BUITENLANDSCH OVERZICHT Nu het accoord bereikt is rijzen nieuwe moeilijkheden. UIT DE OMSTREKEN DE DUITSCHE WENSCHEN TER CONFERENTIE. DE TOESTAND IN PALESTINA NOG ZEER ERNSTIG. SCHILDERWERK mr HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1929 DERDE BLAD HERSTELCONFERENTIE. De Duitsche wenschen. Vandaag om half drie een Plenaire Openbare Zitting. Redevoeringen zullen draadloos worden uitgezonden. *S-Cravenhage, 28 Augustus. De hedennamiddag te drie uur begonnen bespreking over de financieele regeling, is voortgezet tot ongeveer half acht en toen afgebroken omdat te 8 uur in het Grand Hotel een diner gehouden zou worden, dat de Engelsche delegatie aan de andere dele gaties aanbood. Na dit diner zouden de be sprekingen in het Grand Hotel worden voort gezet. Bij het verlaten der vergadering op het Binnenhof gaf minister Hymans te kennen, dat men nog in het geheel niet kon zeggen tot hoe laat de besprekingen hedenavond zouden duren; het zou middernacht, twee uur, drie uur, maar ook vijf uur kunnen wor den. Minister Briand verklaarde, dat de bespre kingen bevredigend verliepen, minister Stre- semann echter deelde mede, dat nog op geen enkel punt overeenstemming was bereikt. In een Engelsche persconferentie is meege deeld, dat de punten der overeenkomst waar over gesproken is die waren, welke vooral Duitschland raken en dat men niet ver mis zal zijn als men aanneemt, dat de kosten der bezetting na 1 September een groot deel der discussies hebben ingenomen. De vergade ringen van de bij de bezetting betrokken mogendheden en van de politieke commissie, welke heden gehouden zouden worden, zijn, door den duur der financieele besprekingen, niet gehouden. Morgen om 10 uur zullen de bezettingsmo- gendlieden bijeenkomen en om 11 uur komt de politieke commissie bijeen. Des namiddags om half drie begint een openbare plenaire zitting; de besprekingen in die zitting zullen draadloos worden uitge zonden. Deze zitting zal worden gehouden omdat Henderson en Briand morgen om 5 uur met den trein naar Genève willen ver trekken. In den loop van vandaag heeft Graham, president van de Board of Trade, een sche ma opgemaakt voor het begin der kolenleve- ringen aan Italië, waarin bepaald is, dat zij op 15 November zullen aanvangen. Men verneemt, dat de Italiaansche staats spoorwegen zich voorstellen in Cardiff een kantoor te openen voor de regeling van dezen export, waarvan men verwacht, dat de han delsbetrekkingen tusschen Zuid-Wales en Italië zeer zullen worden bevorderd, wat de levering van steenkolen betreft. Het houden van een plenaire zitting op morgen beteekent, naar verzekerd werd, nog niet het einde der conferentie. Het wordt zeer wel mogelijk geacht, dat, na het vertrek van eenige gedelegeerden de andere en de experts nog hier blijven ter regeling van andere dan principieele aangelegenheden. i Wij vernemen van Fransche zijde dat he den aan de besprekingen van de 6 uitnoodi- gende mogendheden achtereenvolgens Stre- semann, Chéron, Wirth en Hilferding heb ben deelgenomen, die het woord voerden over de quaestie van de betaling der bezettings- kosten na 1 September. De Duitschers verkondigden de stelling, dat zij niets hiervan zouden dienen te betalen, terwijl van Franschen kant het tegenover gestelde standpunt werd verdedigd. Vervolgens hield Briand een groote rede voering, waarin hij uiteenzette dat het ook voor Duitschland een bijzonder voordeel zou zijn wanneer het Young-plan in werking zou treden en dat er dus ernstig gevaar aan ver bonden was om thans nog nieuwe discussies te openen. Van het begin af aan had hij het principe aangehangen dat er .geen band in dien zin tusschen de financieele en de politieke quaes- ties gelegd mocht worden dat er van ruilhan del in deze sprake zou mogen zijn en hij ver wierp dus ook het denkbeeld van compen saties met betrekking tot vervroegde ontrui ming. Snowden en Graham verklaarden onom wonden het geheel met Briand eens te zijn. In Franschen kring verluidde dat Briand niet Donderdag, doch eerst Vrijdag zal ver trekken. OM KWART OVER TWEE 'S NACHTS UITEEN. Hedennacht om kwart voor twee ging de bijeenkomst in het Grand Hotel zonder dat men tot overeenstemming was gekomen, uit een. Morgenochtend om halfelf voortzet ting der besprekingen. Bij het verlaten der vergadering, verklaar de de Duitsche minister Wirth, die blijkbaar zeer ontstemd was: als men iets bereiken wil, moeten allen helpen. Men kan geen politiek maken ten koste van Duitschland. Als Snowden 100 pet. vraagt, moet Duitsch land ook genoegdoening hebben. HET OFFICIEELE COMMUNIQUé. Het officieele communiqué van de zitting ■der uitnoodigende mogendheden van heden morgen luidt als volgt: Zooals in het communiqué van den afge- loopen nacht is medegedeeld, is heden een vergadering van de delegaties der zes uit noodigende mogendheden gehouden ten einde met de Duitsche. gedelegeerden de door de voornaamste crediteur-mogendheden getroffen overeenkomst te onderzoeken even als andere vraagstukken welke in het bij zonder deze laats ten aangaan. De vergadering is te kwart voor één ge schorst en zal hedenmiddag worden voort gezet. HEEMSTEDE TUINLIEDEN In de Woensdagavond gehouden vergade ring van ds tuinliedenvereeniging Aerden- hout en Omstreken werd verslag uitgebracht van de gehouden excursie naar den Haag. De dahlia-tentoonstelling zal gehouden worden op 18 September. De inzendingen zullen collectief zijn. Het is zeker, dat veer op een mooie tentoonstelling gerekend kan worden. Op die tentoonstelling zullen ook de anjers te zien zijn, die in het voorjaar aan de leden zijn gegeven om te kweeken. De iury zal 's morgens haar taak verrich ten, z-oodat de tentoonstelling 's middags en 's avonds van 2 tot 10 uur kosteloos voor belangstellenden te zien zal zijn. Voor de onderlinge tentoonstelling waren vele mooie inzendingen ingekomen, die door een commissie beoordeeld werden. AANBESTEDING Te Amersfoort is Woensdag aanbesteed, voor de Ned. Herv. Stichting voor Zenuw en geesteskranken het bouwen van een ge sticht aan den Rijksstraatweg, halfweg Amersfoort en Soesterberg. Laagste inschrijvers waren de Gebrs. Van Rijswijk te Heemstede voor f 440.000 en hoogste inschrijver was C. van Lunteren te Wijk, voor f 667.000. IJMUIDEN TRAWLER VASTGELOO^EN. Woensdagmiddag: is de binnenkomende stoomtrawler Orion IJM. 67 tengevolge van de hevige zuiging, veroorzaakt door het uitgaande s.s. Zeelandia uit zijn roer ge- loopen. De trawler liep dientengevolge met volle vaart op den kop van de Visschers- haven en bleef daar onwrikbaar vastzitten, niettegenstaande direct met volle kracht achteruit werd gestoomd. Dar het water val lende was, riep de schipper direct de hulp van een sleepboot in. Deze, de sleepboot Katwijk, maakte achter den trawler vast. Aanvankelijk kon ook de sleepboot geen be weging in het vastgeloopen vaartuig krijgen, doch na ongeveer een kwartier getrokken te hebben kwam het vaartuig weer los. Vermoe delijk heeft het geen schade bekomen. HILLEGOM KONINGINNEDAG. De gemeente-secretarie en het kantoor van den gemeente-ontvanger zullen Zater dag a.s. den geheelen dag gesloten zijn. In den regel merkt men hier van feestviering op den Koninginnedag weinig, omdat het in het bollenbedrijf zeer druk is. Er kan geen uur gemist worden. In vele kantoren en pak plaatsen wordt 's avonds en zelfs tot in den nacht gewerkt. De kinderen van de twee Chr. scholen heb ben een feestje met wandeling door de ge meente. SANTPOORT. GEIUEENTECONCERT. Programma van het concert te geven door het fanfarecorps „Wilhelmina" te Sant poort op Donderdag 29 Augustus a.s. des avonds van 7 3,4—9 3/4 uur op het Terras te Santpoort. 1. Bruxelles-Lilles, marsch, Louis Vermaelen 2. Feest-Ouverture, Sam Vlessing 3. Fantaisie Pastorale, Sam Vlessing 4. Féerie-Ballet, Alyre Delhaye Pauze. 5. Florentiner Marsch, J. Fugik 6. La Cóte d' Argent, P. N. Labole 7. Alesia. Ouverture Militair,a Edman Avon 8. Marsch Finale. Met de nummers 1, 2 en 3 behaalde „Wil helmina" te IJmuiden een eersten prijs Marsch- en een eersten prijs Concertwed strijd. HAARLEMMERMEER PERSONALIA Het bestuur van de gymnastiekvereeni- ging „Hoofddorp" heeft in de plaats van den heer J. Roggeveen tot leeraar voor de damesafdeeling benoemd de heer J. Berre- voets Jr. te Amstelveen. ONDERWIJS Tot onderwijzeres aan de R.K. school aan den Spaarnwouderweg alhier (hoofd de heer H. J. Post) is benoemd mej. V. J. A. v. d. Klauw te Bergen (N.H.) BEVERWIJK KONING1NNEFEESTEN. Het programma voor de Koninginnefeesten welke dit jaar op 3 September gehouden zullen worden luidt als volgt: 8.30 u. Koraalmuziek van den toren der Ned. Herv. Kerk. 9 uur. Aubade voor het Raadhuis. Na afloop daarvan kinderspelen op het weiland vóór Scheybeeck. 1.30 uur. Watersteekspel op het School plein voor jongens van 12 tot 16 j. 2 uur. Ringsteken op rijwielen in de Meer straat voor meisjes van 12 jaar en ouder. Tonrollen in de Noorderparklaan voor jon gens van 12 jaar en ouder. 3.305 uur. Gymnastickdemonstratie op het weiland voor Scheybeeck, te geven door de Beverwij ksche Gymnastiekvereniging „Turnlust". 5.30 Mastklimmen in de Meerstraat. 89.30 uur. Concert in de muziektent op het Schoolplein. 10.30 Vuurwerk op de Meerkade. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. V Wrijft de gesmette en ontstoken deelen voor zichtig in met Pu rol, en houdt't huidje steeds droog, door bij het verwisselen van den luier, I telkens te bepoederen met Purol-Kinderpoeder. Purol doos 30, 60 en 90 ct. Tube 80 ct. I Purol-Kinderpoeder per bus 60 ct. en 1 gld. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) BIJZONDERE DIENST OP KONINGINNEDAG. WAALSCHE KERK. Ds. F. Chr. Krafft, predikant bij de Waal- sche kerk alhier, deelt ons mede: In de Waalsche kerk zal Zaterdagmorgen a.s- (Koninginnedag) te 9.15 uur des morgens een. bijzondere dienst gehouden worden, om dat vele leden van deze zuiver Nederlandsche kerk daar prijs op stellen, ook in verband met het feit dat alle leden van het Huis van Oranje uitgezonderd Koningin Wilhel mina tot de Waalsche Kerk hebben be hoord. Als een bijzonderheid kan worden gemcid dat gedurende den dienst het Wilhelmus in het oud-Fransch zal worden gezongen, om dat Marnix van St. Aldegonde het Wilhelmus heeft gedicht op een oud-Fransche melodie. Belangstellenden worden vriendelijk uit- genoodigd dezen bij zonderen dienst bij te wonen. DE VERLICHTING VAN RIJKS WEGEN. OP DEN SCHOTERWEG SLECHTS GASLANTAARNS. Het rijk bekommert zich niet om de ver lichting van de rijkswegen. De Rijkswater staat meent, dat daarvoor de betrokken ge meentebesturen moeten zorgen. De gemeen tebesturen moeten aan het rijk zelfs toestem ming vragen voor het plaatsen van lantaarns. De gemeente Haarlem zorgt dan ook voor de verlichting van de rijkswegen binnen onze grenzen. In het begin van dit jaar werd het geheele gedeelte van den weg Haarlem- Amsterdam dat op ons gebied ligt (dus tot aan den overweg van de Haarlemmermeer spoorwegen) van electrische booglampen voorzien. Niet alleen 's avonds, maar ook des nachts branden die lampen, zoodat het op dat gedeelte van den weg zóó licht is, dat de autobestuurders zonder hun groote lantaarns kunnen rijden en ook de E. S. M. haar koo- licht kan dooven. Daardoor is het gevaa dat gedeelte van den weg door verblindende lichten ontstaan, verdwenen. Het is jammer, dat de Rijkswaterstaat die verlichting niet over den geheelen weg voort zet. Nu de weg HaarlemVelsen geheel geas- phalteerd is. werd verwacht, dat ook op dien weg electrische booglampen voor avond- en nachtverlichting zouden worden aange bracht. Nu staan er nog slechts oud-model gaslantaarns, die niet veel licht verspreiden. De verlichting zal wel verbeterd worden, maar er zal volstaan worden met het .plaat sen van moderne gaslantaarns met triplo branders. Gevreesd wordt, dat die verbete ring niet afdoende zal zijn, vooral op het Soendaplein. KANTONGERECHT. Een zetbaas zonder ver gunning. Een caféhouder uit Noordwijkerhout stond terecht, omdat hij 26 Juli 's morgens 10 uur te Velsen iemand een glas jenever heeft ver kocht, zonder dat hij daartoe vergunning had. Als verdediging voerde de caféhouder aan, dat hij een contract had met de juf frouw, die te Velsen de vergunning hield. Hij meende dientengévolge de geheele zaak voor haar te mogen drijven als zetbaas. De juffrouw, een 60-jarige weduwe, ont vangt van den zetbaas 150 per jaar. Ove rigens doet de juffrouw aan de zaak niets. Volgens het contract zou de juffrouw een deel van de winst krijgen maar „uit goedig heid" heeft ze daar nooit naar gevraagd. Het O. M. zeide, dat er in veel cafë's vooral in Velsen veel gewerkt wordt met schijncon tracten. Er wordt getapt zonder vergunning. Spr. vroeg 25'of 25 dagen. De verdedigster, mr. A. Suze Staalman uit Den Haag, rechtskundige van den caféhou- dersbond vroeg zich af of dit feit, zoo wel strafbaar ook strafwaardig is. Haars inziens is het dit niet, omdat er niemand benadeeld is. Zij betwistte de uitdrukking „schijncon tract" omdat het contract alsnog zal wor den nagekomen. Het O. M. repliceerde, dat zoolang de zet baas geen lastgeving voor zijn handelingen krijgt het contract een schijncontract is. De waarnemend kantonrechter, mr. Van Walsem, meende, naar aanleiding van ver- dachte's zelfstandig optreden dat de drank wet inderdaad overtreden is door tappen zonder vergunning. Het vonnis luidde 10 of 10 dagen. Pessimisme in ieder geval ongegrond. Alatmeerende berichten omtrent nieuWé onlusten. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. De eerste moeilijkheid is achter den rug. Het financieele accoord is bereikt. Hetgeen geenszins zeggen wil, dat alles in den Haag nu verder van een leien dakje zal gaan. De Engelsche delegatie heeft thans vol doening gekregen, het is niet meer dan bil lijk. dat men thans ook aan de Duitsche wenschen royaal tegemoet komt. Dit is im mers een conferentie er liquidatie! En daar van moeten nog drie punten opgelost wor den: le De bezettingskosten na 1 Septem ber, die na het vertrek der Engelschen en Belgen in de tweede zone op 11 millioen Mark per maand komen te staan. Het is van het grootste gewicht voor de Duitschers, om te weten, wanneer de derde- en laatst-e zone ontruimd zal worden. Tenslotte zijn er nog twee andere punten: het gebruik van het overschot uit de samenvloeiing van het Da wes- met het Youngplan en de regeling der onvoorwaardelijke annuïteiten. De gedelegeerden hebben over deze quaestie gisteren den geheelen voormiddag vergaderd en het heeft er allen schijn van. dat er nog heel wat bijeenkomsten en particuliere besprekingen aan dit onderdeel gewijd zullen moeten worden. De tactiek der diplomaten is er op inge steld het publiek te deprimeeren en pessi mistisch te stemmen. Op het critieke punt kunnen dan gemakkelijker concessies wor den gedaan, omdat het resultaat dan altijd meevalt. Zoo ziet men ook nu weer in de verslagen van de conferentie de woorden: crisis, ont stemming en pessimisme. Wirth zou ontstemd zijn geweest toen hij het Binnenhof verliet. Stresemann zou heb ben gebitst: „Er is nog niets bereikt". En: .Als de Engelschen voldoening krijgen dan hebben ook wij daar recht op." Wij zullen ons voorloopig niet van de wijs laten brengen, en willen met vertrouwen de toekomst tegemoet zien. beseffende, dat de Duitsche delegatie het Duitsche volk voor zal breiden oo een eventueel fiasco; dan valt hetgeen bereikt zal worden straks dub bel mee. Voor het overige verwijzen we naar de verslagen elders op deze pagina. Tenslotte nog een en ander over de onlus ten in Palestina. De laatste berichten zijn allerminst geruststellend: In Haifa hebben opnieuw hevige botsingen plaats gegrepen. Een sterke afdeeling Arabie ren trachtte het Joodsche stadskwartier Haret Elyahua te bezetten en stak een gedeelte hiervan in brand. De aanvallers werden echter door Engelsche mariniers terug ge worpen. De stad is thans het centrum der onlusten. Nadat gisteren reeds vier Joden gedood en vier gewond waren, hebben in den afgeloopen nacht herhaaldelijk plunderingen plaats gehad. Daar intusschen heden een bataljon infanterie in de stad is aangekomen en bovendien steeds meer inwoners ontwa pend worden, rekent men op een spoedige herstel van de orde. Overigens worden ln het land slechts on geregeldheden van kleineren omvang gemeld. In Damaskus hebben Syrische Arabieren sympathiebetoogingen voor hun stamgenoo- ten in Palestina gehouden, terwijl een der gelijke demonstratie ook in Beiroet plaats vond, waar intusschen een Fransche kruiser met het oog op alle gebeurlijkheden is ge arriveerd. Volgens een Reuter-bericht heeft het Comité voor Syrië en Palestina in Kaïro een telegram aan de Mohammedaansche organi saties in Britsch-Indië gezonden, volgens hetwelk honderden Muzelmannen in Pales tina door de Joden en de politie zouden zijn gedood. Het comité doet een dringend beroep om steun aan de Mohammedaansche zaak in Palestina. De toestand wordt zeer ernstig genoemd. Een derde telegram uit Jeruzalem meldt: Ondanks de aanwezigheid van krachtige Engelsche troepencontingenten in Jerusalem vreest men een algemeenen Arabischen op stand. De laatste nacht verliep weliswaar rustig. In de voorstad Bethh&kerem kwamen eenige plunderingen voor. Volgens de mee- nig van Joodsche kringen is deze zoogenaam de Joodsch-Moslemitische botsing feitelijk een uiting van anti-Engelschgezindheid der Arabieren. De aanval der opstandelingen in Haifa werd door Engelsche marinesoldaten in korten tijd afgeslagen. Tot dusver zijn 8 Joodsche kolonies verwoest, waarbij de in woners gedood zijn of meegesleept. Men telt in totaal 110 Joodsche slachtoffers. Een Joodsche garde onder leiding van Joodsche studenten poogt met alle middelen zijn volks- genooten te beschermen tegen verdere aan vallen. De bladen in Palestina verschijnen voorloopig niet. L. A. Fransche persstemmen. Naar uit Parijs gemeld wordt, is de te 's Gravenhage bereikte overeenstemming voor de Parijsche pers als een coup de •théatre gekomen, aldus het Hbld. De meeste bladen toch verwachten een échec en blij ven Snowden aanvallen alvorens onder hun laatste berichten mededeeling te doen van het eindsucces. Reeds rijst echter de vraag welke prijs Frankrijk betaald zal hebben voor de Duit sche aanbiedingen en of Briand zich ver plichtte de ontruiming te bespoedigen. De „Matin" verklaart echter, dat de Fransche openbare meening erkentelijk zal blijken voor de pogingen van Stresemann en com plimenteert ook Snowden over zijn energie. Voor een „Petit Parisien" is de ontknooping eenvoudig een mirakel. Terwijl het „Petit Journal" het herstel van de entente cordiale toejuicht, schrijft de „Oeuvre" dat tegen over het ultimatum van Briand, Snowden begreep dat een eind moest komen aan het heen en weer gepraat. Het succes echter van Briand, dat een overwinning is van het ge zond verstand, beteekent geen nederlaag voor Engeland. De „Republique" betoogt dat thans gezamenlijk gewerkt moet worden aan de verwezenlijking van de Europeesche federatie. Na het accoord BERLIJN. 28 Aug. (VJD.) De Duitsche delegatie had, naar uit Den Haag gemeld wordt, nog voor de zitting der zes uitnoodi gende mogendheden, die of elf uur was bij eengeroepen. een langdurige bespreking over de houding, die de Duitsche delegatie thans moest aannemen. Gemeld wordt, dat de Duitsche delegatie zich niet t-ot een onmiddellijke beslissing wil laten dwingen. Frankrijk heeft drie en een halve week noodig gehad om met Enge land tot overeenstemming te komen, zoodat niet binnen enkele uren een beslissing van Duitschland verlangd kan worden. Groote voldoening in Washington. WASHINGTON, 28 Aug. (Reuter). Het bericht, dat. in Den Haag in principe over eenstemming is bereikt, tusschen Engeland en de andere mogendheden is hier met buitengewone voldoening ontvangen in of ficieele en financieele kringen, waar men er op wees. dat het verwerpen van het plan- Young een ernstige slag zou zijn voor de stabiliteit van Europa. Hoover over de gebeurtenissen in Palestina. WASHINGTON, (Reuterl. Hoover heelt verklaard, dat hoewel de regeering natuur lijk bezorgdheid koesterde inzake de veilig heid der Amerikaansche onderdanen in Palestina, hem meegedeeld was. dat de Britsche regeering krachtige en uitgebreide maatregelen had genomen om de orde te herstellen. Hij hoopte, dat er geen nieuwe menschenlevens te betreuren zouden zijn. Een Joodsche delegatie overhandigde Stimson een brief voor den Britschen am bassadeur, waarin geprotesteerd wordt tegen de onbeschrijflijke gruwelen in Palestina, maar besloot na een vriendschappelijke ge- dachtenwisseling met. het departement van buitenlandsclie zaken de mededegling voors hands in te houden. De delegatie eischte een grondig onderzoek en een welverdiende bestraffing der schuldigen en drong aan op uitgebreider deelneming der Joden aan de militaire en politietroepen in Palestina. Stimson verzekerde dat de Amerikaansche regeering alle mogelijke maatregelen nam om het leven en de eigendommen van Ame rikanen te beschermen. De delegatie werd later ontvangen door Hoover en den Britschen ambassadeur, die diep leedwezen betuigde over het dooden van Amerikanen. De pers schijnt geenszins geneigd Brit- tannië in ongelegenheid te brengen, hoewel van sommige zijden te verstaan wordt ge geven. dat de Britsche autoriteiten overrom peld werden. OOK SCHOOLPLICHT IN RUSLAND. In het najaar zal een begin gemaakt wor den met de invoering van den algemeenen schoolplicht. Petersburg is het eerst aan de beurt. Dertigduizend kinderen van acht jaar moeten in de bestaande scholen, ver sterkt met vierhonderd aanvullingsklassen opgenomen worden. De bij de fabrieken en ondernemingen aangesloten arbeidersclubs moeten het hunne doen, om den maatregel ingang te doen vinden bij het volk. Nalatige ouders worden gestraft, zegt de N. R. C. ELF VAN ZIJN KINDEREN VERMOORD. Het parket te Lyon stelt een onderzoek in naar een zaak, die zeker al heel onge woon om geen ander woord te gebruiken is. Een landbouwer uit Charenost wordt beschuldigd elf van zijn kinderen onmiddel lijk na de geboorte te hebben doen verdwij nen, aldus het Hbld. De man had niet minder dan 22 kinderen van wie er nu nog slechts zes in leven zijn. Vijf kinderen overleden en van hen werd te bestemder plaatse aangifte gedaan- Maar niemand weet wat van de overige kinderen is geworden. Er bestaan aanwijzingen, dat de vader vier zijner kinderen in den tuin zou hebben begraven. Het onderzoek is in vollen gang. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct». per regel. VRAAG VOOR UW BINNEN- EN BUITEN- FIRMA J. HEYDANUS Zn. KONINGSTRAAT 2S PARKLAAN 60 rd. Tel. 11361 van 8-12 en 1^ 5. Zaterd. 8-1. Worth a crown. De origineele pepermunt IO ets. per rol 20ctsperon» Voor engros bQ: F* C.H.S.HEILKER, Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9