Een Auto verbrijzelt den Spoorboom aan de Kleverlaan. HERINGA &WUTHRICH, Haarlem BLIKSEMBEVEILIGING TELEGRAMMEN WEERBERICHT THERMOMETERSTAND BURGERLIJKE STAND De Aüto door een naderenden trein vernield. Gelukkig geen persoonlijke ongelukken. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1929 (Adv. Ing. Med.) doorzichtig van makelij, en op duizenden punten ziet men door de sombere duisternis het licht schijnen En later, in „The Salvaging of Civilisation": „De afschaffing van den strijd der naties dient niet te worden beschouwd als een nieu we stap ter verdere maatschappelijke ontwik keling, maar als een overwinning op de menschelijke natuurDe negatieve taak van de verhindering van den oorlog kan al leen bestaan in constructieven arbeid. Aan ieder individu moet de overtuiging bijge bracht worden, dat de oorlog een groot kwaad en niet eens een noodzakelijk kwaad beduidt". Als er één verschijnsel vooropgesteld moet worden dat op dit moment den strijd tegen den oorlog vertraagt en belemmert, dan is het de kortzichtigheid van kranten zooals het bedoelde Londensche volksblad dat he laas .vele equivalenten in alle landen vindt die de prachtige kans, het psychologische oogenblik niet begrijpen of niet willen begrij pen, en met goedkoope vaagheden en bêtises, met scepticisme en gemeenplaatsen het werk benadeelen van de weinigen, die in heldere eenvoudige taal de menschen trachten te be duiden dat: de moderne oorlog een toestand van ont aarding en massa-waanzin beteekent, die tot niets dan vernietiging en ondergang leidt, die geen ridderlijkheid en heldenmoed meer kent, die niet romantisch is maar laag, gemeen en vuil en waarbij zelfs datgene dat voor veel menschen, die zoo cynisch zijn en het zoo best weten, ode hoofdzaak is: Geld, Geld en nog eens Geld! niet meer is te verdienen. Want geen enkele natie kan er meer bij win nen. „Er zal een tijd komen", zegt Wells, „waar- In de menschen een historieboek of een oude krant zullen lezen en zich verbazen dat ooit zulk een waanzin in de wereld heeft kunnen Het is te hopen. Zij zullen zich niet het minst verbazen over het hopeloos tekort schieten van het overgroote deel der dag bladpers, in een tijd waarin deze zulk een machtige invlocdspositie bereikt had en zoo veel had kunnen bereiken in direct opbou- wenden zin. Op mijn kleine deel van het groote gebied blijf ik toch maar verwoed doorhameren op hetzelfde aambeeld. Frappez, frappez tou- joursIets goeds moet het toch op den duur wel uitwerken in een zaak, die zoo goed, zoo logisch, zoo helder, zoo zuiver-menschelijk is als de strijd tegen den oorlog. De strijd tegen angst en massa-misdaad R. P. PROF. DR. A. F. HOLLEMAN 70 JAAR. De receptie. Prof. dr. A. F, Holleman In Bloemendaal, die gisteren zijn zeventigsten verjaardag vierde, hield des middags te zijnen huize een receptie die vrij druk bezocht was. Aanwe zig waren o.a. jhr. mJ. dr. A. Röell, commis saris der Koningin in Noord-Holland, voor zitter der Hollandsche Mpij. der Wetenschap pen, de heer J. A. Fontein, penningmeester dier Maatschappij, de rector-magnificus der Amsterdamsche universiteit prof. dr. J. C. H. de Meyere, de voorzitter van den Nederland- schen Octrooiraad mr. J. Alingh Prins, de hoogleeraren prof. dr. J. P. Wibaut, prof. mr. P. Scholten, prof. dr. B. C. P. Jansen, prof. pater Hüfner. prof. dr. Schoor!, prof. dr. Reinders, prof. dr. ir. J. Boeseken, prof. De Groot, prof. dr. Korteweg, voorts dr. E. H. Biichner en dr. Bijvoet, dr. Kalff namens de Ned. Kunstzijde-fabrieken te Arnhem, dr. W. A. van Dorp, directeur der Chemische fa briek te Naarden, dr. G. C. A. van Dorp, di recteur der Chemische fabriek te Katwijk en dr. A. D. Donk namens de Ned. Chemische Vereeniging. Namens vrienden en oud-leerlingen werd prof. Holleman een feestbundel aangeboden van het Recueil des travaux chimiques des Pays-Bas en een album met ongeveer vijftig liandteekeningen. Prof. dr. J. P. Wibaut hield hierbij een rede. waarin hij o.a. zeide, dat een groot aantal vrienden en vereerders op dezen dag een blijk van hun erkentelijkheid, hun vriendschap en hun hoogachting hebben willen geven. Men heeft toen gemeend, dit niet beter te kunnen doen, dan door een feestbundel van het „Recueil des travaux chimiques des Pays-Bas" samen te stellen. Spreker zelde, dat generaties van studenten, zoowel in ons land als daarbuiten, de chemie bes,tudeera hebben met behulp van prof. Holleman's leerboeken, „uw leerboek der or ganische chemie, oorspronkelijk geschreven in de taal van een klein land. heeft de heele wereld veroverd". En deze leerlingen waren het, die den jarige thans wilden huldigen. De feestbundel kan volgens spreker, het bewijs geven, dat prof. Holleman bij velen lust heeft aangekweekt tot wetenschappelijk onderzoek. Ook tal van buitcnlandsche namen komen voor in den feestbundel, wat pleit voor de internationale oriënteering van den jarige. Velen hebben er aan meegewerkt, zeide spre ker. omdat prof. Holleman hun op hun stu- dievèld den weg had gewezen, anderen, om dat hij door vriendschapsbanden aan hen verbonden was. Dankbaar herdacht spreker wat prof. Holleman voor het Recueil heeft gedaan, óók om dit een betere financieele basis te geven. Veerkrachtig van geest en levenslustig, midden in het leven staand, midden in het werk van allerlei aard, werk op wetenschappelijk, organisatorisch en in dustrieel gebied, zoo zeide prof. Wibaut den jajige op dezen dag te zien. Dr. A. D. Donk bracht vervolgens namens de Nederlandsche Chemische Vereeniging hartelijke gelukwenschen over aan prof. Hol leman, aan haar oud-voorzitter, die de ver eeniging steeds gesteund heeft. Prof. Holleman dankte tenslotte voor de hulde hem gebracht en wel in 't bijzonder de commissie die den feestbundel van het „Recueil" had samengesteld. Hij zeide, dat hij de vriendschap en de sympathie, op dezen dag ondervonden, nimmer zal vergeten. In den loop van den dag ontving prof. Hol leman nog vele schriftelijke en telegrafische gelukwenschen, o.a, van den heer W. de Vlugt. burgemeester van Amsterdam en van het curatorium der Amsterdamsche gemeen telijke universiteit, waar prof. Holleman vele jaren hoogleeraar was, Het Bloemendaalsche politierapport deelt het volgende mede: Woensdagavond ongeveer kwart over elf kwam de chauffeur A. J. K„ die in dienst is bij de firma W. C. O., met een luxe auto uit Haarlem naar Bloemendaal rijden. Op ongeveer 15 a 20 Meter afstand zag hij plot seling dat de afsluitboomen van de spoor wegovergang aan de Kleverlaan gesloten waren. Met de hand- en voet-rem trachtte hij de auto tot stilstand te brengen, maar hij kon niet meer verhinderen, dat de wagen tegen den afsluitbpom reed. De boom brak door den schok en de auto kwam midden op de spoorbaan tot stilstand. De chauffeur probeerden nog om achteruit te rijden, doch door den gebroken afsluitboom gelukte hem dit niet- De overwegwachter H. T. had, nadat hij de boomen gesloten had, zich naar het wacht huisje begeven om een bel af te zetten. Hij hoorde wel, dat er een auto uit de richting' Haarlem kwam, maar hij schonk daaraan geen aandacht, daar zoo iets geregeld voor komt. Hevig schrok hij toen hij even later zag, dat de auto door de afsluitboom reed. Hij was toen dadelijk met de roode lantaarn in de hand den stoomtrein, die van de rich ting Bloemendaal kwam, tegemoetgeloopen, om hem tot stilstand te brengen. De machi nist zag het signaal en stopte. Daarop begaf de overwegwachter zich nar de tegenoverge stelde richting, omdat er ook een electrische trein uit Haarlem op komst was. De signalen die hij gaf, werden door den wagenvoerder eveiiwel niet opgemerkt. De trein reed door. Toen hij op korten afstand genaderd was, was de overwegw,achter ge noodzaakt op zijde te spring voor behoud van zijn leven. Daarop botste de trein in volle vaart tegen den auto, waardoor deze vrij ernstig werd beschadigd. De chauffeur, hoe wel vreeselijk gesschrikken, was nog bijtijds uit den auto gestapt, zoodat dit ongeval ge lukkig zonder persoonlijke ongelukken af liep. Door den schok was de electrischen trein defect geraakt. Hij werd door een locomotief KONINGINNEDAG. MOTOR-BEHENDIGHEIDSWEDSTRIJDEN. Zaterdagmiddag 3 uur, Koninginnedag, houdt de motorclub „Haarlem" een motor- behendigheidswedstrijd op het grasveld naast de Haarlemsche Dreef. De politie zorgt voor een goede afzetting van het terrein, doch het publiek heeft daaromheen vrijen toegang tot het zien van dezen allervermakelijksten strijd in behendigheid, gestreden door onze Haarlemsche motorridders. De te nemen hin dernissen bestaan uit: een hek dat geopend en gesloten moet worden: een hoop mulzand afgezet met vlaggetjes, waar doorheen gere den moet worden, zonder de vlaggetjes om te stooten; het al rijdende opnemen, vervoeren' en wederom neerzetten van 'n vol glas water zonder te morsen, of om te stooten; het ge durende het rijden openen en sluiten eener parapluie en met geopende parapluie door een vlaggenbaan heen rijden; het ringste ken: het rijden over plat op den grond lig gende planken: het kruipen door een ton (de motor wordt daarna weer bestegen); het rijden over een wipplank, enz. De snelheid bedraagt niet meer dan een langzame fietsersgang, doch het komt er hier op aan, om te toonen in hoeverre men zijn machine meester is, zonder deze hinder nissen te missen of met de voeten den grond te raken. Dat er echter maar zeer enkelen zullen zijn die het er geheel zonder straf pun ten zullen af brengen, is wel heel zeker. Iedere motorrijder kan mededoen en zich op het terrein vóór den wedstrijd nog laten inschrijven, tegen betaling-van 1. ORANJEBOND „PRINSES JULIANA". HET VUURWERK AAN DE ZOMER. VAART. De Oranjebond „Prinses Juliana" organi seert zooals wij reeds medegedeeld hebben, de Koninginnefeesten in Haarlem-Oost. Zaterdagavond wordt des avonds 11 uur aan de Zomervaart ee nvuurwerk afgestoken. Dit vuurwerk kan door iedereen aanschouwd worden, want daar wordt, evenmin als bij de volks- en kinderspelen, entree geheven. Het terrein voor de vermakelijkheden zal 's avonds schitterend verlicht zijn. Het programma van het vuurwerk vermeldt niet minder dan 49 nummers. Natuurlijk kun nen wij die niet alle vermelden. Wij volstaan met eenig'e te noemen, om een indruk te ge ven van het fraais dat den bezoekers wacht. No. 11 is: Groot draaiend vuurfront, het electrische zonnenrad, beginnende met kran sen van goud en brillantvuur, waarin ge kleurde staven welke van kleur veranderen, plotseling overgaande in schitterende mag- nesiumkransen met duizenden schelwitte vonken en stralen. Eindigende met kanon slagen. No. 15: Groote diainantmozaieken, begin nende met rozet in kleurenring, omringd door Chineesch vonkenspel, plotseling ont branden een aantal jasmeinfonteinen en vormen groote mozaieken, waarin weder ge kleurde zonnen verschijnen. Het geheel ein digende met kanonslagen. No.'34. Groot schitterfront, de Japansche vlinderboom, gevormd door groote schitter- fonteinen welke duizenden en duizelden gou den vlinders uitwerpen, waarin een groote vlinderzon draait, eindigende met kanonsla gen (zeer fraai nummer). Het slotnummer is: Groote slotdecoratie, bestaande uit eenige woorden, b.v. „Leve de Koningin" of eenige andere woorden, in de- viesvorm. Ontbranding van een aantal brillantfon- teinen, welke een schitterend vuurtableau om de woorden vormen. Ontbranding van brillantmozaieken, waarin groote gekleurde zonnen draaien. Ontbranding van batterij Romeinsche kaarsen, welke een menigte gekleurde mag- vai\ Haarlem terug gehaald. De auto werd dor een kraanwagen van de firma Beekman weggesleept. Het treinverkeer ondervond van de rlcht- ting Haarlem uit geruimen tijd vertraging. De waarnemende Commissaris van Politie Tan Bloemendaal en een inspecteur van poiitle uit Haarlem, waren op he terrein, aan wezig. Hedennacht omstreaks half een was de spoorbaan weer vrij en kon het treinverkeer zijn gewonen gang gaan. Van den overwegw achter vernamen wij, dat toen de trein de auto greep, de slag zeer hevig was. Zelfs op het station Bloemendaal was de slag te hooren. De bewoners van de omliggende huizen kwamen buiten de deur, niettegenstaande het late uur. De electrische trein kwam enkele meters verder tot staan. Het was voor de auto gelukkig, dat de boom met het- hekwerk er boven op lag, want dit ving den schok op. De beschadiging viel dan ook mee. De auto behoorde aan een garage te Bloemendaal het was een oud model Ca- dilalc, doch een die nog wel jaren mee kon, een groote wagen voor zes personen. Door het rijden tegen ,den spoorboom werd slechts de voorzijde eenigszins ontzet en brak de voorruit, echïer zonder den chauffeur te wonden. De motor draaide nog, doch door den spoorboom met het hek, die boven op den wagen lag, was achteruit rijden onmo gelijk. De ergste klap kreeg de wagen ech ter van den trein. De motorkap werd geheel vernield, van het linker spatbord bleef niet veel over en van het linker voorwiel slechts de stopjes van de spaken. De wagen was verzekerd, het is de kosten niet meer waard om hem te herstellen. De auto was dien dag gehuurd door een familie uit Haarlem, die er mee naar Almelo geweest was. De chauffeur was na de botsing zoo ont steld, dat hij per ziekenauto naar zijn wo ning gebracht moest worden. Hedenmorgen kon hij echter in de garage weer naar zijn wagen komen kijken. nesium- en polvpsterren over het geheel heen werpen. Groot slotbombardement en sterrenregens. CHRIST. ORANJEVEREENIGING „SCHOTEN". De Christelijke Oranjevereeniging „Scho ten", Haarlem-Noord, houdt Zaterdagmór gen 8 uur een wijdingsdienst in. de Juliana- kerk, spreker is Ds. M. G. Blauw. Om 9 uur stellen de kinderen zich op voor een wandel tocht met muziek op het Pretoriaplein. Op het gem. voetbalterrein aan -den-Middenweg zullen kinderspelen gehouden worden. Die kinderspelen duren tot 4 1/2 uur.'s Avonds 7 uur heeft een. feest plaats voor leden en ge- noodigden in het gebouw „Olympia", de re- citeerclub, onderafdeeling der vereeniging, zal haar medewerking verleenen. DE MOORDZAAK TE GIESSEN- NIEUWKERK. ONGEVEER 120 GETUIGEN. DE MEENING DER VERDEDIGING. Naar. van de zijde der verdediging, mr. Roobol en mr. Den Hollander, werd mee gedeeld, zal de behandeling van de zaak Giessen-Nieuwkerk op 12 September a.s. voor het Amsterdamsche Gerechtshof aan vangen. De procureur-generaal heeft zestig getuigen gedagvaard, "terwijl het aantal ge tuigen a décharge, d.at doof de verdediging zal worden opgeroepen, tusschen de 50 en 65 zal zijn. In verband met de regeling der zittingsdagen van het Gerechtshof zal de zaak niet op achtereenvolgende dagen ge houden worden, doch als 't ware in étapes, zoodat het niet onmogelijk is, dat de behan deling weken in beslag zal nemen. Het is vrijwel niet te overzien hoe de terechtzitting zal verloopen en welke verras singen zich zullen voordoen. Echter staat voor de verdedigers als een paal boven' water vast, dat de twee verdachten, die thans in voorloopige hechtenis zijn (sinds de ver-wij zing van de zaak inaar het Gerechtshof kan niet meer van gevangenschap worden ge sproken) vrijgesproken zullen- worden. Ver moedelijk zal in deze zaak de instructie meer gericht worden tegen verschillende getuigen dan tegen de verdachten zelf. Voor de verde diging heeft zich sedert de verwijzing van de zaak door den Hoogen Raad naar het Gereohtshof haar vermoeden, hoe de moord gepleegd is, omgezet tot een zekerheid. De verdediging meent een vijftiental getuigen te kunnen aanbrengen, waardoor deze zeker heid verkregen wordt. Ten slotte vroeg het blad de verdediging of zij van oordeel was dat na een eventueele vrijspraak de veroordeeling van anderen in verband met dezen moord zal plaats hebben. Ma-. Den Hollander ant woordde daarop, dat hij en zijn collega over tuigd zijn, dat het Gerechtshof te Amsterdam met hetgeen door de verdediging zal worden aangevoerd, anders zal handelen dan bijv. in de Culemborgsche moordzaak is geschied. PERSONALIA. Met ingang van September is onze stad- genoote mej. Wilbertens benoemd tot on derwijzeres aan een school voor bijzonder onderwijs te Utrecht. OVERSTE VAN WAGTENDONK. Naar wij vernemen is de toestand van overste Van Wagtendonk, die reeds eenigen tijd in de Mariastichting verpleegd wordt, vooruitgaande. TOESTAND GOED. De toestand van den 76-jarigen H. A. M„ die Zondag op de Groote Markt door een autobus aangereden werd, en die in de Ma- riastichtinc verpleegd wordt, blijft goed. DE SALARISSEN AAN DE HOOFDAGENTEN. EEN GUNSTIG ADVIES. In het b&gin van dit jaar hebben de or ganisaties van politie-pea-soneel adressen aan de gemeenteraad gezonden om aan te drin gen op verhooging van de jaarwedden van de hoofdagenten. De raadsleden Keesen, van Kessel en van Liemt, "hebben bij de behandeling van de gemeentebegrooting voor 1929 voorgesteld, om de post jaarwedden agenten van politie te verhoogen met f 2340, om het salaris der hoofdagenten van 43 op 46 gulden per week te brengen. Dit voorstel, werd aangehouden om de zaak in het Overleg te brengen. Wij vernemen, dat het- voorstel door B. en W. gezonden is aan de commissie voor sociale zaken (de raadsleden die zitting heb ben in het Georganiseerd Overleg. Deze commissie heeft een gunstig advies uitge bracht. Het college van B- en W. zal nu moeten beslissen of voor de begrooting van 1930 een voorstel gedaan zal wox-den. Er zijn te Haarlem thans 17 hoofdagenten 2 hunner verdienen evenwel reeds f 46 (dat zijn geannexeerd en) 200dat de verhooging voor 15 man zou tellen. LEDEN DER PROV. STATEN NAAR DE ZUIDERZEEWERKEN. Morgen, Vrijdag zullen de leden der Pro vinciale Staten van Noord-Holland een be zoek brengen aan de Zuiderzeewerken. EEN LEVERANTIE VAN DE HAARLEMSCHE INDUSTRIE De firma J. J. Beynes alhier heeft dezer dagen weer een aantal tramwagens afgele- verd voor de Arnhemsche tram. 'DE ONTWAPENING TER ZEE. BELANGRIJKE CONFERENTIE TE WASHINGTON. WASHINGTON, 28 Aug. (Reuter.) De on- dei-handelingen inzake de maritime ontwa pening waren heden het onderwerp eener be spreking in het Witte Huis tusschen staats secretaris Stimson, den onderstaatssecretaris Cotton en eenige experts in maritieme aan gelegenheden. Er werd geen verklaring afgelegd na afloop der besprekingen. Gisteren is in het Witte Huis een gewichtige conferentie gehouden, die drie uren duurde en waaraan president Hoover, staatssecretaris Stimson en de mi nister van Marine deelnamen. Men meent te weten, dat de besprekingen, die o.a. be trekking hadden op de kwestie van de ver mindering van het aantal kruisers, thans een beslissend punt heeft bereikt, en dat wel dra iets definitiefs zal. worden aangekondigd. SNOWDEN'S OVERWINNING. Engelsche persstemmen. LONDEN, 29 Aug. (Reuter.) De conserva tieve „Daily Telegraph", die melding maakt van Snowden's overwinning in Den Haag waar hij is opgekomen voor de wettige rech ten van het land, zegt, dat thans ook de laat ste herinnering aan den oorlogstijd, namelijk de bezetting van het Rijnland, moet verdwij nen. De „Daily Chronicle" (Liberaal) schrijft, dat het succes van Snowden in het feit ligt, dat hij een einde gemaakt heeft aan de Europeesche gewoonte om Engeland te ader laten, als er Europeesche schulden betaald moeten worden. Het blad "dringt aan op voldoening van de belofte Inzake de ontruiming van het Rijn land, waardoor tevens de vrede met Dultsch- land tot werkelijkheid geworden is. DE ONLUSTEN IN PALESTINA. 10.000 soldaten aangeboden. WASHINGTON, 29 Aug. (Reuter). Het Jood- sche legioen te New-York heeft aan den Brit-schen ambassadeur een telegram gezon den, waarin 10.000 gevechtsklare manschap pen worden aangeboden om te helpen den vrede in Palestina te herstellen. Honderden Arabieren om singeld. LONDEN, 29 Aug. (Reuter). De „Daily Ex press" verneemt uit Jeruzalem, dat Arabi sche scherpschutters, die zich hadden opge steld in een groot dorp in de heuvels om Jeruzalem, op keurige wijze in het nauw wa ren gedreven door een krachtig optreden der Britsche troepen met behulp van pantser- autos en vliegtuigen. De Bedoufnen wei-den volkomen verrast. Honderden werden^omsin- geld met hun wapens, munitie en roofbuit, terwijl honderden anderen de vlucht namen, achtervolgd door de laagvliegende vliegma chines, die door machine-geweren verschei dene hunner neerschoten. OVERSTAPPEN IN DE LUCHT. VAN LUCHTSCHIP OP VLIEGTUIG. CLEVELAND, 29 Aug. (N.T.A.) In den loop van hier gehouden vliegdemonstraties is luitenant Bolvur van het met 72 K.M. snel heid vliegende luchtschip Los Angelos op een aanhangend vliegtuig overgestapt. Dit is de eerste poging om in de lucht van een luchtschip op een vliegtuig over te stappen. GROOTE BRAND IN EEN POTLOODFABRIEK. TIEN PERSONEN GEWOND. BUDWEIS. 23 Aug. (W. B.) Door zelfont branding ontstonden in de celluloid-afdeeling der potloodfabriek van Hardmuth een brand, die suoedig een grooten vorm aannam en zich ook uitbreidde tot het magazijn, waar spiritus, lakken en ander licht brandbaar- materiaal was opgeslagen. Tenslotte slaagde de brandweer er In het vuur meester te worden. Er werden tien per sonen gekwetst, van wie enkelen zwaar. naar waarnemingen verricht in den morgen van 29 Aug. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.1 m.M. te Clermont; laagste barometerstand 750.1 m.M. te Lerwick. Verwachting tot in den avond van 30 Aug.: Matige tot zwakken Westelijken tot Zuidelij ken wind. half tot zwaarbewolkt, waarschijn, lijk droog weer, weinig verandering in tem peratuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Vorige stand 758 m.M. Stand van heden 765 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van Fa. A. FEDERMANN Opticien Gr. Houtstraat 37, Tel. 11059 29 Augustus. Hoogste gisteren 74 F. Laagste hedennacht 61 F. Hoogste heden tot 12 uur 68 F. Haarlem, 29 Augustus. Ondertrouwd: 28 Aug. J. Eggelte en J. A. Krips; M. Angenent en J. Bulthuis, A. Nierse en P. van Norde, A. J. P. Stegemeijer en H. J. C.Tesselaar, A. Th. van Garderen en A. P. Verhoef, B. H. \Vempe en E. Brinkman, P. H. Stokhof en J. M. E. Westerman, N. Krijgs man en W. C. B. de Laat. W. P. van Eekhout en J. C. Bersch, H. Th. Jeuriëns en M. Ha vik. Getrouwd: 28 Aug.: K. Rozenhart en M. A. van de Spreng, P. J. ter Wal en Th. M. Las- sooij, A. A. Pot en G. M. Lagerweij, P. van Heerden en K. Ott, L. Peperkoorn en P. Hujo, G. L. van Vliet en C. Sieraad, D. "Ineke en M. van den Burg, Ph. W. Swïtser en E. K. A. Weimann, B. N. Postma en M. C. van Bem- melen, A. A. Smit en J. L. M. Lohman, P. A. van Loon en E. A. Haasbeek, A. van Egmond en J. M. Bierenbroodspot. Bevallen: 27 Aug.: C. E. M. Hetemvan Rooden z. A. M. Joosten-rLokerman, d. Overleden.- 26 Aug.: T. PronkKosten, 64 j., Ged. Oude Gracht. 27 Aug. D. Bakker, 58 j„ Noorder Tuindorplaan; G. A. H. Lucas Thirij, 37j., Lange Heerenvest. W. A., 4 jaar, dochter van J. Dedding, Kamperïaan. DE „GRAF" NADERT LAKEHURST. EEN WARE ZEGETOCHT. NEW YORK, 28 Aug. (V.D.) Om 21 uur 10 M.E.T. bevond de Graf Zeppelin zich boven de stad Davonport (Iowa). NEW-YORK, 28 Aug. (V.D.) Na om 21 uur 50 M.E.T. Stercing in den staat Illinois ge passeerd te zijn bevond de Graf Zeppelin zich om 23 uur 20 MET. boven Chicago, waar hij met ongeëvenaarde geestdrift werd ontvan gen. Geweldige menschenmassa's waren op de been om het luchtschip te begroeten, dat zij op straat en op de daken der huizen zagen" voorbijtrekken. Het marine-luchtschip „Los Angeles" be vindt zich op het oogenblik onderweg van Cleveland naar Los Angeles. Toen het heden ochtend boven de stad Buffalo vloog meen den velen, tat het de „Graf Zeppelin" was. Het geheele land volgt met de grootste be langstelling den tocht over/ymerika. Als ver tegenwoordiger van Hoover zal de staatsse cretaris van Handel, McCracken, Eckener bij aankomst begroeten. Uitgebreide maatregelen zijn genomen, op dat de landing van het luchtschip te Lake- hurst door de geheele wereld gevolgd zal kunnen worden. Via de kortegolfstations Schenectady, Pittsburg en Cincinnati zullen ook staatssecretaris Meissner en de gezant Kiep het woord voeren. De passagiers zul len uit Lakehurst per specialen trein ver trekken. ZANDVOORT FEESTVIERING KONINGINNEDAG. Aan liet programma, opgesteld door de Zandvoortsche feestcommissie ter gelegen heid van de verjaring van II. M. de Koningin, ontieenen we het volgende: De feestviering wordt reeds Vrijdagavond 6 uur ingeluid door voorwedstrijden der schoolvoetbal- elftallen. Zaterdagmorgen 8.30 wordt mu ziek gemaakt op den watertoren door de Zandvoortsche muziekkapel. Van 9—12 uur zijn de eindwedstrijden der elftallen. Om hall" 2, aantreden op het Stationsplein, daarna wordt in optocht gemarcheerd langs de Zeestraat. Kostverlorenstraat, Koningin neweg. Groote Krocht naar het feestterrein nabij school D„ alwaar verschillende volks spelen worden gehouden. Om 5 uur worden de prijzen uitgereikt in Hotel „Suisse". Van half 8 tot half 9 heeft in de N. H. Kerk een concert plaats, hetwelk wordt gegeven door de zangvereeniging Kunst na Arbeid, direc teur de heer E. Dees. Na afloop daarvan wordt, voorafgegaan door de Zandv. Mu ziekkapel, een ballonnen optocht gehouden naar het strand, alwaar voor Hotel „Groot Badhuis" een schitterend vuurwerk zal worden afgestoken.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2