Het was op den Hen Juli mooi weer geweest, 's Avonds werd het dik van mist, die echter weer optrok, erx 's nachts om half een opniéuw alles in duisternis te hullen. De schipper zelf was aan het roer. Zoo nu en dan werd gestopt en goed geluisterd naar mistsignalen. Om half twee werden 4 stooten in de 90 seconden gehoord aan bakboord. De schipper nam aan dat het het sein was van Barres Rock lichtschip aan de Iersche kust. Een kwartier later kwam het geluid meer van voren. Er werd toen van koers veranderd en wel Oost t. N. Later werd de koers veran derd in Oost. Nadat deze koers eenige mi nuten was gestoomd werd branding vooruit gehoord. Er werd dadelyk gestopt en volle kx-acht achteruit geslagen. Toen de branding niet meer werd gehoord wilde de schipper het vaartuig rondwerken over stuurboord om den zelfden weg terug te gaan. De voorliggende koers was toen Z.O. en toen hoorde men weer branding vooruit. Weer werd volle kracht achteruit geslagen, maar meteen sloeg het schip tegen een rots. Het was aardedonker. Met een boot werd de trawler verlaten. By het aanbreken van den dag werd een lichttoren bovën op een rots geziéix. Een Engelscltastoomschip nam de be manning op en brSfht haar naar Glasgow. Het bleek dat de stranding had plaats ge had bij South-Bishop. Het schip was verlo ren. De hoofdinspecteur van de Scheepvaart zegt dat de schipper in de volle overtuigixxg was dat hy het sein van Barrels Rock licht schip aan de Iersche kust hoorde. In die overtuiging heeft de schipper er niet aan gedacht op een andere wyze zyn plaats te bepalen of den dag af te wachten. Het is daarom begrijpeiyk wat gebeurd is. De stroom zette het schip naar het Noord- Oosten. Deze stroom heeft het schip 25 a 30 nxyl mee gehad. De Raad zal zich nader beraden en daarna uitspraak doen. RECTIFICATIE. Maandag werd in dit blad een bericht uit IJmuiden opgenomen waarin vremeld werd dat het stoomschip „Gelria" aldaar was bin nengekomen met aaxx boord het ïyk van den heer Polak uit Groningen, den bekenden Ranjafabrikant. Nader blykt dat hier een misverstand in het spel is geweest. Aan boord van de „Gelria" is nl. in de nxid- dellandsche Zee overleden de heer Siegfried Polak, lid der firxxia M. Polak, groothandel in manufacturen te Groningen. naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 Augustus. ï^edegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.0 m.M. te Lacoruna. Laagste barometerstand 750.8 m.M. te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 21 Augus tus: Zwakke veranderlijke wind later uit Zui delijke richtingen, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk droog weer, iets warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Stand van heden 767 m.M, Neiging: Achteruit. Opgove van Fa. A. FEDERMANN Opticien Gr. Houtstraat 37, Tel. 11059 20 Augustus. Hoogste gisteren. 64 F. Laagste hedennacht 53 F, Hoogste heden tot 12 uur 62 F. Haarlem, 20 Augustus. Bevallen: 17 Aug.: P. M. Oudendykvan Draanen, z. 18 Aug. M. H. Huijbens—Rsij ri tjes, z. 18 Aug. M. A. LagerweyBoeree, d. 18 Aug. H. Reinholdvan Groningen', d. 18 Aug. J. van Altena—Droog, d. 16 Aug. M. E. van Hemert—de Wilde, d. 18 Aug. S. Betlem—Noë z. 18 Aug. H. M. F. SieraadWeidema, d. 19 Aug. A, M. HiisslageKruyvei*, z. 19 Aug. E. C. A. M.'Lekanne, gezegd Deprez—Lombaers, d. 17 Aug. M. van Tiel—Klabou, d. 18 Aug. M. A. Claijde Waal, d.; 19 Aug. E. Handgraaf Krom, d. 18 Aug. P. Stalsvan Schagen, z. 17 Aug. M. E. de Koning—Heek, d. 18 Aug. J. Jongejan—van Dyk, d.18 Aug. J. Hoender dos—Hoogendijk, d. 13 Aug.: A. G. Witte- manSteenvoorden, z.'* Overleden: 17 Aug.: K. van den Bergde Vi-ies, 60 jaar, Marnixstraat. 16 Aug. J.. 2 maanden, z. v. J. van Dyk, Kritzingerstraat. 17 Aug.: H. J. M. Schaars, 42 jaai% Iordens- straat. 17 Aug. G. BornJongejan, 78 jaar, Rollandstraat. 17 Aug. A. J. Janssen, 73 jaar, Sbheepmakersdijk. 18 Aug. W. Conxmandeur, 24 jaar, Kamperlaan. FORT IN DE LUCHT GEVLOGEN. VERMOEDELIJK VELEN IN DE VLAMMENZEE OMGEKOMEN. BOEDAPEST, 19 Axig. (Wolffbureau) Vol gens een bericht uit Boekarest werd aldaar orj 10 uur hedexxavond een geweldige knal ge hoord. Van de bevolking maakte zich. een groote paxxiek meester. Spoedig werd bekend/, dat het fort. Domgosti, dat op ca. 6 K.M. af stand van Boekarest 'ligt, in de lucht was ge vlogen. Men had daar de onbruikbare bedorven ar tillerie-munitie opgeslagen, welke onschadelijk 1 moest worden gemaakt. In het fort bevonden zich 25 soldaten een eenige arbeiders die met het onschadelyk ma ken der munitie bezig waren. Het fort is op het oogenblik een groote vlammenzee. De ontboden troepen konden niet naderby komen, daar men nieuwe ontploffingen ver wacht. Men vreest dat de geheele bezetting en alle arbeiders om het leven zyn gekonxexi. DE EDISON LICHTWEEK TE AMSTERDAM. Ter verbetering van een vorig ons gezon den bericht betreffende de Amsterdamsche „Liehtweek" wordt ons nu het volgende bericht gezonden: Op 21 October a.s: zal het 50 jaar geleden zyn, dat.Edison, de practisch bruikbare gloei lamp uitvond. Naar aanleiding van dit goixden jubilexun zal van 21 tot en met 27 October a.s. te Am sterdam een grootech opgezette „Liehtweek* worden gehouden. Tal van autoriteiten en vooraanstaande per sonen uit financieele- en handelskringen zyn aangezocht om zitting te nemen in de ver schillende comités. Burgemeester' de Vlugt heeft het eere-presidium aanvaard, terwyl dr. W. Lulofs de leiding van het uitvoerend comité op zich genomen heeft. Een groot aantal geboxxwen, torens, brug gen, enz. zal op feeërieke wyze wordexx ver licht, zoodat gedurende de Liehtweek, waar- aaix vele attracties zullexi worden verbonden, Amsterdam een onvergetelijken aanblik zal bieden. DE GRIEP TE DOESBURG. Men meldt nader aan de N-R.Ct.: Dezer dagen worden ixx Gelderland leger-, oefeningen gehouden, waaraaxx ook het 19de regiment infanterie zou deelnemen, welk regiment thans te Doesburg ixx garnizoen ligt. Dit regiment zou tydens de oefeixingen wor den oxxdergebr.acht te Arnhem en te Wester voort, waarvoor het gemeentebestuxxr reeds twee schoollokalen had beschikbaar gesteld, terwyl een kleixi gedeelte bij inwoners zou worden ingekwartierd. Thans is echter onder het garnizoen te Doesburg een epidemie uit gebroken, die zich in hoofdzaak uit in keel- pyn. Vermoedelijk heeft men hier met griep te doexx, wat echter nog niet vaststaat. Ruim honderd man waren gistereix door de ziekte aangetast. Een groot deel van de patiënten is ixx het militair hospitaal opgenomen waar toe brancards af en aan redexx. De geixees- kundige diexxst heeft omxxiddellijk alle ixiaat- regelen geixomexx en naar wy vernamen, is gelast, dat het 19de regimexxt niet aan de oefeningen te Arnhem zal deelxxemen, dus ook niet te Arnhem en onxgevixxg zal worden ingekwartierd. De oefeningen gaan echter door voor zoover het betx-eft het Sste exx 11de regimexit en enkele afdeelixxgen artillerie, die er aan deelnemen. Voorloopig vertoont het ziektebeeld geen ernstige verschijixselen. VOETBAL DE NIEUWE COMPETITIE. INDEELING. H. F. C. EN HAARLEM NIET IN DEZELFDE AFDEELING. In de „Sportkroniek" vinden we de by- zonderheden omtrent de nieuwe competitie- indeeling in de afdeelingen I en II. Nu „Haarlem" weer naar de eerste klasse gepromoveerd is, koesterden velen en ook wij de hoop, dat H.F.C. en Haarlem in dezelfde afdeeling ingedeeld zouden worden, opdat we de spannende historische wedstrij den zouden kunnen terugkrijgen. Die wensch is helaas niet in vervulling gegaan. Haarlem speelt in Afdeeling I en H.F.C. in -Afdeeling II. Bloem end aal en Zandwort zijn in een heel zware afdeeling terecht gekomen; die moeten o.a. tegexx Velox, .Hercules, Zeeburgia, A.F.C., en D.E.C. spelen. Aan de lijst ontleenen we het volgende;, AFDEELING L 'Eerste klasse: Spaxna, H.B.S., R.C.H., V.S.V., A.D.O., D.F.C., Hilversum, Ajax, Haarlem en Excelsior. Tweede klasse A. H.R.C., K.F.C., West-Frisla, Alcm. Victrix, W.F.C., Z.V.V-, Hóllandia, D.W.S., de Spartaam V.V./R1- Tweede'klasse B. Zandvoort, H.V.C., Hercules, Velox, Bloe- daal, Baarn, B.F.C., Zeeburgia, A.F.C., D.E.C. Derde klasse A. Helder, K.V.V., Q.S.C., Meervogels, O.S.V., Assexxdelft, De Kennemers,, Purmersteijn, A.P.G-S., de Volewyckers. Derde klasse B. Ö.V.V.O., Hortus, O.D.E., Z.R.C., D.S.V., Amstel, de Zeemeeuwen, Kinheiixi, Schoten T.H.B Reserve eerste klasse. Stormvogels 2, F.F.C. 2, Ajax 2, A.F.C. 2, Blauw WiL-2, Hilversum 2, R.C.H. 2, H.F.C. 2, Haarlem E.D.O. 2. AFDEELING H. Eerste klasse. Feyenoord, H.V.V., Blauw Wit, H.F.C., V.U.C,. Hermes-D.V.S., E.D.O-, Z.F.C., 't Góoi en Stormvogels. -j Tweede klasse A. S.V.W., Merwede, D.H.C. Quick, B.M.T., V.I.Ö.S, S.V.V., Overmaas, C.V.V., R.F-C. Tweede klasse. B. Gouda, O.D;S., Uxxitas, ..Xerxes, V.O.C., Neptunus, Steeds Hooger, U.V.V., Fortuna, V.DX. Derde klasse A, Hillinen, U.V.S. L.F.C., A.S.C. Alphia, R.V.C. Laakkwartier, Ryswyk, G. S. V. Reserve eerste klasse. Fijenoord 2, Sparta 2, C. V. V. 2, V. O. C. 2, Xerxes 2, Excelsior, 2. D.H.C. 2. H.B.S. 2, Unitas 2, U.V.V. 2. De indeeling der 4e klasse promat'ierege- zal nader worden vastgesteld. 451e STAATSLOTERIJ, Trekking van Dinsdag 20 Augustus 1929. 3e Klasse 2e Lijst. Hooge prijzen; .149 ƒ1500.— 5396 16400 ƒ200—. 955 4910 6402r9419* 100.— Prijzen van 45 53 65 143 167 196 237 2S0 257- 270 320 363 3S6 398 422 458 470 520 634 668 713 720 759 769 8241 858 921 941 958 1007 1009 1034 1080' 1098 1133 1174 1253 1265 1266 1270 1304 1308 1329 1356 1372. 1412 1442 1462 1466 1476 1494 1541 1599 1606 1669 1674 1687 1716 1747 1752 1782 1790. 1S58 .1891 1937' 2112 2162 c 2174 2277 2472 2540 2597 2631 2644 2653 2700 2803 2913 2979 2980 3014 3016 3035 3094 3122 3320 3382 3383 3402 3491 3520 3543 3571 3572 3576 3662 3717 3773 3796 3802 3951 3958 3961 3962 3982 4031 4087 4113 4114 4133 4177 4205 4224 4296 4332 4365 4371 43S3 4409 4470 4603 4655 4695 4709 4782 4809 4984 4989 5006 5023 5026 5101 5150 5156 5226 5227 5249 5267 5393 5450 5681 5690 5697 5706 5743 5794 5833 5839 5863 5930 5942 6007 6026: 6066 6085 6117 6208 6249 6273 627S 6283 6319 6362 6508 6517 6570 6582 6594 6607 6642 6658 66S6 6712 6971 6987 6992 7030 7036 7071 7094 7100 7103 7156 7243 7258! 7315 7331 7350 7401 7443 7472 7478 7515i 7556 7561 7595 7596 7656 7739 7791 7793, 7913 7938 7957 7965 79S5 8046 8114 8176 8307 8308 8470 8488 8498 8503 8691 8701; 8739 8848 9044 9107 9224 9312 9380 9425: 9486 9490 9529 9576 9642 9649 9730 9733' 9825 9862 9875 9942 9981 10052 10057 101911 10210 10347 10430 10439 10528 10538 10551 105981 10725 10735 10738 10774 10917 10933 10977 11023 11111 11113 11151 11208 11220 11226 11236 11274 11312 11344 11356 11360 11392 11398 11399 11448 11513 11530 11539 11598 11615 11666 11729 11784' 12033 12188 12210 12264 12293 12343 12359 12405 12566 12625 12753 12777 12803 12818 12856 12941 12954 13050 13070 1312S 13194 13213 13232 13250 13251 13271 13301 13339 13379 13386 13414 13440 13477 13523 13531 13541 13546 13550 13659 13686 13712 13713 13749 13773 13779 137S3 13863 13866 1.3873 13904 13964 14013 14060 14136 14145 142221 14240 14252 14286 14374 14394 14405 14449 14474! 14527 14538 14581 14649 14660 14667 14753 14801; 14819 14824 14870 15104 15176 15198 15231 15272 15329 15345 15365 15407 15442 15474 15505 15520 15585 15588 15589 15634 15690 15741 15755 1Ï5817 15825 15848 15881 15991 15997 16000 16030 16037: 16072 16168 16181 16207 16250 16259 16278 16295! 16308 16313 16375 16390 16571 16610 16691 16730' 16750 16781 16789 16955 17024 17090 17187 173101 17329 17366 17394 17407 17448 17452 17497 17569 17668 17672 17792 17817 17826 17889 17904 17947 18058 18201 18214 18243 18262 18310 18338 18340 18348 18363 18382 1S389 1S464 18603 18666 18678 18859 18899 18981 19091 19102 19131 19237 19241 19256 19315 19325 19328 19335 19370 19381 19420 19479 194S0 19532 19536* 19593 19624 19665 19672 19727 19740 19748 19838 19863 19907 19941 19944 19961 20034 20071 20089 20284 20301 20316 20388 20440 20466 20600 20650 20663 20731 20762 20792 20923 20928 20941 20946 20993 )yco zuvzo cyivHi auyyo Fou ten:.1446 m.z. 1486; 11913 jn.* 1

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2