H. D.-VERTELLINGEN FLITSEN en* FEUILLETON De Roode Vingerafdruk HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1929 (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden.) door MICHAEL SOSTCnENKO. Zeer eenvoudig Hoe eenvoudig is toch alles op de wereld Daar, bij voorbeeld woonde in ons huis een zekere Krajuschkin. Aanvankelijk was hij natuurlijk werkloos. Zes jaren lang. Betaal de maar tien kopeken per vierkanten Meter. Toen vond hij een klein baantje. Het salaris was niet overdadig, maar hij kon eten en vooral, hij kon zich kosteloos door den dok ter laten behandelen. Ik moet evenwel zeg gen, dat deze man een verschrikkelijk, een wanhopig karakter had. Een onmogelijk, schandalig karakter. En wanneer deze Kra juschkin met de andere bewoners van het huis niet slaags raakte, dan was het alleen omdat hij een zwak organisme had. Maar in plaats daarvan krakeelde hij met iedereen, zocht met allen ruzie en zijn vrouw Jelena Fedorowna, die at hij regelrecht op. Tenslotte liep zij weg. Zij verklaarde eenvoudig in een fa miliervergadering, dat zij met zulk een Herodes-karakter als haar heer gemaal er op na hield, niet meer kon samenleven. Men moest haar maar een leege kamer aanwijzen in een ander huis. Hij echter, deze Herodes Krajuschkin, stond naast haar in de vergadering en luisterde met somber gezicht. Tenslotte zeide hij„Nu, voor mijn part. Wijs haar een andere wo ning aan. Ik geef toe, ik heb inderdaad een duivelsch karakter. Maar tegen de natuur kan ik niet op. En mijn karakter kan ik niet veranderen". Men wees haar derhalve een kamer in de woning nr. 17 aan. Toen begon Krajuschkin haar ook daar op te zoeken, speciaal om ruzie te maken en zijn echtgenoote te plagen. Huisdieren placht hij bovendien met voeten te treden. Van woede had hij zelfs eens het muurdagblad neergehaald. Ik moet er echter aan toevoegen, dat in ons huis, precies boven dezen duivelschen Krajuschkin, een geleerde, een zekere professor Chlebnikow woonde. En ofschoon een weinig beschaafd en zijn bur gerplichten dikwijls verwaarloozend mensch, was hij toch een behoorlijke huurder en betaalde één roebel twintig per vierkanten Meter. Met dezen geleerde kreeg onze Krajuschkin dus ruzie, weshalve hij des nachts door zijn kamer op en neer liep, de vosten schuivend langs den vloer. De geleerde kan misschien zijn geleerdheden anders niet bedenken. Hij moet misschien op en neer loopen. Daar komt de geleerde op Krajuschkin toe en zegt: „Meneer, u verontrust alle huurders van het huis. U ligt met iedereen overhoop. Wanneer er bij u zulk een gemeen karakter valt vast te stellen, dan moet u zich daar liever van laten genezen en niet nutteloosc blijven krakeelen". Waarop Krajuschkin: „Hoezoo genezen?" •De professor echter zegt: „U laat allerlei elementen op Uw karakter los. Maar eigen lijk heeft de mensch geen karakter, maar volgens de laatste ontdekkingen van de wetenschap is de mensch 18 pond koolstof, 9 1/3 lood zout, 3 pond aardappelmeel en een bepaalde hoeveelheid vloeistof. Misschien ont breekt het Uw karakter aan aardappelmeel en windt U zich daarom op." Bij deze woorden werd Krajuschkin doods bleek en spuwde den professor op het boord. Na dit feit verliep er een half jaar. Op een dag ging Krajuschkin toch maar eens naar den dokter. De dokter onderzocht mijn Krajuschkin aan alle kanten en zeide: „Uw zenuwen zijn inderdaad totaal geruï neerd door spoelwormen, die het aardappel meel opeten. Deze spoelwormen moeten op eèn of andere wijze verwijderd worden, dan zal Uw karakter beter worden." Krajuschkin begon zich natuurlijk te ge nezen, dronk niets anders dan een afschuwe lijke groene vloeistof en herstelde weldra. Hij werd tamelijk dik, kreeg een sappige kleur, zijn oogen begonnen te glanzen. Hij loopt vergenoegd door den tuin, groet alle men- schen, beschimpt niemand meer. Met zijn vrouw heeft hij zich verzoend- Den profes sor heeft hij onlangs een bezoek gebracht om zich wegens het spuwen te verontschul digen. De professor zegt: „Ik heb U altijd al verteld, dat de mensch 18 pond koolstof, en een quantum zout en aardappelmeel is. En eventueel overbodige karakters heeft men bij den mensch nog niet waargenomen." Daarmede was de zaak afgeloopen. Nu echter, na dit wetenschappelijk expe riment, als het b.v. voorkomt dat ik met een jong meisje ga wandelen en zij begint opge schroefd te praten: ach, ik ben vandaag in zulk een bedroefde stemming, bloemen zou ik willen hebben Dan denk ik: 'k weet er alles van. Praat maar voort in dien trant, het ontbreekt je zeker aan aardappelmeel of je hebt gisteren iets verkeerds gegeten Hoe eenvoudig is toch alles op de wereld! HAARLEM'S TOONEEL Men schrijft ons: Dinsdagavond hield Haarlem's Tooneel in Hotel Royal een bestuursvergadering ter be spreking van de plannen voor het komende seizoen. Uit de verschillende mededeelingen bleek dat de vereeniging er uitstekend voorstaat en zich in een gezond verenigingsleven mag verheugen. Gedurende den zomer heeft het bestuur niet stil gezeten, zoodat de uitge werkte plannen zeker niet minder beloven dan hetgeen in het afgeloopen jubileums jaar werd gegeven. Vastgelegd werden reeds: 1 Openings Ca baretavond met bal, 4 tooneelvoorstellingen, waarvan één t>e geven door een eerste klas beroepsgezelschap, een tweede Cabaretavond met bal, het groot opgezette Mi-Carême in de nieuw verbouwde zaal van het Gem. Con certgebouw en een Kindermatinee. Alzoo evenals in het afgeloopen seizoen 7 avonden en een middag. De regie is weder in handen van den heer Johan Kaart Jr., die getoond heeft wat met goede leiding met dilettanten is te bereiken. Vooral de ontwerpen voor het groot Mi- Carème. hetwelk de laatste jaren de clou der Bals-masqué in Haarlem is geworden, hadden bijzondere aandacht. Uit een en ander blijkt dat Haarlems Tooneel naast verschillende amusementen aan haar leden ook op kunstgebied het beste tracht te geven wat maar even te bereiken INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. .3 EEN PSEUDO-MACHINIST. VOOR ZEKERHEID IN ARREST GESTELD. De Tel. meldt: Een zonderling man vertoeft op het oogen- blik aan het politiebureau Warmoesstraat. Het is iemand die zich blijkbaar verbeeldt machinist der spoorwegen te zijn, op loco motieven klimt en met valsche kaarten zich toegang weet te verschaffen tot de stations en spoorwegemplacementen. Eenige dagen geleden verscheen deze man in de Jordaan. Hij was gekleed in de uni form van machinist bij de Ned. Spoorwegen en geraakte in gesprek met een juffrouw, die hij te kennen gaf, dat hij wel in de ge legenheid was jongelui op te leiden voor leerling-machinist. De juffrouw dacht dat haar buurvrouw dat wel erg prettig zou vinden, want zij had een zoon, die gaarne bij den spoorweg in dienst zou willen tre den. De buurvrouw vond het een meevaller tje en de 18-jarige zoon ook. De jongeman zegde zijn betrekking op en sprak af met den machinist voor den volgenden morgen aan het Centraal-Station. Niemand koesterde eenigen argwaan want de machinist leek precies een echte machi nist. Hij droeg de pet met gouden band, had de uniformjas en broek en sleepte zelfs over al zijn etensketeltje mede. Bovendien was hij op welke wijze is niet bekend in het bezit geraakt van het instructieboek voor locomotiegpersoneel en van een genummer de kaart, welke toegang gaf tot de stations. Gistermorgen trof de jongen zijn meester aan het Centraal-Station. De machinist deelde hem daar mede, dat zij den trein ZwolleAmsterdam zouden rijden, zoodat zij eerst als passagier naar Zwolle moesten gaan. Dat gebeurde dan ook. Doch daar aange komen begon het den leerling op te vallen, dat de dienstregeling voor het locomotief- personeel toch wel erg onpractisch en vreemd in elkaar zat. Want de meester zeide hem op het perron te wachten: zélf klom hij op een losse ma chine, die ergens stond en scharrelde wat in de cabine heen en weer. Daarna ging hij er weer af en zette den jongen in een ande ren trein. Even voor het vertrek kwam de verbaasde leerling tot de ontdekking, dat de trein naar Rotterdam ging. Daarover ging hij zijn meester interpelleeren. Doch de ma chinist in al zijn wijsheid sprak, dat de trein die richting uit ging. om tien minuten ver traging in te halen. Intusschen verwijderde hij zich, zoogenaamd om te vragen welken dienst hij had. De leerling nam plaats in een trein naar Amsterdam. De machinist die bij hem was gekomen stapte uit in Baarn en liet den jongen man alleen achter. Dank zij zijn kleeding want ook hij was in uni form gestoken wandelde hij aan station Muiderpoort door de controle zonder lastig gevallen te worden. Aan het Centraal-Sta tion vroeg hij inlichtingen aan ambtenaar: deze, die er geen touw aan kon vast knoo- pen nam hem mee naar het politiebureau Warmoesstraat, waar de jongen hetzelfde verhaal deed. Intusschen dook de machinist, die kans had gezien naar Amsterdam te komen weer bij de woning van den knaap op. De vader volgde hem heel listig en zag dat de machi nist naar een bioscooptheater op den Nieu- wendijk ging. Vermoedelijk ging hij daar uitrusten van zijn vermoeiende spoorweg- avonturen. De vader sprak een brigadier van politie aan: deze wist toevallig van het relaas van den jongen man af en verzocht den machi nist hem te volgen naar het bureau War moesstraat. De politie weet niet goed wat zij van den man moet denken. Niet onmogelijk is, dat hij niet wel bij het hoofd is. In elk geval werd hij daar gehouden. Ook is niet bekend op welke wijze de man in het bezit van de boekjes en de kaart is geraakt. Wel heeft men ontdekt dat hij zijn machinistenpak niet heeft betaald: op het Bureau Singel is indertijd aangifte gedaan van oplichting. Men durft den pseudo-machinist niet op vrije voeten te stellen, daar men bang is dat hij, eenmaal op een locomotief staande, on heilen zal veroorzaken. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. M. J. v. d. M. het te Wijk aan Zee en Duin vleesch vervoeren op een voertuig, welks bo dem niet is voorzien van een zindelijk raam werk van latten f 5 subs. 5 dagen hechtenis. J. W. ovetrreding der leerplichtwet f 3 subs. 3 dagen hechtenis. P. J. de R. het te Bloe- mendaal als bestuurder van een motorrij tuig daarmede de door B. en W. aangegeven maximum snelheid overschrijden f 10 subs. 10 dagen hechtenis. A. P. M. J. H. idem in de gemeente Heemstede f 10 subs. 10 dagen hechtenis. G. H. P. overtreding der Motor- en Rijwielwet f 2 subs. 2 dagen hechtenis. F. W. E. iedem f 2 subs. 2 dagen hechtenis. H. C. B. idem f 1 subs. 1 dag hechtenis. S. Z. het op of aan den openbaren weg diensten aan bieden van motorrijtuigen en rijwielen stal len f 3 subs. 3 dagen hechtenis. A. v. d. W. het te Zand voort als bestuur der van een rijtuig een weg, waarop in een bepaalde richting gereden mag worden, in verboden richting' berijden f 3 subs. 3 dagen hechtenis. P. J. v. d. B., overtreding, der Motor- en Rijwielwet f 8 subs. 8 dagen hech tenis; G. R. N. v. d. D. liet als bestuurder van een rijwiel daarmede een persoon mede voeren f 2 subs. 2 dagen hechtenis. J. W. P. het loopen over verboden grand f 3 subs. 3 d,agen hechtenis, H. M. v. R. overtreding der Motor- en Rijwielwet f 8 subs. 8 dagen hechtenis. H. M. Ch. overtreding der Trek- hondenwet f 3 subs 3 dagen hechbenis. L. H. overtreding der politie-verordening van Wijk aan Zee en Duin f 0.50 subs. 1 dag hech tenis- W. F. v. d. L. het te Heemstede zich, gezeten op een rijwiel, vasthouden aan een in beweging zijnd motorrijtuig f 4 subs 4 dagen hechtenis- G. H., overtreding van art. 22 der Motor en Rijwielwet 20 boete subs. 2 dagen hech tenis. M. B., idem 20 boete subs. 20 d. h. P. J. H. P. idem 20 boete subs. 20 dagen hechtenis. H. J. R. idem 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. J. A. A. van 't H., het niet de noodige maatregelen nemen tegen het 's nachts'aanhoudend blaffen van zijn hond 4.subs. 4 dagen hechtenis. S. H. R., het als bestuurders van een motorrijtuig daar mede de veiligheid op den weg in gevaar brengen 7 dagen hechtenis en ontzegging om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van drie maanden. EEN VERKEERSVERBETERING Van wege de gemeente Heemstede is men bezig met het maken van een vluchtheuvel aan de Laan van Rozenburg bij de kruising van den Heerenweg. Het wordt eenzelfde vluchtheubel als indertijd gemaakt is bij de Zandvoortschelaan. Er komt een ijzeren mast met twee flinke electrische ballons. Voor het drukke verkeer zal het een groote verbetering zijn. VAN HAARLEM'S DA.BLAD No. 1476 WARM WERKEN Vader komt op kan toor op een gloeiend heeten dag fekt zün jas uit '-en I leest hefc weerbericht §at zitten, zich af- en de tempera tuur- wgende waarmee 1 opgaven, om te zien beginnen zal I of bet ergens anders 1 nog heeter is voert een loom debat met zyn collegas over de vraag of het het vorig jaar al dan niet warmer is geweest mompelt, dat hij nu toch eens aan den arbeid moet gaan aat na tien minu- n op, om den tiher- iometer te raadple- concludeert uit bet resultaat, dat hij nooaig een glas water moet drinken zucht opnieuw dat hij nu eens moet gaan werken, maakt een brief open en waait er zich koelte mee toe. (Nadruk verboden.) EEN RARE GLOE-TROTTER. Dezer dagen vervoege zich bij de politie te Venlo twee globe-trotsrs om op hun door reis hun papieren te lain stempelen. Door een opvallende beweging van een van de twee, achtte de olitie het gewenscht de persoon in casu ader te onderzoeken, waaruit bleek, dat me; met een "vrouw in manskieeren te doen h.JI. Uit de identiteits papieren bleek, dat de jlobe-trotters waren C. A. uit Den Helder, erde 23-jarige gehuw de juffrouw v. L. uit Aisterdam. Beiden waren van Amterdam over Utrecht ArnhemNijmegen teVenlo aangeland. De reis is nu in passend costuum voortgezet. DE OOIEVAARS JAAN WEER! Uit Dinxperloo wordtaan de Tel. gemeld: Langs de grens alhieikon men Woensdag het bijzondere verschijsel waarneme, dat zich een vlucht van twalf ooievaars in het luchtrumi bewoog. De vogels ondernamen al den terugtocht naarhet Zuiden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRA AT 16 TELEFOON 107S6 HOBBY VLOERWRIJVERS f 125.^ GEVAARLIJK SPEL. Dinsdagavond werd er in een barak in het kamp van Waalsdorp gestoeid. Een der sol daten keerde voor de grap de krib van een kameraad om. De jongen kwam ongelukkig terecht, kreeg een wond aan zijn slaap en verloor het bewustzijn. Hij moest naar het militaire ziekenhuis worden overgebracht, waar de officier van gezondheid een nog al ernstige hersenschudding constateerde. De toestand van den jongen is niet ongevaar lijk, zoo meldt de N. R. Ct. Drie maanden geleden ntstond "brand in de Petroleumbrcmnen van Moreni in Roe menië. Deze brand heeft reds 12 dooden geëischten men is er nog niét in geslaagd het vuur te blusschen. Men reest zélfs dat er jaren voor noodig zullen zijn, alvorens de bonnen uitgebrand zullen zijn. UithetDuitsch van MATTHIAS BLANK. >ïet een hooWkntfc nam Langenbarh den brief in ontvangst; en de secretaris liep on hoorbaar terug. Richard Langenbach draaide den brief om cn om. Het handschrift van het adres was hem onbekend. HU scheurde de enveloppe open. maar nauwelijks had hij de eerste re gels gelezen of een opeenvolging van emoties was in zijn gelaatstrekken zichtbaar, zijn oogen sperde zich wijd open, zijn gezonde kleur verdween, hij werd aschgrauw. zijn lippen waren op elkaar geklemd en schenen tusschen de tanden te verdwijnen, de neus vleugels gingen hijgend op en neer en hy scheen op zijn beenen te wankelen. Hij smeet het papier op de schrijftafel en sloeg in machtelooze woede met beide vuis ten op den brief. Maar spoedig kreeg hij zijn zelfbeheer- sching terug, hij streek met uitgespreide vin gers een paar maal door zijn haar, lachte in zichzelf en ging toen weer zitten. Achterover geleund in zijn stoel, bleef hij een heelen tijd peinzend zitten; zijn handen lagen gebald op de schrijftafel. Toen stond hij langzaam op. I-Iij scheen tot een besluit gekomen te zijn; hij greep naar den brief, ging er mee naar de kachel en stak daar het papier met een lucifer aan en zag toe hoe de vlammen het verteerden. Maar dal alleen was hem niet voldoende. Met cicn briefopener verspreidde hij de zwartverkoolde rest, zoodat er niets meer overbleef dat ook maar in de verste verte op de resten van een brief leek. Bij dit vernietigingswerk waren zijn gedachten zoo gespannen, dat de aderen op zijn voorhoofd als koorden uitpuilden. Toen ging hij langzaam ijeer naar zijn schrijftafel terug. HOOFDSTUK IV. Al een dag of drie heb ik eens goed op je gelet; wat is er toch met je? Je komt ter nauwernood aan tafel; den heelen dag sluit je je als een gevangene op in je kamer. Je wandelt niet, brengt geen bezoeken, je gaat nooit uit, hoe komt dat toch? Bobbie von Matrei wilde juist de eetkamer uitgaan, toen zijn zuster vóór hem kwam staan. Ze versperde hem den weg naar de deur, zoodat hij niet weg kon zonder haar eerst antwoord te geven. Haar stem trilde van bezorgdheid. De haastige woorden die over haar lippen kwamen verrasten hem zoo, dat hij in zijn verrassing niet wist wat te antwoorden en Else vervolgde: Het lijkt wel of je menschenschuw bent; het is Ernst ook al opgevallen; je hebt ook voor de uitnoodiging van Freiherr von Tres- sendorf bedankt. Dat kan toch niet zoo voort gaan. Kun je mij niet in vertrouwen nemen! Bobbie probeerde te glimlachen en zei toen met gedwongen onverschilligheid: Ik heb zoo vreeselijk veel werk. Ik ben aan het boek over mijn reis bezig en daar kan ik niet telkens afloopen. Dat is niet waar, Bobbie. Dat is maar een uitvlucht. Als je op je kamer bent. doe je niets dan op en neer loopen als iemand die geen rust kan vinden. Onzin, het werk hoopt zich op en ik wil gauw weer weg. Ik licb uit Miinchen een uit noodiging gekregen mij bij een expeditie naar Thibet aan te sluiten. Wil jewil je weer weg? Natuurlijk! Reizen is toch mijn levens werk geworden. Moet je zoo gauw alweer gaan? Het is een unieke gelegenheid. Om weg te komen! Omdat.... omdat je haar weer ontmoet hebt? Terwijl ze dat zei, dwong ze hem haar aan te zien en in het moment dat hun oogen elkaar ontmoeten, wist zij de waarheid, want zijn oogen ontweken de hare weer zoo gauw mogelijk en keken verstrooid naar een an deren kant. Is het je niet voldoende dat ze j'e bedro gen heeft? De rijkdom van Langenbach was haar meer waard dan jouw liefde! Hoe weet je dat? Waarom heeft ze dan haar verloving direct weer afgebroken en zich een week la ter met Langenbach verloofd? Of weet jij een andere verklaring van haar handelwijze? En jij lijdt er nog steeds onder, nietwaar? Toen kon Bobbie zijn koppig zwijgen niet langer volhouden; het was alsof plotseling een macht binnen in hem, hem dwong te spreken over wat zoolang in hem verborgen had gelegen. Ja, maar ik kan me er niet tegen ver weren en daarom ga ik weer op de vlucht. Zij heeft zich gauw weer getroost. Ze heeft zich in mij vergist. In jou? Heeft ze dat gezegd? Ja! Dat is toch zeker niet de waarheid: je bent toch tegen iedereen als een open boek; hoe heeft ze zich dan in jouw kunnen ver gissen? Ze heeft het in ieder geval gezegd. Omdat zij je tot iederen prijs kwijt wil de zijn. Berust er toch in. Bobbie, neem het leven toch zooals het is. Denk maar aan den heerlijken zonnigen lenteag en ga eens naar buiten. Je moet eens laar den Ziegel- berg gaan, daar heb je 'n Drachtig gezicht over de bloeiende boomgaaren, zov... af leiding en schud dat piekere: toch van je af. Ze pleitte uit het diepst va. haar hart. Dag in dag uit had ze gezien h»e hij leed, hoe hij altijd og van die eene held. hoezeer hij ook jarenlang vergetelheid had gezocht. Daarom wilde zij hem wakke: schudden, hem nieuwen moed geven tot hijsich in het on veranderlijke schikken koi en ten slotte nieuwe levensvreugde vinden Hij stond daar voor haar ai een afgestraft kind; de man. die op zijn reizn de gruwelijk ste gevaren getrotseerd had, die in honder den gevallen zijn on verschromen moed ge toond had, was willoos en krohteloos. Langzaam richtte hij het loofd op. Houdt je van hem vai Ernst? Natuurlijk. Waarom vraa: je dat, vroeg hij angstig. Als iets iets vreemds, iets onzekers jullie zou scheiden, als je vai hem wegge trokken werd Ze liet hem niet uitspreken- De vergelijking die jij imken wilt gaat mank; zij heeft jou weggesmeen voor die ad eredie schatrijk was. Toen vroeg hij met zachte sfem: Wat geeft dat? Ik.Ikmoet toch al tijd van haar houden. Bobbie! Altijd? Is daar ra niets aan te doen? En zijn stem werd vast, toei hij herhaal de: Neen, altijd moet ik van naar houden. Ofschoon ze je leven venietigd heeft? Ja. zoo groot kan liefde zin, dat zij de hand kust die slaat. Ook van een onwaardige? Nadenkend schudde hij het hiofd en alsof hij plotseling wakker werd, zei lij Dat is ze niet. Er sprak zoo'n overtuiging uit zijn woor den, dat El Re moedeloos de schouders ophaal den ze voelde, dat deze hartstocht niet door woorden kon worden uitgebluscht. Maar hij mocht niet op die manier doorgaan, hij mocht zich niet zoo afzonderen; hij moest de deur eens uit en niet zoo blijven piekeren. Ze drong zoo aan, dat Bobbie zich liet over reden om een wandeling te maken. Maar toen hij een van de wegen van den Ziegelberg opliep, bleven zijn oogen op het pad voor hem gericht, waarop heldere zon nestralen door het bladerdak heen hun be weeglijke figuren teekenden; hij lette niet op de weelde der bloesems, die met him geur de atmosfeer vervulden en genoot evenmin van het schitterende uitzicht dat men van den heuvel over de stad had. Zooals steeds waren zijn gedachten daar, waar zij altijd waren. O, had hij haar toch maar niet weergezien! Steeds weer was het resultaat van zijn overpeinzingen, dat het hrï beste was om weer op reis te gaan; hij wilde mee met de expeditie naar Thibet; daar zou hij haar r.iet ontmoeten! De gevaren die daar waren vreesde hij niet. Steeds bezeten door de gedachten die de laatste drie dagen met hun cirkelgang zijn hersens hadden gemarteld, bereikte hij het plateau van den Ziegelberg. Toen opeens stond zijn hart bijna stil van schrik. Neen! Dat had niet moeten gebem-en en ook Else zou hem niet overreed hebben hier heen te gaan als zij dat geweten had. Daar op de bank zat de wouw van wie hij juist bedacht had. dat het beter ware ge weest als hij haar niet weergezien had. De bloeiende lente had haar, evenals hem, daar heen gelokt. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6