HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1929 SPORT EN SPEL VOETBAL DE LAATSTEN. De Sportkroniek bevat nog 68 verzoeken tot overschrijving van voetballers. Dezen vallen nog onder de oude bepalingen, maar het zijn de laatsten. VELOCITAS, BREDA. Naar de Sportkroniek bericht heeft de N. V. B. besloten de Bredasche cadettenclub Velocitas in de derde klasse in te deelen. Oudere voetballers, die zich Velocitas nog uit de eerste klasse herinneren, zullen met eenigen weemoed dit bericht vernemen. COMPETITIE-PROGRAMMA. De Sportkroniek geeft in haar jongste num mer het competitie-programma van de Wes telijke Eerste klasse afdeelingen van 15 Sep tember tot en met 20 October: AFDEELING L le klasse. 15 September. AjaxD. F. C. A. D. O.Hilversum SpartaExcelsior H. B. S.Haarlem R. C. H.—V. S. V. 22 September HilversumAjax ExcelsiorA. D. O. HaarlemSparta V. S. v.—H. B. S. D. F. C.—R. C. H 29 September. HilversumD. F. C. AjaxExcelsior A. D. O.Haarlem Sparta—V. S. V. H. B. S.—R. C. H. 6 October. Excelsior—Hilversum HaarlemAjax V. S. V.—A. D. O. R. C. H.Sparta H. B. S.—D. F. C. 13 October. D. F. C. Excelsior HilversumHaarlem Ajax—V. S. V. A. D. O.—R. C. H. SpartaH. B. S. 20 October. D. F. C.Sparta Ajax—R. C. H. HilversumV. S. V. Excelsior—Haarlem AFDEELING IL Eerste klasse. 15 September. StormvogelsH. V. V. Z. F. C.—V. U. C. t GooiBlauw-Wit, 22 September. E. D. O.Stormvogels Herme$-D.V.S.H. F. C. V. TJ. C.Feijenoord Blauw-WitZ. F. C. H. V. V.—'t Gooi 29 September E. D. O.—H. V. V. StormvogelsHermes-D.V.S H. F. C.—V. U. C. FeijenoordBlauw-Wit Z. F. C.'t Gooi 6 October. Hermes-D.V.S.E. D. O. V. U. C.Stormvogels Blauw-Wit—H. F. C. 't GooiFeijenoord Z. F. C.—H. V. V 13 October. H. V. V.—Hermes-D.V.S. E. D. O.—V. U. C. StormvogelsBlauw Wit H. F. C.—'t Gooi Feijenoord—Z. F. C 20 October. H. V. V.Feijenoord H. F. C.—Z. F. C. Stormvogels't Gooi E. D. O.—Blauw-Wit Hermes-D.V.S.—V. U. C. BLOEMEND AAL—STORMVOGELS. Bloemendaal speelt Zaterdagmiddag zes uur op haar terrein ter opluistering van de Bloemendaalsche Koninginnefeesten een vriendschappelijken voetbalwedstrijd tegen Stormvogels Het elf tal van Bloemendaal komt als volgt uit: J. Beijk, Sunter, J. van Es, Parsson, H. Beijk, v. d. Mey, J. Kammeijer, Ad. Cassée, Immer, E Ij sten. IJfs. Het terrein is voor dezen wedstrijd voor ieder vrij toegankelijk. E. D. O. Voor de H. F. C. Jubileum-wedstrijden, die Zaterdag en Zondag a.s. plaats vinden op het H. F. C.-terrefn is het E.D.O.-elftal als volgt samengesteld: De Kiefte, Kuyl, Boeré, Je Perukel, Zandstra, C. v. d. Laan. A. v. Norden, Karpes, H. Dona, J. L. Perukel, H. Oomen. WIELRIJDEN WIELERBAAN RIJSWIJK. RIJSWIJK, 29 Augustus. Op Zondag 1 Sep tember vinden op de wielerbaan Rijswijk dé officieele sluitingswedstrijden plaats. Dien dag wordt over 100 K.M. in 1 rit de revanche der kampioenschappen van Nederland ach ter groote motoren verreden tusschen Leddy, kampioen van Nederland. Snoek, Schlebaum, Storm, Blekemolen en Van der Wulp. Bovendien de revanche der wereldkam pioenschappen tusschen Mazairac. wereld kampioen en Cozens. Engeland, tweede in de wereldkampioenschappen. Verder wordt een race gehouden om het clubkampioenschap van Nederland en een 8 K.M. race voor amateurs. CRICKET. FLAMINGO'S—RHINE ARMY. (Tweede dag). Als om 11.10 begonnen wordt, blijkt het dat de Engelschen gesloten hebben. Met inbegrip van 43 extra's v/as het totaal 253 geworden, v. Moorsel en Posthuma openen voor de Fla mingo's op den aanval van Nevill en Whit- taker. Het begin is weinig bemoedigend, want reeds op 2 hebben v. Moorsel en Gibb een beurt gehad voor resp. 0 en 1, beiden ge- bowied door Nevill. Hartog brengt dan éenige verbetering en slaat diverse boundaries. Als het totaal 28 is wordt Posthuma gevangen voor 10 op het bowlen van Whittaker. Op hetzelfde totaal wordt v. Booven voor 0 ge vangen 4—28. Hamburger maakt snel 5 runs en wordt dan door Pritchard uitstekend ge vangen 536. Ook East kan 8 runs laten vertrekken voor 2 gevangen op het bowlen van Mack 644. Terwiel komt dan Hartog gezelschap houden, totdat op 65 Hartog ge- bowled wordt door Mardell voor een uitste kende 39 (5 vieren) 765. 2 runs later vangt Whittaker op zijn eigen bowlen Terwiel uit voor 8- v. Tienhoven en A. v. d. Togt behoe den de Flamingo's echter voor een innings nederlaag. Vooral eerstgenoemde slaat er ge ducht op los. Als het totaal 111 is, wordt v. Tienhoven gevangen voor een hardgeslagen 32 (5 vieren) 9111. 1 run later wordt v. d. Togt door Smailes gebowled voor 12. Met inbegrip van 3 extra's is het totaal 112, zoodat de Engelschen slechts 22 runs behoeven te maken om te winnen. Dit gelukt Ray en Mack, die resp. met 15 en 13 not out bleven. De Flamingo's verloren dus met 10 wickets. De volledige scores luiden: 2e innings Flamingo's. 1. J. F. v. Moorsel bowled C. Nevill 0 2. S- Posthuma c. Fritzherbert b. Whittaker 10 3. Th. Gibb bowled C. Nevill 1 4. M. Hartog bowled b. Mardell 29 5. H. v. Booven c. Standage b. Whittaker 0 6. Mr. G. Hamburger c. Pritchard b. Whittaker 5 7. P. G. East c. Whittaker b. Mack 2 8. A. Terwiel c. en b- b. Whittaker 8 9. A. v. d-Togt bowled Smailes 12 10. J. v. Tienhoven c. J- Mardell b- Mack 32 11. R. Schill not out 0 Extra's 3 Totaal 112 Bowlingcijfers: O. M. R. W. C. Nevill 8 2 22 2 R. Whittaker 14 2 35 4 J. Mardell 153/6 21 1 W. Smailes 5 3 13 1 R. Mack 4 12 2 D. Buttler 2 6 2e innings van Rhine Army. 1, D. Ray not out 15 2. R. Mack not out 13 3. D. Pritchard d.n.b. Extra's 1 Totaal 29 Bowlingcijfers: O. M. R. W. P. G. East 3 18 A. Terwiel 3 10 AJAX-COMB—ROOD EN WIT-COMB. Rood en Wit trok met een vrij sterk elftal naar Leiden om daar een vriendschappelijken wedstrijd to spelen tegen Ajax. Speciaal het batten was ditmaal goed verzorgd en er werd op den niet sterken aanval der Leidenaars heel goed gspeeld. Nadat Mr. Davidson ge vangen is voor 8 zetten Dorsman en A. van Baasbank een grooten stand op, die eerst ge broken wordt als de 100 reeds lang gepas seerd is. Beiden hadden uitstekend cricket laten zien en de bowlery werd met groot ver trouwen bespeeld evenals door C. Bultman, die hierna inkomt. Hij slaat geweldig hard en van zijn 42 runs had hij niet minder dan 6 vieren en 2 zessen. Het totaal wordt tenslotte 229 waarvan N. Dorsman 58 w.o. 9 vieren, A. v. Baasbank 70 w.o. 11 vieren en 1 zes C. Bult man 42 en C. v. Kempen 12 n.o. Voor Ajax bowlde: Mac Pherson 161, H. Meijer 454, J. de Vrind 0—25, S. de Jongh 1—20, I. Dozy 2—25. Ajax begint hierna ook niet slecht maar nadat de eerste batsmen eenige runs hebben gemaakt zijn de overigen niet in staat de zaak op denzelfden voet voort te zetten of schoon de aanval der R. en W.'ers waarlijk niet zoo sterk is. Alleen Meijer staat goed te spelen en hij blijft met een kalme 41 not out. Het totaal is tenslotte 139 waarvan verder nog I. Dozy 21 en Mac Pherson 46 w.o. 4 vieren en 2 zessen. Mr. F. A. Davidson had met 4—34 het beste gebowld terwijl verder nog G. J. Droste 1—28, N. Dorsman 2—30, H. v. d. Berg 0—30 C v' Kempen 0—6 en Ch. Marchant 2—2. Rood en Wit wint dus met 90 runs. SCHIETEN. PROVINCIALE WEDSTRIJD. De schietwedstrijden van Burgerwachten in de provincie Noord-Holland worden dit jaar voor den laatsten keer gehouden op de banen aan den Zeeweg te Overveen op 7, 8 en 9 September aanstaande. Reeds -thans is er bekend dat d'it jaar 728 schutters, deel uitmakende van 26 burger wachten (vorig jaar 672 schutters van 23 burgerwachten) ,voor dezen wedstrijd zich hebben laten Inschrijven. De wedstrijd bestaat uit Korps en Perso neel verdeeld in 4 klassen, namelijk: vetera nen. klas A. B. en C.. benevens een extra korpswedstrijd v.an de 5 hoogste korpsschut- ters uit lederen sch ietkring. De Vrije wedstrijden bestaan evenals het vorige jaar uit: vrije baan, geluksbaan en vaste baan. BILJARTEN. VRIENDENKRING II—DE VIJF QUEUEN Donderdagavond speelde de biljartclub Vriendenkring I tegen de jubileerende club haar laatsten wedstrijd. De stand na de twee de ronde was voor Vr. II 639 caramboles. Voor de yijf Queuen 780 caramboles. Er werd ge speeld in klas B. Als om acht uur begonnen wordt, zien we een paar-aardige partijen spelen, doch dan zijn de spelers van De Vijf Queuen sterk fa voriet en het einde van dezen avond is een flinke overwinning voor de Vijf Queuen. De stand is als volgt: Vriendenkring II 75, 100, 67, 70 is 312. De Vijf Queuen 100, 90, 100, 100 is 390 car. De eindstand is dus: Vriendenkring II 951 caramboles. De Vijf Queuen 1170 caramboles. Met' dezen stand kdmt Vriendenkring II op de vierde plaats te staan. Dinsdag 3 Sept. laatste wedstrijd. Dan komt Ons Genoegen op bezoek. KONINGINNEDAG IN HAARLEM EN OMSTREKEN. OVERAL DEN GEHEELEN DAG FEEST. Wij geven hierbij nog eens een over zicht van wat er alzoo te doen is in de stad en de omstreken op Koninginnedag 1929. Onze lezers zien er uit, dat er overal feest is, en dat den geheelen dag. HAARLEM 7 uur: Réveille door 2 muziekkorpsen. 8 uur: Bidstond in de Groote Kerk. 9 uur: Kindercantate op de Groote Markt, daarna Kinderfeest in de Hertenkamp. 9.15 uur: Ochtenddienst in de Waalsche Kerk. 10.3011.30 uur: Carillonbespeling. 10.3012 uur: Ringrijderij op fietsen in Haarlem-Noord. 12.30 Formatie van den optocht cp het Ca- vallerie-terrein. 1.302.30 Kerkconcert in de Groote of St. Bavokerk. Jo Vincent, Jac. Ph. Caro, George Robert. 2 uur: Vaandeloptocht en Bloemencorso met reidansen op de Groote Markt. 2.30 uur: Wedstrijden en Volksspelen door Oranjebond „Prinses Juliana". 2.30 uur: Spelen voor kinderen en ouderen op het R. C. H.-terrein door Oranjevereni ging Haarlem-Noord. 3 uur: Motor-behendigheidswedstrijden op de Dreef. 8 uur: Concerten op verschillende plaatsen 8 uur: Gecostumeerde voetbalwedstrijd op het Haarlem-terrein 8 uur: Prijsuitreiking in de bovenzalen van Brinkmann. 10 uur: Muzikale rondgang door verschil lende stadsgedeelten. 10 uur: Vuurwerk op het Haarlem-terrein. 11 uur: Vuurwerk aan de Zomervaart. De route van den grooten optocht met bloe mencorso is als volgt: Cavallerieveld langs Paul Krugerstraat, Gen. Cronjéstraat, Soendaplein, Schoterweg, Kleverlaan, Kleverparkweg, Ostadestraat, Schotersingel, Statenbolwerk, Kruisweg, Kruisstraat, Barteljorisstr., Gr. Markt. Rei dansen op de Groote Markt. Koningstr.. Gierstraat, Groote Houtstraat, Gr. Markt, Smedestraat, Nieuwe Groenmarkt Zijlstraat, Ged. Oude Gracht, Botermarkt, Barrevoetstraat, Keizerstraat, Wilhelmina- straat, Wilsonsplein, Raamsingel, Van Eeden straat, Lorentzplein, Houtplein, Wagenweg, Hazepaterslaan, Dreef, Baan, KI. Houtweg, Gasthuisvest, Gr. Houtstraat, Ged. Oude Gracht, KI. Houtstr. Korte Veerstraat, Spaarne, Donkere Spaarne, Koudenliorn, waar de stoet ontbonden wordt. DE VIJFHOEK 24 uur: Kinderspelen. 's Avonds volksspelen. HAARLEM-OOST. 7.30 uur: Réveille. 8.15 uur: Afmarsch der kinderen voor de Aubade van het Teylerplein. Pl.m. 9.30 uur: Opening attracties aan de Zomervaart. 10 uur: Kindertractatie. 2 uur: Verzamelen op het Teijlerplein van de deelnemers aan wedstrijden en volks spelen. 2.15 uur: Afmarsch met muziek naar het feestterrein Kruistochtstraat. 2.305.30 uur: Wedstrijden. 7.30 uur: Groote muzikale wandeling van de Turfmarkt, naar het Teijlerplein. 8 uur: Concert Teylerplein. 8.45 uur: Zanguitvoering. 9.30 uur: Groote muzikale omgang met fak kels en lampions van de Nagtzaambrug. 9.45 uur: Voortzetting Concept. 10.30 Groote muzikale omgang met fakkels en lampions, opstellen Teijlerplein. 11 uur: Groot vuurwerk aan de Zomer vaart. HAARLEM-NOORD Christelijke Oranjevereeniging 9 uur: Wandeltocht der kinderen met mu ziek. 7 uur: Avondfeest in „Olympia", Kinder huissingel. SPAARNDAM 9 uur: Rondgang der schoolkinderen met muziek. 9.30 uur: Aubade. 10.30 uur: Kinderspelen. 2 uur: Optocht van versierde personen enz. 3 uur: Ringrijderij per rijwiel. 4.30 uur: Behendigheidswedstrijden. 6.30 uur: Veldloop. 7.30 uur: Prijsuitreiking en verloting. 8.30 uur: Concert. 9.15 uur: Fakkel-optocht met muziek. 10.15 uur: Vuurwerk op de Rietpol. BLOEMENDAAL. 9.3012 uur: Kinderkennis op het feest terrein. 1112 uur: Volksspelen, 101 uur: Athletiek. 2 uur: Volksspelen voor oudere kinderen. 4 uur: Volksdansen. 5—6.30 uur: Voetbalmatch. 7.30 uur: Concert te Overveen, zanguitvoe ring Bloemendaalsche Bosch. HEEMSTEDE. 9.3012 uur: Kinderspelen in Groenendaal 2.305 uur: Volksspelen in Groenendaal. 34 uur: Concert Kunstkring Heemstede in de Gereformeerde Kerk, Koediefslaan. 810 uur: Muziek- en zanguitvoering voor het Raadhuis, door „Excelsior" en „Sursum Corda" en muzikale wandeling „St. Michaël" 10 uur: Vuurwerk op Valkenberg. Café-Rest. „Boekenrode" Attractiebal tot 2 uur 's nachts. SANTPOORT Optocht, kinder- en volksspelen. Concert. Vuurwerk. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per regel. Ceeh weifelend oordeel ZANDVOORT 8.30 uur: Muziek van den watertoren. 912 uur: Voetbalwedstrijden. 1.30 uur: Optocht van het Stationsplein. Avondfeest. IJMUIDEN. Optocht, Volksfeesten der Oranjevereeni- ging „Wilhelmina". 8 uur: Muziek, zang, gymnastiek. VELSEN 9 uur: Kinderfeesten Oranjevereeniging ,.Velsen". 1 uur: Optocht met versierde fietsen. 2 uur: Volksspelen. 's Avonds Fakkeloptocht met muziek. DE ONLUSTEN IN PALESTINA. EEN PROTESTVERGADERING IN DEN HAAG. In verband met de gebeurtenissen in Pa lestina hield de Nederlandsche Zionistenbond Donderdagavond een groote protest-vergade ring in Hotel „De Twee Steden" in Den Haag. De zeer druk bezochte 'bijeenkomst vond onder voorzitterschap van mr. K. J. Edersheim, president van den Ned. Zionisten bond plaats. Om de rouwstemming tot uiting te brengen was de groote zaal slechts spaar zaam verlicht. De in den strijd gevallen Jo den in Palestina werden door de vergadering staande herdacht. Achtereenvolgens voerden het woord dr. L. E. Visser, Raadsheer in den Hoogen Raad dei- Nederlanden, Opperrabbijn I. Maarsen, Mr. A. Hertzberg, lid van het Bondsbestuur, de heer Boekman, lid van den Amsterdamschen Gemeenteraad, Rabbijn Philips de Vries te Haarlem en de heer J. H. Kann, oud-consul- generaal der Nederlanden in Palestina. Hier na werd naar de Tel. meldt, de volgende re solutie aangenomen. De vergadering, gehouden te 's-Gravenha- ge, op 29 Augustus 1929, diep onder den in druk van de ernstige troebelen in het land, dat volgens het Palestina-Mandaat bestemd is tot Nationaal Tehuis van het Joodsche Volk, bij welke troebelen talrijke Joden wer den gedood en gewond en Joodsch bezit en Joodsche Heilige voorwerpen werden vernield, constateert met groot leedwezen, dat de administratie van autoriteiten in Palestina niet tijdig zoodanige maatregelen heeft ge troffen dat gebeurtenissen van zulken om vang niet mogelijk konden zijn en de rustige voortgang van den opbouw van het Joodsch Nationaal Tehuis en een vreedzame uitoefe ning der Joodsche Godsdienststichting en de rustige studie der Joodsche religieuse ge schriften waren verzekerd, spreekt haar volkomen solidariteit uit met de geheele Jishub in Palestina en vertrouwt, dat de Britsche regeering onverwijld de noo- dige stappen zal doen tot herstel van rust en orde in het land, tot bestraffing van de di recte en indirecte schuldigen aan de gebeur tenissen, tot vergoeding van de aan de Joodsche bevolking toegebrachte schade, tot verwijdering van die elementen onder de Palestijnsche ambtenaren, welke zich niet op de basis van het Palestina-mandaat stel den. In het algemeen, dat de Engelsche regee ring onverwijld de noodige maatregelen zal nemen om: De aangelegenheid van de godsdienstoefe ningen bij den Klaagmuur op rechtvaardige wijze te regelen en de vestiging van het Na tionaal Tehuis voor het Joodsche Volk over eenkomstig het mandaat te verzekeren. Besluit deze motie ter kennis te brengen van de vertegenwoordigers van de regeering, van den koning van Groot-Brittannië en Ierlande bij de Haagsche Conferentie en van de executieve der Jewish Agency. Een rouwdienst in Amsterdam In verband met de woelingen in Palestina zal op verzoek van Opperrabbijn A. S. On derwijzer op Zondagavond 1 September a.s. in verschillende synagogen te Amsterdam een plechtige rouwdienst worden gehouden. UITGAAN. SCHOUWBURG JANSWEG Zaterdag 31 Augustus (Koninginnedag) en Zondag 1 September zullen door het Ensem ble Jacq. Sluyters van Amsterdam in den Schouwburg Jansweg twee voorstellingen worden gegeven van de wereldberoemde Vaudeville in 3 bedrijven „De Dame van Maxim" van George Feydeau. De „Dame van MaXim" werd de laatste Jaren meer dan 3000 maal opgevoerd. ONGEREGELDHEDEN BIJ HET KOLEN- LOSSEN. Men schrijft ons van arbeiderszijde: In het nummer van Woensdag wordt een minder juiste voorstelling gegeven van de actie welke momenteel door de brandstoffen- werkers wordt gevoerd tegen de firma Hoen derdos. Vooraf moet worden verklaard, dat het hier geen wilde actie betreft, wat wel be wezen is uit het feit, dat de bestuurders van den Centralen Bond en de Federatie Woens dagavond een langdurige conferentie hebben gehad met den heer Hoenderdos, zonder dat evenwel eenig resultaat werd bereikt. Het conflict gaat niet over het feit, dat de firma het schip door eigen personeel laat lossen, maar omdat de firma de regeling tracht te ontduiken en daardoor de arbeids voorwaarden van de brandstofwerkers, wel ke met de meeste werkgevers werd overeeri- gekomen, in gevaar brengt. Evenals aan de andere werkgevers, werden ook aan de firma Hoenderdos in het begin van het jaar voor stellen door de drie werknemersorganisaties toegezonden, waarop evenwel van genoemde firma een kort „neen" als antwoord werd ontvangen. Na dien werd met verschillende handelaren overeenstemming verkregen en het is van zelf, dat de arbeiders niet alleen zullen trach ten dezelfde regeling ook te verkrijgen bij de firma H. maar tevens er voor zullen wa ken, dat de firma II. de andere handelaren niet kan gaan beconcurreeren ten koste der arbeidsvoorwaarden. Want het is juist typisch dat de firma Hoe- derdos dit schip door eigen personeel wil doen lossen, maar het werk dat zij heeft buiten de lossing van het schip uitgeeft aan een trans porteur. Dit doet zij alleen om zich aan de arbeidsvoorwaarden te onttrekken. Tenslotte nog iets over het loon door de firma genoemd. We begrijpen niet hoe men een dergelijk onjuist cijfer in de pers durft te noemen, nl. van 13.30 per dag. De orga nisaties zijn bereid aan een ieder die er be lang in stelt aan te toonen, dat het gaat om een loon van 8 per dag en daarnaast een Juiste bemanning van de losploeg. Als men er nu rekening mede houdt, dat vooral deze categorie van arbeiders veelvuldig met werk loosheid heeft te kampen, dan zal men toch. een dagloon van acht gulden niet te hoog kunnen noemen en voorts moet het toch ook wat zeggen, dat de organisaties juist zoo veel- vuldig met deze firma moeilijkheden heeft. Wij hebben dit stuk ter inzage gegeven aan de firma Hoenderdos die daarop het volgen de antwoordt: De kern van de zaak is dat men ons wil dwingen arbeiders aan te nemen die wij niet noodig hebben. Van de meeste door ons aan gevoerde schepen wordt het overgroote deel ter plaatse verkocht aan andere handelaren. Als wij het restant met eigen personeel kun nen lossen, spreekt het toch wel vanzelf, dat wij geen losse arbeiders aannemen, en daar door het gevaar loopen geen voldoende werk voor het vaste personeel te hebben. Het schip is dan ook onder overwerk in den daarvoor wettelijk vastgestelden tijd leeg ge komen. Ter conferentie hebben wij aangeboden al het werk, dat niet door onze vaste menschen gedaan kan worden, aan de georganiseerde losse arbeiders op te dragen, doch zelfs daar mede is men niet tevreden. Zij willen dus ook werk dat de vaste menschen wél kunnen doen. Betreffende het loon dat wij genoemd heb ben, wij hebben geen loon genoemd. De or ganisaties weten trouwens zeer goed dat wij tegen een dagloon van 8 geen bezwaar hebben, doch wij wenschen alleen zelf te be palen hoeveel man noodig zijn. L. HOENDERDOS. SCHEEPVAARTBERICHTEN Almelo 27 Aug. te Guayaguil van Amster. dam. Algorab 27 Aug. van Montevideo, Rotter dam naar B.-Ayres. Alwaki 27 Aug. van Buenos Aires naar Rot terdam. Bellatrix 28 Aug. te Rio Janeiro, Rotter-» dam naar Buenos Aires. Boskoop 27 Aug. te Halcahuano van Am sterdam. Bilderdijk 29 Aug. te Boston van Rotter dam. Bondowoso 28 Aug. op Java van Calcutta. Chr. Huygens 29 Aug. van Colombo, Bata via naar Amsterdam. Delfland passeerde 28 Aug. Las Palmas, Amsterdam naar Z.-Afrika. Deli 27 Aug. te Boston van Macassar. Edam 28 Aug. te Havana, Rotterdam naar New Orleans. Grijpskerk 29 Aug. van Cuxhaven naar Durban. Kota Gedé 29 Aug. te Hamburg van Rot terdam. Kertosono 28 Aug. van Singapore naar Ba tavia. Klipfontein passeerde 25 Aug. Dakar, Rot terdam naar Z.-Afrika. Kota Baroe 28 Aug. van Padang, Java n. Rotterdam. Madioen 28 Aug. 23 uur van Marseille, Ba tavia naar Rotterdam. Maaskerk 27 Aug. van Calaibar naar P.- Harcourt. Madoera 29 Aug. te Port Said, Amsterdam naar Java. Nieuwkerk 28 Aug. te Southampton, Beira naar Rotterdam. Prinses Juliana 28 Aug. van Belawan Deli naar Singapore. Polydorus 29 Aug. te Amsterdam van Java. Poseidon 28 Aug. van S. Dovingo naar Gua temala. Rotti 28 Aug. van Genua, Amsterdam naar Java. Rietfontein 29 Aug. te Rotterdam van Dur ban. Sibajak 29 Aug. 8 u. 30 m. te Southampton, Rotterdam naar Java. Simon Bolivar 28 Aug. van Barbados naar Plymouth en Amsterdam. Statendam passeerde 28 Aug. Cape Race, Rotterdam naar New-York. Siantar 28 Aug. te Manilla van Batavia. Tjipanas 27 Aug. van Manilla naar Amoy. Texel 29 Aug. 10 u. van Port Said, Rotter- da mnaar Batavia. Tjerimai passeerde 28 Aug. 5 uur Kaap Guardafui, Batavia naar Rotterdam. Veendam 28 Aug. van Southampton, Rot terdam naar New-York. Veendam 28 Aug. van Southampton, Rot terdam naar New-York. Vechtdijk 28 Aug. van Colombo naar Rot terdam. Vulcanus 30 Aug. te Havre verw., W.-Afrika naar Amsterdam. Gaasterland 29 Aug. van Amsterdam naar Antwerpen. Heemskerk 29 Aug. van Rotterdam naar Hamburg. Indrapoera 29 Aug. 12 u. te Marseille, Rot terdam naar Batavia. Koningin der Nederlanden 29 Aug. van Southampton. Amsterdam naar Java. Krakatau 29 Aug. te Suez, Batavia naar New-York. Maasland 28 Aug. van Bahia, Buenos Aires naar Amsterdam. Narenta 26 Aug. te San Francisco, Pacific- kust naar Rotterdam. Nictheroy, 28 Aug. te Vancouver van Rot terdam. Phrontis 26 Aug. van Port Said, Batavia naar Amsterdam. Zeelandia 29 Aug. 12 uur te en 13 uur van Southampton. Amsterdam naar Buenos Ayrcs Zosma 29 Aug. van Rotterdam naar Am sterdam.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10